Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (30)Реферативна база даних (735)Книжкові видання та компакт-диски (2498)Журнали та продовжувані видання (1616)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 97
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Рибак О.З. 
Ідеологія і суспільна практика жіночого руху на західноукраїнських землях XIX - першої третини XX ст.: типологія та європейський культурно-історичний контекст: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.З. Рибак ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2006. — 35 с. — укp.

З'ясовано основні закономірності формування та розвитку українських жіночих студій у контексті аналогічних процесів у європейській і світовій історіографії XIX - XX ст. Встановлено, що ідеологія жіночої емансипації у західноукраїнському соціумі протягом XIX - першої третини XX ст. пройшла безперервний еволюційний шлях розвитку від ідеї емансипації жінки до структурованої ідеології фемінізму. Виявлено, що у західноукраїнських землях сформувалися типові для європейських країн варіанти феміністичної ідеології, зокрема, консервативний, ліберальний і соціалістичний (соціал-демократичний) фемінізм. Обгрунтовано, що типологічна ідентифікація ідеології західноукраїнського жіночого руху визначається параметрами, які характерні для європейських національно-громадянських суспільств. Зроблено висновок, що західноукраїнський жіночий рух прискорив процеси демократичної та масової соціалізації жінок, їх загальнокультурної просвіти. Показано позитивний вплив емансипації на досягнення політично-правової рівноправності чоловіків і жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)52-297 + Ф74(4УКР33) +
Шифр НБУВ: РА348030

Рубрики:

      
2.

Білоусов О.С. 
Інституалізація громадської ініціативи в Україні: світовий досвід та національні особливості: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.С. Білоусов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено національні особливості, суперечності та форми інституалізації громадянської ініціативи в Україні, розкрито засоби оптимізації цього процесу. Розглянуто класичну спадщину світової соціально-філософської, суспільно-політичної думки та сучасні концепції громадянського суспільства в контексті їх актуальності для процесу демократичних перетворень в Україні. Виокремлено та досліджено правові, політичні, соціально-економічні передумови громадянської ініціативи в країні у контексті поєднання світового досвіду з національною специфікою. Уточнено смислові межі вживання поняття "громадянська ініціатива" у сучасній науковій літературі та подано його визначення на основі матеріалів дослідження. Виявлено підстави для можливих критеріїв класифікації громадянської ініціативи в сучасному суспільстві, розглянуто її основні суб'єкти та взаємодію між ними. Проаналізовано стан і основні проблеми розвитку громадських організацій, охарактеризовано форми громадянської ініціативи й специфіку їх функціонування в різних сферах суспільного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф79(4УКР) + Ф016.1 +
Шифр НБУВ: РА361371

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Лещенко С. В. 
Інституційна складова політичної соціалізації в умовах трансформації суспільства: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / С. В. Лещенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості інституційної складової політичної соціалізації за умов трансформації суспільства. Виокремлено політико-економічну та соціально-психологічну традиції поняття "політична соціалізація", а також його застосування у широкому значенні, як політично релевантний аспект загальної соціалізації. Зазначено, що політична соціалізація є складним, структурно-функціональним процесом, в якому тісно взаємодіють когнітивна, афективна та конативна складові. На прикладі українського суспільства показано поєднання чинників і умов політичної соціалізації негативного та позитивного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1 + Ф016.5 + Ф69(0) + Ф79(0)
Шифр НБУВ: РА373755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Захаренко К. В. 
Інституційний розвиток молодіжних організацій як складової громадянського суспільства в сучасній Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / К. В. Захаренко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2010. — 17 с. — укp.

Систематизовано основні теоретико-методологічні підходи зарубіжної та вітчизняної політичної науки щодо вивчення молодіжних організацій. Сформульовано зміст понять "молодіжна організація" й "інституційний розвиток". Висвітлено специфіку взаємодії органів державної влади та молодіжних організацій. З'ясовано вплив молодіжних організацій України на політичний процес. Проаналізовано функції, типологію й особливості функціонування молодіжних організацій. Досліджено специфіку та тенденції розвитку молодіжних організацій у сучасній Україні. Визначено сильні та слабкі аспекти діяльності молодіжних структур. Доведено, що молодіжні організації відіграють важливу роль у процесах становлення громадянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)6 + Ф75(4УКР)
Шифр НБУВ: РА372719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Андрєєва Д.Є. 
Адміністративно-правове регулювання в галузі молодіжної політики в Україні: організаційно-правові аспекти: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.Є. Андрєєва ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено організаційно-правові аспекти адміністративно-правового регулювання у галузі молодіжної політики в Україні. Розкрито сутність понять "молодь", "молодіжна політика", "державна молодіжна політика" як об'єктів адміністративно-правового регулювання. Простежено генезу наукових досліджень і стан сучасної правової доктрини щодо визначення адміністративно-правового регулювання у галузі молодіжної політики. Виділено й охарактеризовано основні елементи організаційно-правового режиму адміністаривно-правового регулювання у галузі молодіжної політики в Україні. Описано систему суб'єктів адміністативно-правового регулювання у галузі молодіжної політики в Україні, визначено межі їх компетенції. Наведено характеристику основних методів і форм адміністративно-правового регулювання у галузі молодіжної політики в Україні, проаналізовано особливості їх прояву. Узагальнено зарубіжний досвід адміністративно-правового регулювання у галузі молодіжної політики, наведено рекомендації щодо його впровадження в Україні. Проаналізвано актульні проблеми й обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення вітчизняного законодавства з питань адміністративно-правового регулювання у галузі молодіжної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342 + Х819(4УКР)13 + Ф75(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА368170

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Віхляєв М. Ю. 
Адміністративно-правове регулювання порядку створення і діяльності професійних правничих громадських організацій в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. Ю. Віхляєв ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано генезу адміністративно-правового регулювання порядку створення та діяльності професійних правничих громадських організацій (ППГО) у законодавстві та правовій доктрині. Визначено поняття, специфічні ознаки ППГО, запропоновано правову дефініцію адміністративно-правового регулювання порядку створення та діяльності ППГО в Україні. Розглянуто складові елементи об'єкта даного різновиду державного регулювання: процедури створення, припинення, взаємодію ППГО з органами державної влади, установами й організаціями. Охарактеризовано різновиди контролю за діяльністю ППГО, узагальнено зарубіжний досвід правового регулювання порядку створення та діяльності ППГО, сформульовано передумови та пріоритети його запозичення в Україні, висвітлено основні проблеми та перспективи розвитку адміністративно-правового регулювання порядку створення та діяльності ППГО на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)013:Х + Ф79(4УКР)
Шифр НБУВ: РА375787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Трофименко М. В. 
Антиглобалістський рух і Україна: політологічний аналіз: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / М. В. Трофименко ; НАН України. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Систематизовано понятійно-категоріальний апарат дослідження антиглобалістського руху, визначено типології антиглобалістських організацій за рахунок введення додаткових класифікаційних одиниць, їх систематизації, а саме: за видами, формами діяльності. Обгрунтовано організаційно-економічні засади функціонування антиглобалістських організацій, а саме: визначено основні джерела фінансування, напрями використання залучених коштів, механізми звітування. Доведено існування зв'язку між формами та методами діяльності антиглобалістських організацій та регіоном їх розміщення. Розглянуто особливості діяльності антиглобалістських організацій у Європі й Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф79(4УКР) + Ф06 + Ф022.3
Шифр НБУВ: РА379715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Виздрик В.С. 
Військово-патріотична діяльність УВО-ОУН серед української молоді Галичини (1920 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.С. Виздрик ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 18 с. — укp.

Проаналізовано програмні документи УВО-ОУН стосовно ідеологічного та військово-патріотичного вишколу, розкрито зміст та основні напрямки національно-патріотичного виховання членів молодіжних товариств. Досліджено форми та методи боротьби УВО-ОУН у міжвоєнний період, визначено роль молодіжних організацій у національно-визвольному русі. Введено у науковий обіг низку невідомих, маловивчених джерел та літератури для надання вільної від ідеологічних упереджень чи штампів минулого оцінки подій з військово-патріотичного виховання української молоді Галичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)6'2 + Ф75(4УКР331) + Ч513(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА329105

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Соколова Н.В. 
Вербалізація концептосфери "фемінізм" в американському жіночому дискурсі XIX - XXI ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.В. Соколова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 21 с. — укp.

Проаналізовано концептосферу "фемінізм" як сукупність взаємопов'язаних антагоністичних концептів "гніт" і "свобода", що утворюють біполярну ядерну конструкцію в низці концептуальних сфер на позначення всіх видів дискримінації. Доведено, що дані концепти складаються з різної структури і конструюються на основі фреймів, слоти яких заповнено лексичними одиницями, - маркерами проблем фемінізму та гіноцентричного світогляду. Проведено комплексне дослідження вербальних маркерів у публіцистичних та художніх текстах, що заповнюють слоти фреймів концептів, розкрито суть фемінізму як політичного руху, теорії та ідеології. Систематизовано лексичні засоби, що репрезентують різні типи дискримінації жінки та шляхи її визволення у політичному, економічному та соціокультурному аспектах. Описано лексичні одиниці, що рекурентно функціонують в американських жіночих художніх творах як образно-специфічні маркери ідентичності та свободи жінки. Висвітлено еволюцію феміністського руху в США за період з 1845 по 2003 рр. на основі аналізу вербальних маркерів, які репрезентують концепти концептосфери "фемінізм".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)-303 + Ф74(7СПО),8 +
Шифр НБУВ: РА350767

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кравчук В.М. 
Взаємовідносини громадських організацій і держави в умовах формування громадянського суспільства в Україні (теоретико-правові аспекти): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.М. Кравчук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено проблематику взаємовідносин громадських організацій і держави за умов формування громадянського суспільства в Україні. Розкрито суть поняття "громадянське суспільства" та співвідношення його з державою. Наведено визначення поняття "громадська організація". Установлено характерні особливості громадських організацій, завдання та роль, яку вони виконують у суспільстві. Наведено класифікацію громадянських організацій за різноманітними критеріями, принципи їх діяльності. Увагу приділено аналізу стану державного регулювання створення та діяльності громадських організацій в Україні. Визначено межі втручання держави у їх функціонування в громадянському суспільстві. Розглянуто особливості взаємовідносин держави з окремими видами громадських організацій в Україні. На підставі аналізу результатів теоретичних і практичних досліджень, грунтуючись на нормах чинного законодавства, сформульовано шляхи вдосконалення правового регулювання створення та діяльності громадських організацій і оптимізації процесу формування громадянського суспільства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф79(4УКР) + Х001.013 + Х809(4УКР)325 +
Шифр НБУВ: РА360942

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Ковалішина Н.П. 
Взаємодія жіночих громадських організацій з органами державної влади як фактор здійснення гендерної політики в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Н.П. Ковалішина ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено науково-практичний аналіз взаємодії жіночих громадських організацій з органами державної влади у процесі забезпечення ефективності реалізації гендерної політики в Україні на сучасному етапі її державотворення. З застосуванням комплексного підходу розкрито особливості та запропоновано періодизацію становлення та розвитку жіночого руху в Україні. Концептуально виокремлено й проаналізовано основні моделі діяльності сучасних жіночих громадських організацій в Україні. Виявлено чинники розвитку жіночого руху в регіонах нашої країни, визначено його вплив на демократизацію гендерної політики на місцевому рівні влади, а також вплив міжнародних організацій-партнерів на активізацію ролі жінок в управлінні суспільними процесами. Вивчено особливості гендерного підходу до формування державної політики Канади як необхідної умови забезпечення її соціально-політичного розвитку, специфіку управлінської діяльності даних організацій щодо забезпечення гендерного балансу в США. Удосконалено механізми взаємодії держави і громадських жіночих організацій щодо формування й оптимізації політики гендерного паритету. Запропоновано шляхи оптимізації внеску жіночого громадського руху до процесів формування громадянського суспільства в Україні. Визначено засоби впливу зазначених організацій та держави на зміну гендерних стереотипів у сучасному українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)343 + С5*423.2*344 + Ф74(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342232

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Славко Т.О. 
Взаємодія неурядових організацій з органами місцевого самоврядування в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Т.О. Славко ; Чорномор. держ. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2010. — 16 с. — укp.

Зазначено, що мережевий підхід відкриває можливості для створення якісно нової моделі соціально-політичної комунікації. Встановлено, що аналіз основних аспектів взаємодії неурядових організацій з органами місцевого самоврядування дозволив зробити пропозиції щодо налагодження співпраці між ними, оскільки у них майже схожі цілі - захист інтересів і сприяння добробуту населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф79(4УКР) + Ф3(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА372056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Канавець М.В. 
Вплив молодіжного руху на формування та реалізацію державної політики України: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / М.В. Канавець ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан науково-теоретичних і методологічних напрацювань вітчизняної та зарубіжної науки стосовно формування та розвитку державної молодіжної політики та молодіжного руху, визначено етапи становлення молодіжного руху і його складові елементи. Наведено визначення поняття "молодь" як суб'єкта державної молодіжної політики й інноваційні перспективи розвитку молодіжного ресурсу, охарактеризовано систему потреб молодіжного середовища. Проаналізовано існуючі концепції молодіжної політики в контексті їх адаптації до процесу державотворення сучасної України. Удосконалено наявні та запропоновано нові підходи щодо впливу молодіжного руху на формування та реалізацію державної політики України з урахуванням синтетичних принципів і підходів. Розроблено пропозиції та практичні рекомендації для органів державної влади й органів місцевого самоврядування щодо внесення доповнень і змін у нормативно-правову базу України та встановлено перспективні напрями подальших досліджень у сфері державної молодіжної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф75(4УКР) + Х809(4УКР)342 + Х809(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА369070

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Костюк Є.С. 
Громадські об'єднання у соціалістичній модернізації індустріальної сфери України (20 - 30-ті рр. XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Є.С. Костюк ; Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Показано участь громадських об'єднань (ГО) у здійсненні промислової модернізації в УСРР - УРСР упродовж міжвоєнної доби. На підставі літературних, архівних і опублікованих джерел визначено суспільно-політичні засади функціонування системи виробничих ГО, висвітлено історію створення та діяльності виробничих профспілок, технічних і науково-технічних товариств, розглянуто особливості їх організаційної структури й умови членства. Проаналізовано механізм участі ГО у здійсненні модернізації промислових підприємств, налагодженні системи позаекономічного стимулювання праці. Розкрито соціальні аспекти діяльності виробничих ГО, описано їх участь у розгортанні системи технічної освіти, яка здійснювалася без відриву від виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-2 + Ф79(4УКР)
Шифр НБУВ: РА371582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Свистович С.М. 
Громадські об'єднання України в політиці більшовицького режиму (20-30-х рр. ХХ ст.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / С.М. Свистович ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 36 с. — укp.

На підставі вивчення архівних джерел проаналізовано доктринальні засади функціонування громадських об'єднань радянської України у 1920 - 1930-х рр. і визначено їх місце у політичній системі радянської держави. Досліджено участь громадських організацій Української СРР у соціально-економічних перетвореннях, аграрній та індустріальній сферах, а також у здійсненні культурних перетворень більшовицького режиму. Показано зв'язки українських громадських об'єднань з зарубіжними країнами. У контексті сучасних методологічних і концептуальних підходів проаналізовано розвиток більшовицької доктрини використання громадських організацій у процесі побудови держави диктатури пролетаріату в 1920-х - на початку 1930-х рр. Проаналізовано особливості здійснення компартійним режимом державно-правового регулювання діяльності громадських організацій Української СРР в 1920-их рр. Визначено форми та методи впливу владних структур на систему громадських об'єднань в цілому та на окремі організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-48 + Ф79(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА351350

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Горбачова О.С. 
Громадські організації в Україні другої половини 80-х - початку 90-х рр. XX ст.: процес становлення та розвитку: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.С. Горбачова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Розкрито витоки становлення, функціонування та розвитку громадських організацій в Україні у другій половині 1980-х рр. На основі їх програмних і статутних документів проаналізовано напрямки діяльності організацій: мовно-культурницький, етнічний, а також роботу, спрямовану на збереження цілісності території, відновлення функціонування українських церков. Показано еволюційний шлях громадських організацій до перетворення у політичні партії, трансформацію, розкриття причини цих процесів. Виявлено закономірності появи організацій у період перебудови та втрати їх позицій у суспільстві у початковий період незалежності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф79(4УКР) + Т3(4УКР)634-48 +
Шифр НБУВ: РА360861

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Вінцукевич К.В. 
Громадські організації у політичному процесі сучасної України: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / К.В. Вінцукевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Вперше в українській політології проведено комплексний аналіз впливу громадських організацій на політичний процес в сучасній Україні на кожній з його стадій, а саме: конституювання політичної системи; відтворення основних ознак елементів політичної системи та взаємодія між її основними інститутами; підготовка, прийняття політичних рішень і контроль за їх виконанням. Уточнено категоріальний апарат проблеми дослідження. Проаналізовано співвідношення таких понять, як "об'єднання громадян", "громадська організація", "громадський рух", "неурядова організація", "неприбуткова організація", "третій сектор", "інститут громадянського суспільства". Описано основні механізми співпраці громадських організацій з органами державної влади, місцевого самоврядування, політичними партіями. Розглянуто форми участі громадських організацій у виборчих процесах. Запропоновано визначення поняття "громадське лобіювання" як механізму впливу громадських організацій на процес прийняття політичного рішення, розкрито особливості його реалізації. Визначено основні механізми громадського контролю за виконанням політичних рішень і функціонуванням політичних інститутів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф79(4УКР)
Шифр НБУВ: РА369939 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кульчицька О.В. 
Громадські та політичні організації Півдня України в кінці XIX - на початку ХХ ст. (на матеріалах Херсонської губернії): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Кульчицька ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено історію громадських і політичних організацій Півдня України, що діяли наприкінці XIX - на початку XX ст. Виділено їх основні типи, проаналізовано структуру, цілі та завдання. На прикладі Херсонської губернії визначено основні напрямки діяльності громадських об'єднань і місцевих осередків політичних партій, розкрито особливості їх функціонування та вплив на мешканців Півдня України. Розроблено нову класифікацію громадських об'єднань досліджуваного періоду на базі етнотериторіального критерію, що враховує специфіку південного регіону України. Особливу увагу приділено дослідженню функціонування фізкультурно-спортивних товариств та єврейських політичних організацій. Встановлено причини, що обмежували діяльність громадських і партійних організацій та обумовили їх занепад. Зроблено висновок про намагання даних об'єднань вирішити ряд громадсько-політичних проблем в окремо взятому регіоні. Систематизовано досвід громадських організацій і місцевих відділів політичних партій у котексті сучасних процесів державотворення. Наведено рекомендації щодо використання позитивних надбань громадських і політичних об'єднань Півдня України за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)52-4 + Ф69(4УКР7)2 + Ф79(4УКР7)2 +
Шифр НБУВ: РА354968

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Арзуманова Т.В. 
Громадсько-політичне життя в УСРР та РСФСР в першій половині 20-х рр. ХХ ст. (на матеріалах Харківської та Воронезької губерній: порівняльний аналіз): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Т.В. Арзуманова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження громадсько-політичного життя в УСРР та РСФРР у першій половині 1920 рр. на матеріалах Харківської та Воронезької губерній як прикордонних регіонів двох республік. На підставі вивчення широкої джерельної бази з'ясовано характер ставлення громадян до більшовицького режиму й опозиційних політичних партій. Встановлено причини та умови виникнення масового збройного протистояння різних верств, груп і класів радянській владі на початку 1920 рр. Визначено особливості організації, соціального складу, змісту програм і вимог законів збройної опозиції. Розглянуто процес соціалізації жінок та шляхи залучення жіночого населення до громадської діяльності. Встановлено наявність протидії процесу руйнування стереотипів щодо місця і ролі жінки у суспільстві. Оцінено реальний внесок громадських організацій (зокрема, створених національними меншинами) у процеси демократизації суспільства та залучення широких верств населення до участі у громадсько-політичному житті. Висвітлено протиріччя між демократичними гаслами більшовицької партії та реальними діями державної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)61-4 + Т3(2РОС-4ВОР)61-4 + Ф79(4УКР)2 + Ф79(2)2 +
Шифр НБУВ: РА336833

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Надирова О.В. 
Діяльність державних і громадських організацій Франції по збереженню культурної спадщини (1991 - 2004 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.В. Надирова ; Київ. славіст. ун-т. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено сучасну систему збереження культурної спадщини у Франції, висвітлено історію її формування та розвитку. Проаналізовано практичний і теоретичний досвід Франції у сфері збереження культурної спадщини. Розглянуто основні принципи роботи державних, громадських і міжнародних інституцій на території Франції. Розглянуто основні етапи розвитку концептуальних засад і розповсюдження базових принципів збереження культурної спадщини у державній політиці Франції. Показано важливе значення державних органів влади як гаранта виконання законодавства. Розглянуто форми та принципи роботи інституційної системи захисту та збереження культурної спадщини у Франції, зокрема, характерні принципи класифікації, ідентифікації, оцінювання, систематизації та використання пам'яток. Досліджено відносини держави з приватними власниками пам'яток. Висвітлено роль і місце мережі громадських організацій Франції у справі збереження культурної спадщини країни, показано поступовий характер формування їх відносин з державою. Висвітлено діяльність міжнародних організацій, спрямовної на збереження культурної спадщини Франції. Наведено пропозиції щодо застосування досвіду Франції у сфері збереження культурної спадщини в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ФРА)64-7 + Ф79(4ФРА) в2:Ч111 + Ч111.154 +
Шифр НБУВ: РА369130

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського