Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (443)Книжкові видання та компакт-диски (417)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шабаєва Н. С. 
Гендерна соціалізація студентів коледжу в позанавчальній діяльності: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.05 / Н. С. Шабаєва ; Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему гендерної соціалізації (ГС) студентів коледжу в позанавчальній діяльності (ПНД), визначено сутність та особливості ГС в ПНД на основі теоретичного аналізу досліджень, присвячених соціалізації та її гендерній складовій. Розроблено й обгрунтовано на теоретичному, змістовному та технологічному рівнях соціально-педагогічні умови ГС студентів коледжу в ПНД, основу яких складають: засвоєння студентами сучасних наукових гендерних знань (теорій, концепцій, підходів) як основи їх ціннісних ставлень щодо егалітарних гендерних уявлень; забезпечення орієнтації процесу ГС на формування в студентів соціальної активності, відповідальності, справедливості, тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + Ч471.38 + С5*423.2*344 + С5*5*333.91
Шифр НБУВ: РА380858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Литовченко І. В. 
Дисфункціональність інститутів соціалізації молоді у сучасному українському суспільстві: автореф. дис. ... канд. філосов. наук : 09.00.03 / І. В. Литовченко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано явище дисфункціональності інститутів соціалізації, спотворення, а інколи й невиконання ними своїх функцій. Виявлено основні причини їх дисфункціональності, серед яких: несприятливість сімейно-побутового середовища, недосконалість системи освіти та виховання, проблема моральності у засобах масової інформації, практично необмежений доступ різних вікових груп населення до інформації, що суперечить моральним, правовим і соціальним нормам, у глобальній мережі Інтернет. На основі філософських, соціологічних, педагогічних і психологічних теоретичних джерел доведено, що наслідками дисфункціонування соціальних інститутів у сучасному українському суспільстві є порушення процесу соціалізації та виникнення девіантної поведінки молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*6 + С5*5*333.91
Шифр НБУВ: РА381743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Олійник О. В. 
Концептуалізація та емпіричні показники міри соціалізованості молоді: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / О. В. Олійник ; Ін-т соціол. НАН України. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Виділено етапи розвитку емпіричних соціологічних досліджень молоді з погляду розробки та застосування нових методик. Одержана система показників базується на уявленні щодо соціальної суб'єктності й активності індивідів і відбиває найістотніші аспекти соціалізації молоді у різних галузях життя. Визначено емпіричні критерії оцінки успішності соціалізації. Система показників була застосована та перевірена на емпіричному матеріалі українських досліджень. Це дозволило надати оцінку ефективності окремих показників, а також визначити основні тенденції соціалізаційних процесів української молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*333.91
Шифр НБУВ: РА379099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Нагорний А.І. 
Особистісна криза в умовах суспільної трансформації: автореф. дис. ... канд. соціол. наук: 22.00.04 / А.І. Нагорний ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 16 с. — укp.

Висвітлено соціологічне трактування поняття "соціологічна криза" як специфічного соціально-психологічного стану людини, характерними рисами якого є соціально детерміноване усвідомлення нею порушення звичайного, повсякденного життєвого простору, домінуючим виявом якого є бажання збагнути ситуацію та визначити особистісну емоційну чи раціонально обмірковану поведінкову реакцію на неї, ідентифікуючи себе з відомими раніше зразками своїх ролей, що реалізувалися за певних обставин особистісного або групового соціального життя інших людей. Визначено домінуючі соціальні детермінанти особистісної кризи. Розроблено соціальний механізм виявлення такої кризи в повсякденному житті людини. Запропоновано стратегії запобігання стану особистісної кризи та виходу з нього, зокрема, соціальна самоідентифікацію, соціальну мімікрію, а також механізм моделювання особистісної соціальної поведінки без руйнівних кризових станів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5 + С5*328.912 +
Шифр НБУВ: РА370101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Буркало Н. І. 
Етнокультурні особливості статеворольової ідентифікації особистості в підлітковому віці: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.05 / Н. І. Буркало ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Виявлено існування зумовленості статеворольової ідентифікації в підлітковому віці етнічними та культурними особливостями. Встановлено, що існують відмінності в проявах статеворольових типів у підлітків різних етнічних груп (фемінний тип статеворольової поведінки більш притаманний українським дівчатам, а андрогінний - польським дівчатам і дівчатам-мігрантам). Доведено, що культура впливає на всі сфери людського життя, зокрема на становлення статеворольової ідентифікації особистості в підлітковому віці. Визначено, що статеворольова ідентифікація в українських підлітків-мігрантів, які народилися та виросли в Польщі, формується так само, як у польських підлітків (на це впливають процеси інкультурації й акультурації).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю983.402.2 + Ю983.73 + С5*5*332.111.3-231.1
Шифр НБУВ: РА373161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Радіонова Г. В. 
Тоталлогічний вимір феномена гри: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / Г. В. Радіонова ; Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

............. контекст), симуляції (є ігровим втіленням скепсису та іронії щодо будь-якої реальності), поліонтологічності (не передбачає будь-якої константної реальності і проголошує множинну реальність, маніфестуючи граїзацію смислів, фрагментарність, дискретність, серійність). Висвітлено ігровий вимір концепції наративу як шляху до самоідентичності. Виокремлено спільні ознаки та функції гри і нарації як складові процесу самоідентифікації: самодостатність, спорідненість із інтерпретацією, існування у межах правил. Запропоновано визначення феномена гри як тотальності, що, розгортаючись у соціумі, здатна зберігати свою ідентичність і оновлюватися як цілісне утворення завдяки дії сизигійних механізмів, утверджуючи статус однієї з первинних характеристик людини і соціуму, базового щабля культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ж + Ю223.221 + С5*5*332.111.3-231.1
Шифр НБУВ: РА372263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Радіонова Г. В. 
Тоталлогічний вимір феномену гри: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Г. В. Радіонова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Надано філософську характеристику основних форм гри в інформаційному суспільстві: віртуальності, симуляції, поліонтологічності. Висвітлено ігровий вимір концепції наративу як шляху до самоідентичності. Виокремлено спільні ознаки та функції гри та нарації як складові процесу самоідентифікації: самодостатність, спорідненість з інтерпретацією, існування у межах правил. Запропоновано визначення феномену гри як тотальності, що здатна зберігати свою ідентичність та оновлюватися як цілісне утворення завдяки дії сизигійних механізмів, утверджуючи статус однієї з первинних характеристик людини та соціуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ж + Ю223.221 + С5*5*332.111.3-231.1
Шифр НБУВ: РА372263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Хутка С. В. 
Соціальна стратифікація і соціальна адаптованість особистості за умов радикальних суспільних змін в Україні: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.03 / С. В. Хутка ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Вперше у вітчизняній соціології проведено, на матеріалах лонгітюдних даних, комплексний аналіз співвідношення соціально-стратифікаційної позиції та рівня соціальної адаптованості особистості на початковому етапі радикальних соціальних змін в Україні. Експліковано необхідність врахування у концептуалізації поняття соціальної адаптації й адаптованості особистості єдності гомеоретичного та гомеостатичного аспектів взаємодії людини з середовищем своєї соціальної активності. Обгрунтовано теоретичну валідність виміру загальної задоволеності людини своїм життям як критеріального показника для вибору індикаторів САО. Розроблено й обгрунтовано вимірювальну модель структури індексу рівня САО на підставі показників загальної задоволеності життям, ступенем упевненості в майбутньому, задоволеності існуючими можливостями впливати на обставини життя. Виявлено гендерні відмінності зв'язків між окремими стратифікаційними вимірами та САО: на початку трансформацій мав місце зв'язок між рівнем САО та доходом у жінок і освітою у чоловіків, а за кілька років соціальних змін САО була пов'язана з освітою і у чоловіків і у жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*34
Шифр НБУВ: РА376560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Писарєв В. Г. 
Маргінальна поведінка особи: теоретико-правовий аспект: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / В. Г. Писарєв ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто теоретико-правовий аспект маргінальної поведінки особи. Розкрито основні теоретико-методологічні підходи щодо дослідження феномена маргінальної особистості через аналіз сутності, особливостей структури та соціального механізму її розвитку. Досліджено взаємозв'язок макро- та мікросередовищних факторів маргінальної поведінки, які впливають на класифікацію маргінальних прошарків українського суспільства. Доведено, що девіантна правова свідомість як маргінально-правове відображення перехідного буття спричиняється до виникнення таких форм маргінальності суспільства, як правовий нігілізм і міграційні процеси. Обгрунтовано фактори, які знижують процеси маргіналізації в Україні у контексті запобігання злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х883.5 + С5*5*332.1-717
Шифр НБУВ: РА381179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Скок Н. С. 
Суб'єктивний час як чинник соціальної поведінки індивіда за умов суспільних трансформацій: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.01 / Н. С. Скок ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-мегодологічні підходи щодо дослідження суб'єктивного часу. Розкрито вплив суб'єктивного часу на соціальну поведінку індивіда у контексті побудування індивідом майбутнього за умов суспільних трансформацій. Побудовано модель структурування й інтерпретування майбутнього. Вдосконалено процедуру дослідження суб'єктивного часу, завдяки проясненню концепції суб'єктивного часу, уточненню його місця в моделі вільного вибору, виробленню критеріїв його дослідження, яке забезпечує більш чітке уявлення щодо впливу суб'єктивного часу на соціальні явища, процеси та стосунки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*332 + С5*665.244
Шифр НБУВ: РА374798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Піменова О. О. 
Чинники актуалізації особистісної свободи в умовах вищої школи: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / О. О. Піменова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні засади соціологічного вивчення свободи, її природи та сутності, проявів на феноменальному рівні, макро-, мезо- та мікрочинників актуалізації. Застосовано ціннісно-суб'єктний підхід до аналізу особистісної свободи сучасного студентства. Досліджено феномени соціальної суб'єктності індивіда як вияв його особистісної свободи. Звернено увагу на вивчення ролі вищої освіти у формуванні соціальної суб'єктності майбутніх фахівців, а також культури їх особистісної свободи. Серед макрочинників даного процесу акцентовано увагу на його особливостях у культурах контролю та свободи. На основі кореляційного та кластерного аналізу кількісної інформації, а також змістовного аналізу якісних даних визначено ціннісну обумовленість актуалізації особистісної свободи в її когнітивному та конітивному вимірах. Наведено результати соціологічних досліджень, які доводять вплив морально-психологічного клімату ВНЗ, педагогічної майстерності викладачів, громадянської освіти майбутніх фахівців, їх освітніх і громадських практик на актуалізацію свободи особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*333.395.1
Шифр НБУВ: РА375440 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Подольська Т. В. 
Соціально-філософський аналіз наративної ідентичності: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Т. В. Подольська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано поняття ідентичності в контексті історико-філософського наповнення смислотвірними щодо його змісту категоріями "тотожність-відмінність", "внутрішнє-зовнішнє", "одиничне-множинне". Розглянуто історичні трансформації поняття та феномену ідентичності в онтологічному, гносеологічному й екзистенційно-комунікативному вимірах. Обгрунтовано значущість наративної ідентичності як актуальної за умов сьогодення концепції. Поєднано евристичний потенціал понять "ідентичність", "наратив" і "комунікація" в понятті "наративна ідентичність".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*332.111.3-231.1 + Ю6*333.4
Шифр НБУВ: РА372848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Теплова Н. А. 
Державне управління процесом соціалізації людей з особливими потребами: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / Н. А. Теплова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано історичну та законодавчу основи проведення державної політики у даній сфері, узагальнено міжнародний досвід з питань надання освітніх послуг і забезпечення зайнятості людей з обмеженими фізичними можливостями як засобів соціалізації. Доведено потребу особливої уваги суспільства та повсякденної підтримки держави. Уточнено трактування соціально-політичної сутності поняття "інклюзивна освіта" та її складових. Визначено нові підходи до формування стратегії надання освітніх послуг і забезпечення зайнятості людей з особливими потребами, а також основні напрямки їх працевлаштування. Доведено, що за умов трансформації суспільної думки в Україні державне управління процесами соціалізації має спрямовуватися на забезпечення мінімальної матеріальної й інтелектуальної підтримки людей з особливими потребами, створення сприятливих умов і можливостей для їх особистісного розвитку та повноцінної інтеграції у суспільні справи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*333.91 + С5*423
Шифр НБУВ: РА376152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Каменська Т.Г. 
Соціальне знання як категорія соціологічної науки: епістемологічний вимір: автореф. дис. ... д-ра соцiол. наук : 22.00.01 / Т.Г. Каменська ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 38 с. — укp.

Розглянуто проблеми невідповідності між існуючими в сучасному суспільстві проблемами у формуванні соціального знання (СЗ), що наближає об'єктів соціального конструювання до істинного знання про процеси у суспільстві, що віртуалізується, з рівнем розробки категорії СЗ в соціологічній науці в параметрах епістемологічного виміру. Основну категорію - "соціальне знання" - розглянуто в епістемологічному вимірі з урахуванням пари амбівалентних властивостей об'єктів і зовнішнього контексту. Увагу приділено теорії постконструктивізму, спрямованій на розуміння організації соціальної реальності як тієї, що конструюється активними суб'єктами соціальної системи з перерозподілом у ній знань за двома категоріями - знання соціальних конструкторів-проектувальників і знання користувачів. СЗ визначено як комплекс самовідчуттів і усвідомлень реальності, необхідний для впевненості, і умови, що його (комплекс) створюють. Показано, що метою СЗ як диспозиційної системи є вироблення комплексу усвідомлень і самоусвідомлень реальності, необхідної для впевненості, самостійності (єдності прагнення до вільного самовизначення і самонормування), а також вироблення умов, що створюють цей комплекс. Проаналізовано функції СЗ. Критичний метод визначено як інструмент відбору та коригування знань із орієнтацією на встановлення онтології того, що відбувається, або істинності в широкому її розумінні. Формування СЗ розглянуто у вигляді розвитку у індивідів критико-пізнавальної свідомої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*333.91 + С5*622.4*1
Шифр НБУВ: РА372233 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
15.

Клименко О. Б. 
Специфіка православної релігійної ідентичності у контексті формування національної тожсамості: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. Б. Клименко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано православну релігійну ідентичність та її вплив на формування національної тожсамості України та Росії. На підставі соціально-філософського аналізу категорій "ідентичність", "соціальна ідентичність", "етнічна ідентичність", обгрунтовано соціальну сутність процесу релігійної ідентифікації. Розглянуто феномен релігійної ідентичності як діалектичну єдність екзистенційного та конфесійного компонентів. Проведено реконструкцію православної ідентифікаційної матриці, яка спирається на патристичний ідеологічний конструкт, який знайшов своє суперечне втілення у візантійській духовності. Встановлено певний збіг і відмінності історичних трансформацій українського та російського православ'я, яке відігравало незмінно важливу роль у духовному житті обох народів. Розглянуто найбільш важливі тенденції розбудови новітньої ідентичності у сучасних Україні та Росії й особливості впливу релігійних факторів на дані процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372-113.1 + С5*5*332.111.3-231.1
Шифр НБУВ: РА375989 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Кудринська Г.І. 
Самозайнятість як тип економічної поведінки: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Г.І. Кудринська ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено самозайнятість, яка роглядається як тип економічної поведінки. На основі системного аналізу охарактеризовано інституціональні передумови становлення, принципи функціонування та чинники розвитку цього соціального явища. Характерною ознакою самозайнятості є самокерованість, яка поєднує в собі активність та уміння організовувати свою економічну діяльність, знаходити вихід у різних ситуаціях, використовувати мережу соціальних зв'язків. Однією з передумов, що формує схильність до самозайнятості, є економічна активність особистості (вияв індивідуальності, самореалізації, рівень економічної взаємодії з зовнішнім середовищем). Досліджено специфіку самозайнятості та стратегій економічної поведінки на регіональному рівні. Вона реалізується через конкретні форми включення економічно активного населення в трудову діяльність. З'ясовано, що найоптимальнішим проявом самозайнятості є підприємницька поведінка та діяльність. Розглянуто напрямки оптимізації самозайнятості в сучасному українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*421.1 + С5*5*665 +
Шифр НБУВ: РА367013

Рубрики:

      
17.

Борщенко В.В. 
Методологічне обгрунтування дослідження динаміки ціннісних орієнтацій за особистісними документами: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.02 / В.В. Борщенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано пізнавальні можливості автобіографії як джерела дослідження ціннісних орієнтацій юнацтва, показано придатність цього масиву суб'єктивних документів для об'єктивних кількісних узагальнень. Здійснено вікову ідентифікацію авторів біографій як представників окремої соціальної категорії юнацтва, конкретизовано типологію їх ціннісних орієнтацій, які підлягають кількісному вимірюванню. Запропоновано емпіричні засоби аналізу автобіографічних документів, зокрема, адаптовано метод контент-аналізу для вивчення динаміки ціннісних орієнтацій юнацтва. Наведено рекомендації щодо використання окремих способів подання й аналізу динаміки, зокрема, моментних і періодичних (інтегральних) рядів динаміки для вивчення тенденцій розвитку ціннісних орієнтацій юнацтва за тривалий період часу - сімнадцять років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*332.1-723.4*122.6 + С5*5*332.1-723.4*122.6
Шифр НБУВ: РА368496

Рубрики:

      
18.

Проскура В.В. 
Технологія соціальної адаптації чоловіків, які звільняються з місць позбавлення волі: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.В. Проскура ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 16 с. — укp.

Проаналізовано технології соціальної адаптації чоловіків, які звільняються з місць позбавлення волі, як особливої соціально-незахищеної соціальної групи населення України. Здійснено систематизований огляд концепцій соціальної адаптації та адаптаційних технологій у вітчизняній і зарубіжній соціології. Обгрунтовано моделі практичного застосування результатів дослідження даного аспекту людської діяльності. Висвітлено організаційно-правові та соціотехнологічні напрямки роботи з колишніми ув'язненими. З'ясовано базові проблеми постпенітенціарної адаптації в Україні стосовно ув'язнених, а також працівників виправних колоній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*332.1-213.1 +
Шифр НБУВ: РА361603

Рубрики:

      
19.

Алексєєва-Вовк М.І. 
Педагогічні умови соціалізації студентів засобами культури мовлення: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / М.І. Алексєєва-Вовк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Вперше розроблено модель науково-методичного забезпечення соціалізації студентів засобами культури мовлення. Обгрунтовано педагогічні умови реалізації даного процесу з використанням засобів культури мовлення й експериментально перевірено їх ефективність. Встановлено критерії (ціннісно-орієнтаційний, когнітивний, дієво-творчий) та рівні соціалізованості студентів засобами культури мовлення. Розкрито зміст базових понять дослідження, таких як "соціалізація", "культура мовлення", "мовленнєва діяльність", "культура мовленнєвого спілкування". Визначено роль, функції та комунікативні якості культури мовлення у процесі соціалізації особистості. Удосконалено системний підхід щодо організації соціально-педагогічної роботи зі студентами ВНЗ. Обгрунтовано зміст, форми та методи соціалізації студентської молоді засобами культури мовлення з метою пристосування до реальних умов діяльності та досягнення позитивного вирішення особистісно й соціально значущих завдань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + С5*5*333.91 + С5*148:Ч30 + Ш141.4-913.37 +
Шифр НБУВ: РА358830

Рубрики:

      
20.

Убейволк О.О. 
Соціальний капітал: сутність, генеза, сучасні форми: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.О. Убейволк ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 16 с. — укp.

Проведено соціально-філософський аналіз феномена соціального капіталу, який є складовою соціальності людини, своєрідним ресурсом, що визначає її соціальний статус. З'ясовано, що соціальний капітал проявляється та відтворюється у соціальних зв'язках, побудованих на взаємній довірі, репутації та загальних нормах, що грунтуються на відносинах партнерства. Встановлено, що соціальний капітал наділяє людину та групу, до якої вона належить, певними перевагами щодо доступу, володіння, розпорядження та користування обмеженими суспільними благами. Досліджено генезу, основні типи, форми та функції соціального капіталу, визначено його місце серед інших видів капіталів. Розкрито специфіку становлення соціального капіталу за умов трансформаційних процесів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*333.91 + С5*332.121.53 + Ю6*333.4 +
Шифр НБУВ: РА362183

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського