Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (161)Книжкові видання та компакт-диски (112)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф037$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Боброва А.Г. 
Основні форми сучасного політичного насилля: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / А.Г. Боброва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі вивчення сучасних наукових підходів щодо визначення сутності політичного насилля сформульовано визначення даного поняття як засобу влади, що полягає в обмеженні чи узурпації волі соціального суб'єкта (або групи соціальних суб'єктів), яке здійснюється за допомогою зовнішнього примусу, наслідком якого є нанесення шкоди матеріального та духовного (психологічного, емоційного) характеру. Відзначено, що політичне насилля необов'язково передбачає використання фізичного примусу. Доведено, що за сучасних умов для його реалізації активно використовуються засоби психологічного, ідеологічного або інших видів духовного примусу. Обгрунтовано необхідність впровадження нового критерію типологізації політичного насилля, яким є характер примусу, що використовується під час його здійснення. На підставі даної ознаки виділено традиційне та нетрадиційне насилля, розглянуто сучасні форми їх прояву, визначено причини виникнення та наслідки застосування. Проведено дослідження тероризму та етнічних війн як домінуючих форм традиційного політичного насилля. Встановлено транснаціональний характер тероризму, виникнення якого обумовлене процесами загальної глобалізації. З'ясовано, що етнічні війни як форма політичного насилля є наслідком опору культурній гомогенізації світу, виявом захисту власних ідентичностей від нав'язування однорідного способу життя. Вперше досліджено феномен нетрадиційного політичного насилля. Розглянуто його основні форми (символічне насилля, інформаційні, психологічні та консцієнтальні війни, характерною особливістю яких є використання інформаційних технологій та ведення бойових дій без фізичної участі людини).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.2 + Ф061 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА340084

Рубрики:

      
2.

Бойко О.Д. 
Суспільно-політичні трансформації в Україні (квітень 1985 - серпень 1991 рр.): історико-політологічний аналіз: Автореф. дис... д-ра політ. наук.: 23.00.02 / О.Д. Бойко ; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. НАН України. — К., 2003. — 44 с. — укp.

Визначено суть і зміст феномену перебудови, запропоновано та обгрунтовано періодизацію трансформаційних процесів цієї доби. Досліджено основні аспекти розгортання національного відродження, проаналізовано етапи процесу становлення народної опозиції та зародження вітчизняної багатопартійності. Встановлено динаміку виборчих кампаній 1989 та 1990 рр. та їх наслідки. Виявлено форми прояву та специфіку вітчизняного варіанту "кризового синдрому" модернізації. Проаналізовано динаміку та вектори суспільної думки на різних етапах трансформаційних змін. Розкрито основні аспекти процесу суверенізації України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.1 + Ф024 + Ф022.2 + Т3(4УКР)634-5 +
Шифр НБУВ: РА324499

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
3.

Бойко-Бойчук Л.В. 
Синергетичний підхід у політичних дослідженнях (на прикладі аналізу політико-владної взаємодії у територіальних громадах в Україні): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Л.В. Бойко-Бойчук ; НАН України. Ін-т політ. етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі застосування синергетичного підходу у науковий обіг введено нові поняття ("фаза", "зона", "біфуркації", "точки ініціації самодезорганізації"), запропоновано класифікацію біфуркацій і параметрів порядку. Доведено, що процеси самоорганізації у територіальних громадах активізуються за допомогою впливу на точки (центри) її ініціації шляхом залучення громадськості до спільного управління територіальними громадами. Вперше обгрунтовано логіку синергетичного аналізу соціально-політичних систем, показано можливість застосування даного методу для дослідження кожної з чотирьох фаз еволюції системи. Запропоновано нові прийоми аналізу синергізмів у взаємодії суб'єктів політики у територіальних громадах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф014 + Ф016.1 + Ф037.3 +
Шифр НБУВ: РА342364

Рубрики:

      
4.

Брустінов В.В. 
Модернізація системи влади і управління: чинники змін та розвитку: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.В. Брустінов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Базуючись на принципах системного аналізу та методологічних засадах некласичних теорій перехідного періоду, здійснено грунтовне дослідження процесу політичної модернізації в аспекті адміністративної реформи як складової реформи політичної системи суспільства у цілому. Зроблено висновок, що на етапі переходу від тоталітарного правління до демократії адміністративна реформа має поєднуватися з політичною, дані реформи є процесами політико-адміністративної модернізації. На підставі аналізу суспільно-політичної ситуації в Україні запропоновано концепцію політико-адміністративної модернізації, суть якої полягає в поєднанні інституційних змін політичної системи та політичного управління на принципах ідейно-світоглядного плюралізму та демократичної політичної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф037.2 +
Шифр НБУВ: РА337319

Рубрики:

      
5.

Вакулич В.М. 
Політичні детермінанти зближення України з Європейським Союзом: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.М. Вакулич ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Висвітлено політичні аспекти європейського інтегрування України, зокрема, розглянуто стан і перспективи зближення з міжнародною інтеграційною структурою - Європейським Союзом (ЄС). Комплексно проаналізовано базові документи ЄС, які визначають стратегію європейців щодо перспектив залучення України до інтеграційного процесу, що дозволило з'ясувати особливості стратегічних імператив Союзу і проблем його розширення, а також розглянути конкретні механізми їх реалізації безпосередньо в суто "українському контексті". Зроблено висновок, що позиція ЄС, визначена, певною мірою у "Спільній стратегії Європейської ради щодо України", створює сприятливі передумови для нашої країни в реалізації ідеї зближення з ЄС, а відтак, і з європейською спільнотою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037 + Ф041
Шифр НБУВ: РА316552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Власенко Д.Й. 
Соціальна ефективність ідеалізованих моделей адміністративно-командної системи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Д.Й. Власенко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням порівняльного аналізу альтернативних точок зору на адміністративно-командну систему, використання результатів аналізу для вироблення антикризових концепцій в Україні. Емпірично обгрунтовано твердження, що "класична" адміністративно-командна система володіла певним потенціалом, зникнення якого у 1960 - 70-і рр. стало однією з головних причин кризи радянської економіки у середині 1980-х рр. На підставі екстраполяції ідей моделі "бюрократичного корпоративізму" всебічно обгрунтовано і запропоновано заходи антикризового характеру, які виникають з концепції підвищення ролі бюрократичного апарату під час проведення модернізації суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.1 + Ф035
Шифр НБУВ: РА310173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Головинський К.С. 
Фактор особистості у формуванні та здійсненні зовнішньої політики у сучасній міжнародній системі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / К.С. Головинський ; НАН України. Ін-т світ. екон. та міжнар. відносин. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано умови зростання фактора особистості у міжнародних відносинах та запропоновано шляхи дослідження психологічних особливостей політичних лідерів. Визначено механізми прийняття політичних рішень та рішень за умов зовнішньополітичної кризи. Розглянуто сучасні моделі прийняття рішень та можливості їх застосування для аналізу міжнародної політики. Простежено взаємозв'язки між внутрішньою та зовнішньою політикою держави, феноменом харизми та кризою, поведінкою лідера та функціонуванням його дорадчої системи. Зосереджено увагу на питаннях легітимності дій лідера у сфері зовнішньої політики. Умовою прогнозування дій лідера є науковий аналіз його особистості, зокрема, психологічних методів дослідження на відстані. Доведено, що особистість лідера перебуває під впливом системних та інституційних обмежень формальних і неформальних. Побудовано інтегрований психологічний портрет-модель лідера. Продемонстровано необхідність урахування фактора особистості на підставі аналізу зовнішньої політики окремо взятої держави за умов кризи та перехідного періоду. Вплив особистості на політику держави розглянуто на прикладі ситуації навколо колишньої федеративної Югославії а також зміни у зовнішній політиці Російської Федерації після зміни лідера країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 + Ф4(0)64 + Ф037.3
Шифр НБУВ: РА321289

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Доронін О.Д. 
Соціальна політика як засіб системного забезпечення демократичних реформ: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Д. Доронін ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 16 с. — укp.

Визначено зміст поняття та основні категорії соціальнаї політики, встановлено її значення у системі державних пріоритетів. Виявлено вплив політичних та соціальних факторів на формування та здійснення соціальної політики. Обгрунтовано зв'язок соціальної політики з проблемою ефективності демократичних інститутів, успішне функціонування яких залежить від їх соціальної спрямованості, що дає можливість здійснювати соціальні перетворення в інтересах досить широких верств населення. З'ясовано роль громадського суспільства в проведенні соціальної політики. Виявлено масову підтримку населенням демократичних перетворень на початковому етапі у посткомуністичних державах Східної Європи і країнах СНД, Південної Європи та Латинської Америки, оскільки демократія асоціювалася з рішенням економічних і соціальних проблем, поліпшенням матеріального становища, скороченням безробіття. Встановлено необхідність посилення соціальної орієнтації сучасних економік та розробки нових механізмів забезпечення базової захищеності населення, які сприяють підвищенню конкурентоздатності та об'єднанню суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.1 + Ф025 +
Шифр НБУВ: РА331691

Рубрики:

      
9.

Кіршенблат С. В. 
Феномен натовпу у розвитку політичного процесу на постсоціалістичному просторі: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / С. В. Кіршенблат ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2010. — 22 с. — укp.

Проаналізовано використання інформаційних технологій для маніпуляції та координації дій натовпу під час "кольорових революцій" та заворушень у сучасних європейських державах. Проведено аналіз мотивації мас до участі у протестних акціях під час електоральних революцій із вивченням проблематики колективної дії, коли виборчі фальсифікації спонукають натовп протестуючих вдатися до активних дій. Поглиблено дослідження еволюції натовпу на постсоціалістичному просторі крізь аналіз масових заворушень, що відбувалися на цій території у період 1989 - 2009 рр. На підставі різноманітних підходів до вивчення теорії натовпу та масового суспільства запропоновано розглядати масові заворушення, які відбулися на початку XXI ст., з залученням теорії "розумного натовпу". Виявлено негативні тенденції в еволюції сприйняття демократії та спрогнозовано можливе посилення ролі держави внаслідок популяризації підміни поняття "парламентської демократії", "демократією вулиць". Удосконалено з'ясування підходів до причин та умов поширення "кольорових революцій" на постсоціалістичному просторі та визначено фактори успіху електоральних революцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.2 + Ф053
Шифр НБУВ: РА376888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Категоренко О.І. 
Трансформаційні та модернізаційні аспекти політичної системи сучасної України: політологичний аналіз: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.І. Категоренко ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Проведено концептуальний аналіз реформування політичної системи як послідовного процесу інстутиційних змін в організації та функціонуванні органів влади на засадах цілеспрямованої модернізації. Визначено принципи дослідження політичних відносин засобами сучасної політичної транзитології, висвітлено теоретичні та методологічні засади вивчення політичної модернізації, здійснено класифікацію та систематизацію джерельно-інформаційної бази, необхідної для аналізу процесів вітчизняного реформування політичної системи. Розглянуто авторитарну та демократичну моделі політичних систем, визначено об'єктивні та суб'єктивні чинники та передумови політичної реформи в Україні щодо утворення демократичної, соціально-правової держави. Доведено доцільність використання на сучасному етапі суспільного розвитку пропорційної виборчої системи до Верховної Ради та органів місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф037.1 + Ф032.2
Шифр НБУВ: РА330822

Рубрики:

      
11.

Качинська Н. О. 
Стратегія і тактика іміджевої політики сучасної держави: концептуальний та прикладний виміри: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Н. О. Качинська ; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф. Кураса. — К., 2011. — 15 с. — укp.

Систематизовано концептуальні засади іміджевої стратегії держави, розроблено дослідницьку концептуальну модель стратегії. Узагальнено тактичний інструментарій реалізації іміджевої стратегії та доведено залежність її ефективності від внутрішніх і зовнішніх чинників. Методом стратегічного аналізу висвітлено сучасний етап розробки та реалізації української іміджевої стратегії. Запропоновано дослідницький алгоритм оптимізації тактичного інструментарію. Аргументовано системні засади та дослідницькі пропозиції щодо забезпечення ефективної іміджевої політики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1 + Ф037 + Ф4(4УКР),04
Шифр НБУВ: РА379676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Ключко Д.Є. 
Геостратегічна дилема України: теоретико-методологічний аналіз та інституціональні рішення: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Д.Є. Ключко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 23 с. — укp.

Проаналізовано складну, пов'язану з історичним минулим, геополітичну ситуацію України. Розроблено та обгрунтовано згідно з геополітичними засадами та зовнішньополітичними реаліями рекомендації щодо пошуку шляхів набуття Україною європейської ідентичності, залучення українського суспільства до європейських цивілізаційних стандартів, визначення суб'єктності країни за умов глобалізаційних геостратегічних конфігурацій "центр - периферія". Розкрито роль національної еліти та державної бюрократії у здійсненні геостратегічних стосунків України, підкреслено необхідність здійснення політичної реформи в Україні. Запропоновано, як фактор розв'язання геостратегічної дилеми України, задіяти парадигму "транзитивної держави" Ж.Готтмана. Визначено роль України в геостратегічних процесах як ініціатора створення кадастру злочинів, що підпадатимуть під визначення "тероризм". Підкреслено, що для успішної інтеграції України у євроатлантичні структури необхідно здійснити адаптацію технічного, тактичного та оперативного рівнів безпеки України до стандартів ЄС та НАТО. Наголошено на необхідності технічної оперативно тактичної сумісності системи безпеки України з відповідною системою Євроатлантичного Альянсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф022 + Ф037.1 +
Шифр НБУВ: РА340367

Рубрики:

      
13.

Мірошниченко 
Демократичні механізми підготовки і прийняття державно-політичних рішень: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Юрій Романович Мірошниченко ; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.3 + Ф023
Шифр НБУВ: РА346699

Рубрики:

      
14.

Магда Є.В. 
Регіональний конфлікт на Близькому Сході у глобальному контексті: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Є.В. Магда ; Ін-т світ. економіки та міжнар. відносин НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано фактори впливу на розвиток близькосхідної кризи на основі інтенсифікації процесів глобалізації міжнародних відносин. Досліджено, що в період розпаду біполярної системи близькосхідний конфлікт позбавився "соціалістичного компонента" і проявляється в цивілізаційному вимірі. Визначено деструктивний вплив на формування спільної позиції світового співтовариства націй щодо близькосхідного врегулювання. Відзначено, що кожна нова фаза регіонального конфлікту стимулює розбіжність у підходах зовнішнього світу до причин та механізмів його розв'язання, конфлікт цивілізацій передбачає певну єдність, інтеграцію в межах ворогуючих сторін на державному рівні на відміну від ситуації в ісламському суспільстві. Наголошено, що зазначені умови сприятимуть поширенню міжнародного ісламського тероризму як зброї слабких проти сильних на основі диспропорцій розвитку країн регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.2 + Ф061 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА343031

Рубрики:

      
15.

Мироненко П.В. 
Політична стратегія і тактика в умовах нестабільності суспільно-державного розвитку: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / П.В. Мироненко ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти здійснення політичної стратегії та тактики, визначено їх роль у забезпеченні ефективності та цілеспрямованості функціонування сучасного суспільства за умов домінуючої політичної нестабільності перехідного етапу суспільно-державного розвитку. Узагальнено досвід поєднання публічної та елітарної стратегії на підставі формування стратегічної культури як необхідного рівня відповідності політичних прагнень проблемам, зумовленим історичною та соціокультурною ситуацією, а також подолання "тактичного плюралізму", що може суперечити досягненню поставленої мети. Доведено залежність процесу підготовки, прийняття та реалізації політичних рішень від стану впровадження політичної стратегії та тактики. З'ясовано, що за умов політичної нестабільності нагальною проблемою оптимізації системи державного управління є легітимація політико-владної діяльності, яка має забезпечуватися шляхом зростання рівня ефективності управлінської діяльності на всіх рівнях її функціонування. Виявлено, що українському соціуму властива конфліктна симптоматика, яка глибоко вкорінена в соціальну буттєвість та поглиблюється внаслідок трансформаційних процесів і реформаторських дій правлячої еліти. Аргументовано необхідність узгодженої взаємодії наукової та праксеологічної складових конфліктної феноменології. Систематизовано досягнення етнополітичної, орієнтованої на формування нової політичної ідентичності української нації. З'ясовано, що закріплення у самосвідомості консолідуючого парадигмального вектора дозволить створити єдині підходи до оцінювання стану справ нації, визначити стратегічні напрями її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037 + Ф51(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА364115

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Палагнюк Ю.В. 
Політологічний аналіз медіа реформ у сучасній Україні та Республіці Польща: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ю.В. Палагнюк ; Миколаїв. держ. гуманіт. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2008. — 16 с. — укp.

З урахуванням надбань сучасної вітчизняної та зарубіжної політичної науки, на основі репрезентативного аналізу різних джерел наведено результати політологічного дослідження медіа реформ у сучасній Україні та Республіці Польща. У порівняльному аспекті проведено політологічний аналіз політико-правових і політико-економічних аспектів реформування мас-медіа. Агрументовано необхідність ефективного державного регулювання медіа та продовження приватизації на ринку засобів масової інформації в Україні. Систематизовано теоретичні засади реформування мас-медіа в Республіці Польща й Україні. До наукового обігу у вітчизняній політологічній науці залучено численну кількість іноземної літератури англійською та польською мовами. Обгрунтовано науково-практичні рекомендації щодо напрямів подальшого вдосконалення медіа регулювання в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.1 + Ф037.1 +
Шифр НБУВ: РА360515

Рубрики:

      
17.

Половко О.О. 
Особливості політичного тероризму в сучасному суспільстві: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.О. Половко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Висвітлено теоретико-методологічні засади дослідження політичного тероризму у світовій і вітчизняній науковій думці, проаналізовано зміст понятійно-категоріального апарата проблематики. За умови відсутності чіткого й однозначного розуміння суті тероризму проведено розмежування споріднених понять, на підставі чого виокремлено якісні ознаки феномену та розроблено його тлумачення. Досліджено характерні риси політичного тероризму та виявлено його особливості у сучасному суспільстві. З'ясовано історичні зміни, що відбулися у формальних і змістових характеристиках даного суспільно-політичного явища. Установлено, що основна тенденція прояву тероризму полягає у зростанні його суспільної небезпечності. Проведено аналіз об'єктивних і суб'єктивних причин тероризму як суспільно-політичного явища. Показано особливості організації протидії тероризму, зокрема у демократичних суспільствах та визначено залежність між цим явищем і політичним режимом країни. Здійснено прогноз стосовно можливих проявів тероризму в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф037.2 +
Шифр НБУВ: РА340523

Рубрики:

      
18.

Полянська В.Ю. 
Символічна політика як система політичних технологій: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.Ю. Полянська ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 19 с. — укp.

Визначено сутність, функції та стуруктуру символічної політики як системи політичних технологій легітимації влади, що охоплює специфічні процеси упорядкування соціально-політичних відносин шляхом удосконалення схем комунікативної мотивації що впливають на політичну поведінку суб'єктів. Проаналізовано технології політичної міфологізації, ритуалізації, номіналізації та виробництва функціональної символіки з використанням яких здійснюються оперування символічним капіталом і реалізація символічної влади у політичному просторі. Розкрито структурний та функціональний взаємозв'язок між елементами системи символічної політики та механізм її взаємодії з політичним дискурсом як органічним середовищем існування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037 +
Шифр НБУВ: РА331869

Рубрики:

      
19.

Простова О.І. 
Політико-ділові цикли в контексті управління соціальними змінами: світова практика та український досвід: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.І. Простова ; Чорномор. держ. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено механізми формування та функціонування політико-ділових циклів у контексті управління соціальними змінами. Розроблено модель взаємодії та взаємопроникнення політико-ділових циклів і процесів управління соціальними змінами, на основі якої встановлено залежність між наявністю раціональних очікувань виборців, амплітудою політико-ділового циклу, можливістю маніпулювання реформами і загальним станом розвитку суспільно-політичної системи. Наведено рекомендації щодо мінімізації негативного впливу політико-ділових циклів на стан соціальних змін у сучасному українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.1 + Ф015.24 + Ф053 +
Шифр НБУВ: РА363445

Рубрики:

      
20.

Сарапін В.О. 
Ідеологія системних реформ в контексті стабілізації соціально-економічного та політичного розвитку України на рубежі століть (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / В.О. Сарапін ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття "системні реформи". Висвітлено методологію його застосування до конкретних життєвих перетворень. Обгрунтовано складові ідеології системного реформування суспільства - послідовність, спадкоємність, збереження досягнень минулого та впровадження інновацій, досягнення оптимального балансу вітчизняного та зарубіжного досвіду, кадрове та ресурсне забезпечення. Показано суперечливість реформ, здійснених у минулому десятиріччі. У їх основі знайдено стримувальні фактори: політичну неструктурованість суспільства, недостатню наукову обгрунтованість реформ, розбалансованість взаємодії гілок влади, суб'єктивність окремих "реформаторів", залишковість орієнтацій частини населення та тоталітарні підходи до цінності. Проаналізовано умови та фактори ідеології прискорення реформ, що розглядається як чинник стабілізації українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.24 + Ф024 + Ф037.2 + Ф3(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА338328

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського