Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (1695)Книжкові видання та компакт-диски (1664)Журнали та продовжувані видання (1658)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)0-13$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 157
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сухарська І. Я. 
Інститут підприємництва в неусталеній господарській системі України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / І. Я. Сухарська ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

За допомогою інституційної методології проаналізовано стан і динаміку інституту підприємництва в Україні із застосуванням комплексного набору показників, що дозволило всебічно дослідити різні аспекти підприємництва та визначити основні тенденції його розвитку. Проведено регресійний аналіз і виявлено ключові показники змін інституту підприємництва у вітчизняній економіці. Досліджено роль інституційних пасток для розвитку інституту підприємництва у трансформаційний період. Виявлено залежність між колоніальним становищем України та переважанням непродуктивних форм підприємництва. Простежено характер зв'язку між інститутом підприємництва й іншими інститутами суспільства формальної та неформальної природи. Розглянуто напрями підвищення ефективності інституту підприємництва в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.33 + У9(4УКР)0-131.1
Шифр НБУВ: РА383801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Росецька 
Інституційні форми розвитку конкурентних відносин: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Ю.Б. Росецька ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено інституційні форми розвитку конкурентних відносин в економіці України. З'ясовано необхідність застосування інституційного підходу до вивчення конкуренції. Розроблено модель "інституційне середовище - конкурентне середовище - конкурентні відносини". Вивчено монополії радянського типу й інституційні відмінності переходу України до конкурентного ринку. Виділено п'ять блоків проблем інституційного середовища. Досліджено стан конкурентного середовища та визначено основні інституційні перепони, що заважають вільному руху капіталу на міжгалузевому та внутрішньогалузевому рівнях. Висвітлено шляхи подолання інституційних обмежень конкуренції з урахуванням спрямованості розвитку, існуючих мультигенерацій, реалізації інтересів груп інституційних новаторів, реформи системи галузевої, регіональної та горизонтальної державної допомоги галузям промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У9(4УКР)0-13 +
Шифр НБУВ: РА353456

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Носова Т. Ю. 
Інституційна конкурентоспроможність ієрархічних і мережевих структур в економіці: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Т. Ю. Носова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні проблеми підвищення інституційної конкурентоспроможності ієрархічних і мережевих структур в економіці. Розкрито економічний зміст інституційної конкурентоспроможності ієрархічних і мережевих структур. Визначено критерії для порівняльної характеристики ієрархії та мережі як відособлених структур. Досліджено механізм використання інститутів у процесі функціонування ієрархічних і мережевих структур. Розкрито зміст інноваційних мереж як мереж інститутів, так і технологічних норм і способів їх зміни, закріплених в інституціональних формах. Запропоновано застосування методу економічного моделювання за оцінки регіональної інституційної конкурентоспроможності залежно від макроекономічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У9(4УКР)0-13
Шифр НБУВ: РА371844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Лєсная О.С. 
Інституціональний механізм державного регулювання розвитку підприємництва: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.С. Лєсная ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2008. — 17 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан теоретичних і методичних розробок щодо інституціонального механізму державного регулювання розвитку підприємництва. Досліджено існуючі концептуальні підходи щодо державного регулювання підприємницької діяльності, визначено сутність даного механізму, охарактеризовано його складові. Висвітлено питання організаційно-правового забезпечення розвитку підприємництва в Україні. Розглянуто заходи органів державної влади щодо його підтримки та розвитку. Виявлено фактори інституціонального середовища, що впливають на стан вітчизняного підприємництва. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення державної політики зі створення сприятливого середовища та регулювання його розвитку. Розроблено новий підхід щодо формування ефективної системи державного управління підприємництвом, що грунтується на інституціональних засадах (формальних і неформальних інститутах, контрольно-наглядових органах, механізмі санкціонування) та враховує особливості організаційної й інфраструктурної складових. Проаналізовано інституціональні засади розвитку підприємництва. Визначено засоби структурно-функціонального забезпечення органів державної влади з метою встановлення межі їх компетенції та відповідальності. Проаналізовано рівень розвитку та можливості впливу на діяльність даних органів влади такого інституту як об'єднання підприємців. Визначено організаційно-правові, адміністративні й інфраструктурні умови функціонування підприємництва, виявлено основні чинники, що стримують його розвиток й обгрунтовано шляхи подолання їх негативного впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1-21,01 +
Шифр НБУВ: РА358446

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Дубовик А. О. 
Інструменти оцінки бізнесу за індикаторами ринку цінних паперів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / А. О. Дубовик ; Укр. акад. банк. справи Нац. банку України. — Суми, 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-методичне забезпечення експрес-оцінки вартості бізнесу за індикаторами ринку цінних паперів, придатного для самостійного використання інвесторами для прийняття оперативних рішень за формування, поточного моніторингу й управління портфелем цінних паперів. Визначено основні інструменти вартісної оцінки бізнесу та виділено з них ті, які базуються на використанні інформації ринку цінних паперів. Встановлено взаємозв'язок індикаторів ринку цінних паперів та інструментів оцінки бізнесу як цінових мультиплікаторів. Розроблено класифікацію цінових мультиплікаторів і доведено доцільність використання як ключового мультиплікатора EV/A. Сформовано систему кількісних та якісних показників для розрахунку справедливої величини ключового цінового мультиплікатора та на її основі внутрішньої вартості цінних паперів. Вдосконалено методичний підхід щодо скорингу акцій на основі вартісних критеріїв, який дозволяє кількісно оцінити ступінь недооцінки цінних паперів ринком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131 + У9(4УКР)262.292
Шифр НБУВ: РА379424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Климовицька Г.Ю. 
Інформаційно-аналітичне забезпечення управління розвитком малого підприємництва в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Г.Ю. Климовицька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Розвинуто теоретичні положення та розроблено напрямки удосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення управління розвитком малого підприємництва, наведено рекомендації щодо формування його складових. Узагальнено теоретичні засади та виявлено особливості та недоліки розвитку в Україні малого підприємництва за сучасних умов. Визначено суть чинних механізмів і методів його підтримки, наведено пропозиції щодо їх удосконалення. Висвітлено зміст інформаційно-аналітичного забезпечення управління розвитком малого підприємництва у регіоні. Узагальнено існуючий досвід створення, а також розроблено й обгрунтовано пропозиції щодо формування зазначеного забезпечення управління розвитком малого підприємництва у регіоні, що передбачають використання сучасних засобів обчислювальної та комунікаційної техніки. Проаналізовано процеси підготовки та приняття рішень з питань функціонування та розвитку малого підприємництва у регіоні з залученням експертів. Розроблено конкретні управлінські процедури прийняття складних рішень щодо управління малим підприємництвом у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1-21 +
Шифр НБУВ: РА343540

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Волков Є.Г. 
Інформаційно-програмне забезпечення розвитку підприємництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Є.Г. Волков ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

Досліджуються методи розробки систем інформації, метою яких є формулювання програмних завдань для підприємств і підприємців. Обгрунтовуються пропозиції щодо вдосконалення структури і способів продукування інформації про стратегію, політику, виробничі програми підприємств та пропозиції щодо структури інформаційних банків підприємницьких проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Волков Є.Г. 
Інформаційно-програмне забезпечення розвитку підприємництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Є.Г. Волков ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Досліджуються методи розробки систем інформації, метою яких є формулювання програмних завдань для підприємств і підприємців. Обгрунтовуються пропозиції щодо вдосконалення структури і способів продукування інформації про стратегію, політику, виробничі програми підприємств та пропозиції щодо структури інформаційних банків підприємницьких проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Подсолонко 
Актуалізація компетенцій у системі упрвління конкурентоспроможною економікою регіонів: автореф. дис... д-ра. екон. наук: 08.00.05 / Олена Адольфівна Подсолонко ; Національна академія природоохоронного та курортного будівництва. — Сімф., 2009 — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13 + У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА366336

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Клименко А. В. 
Антимонопольна і конкурентна політика держави: інституціональний аспект: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / А. В. Клименко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано конкуренцію як інститут та основну характеристику ринкової економіки, визначено поняття конкуренції з точки зору системного підходу. Обгрунтовано завдання та механізми державної конкурентної політики. Проведено аналіз закордонного досвіду антимонопольного регулювання та захисту економічної конкуренції. Розглянуто конкуренцію як фактор національної конкурентоспроможності та культурний патерн. Виявлено розмаїтість культурних патернів і проведено дослідження способів їх аналізу. Сформульовано принципи, що дозволяють проектувати культурні моделі Г. Хофстеда на стан конкуренції в національній економіці, проведено порівняльний аналіз культурних моделей країн з розвиненою ринковою економікою. Розроблено теоретико-методологічний підхід, що забезпечує адекватність державної конкурентної політики та механізмів її реалізації домінуючим "культурним патернам". Розглянуто вплив культурних патернів на стан конкуренції в національній економіці України та запропоновано рекомендації щодо вдосконалення механізму антимонопольного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У9(4УКР)0-13
Шифр НБУВ: РА382368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  

      
11.

Олещенко О.М. 
Антимонопольне регулювання в системі економічної безпеки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 21.04.01 / О.М. Олещенко ; Рада нац. безпеки і оборони України, Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Висвітлено теоретичні проблеми підвищення конкурентоспроможності національної економіки та проаналізовано заходи антимонопольного регулювання, які адекватні умовам транзитивної економіки України. Розглянуто питання забезпечення економічної безпеки та формування конкурентоспроможної національної економіки за допомогою антимонопольного регулювання. Наведено рекомендації щодо удосконалення антимонопольної політики та діяльності антимонопольних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13 +
Шифр НБУВ: РА336404

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Грицай О.В. 
Антимонопольний контроль за концентрацією господарських структур на рівні регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.В. Грицай ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2002. — 21 с. — укp.

Наведено пропозиції щодо підвищення ефективності антимонопольного контролю за недопущенням обмеження конкуренції та монополізації регіонального ринку в процесі концентрації господарських структур. Висвітлено світовий досвід державного регулювання структурних трансформацій у регіональній економіці. Проаналізовано вплив концентрації господарських структур на розвиток регіональної економіки. Подано перелік підстав для заборони концентрації підприємців. Розроблено методику аналізу наслідків економічної концентрації, яка допомогає встановити, коли угоди із злиття компаній можуть нанести шкоду конкуренції. Запропоновано критерії, за якими можливо оцінити, чи призведе конкретне злиття до суттєвого обмеження конкуренції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-13
Шифр НБУВ: РА320834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Чижиков 
Бізнес-асоціації в умовах інтеграції України в світове господарство: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / Геннадій Дмитрович Чижиков ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2006. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-131 + У9(4УКР)0-131 + У9(4УКР)8
Шифр НБУВ: РА348751

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Витвицька О.Д. 
Вдосконалення механізмів соціально-економічних мотивацій підприємницької діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.Д. Витвицька ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання вдосконалення соціально-економічних мотивацій підприємницької діяльності на стадіях процесу "організація - функціонування". Сформульовано визначення поняття "підприємницька діяльність" як такого, що інтегрує поняття праці та трудової діяльності. Наведено визначення поняття "соціально-економічна мотивація підприємницької діяльності". Обгрунтовано шляхи вдосконалення механізмів застосування соціально-економічних мотивацій утворення нових підприємницьких структур, вибору видів підприємницької діяльності, ефективної роботи персоналу. Розроблено методику оцінки соціально-економічної значимості підприємств у соціально-економічному житті регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1
Шифр НБУВ: РА312129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Радзієвська С. О. 
Вплив регіональної інтеграції на конкурентоспроможність економіки України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / С. О. Радзієвська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розкрито трансформацію конкурентних відносин від конкуренції-суперництва до конкуренції-співробітництва між країнами в межах регіонального об'єднання. Визначено конкурентну позицію країни в регіональній інтеграційній системі. Обгрунтовано необхідність посилення використання нетарифних заходів регулювання зовнішньої торгівлі. Запроваджено транзитні тарифи для реалізації геополітичних переваг. Встановлено поступовий перехід від цінової конкуренції до конкуренції диференціації. Надано рекомендації щодо підвищення конкурентоспроможності національної економіки й інтеграції України в світогосподарський простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4УКР)0-13
Шифр НБУВ: РА373470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Попов Р.А. 
Державна політика України в сфері антимонопольної діяльності: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Р.А. Попов ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Проведено науково-теоретичне обгрунтування механізмів і розробку практичних рекомендацій щодо розвитку державної політики України в сфері антимонопольної діяльності. Запропоновано науково-практичний підхід до формування інституціального забезпечення державного антимонопольного контролю. Проведено аналіз сучасного стану розвитку антимонопольної діяльності. Удосконалено теоретичний підхід до законодавчого врегулювання сфери захисту економічної конкуренції щодо виявлення та припинення найбільш небезпечних проявів антиконкурентних узгоджених дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13-21,01 + Х839(4УКР)901.326 + Х819(4УКР)120.02
Шифр НБУВ: РА374249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Кривуцький В.В. 
Державне регулювання діяльності природних монополій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.В. Кривуцький ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи оптимізації механізму державного регулювання діяльності природних монополій. Удосконалено класифікацію підходів щодо трактування стуності монополії, уточнено зміст поняття природної монополії, яку запропоновано ідентифікувати з видами господарської діяльності, що за існуючого рівня НТП, цін на ресурси та попиту на продукцію характеризуються істотним ефектом масштабу, але лише за умови законодавчого захисту від руйнівної конкуренції. Удосконалено теорію формування відправної ціни претендентів на франшизу в частині оцінки такої складової собівартості як амортизація. Удосконалено механізм франшизи (набуття на аукціоні права монопольного постачання продукції), який розрахований на створення конкуренції на етапі надання прав господарської діяльності у сфері, яка належить до природої монополії. Запропоновано механізм гарантування оптимальної експлуатації основних засобів, що базується на їх переході у власність переможця аукціону. Виведено формулу економічної оцінки основних засобів, що дозволяє не лишше гарантувати їх оптимальну експлуатаацію, але й здійснення нових успішних інвестицій. Вперше доведено, що оцінка привабливості цінових пропозицій претендентів на франшизу має здійснюватися за критерієм мінімуму показника, що розраховується як сума добутків прогнозованих обсягів споживання продукції природного монополіста відповідною групою споживачів та величин цінових пропозицій претендента на франшизу за одиницю продукції для відповідної групи споживачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13-21,01 +
Шифр НБУВ: РА341283

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Копченко І.М. 
Державне регулювання малого підприємництва в трансформаційній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.М. Копченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Узагальнено теоретико-методологічні засади державного регулювання малого підприємництва за умов ринкової трансформації. З'ясовано соціально-економічну природу малого підпиємництва як об'єкта регуляторної політики. Обгрунтовано теоретичні засади механізму забезпечення його розвитку державою за даних умов, який поєднує методи прямого організаційного впливу та опосередкованого економічного стимулювання. Розкрито суть регуляторної політики як складової державного регулювання малого підприємництва. Визначено особливості становлення системи даного регулювання. Проаналізовано тенденції розвитку малого підприємництва в Україні, досліджено інституційні засади державного регулювання й еволюції формування та процесу впровадження регуляторної політики у цій сфері. Висвітлено основні фінансово-економічні й організаційно-правові важелі даного регулювання. Розроблено пропозиції щодо основних форм його оптимізації. Обгрунтовано алгоритм проведення інституційних заходів в Україні з метою забезпечення сприятливого середовища для розвитку малого підприємництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.33 + У9(4УКР)0-131.21,01 +
Шифр НБУВ: РА336956

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Михальська В.В. 
Державне регулювання механізму формування освітнього середовища для малого та середнього підприємництва: автореф. дис... канд. наук з держ. упр: 25.00.02 / В.В. Михальська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретико-методологічну сутність механізму формування освітнього середовища для малого і середнього підприємництва в системі державного регулювання, зміст підприємницької та бізнес-освіти, соціального підприємницького навчання, предметного (дисциплінарного, наукового) бізнес-навчання. Визначено особливості формування і розвитку бізнес-освіти на основі державного регулювання системи освіти. Описано структуру бізнес-навчання в системі регулювання розвитку малого та середнього підприємництва. Виділено функціональні елементи механізму формування освітнього середовища для даного підприємництва в системі державного регулювання. Розроблено модель безперервності бізнес-освіти в Україні в зазначеній системі та основні принципи Національної освітньої програми з розвитку підприємництва. Науково обгрунтовано механізми та методи державного управління для оптимізації і розвитку системи бізнес-освіти країни з урахуванням вимог Національної доктрини розвитку освіти та євроінтеграційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)9-32р + У9(4УКР)0-131.1-21.01р + У9(4УКР)291.9р +
Шифр НБУВ: РА352904

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Зелінська О.М. 
Державне регулювання монополізму в трансформаційній економіці України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.М. Зелінська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність розробки нових підходів до антимонопольного регулювання. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення державного регулювання економічної та природної монополії за умов трансформаційної економіки. Проаналізовано вплив монополізму на обсяги виробництва, економічну та соціальну ефективність. Досліджено механізм монопольного ціноутворення та принципи його регулювання. Розкрито вплив ринкових структур на формування монополізму. З'ясовано тенденції зміни ринкових структур і особливості монополізму в економіці України. Визначено напрями оновлення підходів до антимонопольного регулювання. На прикладі сфери житлово-комунального господарства досліджено існуючий механізм цінового регулювання природної монополії. Обгрунтовано напрями та способи його вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13-21,01 +
Шифр НБУВ: РА364326

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського