Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (68)Реферативна база даних (726)Книжкові видання та компакт-диски (204)Журнали та продовжувані видання (192)
Пошуковий запит: (<.>K=ШАБЛОН$<.>+<.>K=ШРИФТІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 70
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Виноградов В.В. 
Вейвлетний аналіз багатомасштабних процесів та сигналів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.В. Виноградов ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2001. — 15 с. — укp.

Визначено аналітично, числовим методом і експериментально умови нестійкостей у системах з нелінійною взаємодією двох мод із сильно відмінними частотами. Результати вейвлетного аналізу хаотичних сигналів свідчать про наявність характерних рис, за якими можлива ідентифікація та класифікація таких сигналів. Розроблено та впроваджено новий алгоритм вейвлетної фільтрації зображень, заснований на застосуванні шаблонних вейвлетних коефіцієнтів і багатомасштабного аналізу, для видалення шуму біля границь у зображеннях і збільшення їх контрастності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.21-52,022 + В652.421,022 + З811.5
Шифр НБУВ: РА314522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Тулученко Г.Я. 
Геометричне моделювання скалярних полів за методом усереднення адаптивних інваріантних шаблонів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / Г.Я. Тулученко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Розроблено новий напрямок стосовно методів геометричного моделювання та сканування в окремих точках скалярних полів (на прикладі стаціонарних) шляхом усереднення результатів суперпозиції поверхонь, носіями яких є адаптивні інваріантні шаблони. Певна універсальність запропонованого методу усереднення адаптивних інваріантних шаблонів дозволяє розв'язувати задачі на спільній методлологічній основі, а саме, задачі сканування стаціонарного скалярного поля в окремих точках, оптимізації кубатурних формул для трикутників стосовно їх використання у методі скінченних елементів для відновлення гармонічних функцій, сплайнової апроксимації одновимірних експериментальних залежностей. Традиційно ці задачі розв'язуються за різними методами. Алгоритми реалізації методу для двовимірних задач використано під час проведення експериментальних досліджень температурних полів теплонавантажених конструктивних елементів транспортних засобів. Одновимірний варіант методу застосовано у процесі вивчення закономірностей зміни pH опоряджувальних розчинів у текстильній промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.31,0 +
Шифр НБУВ: РА360000

Рубрики:

      
3.

Цибуленко О.В. 
Геометричні моделі для процедур барицентричного усереднення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / О.В. Цибуленко ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему геометричного моделювання процедур барицентричного усереднення для задач відновлення гармонічних функцій двох і трьох змінних та задач ієрархічного конструювання формул наближеного кратного інтегрування типу Ньютона - Котеса. Відзначено, що розв'зання таких задач зводиться до побудови середнього значення за деякою областю дискретно заданої інформації, за цього важливим є правильний вибір вагових коефіцієнтів усереднення. Запропоновано здійснювати вибір вагових коефіцієнтів шляхом застосування шаблонів певної геометричної форми у вигляді дискретних елементів. Розвинуто метод барицентричного усереднення для задач відновлення гармонічних функцій багатьох змінних з різноманітними межовими умовами в областях довільної геометричної конфігурації. Створено та досліджено обчислювальні шаблони у вигляді трикутників другого та третього порядку та гексагонів. Розвинуто ієрархічну схему зваженого усереднення для конструювання формул наближеного кратного інтегрування типу Ньютона - Котеса та побудовано кубатури для обчислення кратних інтервалів на центрованих дискретних елементах. На базі геометричних моделей та процедур барицентричного усереднення запропоновано нові модифікації методу комп'ютерного експерименту (Монте - Карло).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3,0 +
Шифр НБУВ: РА334952

Рубрики:

      
4.

Кулешник Я.Ф. 
Закономірності розвитку внутрішніх напружень при сушінні деревини як анізотропного тіла: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.07 / Я.Ф. Кулешник ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

На основі експериментальних даних отримано рівняння початкового розподілу вологості в бруску деревини та розроблено фізико-математичну модель зміни вологості та розвитку внутрішніх напружень у процесі сушіння деревини. На базі теорії різницевих схем обгрунтовано вибір і параметри методу кінцевих різниць (тип накладеної сітки, тип апроксимуючого шаблону, тип схеми, стійкість схеми) для пошуку наближеного розв'язку нестаціонарного рівняння в частинних похідних другого порядку параболічного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.331-1
Шифр НБУВ: РА318055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Хохлов В.А. 
Інструментарій проектування комп'ютерних систем на основі діалогових алгебро-граматичних моделей представлення знань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.А. Хохлов ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2006. — 20 с. — укp.

Розвинуто близьку до природної мову проектування комп'ютерних систем (КС) систем алгоритмічних алгебр (САА)/Д - вхідну мову діалогової трансформаційної машини (ДТМ) шляхом розширення засобами діалогової взаємодії користувача та КС, що проектується. Запропоновано апарат параметризованих шаблонів, який використовується у разі підключення до мови САА/Д цільових мов програмування (МП) і дозволяє встановити однозначну відповідність між САА/Д-схемами й асоційованими з ними програмами у цільовій МП. Розвинуто машину виводу (МВ) ДТМ шляхом розробки її компоненти - інтелектуального редактора, що дозволяє не лише динамічно (у діалозі) проектувати синтаксично правильні САА/Д-схеми, зокрема, змістовні ідентифікатори операторів і умов, але й асоційовані з цими схемами програми у цільових МП. Розроблено структуру бази знань (БЗ) ДТМ і механізми її супроводу та модифікації відповідно до діалогових алгебро-граматичних моделей представлення знань і методів підключення цільових МП. Наведено САА/Д-схеми, САА/Д-формули, програми, що дозволяють підтримувати спіральну модель життєвого циклу КС. Уперше алгоритми синтезу операційних пристроїв (ОП) за їх функціональними мікропрограмами, представленими у вигляді граф-схем, розповсюджені на САА/Д-схеми, що дозволяє автоматизувати процеси проектування ОП та оптимізувати їх структуру і затрати обладнання не лише за методами структурної теорії автоматів, але й методами алгебри алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.97-02 +
Шифр НБУВ: РА345084

      
6.

Бурденюк І. І. 
Інформаційна технологія для підтримки прийняття рішень при аналізі біомедичних даних: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. І. Бурденюк ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано математичні моделі з використанням методів нечітких множин для оцінювання біомедичних зображень на підставі експертних баз знань. Вдосконалено метод узагальненого контурного препарування. Дістала подальшого розвитку архітектура інформаційної технології для підтримки прийняття рішень. Розроблено шаблони-маски біооб'єктів за результатами аналізу реологічних властивостей крові за допомогою методів просторової зв'язності. Наведено приклади практичного застосування даної інформаційної технології для прийняття рішень на підставі аналізу реологічних властивостей крові у наукових і практичних дослідженнях у гематології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р. с51
Шифр НБУВ: РА372887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Литвинов О.А. 
Інформаційна технологія класифікації клінічних діагнозів на основі семантико-синтаксичної моделі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.09 / О.А. Литвинов ; НАН України, М-во науки і освіти України. Міжнар. наук.- навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вперше на підставі дослідження існуючих медичних термінологічних систем визначено основні вимоги щодо їх формування. Виявлено фактори, що впливають на впровадження медичних термінологічних систем у лікувальні заклади України. Розроблено формальну модель клінічного діагнозу, описано її семантичну та синтаксичну складові з використанням формальної граматики та дескрипційної логіки. Вперше на базі сформованої моделі створено концептуальну модель класифікації клінічних діагнозів на підставі фреймового й об'єктивно-орієнтованого підходів до опису знань, а також її даталогічну модель для зберігання в реляційній базі даних. Розроблено механізм взаємодії даної класифікації зі стандартними термінологічними системами. З застосуванням метаінформаційного підходу на засадах шаблону захисту від варіацій удосконалено технологію проектування аналітичної підсистеми та підсистеми статистики госпітальної інформаційної систем. Вперше здійснено реалізацію нової технології класифікації клінічних діагнозів у госпітальну інформаційну систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)21 л74 с21 + Р34 с21 +
Шифр НБУВ: РА356291

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія:    
8.

Ху Чженбін 
Комбінований метод та засоби виявлення вторгнень на основі еволюційних механізмів штучного імунітету: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Ху Чженбін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто математичне та програмне забезбечення щодо виявлення аномалій і вторгнень у комп'ютерні системи та мережі. Досліджено особливості та результати застосування генетичного алгоритму й алгоритмів штучного імунітету для розв'язання задачі виявлення модифікованих вторгнень на прикладі сучасних систем GASSATA, LYSIS та CDIS. Розроблено локальні машини станів (ЛМС), які ілюструють поводження log-серверу та мережевих шлюзів. Досліджено алгоритмічні основи виявлення відповідності та невідповідності символьних рядків. Запропоновано аналітичний метод настроювання засобів генерації детекторів для виявлення "нерідного поводження" за умов використання алгоритмів негативної селекції, активізації детекторів і застосування генетичного оператора. Описано комбінований метод завдання нормальних шаблонів поводження на основі ЛМС, перспективного методу генерації, добору детекторів вторгнень, що дозволяє скоротити обсяги накопиченої інформації та реалізувати механізм виявлення нових модифікованих атак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.31-016.8 +
Шифр НБУВ: РА342966

Рубрики:

      
9.

Колеснікова І.А. 
Лінгвокогнітивні та комунікативно-прагматичні параметри професійного дискурсу: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.15 / І.А. Колеснікова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т філології. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Надано загальну лінгвістичну характеристику професійного дискурсу на матеріалі українських, російських і англійських спеціальних текстів (економічної, політичної, історичної, технічної, математичної, військової, лінгвістичної, літературознавчої, біологічної сфер). Визначено його інваріант, критерії професійності / непрофесійності, кваліфікаційні ознаки професійного дискурсу. З'ясовано принципи, за якими він будується. Проаналізовано лінгвокогнітивні та комунікативно-прагматичні характеристики. Виявлено специфіку категорій "адресант" і "адресат". Охарактеризовано їх типи, визначено функції мовної особистості у професійному дискурсі. Кваліфіковано креативні та шаблонні засоби професійної номінації (українську, російську й англійську мови). З'ясовано специфіку функціонування певних лексико-граматичних категорій (дієслова, прикметника, дієприкметника, прислівника, числівника). Визначено складові поняття "професійна норма". Типологізовано порушення літературної та професійної норм у цьому дискурсі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-70 +
Шифр НБУВ: РА364580

Рубрики:

      
10.

Борисова Т.С. 
Лінгвостилістичні засоби створення образу стереотипного персонажа (на матеріалі англомовної пригодницької прози ХІХ - ХХ ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.С. Борисова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено діагностичні засоби створення образу стереотипного персонажа пригодницького художнього твору. Встановлено, що характеристики, або ознаки - критерії стереотипності персонажа - поділено на зовнішні та етичні. Дані ознаки складаються з авторських оцінок та повторюються в різних творах одного жанру. Залежно від однозначно меліоративного або пейоративного оцінного ставлення автора до діючих осіб, яке є характерною рисою роману пригод, можна виділити два основні типи стереотипного персонажу - Герой та Антагоніст. Розглянуто закономірності використання та організації формалізованих мовних одиниць в портретних описах, на підставі чого розроблено константні лексичні структури стереотипних образів. Стереотипи позитивного та негативного персонажів зумовили нетільки формалізацію лексики, але лейтмотивне використання шаблонних стилістичних виразних засобів у межах одного твору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-31 + Ш401.17 + Ш5(0)943.21-34 +
Шифр НБУВ: РА322203

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Денисюк Ж.З. 
Масова культура як чинник трансформування національно-культурної ідентичності в умовах глобалізації: автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / Ж.З. Денисюк ; Нац. акад. керів. кадрів культури і мистецтв. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Виявлено особливості масової культури за умов глобалізації та її впливу на національно-культурну ідентичність, що проявляється в посиленні її плюральності, відмови від жорсткої структурованості, ускладненні ідентифікаційної моделі. Досліджено міфологеми масової культури, що формують ілюзорний простір, в межах якого здійснюється вибір культурної ідентичності. Доведено, що екранна культура створює віртуальний світ, який пропонує індивідам поведінкові шаблони, образи, іміджі, спонукаючи до формування культурних ідентичностей, відмінних від традиційних. Обгрунтовано висновок, що за допомогою масової культури, засобів масової комунікації, Інтернету національно-культурна ідентичність суспільств видозмінюється, посилюючи свою мозаїчність і фрагментарність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.172
Шифр НБУВ: РА374885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Чопоров С. В. 
Математичне моделювання геометричних об'єктів з використанням R-функцій: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / С. В. Чопоров ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено метод R-функцій для математичного моделювання складних тіл щодо розв'язання задач побудови, візуалізації й аналізу математичних моделей тривимірних геометричних об'єктів. Вперше на базі методу суперпозиції та принципу ізоморфізму розроблено метод побудови дискретних математичних моделей, основою яких є чотирикутні та шестигранні скінченні елементи, для аналітичних математичних моделей складних геометричних об'єктів, що задані за допомогою R-функцій. Набув подальшого розвитку метод уточнення дискретного представлення геометричного об'єкта, на базі якого розроблено універсальний шаблон уточнення з частковою рекурсією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3,0
Шифр НБУВ: РА385841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Карпусь І.В. 
Метамодельні методи підвищення ефективності програмних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / І.В. Карпусь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Визначено різноманітні аспекти ефективності програмних систем (ПС) та побудовано її формальну концептуальну модель. На підставі аналізу технологічних процесів проектування створено мультиграфову модель технологічного процесу розробки ПС. Запропоновано новий автоматизований спосіб застосування технологічних схем розробки засобів програмного забезпечення. З застосуванням метамодельного підходу щодо підвищення ефективності ПС досліджено клас гібридних дискретно-безперервних систем управління, що дозволяє спростити проектування таких систем та зменшити їх собівартість. Розроблено методичні основи проектування мовних засобів метамодельних методів розробки спеціалізованих ПС, а також метод метасистемної інтеграції алгоритмів, який дозволяє створювати нові системи алгоритмів, що підвищує надійність та функціональну придатність ПС у процесі їх експлуатації. На основі метамодельного підходу одержано числові оцінки ефективності різних методів розробки. Удосконалено технічні прийоми застосування шаблонів проектування й аспектно-орієнтованого програмування для підвищення ефективності супроводу й експлуатації ПС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.10 + З973-018.10
Шифр НБУВ: РА360777

Рубрики:

      
14.

Середа А. О. 
Метод відстежування об'єктів у відеопотоці та його реалізація на паралельних комп'ютерних системах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / А. О. Середа ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2011. — 21 с. — укp.

Розроблено метод автоматичного виявлення та відстежування об'єктів у відеопотоці DSOFT, заснований на представленні об'єкту як множини рухомих фрагментів, заданих шаблонами. Фрагменти зі схожими траєкторіями об'єднуються в об'єкти. Траєкторії об'єктів будуються на основі траєкторій їх фрагментів. Це дозволяє відстежувати об'єкти, частково перекриті іншими об'єктами; сегментувати групи об'єктів, зображення яких перетинаються, на окремі об'єкти; надавати результат як у реальному часі, так і ретроспективно уточнений результат з заданою затримкою. Запропоновано модифікації методів пошуку фрагментів зображення в кадрі, заснованих на попіксельному порівнянні кадру за шаблоном, які дозволяють оцінювати упевненість в правильності пошуку. Надано метод зниження кількості помилок за ініціалізації й оновлення моделі фону у відео. Розроблено відображення методу DSOFT на паралельні комп'ютерні системи з архітектурами MIMD UMA і кластер. Визначено ефективні апаратно-орієнтовані алгоритми пошуку в кадрі фрагмента зображення довільної форми на багатопотокових графічних процесорах з архітектурою CUDA, засновані на попіксельному порівнянні кадра з шаблоном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.21 + З970.638-01
Шифр НБУВ: РА380988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
15.

Сидоров Є.М. 
Метод керованої об'єктом реінженерії програмного забезпечення авіаційних тренажерів: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Є.М. Сидоров ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено метод і засоби керованої об'єктом реінженерії програмного забезпечення (ПЗ) авіаційних тренажерів. Відзначено, що реінженерія застосовується для супроводження ПЗ як методу підтримки його придатності. Запропоновано метод реінженерії ПЗ, який предбачає повну або часткову заміну технічних засобів тренажерних комплексів та використання характеристик реального об'єкта для обгрунтування адекватності функціонування переробленого ПЗ, враховує функціонування реального об'єкта, що забезпечує реінженерію ПЗ авіаційних тренажерів. Метод реалізовано з застосуванням зворотної та прямої інженерії ПЗ. На підставі аналізу процесів реінженерії виявлено схеми реінженерії ПЗ авіаційних тренажерів. Запропоновано та реалізовано інструменти реінженерії, а також об'єктно-орієнтований шаблон на середовище програмування для створення ПЗ, що розробляється під час реінженерії, а саме: ПЗ пристрою зв'язку з об'єктом і пульту інструктора. Проведено експериментальні дослідження, на підставі результатів якого показано адекватність функціонування переробленого ПЗ функціонуванню реального об'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О5р-48 +
Шифр НБУВ: РА364724

      
16.

Хальдун Дакак 
Метод побудови програмного забезпечення систем дистанційного навчання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Хальдун Дакак ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 17 с. — укp.

У контексті вивчення особливостей безперервної професійної освіти досліджено методи, форми, принципи, системи та технології дистанційного навчання. Проаналізовано сучасний стан інженерії програмного забезпечення (ПЗ). З урахуванням одержаних результатів розроблено метод побудови ПЗ систем дистанційного навчання (СДН) на підставі використання принципів багаторівневого представлення, шаблонування та квантифікації. Запропоновано модель рівня бізнес-логіки та комплексний набір метрик, який забезпечує аналіз навчального контексту в дидактичному, навігаційному та оформлювальному аспектах. На підставі дослідження існуючих підходів і моделей шляхом застосування архітектурних стилів, методу Attribute Drive Design та атрибутів якості архітектури ПЗ розроблено архітектуру ПЗ СДН та шаблони її реалізації. Розроблено архітектуру ПЗ для виконання метричного аналізу ПЗ СДН (навчального контенту). Створено шаблони та методику реалізації основних форм навчальних матеріалів (лекції, лабораторних і практичних робіт), які апробовано на прикладі конкретного контенту. Здійснено реалізацію ПЗ СДН на підставі запропонованого методу його побудови в Національному авіаційному університеті на кафедрі інженерії програмного забезпечення у навчальному процесі другої вищої освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.826-018 + Ч311.290 +
Шифр НБУВ: РА344968

Рубрики:

      
17.

Ісса А.С. 
Методи і засоби розробки спеціального програмного забезпечення для систем розподілу ресурсів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / А.С. Ісса ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

На базі комплексної класифікації структур даних, елементів задач і методів розподілу ресурсів узагальнено інформаційно-аналітичну модель ресурсів об'єктів обліку. Удосконалено спосіб шаблонно-ієрархічного керування задачами аналізу стану та вибору оперативних рішень з розподілу та планування ресурсів. Узагальнено семантико-критеріальний метод підготовки ефективного СПЗ для зіставлення поточних моделей за статичними та динамічними шаблонами критеріїв, подій та ситуацій з метою визначення стану споживачів і постачальників ресурсів засобами логічного доведення. Удосконалено методики автоматизованого оперативного настроювання задач підтримки прийняття рішень на базі традиційних технологій побудови компонентів СПЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.14 +
Шифр НБУВ: РА326298

Рубрики:

      
18.

Жежнич П.І. 
Методи та засоби організації реляційних баз часово-залежних даних: автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.03 / П.І. Жежнич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 36 с. — укp.

Вирішено науково-прикладну проблему підвищення якості реляційних баз даних у разі їх довготривалого використання незалежно від особливостей предметної області, програмних і апаратних засобів з використанням розроблених теоретичних засад і програмних засобів організації реляційних баз даних як інформаційних продуктів з урахуванням часових залежностей даних. Розроблено формальну узагальнену інформаційну модель предметної області, метамоментну часову реляційну модель даних на підставі введеного поняття часово-залежних даних. Наведена модель є базовою для нових методів подання реляційних баз даних за допомогою XML-технологій і повного набору операцій для маніпулювання реляційними базами даних з урахуванням часу як набору шаблонів SQL-запитів. Розроблено методи оцінювання якості реляційних баз даних з урахуванням часу на підставі стандарту ISO-9126, що визначає напрямки підвищення якості реляційних баз даних як інформаційного продукту. Запропоновано параметри якості реляційних баз даних як інфомаційних продуктів для їх тривалого використання. Розроблено декілька макетів реляційних баз часово-залежних даних. На підставі результатів проведених експериментальних досліджень підтверджено коректність постановки задачі, вірогідність побудованих формальних моделей і ефективність розроблених методів і засобів організації реляційних баз часово-залежних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.611 +
Шифр НБУВ: РА363898

Рубрики:

      
19.

Лукічов В. В. 
Методи та засоби стеганографічного захисту інформації в комп'ютерних системах і мережах на основі вейвлет-перетворень: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.21 / В. В. Лукічов ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено метод шаблонного вбудовування даних у вейвлет-коефіцієнти зображень з використанням таблиці відповідності. Наведено метод адаптивного шаблонного вбудовування даних у вейвлет-коефіцієнти зображень, який використовує новий запропонований критерій стеганографічного захисту до активних атак. На підставі адаптивного шаблонного методу та запропонованих нових математичних моделей розроблено програмний засіб "СтегоВейвлет" для стеганографічного захисту інформації в комп'ютерних системах і мережах, ефективність якого встановлено експериментально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403
Шифр НБУВ: РА375333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Кармазіна Л.Л. 
Методи та інструменти зниження впливу комунікаційних бар'єрів у віртуальних командах проектів: автореф. дис... канд. техн. наук.: 05.13.22 / Л.Л. Кармазіна ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено методи й інструменти зниження впливу комунікаційних бар'єрів у віртуальній команді проекту. Розроблено методи визначення ключових компетенцій проекту, оцінювання впливу комунікаційних бар'єрів на проект, зокрема, на рівень виконання ключових компетенцій, що дозволяє виділити найбільш впливові комунікаційні бар'єри. Розроблено інструмент розрахунку коефіцієнта стійкості ключових компетенцій проекту до комунікаційних бар'єрів. Встановлено, що найбільш впливовими комунікаційними бар'єрами для віртуальних команд є семантичний і стилістичний. Удосконалено процес створення описових статей термінів шляхом визначення їх спільної лінгвістичної інформації, головних наукових і додаткових ознак. Запропоновано для подолання стилістичного бар'єру створювати спеціальні шаблони документів з урахуванням умов віртуального оточення. Запропоновано модель, яка дозволяє оцінити позитивний вплив розроблених механізмів на якість комунікаційних процесів віртуальної команди проекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 +
Шифр НБУВ: РА362624

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського