Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (28)Реферативна база даних (9359)Книжкові видання та компакт-диски (4485)Журнали та продовжувані видання (3568)
Пошуковий запит: (<.>U=Р11(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 417
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Стеценко В. Ю. 
Адміністративно-правове забезпечення запровадження в Україні обов'язкового медичного страхування: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / В. Ю. Стеценко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено загальну теоретико-правову характеристику медичного страхування як об'єкта правових досліджень. Проаналізовано організаційно-правові засади забезпечення якості та безпеки медичної допомоги за умов запровадження в Україні обов'язкового медичного страхування. Розкрито особливості стандартизації, ліцензування, акредитації й атестації у сфері медичної діяльності. Проведено порівняльно-правовий аналіз обов'язкового медичного страхування у США, Росії, Німеччині та Франції. Виокремлено ключові переваги та недоліки, а також зазначено те, що доцільно упровадити у практику України щодо запровадження обов'язкового медичного страхування. Висвітлено перспективи вдосконалення адміністративно-правового забезпечення системи обов'язкового медичного страхування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 + Х879(4УКР)6 + Р11(4УКР)39 к
Шифр НБУВ: РА375247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шатковська І. В. 
Адміністративно-правове забезпечення лікарської таємниці в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. В. Шатковська ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано загальну правову природу лікарської таємниці у процесі дослідження її як елемента системи професійної таємниці, характерних особливостей інституту лікарської таємниці як об'єкта правового регулювання та вивчення сучасного стану нормативно-правового забезпечення даного інституту. Досліджено проблематику суб'єктів збереження лікарської таємниці. Визначено критерії припустимості й адміністративно-правові засоби забезпечення правомірного розголошення лікарської таємниці. Розкрито адміністративно-правову характеристику обмеження лікарської таємниці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 + Х849(4УКР)115: р + Р11(4УКР)ПЗК
Шифр НБУВ: РА373559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Мартиновський В.В. 
Адміністративно-юрисдикційна діяльність органів санітарно-епідеміологічної служби: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Мартиновський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Визначено сутність адміністративно-юрисдикційної діяльності органів санітарно-епідеміологічної служби, досліджено особливості її правового регулювання. Охарактеризовано сучасний стан і визначено статус органів санітарно-епідеміологічної служби, розглянуто принципи, напрямки та форми їх діяльності, проаналізовано окремі адміністративно-юрисдикційні провадження. Особливу увагу приділено вивченню діяльності органів санітарно-епідеміологічної служби із запобігання та припинення порушень у сфері санітарного законодавства, встановлено порядок накладення та стягнення штрафів, а також застосування фінансових санкцій. Визначено склад адміністративних правопорушень, за яких органи санітарно-епідеміологічної служби мають право складати протоколи, розглядати й ухвалювати рішення. Наведено пропозиції щодо удосконалення адміністративно-юрисдикційної діяльності органів санітарно-епідеміологічної служби. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)145 + Р11(4УКР)1 к +
Шифр НБУВ: РА355813

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Слабий М.В. 
Аналіз стану та шляхи оптимізації системи фармацевтичних кадрів в Україні: автореф. дис. ... д-ра фармац. наук : 15.00.01 / М.В. Слабий ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 46 с. — укp.

Із використанням програмно-цільового методу обгрунтовано шляхи пріоритетного розвитку системи фармацевтичних кадрів України. Розроблено методику дослідження та проведено порівняльний аналіз стану фармацевтичних кадрів на рівні МОЗ України й окремих адміністративно-територіальних регіонів (показники забезпечення на 10 тис. населення, динаміки, вікової структури, мобільності). Наведено рекомендації щодо його оптимізації. Розроблено концепцію, структуру, програмне й інформаційне забезпечення аналітично-соціальних баз даних, зокрема, для визначення потреби в інформації. Вивчено показники динаміки й обгрунтовано шляхи оптимізації професійної підготовки студентів за спеціальностями "Фармація" та "Клінічна фармація" у медичних ВНЗ. Розроблено концепцію неперервної професійної освіти провізорів з фармакоекономіки, інтегрованої з післядипломною підготовкою. Запропоновано методику визначення потреби у штатних одиницях клінічних провізорів для стаціонарних і поліклінічних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) п/р88
Шифр НБУВ: РА372523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Беляєв Е.В. 
Антропогенетичні фактори виникнення карієсу у практично здорових міських юнаків і дівчат Подільського регіону України: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Е.В. Беляєв ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено антропометричні, соматотипологічні та дерматологічні ознаки схильності до ураження карієсом практично здорових міських юнаків і дівчат Поділля. За результатами досліджень з'ясовано наявність особливостей антропометричних, соматотипологічних показників і компонентів маси тіла у практично здорових юнаків і дівчат за різних рівнів інтенсивності карієсу. Показано особливості та статеві розбіжності кореляційних зв'язків антропометричних, соматотипологічних показників і компонентів маси тіла з інтенсивністю пошкодження зубів карієсом у даних юнаків. Установлено характерні ознаки кореляційних взаємозв'язків дерматогліфічних показників з інтенсивністю пошкодження у них зубів карієсом, а також розбіжності залежно від статі, інтенсивності та напрямку зв'язків. За результатами дослідження встановлено антропогенні аспекти можливості пошкодження зубів карієсом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.266 + Р661.210.40-1 +
Шифр НБУВ: РА353748

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Охромій Г.В. 
Багатофакторна система реабілітації, прогнозування інвалідності і комплексної профілактики інфаркту міокарда: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / Г.В. Охромій ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 38 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтовану багатофакторну систему реабілітації у післяінфарктний період і комплексної профілактики інфаркту міокарда за тяжкістю перебігу патології, медико-біологічними, соціально-гігієнічними, клімато-екологічними факторами з застосуванням нових методів контролю ефективності відновлювального лікування та прогнозування інвалідності, що передбачають врахування психофізіологічного статусу пацієнтів. Науково обгрунтовано новий підхід до контролю ефективності реабілітації у післяінфарктному періоді на підставі оцінки показників зазначеного статусу хворого. Запропоновано нову технологію визначення реабілітаційного потенціалу та прогнозування інвалідності внаслідок гострого інфаркту міокарда за психофізіологічним статусом пацієнта. Розроблено альтернативний метод визначення толерантності до фізичних навантажень для пацієнтів з серцево-судинною патологією за психофізіологічними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-5 + Р11(4УКР)339.41 + Р11(4УКР)284.1 +
Шифр НБУВ: РА357799

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Хасаян О.В. 
Безплідний шлюб: причини розвитку, частота, структура, фактори ризику: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Хасаян ; ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 26 с. — укp.

На підставі результатів опитування 2 000 жінок фертильного віку виявлено, що розповсюдженість неплідності у Буковинському регіоні становить 14,2 %. Рівні первинної (48,6 %) та вторинної (51,4 %) неплідності у даному регіоні суттєво не відрізняються. За результатами статистичної обробки одержаних даних визначено основні чинники ризику розвитку неплідності у подружніх пар, а саме: контакт з токсичними речовинами чоловіка та жінки; ускладнення попередніх вагітностей і пологів; тривалі, болючі та нерегулярні менструації; використання малоефективних методів контрацепії (календарного, перерваного статевого акту); гірсутний синдром; хвороби, що передаються статевим шляхом, особливо хламідіоз. ПРоведено аналіз результатів повного клініко-параклінічного обстеження 150-ти неплідних шлюбних пар. У дослідженій популяції неплідність тільки у жінок виявлено в 63,4 % обстежених пар, тільки у чоловіків - у 5,3 %, у обох партнерів - у 30 %, нез'ясовано причину неплідності у 1,3 %. Установлено, що провідними етіологічними чинниками жіночої неплідності в регіоні є трубно-перитонеальний (54,9 %) й ендокринний (49,3 %), частота яких висока у порівнянні з іншими регіонами. Визначено ефективність різних методів лікування неплідності у жінок регіону, а саме: консервативних - 52,0 %, хірургічних - 38,8 %, допоміжних репродуктивних технологій - 31,3 %. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення методів профілактики та лікування неплідності на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.271 + Р712.54 +
Шифр НБУВ: РА356276

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Манжула Л. В. 
Вагітність і пологи у жінок, які не перебували на обліку в жіночій консультації: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Л. В. Манжула ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено зниження частоти акушерської та перинатальної патології у жінок, які не перебували на обліку в жіночій консультації, на підставі вивчення клініко-функціональних, ендокринологічних, імунологічних і мікробіологічних показників, а також вдосконалено комплекс лікувально-профілактичних заходів. Встановлено взаємозв'язок між клінічними, ехографічними, ендокринологічними та мікробіологічними змінами в генезі розвитку акушерської та перинатальної патології у жінок. Показано роль відсутності спостереження в жіночій консультації в розвитку порушень функціонального стану фетоплацентарного комплексу та високого рівня інфікованості. Науково обгрунтовано необхідність вдосконалення лікувально-профілактичних заходів під час надходження до акушерського стаціонару жінок. Визначено прогностичну значущість клінічних і додаткових методів дослідження за прогнозування перинатальної патології у даних жінок. Вдосконалено методику лікувально-профілактичних заходів з моменту надходження до акушерського стаціонару жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)43
Шифр НБУВ: РА376765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Горбунова С.М. 
Валеологія: філософсько-антропологічні аспекти: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.04 / С.М. Горбунова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2000. — 18 с. — укp.

Визначено ключові особливості парадигми валеологічного мислення: цілісний підхід до здоров'я людини, що об'єднує медичний, соціальний, психологічний, екологічний та духовний аспекти, гармонія людини і природи та розгляд людини як частини Космосу, єдність розуму душі та тіла людини, а також єдність холістичного та індивідуального підходів. Досліджено закономірність переходу медико-біологічного поняття "здоров'я" у філософську категорію, а також з'ясовано онтологічний, аксіологічний та гносеологічний аспекти категорії "здоров'я".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ю252:Р + Р120.4в + Р11(4УКР),1в
Шифр НБУВ: РА308485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
10.

Кирич Н.Б. 
Вдосконалення економічних механізмів організації безпечної життєдіяльності населення і відтворення здоров'я людей рекреаційними засобами (на прикладі Тернопільської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Н.Б. Кирич ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 1998. — 16 с. — укp.

В дисертації розглядаються актуальні проблеми вдосконалення економічних механізмів та системи взаємозв'язків раціонального природокористування з безпечною життєдіяльністю населення і зміцнення на цій основі стану здоров'я людей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)к

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Чеканова Т.Д. 
Взаємодія адміністративних та політичних механізмів у системі управління охороною здоров'я: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.Д. Чеканова ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Грунтуючись на системних і взаємодіючих зовнішніх і внутрішніх зв'язках, вивчено багатовимірні суб'єкти й об'єкти управління охороною здоров'я, визначено механізми покращання їх функціонування. Здійснено науковий аналіз адміністративних, політичних та інших механізмів, альтернативних напрямів подальшого розвитку системи управління охороною здоров'я. Наведено теоретичні обгрунтовані та доведені на практиці рекомендації щодо використання позитивного зарубіжного та надбань національного досвіду щодо вдосконалення та застосування якісно нових засобів управлінського впливу на цю галузь. Розкрито суть співвідношення механізмів політичного й адміністративного управління. Визначено необхідність поєднання політики й управління на вищих адміністративних посадах. Наголошено на доцільності дискутування не про розмежування, а про потребу перетинання сфери політики та сфери адміністративного регулювання, оптимальної взаємодії адміністративних і політичних механізмів управління сферою охорони здоров'я. Наголошено на значущості впливу зміни структури органів управління, змісту діяльності за умов реформування політико-адміністративної системи. Запропоновано концепцію, методику та методологію постійного підвищення ефективності управління охороною здоров'я на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к21 + Х819(4УКР)14 +
Шифр НБУВ: РА358803

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Беспалько В.В. 
Визначення медико-соціальних чинників формування наркоманії серед учнівської молоді та обгрунтування її первинної профілактики на прикладі західного регіону України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / В.В. Беспалько ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності виникнення, формування, розповсюдження та перебігу наркоманії серед учнівської молоді залежно від комплексу соціальних, медичних, біологічних, соматичних, психологічних, юридичних чинників з урахуванням ступеню впливу кожного з них. Виявлено зв'язки між медичними та соціально-психологічними чинниками щодо формування соціального та особистого ризику наркотизації підлітків. Досліджено особливості формування наркоманії залежно від типу використаних наркотиків, віку дітей і підлітків. Створено інформаційно-математичну модель оцінки ризику виникнення наркоманії та корекційні програми протидії наркотизації. Науково обгрунтовано потребу в ранній високопрофесійній перманентній первинній профілактиці наркоманії в усіх типах освітніх закладів як пріоритетного напрямку боротьби з даним явищем. Запропоновано нові напрямки та шляхи удосконалення первинної профілактики наркоманії серед дітей та підлітків з урахуванням складних соціально-медичних основ зазначеної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.021.1 + Р11(4Укр)286.1
Шифр НБУВ: РА319522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Фефер Е. І. 
Використання сучасних інформаційних технологій в удосконаленні стоматологічної допомоги та в оптимізації фахової підготовки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.11 / Е. І. Фефер ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено можливості використання сучасних інформаційних технологій для телемедичного консультування та моніторингу стану стоматологічних хворих; діагностичні критерії за інформаційного моніторингу стану стоматологічних хворих. Запропоновано концептуальні підходи до системи контролю якості дистанційного навчання лікарів-стоматологів, що дозволяє забезпечити ефективне формування блоків навчального матеріалу; методики дистанційного контролю знань стоматологів; концептуальні підходи до індивідуалізованого дистанційного навчання в стоматології, що враховує особливості слухачів для забезпечення трансферу знань більш складного рівня; технологію дистанційного навчання, що дозволяє використовувати залежності між об'єктами навчання та їх рівнем знань, а також формування відповідних груп; концепцію малих спеціалізованих медичних інформаційних систем у стоматології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)286.6
Шифр НБУВ: РА379116 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Андрійчук О.Я. 
Виховання гуманності у студентів медичного коледжу в процесі фахової підготовки: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.Я. Андрійчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему дослідження виховання гуманності студентів медичного коледжу, розвитку їх позитивних загальнолюдських якостей, яка проходить складний шлях теоретичного переосмислення та удосконалення методичних рекомендацій. Висвітлено актуальність вирішення проблеми професійної підготовки студентів медичного коледжу, що реалізується через якісне формування їх гуманістичного світогляду та громадського становлення особистості, яке здійснюється у процесі навчально-пізнавальної діяльності, реалізацію самовиховання та врахування особливостей інтелектуального розвитку. Розкрито гуманістичні умови оптимізації процесу виховання гуманності у студентів медичного коледжу в процесі фахової підготовки, зокрема, формування гуманістичних знань, свідоме виконання правил поведінки, гуманного ставлення до оточуючих. Наведено критерії виховання гуманності бакалаврів: пізнавальний, емоційно-ціннісний та практично-діяльний, а також рівні їх патріотичного розвитку - внутрішня та зовнішня ситуативна вихованість. Розроблено методи навчально-пізнавальної діяльності, які забезпечують ефективне засвоєння гуманістичних знань, необхідних у процесі фахової підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)р3-34 +
Шифр НБУВ: РА328118

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Глінчук Ю. О. 
Виховання милосердя у дітей молодшого шкільного віку в умовах кардіоревматологічного санаторію: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / Ю. О. Глінчук ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. — Вінниця, 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність поняття милосердя, проаналізовано історико-педагогічний аспект проблеми, визначено компоненти (афективний, когнітивний, аксіологічний і праксеологічний), критерії та показники - емоційно-чуттєве сприйняття милосердя як найвищої загальнолюдської цінності (здатність співпереживати, співчувати, отримувати позитивні емоції від милосердних проявів); розуміння сутності милосердя та здатність до милосердних проявів (уявлення щодо милосердя та способи його прояву, уміння провести правильний моральний вибір, здатність усвідомити й обгрунтувати його); інтерес і потреба, ціннісні та соціальні установки щодо проявів милосердя (здатність розрізняти позитивні і негативні вчинки, виокремлювати ситуації і суб'єкти, які потребують милосердя, наявність переконань щодо необхідності милосердя); наявність досвіду милосердної поведінки з власної ініціативи (здатність до альтруїстичних учинків, обмеження власних бажань на користь іншого, уміння вибрати доречний і адекватний спосіб прояву милосердя) та рівні (нульовий, низький, середній, високий) прояву милосердя у дітей молодшого шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.16 + Р11(4УКР)442.7
Шифр НБУВ: РА379235 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Примачок Л. Л. 
Виховання у студентів медичного коледжу розради як духовної цінності: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / Л. Л. Примачок ; Ін-т пробл. виховання НАПН України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему виховання у студентів медичного коледжу розради як духовної цінності. Проаналізовано філософські, психологічні та педагогічні аспекти даної проблеми. Уточнено сутність виховання розради як духовної цінності. Розроблено критерії та показники, виявлено рівні вихованості у студентів медичного коледжу розради як духовної цінності. Визначено, обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови виховання у студентів медичного коледжу розради як духовної цінності: запровадження системи виховної роботи, систематична орієнтація на ідеал медичного працівника, підготовка кураторів академічних груп до організації виховної діяльності, спрямованої на формування у студентів духовних цінностей, розроблення її методичного забезпечення, дотримання особистісно орієнтованого, гуманістично-центрованого та діяльнісного підходів, дотримання ідей гуманістичної етики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч471.352 + Р11(4УКР) р2
Шифр НБУВ: РА383550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Литовченко Т.А. 
Військово-оборонна діяльність Українського товариства Червоного Хреста у 1918 - 1939 роках: Автореф. дис... канд. іст. наук: 22.02.22 / Т.А. Литовченко ; Нац. акад. оборони України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Систематизовано існуючу історіографічну та джерельну базу дослідження. Введено до наукового обігу значний масив раніше невідомих архівних матеріалів і документів. Визначено історичні передумови виникнення Українського товариства Червоного Хреста (УТЧХ) у 1918 р. Проаналізовано основні заходи радянського керівництва щодо застосування Товариства для військово-санітарної підготовки населення й обслуговування військово-медичних потреб Червоної Армії. Визначено позитивні та негативні чинники, які впливали на якість цієї роботи. Виявлено залежність скорочення гуманітарної складової діяльності УТЧХ від кількості більшовицьких представників у його керівництві. Визначено ефективність військово-оборонної діяльності УТЧХ. За результатами дослідження зроблено висновок, що у досліджуваний період УТЧХ проявило себе як військово-санітарний резерв Червоної Армії напередодні Другої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА345202

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Агруч О. В. 
Вплив морських купань та лазерної фотостимуляції на неспецифічну резистентність організму дітей за умов оздоровчого закладу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / О. В. Агруч ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Виявлено закономірності проходження періоду адаптації у дітей, що прибули на оздоровлення в Крим з різних кліматичних регіонів, що полягали у зниженні неспецифічної резистентності організму, напрузі імунної відповіді, підвищенні активності симпато-адреналової ланки, зниженні індексу здоров'я. Вперше обгрунтовано доцільність застосування лазерної фотостимуляції біологічно активних точок в період адаптації як початкового етапу оздоровлення дітей, жителів контрастних кліматичних регіонів проживання, з пониженою неспецифічною резистентністю організму. Вперше розроблено та науково обгрунтовано методику призначення лазерної фотостимуляції в процесі оздоровлення дітей у двох напрямах: з метою оптимізації адаптивного періоду, а також використання морських купань у поєднанні з лазерною фотостимуляцією, що сприяє підвищенню неспецифічної резистентності організму дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.7 + Р128.26
Шифр НБУВ: РА380365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Дубова Н.Ф. 
Вплив наслідків Чорнобильської катастрофи на народжуваність населення радіоактивно забруднених територій України та шляхи її поліпшення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Н.Ф. Дубова ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено основні характеристики народжуваності, тенденції її динаміки та стан репродуктивного здоров'я населення, яке мешкає у найбільш радіоактивно забруднених районах Житомирщини та Київщини. Показано, що основні параметри народжуваності та напрями її змін, особливо у 1990-і роки, відповідають перебігу цього процесу в державі. Проте в радіаційно несприятливих районах виявлено більш виразні зміни режиму народжуваності населення у порівнянні з доаварійним періодом та контролем. Визначено внесок і ступінь впливу основних демографічних чинників до змін рівня народжуваності. Встановлено збільшення відносних ризиків репродуктивних втрат від накопиченої колективної дози опромінення. Надано рекомендації щодо покращання показників народжуваності на радіаційно несприятливих територіях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)023
Шифр НБУВ: РА320216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Уська В.Р. 
Вплив освітньої програми на ефективність лікування бронхіальної астми в дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.Р. Уська ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше для лікування бронхіальної астми застосовано удосконалену методику комплексної освітньої програми для дітей, батьків і медиків, яка передбачає навчання в "астма-школі", надання індивідуалізованої психологічної допомоги пацієнтам та їх сім'ям і проведення спеціальних заходів фізичної реабілітації. У комплекс фізичної реаблітації включено спеціально розроблений спосіб постурального дренажу та конкретних маніпуляційних втручань (перкусії лікувальної, вібрації, мануального стискання грудної клітки з форсованим видихом, спружинення ребер з покашлюванням, ротації у положенні лежачи на боці, піднімання знизу в положенні лежачи на спині). Обсяг психологічної допомоги хворим та їх сім'ям призначено індивідуально на піставі аналізу психоемоційного статусу пацієнта, для її реалізації застосовано проективні методики і сімейні бесіди. З метою оцінювання ефективності комплексної освітньої програми проведено системний динамічний аналіз показників перебігу хвороби (денних і нічних симптомів, нічних пробуджень через астму; частоти загострень, госпіталізацій та екстрених звернень за медичною допомогою; кількості пропущених днів навчання у школі/дитсадку) та дослідження якості життя пацієнтів з додержанням ними схеми призначеної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-5 + Р11(4УКР)442.841 +
Шифр НБУВ: РА357763

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського