Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (529)Книжкові видання та компакт-диски (717)Журнали та продовжувані видання (77)
Пошуковий запит: (<.>U=Х809(4УКР)34$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Крестовська Н.М. 
Ювенальне право України: генезис та сучасний стан: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Н.М. Крестовська ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 40 с. — укp.

Визначено формування нового дослідницького напряму - правової ювеналістики (науки ювенального права). Зроблено висновок щодо наявності патерналістської, протекціоністської та автономістської доктрин ювенального права та їх поєднання в Україні. Зазначено, що ювенально-правове регулювання мало історичний розвиток в українському праві. З урахуванням комплексного критерію галузевого поділу системи права України зроблено висновок про наявність галузі ювенального права, виявлено та проаналізовано його джерела, принципи, функції, систему, зв'язок з мораллю, релігією, політикою. Розглянуто ювенально-правові відносини. Введено поняття "ювенальний статус", "ювенальний проступок", "ювенальна відповідальність". Проаналізовано концептуальні моделі ювенальної юстиції та омбудсмана з прав дитини. Наведено концептуальну модель ювенальної юстиції. Для України запропоновано її плюралістичну відновну модель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342 + Х839(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА360981

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Попок А.А. 
Формування та реалізація державної політики щодо закордонного українства: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / А.А. Попок ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 368 с. — укp.

Розглянуто феномен закордонного українства як наукову проблему державної політики. Висвітлено шляхи й етапи формування української закордонної громади в історичному та політико-правовому вимірі. Проаналізовано основні механізми формування та здійснення державної політики історичної батьківщини щодо співвітчизників за кордоном на прикладі країн Центральної та Східної Європи, а також колишнього СРСР. Встановлено, що сучасну закордонну українську громаду умовно можна розділити на три складові: східна українська діаспора, західна українська діаспора та громадяни України, які постійно або тривало проживають поза межами України. Зазначено, що факт відриву від історичної батьківщини не за власним бажанням, а внаслідок перегляду та зміни державних кордонів позначився на самоусвідомленні та дещо відмінній психології діаспорного буття цієї категорії осіб. Співпраця з ними, сприяння реалізації їх освітніх, культурних та інформаційних прав має стати одним з пріоритетів державної етнополітики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4/8=УКР) + Х809(4УКР)34 + Т3(9=УКР)6
Шифр НБУВ: РА373092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Даудова Г.В. 
Формування та реалізація державної гендерної політики в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Г.В. Даудова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено механізми формування та реалізації державної гендерної політики на сучасному етапі розвитку українського суспільства та питання створення умов рівноправної участі жінок і чоловіків у суспільно-політичному житті. На підставі теоретичного узагальнення особливостей процесів і тенденцій розвитку гендерних відносин, визначення функцій і компетенції суб'єктів реалізації гендерної політики, опрацювання сукупності засобів і механізмів державного управління цією сферою запропоновано напрямки вдосконалення організаційно-правового механізму формування гендерної політики, включення гендерної компоненти до галузевих нормативно-правових актів, упровадження гендерних підходів у діяльність органів державної влади й органів місцевого самоврядування, створення в Україні гендерно чутливої системи державного управління, застосування методів, дій і підходів, спрямованих на визначення ціннісних орієнтацій громадян. Обгрунтовано провідну роль механізму мотивації у діяльності суб'єктів реалізації гендерної політики та доведено необхідність підвищення рівня гендерної освіти працівників владних структур як джерела формування гендерної свідомості суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + Ф3(4УКР)11 + Х809(4УКР)34 +
Шифр НБУВ: РА359512

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Орлов В.В. 
Формування державної молодіжної політики в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В.В. Орлов ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше обгрунтовано необхідність розробки й запропоновано ключові положення Стратегії державної молодіжної політики, мета якої полягає у задоволенні державою інтересів молоді, її залучення до суспільного життя і соціальної практики. Визначено напрями і механізми формування державної молодіжної політики. Проаналізовано сучасний стан здійснення державної молодіжної політики України, розроблено рекомендації щодо розвитку чинного законодавства. Обгрунтовано необхідність реалізації молодіжних проектів в Україні як один з механізмів реалізації державної молодіжної політики. Розроблено критерії визначення ефективності реалізації державних цільових молодіжних програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф75(4Укр) + Х809(4Укр)342 +
Шифр НБУВ: РА365201

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Івченко 
Філософсько-правовий аналіз гендерної політики в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Юлія Володимирівна Івченко ; Київський національний ун-т внутрішніх справ. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х809(4УКР)343
Шифр НБУВ: РА365940

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Левченко К.Б. 
Управління процесами формування гендерної політики в Україні (організаційно-правові аспекти): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / К.Б. Левченко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 35 с. — укp.

Визначено зміст категорії "гендерна політика", розкрито суть, цілі, завдання, принципи, напрямки реалізації гендерної політики в Україні, визначено її місце в системі галузевих напрямків державної політики. Проаналізовано повноваження органів державного керування в процесі формування гендерної політики на національному та місцевому рівнях, а також нормативно-правове, кадрове, науково-методичне, фінансове, інформаційне забезпечення формування гендерної політики в державі. Запропоновано шляхи підвищення ефективності керування, зокрема на підставі впровадження комплексного підходу до вирішення питань та плідній взаємодії різних суб'єктів керування: державних, недержавних та міжнародних організацій. Наведено рекомендації щодо удосконалення організаційно-правових засад керування у зазначеній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)343 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА327623

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Шевченко О. М. 
Удосконалення механізмів державного управління міграційними процесами: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / О. М. Шевченко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Дисертація присвячена проблемам удосконалення механізмів державного управління міграційними процесами. На основі аналізу чинної вітчизняної моделі державного управління міграцією та дослідження досвіду країн ЄС визначено, що основу для удосконалення механізмів державного управління міграцією в Україні має становити державна міграційна стратегія. Сформульовано визначення державної міграційної стратегії. Запропоновано теоретичну модель розробки та впровадження стратегії державного управління міграцією, що грунтується на використанні сучасного інструментарію стратегічного менеджменту (методології SWOT-аналізу та моделі BSC), адаптованого до специфіки управління міграційними процесами. Розроблена модель дозволяє формувати та впроваджувати державну міграційну стратегію у відповідності до динамічних умов зовнішнього оточення, ураховуючи поточний стан об'єкта управління (міграційних процесів), сильні та слабкі сторони наявної системи державного управління міграцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)345 + Х819(4УКР)112.033.1
Шифр НБУВ: РА377148 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Коталейчук С.П. 
Теоретико-правові проблеми правового статусу неповнолітніх в Україні та забезпечення його реалізації як один із основних напрямків діяльності міліції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.П. Коталейчук ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Досліджено питання правового статусу неповнолітніх у системі основних прав, свобод і обов'язків людини та громадянина. Розглянуто діяльність міліції та інших державних установ і організацій щодо забезпечення та гарантування прав даної категорії населення в Україні. На підставі аналізу національного законодавства та у контексті основних прав і свобод людини проведено класифікацію основних прав неповнолітніх в Україні, виявлено їх особливі риси, подано характеристику основних обов'язків та визначено особливості притягнення їх до юридичної відповідальності. Визначено основні напрямки діяльності міліції у сфері гарантування та забезпечення прав неповнолітніх. Досліджено іноземний правовий досвід у даній галузі та запропоновано висновки щодо механізму їх здійснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342 + Х809(4УКР)342 + Х809(4УКР)342
Шифр НБУВ: РА329856

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Грицяк Н.В. 
Теоретико-методологічні засади формування й реалізації державної гендерної політики в Україні: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.01 / Н.В. Грицяк ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Розкрито теоретико-методологічні засади формування й реалізації державної гендерної політики (ГП) в Україні. Визначено передумови становлення ГП шляхом аналізу патріархальної парадигми розуміння сутності та ролі статевих відмінностей, фемінізму, генези суспільно-правового статусу жінки в українській історії та особливостей та ролі сучасного руху в державі. Обгрунтовано необхідність державного втручання для покращання суспільно-політичного та соціально-економічного становища жінок і чоловіків. Узагальнено світові тенденції розвитку ГП, сформульовано її концептуальні засади. Встановлено закономірності та фактори управлінського впливу на формування державної ГП, охарактеризовано універсальні та спеціальні принципи, наведено підходи та методи державного управління з урахуванням ідей гендерної рівності та механізмів їх реалізації. Конкретизовано перспективні напрями розвитку державної ГП та її правового регулювання на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)343 + Х809(4УКР)343
Шифр НБУВ: РА336586

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Петрочко Ж. В. 
Теорія і практика соціально-педагогічного забезпечення прав дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.05 / Ж. В. Петрочко ; Ін-т пробл. виховання НАПН України. — К., 2011. — 44 с. — укp.

Розкрито технології соціально-педагогічного забезпечення прав дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах й, зокрема, теоретико-методичні аспекти, зміст і досвід здійснення оцінювання потреб дитини й її сім'ї. Охарактеризовано особливості соціально-педагогічного забезпечення прав дітей вразливих груп, а також змістово-організаційні питання професійної підготовки майбутніх соціальних педагогів, фахівців соціальної сфери до відповідної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + С5*644.12 + Х809(4УКР)342
Шифр НБУВ: РА381835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Аніщук Н.В. 
Тенденції розвитку інституту конституційно-правового статусу жінок в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.13 / Н.В. Аніщук ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 19 с. — укp.

Комплексно розглянуто теоретичні та практичні проблеми конституційно-правового статусу жінок у ракурсі тенденцій його розвитку та на цій підставі зроблено висновки та наведено рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України в сфері державної політики стосовно соціального становища жінок з урахуванням становлення нових соціально-політичних, економічних та інших відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)343 + Ф74(4Укр)04
Шифр НБУВ: РА315855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Баланюк Д.М. 
Стратегія міграційної політики в період національно-державного будівництва: автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / Д.М. Баланюк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості становлення та реалізації стратегій міграційної політики в період національно-державного будівництва та визначено стан формування міграційної політики України. Проаналізовано проблеми становлення міграційної проблематики як об'єкта політологічного аналізу, простежено еволюцію становлення міграційної політики в історичній ретроспективі. Досліджено взаємовплив державних міграційних стратегій на динаміку міграційного процесу і форми міграційної політики. Досліджено особливості міграційних рухів, їх вплив на національну безпеку. Проаналізовано процес формування міграційного простору України, процес реформування інституційної бази міграційної політики. Наведено практичні рекомендації щодо міграційної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)3 + Х809(4УКР)345 +
Шифр НБУВ: РА366789

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Гончаренко О.А. 
Статус біженця в міжнародному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.А. Гончаренко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розкрито зміст поняття "біженець", встановлено права та обов'язки вимушених мігрантів. Проаналізовано історичні та політико-правові передумови становлення та розвитку міжнародно-правових норм, що стосуються визначення статусу та захисту прав біженців. Вперше обгрунтовано пропозицію про необхідність укладання спеціальних міжнародних договорів про статус жінок та дітей біженців як найбільш вразливих і найменш захищених осіб. З'ясовано функції та роль представництва Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у формуванні законодавства України про захист прав біженців. Обгрунтовано основні критерії та принципи встановлення міжнародно-правового статусу біженців, досліджено проблеми контролю за дотриманням їх прав і наведено шляхи розв'язання спірних питань. Проаналізовано зв'язок Конвенції ООН про статус біженців 1951 р. та Протоколу до неї 1967 р. з державним законодавством України. Досліджено практику Європейського суду з прав людини щодо захисту прав біженців та осіб, що шукають притулку. Наведено загальну характеристику вітчизняного законодавства про біженців у контексті його узгодження з нормами міжнародного права. Розроблено рекомендації щодо внесення змін і доповнень до чинного Закону України "Про біженців" та інших нормативно-правових актів з метою їх подальшого удосконалення та узгодження з відповідними нормами міжнародного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.5 + Х915.212.046.1 + Х809(4УКР)345 + С5*425.831 +
Шифр НБУВ: РА337688

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
14.

Ілляшенко Ю. Ю. 
Становище дітей в Україні в період розбудови громадянського суспільства: історичний аспект (1990-ті роки XX - початок XXI ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Ю. Ю. Ілляшенко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості впровадження державної політики стосовно дітей, зокрема, в соціальній, моральній, навчально-виховній, культурній сферах. Розглянуто проблеми соціально-правової захищеності дітей в Україні періоду розбудови громадянського суспільства (1990-ті рр. XX - початок XXI ст.), зокрема, дотримання прав найбільш уразливих соціальних категорій: дітей-сиріт, дітей, що залишилися без батьківського піклування, дітей з функціональними обмеженнями, бездоглядних і безпритульних дітей. Розкрито проблеми діяльності дитячих громадських організацій України. Охарактеризовано основні напрями діяльності дитячих об'єднань. Здійснено висновки щодо важливої ролі та домінантного місця дітей в українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-29 + Х809(4УКР)342 + Ч442(4УКР)
Шифр НБУВ: РА370837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Алмаші І.М. 
Реалізація прав національних меншин в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / І.М. Алмаші ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади реалізації прав національних меншин в Україні, розвиток політико-правової думки у даному аспекті. Висвітлено еволюцію та реалізацію прав національних меншин в Україні на загальнодержавному і регіональному рівнях, зокрема в Автономній Республіці Крим і Закарпатській області. Здійснено аналіз нормативно-правових актів України, актів міжнародного права, практики діяльності уповноважених суб'єктів у сфері реалізації прав національних меншин. Розглянуто основні проблеми, які виникають у процесі реалізації прав національними меншинами в Україні. Визначено перспективи розвитку у даній сфері. Проаналізовано інституційну та нормативну системи щодо реалізації прав національних меншин в Україні за внутрішньодержавним правом України. Розроблено практичні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 +
Шифр НБУВ: РА341735

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Василенко І.К. 
Протидія незаконній міграції населення країн Азії в Європу через територію України (організаційно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.К. Василенко ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2006. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження організаційно-правового аспекту проблеми протидії незаконній міграції населення країн Азії в Європу через територію України. Визначено причини та проаналізовано сучасний стан справ у європейських країнах у сфері зовнішньої міграції в цілому та незаконній міграції зокрема. З'ясовано, що явище незаконної міграції в Європі виникло в результаті дії ряду факторів і має глобальний характер. Розкрито сутність, форми та причини виникнення незаконної міграції. Зроблено висновок про особливу небезпеку незаконної міграції через територію України жителів саме ісламських азіатських країн, що пов'язано зі специфічними особливостями даного контингенту. Охарактеризовано категорії учасників незаконної міграції: незаконні іммігранти, незаконні емігранти, сформульовано визначення відповідних понять. Проаналізовано механізм правового регулювання незаконної міграції як складової частини міграційного процесу. Охарактеризовано систему державних органів, що виконують функції протидії незаконній міграції, розглянуто форми їх взаємодії. Розглянуто проблеми юридичної відповідальності іноземців, осіб без громадянства та посадових осіб за порушення загальнообов'язкових правил у сфері міграційного процесу. Визначено юридичну природу адміністративного виселення як запобіжного засобу та відновленого заходу адміністративного примусу. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення системи організації державних органів з протидії незаконній міграції, а також чинного законодавства, що регулює міграційний процес.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)345 + Х819(4УКР)112.033.1 +
Шифр НБУВ: РА343988

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ковалишин І.Г. 
Правовий статус біженців в Україні: проблеми теорії та практики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / І.Г. Ковалишин ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні положення теорії конституційного права України, міжнародно-правових норм, Конституції та законодавства України, а також практику надання та припинення статусу біженців в Україні. Сформульовано концепцію правового статусу біженців як особливого (привілейованого) і тимчасового виду правового статусу іноземців, які не користуються захистом держави у країні свого походження. Розкрито поняття біженця та його правового статусу в конституційному праві України, досліджено співвідношення та взаємозв'язок між правовим статусом біженців і правовим статусом іноземців, а також осіб без громадянства. Розглянуто порядок набуття та припинення правового статусу біженців в Україні. Висвітлено існуючі проблеми реалізації прав і виконання обов'язків біженців у нашій країні, запропоновано шляхи їх розв'язання. Наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства, яке регламентує правовий статус біженців в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)345 +
Шифр НБУВ: РА338299

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Рябошапко Л.І. 
Правове становище національних меншин в Україні (1917 - 2000): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Л.І. Рябошапко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 29 с. — укp.

Досліджено визначні наукові праці українських, австрійських, єврейських, російських, радянських науковців і політичних діячів щодо правового становища національних меншин, опубліковані у ХІХ - ХХ ст. Вперше в історико-правовій науці України системно розкрито закономірності формування, зміни та розвитку правового становища національних меншин в Україні на різних етапах її існування. Обговорено правові взаємини різних форм української державності та національних меншин у період 1917 - 1920 рр. Визначено мету, форми та методи реалізації радянської етнонаціональної політики стосовно національних меншин у 1920 - 1991 рр. Розглянуто новий етап у правовому становищі національних меншин після проголошення незалежності української держави 24 серпня 1991 р. у контексті європейського права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 + Х620.322.2 + Т3(4УКР)6-56 +
Шифр НБУВ: РА322297

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Горбань О.П. 
Правове регулювання праці іноземців та осіб без громадянства в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О.П. Горбань ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання удосконалення правового регулювання праці іноземців та осіб без громадянства в Україні. Проаналізовано проблему реалізації права на працю цими особами на території України, обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення механізму правового регламентування трудової міграції за сучасних умов. Розкрито правову природу понять "іноземець" та "особа без громадянства" у соціальному та правовому аспектах. Визначено правовий статус цих осіб як суб'єктів трудового права України. Запропоновано визначення поняття "трудова міграція". Проаналізовано співвідношення законодавства про працю іноземців та осіб без громадянста на території України з міжнародними стандартами. Наведено пропозиції щодо усунення соціальних та економічних чинників виникнення трудової міграції й удосконалення законодавства, яке регулює здійснення права на працю іноземними громадянами й особами без громадянства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)345 + Х937(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА367324

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Лазур Я.В. 
Правове регулювання національно-культурної автономії: світовий та вітчизняний досвід: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Я.В. Лазур ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розкрито суть поняття "національно-культурна автономія". Досліджено його ознаки та види, а також розвиток політико-правової думки у даному аспекті. Проаналізовано еволюцію національно-культурної автономії в Україні, правові засади такої автономії за законодавством зарубіжних країн, зокрема, Латвії, Естонії, Російської Федерації, Сербії та Чорногорії, Угорщини та Словенії. Розглянуто порядок формування органів національно-культурної автономії за законодавством зарубіжних країн, права й обов'язки відповідних органів. Висвітлено сучасний стан національно-культурної автономії в Україні та перспективи розвитку її правових засад. Досліджено концепцію правового статусу органів національно-культурної автономії в нашій державі. Здійснено аналіз чинних нормативно-правових актів України та окремих зарубіжних країн, актів міжнародного права, практики діяльності органів національно-культурної автономії в окремих зарубіжних країнах, новітніх законопроектів з питань національно-культурної автономії в Україні, здійснено аналіз основних проблем і перспектив її розвитку. Наведено практичні рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України про національно-культурну автономію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 + Х001.332 +
Шифр НБУВ: РА341087

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського