Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (1018)Книжкові видання та компакт-диски (240)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Р11(4УКР)026$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванюта С.П. 
Комплексне оцінювання ризиків життєдіяльності на територіях підвищеної хімічної і геологічної небезпеки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / С.П. Іванюта ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено математичні методи та програмні засоби комплексного оцінювання ризиків життєдіяльності у природно-техногенній сфері. Визначено актуальні критерії небезпечності для комплексного оцінювання рівня ризиків життєдіяльності на територіях підвищеної хімічної та геологічної небезпеки в Україні. Удосконалено класифікацію надзвичайних ситуацій (НС) техногенного характеру за їх первинними та віддаленими наслідками для життєдіяльності населення на підставі структуризації медичних, соціально-економічних і психологічних наслідків. Розроблено метод комплексного оцінювання цих ризиків за умов можливих аварій на хімічно небезпечних об'єктах з урахуванням негативного впливу екзогенних геологічних процесів. Сформульовано алгоритм комплексного оцінювання досліджених ризиків. Досліджено динаміку змінювання ризиків життєдіяльності природного, техногенного та природно-техногенного характеру. Розроблено програмні засоби для автоматизованого оцінювання цих ризиків за умов можливих аварій на хімічно-небезпечних об'єктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) в2:Г,022 + Р11(4УКР)026 +
Шифр НБУВ: РА350269

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бєлікова І.В. 
Наукове обгрунтування оптимізації функціонально-організаційної моделі профілактики стоматологічних захворювань у дітей: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.02.03 / І.В. Бєлікова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Запропоновано оптимізовану функціонально-організаційну модель первинної профілактики захворювань твердих тканин зубів у дітей, які проживають за умов геохімічної провінції за надлишковим вмістом розчинних фторидів у грунті та питній воді. На підставі ретроспективного аналізу стану дитячої стоматологічної захворюваності показано відсутність динаміки її показників і доведено неефективність існуючих програм профілактики захворювань твердих тканин зубів у дітей. Наведено результати епідемічної оцінки стоматологічної захворюваності дитячого населення Полтавщини в залежності від кількісного вмісту фторидів і ступеня мінералізації джерел питного постачання, стану надання спеціалізованої стоматологічної допомоги дітям, стану інформованості населення щодо необхідних заходів профілактики, даних експертних оцінок фахівців стоматологічного профілю з питань профілактичної та лікувальної допомоги дітям. Розкрито медичну, соціальну й економічну ефективність застосування запропонованої моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.66-5 + Р11(4УКР)026.426.6 +
Шифр НБУВ: РА370179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Беляєв Е.В. 
Антропогенетичні фактори виникнення карієсу у практично здорових міських юнаків і дівчат Подільського регіону України: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Е.В. Беляєв ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено антропометричні, соматотипологічні та дерматологічні ознаки схильності до ураження карієсом практично здорових міських юнаків і дівчат Поділля. За результатами досліджень з'ясовано наявність особливостей антропометричних, соматотипологічних показників і компонентів маси тіла у практично здорових юнаків і дівчат за різних рівнів інтенсивності карієсу. Показано особливості та статеві розбіжності кореляційних зв'язків антропометричних, соматотипологічних показників і компонентів маси тіла з інтенсивністю пошкодження зубів карієсом у даних юнаків. Установлено характерні ознаки кореляційних взаємозв'язків дерматогліфічних показників з інтенсивністю пошкодження у них зубів карієсом, а також розбіжності залежно від статі, інтенсивності та напрямку зв'язків. За результатами дослідження встановлено антропогенні аспекти можливості пошкодження зубів карієсом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.266 + Р661.210.40-1 +
Шифр НБУВ: РА353748

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Вітовська О. П. 
Наукове обгрунтування національної стратегії боротьби з первинною глаукомою в Україні: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.03,14.01.18 / О. П. Вітовська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2011. — 39 с. — укp.

Проведено медико-статистичний моніторинг і визначено фактори ризику захворюваності на глаукому. Розглянуто питання організаційного забезпечення (ОЗ) раннього виявлення первинної глаукоми (ПГ) за допомогою скринінгу населення та осіб з високим ризиком виникнення глаукоми, ОЗ хворих на ПГ своєчасною, доступною, високоефективною й якісною діагностикою, лікуванням і медико-соціальною реабілітацією. Наведено наукове обгрунтування та розроблено заходи первинної та вторинної профілактики ПГ. Проведено оцінювання медичної, соціальної та економічної ефективності даної організаційної системи. Подано наукове обгрунтування якісно нової системи організації офтальмологічної допомоги населенню України - Національної стратегії боротьби з первинною глаукомою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.91-5 + Р11(4УКР)286.7 + Р11(4УКР)026.267
Шифр НБУВ: РА377807 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Войчулене Ю.С. 
Епідеміологічне дослідження захворюваності на хвороби щитоподібної залози в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Ю.С. Войчулене ; Держ. установа "Ін-т медицини праці АМН України". — К., 2009. — 19 с. — укp.

Наведено результати довгострокового когортного епідеміологічного дослідження розвитку непухлинних хвороб щитовидної залози в учасників ліквіації аварії (УЛНА) на ЧАЕС 1986 - 1987 рр. На підставі відомостей, одержаних завдяки проведенню дескриптивного епідеміологічного аналізу встановлено певні закономірності розвитку захворюваності з урахуванням віку на момент обстеження й опоромінення, терміну умов ризику УЛНА та дози зовнішнього опромінення всього тіла в діапазоні "малих" значень (0 - 1 Гр). За результатами аналітичного епідеміологічного дослідження проведено кількісне оцінювання дозо-залежних факторів, зокрема, розраховано відносні й атрибутивні ризики, ексцеси відносного й абсолютного ризиків. Обгрунтовано та запропоновано моделі оцінювання та прогнозу ризиків розвитку непухлинної тероїдної патології за 20-річний період після аварії. Розроблено профілактичні заходи щодо вдосконалення й оптимізації медичного контролю та диспансерного нагляду за станом здоров'я УЛНА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.241.5 + Р361.5 +
Шифр НБУВ: РА365393

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Гасанов А.А. 
Захворюваність, поширеність та особливості перебігу хронічного гепатиту в осіб, які зазнали впливу малих доз іонізуючого випромінювання: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / А.А. Гасанов ; АМН України. Держ. установа "Наук. центр радіац. медицини". — К., 2008. — 23 с. — укp.

Вперше проведено комплексне клініко-епідеміологічне дослідження щодо визначення ролі іонізуючого випромінювання у формуванні захворюваності, поширеності та особливостей перебігу хронічного гепатиту в осіб чоловічої статі різних категорій спостереження, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС: в учасників ліквідації наслідків аварії (УЛНА) на ЧАЕС 1986 - 1987 рр.; в УЛНА на ЧАЕС 1986 - 1987 рр., евакуйованих з зони відчуження, які продовжили роботу вахтовим методом; в евакуйованих з м.Прип'ять; у мешканців 3-ї та 4-ї зон радіоактивного забруднення. Вперше визначено дозозалежне підвищення захворюваності на хронічний гепатит в УЛНА 1986 - 1987 рр. та УЛНА, евакуйованих протягом перших п'яти років після аварії (1986 - 1991 рр.), які зазнали опромінення у діапазоні доз від 50-ти до 500 сЗв та понад 500 сЗв. Встановлено вплив на формування патологічного процесу в гепатобіліарній системі не лише традиційних чинників, а й іонізуючого випромінювання у дозі 40 сЗв і більше, що обумовлює високий ризик захворюваності на хронічний гепатит (RR = 13,1840; 95 % довірчий інтервал 8,58 - 20,288). Вперше визначено залежність формування захворюваності та перебігу хронічного гепатиту від величини одержаної дози опромінення, віку постраждалих та етіологічного чинника. Протягом перших п'яти років після аварії найвищий рівень захворюваності на хронічний гепатит виявлено у наймолодшій віковій групі УЛНА (до 20-ти років у період опромінення).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3 + Р413.510.116 + Р11(4УКР)026.241.3 +
Шифр НБУВ: РА357232

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Голяченко А.О. 
Поширеність хвороб нервової системи та організація неврологічної допомоги в сільських районах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15;14.02.03 / А.О. Голяченко ; Харк. ін-т удоскон. лікарів. — Х., 1998. — 21 с. — укp.

Визначена вичерпна захворюваність мешканців сіл хворобами нервової системи, з'ясований вплив соціальних факторів патології нервової системи, встановлена потреба у неврологічній допомозі на різних рівнях та обгрунтована оптимальна вартість неврологічної допомоги на цих рівнях. Вивчення вичерпної захворюваності сільської людності хворобами нервової системи та факторів, що її зумовлюють, сприяло встановленню раціонального розподілу нервової патології за рівнями обслуговування: лікар загальної практики, районна поліклініка, стаціонар районної лікарні. Визначення оптимальної потреби в неврологічній допомозі на кожному із рівнів та встановлення її ціни дало змогу обгрунтувати можливість досягнення найвищої медичної та економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр)026.262

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кваша О.О. 
Популяційна оцінка внеску факторів ризику серцево-судинних захворювань в смертність за даними 20-річного проспективного дослідження: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / О.О. Кваша ; Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. академіка М.Д.Стражеска" АМН України. — К., 2008. — 40 с. — укp.

Вивчено, обгрунтовано та сформульовано концепцію національних пріоритетів профілактики як одного з основних напрямків зменшення випадків смертності в Україні. На підставі комплексного аналізу динаміки епідеміологічних умов формування серцево-судинних захворювань (ССЗ) і результатів тривалого проспективного спостереження за чоловіками та жінками віком 40 - 59-ти років вивчено популяційні закономірності профілю ризику ССЗ, підтверджено вірогідність концепції ролі факторів ризику у розвитку передчасної смерті у чоловіків. Установлено прогностичне значення традиційних чинників у жінок, визначено їх пріоритетність для загальної та серцево-судиної смертності. Виявлено гендерні особливості впливу на тривалість життя. Побудовано модель прогнозу смерті від ССЗ, яка, завдяки високому рівню вірогідності, економічності та доступності, може використовуватися у практичній охороні здоров'я для визначення індивідуального ризику, а за умов проведення масових обстежень населення - для виділення контингентів, що вимагають першочергових лікувально-профілактичних втручань. З використанням результатів проведених досліджень і виявлених змін у поширеності та середньопопуляційних значень ФР показано доцільність і необхідність одночасного застосування стратегії високого ризику та популяційної стратегії у політиці поліпшення здоров'я та зниження смертності населення України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)023.8 + Р11(4УКР)026.241.0 +
Шифр НБУВ: РА361632

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Козарь В.Я. 
Репродуктивне здоров'я жінок фертильного віку, мешканок сільськогосподарського регіону з природним йододефіцитом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.Я. Козарь ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему стосовно зниження частоти порушень репродуктивного здоров'я у жінок фертильного віку (ФВ), мешканок сільськогосподарського регіону з природним йододефіцитом на базі розробленого комплексу організаційних, лікувальних і профілактичних заходів. Проведено клініко-епідеміологічні обстеження цих жінок і встановлено частоту захворювань щитовидної залози (ЩЗ) і порушень репродуктивного здоров'я, а саме: хронічних запальних захворювань статевих органів, порушення менструального циклу, безплідності та невиношування вагітності. Установлено особливості мікробіоценозу урогенітальних органів, психоемоційного стану. З'ясовано етіологічну роль соціально-економічних і екзогенних факторів, зокрема природного йододефіциту та сільськогосподарської праці, у виникненні порушень репродуктивного здоров'я. Проаналізовано їх частоту та структуру за наявності факторів ризику. Досліджено патогенез виникнення порушень репродуктивного здоров'я шляхом лабораторного аналізу, що дозволило розглядати цей процес як результат порушень гормонального гомеостазу, спричиненого захворюванням ЩЗ. На підставі аналізу клініко-параклінічних даних з урахуванням прогнозу факторів ризику порушень репродуктивного здоров'я розроблено математичні моделі й алгоритми їх прогнозування, а також впроваджено патогенетично обгрунтовані схеми лікування, що дозволило знизити частоту ускладнень репродуктивного здоров'я у 2,7 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)028.9 + Р11(4УКР)026.241.5 +
Шифр НБУВ: РА354600

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Козаченко О.В. 
Фактори ризику захворюваності і смертності немовлят в сільській місцевості: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / О.В. Козаченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Вивчено проблему формування здоров'я немовлят у сільських сім'ях під впливом різних факторів. Розроблено та впроваджено методику медико-соціального дослідження сільської сім'ї з дитиною першого року життя, яка дозволяє виявити й оцінити фактори ризику виникнення захворювань і смерті немовлят, визначити сім'ї за групами ризику. Установлено найбільш важливі фактори ризику захворюваності та смертності немовлят. Сім'ї розподілено за групами високого, середнього, низького ризику. Науково обгрунтовано системну функціонально-організаційну модель сімейної диспансеризації у сільській місцевості. Розроблено технологію поетапної такої диспансеризації для запобігання захворюванням і смерті немовлят на підставі обліку та своєчасної корекції негативного впливу факторів ризику. Її ефективність на етапах запропонованої оптимізованої системи надання медичної допомоги дітним сім'ям сільської місцевості доведено на підставі результатів впровадження окремих елементів розробленої моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.4 + Р11(4УКР)023.4 +
Шифр НБУВ: РА354621

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Комар В.М. 
Стан здоров'я, фізичний та нервово-психічний розвиток дітей, що мешкають у регіоні з підвищеним вмістом фтору у питній воді: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.М. Комар ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 28 с. — укp.

Вивчено вплив надлишку фтору у питній воді на стан здоров'я, фізичний і нервово-психічний розвиток дітей, а також особливості клінічного перебігу супутніх і хронічних захворювань з урахуванням катамнезу. Розглянуто діагностичні, лікувально-профілактичні заходи, спрямовані на запобігання патологічних станів у дітей, що мешкають у регіонах з надлишком фторидів. На підставі результатів досліджень установлено високий рівень захворюваності, у структурі якої домінує анемія I - II ступеня, а також її різні комбінації з іншою супутньою та хронічною патологією, у дітей, які часто хворіють на анемію з супутнім дисбактеріозом, рахітом II ст., харчовою та медикаментозною алергією, кардіопатією, нефропатією, остеопорозом, дискінезією жовчновивідних шляхів, вегетосудинною дистонією та хронічною патологією (тонзилітом, гастритом, гастродуоденітом, бронхіальною астмою). Головними факторами ризику розвитку анемії є односпрямовані кореляційні зв'язки сильного ступеня прояву між анемією та підвищеною концентрацією фтору у сечі, наявністю дисбактеріозу різного ступеня та зворотніми зв'язками з рівнем середнього об'єму одного еритроцита, середнього вмісту гемоглобіну, середньої концентрації гемоглобіну у даному об'ємі еритроцитів, рівнем гемоглобіну, концентрацією заліза та кальцію у сироватці крові. Запропоновано патогенетично обгрунтовану схему лікування у обстежених дітей, які мешкають на території з підвищеним вмістом фтору у питній воді. Клінічно доведено ефективність її застосування з урахуванням катамнезу протягом двох років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.3 + Р11(4УКР)442 +
Шифр НБУВ: РА360098

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Корнієнко Л.В. 
Стан стоматологічного здоров'я у дітей з хронічними вірусними гепатитами та шляхи корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.В. Корнієнко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Вперше вивчено фактори ризику стоматологічного здоров'я та визначено особливості клінічного перебігу основних стоматологічних захворювань у дітей з хронічним вірусним гепатитом (ХВГ). Доведено роль порушень реологічних і біохімічних властивостей ротової рідини, мікроекології порожнини рота та нижніх відділів травного каналу у формуванні факторів ризику стоматологічного здоров'я у даної категорії пацієнтів. Вперше у дітей, хворих на ХВГ, встановлено високі показники прямих кореляційних зв'язків між обтяженістю факторів ризику стоматологічного здоров'я та рівнем ендогенної інтоксикації, ступенем дисбактеріозу слизової оболонки порожнини рота і дистальних відділів травного каналу. Вперше встановлено зв'язок між показниками стану стоматологічного здоров'я, інтенсивністю ендотоксикозу та станом системи колонізаційної резистентності порожнини рота дітей, хворих на ХВГ. Доведено наявність причинно-наслідкового зв'язку ендогенної інтоксикації та формування ангулярного хейліту внаслідок порушень детоксикаційної функції печінки, нагромадження токсичних продуктів метаболізму в тканинах і декомпенсації природної системи виведення токсинів у дітей з ХВГ. На підставі аналізу результатів клініко-лабораторного дослідження розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів, який сприяє відновленню властивостей ротової рідини, стану колонізаційної резистентності порожнини рота, дезінтоксикації та зменшенню виразності клінічних проявів стоматологічних захворювань і спрямований на зниження впливу факторів ризику та підвищення рівня стоматологічного здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.426.6 + Р11(4УКР)442.866 + Р733.514.16 + Р733.413.510.11 +
Шифр НБУВ: РА363215

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Малацківська О.В. 
Динаміка профілю ризику серцево-судинних захворювань в жіночій популяції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Малацківська ; АМН України. Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено ретроспективний аналіз 25-річної динаміки ризику серцево-судинних захворювань (ССЗ) у жінок. Визначено вплив основних факторів на їх смертність. Установлено рівні чинників, що збільшують ризик смерті, та їх оптимальні значення. Вивчено розповсюдженість психоемоційних порушень, зокрема тривожно-депресивних станів, серед жінок та їх взаємозв'язок з традиційними факторами ризику ССЗ. Установлено несприятливі зрушення та погіршення епідеміологічних умов формування ССЗ: вірогідне збільшення поширеності факторів ризику, а саме: дисліпопротеідемії, куріння, недостатної фізичної активності; підвищення середньопопуляційних значень холестерину (ХС), холестерин ліпопротеїдів високої щільності (ХС ЛПНЩ), коефіцієнта атерогенності (КА) і зниження рівнів холестерин протеїдів високої щільності (ХС ЛПВЩ). Найбільшмий внесок у рівень смертності має артеріальна гіпертензія. Серед ліпідних показників найбільший вплив на загальну та спричинену серцево-судинними захворюваннями смертність здійснює гіпертригліцеридемії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.241.0 +
Шифр НБУВ: РА356791

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Миронюк Н.І. 
Проблема йодного дефіциту та його подолання у населення Західного регіону України: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Н.І. Миронюк ; Держ. установа "Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України". — К., 2008. — 24 с. — укp.

Проведено рандомізоване, кластерне дослідження йодного забезпеченя дітей і жінок репродуктивного віку в Західному регіоні України та визначено наявність легкого та помірного ступеня йодного дефіциту у цьому регіоні. За результатами йодурії встановлено, що 47,2 % обстежених жінок і 32,5 % дітей відчували йодний дефіцит. Споживання йодованої солі населенням становило 55,0 - 65,0 %, причому тільки 27 % проб солі відповідали ДОСТу. Групова й індивідуальна практика мала низький рівень. На підставі даних ультразвукового дослідження виявлено тривалу ретроспективну тяжку нестачу йоду на території Львівщини, що призвело до розвитку зоба у 40,8 % обстежених. Найбільшу частоту випадків зоба спостережено у дітей з гірської місцевості - 66,1 % і дітей, які мешали на селі - 55,4 %. Транзисторна гіпертиреотропонемія внаслідок йодної недостатності призвела до порушень у фізичному розвитку 16,8 % немовлят. Кількість дітей з дисгаромнійним фізичним розвитком вірогідно більша у кластерах з недостатнім йодним забезпеченням. Збільшення об'єму щитовидної залози більше, ніж на 50 % від норми, зумовлює збільшення кількості дітей з крайніми формами різко дисгармонійного розвитку. За умов йодного дефіциту без проведення йодної профілактики універсальний показник коефіцієнт інтелекту в дітей становив 91,4 - 97,0 балів, за цього у дітей, які мешкають у місті, він вищий. За результатами порівняння рівнів йодування солі та значень йодурії в жінок Західного регїону України доведено, що рівень йодування харчової солі від 15 до 30 чнм є найоптимальнішим, який забезпечує запобігання ризику екстремальних значен йодурії у населення та цілком забезпечує потреби організму в йоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.121.2 + Р11(4УКР)026.241.5 + Р11(4УКР)284.1 +
Шифр НБУВ: РА361933

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Мохначов С.І. 
Інформаційне моделювання динаміки забруднення навколишнього середовища та захворюваності населення у великих промислових містах: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.11 / С.І. Мохначов ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання щодо системного відображення взаємодії показників забруднення навколишнього середовища та захворюваності населення у великих промислових містах. Проаналізовано показники такого забруднення та захворюваності населення одного з районів Києва протягом 15-ти років. Виявлено численні кореляційні взаємозалежності між певними показниками й інтегральним рівнем забруднення навколишнього середовища, а також захворюваністю населення. Обгрунтовано принципи оптимізації системи заходів з покращання стану навколишнього середовища великого промислового міста й охорони здоров'я його мешканців. На базі принципів дуального управління створено інформаційну модель динаміки забруднення навколишнього середовища та захворюваності населення у великих промислових містах, що дозволяє забезпечувати управління ризиками, ідентифікацією небезпеки для мешканців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр)026 + Р121.2 +
Шифр НБУВ: РА365127

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Остапко О. І. 
Наукове обгрунтування шляхів та методів профілактики основних стоматологічних захворювань у дітей в регіонах з різним рівнем забруднення довкілля: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.22 / О. І. Остапко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 36 с. — укp.

Встановлено, що рівень стоматологічного здоров'я дітей є вищим в регіоні з низьким рівнем сумарного забруднення довкілля порівняно з регіонами екологічної кризи та дуже високого рівня забруднення. Виявлено розбіжності у вмісті хімічних елементів в емалі постійних зубів і в ротовій рідині у дітей, що може впливати на розповсюдженість та інтенсивність карієсу та захворювань тканин пародонта. Визначено наявність доклінічних змін в тканинах пародонта й у системі секреторного імунітету порожнини рота у дітей, які мешкають за екологічно несприятливих умов. Вдосконалено концепцію створення регіонально спрямованих програм профілактики основних стоматологічних захворювань у дітей, яка враховує вплив чинників довкілля. Розроблено диференційовані схеми профілактики основних стоматологічних захворювань у дітей, які мешкають в різних за екологічною ситуацією регіонах, і проаналізовано їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.426.6 + Р733.66-5
Шифр НБУВ: РА380324 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Охріменко Л.А. 
Стан репродуктивного здоров'я у жінок фертильного віку з алкогольною інтоксикацією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.А. Охріменко ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано комплекс організаційних, лікувальних і профілактичних заходів щодо зниження частоти порушень репродуктивного здоров'я жінок фертильного віку з алкогольною інтоксикацією. Удосконалено методи профілактики та лікування алкогольної інтоксикації. Увагу приділено дослідженню здоров'я даної категорії мешканок промислового регіону України, зокрема, проблемам хронічних захворювань статевих органів і невиношування вагітності. Встановлено особливості мікробіоценозу урогенітальних органів, психоемоційного стану, балансу статевих гормонів, стану сексуального здоров'я та імунітету залежно від виду порушення репродуктивного здоров'я та терміну вживання алкоголю. Наведено патогенетично обгрунтовані схеми лікування, які дозволяють ефективно знизити частоту порушень репродуктивного здоров'я даної категорії жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.271 + Р419.451 +
Шифр НБУВ: РА367405

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Плескач О.Я. 
Діагностика носійства вірусів гепатиту С в популяції донорів крові Київської міської станції переливання крові та серед осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / О.Я. Плескач ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено поширеність вірусу гепатиту С (HCV) на популяційному рівні серед практично здорових людей - донорів крові, проведено генотипування циркулюючих в Україні вірусів гепатиту С. Зроблено грунтовну сероепідеміологічну оцінку поширення HCV в осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС (ЧАЕС). Відзначено, що в групі учасників ліквідації наслідків аварії (ЛНА) на ЧАЕС HCV інфікованість асоційована з розвитком хронічного гепатиту та зі збільшенням частоти захворювань щитовидної залози, гематологічної патології (лімфаденопатії, тромбоцитопенії, геморагічні васкуліти), хронічних запальних процесів, підвищенням частоти гострого інфаркту міокарда, порушеннями ліпідного обміну. Досліджено збільшення ризику розвитку віддалених онкологічних наслідків опромінення за умов персистенції вірусів гепатиту С. Визначено високий рівень сероконверсії в групі учасників ЛНА (7,12 %), особливо реконвалесцентів гострої променевої хвороби (17,56 %). Викладено питання про посилення заходів з профілактики HCV-інфікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-4 + Р413.510.11-4 + Р11(4УКР)026.241.3 +
Шифр НБУВ: РА352770

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Плужнікова Т.В. 
Наукове обгрунтування оптимізованої системи профілактики цереброваскулярних захворювань у населення агропромислового регіону: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / Т.В. Плужнікова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 24 с. — укp.

У ході дослідження комплексно вивчено рівень та динаміку захворювань населення Полтавщини на цереброваскулярні хвороби за період 1998 - 2007 рр., виявлено регіональні особливості. Встановлено тенденції до підвищення протягом останнього десятиріччя рівня поширеності судинно-мозкових хвороб серед населення. Виявлено основні фактори ризику виникнення та розвитку цереброваскулярних захворювань. Складено прогностичну шкалу оцінки ризику їх виникнення в залежності від індивідуального способу життя та соціально-гігієнічних факторів, сформовано групи ризику залежно від порогового значення сумарної дії факторів ризику. Одержані результати стали підгрунтям для розробки якісно нової 3-етапної системи профілактики цереброваскулярних захворювань серед населення агропромислового регіону, яка передбачає визначення ступеня ризику, пропаганду антиризикових заходів, здійснення медикаментозної профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-5 + Р11(4УКР)026.426.1 +
Шифр НБУВ: РА368132

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Погоріляк Р.Ю. 
Стан здоров'я немовлят: медико-соціальна характеристика та наукове обгрунтування шляхів його покращення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / Р.Ю. Погоріляк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Вперше у Закарпатському регіоні за нових суспільно-економічних умов досліджено стан здоров'я вагітних, породіль та їх немовлят. Встановлено особливості та деякі закономірності впливу соціально-демографічних, соціально-економічних, соціально-біологічних факторів, а також чинників, що супроводжують вагітну протягом усього періоду вагітності та пологів, на стан здоров'я вагітних і народжених ними дітей. Визначено найбільш розповсюджені фактори ризику для здоров'я породіль. Виявлено фактори та групи ризику щодо фізичного розвитку немовлят та їх захворюваності. Проведено комплексну оцінку та розраховано відносні величини зниження та збільшення рівня захворюваності за так званих "сприятливих" і "несприятливих" умов. Вивчено відмінності в антропометричних показниках немовлят залежно від медико-соціальних чинників ризику. Визначено основні медико-соціальні чинники, що впливають на захворюваність новонароджених. Розроблено стандарти фізичного розвитку немовлят Закарпатського регіону на сучасному етапі його розвитку. Створено модель збереження та покращання здоров'я немовлят на регіональному, місцевому, особистісному та родинному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.4 + Р11(4УКР)026.271 +
Шифр НБУВ: РА350882

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського