Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (11)Тематичний інтернет-навігатор (4)Наукова електронна бібліотека (418)Реферативна база даних (2050)Книжкові видання та компакт-диски (582)Журнали та продовжувані видання (134)
Пошуковий запит: (<.>K=WEB$<.>+<.>K=ДОДАТОК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 188
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вітько О.В. 
Багаторівневі ймовірнісні мережі для моделювання складних інформаційних систем в умовах невизначеності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / О.В. Вітько ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено архітектуру імовірнісної метамережі, яка відрізняється від існуючих додаванням керуючого метарівня (метарівнів) і дозволяє аналізувати та моделювати поведінку системи у різних аспектах, а також імовірнісні зміни самого аспекту за допомогою єдиного апарату імовірнісних мереж. На основі даної архітектури запропоновано три моделі імовірнісних метамереж: C-, R- і комбіновану RC-метамережу, що відрізняються впливом аспектних атрибутів на прогнозуючу мережу. Модифіковано правила імовірнісного виведення для даних метамереж. Удосконалено методи їх відбудови з даних для багаторівневих моделей. Обгрунтовано застосування даних метамереж для задач фільтрації змісту Web і передбачення переваг користувача мобільної комерції, моделювання радіаційного ризику населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.14 +
Шифр НБУВ: РА324614

Рубрики:

      
2.

Чен Щзещзінь 
Бібліотечно-інформаційні мережі Китаю: сучасний стан та перспективи розвитку: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Чен Щзещзінь ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми організації бібліотечно-інформаційних мереж Китаю: їх кадрового та користувацько-технологічного забезпечення, перспективних напрямів розвитку даних мереж у Китаї (на прикладі університетських бібліотек). Комплексно проаналізовано міжнародний досвід бібліотечного співтовариства у сфері комп'ютеризації зазначених бібліотек і використання у їх діяльності Інтернет-технологій для об'єднання бібліотечних ресурсів у комп'ютерній мережі. Вивчено сучасний стан організації інформаційно-бібліотечної діяльності у Китаї. Визначено національні особливості бібліотечних комп'ютерних мереж, а також міжнародні, зумовлені впливом мережі Інтернет. Виявлено особливості використання інформаційних і телекомунікаційних технологій в університетських бібліотеках Китаю. Сформульовано основні умови та вимоги до створення WEB-сайтів у китайських університетських бібліотеках стосовно їх організації та функціонально-змістовного призначення. Розроблено та науково обгрунтовано перспективні напрями розвитку єдиної бібліотечної мережі університетів Китаю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(5КИТ)757.11 с51 +
Шифр НБУВ: РА326055

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Щепетільніков Ю.О. 
Гігієнічна оцінка впливу абіотичних факторів на продуктивні та інтер'єрні показники лактуючих корів: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 16.00.06 / Ю.О. Щепетільніков ; Харк. держ. зооветеринар. акад. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-64 + П60-46 + П60-455.43
Шифр НБУВ: РА372617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Кудінов В.В. 
Інформаційна система оперативного управління організаційно-технічними об'єктами гірничорудних кар'єрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.В. Кудінов ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розробки моделей, методів і алгоритмів інформаційної підтримки прийняття рішень під час оперативного гомеостазісного управління організаційно-технічними об'єктами (ОТО). Проаналізовано сучасні інформаційні технології та рівень їх використання в процесі розробки систем керування організаційно-технічними об'єктами, а також використання клієнт-серверних, Web-технологій і розподіленої обробки даних на підприємствах. Висвітлено проблеми оперативного управління ОТО на гірничорудних підприємствах, роль та функції оператора автоматичної системи управління ОТО, методи, які використовуються для визначення ваг критеріїв і шкал оцінювання дій оператора ОТО. Описано інтерфейсну модель взаємодії диспетчера і організаційно-технічного об'єкта гірничорудного кар'єру, яка реалізує функції адаптації когнітивних особливостей диспетчера та інтелектуального інтерфейсу. Представлено архітектуру системи підтримки прийняття рішень (СППР), що забезпечує вимірювання характеристик диспетчера, побудову його когнітивного профілю та визначення когнітивного типу. Розкрито структуру СППР на основі бази даних та знань, а також результатів практичної реалізації запропонованих моделей прийняття рішень. Розроблено програмне забезпечення інтелектуальної системи навчання СППР, що забезпечує взаємодію диспетчера з системою, контроль його знань і навчання на основі діалогової моделі. Висвітлено ефективність математичних моделей, алгоритмів і методів прийняття оперативних управлінських рішень на підприємствах Кривого Рогу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И33-61-5-05 +
Шифр НБУВ: РА341697

Рубрики:

      
5.

Ярош В.В. 
Клінічний перебіг та активність запального процесу у хворих на ревматоїдний артрит під впливом терапії статинами: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / В.В. Ярош ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Встановлено, що застосування статинів на додаток до проведеної терапії у хворих на ревматоїдний артрит покращує клінічний перебіг захворювання і є визначеним незалежно від стану ліпідного профілю. Проаналізовано, що сприятливий вплив статинів забезпечується їх протизапальними й імуномодулювальними властивостями, що підтверджується не лише змінами клінічних показників активності процесу, але й зміною цитокінового профілю. Зазначено, що застосування статинів змінює рівень діагностичного та прогностичного маркера цитрулінового виментину убік його зменшення. Розкрито імуномодулювальну дію симвастатину, яка проявляється в зменшенні деструктивних змін у суглобах, незалежному від застосованої дози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 + Р418.12-52
Шифр НБУВ: РА372657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Пелещишин А.М. 
Методи та алгоритми моделювання Web - систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / А.М. Пелещишин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено питання моделювання Web-систем. Сформульовано концептуальне та математичне визначення Web-системи. Побудовано формальну модель Web-системи, проаналізовано її поведінку. Введено поняття практично невикористовуваних станів і слабкозв'язних множин станів. Висвітлено операції над Web-системами й особливості її оптимізації та координації. Розглянуто спеціальні випадки: оптимізацію корисності Web-системи та її компонент, оптимізацію розміщення ресурсів в Intranet-системі. Наведено основні підходи до застосування структурних методологій аналізу та проектування для розробки Web-систем. Побудовано методи застосування основної діаграмної техніки для опису структур Web-системи. Розроблено інформаційно-пошукову Web-систему Athena, яка відображає результати наукових досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312,1 Internet
Шифр НБУВ: РА313173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Березко О. Л. 
Методи та засоби персоніфікації інформаційного наповнення у глобальній системі World Wide Web: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.03 / О. Л. Березко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено методи та засоби персоніфікації інформаційного наповнення у глобальній системі World Wide Web. Побудовано спеціальні персоніфікаційні моделі структури й історії інформаційного наповнення у WWW. Запропоновано систему формальних показників веб-сайтів, веб-сторінок і дописів. Розроблено метод активної реферальної персоніфікації з використанням суспільних акцій у WWW, що дозволяє ефективно створювати персоніфікаційні зв'язки, метод пасивної віддаленої персоніфікації з застосуванням спеціалізованого веб-каталогу та метод змішаної віддаленої персоніфікації з використанням wiki-спільнот, за допомогою яких можна описувати веб-особистості й їх елементи. Розроблено комплекс програмних засобів персоніфікації інформаційного наповнення, який дозволяє залучати глобальну веб-спільноту до процесу персоніфікації та підвищує її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1
Шифр НБУВ: РА382224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Пелещишин А.М. 
Методи та засоби позиціонування сайтів в системі World Wide Web: автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.03 / А.М. Пелещишин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 36 с. — укp.

Розроблено методи та засоби формування позиції сайту в системі WWW, які забезпечують ефективність його функціонування на тривалу перспективу, стійкість до зовнішніх впливів і змін у глобальному середовищі. Запропоновано модель глобальної системи WWW, що охоплює загальну формалізацію WWW і правил глобального середовища, позиційну модель сайту та його аудиторії, орієнтованої на опис і вирішення завдань позиціонування сайтів. Формалізовано механізми та процес формування позиції сайту у глобальній системі WWW. Запропоновано методи їх покращання шляхом зміни тематики сайтів, організації їх ефективної взаємодії, а також керованих спільнот користувачів і холдингів. У прикладному аспекті розроблено методи ефективного позиціонування сайтів різних типів у системі WWW , методи й алгоритми побудови Веб-холдингів з метою покращання позиціонування окремих сайтів та автоматизовану систему керування Веб-холдингом. Експерментально підтверджено достовірність постановки задачі та побудованих формальних моделей та ефективність запропонованих методів і засобів позиціонування сайтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1 +
Шифр НБУВ: РА356055

Рубрики:

      
9.

Головянко М. В. 
Методи та модель верифікації знань для інтелектуалізації WEB-контенту: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / М. В. Головянко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено метод семантичної верифікації знань, який полягає в обгрунтуванні достовірності знань, поданих у Web-просторі за допомогою онтологічної моделі, на основі аналізу інформації, яка автоматично вилучається з розподілених різнорідних джерел, що дозолило підвищити рівень довіри до Web-контенту. Запропоновано метод інтерпретації верифікаційних елементів, який полягає у визначенні еквівалентності деревоподібних структур з урахуванням семантики вузлів, що дозволило класифікувати онтологічні знання за способом їх виведення та віднаходити зміни в механізмах виведення знань. Удосконалено модель подання онтологій, який вирізняється від існуючих моделей, побудованих на основі дескрипційних логік, наявністю верифікаційної складової, яка розширює множину базових концептів і відношень, та додаванням верифікаційного компонента до існуючої триплетної форми опису тверджень, що дозволило обгрунтувати та пояснити гібридне виведення знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.50-01
Шифр НБУВ: РА378574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Круглик В.С. 
Методична система навчання лінійної алгебри у вищих навчальних закладах з використанням інформаційних технологій: автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.02 / В.С. Круглик ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано нову методичну систему навчання лінійної алгебри з активним використанням інформаційно-комунікаційних технологій. Описано технологію створення веб-орієнтованих педагогічних програмних засобів з підтримкою практичної діяльності студентів. Виявлено недоліки традиційної методичної системи навчання лінійної алгебри, обгрунтовано шляхи їх подолання. З метою підвищення ефективності навчання запропоновано використовувати "Середовище дистанційного навчання "WebAlmir", яке підтримує компонентно-орієнтований підхід. Обгрунтовано можливості використання даного середовища для лекційних і практичних занять, а також самостійної роботи студентів. Експериментально доведено підвищення якості навчання за умови використання розробленої методичної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.2 р3-353 +
Шифр НБУВ: РА367235

Рубрики:

      
11.

Пилипів Н.І. 
Методологія та організація обліку затрат виробничо-комерційної діяльності підприємств нафтової і газової промисловості: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.09 / Н.І. Пилипів ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 32 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми методлогії й організації обліку затрат виробничо-комерційної діяльності підприємств нафтової та газової промисловості у період становлення та розвитку ринкових відносин. Проаналізовано методологічні засади побудови фінансового та внутрішньогосподарського обліку затрат з урахуванням особливостей виробничо-комерційної діяльності підприємств нафтогазового комплексу. Розроблено концептуальну організаційно-методичну модель забезпечення інформаційними ресурсами користувачів за умов застосування комп'ютерних технологій, зокрема, такого програмного забезпечення, як "Дебет Плюс" та виокремлено підсистему внутішньогосподарського обліку затрат, показано її зв'язок з підсистемою фінансового обліку затрат. Удосконалено форму фінансової звітності ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України" N 6 "Додаток до річної фінансової звітності" (інформація за сегментами) як інформаційну базу оцінювання показників діяльності додатково виділених у межах компанії звітних сегментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.565.2-148.6 + У052.9(4УКР)230.565.3-148.6 +
Шифр НБУВ: РА367331

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Келеберда І.М. 
Моделі та алгоритми в інформаційній технології персоналізованого агентно-онтологічного пошуку навчальних матеріалів в мережі Інтернет: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / І.М. Келеберда ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено багаторівневу систему моделей програмних агентів для персоналізованого пошуку матеріалів з використанням методів системного аналізу IDEF0, IDEF5 і онтологій, що дозволило формалізувати процес персоналізованого пошуку навчальних матеріалів і підвищити ефективність їх пошуку й персоналізованого підбору завдяки введенню технологічного ланцюжка: персонального агента, агента-координатора й агента інформаційно-навчального ресурсу. Розроблено узагальнений критерій оцінки відповідності характеристик навчальних матеріалів (мови викладу, рівня складності) персональним характеристикам суб'єкта навчання (знанню мов, віку), який передбачає настроювання коефіцієнтів значимості часткових критеріїв відповідності характеристик на рівень переваг суб'єкта навчання з використанням генетичного алгоритму, що дозволило зменшити час на первинний аналіз і відбір для вивчення навчальних матеріалів на основі формування множини метаданих навчальних матеріалів, адекватних персональним характеристикам суб'єкта навчання. Розвинуто онтологічні моделі суб'єкта навчання й інформаційно-навчального ресурсу, які погоджені з принципами структурування й взаємозв'язку інформації відповідно до проекту Semantic Web, а також зі стандартами групи IEEE 1484, на основі яких одержано характеристики навчальних матеріалів і суб'єкта навчання, що дозволило розробити алгоритми пошуку та персоналізованого підбору навчальних матеріалів, які базуються на відповідних їм метаданих, а також обробці інформації з використанням профілів і запропонованого узагальненого критерію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.826-01 + Ч311.290 +
Шифр НБУВ: РА339844

Рубрики:

      
13.

Хаббуш 
Моделі та інформаційні технології реінжинірінгу успадкованих інформаційно-управляючих систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ахмад Хадер Ахмад Хаббуш ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено моделі та інформаційні технології реінжинірінгу (РІ) успадкованих інформаційно-управляючих систем (ІУС) в АСУ технологічними процесами. Введено класифікацію підходів до РІ успадкованих ІУС. Проаналізовано недоліки успадкованих диспетчерських ІУС (ДІУС) газокомпресорних станцій (ГКС) системи магістральних газопроводів (МГ) Укртрансгазу. На підставі використання концепції бізнес-об'єктів розроблено структурну об'єктно-орієнтовану модель РІ, що дозволило перейти до цільової компонентної архітектури. За допомогою мови UML досліджено моделі успадкованої та цільової архітектур типової ДІУС ГКС. Вперше за технологією PATTERNS розроблено універсальну модель телеметричного протоколу обміну даними в ДІУС ГКС та реалізовано компоненти, які можна повторно використати у типових ДІУС ГКС. Розроблено та досліджено перспективну Web-орієнтовану ДІУС ГКС, окремі підсистеми якої впроваджено на Ромненській ГКС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.5-018.1 + З973-018.11
Шифр НБУВ: РА312143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Листопад О. П. 
Моделі та методи інвестиційної політики розвитку інформаційного капіталу машинобудівного підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / О. П. Листопад ; НАН України, МОН України, Міжнар. ННЦ інформ. технологій і систем. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вирішено науково-технічну задачу розробки моделей, методів та алгоритмів формування ефективної інвестиційної політики розвитку інформаційного капіталу для реалізації нових підходів у побудові сучасних систем управління машинобудівним підприємством за умов глобальної економіки. Запропоновано методику формування оптимальної програми та бюджету розвитку інформаційного капіталу за умов обмежених фінансових ресурсів з урахуванням збалансованого фінансування на розробку прикладної складової (ПЗ) та відповідної вимоги ПЗ системно-технічної платформи (СТП). Розроблено математичну модель та алгоритм вибору проектів створення програмного забезпечення максимально впливаючи на ключові показники ефективності бізнес-процесів підприємства та забезпечуючи високий коефіцієнт повернення інвестицій. У разі цього досягається раціональне використання трудових ресурсів розробників ПЗ. Запропоновано модель взаємодії та взаємовпливу інформаційних систем бізнес-процесів, технологічної складової інформаційного капіталу (СІК) та ключових показників діяльності підприємства. Розрахунок вихідних даних з кожної величини необхідних для реалізації програм розвитку прикладної складової інформаційного капіталу ресурсів СТП здійснюється з використанням математичних методів множинної регресії, прогнозування та визначення кореляцій. Розроблено комплекс функціональних, логічних, оптимізаційних моделей й інформаційних технологій побудови багаторівневої, наскрізної системи управління, що включає об'ємне, календарне й оперативне управління виробництвом. Встановлено систему формування планових показників і моніторингу фактичного досягнення поставлених стратегічних цілей інноваційного сталого розвитку машинобудівного підприємства з використанням WEB-технологій та розвиненою інформаційно-обчислювальною мережею, що має розподілену телекомунікаційну, програмну, інформаційну й організаційну інфраструктуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-56 ф121
Шифр НБУВ: РА382304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Марценюк В.П. 
Моделі та методи популяційної динаміки в програмному середовищі підтримки системних медичних досліджень: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.04 / В.П. Марценюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 36 с.: рис. — укp.

Розроблено математичні моделі системного аналізу патологічних процесів у класі рівнянь популяційної динаміки. Сформульовано алгоритм системного аналізу зазначених процесів. Запропоновано класи моделей для опису їх головних складових. Розв'язано задачі ідентифікації параметрів моделей патологічних процесів, що здебільшого є елементами гільбертових просторів. З метою оцінювання систем з запізненням створено оптимізаційний метод з використанням функції чутливості. Розроблено методи дослідження стійкості в моделях динаміки Гомперца, імунної системи, реконструкції кісткової тканини. З метою здійснення дослідження використано методи лінеаризації та функціоналів Ляпунова. Запропоновано методи розв'язання задач керування для побудови оптимальних схем лікування. На базі аналізу характеристичних рівнянь лінеаризованих систем і числових характеристик вивчено питання нелінійної динаміки та біфуркацій у моделях патологічних процесів. Розроблено концептуальну модель програмного середовища підтримки системних медичних досліджень. Для її реалізації запропоновано модель структури даних у галузі системних медичних досліджень. Створено програмний інтерфейс середовища, який є Web-інтегрованим, орієнтованим на користувача та має можливості налаштування. Реалізовано математичні методи системного аналізу патологічних процесів як ієрархію Java-класів. Розроблено програмні засоби для виконання системних медичних досліджень, підготовки одержаних результатів до представлення в Інтернет та їх візуалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с51 +
Шифр НБУВ: РА335975

Рубрики:

      
16.

Киричек Г. Г. 
Моделі, методи та інструментальні засоби інформаційного забезпечення навчального процесу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / Г. Г. Киричек ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності, рівня інформатизації й якості навчального процесу за допомогою моделей, методів та інструментальних засобів інформаційного забезпечення, які реалізовано в сучасній інформаційно-пошуковій системі (ІПС) з науково-обгрунтованими ієрархічними зв'язками рівнів навчання з системою інформаційного забезпечення, Web-інтерфейсом користувача та ресурсами, тематичний склад яких визначено відповідно до наукового та навчального процесів ВНЗ. В основу ІПС покладено вимоги до функціонування електронної бібліотеки ВНЗ як системи інформаційного забезпечення навчального процесу. Розроблено модель інформаційної системи, досліджено її ієрархічність і вплив на процес навчання. Запропоновано аналітичні вирази для оцінювання імовірності засвоєння знань і загальних витрат на навчання. Реалізовано інструментальні засоби для підсистем: реєстрації та доступу до ресурсів, видалення та редагування записів у системі, різнопланового контекстного пошуку, перегляду інформаційного ресурсу, збору статистичних даних. Наведено технологічні етапи розробки Web-інтерфейсу електронної бібліотеки ВНЗ, універсальність і можливість реалізації якого підтверджено свідоцтвом про авторське право на твір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.253
Шифр НБУВ: РА381630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Потапенко В.А. 
Модульні середовища для мережного розподіленого моделювання складних динамічних систем: Автореф. дис. канд. техн. наук: 01.05.02 / В.А. Потапенко ; НАН України. Ін-т проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано удосконалені методи організації процесів моделювання в гетерогенному мережевому середовищі, що орієнтовані на роботу з моделями складних динамічних систем, зокрема хіміко-технологічних процесів. Досліджено сучасні засоби організації розподілених моделюючих середовищ і WEB-орієнтованих систем. Запропоновано моделі та методики організації розподілених моделюючих середовищ (РМС), інваріантних стосовно програмних і апаратних платформ їх компонентів. Синтез даних моделей у програмні модулі дозволить реалізувати реально діючі РМС. Для створення моделей РМС використано об'єктно-орієнтований аналіз і мову UML (Unified Modeling Language). Для перевірки працездатності запропонованих моделей РМС розроблено і реалізовано програмні модулі як для серверної, так і для клієнтської частин. На основі методу імітаційного моделювання досліджено та визначено основні характеристики, що впливають на ефективність роботи розроблених мережевих РМС. Виявлено вплив таких параметрів, як інтенсивність і тип вхідного потоку запитів, продуктивність серверних вузлів РМС, пропускної здатності каналів зв'язку на середній час обробки запиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.11 +
Шифр НБУВ: РА328091

Рубрики:

      
18.

Франчук В.М. 
Навчання адміністрування систем управління освітніми WEB-порталами майбутніх учителів інформатики: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.М. Франчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.Драгоманова. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено компоненти методичної системи навчання адміністрування систем управління освітніми web-порталами майбутніх учителів інформатики, в якій передбачено вивчення теоретичних основ функціонування web-сервера та формування навичок управління ним. Запропоновано методику застосування систем управління освітніми web-порталами у процесі навчання студентів створювати власні інформаційно-освітні ресурси. Встановлено, що використання систем управління освітніми web-порталами дає змогу поглибити розуміння студентами навчального матеріалу, посилити мотивацію до навчання, активізувати навчальну діяльність, розширити теоретичну базу знань, посилити прикладну спрямованість результатів навчання інформатики у педагогічному ВНЗ. Уточнено структуру та зміст курсів "Комп'ютерні мережі та Інтернет", "Адміністрування навчальних комп'ютерних систем" для студентів фізико-математичних та інформаційних спеціальностей педагогічних університетів. Удосконалено теорію та методику навчання інформаційних дисциплін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970 р(4УКР)3-2 +
Шифр НБУВ: РА369982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Нікітенко К.В. 
Недержавний сектор промисловості України в умовах нової економічної політики (1921 - 1928 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / К.В. Нікітенко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

На підставі широкого кола документознавчих та історичних матеріалів проведено комплексне дослідження функціонування недержавної промисловості України за умов нової економічної політики. Досліджено особливості становлення та функціонування недержавної промисловості. Систематизовано й узагальнено характерні особливості її участі у роботі народного господарства. Найбільш повною мірою розкрито процес організації та становлення промислової кооперації як невід'ємної частини недержавної промисловості. Визначено ідеологічні, політичні й економічні проблеми роботи промкооперації. Охарактеризовано специфіку странсформації, перетворення промислової кооперації та додаток командно-адміністративної системи. Проаналізовано особливості адміністративно-економічних важелів витіснення та ліквідації приватників і залежність розвитку недержавного сектору промисловості від змін політико-економічного курсу країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2 +
Шифр НБУВ: РА349289

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Мохамед Салем Нассер Мохамед 
Нейромережна організація сортування масивів даних: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Мохамед Салем Нассер Мохамед ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2009. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення швдкодії сортування за методом попарного обміну у разі його реалізації апаратним способом, тобто, на сортувальній нейромережі. Показано, що процедура сортування застосовується в різних прикладних задачах, наприклад, для ефективного зберігання та впорядкування мережевих адрес IP в додатках для мереж Web, що використовують бази даних, у системах обробки сигналів і зображень для прискорення процедури фільтрації. Розроблено реалізацію методу сортування попарним обміном на перспективній структурі - нейромережі з застосуванням оптоелектронної елементної бази, що дозволяє усунути труднощі, зумовлені організацією великої кількості міжз'єднань у нейромережі під час сортування масиву чисел. Показано доцільність представлення алгоритмів сортування в компактній і формалізованій формі з залученням модифікованої системи алгоритмічних алгебр В.М. Глушкова, оскільки застосування таких операторних представлень дозволяє формалізувати подання та забезпечити аналіз і вибір оптимального варіанта сортування (впорядкованої вибірки). Розраховано швидкодію розробленої сортувальної нейромережі та показано, що вона є достатньою для обробки великих масивів даних (до 1 000 слів розмірністю 32 біти), що дозволяє використати сортувальну нейромережу як спецпроцесор для систем, які працюють в реальному часі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6-015.5 +
Шифр НБУВ: РА365288

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського