Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (66)Реферативна база даних (10207)Книжкові видання та компакт-диски (142)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>K=УЗАГАЛЬНЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2072
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чиж І.Г. 
Аберометрія оптичної системи ока методом Рейтресинга: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.07 / І.Г. Чиж ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 35 с. — укp.

Здійснено удосконалення методу рейтресинга, що дозволило вирішити проблему підвищення точності та збільшення обсягу інформації про абераційний стан ока, одержаної в результаті проведення аберометрії його оптичної системи. Здійснено теоретичне узагальнення методу рейтресингу. Розроблено багаторакурсний рейтресинговий аберометр і обгрунтовано принцип його дії. Експериментально апробовано метод багаторакурсної аберометрії ока, використання якого дозволяє виявляти всі типи аберацій. Показано можливості застосування даного засобу для визначення причин появи первинних аберацій реального ока з характерною для нього оптичною системою просторового типу. Експериментально підтверджено підвищення точності аберометрії за рахунок фільтрувальних властивостей подвійної церніковської апроксимації функції хвильової аберації ока. Створено математичний апарат для обчислення стандартних офтальмологічних параметрів вад зору. Розроблено методи оцінки якості зображення та обсягу псевдоакомодації на основі використання компонентів тензора другого гауссового моменту від функції розсіювання точки на сітківці. Обгрунтовано шляхи підвищення точності метода та апаратної точності рейтресингової аберометрії ока. Сформульовано рекомендації щодо коректного позиціонування аберометра відносно ока пацієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р67-433 +
Шифр НБУВ: РА345849

Рубрики:

      
2.

Ігнатченко І.Г. 
Автодескриптивний текст у музиці та метод його дослідження у творчості І.С.Баха: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / І.Г. Ігнатченко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Вивчено одну з типових форм художнього тексту в музиці перехідних історико-стильових періодів, яку запропоновано визначати як автодескриптивний текст (АДТ). Його специфіка полягає в результуючій репрезентативності найрізноманітніших музично-мовних елементів усього попереднього періоду в їх синхронно-діахронних зв'язках, які подано a priori як дещо безпосередньо дане та таке, що не потребує роз'яснень. В цих текстах музично-мовний дискурс як узагальнення попереднього досвіду досягає граничної межі - дескрипції, яку неможливо спростувати чи підтвердити. Вперше запропоновано методику аналізу автодескриптивних текстів, яка репрезентує один з можливих різновидів сучасного текстологічного дослідження. Як прояв принципів конструювання АДТ в музиці розглянуто епоху пізнього бароко, уособлену в творчості І.С.Баха, що показано в аналітичних етюдах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.585
Шифр НБУВ: РА326684

Рубрики:

      
3.

Страчкова Н.В. 
Автономна Республіка Крим на ринку рекреаційних послуг (суспільно-географічна оцінка конкурентних позицій): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Н.В. Страчкова ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2002. — 22 с. — укp.

З використанням геомаркетингового підходу наведено оцінку конкуреннтних позицій АР Крим на ринку рекреаційних послуг (РРП). На підставі узагальнення результатів геомаркетингових досліджень суспільної географії проаналізовано методичні підходи та прийоми дослідження територіальних ринків, виявлено можливості їх використання для специфічного типу РРП. Проведено порівняльний аналіз конкурентних позицій території за умов РРП з обгрунтуванням програми, системи оціночних показників за групами параметрів та їх модифікацій на різних територіальних рівнях. Створено шкали бальної оцінки показників з метою картографічного представлення результатів у вигляді багатокутників конкурентоспроможності. На підставі узагальнення даних соціологічного опитування серед рекреантів, які проживають за межами Криму, а також організаторів відпочинку в даному регіоні виявлено географію попиту, споживчі переваги та ступінь задоволення відпочинком на півострові. Наведено оцінку конкурентних позицій АР Крим на міжнародному, національному та регіональному рівнях, обгрунтовано стратегічні напрями посилення конкурентоспроможності АР Крим за умов РРП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4Укр-6Кри)
Шифр НБУВ: РА319222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Патика М.В. 
Агроекологічна оцінка впливу різних систем обробітку та удобрення на грунтові процеси: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / М.В. Патика ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

За результатами аналізу та узагальнення експериментальних даних уперше теоретично обгрунтовано доцільність сумісного застосування довготривалої ресурсоощадної системи обробітку грунту та органо-мінеральних добрив у польовій сівозміні. Установлено, що використання зазначених агрозаходів дає змогу підвищити вміст рухомого фосфору (за Кірсановим) під час вирощування озимого ячменю, льону олійного, картоплі у середньому з 35 до 294 мг/кг грунту, вуглецю - з 0,49 до 2,6 %, загального азоту - з 0,092 жл 0,299 % відповідно. Доведено позитивний вплив органо-мінеральної системи удобрення чорноземів південних та дерново-підзолистих грунтів, що дає змогу врівноважувати процеси мінералізації та гуміфікації. Показано, що за умов вирощування озимого ячменю, льону олійного та картоплі у сівозміні важливим способом відновлення родючості грунту є післяжнивне вирощування у польових сівозмінах проміжних культур для одержання сидерату, що забезпечує надходження у грунт 10 - 15 т/га зеленого добрива.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.173 + П040.171 + П143 + П032.3 +
Шифр НБУВ: РА329009

Рубрики:

      
5.

Петкевич З.З. 
Агроекологічна оцінка сортів рису різних груп стиглості в умовах півдня України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / З.З. Петкевич ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2008. — 16 с. — укp.

Наведено теоретичні узагальнення проблеми оцінки впливу клімату на продуктивність культури рису на півдні України. Установлено залежність розвитку рослин та їх продуктивність від погодних умов року. Визначено температурні показники для певних періодів росту. Виділено сорти рису, які найкраще реалізують продуктивний і адаптивний потенціал і забезпечують високий рівень урожаю. Установлено, що кращі за продуктивним потенціалом є сорти "Престиж", "Україна-96", "Антей", а за адаптивними - сорти "Пам'яті Гічкіна" й "Антей". Сорти рису, які вирощуються на півдні України, здатні стійко зберігати генетично заданий рівень показників якості зерна та крупи за кліматичних умов, які змінюються кожний рік. Розглянуто питання формування елементів фотосинтетичної продуктивності сортів рису з різним морфотипом, прогнозування врожаю, економічної ефективності енергетичного оцінювання вирощування сортів рису різних груп стиглості за умов півдня України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.3-47 +
Шифр НБУВ: РА361441

Рубрики:
 Рис 

      
6.

Шевніков М. Я. 
Агроекологічні основи застосування біологічних, фізичних та хімічних засобів у технологіях вирощування сої в Лісостепу України: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.09 / М. Я. Шевніков ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва. — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукової проблеми з обгрунтування агроекологічних основ використання біологічних, фізичних і хімічних засобів у технологіях вирощування сої в Лісостепу України. Розглянуту проблему вирішено шляхом застосовування передпосівної обробки насіння сої холодопротектором фумараном. Встановлено, що для одержання врожаю сої на середньо-суглинкових чорноземних і темно-сірих опідзолених грунтах потрібно вносити азотно-фосфорні добрива, проводити обов'язкову інокуляцію насіння ризоторфіном з мікроелементами бором і молібденом. Зазначено, що для підвищення продуктивності сої потрібно застосовувати систему смугового вирощування з кукурудзою. Доведено, що для підвищення продуктивності сої висівати її ранньо- або середньостиглі сорти необхідно із середньостиглими гібридами кукурудзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА371048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
7.

Фільов В.В. 
Адаптивність сортів та способи вирощування суниці в північно-східному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.В. Фільов ; УААН. Ін-т садівництва. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та здійснено комплексну господарсько-біологічну оцінку сортів суниці. Виділено перспективні сорти, які можуть бути базовими стосовно сортаменту промислового вирощування цієї культури у регіоні, а саме: "Русанівська", "Ольвія", "Фестивальна ромашка", "Істочник", "Присвята". Обгрунтовано та запропоновано найбільш доцільні строки та способи садіння промислових насаджень. Удосконалено елементи регіональної технології вирощування ягід та садивного матеріалу суниці, визначено економічну ефективність їх використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.1-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349277

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Стороженко О.М. 
Адміністративно-правова кваліфікація зловживань монопольним (домінуючим) становищем на ринку: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Стороженко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, законодавчі та методичні проблеми притягнення керівних осіб підприємств - суб'єктів монопольного (домінуючого) становища на ринку до адміністративно-правової відповідальності за ст. 166-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Проаналізовано юридичний склад адміністративних проступків, відповідальність за які передбачено ст. 166-1 КУпАП. Обгрунтовано доцільність застосування в антимонопольному конкурентному законодавстві терміна "домінуюче становище на ринку" замість "монопольне становище на ринку". На підставі вивчення й узагальнення практики Антимонопольного комітету України, господарських судів і судів загальної юрисдикції, а також результатів опитування працівників органів Антимонопольного комітету України доведено необхідність внесення змін до чинного КУпАП, Господарського кодексу України, Закону України "Про захист економічної конкуренції" та деяких інших нормативних актів. Визначено основні причини помилок суб'єктів адміністративно-правової кваліфікації, що виникають у процесі дослідження монопольних зловживань. Розроблено рекомендації щодо удосконалення та підвищення ефективності адміністративно-юрисдикційної діяльності органів Антимонопольного комітету України. Запропоновано тематику практичних занять з професійної підготовки працівників даного комітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х839(4УКР)901.326 +
Шифр НБУВ: РА356370

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Голубєва Г.К. 
Адміністративно-правова кваліфікація порушень водіями правил експлуатації автотранспортних засобів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Г.К. Голубєва ; Нац. ун-т Держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, законодавчі та практичні проблеми адміністративно-правової кваліфікації порушень водіями правил експлуатації автотранспортних засобів. Проаналізовано юридичний склад адміністративних проступків, відповідальність за які передбачено ст.ст. 121, 121-1 КУпАП. На підставі вивчення й узагальнення практики діяльності Державної автомобільної інспекції, судів загальної юрисдикції, а також з урахуванням результатів опитувань водіїв транспортних засобів усіх категорій та уповноважених суб'єктів кваліфікації обгрунтовано необхідність внесення змін до чинного КУпАП, Правил дорожнього руху, нормативних актів Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства транспорту та зв'язку України, державних стандартів України. Розроблено методичні рекомендації щодо удосконалення нагляду співробітниками Державної автомобільної інспеції за безпекою дорожнього руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.1 +
Шифр НБУВ: РА358307

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ковалевська О.П. 
Адміністративно-правове забезпечення функціонування інституту комунальної власності в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.П. Ковалевська ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено напрями удосконалення адміністративно-правового забезпечення функціонування інституту комунальної власності (КВ) на основі аналізу нормативно-правової бази України та узагальнення правозастосовної практики у сфері комунального господарства. Проаналізовано генезис формування інституту КВ як економічної основи місцевого самоврядування. Уточнено сутність адміністративно-правового забезпечення функціонування інституту. Визначено специфіку адміністративних правовідносин у сфері КВ, яка проявляється у комплексності та явному балансуванні на межі публічного та приватного права. Проаналізовано нормативно-правові акти щодо набуття та припинення права КВ. Обгрунтовано необхідність законодавчого визначення правового режиму майна спільної власності територіальних громад для формування сприятливих умов його використання, а також наголошено на необхідності прийняття Закону України "Про особливості приватизації комунального майна". Наведено пропозиції щодо забезпечення виконання органами місцевого самоврядування наданих їм законом повноважень і забезпечення населення послугами мінімальних соціальних потреб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94 +
Шифр НБУВ: РА366956

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Голяшкін О. В. 
Адміністративно-правове регулювання інноваційної діяльності в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Голяшкін ; Акад. праці і соц. відносин Федерації проф. спілок України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Науково-теоретично обгрунтовано напрями вдосконалення адміністративно-правового регулювання інноваційної діяльності на основі здійсненого аналізу нормативно-правової бази й узагальнення правозастосовної практики державного управління у сфері науково-технічної й інноваційної політики України. Здійснено аналіз теоретико-методологічних засад інноваційної діяльності, визначено особливості її правового регулювання. Уточнено сутність адміністративно-правового регулювання інноваційної діяльності. Досліджено сучасний стан адміністративно-правового регулювання даної діяльності в Україні. Обгрунтовано напрями вдосконалення адміністративно-правового регулювання інноваційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0
Шифр НБУВ: РА380090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Довгополик А. А. 
Адміністративно-правове регулювання порядку створення та діяльності кредитних спілок в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. А. Довгополик ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано визначення понять "кредитна спілка" як складова об'єкту адміністративно-правового регулювання, "державна реєстрація кредитної спілки", "ліцензування діяльності кредитної спілки", "державний контроль за діяльністю кредитних спілок", "припинення кредитної спілки". Проаналізовано генезис дослідження адміністративно-правового регулювання порядку створення та діяльності кредитних спілок у вітчизняній адміністративно-правовій доктрині та нормативного закріплення у вітчизняному законодавстві, виділено етапи його розвитку. Охарактеризовано реєстраційні, ліцензійні та контрольні процедури за участю кредитних спілок в Україні як різновиди адміністративних процедур з формулюванням пропозицій щодо вдосконалення їх нормативних засад. Вдосконалено обгрунтування доцільності розгляду порядку створення та діяльності кредитних спілок як об'єкту дослідження адміністративно-правової науки. Визначено систематизацію й узагальнення зарубіжного досвіду адміністративно-правового регулювання порядку створення та діяльності кредитних спілок, окреслено пріоритети його запозичення в Україні. Висвітлено загальнотеоретичні засади та класифікаційний розподіл адміністративних процедур та особливості порядку створення та діяльності кредитних спілок як різновиду адміністративних процедур. Обгрунтовано необхідність реформування взаємовідносин між публічною адміністрацією та кредитними спілками. Визначено основні тенденції подальшого розвитку адміністративно-правового регулювання порядку створення та функціонування кредитних спілок в Україні, пропозиції щодо вдосконалення законодавства та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)129 + Х839(4УКР)921.230.19
Шифр НБУВ: РА381854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бригінець О. О. 
Адміністративно-правовий статус державної податкової служби України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. О. Бригінець ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2011. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність адміністративно-правового статусу державної податкової служби України. Наведено теоретичне узагальнення та запропоновано нове вирішення наукового завдання - вдосконалення адміністративно-правового статусу державної податкової служби України. Встановлено сутність адміністративно-правового статусу державної податкової служби України в процесі надання нею адміністративних послуг. Виявлено проблеми та недоліки системного характеру в чинному законодавстві України, яке регулює адміністративно-правовий статус державної податкової служби України. Сформульовано визначення, низку висновків, пропозицій та рекомендацій, спрямованих на покращання діяльності державної податкової служби України. Вперше сформульовано низку конкретних пропозицій щодо внесення змін і доповнень до деяких чинних нормативно-правових актів стосовно реалізації адміністративно-правового статусу державної податкової служби України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201 + Х819(4УКР)112.011.013.2
Шифр НБУВ: РА380948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Шеваріхін А.О. 
Адміністративно-правові проблеми ліцензування господарської діяльності органами внутрішніх справ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.О. Шеваріхін ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу наукових праць, законодавчих та нормативних актів, узагальнення ліцензійної практики розглянуто питання становлення інституту ліцензування господарської діяльності, його розвиток та сучасний стан, властивості та характерні ознаки. Досліджено особливості окремих видів та запропоновано поняття ліцензування господарської діяльності органів внутрішніх справ та ліцензійного процесу, визначено напрями реформування організаційної побудови та вдосконалення діяльності органів внутрішніх справ щодо ліцензування її певних видів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012.1 + Х819(4УКР)120.0 + Х819(4УКР)112.01
Шифр НБУВ: РА326965

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Нижникова В.В. 
Адміністративно-процесуальний статус суб'єктів провадження в справах про порушення митних правил: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Нижникова ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано проблемні питання, пов'язані з визначенням адміністративно-процесуального статусу суб'єктів провадження в справах про порушення митних правил. Визначено сутність поняття провадження в даних справах, розкрито особливості даного процесу. Розглянуто класифікацію суб'єктів провадження у справах про порушення митних правил. На підставі комплексного аналізу норм чинного законодавства України й узагальнення практики їх реалізації суб'єктами провадження в справах про порушення митних правил розкрито правову природу їх адміністративно-процесуального статусу, визначено його зміст. Розроблено пропозиції щодо удосконалення адміністративно-процесуального та митного законодавства та практики його застосування в адміністративно-юрисдикційній діяльності митних органів, їх посадових осіб та інших учасників провадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038.07 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА362265

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Лопатинська Н.А. 
Активізація вживання префіксальних дієслів і розуміння їх семантики дітьми старшого дошкільного віку: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.А. Лопатинська ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості засвоєння дітьми старшого дошкільного віку дієслівного словотворення префіксального типу. Розроблено експериментальну технологію засвоєння префіксальних дієслів, що сприяє формуванню системності знань у старших дошкільників та охоплює такі компоненти: спостереження та сприймання семантичної ролі дієслів руху (дії, стану), виділення та узагальнення істотних ознак префіксів та їх узгодженість із прийменниками, перенесення словотвірної моделі дієслів руху на дієслова дії та стану, виконання вправ на закріплення, що передбачають включення одержаних знань у мовленнєву практику. Визначено та охарактеризовано рівні, стадії, педагогічні умови, тенденції та закономірності засвоєння префіксального словотворення дієслів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-910 + Ч411.382.1
Шифр НБУВ: РА308599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Кузькін Є.Ю. 
Активізація інвестиційної діяльності промислових підприємств в період розвитку економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Є.Ю. Кузькін ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

На підставі узагальнення праць вітчизняних і закордонних учених-економістів узагальнено теорію та практичний досвід використання інвестиційних ресурсів для пожвавлення виробничо-господарської діяльності промислових підприємств. Виявлено ознаки класифікації інвестицій. Проаналізовано розвиток і регіональні особливості інвестиційної діяльності в промисловості України. Наведено структурний аналіз відтворювального циклу оборотного капіталу підриємств. Досліджено взаємозв'язок активізації інвестиційної діяльності та процесу створення нових робочих місць. Розроблено економіко-математичні моделі визначення резервів ефективного використання активів промислових підприємств для нарощування їх інвестиційного потенціалу, а також алгоритм прийняття рішень щодо активізації інвестиційної діяльності підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301-56-21
Шифр НБУВ: РА318470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Корсун І.В. 
Активізація навчально-пізнавальної діяльності старшокласників у процесі вивчення властивостей твердих тіл у курсі фізики: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / І.В. Корсун ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено методичний підхід до розв'язання проблеми активізації навчально-пізнавальної діяльності старшокласників на уроках фізики, який базується на такій гіпотезі: на всіх етапах внутрішнього процесу засвоєння знань (сприймання - осмислення і розуміння - узагальнення - закріплення - застосування на практиці) в учнів за допомогою активних засобів і методів навчання розвиваються відповідні пізнавальні процеси (сприймання, увага, мислення, уява, пам'ять) і формується пізнавальний інтерес. Обгрунтовано загальні засади методики вивчення властивостей твердих тіл, які грунтуються на атомістичному методі їх пояснення та застосуванні активних засобів навчання (історичних відомостей, життєвих прикладів, а також прикладів практичного використання та наукових досягнень). Удосконалено методику вивчення будови та властивостей твердих тіл у курсі фізики старшої школи шляхом висвітлення внеску українських учених у розвиток фізики твердого тіла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3р(4УКР)2-3,022 +
Шифр НБУВ: РА363109

Географічні рубрики:

      
19.

Подсолонко М. В. 
Актуалізація маркетингу в кластерній організації рекреаційного підприємництва: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / М. В. Подсолонко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2010. — 21 с. — укp.

Проведена актуалізація маркетингу в процесах формування рекреаційних кластерів обгрунтована як мультиплікатор у створенні та розвитку малих підприємств і посиленні зайнятості у них місцевого населення, в освоєнні нових рекреаційних територій та розвитку на них підприємництва у сільських районах Криму. Сформована на підставі узагальнення світового досвіду парадигма випереджального маркетингу кластерної організації рекреаційного підприємництва має основну стратегічну мету соціальної спрямованості - покращання якості життя, підвищення добробуту та зростання продуктивної зайнятості місцевого населення. Запропонована графічна модель взаємодії мереж спеціалізованих малих підприємств у складі рекреаційних кластерів дозволяє органам місцевого самоврядування та населенню обгрунтовано вибирати види діяльності у загальній системі рекреаційного підприємництва. Запропоновано змістовно структуру кадрового та компетенційного забезпечення процесів створення та функціонування малих підприємств у складі спеціалізованих мереж рекреаційних комплексів і кластерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)291.9
Шифр НБУВ: РА376326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Новицький Д.В. 
Алгебраїчні методи в теорії нейронної асоціативної пам'яті: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / Д.В. Новицький ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано метод зображення вагових матриць нейронної асоціативної пам'яті (НАП) за допомогою точок на многовиді Грасмана та доведено можливість використання цього методу для створення НАП з метою узагальнення даних. Створено модель НАП, здатну до кластеризації даних, та яка дає змогу навчатися без вчителя. Розроблено метод застосування спектрального аналізу матриць для вивчення властивостей НАП. Одержано теоретичне пояснення явища відновлення частково зруйнованої асоціативної пам'яті у разі повторного навчання, досліджено природу інваріантних підпросторів ушкодженої та відновленої вагових матриць. Уперше створено та досліджено НАП, базуючись на ядерному підході, яка має збільшену ємність пам'яті та дозволяє розв'язувати більш широке коло задач. Оцінено верхню межу ємності асоціативної пам'яті з клітинною архітектурою. Експериментально доведено можливість застосування НАП у задачах розпізнавання хімічних образів (система типу "електронний ніс") та показано її переваги у порівнянні з використанням традиційних щодо цієї задачі нейропарадигм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 +
Шифр НБУВ: РА334778

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського