Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (19)Реферативна база даних (460)Книжкові видання та компакт-диски (860)Журнали та продовжувані видання (226)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф69(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 73
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шишко О.Г. 
Ідея державності в програмних та теоретичних документах українських політичних партій та організацій: 1900 р.-березень 1917 року: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Г. Шишко ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі становлення та розвитку ідеї державності в програмних документах українських політичних партій початку XX ст., що сприяло реалізації головної мети нації - створення власної держави. В роботі показано, що ідея державності розроблялася у двох варіантах - самостійної держави і автономії України у федеративній Росії, проаналізовано ступінь розробки цієї ідеї кожною з партій, з'ясовано причини того, чому за умови її розробки всіма партіями, вона не стала об'єднавчим чинником національно-визвольного руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4Укр)52

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Слободян О.Т. 
Створення і діяльність Української республіканської партії. 1990-червень 1996 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Т. Слободян ; Київ. ун-т ім.Т.Шевченка. — К., 1998. — 17 с. — укp.

В дисертації досліджуються історичні умови та етапи творення Української республіканської партії, її діяльність з моменту створення до прийняття нової Конституції незалежної української держави. Показано, що УРП як перша формально зареєстрована політична партія незалежної України пройшла складний шлях опозицій і співпраці з офіційною владою. Партія зробила відчутний внесок у відродження української мови як державної і сприяла поверненню українській культурі міжнародного авторитету. УРП активно сприяла формуванню інституту приватної власності з правоцентристських політичних позицій. Але об'єктивні обставини і політичні помилки національно-демократичного загалу не дозволили УРП увійти до уряду і реалізувати свою соціально-економічну програму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)64*1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Скочиляс Л.С. 
Парламентська діяльність політичних партій України і Росії у пострадянський період: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Л.С. Скочиляс ; Львівський держ. ун-т ім. Івана Франка. — Л., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)64

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Базів В.А. 
Партії в політичній системі перехідного періоду: українська практика і світовий досвід: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.А. Базів ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням партієтворення в політичній системі перехідного періоду України в контексті світового досвіду. На основі аналізу значного фактологічного матеріалу архівів і державної статистики, а також дослідження праць вітчизняних і зарубіжних вчених досліджено особливості партій в умовах тоталітарного і демократичного режимів, генеза нинішніх політичних партій в Україні, пропонується їх типологія. Результати парламентських виборів за змішаною виборчою системою в загальнодержавному і регіональному масштабах не сприяли оптимізації партійної структуралізації парламенту, шляхи до якої вимагають адаптації досвіду інших держав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)64

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гусєв В.І. 
Бунд в суспільно-політичному житті України (кінець ХІХ ст. - 1921 р.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.І. Гусєв ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 36 с. — укp.

На основі використання архівних джерел, документів в опублікованих збірниках, газетних і літературних матеріалів досліджується становлення бундівських організацій в Україні наприкінці XIX - на початку XX ст., їх боротьба спільно з іншими опозиційними угрупуваннями за повалення самодержавства. Показана участь колективів цієї партії в суспільно-політичному житті країни після лютого 1917 р., подається оцінка лідерами Бунду зусиль української демократії по утвердженню державності, по забезпеченню інтересів національних меншостей. Розкривається ставлення бундівців до жовтневих подій в Петрограді, до внутрішньої та зовнішньої політики Центральної Ради, гетьманського режиму, Директорії. Проаналізовані причини поступового переходу більшості бундівських організацій на позиції радянської влади, їх злиття з КП(б)У, утворення єврейських комуністичних секцій у складі її комітетів. Звертається увага на труднощі, які доводилося долати євсекціям в практичній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-4 + Ф69(4УКР)5/6*92

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Остапенко Я.М. 
Ліквідація більшовиками опозиційних політичних партій в Україні (1920 - 1925 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Я.М. Остапенко ; Харк. нац. ун-т. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено питання ліквідації більшовиками опозиційних політичних партій в Україні з 1920 - до 1925 р., коли було остаточно встановлено однопартійну політичну систему в Україні. Основні питання дослідження: самоліквідація партії боротьбистів й борбистів у 1920 р.; знищення загальноросійської партії есерів в Україні протягом 1920 - 1923 рр.; основні етапи примусового сходу РСДРП з політичної арени України; українська комуністична партія боротьбистів: від виникнення до ліквідації. Ліквідацію опозиційних партій пояснено, перш за все, прагненням більшовиків до монополії на владу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)2 + Т3(4УКР)61-49
Шифр НБУВ: РА310986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Голікова О.М. 
Меншовики в Україні у роки революції і громадянської війни (1917 - 1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Голікова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Наведено загальну характеристику теоретичних та політичних поглядів меншовиків у пореволюційну добу. Значну увагу приділено особливостям стратегії та тактики Російської соціал-демократичної робітничої партії в Україні на різних етапах Української національно-демократичної революції, а також стосункам меншовиків з українськими урядами та більшовицькою владою. Досліджено політичний вплив меншовиків у робітничих організаціях. Встановлено, що соціал-демократична альтернатива не могла втілитися у життя не лише через звуження соціальної бази партії чи несприйняття меншовиками української національної ідеї. Підкреслено, що основна політична лінія меншовиків у 1917 - 1920 рр. бкла помилковою, оскільки виходила із теоретичних концепцій лідерів меншовизму про загрозу революції з боку контрреволюції, перемога якої призвела б до встановлення в країні буржуазної диктатури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)612-484 + Ф69(4Рос)5/6*422.1 + Ф69(4Укр)2
Шифр НБУВ: РА309639 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Фролов М.О. 
Вихідці із інших політичних партій у КП(б)У в 20-30-ті роки ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.О. Фролов ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено діяльність й еволюцію поглядів вихідців із інших політичних партій у КП(б)У в 20-30-ті рр. Проаналізовано умови здійснення переходу до більшовицької партії колишніх членів 16 українських, загальноросійських і іноземних політичних партій та ставлення до них керівництва РКП(б)-КП(б)У, зміни у їх кількісному складі. Розкрито сутність діяльності вихідців із інших політичних партій у КП(б)У в житті політичної, наукової та культурної еліти Радянської України. Наведено імена колишніх членів інших політичних партій, які перейшли до більшовицької організації Радянської України, розглянуто їх як джерело формування складу КП(б)У та її керівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4Укр)2 + Т3(4Укр)61-40
Шифр НБУВ: РА316735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Федорченко В.М. 
Ренесанс бернштейніанства в сучасній соціал-демократії (причини, сутність, еволюція): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / В.М. Федорченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано еволюцію засад соціал-демократичного руху в Європі та Україні. З'ясовано соціально-економічні та політичні чинники, сутність ревізії марксистського вчення Е. Бернштейном, вплив бернштейніанства на подальший розвиток міжнародної та української соціал-демократії. Встановлено, що бернштейніанство як теоретичне підгрунтя соціал-реформізму не було визнане більшістю провідних соціал-демократів (кінець XIX - початок XX ст.), проте пізніше, після створення 1951 р. Соцінтерну, мало безпосередній вплив на це міжнародне політичне явище, визначало його основну концепцію - демократичний соціалізм. Розкрито сутність еволюції соціал-демократизму, грунтуючись на дослідженні генезису бернштейніанства, яке зблизилось і поєдналось з цінностями національного та міжнародного лібералізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф62(0)793.2 + Ф69(4Нім)21 + Ф69(4Укр)2
Шифр НБУВ: РА317050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Павко А.І. 
Становлення та діяльність політичних партій і організацій в Україні наприкінці XIX - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / А.І. Павко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 44 с. — укp.

На підставі архівних джерел, історичних документів, періодичних видань на засадах новітньої методології висвітлено проблеми становлення та діяльності політичних партій і організацій в Україні наприкінці XIX - на початку XX ст. Проаналізовано загальні закономірності та особливості формування партійних систем у Східній Галичині та Лівобережній України, висвітлено програмні засади, соціальну базу, організаційну мережу, стратегію та тактику українських і російських партійно-політичних угруповань на межі XIX - XX ст., визначено їх місце та роль у громадському житті України. Відзначено історіографічні здобутки вивчення проблеми, накреслено перспективні напрямки її дослідження. Розглянуто дискусійні проблеми партійно-політичної історії України дослідженого періоду та запропоновано варіанти їх розв'язання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА316439 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Піскорський О.В. 
Українська демократично-хліборобська партія: ідеологія, досвід, уроки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / О.В. Піскорський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичну та практичну діяльність Української Демократично-Хліборобської Партії (УДХП). Вперше в українській науці зроблено спробу комплексного аналізу теоретичних, ідеологічних, організаційних засад і практичної діяльності УДХП, яка в 1917 - 1918 рр. На підставі вивчення історичних матерілів, а також застосування методології історичного та політологічного аналізу обгрунтовано взаємозв'язок трансформаційних процесів, що характеризує суть політичної системи в Україні 1917 - 1920 рр. Систематизовано загальні та особливі чинники, які вплинули на формування політичних інститутів несоціалістичної спрямованості та їх вплив на формування ідеологічних основ політики УДХП. Запропоновано чітку, спрямовану в майбутнє національно-державну доктрину, яка б визначала національні інтереси та пріоритети Української держави на сучасному етапі її розбудови. Висвітлено соціально-політичну обстановку даного періоду на Україні, наголошено, що економічна ситуація призвела до прискорення самоідентифікації суспільних класів, які декларували та відстоювали свої політичні інтереси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4Укр)2 + Ф055.22 + Ф055.252.1
Шифр НБУВ: РА315901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Білошицький С.В. 
Формування монопартійної системи в Україні: передумови, форми і методи (1917 - перша половина 20-х рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.В. Білошицький ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

На підставі документальних матеріалів центральних державних архівів України, Російської Федерації, державного архіву Служби безпеки України, державних архівів ряду областей досліджено й проаналізовано шляхи, форми та методи становлення монопартійної системи в Україні, висвітлено діяльність у цьому напрямку вищого політичного керівництва УССР і СРСР, місцевих партійних і радянських органів. Значну увагу приділено відображенню комплексу організаційних та ідеологічних заходів, спрямованих на усунення з політичної арени різних опозиційних до більшовицької партії політичних сил і рухів. Грунтуючись на республіканських і загальносоюзних нормативних і законодавчих актах охарактеризовано репресивну політику РКП(б) - КП(б)У, яка призвела до втрат представників різних верств, що мали власний непересічний погляд на перспективи розвитку українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-4 + Ф69(4УКР)2 + Ф61(2)93(2УК)2 + Ф61(2)416.2
Шифр НБУВ: РА313692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Чувардинський О.Г. 
Становлення і розвиток новітньої соціал-демократії в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Г. Чувардинський ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено специфіку та роль соціал-демократичних політичних партій в Україні в контексті формування демократичної політичної системи, багатопартійності та політичного плюралізму. Висвітлено суть соціал-демократичної ідеології, а також експлікації теоретичного та практичного змісту таких соціал-демократичних цінностей, як сводоба, справедливість та солідарність. Надано порівняльний аналіз політичних партій, що на сьогоднішній день формують соціал-демократичний політичний спектр в Україні, розглянуто перспективи їх розвитку, можливості впливу на процеси здійснення державної влади та ступінь запровадження ними програмних положень. Наведено теоретичні висновки та одержано результати щодо досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28 + Ф022.3 +
Шифр НБУВ: РА322180

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Баштанник В.В. 
Державне управління в системі владно-партійної взаємодії: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.В. Баштанник ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості діяльності органів влади з урахуванням політико-партійного впливу в період 1991 - 2001 рр. Проаналізовано стан наукової розробки теми, уточнено зміст категорій і понять, що складають основи державного управління в системі владно-партійної взаємодії. Узагальнено вітчизняний та зарубіжний досвід організації державного управління. Охарактеризовано стан владно-партійної взаємодії під час виборчих процесів. Обгрунтовано необхідниість підвищення ефективності діяльності управлінських структур регіонального рівня в контексті демократизації суспільних відносин в Україні. Запропоновано шляхи впровадження громадських інститутів у систему владно-партійної взаємодії на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)01 + Ф69(4Укр)64
Шифр НБУВ: РА318947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Перегуда Є.В. 
Політичні доктрини лівих партій України в сучасній період: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Є.В. Перегуда ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено еволюцію ролі та місця політичних партій у процесах суспільної самоорганізації за сучасних умов. Обгрунтовано тезу про втрату ознак головної ідейної суперечності у доктринах лівого руху через суперечність між соціал-демократією та комунізмом. Розглянуто основні тенденції у тлумаченні лівими партіями України динаміки продуктивних сил і соціальної структури, питань національно-державного будівництва, у розвитку політико-правових концепцій. Доктрини лівих партій охарактеризовано як умову вироблення стратегії лівого сегмента політичної бюрократії з проблем консолідації суспільства. Сформульовано вірогідні версії подальшого розвитку лівого руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4Укр)28
Шифр НБУВ: РА318500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Шановська О.А. 
Діяльність Народного Руху України з розробки національної програми та практичного втілення її в процесі державотворення (1989 - 1996 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Шановська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено діяльність громадсько-політичних організацій та Народного Руху України (НРУ) впродовж 1989 - 1996 рр. Проаналізовано національний аспект діяльності НРУ. Висвітлено розробку національної програми, її зміст, а також діяльність щодо її пропаганди, втілення в життя в процесі державотворення в незалежній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)634-4 + Т3(4УКР)64-4 + Ф51(4УКР)64 + Ф69(4УКР)28'14
Шифр НБУВ: РА327006

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Могильний Л.П. 
Українські ліберально-демократичні партії в Російській імперії на початку XX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.П. Могильний ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 15 с. — укp.

З використанням документальних, архівних, та інших джерел досліджено історію походження, утворення та розвитку ліберально-демократичних партій Наддніпрянщини у 1904 - 1908 рр.: демократичної (УДП), радикальної (УРП) і демократично-радикальної (УДРП). Проаналізовано витоки та основний зміст їх програмних документів та пропагандистських матеріалів, розкрито особливість українського лібералізму, його орієнтацію на загальнолюдські ідеали та принципи. Досліджено програмні та організаційні засади наддніпрянских ліберально-демократичних партій, визначено її місце у національно-визвольному русі, ролі її чільних провідників і видань. Висвітлено погляди діячів ліберально-демократичних партій Наддніпрянщини щодо розв'язання національного, соціального, аграрного та робітничого питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА325423

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Назарчук О.М. 
Відродження та розвиток соціал-демократичного руху в Україні в 90-х рр. XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Назарчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 15 с. — укp.

Комплексно досліджено історію становлення соціал-демократичного руху в Україні у 1990 рр. XX ст. за допомогою аналізу процесу створення, розвитку та діяльності партій - його репрезентантів - партії "Соціал-демократичного Союзу", Соціал-демократичної партії України, Соціал-демократичної партії України (об'єднаної), Української соціал-демократичної партії. З'ясовано ідеологічний зміст, історичну традицію та передумови відродження соціал-демократії в Україні. Досліджено хід організаційної розбудови соціал-демократичних партій, їх громадсько-політичну та міжнародну діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-4 + Ф69(4УКР)28 +
Шифр НБУВ: РА326049

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Ляпіна Л.А. 
Роль політичних і громадських інститутів у формуванні культури міжетнічного спілкування в Україні на сучасному етапі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / Л.А. Ляпіна ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано поняття "культура міжетнічного спілкування" та основні її складові - "культура" і "спілкування", визначено роль даної культури як консолідуючого та стабілізуючого чинника. На підставі вивчення законодавчої бази з питань регулювання міжетнічних відносин, аналізу програмних засад та діяльності політичних партій України окреслено політико-правові засади формування культури міжетнічного спілкування, доведено важливість і значимість Всеукраїнських та регіональних культурно-просвітницьких організацій у даному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф512(4УКР)6 + Ф69(4УКР)28
Шифр НБУВ: РА326977

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Голишев В.М. 
Парламентські об'єднання: світовий досвід та українська практика (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.М. Голишев ; НАН України. Ін-т політ. та етнонац. дослідж. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Вивчено інститут парламентської більшості й інституту парламентської меншості як суб'єктів парламентського контролю за діяльністю уряду та складових механізму стримувань і противаг у разі поділу державної влади. Визначено роль та значення парламентських об'єднань в організації політичної системи суспільства, досліджено політико-правову природу інституту парламентської більшості та інституту парламентської меншості, розглянуто рівень ефективності функціонування цих інститутів залежно від обраної форми правління. Проаналізовано особливості їх становлення в Україні у контексті стосунків між законодавчою та виконавчою гілками влади. Сформульовано пропозиції щодо оптимізації конституційного регулювання та політичного забезпечення ефективності інституту парламентської більшості в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28 + Ф035 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА332371

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського