Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (24)Тематичний інтернет-навігатор (7)Наукова електронна бібліотека (116)Реферативна база даних (3976)Книжкові видання та компакт-диски (4617)Журнали та продовжувані видання (5038)
Пошуковий запит: (<.>U=Б1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 140
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Аріон О.В. 
Оптимізаційний ландшафтно-екологічний аналіз природоохоронних територій (на прикладі Державного парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва "Качанівка"): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / О.В. Аріон ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Геогр. ф-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні основи оптимізаційного ландшафтно-екологічного аналізу (наукові підходи, принципи, базові поняття) та його методику, яка пройшла апробацію у Державному парку-пам'ятці садово-паркового мистецтва "Качанівка". Визначено ландшафтно-екологічні принципи оптимізації заповідних територій, розроблено методики аналізу джерел та обсягів забруднення території, аналізу та оцінки її рекреаційного потенціалу, оптимізаційного (функціонально-режимного) зонування природоохоронних територій. На основі ландшафтно-екологічного аналізу парку "Качанівка" та прилеглих територій визначено його рекреаційний потенціал, розраховано рекреаційну ємність та запропоновано схему оптимізаційного зонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821(45УКР)0 + Б1е(4УКР)л64

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Совгіра С.В. 
Підготовка майбутнього вчителя до екологічного виховання старшокласників (на краєзнавчому матеріалі): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / С.В. Совгіра ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам підготовки майбутніх вчителів до екологічного виховання старшокласників (на краєзнавчому матеріалі). В першому розділі розкрито мету, завдання, суть екологічного краєзнавства, визначено стрижневі лінії в екологічному краєзнавстві; розкрито стан проблеми в теорії і на практиці загальноосвітньої школи, теоретичні основи і особливості професійної еколого-краєзнавчої підготовки майбутніх учителів. В другомму розділі розкрито зміст, методику і результати дослідно-експериментальної роботи у підготовці майбутнього вчителя до екологічного виховання старшокласників. Аналіз результатів дослідженняч показав, що рівень готовності студентів експериментальної групи значно вищий, ніж у контрольній. Це підтверджує ефективність розробленої методики підготовки студентів до екологічного виховання старшокласників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Б1р(4УКР)21р3

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Гурин А.Г. 
Створення комплексу високоефективних електродинамічних пристроїв для контролю параметрів навколишнього середовища (теоретичні основи розробки та впровадження): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.13 / А.Г. Гурин ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 31 с. — укp.

Викладені теоретичні основи розробки електродинамічних випромінювачів для контролю параметрів навколишнього середовища, наведені приклади їх впровадження в геофізиці, гідроакустиці, при контролі сейсмостійкості будівель та споруд. Визначено вплив хвильових процесів на формування сейсмічного поля та параметри гідроакустичних імпульсів. Обгрунтовані рекомендації щодо отримання оптимальних характеристик електродинамічних випромінювачів методики їх ефективного використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1с5,022 + З24-01-53

Рубрики:

      
4.

Хміль Г.А. 
Системний аналіз проблем екологічної безпеки України: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / Г.А. Хміль ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена системному аналізу і моделюванню екологічної безпеки України. Розроблено математичні моделі основних загроз екологічній безпеці, визначено інтегральні показники стану екологічної безпеки України в регіональному розрізі. Визначено оцінки параметрів модифікованої моделі Гомперца-Мейкема, на основі яких отримано кількісні оцінки фондового ризику як міри впливу зовнішніх шкідливих факторів на здоров'я та безпеку населення України. Розроблено ієрархічну модель системи екологічної безпеки України, визначено пріоритети державної політики щодо нейтралізації загроз екологічній безпеці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР),022 + У9(4УКР)28

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гофман Д.С. 
Інструментальні програмні засоби інтеграції математичних моделей у системи підтримки прийняття рішень з екологічної безпеки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Д.С. Гофман ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Запропоновано нову методику створення СППР з екологічної безпеки на базі інтеграції незалежно розроблених наборів моделей, ГІС і баз даних. Для цієї мети розроблена програмно-інструментальна Система інтеграції моделей LIANA, об'єктно-орієнтована мова інтеграції моделей LIANA, набір системних і інтерфейсних засобів для різних ОС, типів прикладних задач і обміну даними. Інтеграція математичних моделей базується на описі ієрархії даних у СППР за допомогою класів мови програмування LIANA, де моделі є засобами побудови наборів даних, що відповідають сталим об'єктам. Запропонована методика та інструментальні програмні засоби застосовані при розробці восьми СППР з екологічної безпеки, що використовуються в Україні та за кордоном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1с5,021

      
6.

Остропицький В.М. 
Розробка інформаційної технології нелінійної робастної сплайн-обробки даних в системі моніторингу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.М. Остропицький ; Київ. міжнар. ун-т цив. авіації. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Досліджено проблему відновлення статистичних оцінок залежностей за емпіричними даними. З метою підвищення надійності відновлення моделей та виявлення структурних змін у процесах, що спостерігаються, запропоновано застососувати згладжуючі та усереднюючі сплайн-функції. Доведено теорему, що дозволяє обгрунтувати обчислювальні процедури середньоквадратичного наближення поліноміальними сплайн-регресіями. Запропоновано процедури відновлення статистичних оцінок усереднюючих та згладжуючих сплайн-регресійних одновимірних залежностей. Розроблено процедури вибору кількості та місцезнаходження вузлів склеювання сплайн-регресії, а також алгоритми перевірки значимості вузлів склеювання. Розроблено схеми багатовимірної сплайн-апроксимації на базі ступінчастого алгоритму. Реалізовано процедури та алгоритми відновлення двовимірних згладжуючих та усереднюючих сплайн-регресійних залежностей. Для одержання стійких оцінок сплайн-регресії запропоновано реалізувати робастні алгоритми. Проведено порівняльний аналіз класичних та розроблених алгоритмів на підставі практичної реалізації, що дозволяє зробити висновок про ефективність використання останніх. Розроблено інформаційну технологію автоматизованої обробки статистичних даних REOGRS, де реалізовано поряд з класичними ркалізовано запропоновані процедури, організовано взаємодію програмного середовища, баз даних і бази знань. Проведено реалізацію інформаційної підсистеми REGRS для адекватного відновлення залежностей за статистичними даними та картографування у системах екологічного моніторингу. Одержані моделі значно підвищують точність опису процесів і явищ, що мають за своєю природою структурні зміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1с7.022 + Б1в641.8,022
Шифр НБУВ: РА307630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Бєляков О.О. 
Комунікація як інструмент екологічної політики (на прикладі порівняльного досвіду України та Німеччини): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.О. Бєляков ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 1999. — 20 с. — укp.

На прикладі складових комунікації - преси і паблік рілейшнз, залучення досвіду України та Німеччини проведено порівняльний контент-аналіз провідних газет цих країн. Розглянуто екологічну складову національної політики та безпеки. Вперше в українському журналістикознавстві розроблено новий напрямок - екологічну журналістику та простежено її взаємозв'язок з екологічною політикою. Досліджено вітчизняну екологічну пресу. Обгрунтовано необхідність розвитку паблік рілейшнз для довкілля. Визначено механізми впливу українських та німецьких засобів масової інформації на екологічну діяльність держави. Викладено пропозиції стосовно поліпшення екологічної комунікації, вільного доступу до екологічної інформації та підвищення ролі екологічної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 + Х859(4) + Б1 е(4) + А73

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Струннікова Д.І. 
Наступність в ознайомленні з природою дітей 6 і 7 років (в умовах діяльності навчально-виховного комплексу "школа - дитячий садок"): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.08 / Д.І. Струннікова ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми наступності та шляхи її розв'язання в ознайомленні з природою дітей віком 6 і 7 років в умовах діяльності навчально-виховного комплексу "школа - дитячий садок". Визначено напрями реалізації наступності, обгрунтовано організаційно-педагогічні умови її забезпечення в ознайомлені з природою старших дошкільників і молодших школярів із врахуванням специфіки діяльності комплексу. Розроблено й обгрунтовано наскрізну програму, систему методичного забезпечення природопізнавальної діяльності дітей, зміст і форми організаційно-методичної роботи з педколективом та батьками. Доведено, що ефективність реалізації наступності досягається шляхами ускладнення і розширення змісту програмового матеріалу для першого класу в наскрізній програмі, спрямованістю змісту і форм організаційно-методичної роботи з педколективом та підвищення готовності вихователів і вчителів до реалізації наступності, урізноманітнення роботи з батьками, єдністю методичного забезпечення процесу ознайомлення з природою дітей 6 і 7 років, яка охоплює зміст, методи, форми організації пізнання дітьми природи в підготовчій групі і першому класі відповідно до особливостей їх психічного розвитку та спільні форми природопізнавальної діяльності старших дошкільників і молодших школярів, залучення батьків до розв'язання освітньо-виховних завдань, створення розвиваючого природного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.387.5 + Б1р(4УКР)210-3
Шифр НБУВ: РА308817 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Наконечний Й.Й. 
Моніторинг навколишнього середовища ряду регіонів України та застосування природних сорбентів для покращання екологічної ситуації: Автореф. дис... канд. хім. наук: 21.06.01 / Й.Й. Наконечний ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено проблему організації системи контролю за станом техногенного забруднення навколишнього середовища з метою покращання екологічної ситуації. Розроблено 44 методики для визначення концентрацій шкідливих речовин у повітрі робочої зони, атмосфері населених місць і воді. Одержано результати моніторингу довкілля Чернівців і Маріуполя, які стали надійним фундаментом для управління якістю навколишнього середовища. Проведено порівняльну оцінку державних методів взяття та аналізу проб з методологіями США, що забезпечило усвідомлення надійності одержаних даних. За результатами проведених експериментальних досліджень доведено ефективність застосування природних сорбентів Кримського кілу та Черкаського бентоніту для вилучення важких металів з забруднених вод. Підібрано водорозчинні полімери, здатні ефективно адсорбуватися на частинках природного мінералу, викликаючи флокуляційне структурування, що супроводжується освітленням розчину та переходом сфлокульованої маси разом з адсорбованими металами в осад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4Укр),022 + Б1(4Укр),022
Шифр НБУВ: РА311840 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Чуріков К.А. 
Математична модель задачі оптимізації компоновочних рішень при синтезі екологічних та теплофізичних систем з дискретними джерелами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / К.А. Чуріков ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено побудові та дослідженню математичної моделі задачі оптимізації компонувального синтезу систем з розподіленими параметрами, які містять рухомі (у процесі синтезу) дискретні джерела фізичного поля й елементи системи, чутливі до характеру розподілу фізичного поля. Проведено всебічне дослідження особливостей математичної моделі й показано, що вона належить до багатовимірних, нелінійних, багатоекстремальних задач математичного програмування спеціального вигляду. Розглянуто конкретні реалізації математичних моделей у застосуванні до задач оптимізації розміщення екологічно значущих об'єктів і розміщення складових елементів системи, чутливих до температурного поля. Проведено числове дослідження задач компонувального синтезу екологічних і теплофізичних систем. Запропоновано апаратурні реалізації математичних моделей оптимізації розміщення інтенсивностей дискретних джерел на посадкові місця та моделей керування інтенсивністю джерел під час пошуку їх раціонального розміщення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1в641.0,022
Шифр НБУВ: РА310606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Войтенко В.В. 
Методи програмної підтримки складних екологічних моделей та побудова інформаційної системи захисту довкілля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / В.В. Войтенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий підхід до формування проекту моделі через систему ідентифікації об'єктів та формалізований опис на спеціалізованій мові. Розроблено поняття абстрактного об'єктного простору екосистеми та на його основі запропоновано новий об'єктно-матричний метод проектування складних екологічних систем, що дозволяє спрощувати проектування на усіх стадіях розробки. За допомогою програмного матричного обчислювача отримано можливість динамічної генерації графічних файлів зображень на основі чисельних даних визначеного шару екосистеми. Значну увагу приділено новим методам підтримки екологічних моделей у мережі Internet з метою спільного ведення розподілених банків моделей та даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1ф1,022
Шифр НБУВ: РА309517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Случик І.Й. 
Біоіндикація стану довкілля на урбанізованій території за допомогою представників роду IPopulus/I L.: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / І.Й. Случик ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1с7 + Е50*801.48*801.8,022 + Е522.925.18*80,022
Шифр НБУВ: РА310585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Шаповал 
Підготовка студентів вищих педагогічних навчальних закладів України до природоохоронної роботи в школі (50-80-ті рр. ХХ ст.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Лариса Миколаївна Шаповал ; Харківський держ. педагогічний ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Б1р(4УКР)3,022
Шифр НБУВ: РА310902

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Григорків В.С. 
Оптимізаційні динамічні моделі еколого-економічної рівноваги: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.05.02 / В.С. Григорків ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Наведено концепцію математичного моделювання рівноважних динамічних процесів, що характеризують агрегований розвиток складних динамічних систем (економічних, еколого-економічних, технологічних, біотехнологічних тощо). На основі оптимізаційного (структурного) підходу досліджено математичні моделі виробничих функцій максимального випуску, а також розроблено метод їх побудови у випадку лінійних задач оптимального планування. Розглянуто моделі оптимального економічного росту одно- і багатосекторної економіки з кусково-лінійними виробничими функціями, а також модель багатосекторної економіки з відомою структурою взаємних капіталовкладень. Встановлено достатні умови оптимальності у загальній нелегкій задачі оптимального керування, які узагальнюють аналогічні результати для гладкої задачі оптимального керування. Запропоновано комплекс математичних моделей економічного росту, що доповнюють та розвивають неокласичні моделі росту, а саме: агреговані моделі динамічної еколого-економічної рівноваги, оптимізації економіки за умов динамічної еколого-економічної рівноваги, оптимізації економіки з еколого-економічним критерієм розвитку, оптимального розподілу інвестицій в еколого-економічній системі, а також оптимізаційну модель багатосекторної зазначеної системи. Значну увагу приділено теорії та методиці оптимізації даних систем, що базується на використанні моделей динамічного міжгалузевого еколого-економічного балансу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1в2:У + У9(4УКР)28
Шифр НБУВ: РА310326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Єфіменко Н.П. 
Особливості формування екологічної культури студентів вищих технічних закладів освіти: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.П. Єфіменко ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано сутність екологічної культури студентів вищих технічних закладів освіти, її структуру та основні компоненти. Розроблено модель екологічної культури. Розкрито поняття "екологічна культура", "екологічні знання". Встановлено й обгрунтовано особливості формування екологічної культури студентів вищих технічних закладів освіти. Визначено та експериментально апробовано методику, яка забезпечує ефективність реалізації особливостей формування екологічної культури студентів з урахуванням її особливостей у процесі вивчення курсів: "Основи екології", "Безпека життєдіяльності", "Охорона праці та навколишнього середовища".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1р(4УКР)3-36 + Ч481.352.27
Шифр НБУВ: РА311656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Ясінська Н.В. 
Розвиток екологічної культури вчителя в системі післядипломної освіти: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.В. Ясінська ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2001. — 16 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено технологію професійної перепідготовки слухачів, формування в них екологічних знань, умінь і навичок, необхідних для екологічного виховання учнів у процесі навчально-пізнавальної діяльності. Встановлено, що розвиток екологічної культури особистості базується на використанні активних методів післядипломної освіти, систематичної екологічно-пізнавальної роботи у вирішенні конкретних завдань збереження та примноження багатств довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР)78 + Б1р(4УКР)2-3 + Е0*80р(4Укр)3
Шифр НБУВ: РА316618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Лебідь С.Г. 
Формування екологічної культури учнів 7 - 11 класів у процесі вивчення курсу екології: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / С.Г. Лебідь ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему формування екологічної культури учнів 7 - 11 класів. Подано історико-педагогічний та теоретичний аналіз проблеми екологічної освіти та виховання школярів. Визначено сутність і зміст компонентів екологічної культури особистості природоцентричного типу, описано ознаки прояву даного типу в учнів старших класів. Розроблено методики діагностування операціонально-діяльнісного, мотиваційно-ціннісного, імперативно-інформаційного компонентів екологічної культури особистості природоцентричного типу. Запропоновано дидактичну модель формування в учнів екологічної культури природоцентричного типу, висвітлено психолого-педагогічні умови її реалізації, програму та методику викладання школярам 7 - 11 класів інтегративного курсу екології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1р(4УКР)21-3 + Ч421.352.27
Шифр НБУВ: РА315089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Барановський В.А. 
Еколого-географічний аналіз і оцінювання території України на основі картографічного моделювання (теорія, методика, практика): Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.11 / В.А. Барановський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 31 с. — укp.

Розроблено теорію, методологію та обгрунтовано методику еколого-географічного аналізу. Оцінено інтегративну геосистему "суспільство-природа" на основі картографічного моделювання. Проаналізовано досвід еколого-географічного картографування. Розкрито поняття екологічної географії, зважаючи на особливості нового конструктивного напряму географічної науки. Розроблено системну концепцію еколого-географічного картографування та його методичні засади, за якими укладено систему карт результатів еколого-географічного аналізу й оцінювання: структури й організації (карти екологічного потенціалу природного і соціально-економічного середовища та наслідків суспільно-природної взаємодії), функціонування (конструктивно-географічні карти пошуку збалансованого вирішення екологічних і соціально-економічних проблем розвитку регіонів) інтегративної геосистеми "cуспільство - природа". Запропоновано картографічне забезпечення основних етапів державної екологічної політики в Україні на основі створення картографічного антропоекологічного моніторингу навколишнього середовища як складової частини державного екологічного моніторингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в2:Д + Б2 в751
Шифр НБУВ: РА315246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Картава О.Ф. 
Еколого-гідрогеохімічний аналіз урбанізованих територій (на прикладі м.Луцька): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / О.Ф. Картава ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 19 с. — укp.

На підставі еколого-географічного підходу проаналізовано рівні забруднення атмосфери, грунтів, підземних і поверхневих вод. Виділено групу факторів, які формують екологічний стан агломерацій. Розроблено критерії якості міського середовища за умов техногенних навантажень і здійснено районування та картографування території Луцька за сприятливістю умов для життєдіяльності людини. Результати еколого-гідрогеохімічних досліджень дають змогу розробити та впровадити заходи з метою оптимізації використання природних ресурсів і запобігання негативним екологічним явищам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в 052.022 + Д829(45Укр-4Вол)08 + А732
Шифр НБУВ: РА316847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Комарницький В.М. 
Правовий режим зон надзвичайних екологічних ситуацій в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / В.М. Комарницький ; НАН України. Ін-т держ. і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан правового регулювання відносин у сфері запобігання надзвичайним екологічним ситуаціям та ліквідації їх наслідків. Розглянуто екологічні зони за ступенем безпеки території, з урахуванням техногенних і природних факторів, що призвело до змін у довкіллі, небезпечних для людини, рослинного та тваринного світу. Обгрунтовано доцільність прийняття нового Закону України "Про правовий режим зон надзвичайної екологічної ситуації", який має усунути дублювання, неузгодженість у регулюванні суспільних відносин. Удосконалено організаційну систему регулювання та управління в галузі попередження та ліквідації надзвичайних екологічних ситуацій. Розроблено заходи щодо посилення ефективності економіко-правового забезпечення екологічної безпеки територій та населення у разі виникнення надзвичайних екологічних ситуацій. Наведено положення спеціального закону про екологічне страхування, який дає можливість ефективніше вирішувати питання відшкодування шкоди потерпілим від надзвичайних ситуацій із небезпечними для життя, здоров'я людини та стану довкілля екологічними наслідками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021 + Х859(4УКР)119 + Б1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА321966

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського