Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (379)Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 98
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ігнатова Л.Р. 
Аграрна реформа П.А.Столипіна та ії здійснення в Україні (1906 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.Р. Ігнатова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто передумови та процес здійснення аграрної реформи П.А.Столипіна в Україні на початку XX ст. Встановлено, що стан сільського господарства України відрізнявся від загального в Російській імперії, що вимагало особливих підходів до реформування аграрного сектора. Однак, уряд, впроваджуючи реформу, не надавав значення історичним, географічним та національним особливостям сільського господарства України. Зазначено, що проведення аграрної реформи надало найбільше позитивних результатів на Україні, незважаючи на недостатнє фінансування та необгрунтованість її організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)523-211 + Т3(4Укр)523-232
Шифр НБУВ: РА319969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Білокінь О.І. 
Українське питання в Державній Думі Російської імперії (1906 - 1917 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.І. Білокінь ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Доведено, що обговорення українських проблем мало місце у дебатах Державної Думи усіх чотирьох скликань. Розкрито суть національних вимог українців. Розглянуто зв'язок між змінами у виборчому законодавстві та складом представників у Думі від України, визначено основні політичні сили, що висували українські проблеми в Думі. Розкрито роль кожної думської фракції в обговоренні та вирішенні національних вимог українців і простежено еволюцію ставлення загальноросійських політичних партій та їх фракцій в Державній Думі до українського питання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)52-532.2 + Т3(4УКР)52-5
Шифр НБУВ: РА313882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Баранова Н. В. 
Освітня, благодійна та місіонерська діяльність митрополита Київського і Галицького Платона Городецького (1882 - 1891 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Н. В. Баранова ; Київ. ун-т ім. Б. Грінченка. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Відтворено масштаби та характер освітньої місії митрополита П. Городецького, зокрема розкрито його роль в піднесенні рівня духовної освіти в Київській єпархії, в розширенні мережі початкових, у тому числі, парафіяльних, народних і недільних шкіл. Визначено основні складові й особливості благодійної діяльності митрополита П. Городецького. Показано процес формування системи благочинних інституцій Київської єпархії, складовими якої стали церкви та монастирі, православні братства та товаристава. Проаналізовано місіонерську діяльність П. Городецького, спрямовану на зміцнення позицій православ'я в Україні та протидію впливам римо-католицьких, сектантських та інших конкурентних РПЦ громад віруючих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-8 Городецький П. + Э372.09(4УКР-2К)-35-028 Городецький, Платон (митр. Київ. та Галиц. ; 1803-1891)
Шифр НБУВ: РА379964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бардаш О.Д. 
Російське самодержавство та суспільно-культурне життя в Україні на початку ХХ ст. (1900 - 1917 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Д. Бардаш ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено суспільно-культурне життя в Україні на початку XX ст., проаналізовано політику російського самодержавства й її негативний вплив на соціально-економічний, політичний і духовний розвиток українського народу. Розкрито репресивний характер політики царизму щодо діяльності українських громадсько-політичних партій і організацій, а також учасників національно-визвольного руху. Розглянуто процес русифікації українців і нищення української мови. Проаналізовано антиукраїнську освітню політику самодержавства, зокрема, наведено матеріали про переслідування імперською владою діячів мистецтва, що перешкоджало розвитку української культури - однієї з найважливіших передумов становлення та подальшого розвитку нації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-7 +
Шифр НБУВ: РА355340

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Богданова Т.Є. 
Масонські організації України (1900 - 1920): історіографія проблеми: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Т.Є. Богданова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено істріографію історії масонського руху в Україні на початку XX ст. Здійснено порівняльний аналіз надбань вітчизняної та зарубіжної історіографії та виявлено позитивні та негативні риси праць науковців, що дотримуються різних підходів до висвітлення масонської проблеми, охарактеризовано здобутки та недоліки здійсненої ними джерелознавчої критики та методів дослідження, використаних в їх творах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-727 г + Т3(4УКР)61-727 г +
Шифр НБУВ: РА337987

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Василик І.Б. 
Громадсько-політична діяльність Костя Левицького (остання чверть XIX ст. - 1918 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.Б. Василик ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено громадсько-політичну діяльність Костя Левицького - одного з політичних лідерів українців у Галичині у кінці XIX - на початку XX ст. у контексті тогочасних завдань українського національного руху, міжнаціональних відносин на етапі демократизації державного устрою та залучення населення до політичної діяльності. Праця К.Левицького в українських національно-культурних, фінансово-економічних і політичних інституціях та парламентських установах розглянуто як реалізацію єдиної програми, спрямованої на здобуття української державності. Висвітлено проблеми, які мали вирішити тогочасні українські політики з урахуванням суб'єктивного фактора міжособистісних непорозумінь і конкуренції, завдяки якій керівні повноваження К.Левицького перебували під жорстким суспільним контролем. Політичну кар'єру К.Левицького трактовано як типову для нового покоління української світської інтелігенції, що на зламі XIX - XX ст. обійняло у Галичині керівництво українським національним рухом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-8 Левицький +
Шифр НБУВ: РА349192

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ващенко 
Інститут земських начальників Російської імперії кінця ХІХ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Алла Василівна Ващенко ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-536.2
Шифр НБУВ: РА321176

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Власюк І.М. 
Вплив столипінської аграрної реформи на соціально-економічний розвиток Правобережної України (1906 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.М. Власюк ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему впливу столипінської аграрної реформи на розвиток сільського господарства, промисловості, торгівлі та транспорту Правобережної України. Розглянуто значну кількість архівних, опублікованих джерел, наукової літератури. Вперше проведено комплексне дослідження змін у соціально-економічному розвитку даного регіону. Проаналізовано особливості реалізації реформи на Правобережжі: зміни у землеробстві та тваринництві; впровадження агрономічних заходів у селянських господарствах, урожайність сільськогосподарських культур; окремі аспекти розвитку системи дрібного кредиту; діяльність підприємств харчової та переробної промисловості, сільськогосподарського машинобудування, металообробної галузі, промисловості з випуску будівельних матеріалів; зрушення у внутрішній торгівлі (у тому числі збутова діяльність селянських кооперативів); транспортні перевезення та розвиток окремих видів транспорту (комісійно-позичкові операції під зернові вантажі на залізничному транспорті, будівництво складських приміщень, рейкових під'їзних шляхів; підвищення уваги земств до стану доріг). Доведено взаємозв'язок та взаємовплив між різними галузями народного господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)523-21 + Т3(2)523-211
Шифр НБУВ: РА310293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Вовк 
Українське селянство в соціально-економічній структурі суспільства на початку XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Юрій Іванович Вовк ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-283
Шифр НБУВ: РА328940

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гайдай О.М. 
Рух української громадськості за національну початкову освіту кінець XIX ст. - початок 1917 р.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Гайдай ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 17 с. — укp.

Проаналізовано історичний період кінця XIX ст. - початку 1917 р., відзначено зростання культуро-освітньої діяльності громадських організацій на околицях імперії, основною метою яких було становлення національної самосвідомості пригноблених народів. Показано, що після революції 1905 - 1907 рр. у Російській імперії почався недовгий період парламентаризму. Фронт громадських організацій України, що не переслідував ціль відмови від культурно-національної автономії, оформився в політичні організації та партії, що ставили перед собою вже більш радикальні цільові настанови. За результатами дослідження визначено реальні позиції політичних партій зазначеного періоду щодо формування початкової національної школи. До наукового обігу введено статистичні дані та таблиці, укладені шляхом обробки періодичних друкованих видань: журналів, газет, альманахів, бюлетенів з'їздів народної освіти. Показано зміну репрезентативності проблем правового забезпечення функціонування народної освіти в парламентських дебатах Державної Думи I, II, III і IV скликань. Висвітлено головні історичні дані, що висвітлюють реальне становище початкової школи в Російській імперії на прикінці XIX - на початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-7 + Ч33(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА339273

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Герасименко О.В. 
Селянський рух на Лівобережній Україні (1900 - лютий 1917 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Герасименко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2008. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано основні етапи розвитку селянського руху на Лівобережній Україні у 1900 - лютому 1917 рр. Проаналізовано соціально-економічні та суспільно-політичні передумови активізації селянського руху на Лівобережжі у даний період, визначено його характерні риси, зміст, форми, напрямки й особливості розвитку. Розкрито вплив політичних партій на посилення суспільно-політичної активності лівобережного селянства у 1900 - 1907 рр. Виявлено вплив основних історичних подій даного періоду на розвиток селянського руху на Лівобережній Україні. Зокрема, визначено характерні риси суспільно-політичної активності селянства Лівобережжя під час проведення Столипінської аграрної реформи (червень 1907 - червень 1914 р.) та у роки Першої світової війни (1914 - лютий 1917 рр.).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-43 +
Шифр НБУВ: РА355430

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Гончарова Н.О. 
Національно-політичний рух студентської та учнівської молоді в Україні (90-ті роки XIX ст. - лютий 1917 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.О. Гончарова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2006. — 24 с. — укp.

Проаналізовано суспільно-політичні, соціальні та культурно-освітні чинники активізації української молоді у 1890-х рр. - лютому 1917 р. Досліджено еволюцію студентського й учнівського руху від академічного до політичного, його перетворення на дієвий фактор суспільного розвитку. Значну увагу приділено висвітленню участі свідомої частини студентів й учнів в українському національно-визвольному процесі, створенні у молодіжному середовищі перших громадсько-політичних осередків, які пізніше здійснили значний вплив на процеси українського державотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-4 + Ф75(4УКР)252 +
Шифр НБУВ: РА345900

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Гонюкова Л.В. 
Громадсько-політична та культурно-просвітницька діяльність Софії Русової (1870-ті - 1940 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Гонюкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено життя, громадсько-політичну та культурно-просвітницьку діяльність С.Ф.Русової. На підставі аналізу широкої джерельної бази визначено комплекс чинників, що справили вирішальний вплив на формування її світогляду, відігравали важливу роль у становленні її громадянської позиції. Детально розглянуто діяльність С.Русової в українських громадах та революційних гуртках, партії соціалістів-федералістів. Розкрито політичні погляди С.Русової, проаналізовано процес їх трансформації. Доведено прогресивне значення її праці у демократичних виданнях ("Світло", "ЛНВ", "Рада") з метою вирішення українського питання. Відтворено основні віхи роботи С.Русової щодо створення системи національної освіти. Показано її внесок в інтеграцію українського громадського руху у світовий, розкрито значення наукової діяльності. Досліджено розроблені С.Русовою концептуальні засади побудови Української Національної Жіночої Ради і Всеукраїнської Учительської Спілки, Педагогічного інституту (Прага), напрями та зміст їх роботи. Подано оцінку внеску С.Русової у розвиток суспільно-політичного життя України кінця ХІХ - початку ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч11(4УКР)5Д Русова С. + Т3(4УКР)52-7 + Т3(4УКР)61-7 + Ч33(4УКР)5-8 Русова С.
Шифр НБУВ: РА310250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Гранчак Т.Ю. 
Українське національне відродження другої половини XIX - початку XX ст. в працях польського історика Леона Василевського: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Т.Ю. Гранчак ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Висвітлено діяльність історика у контексті українського національного відродження. Розглянуто теорію формування та розвитку українського "національного організму". Розкрито методологічну та національно-історичну суть поглядів історика на процес становлення української нації. Проаналізовано внесок Л.Василевського у дослідження проблеми українського національного відродження та місце його творчої концепції у контексті національно-політичних теорій кінця XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52 + Т1(4ПОЛ)61-8 Василевський
Шифр НБУВ: РА310211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Григор'єва М. В. 
Історія студентських організацій університетів Наддніпрянської України другої половини XIX - початку XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / М. В. Григор'єва ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Вперше в українській історіографії здійснено спробу комплексного дослідження історії студентських організацій на теренах Наддніпрянської України у другій половині XIX - на початку XX ст. Запропоновано класифікацію студентських об'єднань даного періоду. Охарактеризовано різноманітні типи та визначено етапи інституалізації студентських організацій. Проаналізовано склад об'єднань університетської молоді, їх структуру та фактори еволюції. Вдосконалено низку історичних джерел, що стосуються історії студентських організацій: статути об'єднань, діловодна документація, матеріали особового характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-298 + Ч481.431
Шифр НБУВ: РА371031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Гусєв В.І. 
Бунд в суспільно-політичному житті України (кінець ХІХ ст. - 1921 р.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.І. Гусєв ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 36 с. — укp.

На основі використання архівних джерел, документів в опублікованих збірниках, газетних і літературних матеріалів досліджується становлення бундівських організацій в Україні наприкінці XIX - на початку XX ст., їх боротьба спільно з іншими опозиційними угрупуваннями за повалення самодержавства. Показана участь колективів цієї партії в суспільно-політичному житті країни після лютого 1917 р., подається оцінка лідерами Бунду зусиль української демократії по утвердженню державності, по забезпеченню інтересів національних меншостей. Розкривається ставлення бундівців до жовтневих подій в Петрограді, до внутрішньої та зовнішньої політики Центральної Ради, гетьманського режиму, Директорії. Проаналізовані причини поступового переходу більшості бундівських організацій на позиції радянської влади, їх злиття з КП(б)У, утворення єврейських комуністичних секцій у складі її комітетів. Звертається увага на труднощі, які доводилося долати євсекціям в практичній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-4 + Ф69(4УКР)5/6*92

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Давидова 
Наукова інтелігенція в громадсько-політичному русі за українізацію освітніх закладів та державних установ (кінець XIX ст. - 1920 р.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Наталя Вікторівна Давидова ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-293 + Т3(4УКР)61-293
Шифр НБУВ: РА359187

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Двойнінова О.В. 
Кооперація в сільському господарстві Правобережної України (1906 - лютий 1917 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Двойнінова ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено розвиток на теренах Київської, Подільської та Волинської губерній Російської імперії в останнє десятиріччя перебування їх під самодержавною владою. Розглянуто кооперативний рух у взаємозв'язку з проведенням столипінської аграрної реформи, проаналізовано її вплив на масштаби та форми кооперації. Охарактеризовано суть видозміни впродовж 1906 - лютого 1917 рр. бази кооперативної діяльності як вагомого чинника функціонування господарських самодіяльних організацій українського селянства. Проаналізовано соціально-економічні та суспільно-політичні явища, що визначали зміст роботи кооперативів, виділено специфіку у їх функціонуванні, зумовлену історичними відмінностями розвитку регіону. Визначено важливу роль інституту земств на Правобережній Україні у пропаганді та реалізації на практиці кооперативних ідей. Висвітлено здобутки та прорахунки сільської кооперації даного регіону, її роль у захисті економічних і соціальних прав корінного населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-205 +
Шифр НБУВ: РА333708

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Демуз І.О. 
Українське питання в Російській імперії на початку ХХ ст. Історіографія: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.О. Демуз ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2008. — 20 с. — укp.

В історичному й об'єктивному аспектах узагальнено досягнення дорадянської, радянської, пострадянської, сучасної історіографії та історіографії діаспори щодо дослідження українського питання в Російській імперії на початку XX ст. Зроблено критичну оцінку стосовно достовірності ряду фактів і висновків, які в радянський період сприймалися дослідниками як незаперечна істина. Проведено історіографічний огляд публікацій останніх років і розкрито їх значення для суттєвого переосмислення досліджуваної проблеми. Запропоновано періодизацію нагромадження знань у науковій літературі з історії вирішення українського питання в Російській імперії початку XX ст. Висвітлено перспективи подальших наукових розробок у галузі вивчення української національної проблематики початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)52-56 + Т3(4УКР)52-56 +
Шифр НБУВ: РА359540

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Додонова Г.В. 
Соціокультурна характеристика науково-педагогічних працівників університетів Наддніпрянської України другої половини ХІХ - початку ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.В. Додонова ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено соціокультурні особливості (специфічні риси) науково-педагогічних працівників університетів Наддніпрянської України другої половини XIX - початку XX ст. Висвітлено практичні здобутки представників професорсько-викладацьких колективів у суспільному розвитку Наддніпрянської України. Розглянуто зміни у кількісному та якісному складі професорсько-викладацьких колективів університетів Наддніпрянщини. Проаналізовано соціально-економічні умови життя та діяльності наукової інтелігенції. Встановлено соціальний статус науково-педагогічних працівників у суспільстві досліджуваного періоду. Виявлено джерела поповнення наукових кадрів. Визначено освітньо-кваліфікаційний рівень представників науково-педагогічних колективів. Проаналізовано результати науково-педагогічної, навчально-методичної, науково-дослідної роботи професорсько-викладацького складу університетів Наддніпрянщини. Розкрито участь науково-педагогічних працівників Київського, Харківського та Новоросійського університетів у модернізаційних процесах, що відбувалися у різних сферах суспільного життя у пореформену добу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4УКР)52 + Ч484(4УКР)п + Т3(4УКР)52-7 +
Шифр НБУВ: РА357169

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського