Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (219)Книжкові видання та компакт-диски (118)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*723$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Колісник 
Антиоксидантний захист у щурів за інтоксикації тетрахлорметаном та дії біомаси каротиновмісних дріжжів Phaffia rhodozyma: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Мар'яна Іванівна Колісник ; Інститут біології тварин УААН. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*730*112.4 + Е521.551.1Sac*725.152 + Е60*723.4-604.2
Шифр НБУВ: РА362229

Рубрики:

      
2.

Данченко О.О. 
Антиоксидантний статус свійських гусеподібних за різного антропогенного навантаження: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.04 / О.О. Данченко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 44 с. — укp.

Описано механізми антиоксидантного захисту (АОЗ) у свійських гусеподібних за різного антропогенного навантаження. Обгрунтовано новий підхід до вирішення наукової проблеми оцінки стану проантиоксидантної рівноваги (ПАОР) організму птиці (ОП). Встановлено, що антиоксидантний статус (АОС) визначається кількістю ендогенних антиоксидантів та ефективністю їх взаємодії. Доведено на двох породах гусей (італійській, горьківській) і мускусних качках, що періоди фізіологічно зумовленої напруги в ОП характеризуються зниженням збалансованості компонентів системи АОЗ на всіх рівнях її організації; за активністю окремих компонентів та їх узгодженістю, найбільша напруга системи АОЗ у гусей спостерігається під час формування ювенального та контурного пір'я, зокрема, застосування технологічних засобів, які додатково навантажують систему АОЗ у зазначені терміни, недоцільне. Визначено, що загальний рівень узгодженості показників ПАОР тканин печінки гусенят обернено пропорційний їх Е-вітамінній забезпеченості; за низької активності тканинних актиоксидантів підвищення збалансованості компонентів системи АОЗ - механізм її додаткової активізації; формування адаптивної відповіді на дію стрес-факторів супроводжується підвищенням компонентів неферментативної складової даної системи. Обгрунтовано доцільність застосування антиоксидантних препаратів під час вирощування Е-гіповітамінозних гусенят за комплексною технологією. Проведено порівняльний аналіз механізмів впливу антиоксидантів різної природи: синтетичного (дистинол), комплексного (стибіл з диметилсульфоксидом) і біогенного (стибіл). Доведено, що застосовані антиоксиданти активізують систему АОЗ, механізми їх впливу відрізняються: синтетичні препарати підвищують АОС на основі активізації ендогенних препаратів, біогенний препарат стибіл - підвищує ефективність функціонування компонентів системи АОЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П683.2-272.51 + Е60*723.4-604.2
Шифр НБУВ: РА372586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Ясинська І.М. 
Виділення, дослідження каталітичних властивостей та механізмів регуляції активності цитохрому Р450 ароматази: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.М. Ясинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено вплив відновлювачів - антиоксидантів - аскорбінової кислоти, глутатіону-SH, цистеїну та гідрохінону на активність очищеної ароматази з матки щурів. Визначено, що дані агенти є активаторами ароматазної реакції. В дослідах in vivo аскорбінова кислота активує ароматазу в яєчниках і матці та підвищує вміст естрогенів у плазмі крові щурів лінії Вістар. Встановлено, що кортизол не впливає на активність високоочищеної ароматази з матки щурів, але в дослідах in vivo підвищує ароматазну активність в яєчниках і матці щурів лінії Вістар. Поліхлорбіфеніли ДДТ і ДДЕ, а також ізофлавоноїд геністеїн, які є ксеноестрогенами, конкурентно інгібують очищену з матки щурів ароматазу, а також зменшують її кількість в матці та яєчниках щурів у дослідах in vivo. Флавоноїд кверцетин високоспецифічно інгібує активність ароматази в очищених ферментних препаратах та в яєчниках і матці піддослідних щурів лінії Вістар. Цьому відповідає зниження кількості естрогенів у плазмі крові щурів, що отримували кверцетин. Виявлено, що активність ароматази, синтази оксиду азоту, а також вміст S-нітрозотіолів знижуються в матці та яєчниках щурів лінії Вістар під впливом оксидативного стресу, індукованого дією хлориду кобальту (II).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.411.2
Шифр НБУВ: РА317554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Ястремська С.О. 
Вікові особливості порушень вільнорадикального і енергозабезпечувального окиснення при кадмієвому токсикозі та корекція їх антиоксидантами і сорбентами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / С.О. Ястремська ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Комплексно досліджено порушення різних видів окиснювальних процесів (вільнорадикального окиснення ліпідів і білків, енергозабезпечувального окиснення) і взаємозв'язок між ними у патогенезі кадмієвої інтоксикації. Доведено, що процеси вільнорадикального окиснення у разі кадмієвого токсикозу активуються у молодому віці більше, ніж у старому. Вперше у віковому аспекті показано, що під впливом іонів кадмію відбувається окиснювальна модифікація білків плазми крові. Встановлено, що у випадку кадмієвого токсикозу має місце пригнічення активності ферментів окиснення субстратів тканинного дихання, гальмується швидкість дихання, відбувається роз'єднання тканинного дихання та окисного фосфорилювання, інактивується процес синтезу АТФ. Доведено ефективність застосування прополісу як середника, що містить комплекс антиоксидантів, з метою корекції порушень окиснювальних процесів за кадмієвої інтоксикації. З'ясовано, що поєднання прополісу з ентеросорбентом "Фібрабет" є високоефективним засобом корекції метаболічних порушень за кадмієвого токсикозу. Показано високу ефективність корекції порушень процесів вільнорадикального й енергозабезпечувального окиснення у разі кадмієвої інтоксикації за допомогою холінфосфатидних ліпосом з інкорпорованими у них манітолом і цитохромом c.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-641 + Е60*723.4
Шифр НБУВ: РА321639

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Деркач Є.А. 
Вплив антиоксидантів на міграцію та накопичення кадмію в організмі щурів різного віку: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Є.А. Деркач ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Виявлено найбільше накопичення кадмію відносно контролю в печінці та нирках отруєних щурів усіх вікових періодів, найменше накопиченя кадмію - в серці уражених щурів 3-місячного віку. Визначено зміни показників білкового, вуглеводного та ліпідного обміну після отруєння кадмієм, активності ферментів у крові до виникнення стану метаболічного ацидозу у щурів 3-, 6- та 18-місячного віку, а також зміни показників кислотно-лужного стану організму. Проаналізовано ефективність введення даного антиоксиданту до отруєння кадмієм щурів 3-місячного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-641 + Е60*723.4-604.2 +
Шифр НБУВ: РА342249

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Кравченко Г. Б. 
Вплив антиоксидантів рослинного походження на метаболізм нітрогенвмісних сполук за нейрогенного стресу у щурів: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / Г. Б. Кравченко ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2010. — 19 с. — укp.

Доведено, що нейрогенний стрес, викликаний іммобілізацією, і введення високих доз адреналіну, спричиняє зниження рівня аргініну в сироватці крові та тканинах тварин, що корелює зі зростанням активності аргінази. Визначено, що активація сечовиноутворення підтверджується зростанням вмісту сечовини та сечової кислоти в сироватці крові стресованих тварин. З'ясовано, що нейрогенний стрес і введення адреналіну супроводжуються активацією цитолізу в щурів шляхом вільнорадикального пошкодження мембран. Встановлено, що введення екстрактів з насіння винограду стабілізувало клітинні мембрани. Зазначено, що відмінності в дії екстрактів пов'язані з різними напрямами впливу компонентів екстрактів на клітину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723-641:Г237 + Е50*723.4-604.2 + Е60*730*112.4
Шифр НБУВ: РА371222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Важненко О.В. 
Вплив антропогенно забрудненого атмосферного повітря на цинкметаболізуючі клітини людини і тварин: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / О.В. Важненко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено ранні метаболічні зміни, що відбуваються на клітинному рівні, у мешканців металургійних центрів і зв'язку цих порушень з регіональними особливостями промислового забруднення повітряного басейну. Вивчено фізіологічну роль цинку, зокрема, у розвитку неспецифічного адаптаційного синдрому клітинної системи. Розглянуто вплив несприятливих екологічних чинників на процес акумуляції цинку в клітинах, здатних до його активного нагромадження й обміну. Досліджено зв'язок між змінами вмісту катіонів цинку та міді в нейтрофільних гранулоцитах людей і піддослідних тварин під впливом несприятливих чинників середовища. Встановлено, що тривалий вплив несприятливих екологічних чинників, зокрема, забрудненого атмосферного повітря, викликає розвиток дефіциту цинку та секреторного матеріалу, а також нагромадження катіонів міді в клітинах. Визначено зміни в клітинах, що дозволяють віднести їх до симптомів неспецифічного адаптаційного синдрому клітинної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.4 + Е70*723-652.33-64 + Е60*723-652.33-64
Шифр НБУВ: РА374407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Чорна М.В. 
Вплив солей кадмію і кобальту на виникнення оксидативного стресу в білих щурів та корекція порушень металокомплексами й ентеросорбентом "Фібрабет": автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / М.В. Чорна ; Ін-т біології тварин Нац. акад. аграр. наук України. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що за комбінованої дії важких металів в організмі тварин утворення вільних радикалів відбувається інтенсивніше, ніж за дії кожного з них окремо. Проаналізовано, що кадмію та кобальту хлориди виступають активаторами ланцюгового пероксидного окиснення ліпідів і білків, а також розбалансовують систему антиоксидантного захисту. Зазначено, що використання тирозинату цинку з метою корекції даних метаболічних порушень сприяє зменшенню утворення радикалів, пригніченню вільнорадикального окиснення ліпідів і білків, а також відновленню активності антиоксидантних ферментів. Визначено, що поєднана дія тирозинату цинку й ентеросорбенту фібрабет призводить до ефективнішого зменшення продукції вільних радикалів, показників ліпопероксидації й окиснювальної модифікації білків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.4-604.2 + Р284.418
Шифр НБУВ: РА371696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Ткаченко Т.А. 
Кислотно-лужний стан та показники мінерального обміну в організмі вагітних щурів і плодів при отруєнні свинцем: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Т.А. Ткаченко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Досліджено кислотно-лужний стан і показники мінерального обміну в організмі вагітних щурів та плодів за умов отруєння свинцю ацетатом і вплив кальцію лактату на накопичення плюмбуму в тканинах та органах отруєних щурів. Встановлено особливості накопичення плюмбуму в крові, печінці, серці, селезінці, м'язах, кістках, плаценті, плодах і печінці плодів в процесі перорального введення вагітним щурам свинцю ацетату. За дії ацетату в крові щурів виявлено стан субкомпенсованого метаболічного ацидозу, більш вираженого в організмі отруєних вагітних щурів. У вагітних щурів за дії свинцю ацетату встановлено посилення глюконеогенезу та гальмування процесів уреогенезу, а також знаження концентрації креатиніну в крові. Виявлено різноспрямовані зміни вмісту макро- та мікроелементів у крові, органах і фетоплацентарному комплексі щурів, отруєних свинцю ацетатом. Одержані результати спрямовані на зниження кумуляції плюмбуму та запобігання його негативного впливу на організм тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723-641.9:Г124.33 + Р716.216.419.441.4-29 +
Шифр НБУВ: РА366967

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Анішкін А.Г. 
Математичний опис та комп'ютерний аналіз протонно-хімічного та хеміосмотичного механізмів енергетичного спряження: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / А.Г. Анішкін ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Розроблено моделі для різних варіантів хеміосмотичного і протонно-хімічного механізмів енергетичного спряження методом еквівалентних електричних схем. Проведено порівняльний аналіз моделей і зіставлення теоретичних залежностей з експериментальними даними, отриманими різними авторами. Проаналізовано співвідношення між швидкостями окисного фосфорилювання, дихання, протонрухаючою силою і фосфатним потенціалом у мітохондріях. Показано, що теоретичні залежності, одержувані з протонно-хімічних моделей, якісно погоджуються з експериментальними даними, суперечними до хеміосмотичної гіпотези. Запропоновано нову модифікацію методу еквівалентних електричних схем, що більш адекватно описує системи з багатократним спряженням потоків у різних енергетичних діапазонах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723*711.2в641.0,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Фіра Л.С. 
Метаболічні порушення в організмі щурів, уражених нітритом натрію, тетрахлорметаном і низькими дозами радіації, та шляхи їх корекції: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Л.С. Фіра ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2003. — 28 с. — укp.

Встановлено, що за одночасної дії тетрахлорметану, нітриту натрію та рентгенівського опромінення в організмі щурів посилюються вільнорадикальні процеси, перекисне окиснення ліпідів та окиснювальна модифікація білків, що призводить до пошкодження клітинних мембран, зниження детоксикаційної функції печінки (гідроксилазної, деметилазної активності), зниження інтенсивності синтезу білків і фосфоліпідів в органі, до змін ферментативної та неферментативної системи антиоксидантного захисту, активації гуморальної ланки імунітету та зниження неспецифічної резистентності. Зазначено, що за одночасної дії тетрахлорметану, нітриту натрію та низьких доз радіації токсичний вплив на досліджувані показники у щурів виражений більшою мірою, ніж за дії лише тетрахлорметану та нітриту натрію. Доведено, що введення ураженим щурам антиоксиданту крезацину, ентеросорбенту фібрабету та фосфатидилхолінових ліпосом з інкорпорованим крезацином призводить до зменшення токсичної дії вказаних токсикантів, про що свідчать значно менші порушення метаболізму, детоксикаційної та антиоксидантної систем в організмі. Встановлено, що введення ураженим щурам імуномодулятора тималіну проявляє нормалізуючий вплив на функцію імунної системи та механізми неспецифічної резистентності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723*801.1-64 +
Шифр НБУВ: РА327210

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Преподобна К.В. 
Механізми реакцій метаболізму та елімінації гідазепаму в організмі щурів: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / К.В. Преподобна ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 20 с. — укp.

За допомогою поєднання методів тонкошарової хроматографії та мас-спектрометрії встановлено будову гідазепаму та його метаболітів. У дослідах in vitro зафіксовано інтенсивний метаболізм гідазепаму з утворенням його головних метаболітів - дезалкілгідазепаму, дезалгідроксігідазепаму й ацетилгідразида. За фізико-хімічними властивостями дані речовини розподілено на гідрофільні (ацетилгідразил) і ліпофільні (гідазепам, дезалкілгідазепам і дезалкілгідроксигідазепам). Виявлено, що співідношення гідрофільних і ліпофільних метаболітів у екскретах тварин складає 6:1 відповідно. Виявлено, що початкова концентрація препарату або його метаболітів у незначній мірі залежить від змін кліренсу. Доведено, що зміни кліренсу зменшують показник періоду полуабсорбції засобу. Зроблено прогнозування дії гідазепаму з різними лікарськими засобами - інгібіторами, індукторами та субстратами GYP450.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723-642:Г2 + Р281.7/9-29 гідазепам +
Шифр НБУВ: РА361158

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Андреєнко Т. І. 
Особливості адаптивної реорганізації тканинного метаболізму двостулкового молюска Anadara inaequivalvis (Bruquiere) в умовах експериментальної аноксії і голодування: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / Т. І. Андреєнко ; Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського. — Сімф., 2010. — 19 с.: a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166*72 + Е60*723.432 + Е621.166*73 + Е60*730*112.4
Шифр НБУВ: РА372695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Острівка О.І. 
Особливості обміну білків в організмі білих щурів, уражених кадмієм, нітритом і низькими дозами радіації та способи їх корекції: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.І. Острівка ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження білкового обміну, антиоксидантної та детоксикаційної систем, ендогенної інтоксикації та функціонального стану мембранних структур клітин та перекисного окиснення білків у організмі щурів за роздільної та комбінованої дії хлориду кадмію та нітриту натрію у разі низьких доз радіаційного опромінення. Вивчено вплив металокомплексу гістидинату міді, енеросорбенту "Фібрабет" та L-аргініну на дані порушення. З'ясовано, що за умов їх роздільної та комбінованої дії в організмі тварин відбувається зниження інтенсивності синтезу білка та його фракцій, посилюються вільнорадикальні процеси, зростає ендогенна інтоксикація, зменшується активність детоксикаційної функції печінки, відбуваються зміни в антиоксидантній системі, підвищується проникність плазматичних і лізосомальних мембран. Встановлено, що використання металокомплексу гістидинату міді, ентеросорбенту "Фібрабет" та L-аргініну з метою корекції виявлених порушень сприяє зменшенню токсичної дії даних ксенобіотиків, про що свідчить нормалізація вмісту загального білка та його фракцій, зменшення порушень в антиоксидантній і детоксикаційній системах організму тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723-638 + E60*725.111.3-641.9:Г122.42 +
Шифр НБУВ: РА352688

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Куліцька М.І. 
Особливості прооксидантно-антиоксидантної рівноваги у щурів за дії важких металів і нітриту натрію та корекція порушень: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / М.І. Куліцька ; Ін-т біології тварин НААН України. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що під впливом солей важких металів і нітриту натрію в організмі тварин активуються процеси ліпопероксидації інтенсивніше, ніж за ізольованої дії нітриту натрію та у комбінації його з хлоридом кадмію чи свинцю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.4-604.2 + Е60*723.4-641.1 + Р419.441-29
Шифр НБУВ: РА373824 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Леус Ю.В. 
Перекисне окиснення ліпідів та антиоксидантний захист у риб під впливом факторів водного середовища: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Ю.В. Леус ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 1998. — 16 с. — укp.

В дисертації представлені дані про активність основних антиоксидантних ферментів та вміст перекисних продуктів в організмі коропа за дії токсикантів і несприятливих фізико-хімічних факторів водного середовища. Встановлено, що токсиканти сприяють накопиченню, головним чином, вторинних продуктів ПОЛ (ТБК-реагуючих сполук) в печінці і крові коропа. Виявлена тканинна специфічність пероксидази, а також її висока чутливість до дії несприятливих факторів в крові. Для комплексної оцінки системи ПОЛ lambda АОА за несприятливих впливів у риб запропоновано "коефіцієнт антиоксидантного стану".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.4-64,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Вихованець В.І. 
Показники енергетичного обміну в організмі тварин за умов штучного гіпобіозу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.І. Вихованець ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Наведено результати дослідження показників енергетичного обміну за умов штучного гіпобіозу (певного співвідношення концентрацій вуглекислоти та кисню за зниженої температури середовища перебування) в теплокровних тварин на класичній моделі щурів та новій моделі кролів. Встановлено, що в крові та печінці щурів за умов гіпобіозу відбувається вірогідне зниження вмісту АТМ, цАМФ та суми аденілових нуклеотидів, підвищення рівня АДФ та неорганічного фосфору. Під час виходу тварин зі стану гіпобіозу встановлено вірогідне підвищення вмісту АТФ, цАМФ, суми аденілових нуклеотидів з досягненням через добу всіх досліджуваних показників рівня контрольних величин. Виявлено, що за умов штучного гіпобіозу в крові кролів вірогідно знижується вміст АТФ, відношення АТФ/ФДФ та показник аденілатного енергетичного заряду та підвищується вміст АДФ, АМФ, неорганічного фосфору та глюкози. Встановлено вірогідне підвищення вмісту АДФ та креатинфосфату у печінці кролів за умов штучного гіпобіозу. На підставі результатів наукового дослідження уточнено сучасні наукові уявлення щодо метаболізму в експериментальних тварин й здійснено обгрунтування процесів, які відбуваються в організмі тварин за умов штучного гіпобіозу. Удосконалено теоретичні засади моделювання стану зниженої життєдіяльності у тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*731.5 + Е60*723*711.2 +
Шифр НБУВ: РА339501

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Розстальний А.В. 
Показники специфічної та неспецифічної резистентності організму бугайців після надмірного одноразового та тривалого навантаження організму нітратами: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / А.В. Розстальний ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено показники специфічної та неспецифічної резистентності бугайців за умов експериментального одноразового надмірного та тривалого введення нітратів. Після одноразового надмірного навантаження нітратами організму великої рогатої худоби спостережено зниження кількості Т- і В-лімфоцитів, зменшення кількості Т-хелперів і фагоцитарної активності, інтенсивності фагоцитозу; разом з тим підвищення метаболічної активності нейтрофільних гранулоцитів у НСТ-тесті. Через тривале введення нітратів в організм тварин відбувається зниження кількості Т- і В-лімфоцитів, зменшення кількості Т-супресорів у крові. Встановлено,що значне зниження кількості Т-супресорів супроводжується зростанням вмісту гамма-глобулінів у крові тварин. Застосування електромагнітного опромінення тварин хвилями міліметрового діапазону після одноразового нітратного отруєння сприяло швидкому відновленню показників резистентності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723-641.9:Г125.132.1 Ан + П872.751.31
Шифр НБУВ: РА314999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Федевич Ю.М. 
Роль гаптоглобіну та гаптоглобін-гемоглобінового комплексу у системі антиоксидантного захисту при оксидативному стресі в експерименті та у хворих на рак легень: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Ю.М. Федевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено роль гаптоглобіну у стабілізації мембран еритроцитів та підтримання їх функціонального стану. Показано вплив гаптоглобіну на нітритредуктазну активність гемоглобіну та його здатність зв'язувати кисень. Проведено комплексне дослідження та зроблено порівняльний аналіз окисно-відновних процесів у крові практично здорових людей та пацієнтів хворих на рак легень до та після лікування. Показано участь гаптоглобіну та оксиду азоту у регуляції та підтриманні процесів кисневого гомеостазу, пов'язаного з стабілізацією еритроцитарних мембран. Встановлено нітритредуктазну активність позаеритроцитарного гемоглобіну та його комплексу з гаптоглобіном. Досліджено біохімічні показники системи антиоксидантного захисту та процесів пероксидного окиснення у пацієнтів хворих на рак легень до та після лікування. Виявлені особливості регуляції та підтримки кисневого гомеостазу в крові людини можуть бути основою для розробки нових методів оцінки детоксикаційних процесів і впровадження в практику адекватних схем лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.4-604.2 + Р569.423-2 +
Шифр НБУВ: РА366978

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Кургалюк Н.М. 
Роль інтермедіатів циклу трикарбонових кислот у процесах енергозабезпечення та антиоксидантного захисту клітин при дії на організм екстремальних факторів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Н.М. Кургалюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 32 с. — укp.

Це має фундаментальне та прикладне значення для з'ясування шляхів корекції процесів функціонування мітохондрій та продукції активних форм кисню у разі пошкоджень серцево-судинної та травної систем у разі стресу, гіпоксії та іонізуючого опромінення. З використанням сучасних електрофізіологічних і біохімічних методів дослідження одержано нові дані про дію основних інтермедіатів ЦТК СК і КГЛ на метаболізм оксиду азоту, оцінюваний за вмістом нітрит- і нітратаніонів, карбаміду та сумарних поліамінів у крові та тканинах щурів за умов гострої гіпоксії. Установлений стимулювальний ефект дії екзогенного КГЛ на систему оксиду азоту за умов гострої гіпоксії з одночасним зниженням інтенсивності процесів ліпопероксидації є важливим чинником протекторного ефекту КГЛ у порівнянні з СК.гомеостазу, що залежать від резистентності до гіпоксії, і нівелювалися у разі введення інгібітора синтази оксиду азоту L-NNA. Виявлено, що фізіологічна активація NO-ергічної ланки регуляції у разі введення L-аргініну ефективно захищає мітохондріальне енергозабезпечення та підвищує адаптаційні можливості організмів з низькою резистентністю до гіпоксії. Доведено, що для тварин з високою резистентністю ефективнішим чинником корекції за умов дії стресу є вплив інгібітора синтази оксиду азоту, що дає змогу посилити нітритредуктазні реакції організму. Експериментально підтверджено ефективність комплексного застосування методу адаптації до гіпоксії в інтервальному режимі та L-аргініну для профілактики станів гострої гіпоксії. Підвищення радіотерапевтичних ефектів екзогенного КГЛ та інгібітора синтази оксиду азоту L-NNA у ранні терміни після дії іонізуючого опромінення пов'язано з підвищенням ефективності окиснення КГЛ, зростанням ролі амінотрансфераз та СДГ, зниженням інтенсивності процесів перекисного окиснення ліпідів на фоні активації системи АОЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.4 + Р252.725 +
Шифр НБУВ: РА326626

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського