Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (159)Книжкові видання та компакт-диски (143)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П256$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Васюта С.О. 
Агробіологічна оцінка клонових підщеп для аличі та її розмноження в умовах північної частини Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / С.О. Васюта ; Ін-т садівництва УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексної оцінки клонових підщеп для аличі вітчизняної та зарубіжної селекції у маточно-живцевому саду та в полях розсадника за умов північної частини Правобережного Лісостепу України. Досліджено особливості ризогенезу зелених живців досліджуваних підщеп і сортів аличі, визначено критичні мінусові температури для їх кореневої системи. Встановлено можливості розмноження даної культури здерев'янілими живцями. За комплексом господарсько цінних ознак у розсаднику виділено перспективні для використання клонові підщепи СВГ 11-19, Євразія-43, ВВА-1, ВСВ-1, Весняне полум'я та Сіянець Фібінга, які значно збільшують вихід саджанців з одиниці площі та підвищують їх якість. Доведено високу економічну та енергетичну ефективність застосування даних підщеп у розсаднику та визначено можливості їх використання щодо виходу саджанців. Здійснено виробниче випробування основних результатів наукового дослідження, на підставі результатів якого обгрунтовано доцільність застосування клонових підщеп у розсадницьких господарствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.2-453(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340407

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Рубіс В.Л. 
Біоекологічні особливості північноамериканських видів глоду (Crataegus L.) у зв'язку з їх використанням в озелененні в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.Л. Рубіс ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто біоекологічні особливості 17-ти північноамериканських видів, різновидів та форм Crataegus L. в Лісостепу України. Вивчено ритми розвитку, особливості цвітіння та плодоношення досліджених видів. Встановлено, що за умов Лісостепу України фенофази більшості з них характеризуються стабільністю та узгоджуються з погодно-кліматичними умовами району інтродукції. Визначено ступінь тіневитривалості та висвітлено питання стійкості північноамериканських видів глоду до несприятливих чинників навколишнього середовища, відзначено їх високу зимостійкість та посухостійкість, стійкість до газового і пилового забруднення повітря, шкідників та хвороб. Розроблено оптимальні способи розмноження. Підведено підсумки інтродукції та здійснено оцінку успішності акліматизації 17-ти північноамериканських видів, різновидів і форм глоду в Лісостепу України. Вивчено декоративні якості північноамериканських видів глоду та запропоновано 6 фізіономічних типів. Розроблено приклади композиційних рішень і надано рекомендації щодо практичного використання глодів в основних композиційних елементах озелення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.9-2(4УКР) глід + П278.03(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА328770

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Заяць В.А. 
Біологічні і господарські властивості та перспективи вирощування персика в зоні українських Карпат: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.07 / В.А. Заяць ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 40 с. — укp.

Розроблено наукові засади та селекційні програми з виведення нових сортів персика з темночервоним листям і нових сортів з червоною м'якоттю. Удосконалено та доповнено внутрішньовидову класифікацію персика звичайного. Розкрито концепцію біологічного ефекту червоних пігментів у листках червонолистих форм персика й участі антоціанів у фотосинтезі та нагромадженні органічних сполук. Введено в культуру якісно нові червонолисті та червоном'ясі форми персика. Висвітлено основні технологічні заходи щодо вирощування персика та нектарина в зоні Українських Карпат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.3-4(4Укр)
Шифр НБУВ: РА316065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гребеннікова О. А. 
Біологічно активні речовини у плодах, листі та продуктах переробки перспективних сортів аличі: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / О. А. Гребеннікова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що високі концентрації біологічно активних речовин (БАР) характерні для плодів на стадії фізіологічної зрілості, а для листя - перед опаданням. У плодах сортів Красномясая й Олєнька ідентифіковано 15 сполук фенольної природи, представлених фенольними кислотами, флавонолами, антоціанами та катехінами, у цьому разі в сорті Красномясая переважають антоціани, а в сорті Олєнька - лейкоантоціани. Виявлено високу антиоксидантну активність плодів і листя аличі з максимальним значенням у сорті Красномясая (з підвищеним вмістом фенольних речовин). Встановлено тісний кореляційний зв'язок показника антиоксидантної активності з вмістом у плодах фенольних речовин і вітамінів. Показано, що для збагачення соків і концентрату біологічно активними сполуками доцільно використовувати сировину листя аличі. Для цього оптимізовано режими одержання екстракту з листя й обгрунтовано дозу його внесення до цільового продукту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.22-264 + Л913.2
Шифр НБУВ: РА383991 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бленда А.В. 
Вплив генотипу на особливості мікроклонального розмноження представників підродини Prunoidae: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / А.В. Бленда ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання вивчення генотипних особливостей та вдосконалення біотехнологічного процесу мікроклонального розмноження представників підродини Prunoidae із застосуванням молекулярно-генетичних маркерів. Зроблено порівняльний аналіз регенераційної здатності за умов in vitro досліджених генотип даної підродини розподілено на групи. Виявлено наявність позитивної кореляції між вмістом фенольних сполук в однорічних пагонах та здатністю до регенерації в умовах in vitro у процесі мікроклонального розмноження даних генотипів. Запропоновано використання кількісного вмісту фенольних сполук в якості додаткових біохімічних маркерів під час роботи з генотипами даної підродини в культурі in vitro. Досліджено і проведено відбір поліморфних ферментних систем з метою ідентифікації окремих представників даної підродини за умов in vitro та in vivo. Охарактеризовано досліджені ферментні системи та проведено розподіл генотипів за визначеними типами ізоферментних спектрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.1-456,022
Шифр НБУВ: РА309146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Богуславський М.М. 
Господарсько- біологічна оцінка сортів та гібридів абрикоси для маточно- насіннєвих насаджень в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / М.М. Богуславський ; Національний аграрний ун-т. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-456(4Укр),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сотник О. І. 
Господарсько-біологічна оцінка підщеп персика в розсаднику і саду в умовах Криму: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.07 / О. І. Сотник ; НААН України, Ін-т садівництва. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше за умов Криму проведено всебічне комплексне вивчення підщеп даної культури в маточнику та плодовому розсаднику та порівняльну оцінку продуктивності її сорто-підщепних сполучень в саду. Встановлено особливості репродуктивної спроможності клонових підщеп до розмножування їх здерев'янілими живцями за умов півдня України. Визначено структурно-морфологічні ознаки кореневої системи дерев культури залежно від підщеп. Надано оцінку клонових підщеп персика у грядах розмножування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.31-456
Шифр НБУВ: РА374552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Скряга В.А. 
Господарсько-біологічна оцінка сортів і підщеп вишні в північному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.А. Скряга ; УААН. Ін-т садівництва. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості росту сорто-підщепних комбінувань вишні у розсаднику. За комплексом господарсько-біологічних ознак проведено оцінку придатності вегетативних підщеп ВСЛ-2, Л-2 і ПН для 10-ти перспективних сортів вишні у порівнянні з сіянцями сорту "Антипка". Наведено результати вивчення особливостей ростових процесів у дослідженої культури. Установлено параметри спектральних характеристик листя, що корелюють з потенційною продуктивністю. Визначео морозо-, зимо-, жаро- та посухостійкість сортів, їх стійкість до основних захворювань. Досліджено анатомоморфологічні зміни генеративних бруньок. Виділено високоврожайні сорти, підібрано кращі сорти-запилювачі. Надано характеристику якості та хімічного складу плодів. Узагальнено результати досліджень та визначено кращі сорти вишні для північного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.11-453 +
Шифр НБУВ: РА349369

      
9.

Корзін В. В. 
Господарсько-біологічні особливості інтродукованих сортів і форм абрикоса в умовах півдня України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / В. В. Корзін ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — Сімф., 2011. — 19 с. — укp.

Базуючись на вивченні біологічних особливостей та комплексній оцінці господарсько-корисних ознак 80-ти інтродукованих сортів і форм абрикоса, встановлено ступінь їх адаптації за умов півдня України. Виділено 3 сорти Large Early, Магістр, Mandule Kajszi, рекомендовані для виробничого випробування, і 48 сортозразків - для використання у селекційних програмах. На основі фенологічних досліджень та вивчення морфогенезу квіткових бруньок визначено ступінь зимо- і морозостійкості сортів і форм. Встановлено особливості посухостійкості та польової стійкості проти моніліозу та клястерос-поріозу, терміни цвітіння та достигання, урожайність, хімічний склад плодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-36
Шифр НБУВ: РА379238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Іваницька В.М. 
Екологічні основи використання схилових земель під плодові культурбіогеоценози в умовах Закарпаття: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / В.М. Іваницька ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Викладено екологічні засади використання схилових земель під плодові культурбіогеоценози за умов Закарпаття. Запропоновано заходи забезпечення високих врожаїв плодів у сливових культурбіогеоценозах на терасованих і нетерасованих схилах. Обгрунтовано шляхи покращання у сливових фітоценозах функцій бурих лісових опідзолених грунтів на терасах і підзолисто-буроземних поверхнево оглеєних грунтів на нетерасованих схилах. Показано екологічну роль системи утримання грунту, органічних і мінеральних добрив, фосфатшлаку, сидератів, цеолітів та вапняку. Вивчено екологічні та біологічні властивості сливи домашньої (Primus domestica L.). Розроблено екологічні принципи підготовки схилових земель для вирощування сливових культурбіогеоценозів, екологічні та біогеоценологічні засади їх конструювання. Показано можливість використання схилових земель Закарпаття й обгрунтовано необхідність впровадження засобів захисту грунтів від ерозії. Наведено рекомендації щодо раціонального використання схилових земель Закарпаття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.2-280.3(4УКР-4ЗАК) +
Шифр НБУВ: РА354046

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Булейко А.А. 
Екологічні особливості мікроморфологічної організації едафотопів терникових біогеоценозів південного сходу степової зони України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / А.А. Булейко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено терникові біогеоценози та їх едафотопи для південного сходу України. Вперше проведено еколого-мікроморфологічні дослідження та порівняльний аналіз едафотопів сходу степової зони України. Здійснено екоморфічний аналіз флористового складу степових і терникових біогеоценозів. Виявлено фізико-хімічні характеристики грунтів терникових біогеоценозів і степової цілини. Установлено необхідність охорони терникових історично цінних біогеоценозів як пам'яток та позитивно необхідних факторів у формуванні полезахисних, багатофункціональних штучних насаджень в умовах степової зони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.12 Ros*801.652 + П256.9-28(4УКР)
Шифр НБУВ: РА369336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Мельничук 
Кизил (Cornus mas L.) у природі Закарпаття (біологія, екологія, формове різноманіття): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Отілія Андріївна Мельничук ; НАН України; Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.5-28(4УКР-4ЗАК) + Е522.926.24 COR(4УКР-4ЗАК)
Шифр НБУВ: РА360180

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Безменнікова В.М. 
Обгрунтування використання нових антиоксидантних препаратів для зберігання плодів абрикоса: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.15 / В.М. Безменнікова ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено елементи технології обробки плодів абрикоса шляхом обприскування їх на дереві розчином антиоксидантної композиції АОК-М, яка здійснюється аерозольним генаратором регульованої дисперсності. Вивчено вплив різних способів обробки, концентрацій діючої речовини (дистинолу) і суміші плівкоутворювачів в складі антиоксидантної композиції АОК-М на зміни товарної якості, природної втрати маси, інтенсивності дихання, вмісту поживних і біологічноактивних речовин в плодах під час зберігання. Встановлено оптимальний спосіб обробки, обгрунтовано діапазон ефективних концентрацій діючої речовини та концентрацію плівкоутворювача в складі антиоксидантної композиції АОК-М.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-48 + Л91-309-1
Шифр НБУВ: РА372207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Соколов С.О. 
Особливості росту і плодоношення абрикоса в умовах південного Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / С.О. Соколов ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження біологічних особливостей перспективних сортів абрикоса за умов південного Полісся України. Вивчено питання формування основних параметрів дерев та якості плодів сортів абрикоса різних строків достигання залежно від біологічних особливостей та агрокліматичних факторів для створення промислових насаджень і комплексного використання продукції, встановлення економічної ефективності вирощування абрикоса за даних умов. Рекомендовано високорентабельні, адаптовані до грунтово-кліматичних умов зони сорти з цінними якісними характеристиками плодів універсального призначення, придатних для тривалого зберігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312461 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Мелконян А.М. 
Підбір сортів абрикоса для зберігання у замороженому вигляді та одержання продуктів переробки: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 05.18.03 / А.М. Мелконян ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2000. — 17 с. — укp.

Роботу присвячено технологічній оцінці придатності до низькотемпературного заморожування районованих та перспективних сортів абрикоса, вирощуваних у Вірменії. Наведено харчову, біохімічну та фізичну характеристику сортів за основними показниками. Визначено їх збереження у заморожених плодах і виготовлених із них продуктів. Розроблено та затверджено технологічні інструкції з виробництва заморожених плодів абрикоса, а також приготування компотів та варення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-486,022
Шифр НБУВ: РА310494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Шубенко Л.А. 
Продуктивність насаджень і якість плодів черешні в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Л.А. Шубенко ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено біологічні та господарські ознаки нових перспективних сортів черешні різних строків достигання, виведених у різних грунтово-кліматичних регіонах України. Оцінено польову та лабораторну стійкість сортів черешні до пошкодження низькими температурами. Вивчено особливості росту надземної частини дерев, продуктивність та якість плодів черешні, рівень пошкодження сортів хворобами та шкідниками. Встановлено строки проходження фенологічних фаз розвитку дерев нових вітчизняних сортів черешні за умов Правобережного Лісостепу. Визначено стійкість плодів до розтріскування та характер їх пошкодження. Розраховано економічну ефективність вирощування нових сортів черешні. За комплексом господарчо-цінних ознак у Правобережній Лісостеповій зоні перспективними для закладання промислових насаджень черешні рекомендовано ранньостиглий сорт Дар Млієва та середньостиглий Мелітопольська крапчаста. Ранньостигловий сорт Зоряна, середньостиглі Меотіда та Міраж рекомендовано для широкого виробничого використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Тисячний О.П. 
Удосконалення технології вирощування садивного матеріалу калини звичайної зеленими живцями в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / О.П. Тисячний ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2004. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень підвищення ефективності технології вирощування садивного матеріалу калини звичайної шляхом викоритання оптимальних концентарцій рістрегулюючих речовин залежно від метамерності пагона та періоду їх заготівлі. За умов правобережного Лісостепу України визначено оптимальні строки заготівлі живців калини звичайної сортів Великоплідна, Коралова, Київська садова 1 залежно від походження фенологічних фаз. Встановлено доцільність заготівлі живців з базальної частини пагона у період масового цвітіння та їх обробки перед висаджуванням 15 мг/л індолилмасляної кислоти (ІМК) і 10 % розчином калійної солі alpha-нафтилоцтової кислоти (НОК) у концентрації 10 мг/л, а у період інтенсивного росту пагонів - з їх медіальної та апікальної частини та обробки 10 % розчином калійної солі НОК у концентрації 20 мг/л. Встановлено, що оптимальним типом живця для калини звичайної є тривузловий, укорінюваність і ріст якого істотно переважають аналогічні показники дво- та одновузлових. Зазначено можливість використання двовузлових живців та недоцільність застосування одновузлових, які малопридатні для ефективного живцювання. Встановлено, що зменшення площі листкової поверхні на живцях перед висаджуванням на укорінення спричиняє істотне зменшення укорінюваності та пригнічує ріст коренів. Для підвищення виходу стандартних саджанців калини звичайної рекомендовано дорощування у контейнерах під час осіннього та весняного пересаджування укорінених живців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.9-4(4УКР) калина +
Шифр НБУВ: РА333876

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Гамор А.Ф. 
ICerasus avium (L.) Moench/I в Українських Карпатах: морфолого-біологічні особливості та поширення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / А.Ф. Гамор ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Установлено, що в Українських Карпатах C. avium поширена переважно в лісах на південно-західних мегасхилах. Досліджено початкові етапи її онтоморфогенезу. Розглянуто варіювання основних морфометричних показників. Вивчено вплив вертикальної зональності на ріст і розвиток вегетативних і генеративних органів C. avium. Визначено вплив екологічних факторів на ритми сезонного розвитку рослин. Виявлено, що екологічний оптимум виду реалізується в середньому гірському поясі. Зазначено, що одержані дані про її морфолого-біологічні особливості можуть застосовуватися для відновлення природних популяцій виду та збереження у місцевому генофонді. Запропоновано створити сім генетичних резерватів C. avium у Карпатському регіоні, організувати розсадники та одержати штучні лісові культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.1-28(4УКР3) + П382.9-42(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА325069

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського