Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (170)Реферативна база даних (2137)Книжкові видання та компакт-диски (4325)Журнали та продовжувані видання (823)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 206
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гвоздинський С. Л. 
Політичний регіоналізм у контексті демократизації Королівства Іспанія: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / С. Л. Гвоздинський ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 17 с. — укp.

Проаналізовано взаємозв'язок процесів демократизації та політичного регіоналізму на прикладі трансформаційних змін у Королівстві Іспанія. Розглянуто особливості регіональної держави як форми політичного устрою. З'ясовано політично-правові, соціально-економічні, етнічні, культурні та інші особливості автономних її областей. Досліджено вплив європейських інтегральних процесів на розвиток політичного регіоналізму в країні. Виокремлено тенденції та змодельовано можливі сценарії розвитку відносин між центром і регіонами в Іспанії. Вивчено можливість застосування іспанського досвіду для розв'язання проблем політичного регіоналізму в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4ІСП),123
Шифр НБУВ: РА381205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кацюк О. С. 
Політичний міф як універсальний інформаційний код в системі політичного виміру буття: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.01 / О. С. Кацюк ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено комплекс проблем теоретичного та практичного характеру, пов'язаних з механізмом формування універсального інформаційного коду. Під універсальним інформаційним кодом розуміється своєрідний зріз пам'яті, стійкі формули суспільно-політичного життя, які мають здатність не встановлюватись, а відтворюватися через форми людської діяльності. Зазначено, що за допомогою універсальних інформаційних кодів ми можемо осягнути специфіку усіх суспільно-політичних процесів історії того чи іншого народу, зокрема, і політичну історію. Кожне конкретне суспільство володіє власним, унікальним набором універсальних інформаційних кодів, де домінантним може бути будь-який з основних елементів, залежно від особливостей суспільно-політичного розвитку. Сутнісною рисою українського суспільства є міфологізація політичних процесів, отже домінантним кодом є політичний міф. Специфічною його рисою є означення усіх інших елементів лише із самого себе.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)15
Шифр НБУВ: РА383344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ковадло Н. П. 
Політичний традиціоналізм та інновації в процесі демократизації України: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Н. П. Ковадло ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено проблеми співвідношення політичного традиціоналізму й інновацій в процесі демократизації України. Сформульовано відправну концептуальну модель розгортання політичної еволюції людства. Згідно з нею, остання розгортається між двома парадигмальними моделями - традицією та сучасністю та передбачає наявність двох проміжних інваріантів: перехідного - варварства й інверсійного - традиціоналізму. Здійснено порівняльний аналіз політичного розвитку країн Західної та Східної Європи на сучасному етапі. Прогнозовано поступову еволюцію країн консолідованої демократії у бік більш консервативних - комунітарних форм врядування та посилення традиціоналістських складових у функціонуванні політичних систем країн Східної Європи. Досліджено специфіку ціннісного коду української політичної еліти. Виявлено, що головним завданням демократизації в Україні є інтеграція ціннісного коду демократизму до ментальних структур представників політичної еліти та громадськості країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА380941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Джердж С. Ф. 
Інституціоналізація інформаційної політики України в сфері євроатлантичного співробітництва: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / С. Ф. Джердж ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Окреслено теоретичні підходи до аналізу сучасного інформаційного успільства в добу глобалізації. Інформаційну політику розглянуто як значимий чинник реформ у євроатлантичному векторі розвитку держави. Проаналізовано здобутки та проблеми цієї політики на сучасному етапі розвитку України. Розкрито місце та роль громадських організацій та неурядових структур в демократичному суспільно-політичному процесі та у процесі євроатлантичної співпраці держави. Визначено механізми формування громадської думки та їх особливості за умов демократичних суспільних перетворень. Розроблено рекомендації для підвищення ефективності механізму інформування громадськості з питань курсу на євроатлантичне співробітництво України, в якому провідна роль належить державі у тісній співпраці з неурядовими громадськими організаціями та ЗМІ, для забезпечення належного розуміння та сприйняття громадськістю політики євроатлантичного співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)16
Шифр НБУВ: РА382506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Поволокіна О. М. 
Політичний консенсус як чинник консолідації українського суспільства (на матеріалах пресових політичних видань): автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.03 / О. М. Поволокіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему досягнення консенсусу в сучасному українському суспільстві, вивчено роль ЗМІ у розв'язанні цієї проблеми. Сучасна демократія передбачає політичний плюралізм, який натомість потребує певного нормативно-правового регулювання. Виявлено фактори досягнення суспільної згоди, з'ясовано, що їх можна вважати процесом ідеологічної конвергенції. Зазначено, що консенсусний потенціал політичної комунікації за умов ідеологічного плюралізму залежить від ступеня структурованості медіасистеми. Доведено, що Україна має серйозні проблеми в аспекті досягнення консолідації, переважно пов'язані з особливостями становлення української державності та незавершеністю даного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)6 в2:Ч612.4
Шифр НБУВ: РА380865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гороховський Д. І. 
Політичний імідж регіону: особливості формування в сучасній Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Д. І. Гороховський ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено та проаналізовано умови, принципи та механізми формування політичного іміджу регіону за умов, що склалися в Україні. Визначено та проаналізовано теоретико-методологічні та метологічні засади дослідження іміджу територій у межах політичної іміджології та маркетингу території та на цій основі запропоновано методологічні засади дослідження політичного іміджу регіону. Досліджено умови та фактори формування політичного іміджу регіону, основні концепти регіонального іміджування: "регіон-донор", "столиця", "унікальність", "регіональний товар", "мала Батьківщина", "видатний земляк". Визначено можливості цілеспрямованого впливу на політичний імідж регіону. Обгрунтовано проблеми та перспективи формування та просування політичного іміджу регіону та можливі політичні технології в межах цього процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)124.1
Шифр НБУВ: РА384879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Іовчу Г. М. 
Політична участь громадян країн ЄС та України: порівняльний аналіз: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Г. М. Іовчу ; Держ. заклад "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 16 с. — укp.

Здійснено аналіз феномену "політична участь" і виявлено у компаративному контексті тенденції щодо політичної активності громадян країн ЄС та України у найбільш розповсюджених формах політичної участі: референдумах, виборах і політичних протестах. Встановлено, що у перерахованих формах політичної участі відстежується зниження активності громадян, зростання апатії та рівня абсентеїзму. Підтверджено гіпотезу існування дефіциту впливу громадян на політику - демократичного дефіциту. Розроблено систему рекомендацій подолання "демократичного дефіциту" як основної умови оптимізації політичного процесу на рівні національних держав і на наднаціональному рівні ЄС. Запропоновано універсальні стратегії збільшення політичної активності громадян і розроблено практичні рекомендації для України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)68 + Ф081 + Ф3(4)68
Шифр НБУВ: РА380612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Остренко Є. І. 
Політичний клас як чинник державотворення в сучасній Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Є. І. Остренко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз проблеми політичного класу в сучасній Україні в якості провідного чинника державотворення. Уточнено співвідношення понять "політичний клас", "політична еліта", "правлячий клас". На основі узагальнення теоретичної бази систематизовано його найбільш суттєві типологічні критерії, а саме: представництво інтересів громадян, наявність важелів впливу на розподіл ресурсів і повноважень політичної влади, професійна політична діяльність, формальний статус у суспільстві. Проаналізовано структурні особливості політичного класу й етапи його формування в Україні. Вдосконалено дослідження політичного класу за транзитивних умов. Розкрито роль регіонального чинника у його функціонуванні. Обгрунтовано необхідність впровадження цілісного механізму політичної відповідальності та розроблено демократичну модель політичного класу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038 + Ф3(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА383545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Милосердна І. М. 
Кібернетичний механізм політичного управління: теорія та практика: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / І. М. Милосердна ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 17 с. — укp.

Досліджено сутність політичного управління як теоретичного підгрунтя діяльності ієрархії управлінських інститутів, опрацювання її категоріального апарату, виявлення особливостей процесу діяльності кібернетичних механізмів сучасних держав на підставі результатів порівняльного аналізу політичних систем США й України. Визначено на термінологічному рівні поняття "політичне управління", яке тлумачиться як суб'єкт-об'єктна взаємодія, під час якої відбувається вплив суб'єкта на об'єкт за допомогою різних важелів, де головна роль належить владі та владним відносинам. Розглянуто кібернетичний механізм політичного управління як складової інституційної структури політичної системи суспільства. Проведено комплексний аналіз досліджень щодо поняття зворотного зв'язку та його значення для політичного управління. Проаналізовано особливості діяльності моделей політичного управління на прикладі США й України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)123 + Ф3(7СПО)123
Шифр НБУВ: РА381583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Мадрига Т. Б. 
Регіональні виборчі кампанії початку XXI століття (на прикладі західних областей України): автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Т. Б. Мадрига ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Визначено політико-правові засади проведення виборів народних депутатів України та Президента України, зокрема, проаналізовано вітчизняне виборче законодавство з точки зору його відповідності демократичним стандартам виборів. Досліджено чинники впливу на електоральну поведінку населення Західного регіону. Визначено регіональні особливості виборчих кампаній в Україні 2002 - 2010 рр. Доведено положення про централізований характер проведення виборчих кампаній в Україні, слабку орієнтацію на соціально-культурні та територіальні особливості, інтереси та можливості регіонів, що унеможливлює врахування регіональної специфіки та регіонального розвитку на етапі вироблення стратегії та реалізації тактики виборчої кампанії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР3)131
Шифр НБУВ: РА381733 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мармазова Т. І. 
Реалізація функцій політики в умовах сучасної динаміки соціальних змін: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / Т. І. Мармазова ; НАН України ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 31 с. — укp.

Показано специфіку дії економічної, управлінської, елітарно-представницької, інноваційної, прогностичної й інших функцій за умов проведення цілеспрямованої державної політики. Розкрито механізми гармонізації взаємовідносин держави та громадянського суспільства, підвищення ефективності державного управління, взаємодії політики й економіки, забезпечення авторитету в політиці як чинника раціоналізації суспільно-політичного життя, впливу ідеології сталого людського розвитку на формування моделі інноваційного розвитку. З'ясовано деструктивні чинники модернізаційного процесу в Україні, до яких віднесено низьку політичну культуру еліти, невиразність ідеологічної доктрини державотворення, несформованість інтегрованого національного політико-культурного простору, тінізація політичних і соціально-економічних відносин, надмірне розшарування населення за рівнем доходів, корупція в суспільстві, криміналізація соціуму. Проаналізовано ціннісні аспекти забезпечення політичної модернізації українського суспільства, в основі яких - відродження національної культури, системоутвірним чинником якої залишаються традиційні цінності, що органічно поєднуються з апробованими світовою практикою ліберальними цінностями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)0
Шифр НБУВ: РА382928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Демченко М. В. 
Реклама як чинник демократичних перетворень у політичному процесі сучасної України: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / М. В. Демченко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено рекламу як складову частину комунікаційної системи сучасного суспільства в контексті розвитку демократичних перетворень в Україні. Висвітлено соціальний і політичний зміст реклами, її технологічні й організаційні особливості як засоби впливу на політичні інститути та процеси. Приділено увагу можливостям цілеспрямованого комунікаційного впливу на позитивний результат демократичних реформ. Досліджено типові риси рекламної діяльності та рекламного продукту в пострадянських державах і в сучасній Україні, вказано шляхи розвитку медіаполітичного простору як структурної основи формування рекламного ринку та розподілу прибутків від рекламної продукції. Встановлено причинно-наслідковий зв'язок між політико-комунікаційною системою та рекламною діяльністю в транзитивних країнах і сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 в2:Ч620.164
Шифр НБУВ: РА381036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Маркітантов В. Ю. 
Регіональні політичні еліти України: порівняльний аналіз: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / В. Ю. Маркітантов ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу концептуальних характеристик політичної еліти визначено сутність, параметри та головні функції регіональної політичної еліти, досліджено особливості процесу формування та трансформації регіональної політичної еліти, з'ясовано вплив виборчої системи, конституційної реформи та виборчого законодавства на формат регіональних політичних еліт, зміни якісних параметрів за результатами політичних виборів. Проведено порівняльний аналіз депутатських корпусів різного рівня у Хмельницькій і Львівській областях упродовж усіх етапів їх розвитку, виокремлено спільні та відмінні риси їх характеристик на кожному етапі. З'ясовано спільні характеристики та особливості тенденцій розвитку регіональних політичних еліт досліджуваних областей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР-4)1
Шифр НБУВ: РА381690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Зубрицька Д. М. 
Процес інституалізації політичної опозиції в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Д. М. Зубрицька ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

З'ясовано основні передумови та визначальні фактори, що впливають на процес інституалізації опозиції на соціальному, політичному та правовому рівні. Розглянуто три етапи формування інституційної моделі опозиції в новітній українській історії та розкрито сучасний рівень інституційного оформлення політичної опозиції в Україні в контексті становлення державності та демократії. Визначено перспективи подальшого утвердження й інституалізації політичної опозиції, забезпечення умов ефективного функціонування інституту політичної опозиції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.21 + Ф3(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА383895 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Вознюк Є. В. 
Порівняльний вимір гендерної політики перехідних держав (на прикладі України та Росії): автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Є. В. Вознюк ; НАН України ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз гендерної політики України і РФ. З'ясовано принципову відмінність гендерного аналізу від біодетерміністського, а також досліджено його методологію. Здійснено теоретичний аналіз досвіду ЄС з впровадження гендерної політики, зокрема досліджено такі його інструментальні частини послідовної реалізації програм гендерної політики, як стратегія "гендерного мейнстриму". Визначено основні передумови розвитку гендерної політики в Україні та доведено необхідність у подальшому розвитку теоретично-методологічних напрацювань, покликаних вдосконалити існуючу наукову базу та адаптувати українське законодавство до вимог міжнародного у сфері гендерних взаємовідносин. Доведено, що гендерна нерівність в РФ посилюється, причому є серйозні проблеми не тільки у жінок, а й у чоловіків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР) + Ф3(4РОС) + С5*423.2*344
Шифр НБУВ: РА379962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Ломжець Ю. В. 
Інститут парламентаризму в сучасній Україні: становлення та динаміка: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Ю. В. Ломжець ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 17 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні проблеми процесу формування інституту парламентаризму за умов конкурентного політичного процесу. Парламент розглянуто як динамічно-діалектичну модель, яка діє на основі теорії рівноваги як центр зіткнення інтересів і думок, результатом чого є формування оптимальної державної політики. Визначено, що одним із головних аспектів діяльності парламенту є раціоналізм, який забезпечує політичну рівновагу та стабільність, але не є безумовним показником демократичності суспільтсва та публічності й прозорості державної влади. Обгрунтовано, що адекватною моделлю парламентської системи для українського суспільства є модель, в якій відсутній пріоритет прламенту як такого над іншими інститутами влади. Зазначено, що діяльність парламенту, як і будь-якого іншого органу державної влади, повинна бути спрямована лише на допомогу та підтримку життєдіяльності суспільства, а не на протиборство з іншими гілками влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)123
Шифр НБУВ: РА382599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Баєва Ю. Є. 
Проблема національної згоди в Україні в контексті історико-політичного аналізу: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.01 / Ю. Є. Баєва ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Розглянуто поняття "суспільна згода" як системотвірна основа будь-якого суспільства, оскільки вона регулює операції "інклюзії/ексклюзії", відокремлення "своїх" від "чужих", які є базовими для конституювання суспільної системи. Подібне відокремлення конкретизується за допомогою функціональної тріади "орієнтація - інтеграція - агресія", яка охоплює всі напрямки ідентифікації й об'єднання людських колективів і спільнот. Обгрунтовано тезу про те, що в рамках операції "орієнтації" діють концептуальні метафори "сховища", "стежини", "сили" та "зв'язків", сценарій взаємодії яких є підставою для легітимації влади, символічного порядку та соціальної єдності, обумовлюючи тип суспільства. На підставі наданої концептуальної схеми проаналізовано типи згоди в історії суспільства, де основну увагу приділено аналізу типу згоди в політичних суспільствах, яка має вигляд "консенсус інтересів" і будується на основі принципів соціальної справедливості. Показано, що специфікою посткомуністичних суспільств є принциповий еклектизм досягнення сценаріїв суспільної згоди, серед яких основною моделлю виступає популістська модель згоди як змови лідера з масами. Виявлено системні параметри кризи всіх видів суспільної згоди в Україні та сформульовано висновок про те, що єдиним кроком подолання "консенсуального колапсу" може бути "консенсус еліт".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)13
Шифр НБУВ: РА382447 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кушнір С. М. 
Правові засоби громадського контролю в механізмі правового регулювання: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / С. М. Кушнір ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти системи правових засобів громадського контролю (ГК) в механізмі правового регулювання. Досліджено категорію правових засобів в інструментальній теорії права, історію виникнення та розвитку ідеї ГК за діяльністю органів державної влади та місцевого самоврядування. З урахуванням статичного та динамічного аспектів сформульовано визначення ГК і проведено системну кваліфікацію його правових засобів у механізмі правового регулювання. Проаналізовано правові засади здійснення ГК в Україні. Розглянуто зарубіжний досвід організації та здійснення ГК, з'ясовано можливість впровадження позитивного зарубіжного досвіду в українську юридичну практику. Визначено напрямки вдосконалення національного законодавства в сфері ГК. Наведено пропозиції щодо використання інноваційних правових засобів ГК. Розроблено проект закону України "Про громадський контроль".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.08 + Ф3(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА383845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Іоненко Д. А. 
Політико-інституційні засоби контролю правоохоронних органів громадянським суспільством: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Д. А. Іоненко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 18 с. — укp.

Проведено хронологічну класифікацію теоретичних підходів до вивчення змісту категорії "громадянське суспільство" в контексті його функції відносно державних органів. Визначено та проаналізовано концептуально-категоріальні засади дослідження політико-інституційних засобів контролю правоохоронних органів громадським суспільством та запропоновано на цій основі визначення понять "контроль" і "влада громадянського суспільства". Досліджено освітній досвід участі громадянського суспільства в контролі діяльності правоохоронних органів. Визначено особливості розвитку взаємодії правоохоронних органів і громадянського суспільства. Висвітлено можливості політико-інституційних засобів контролю правоохоронних органів громадянським суспільством в Україні. Окреслено напрями подальшого розвитку їх можливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА381032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Бахтиєв Р. А. 
Політика нейтрального Туркменістану в контексті трансформаційних процесів пострадянського періоду: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Р. А. Бахтиєв ; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф. Кураса. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Розглянуто етапи змін у політичному устрої країни, зумовлених змінами її становища у міжнародному співтоваристві. Розкрито напрями зовнішньої політики Туркменістану. Особливу увагу приділено економічним зв'язкам, зовнішній торгівлі, будівництву великих технічних об'єктів і вирішенню регіональних проблем. Охарактеризовано основні проблеми дво- та багатосторонніх відносин Туркменістану з країнами СНД та іншими сусідніми країнами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(5ТУР),1 + Ф4(5ТУР),9
Шифр НБУВ: РА381190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського