Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (45)Реферативна база даних (1268)Книжкові видання та компакт-диски (5550)Журнали та продовжувані видання (3183)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ10$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 103
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Турчак Л. І. 
Еволюція образотворчого мистецтва в незалежній Україні: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / Л. І. Турчак ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2011. — 16 с. — укp.

З'ясовано культурно-історичні умови, що спричинили трансформації в художній культурі України. Виявлено тенденції та специфіку розвитку образотворчого мистецтва періоду незалежності. Визначено вплив соціокультурних, економічних, демократичних процесів на стан і перспективи розвитку художньої культури України. Розкрито причини виникнення різноманітних стилів і напрямів в образотворчому мистецтві. Вивчено специфіку появи нових термінів і понять в сучасному образотворчому мистецтві України, зокрема в таких його видах як живопис, графіка, скульптура, декоративне мистецтво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР)64
Шифр НБУВ: РА379289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Музика О. Я. 
Розвиток творчих здібностей майбутніх учителів образотворчого мистецтва в процесі вивчення фахових дисциплін: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / О. Я. Музика ; Уман. держ. пед. ун-т ім. П. Тичини. — Умань, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему розвитку творчих здібностей майбутніх вчителів образотворчого мистецтва в процесі вивчення фахових дисциплін. Доведено актуальність теми, проаналізовано стан її розроблення на теренах вищої педагогічної освіти. Уточнено сутність поняття "розвиток творчих здібностей майбутнього вчителя образотворчого мистецтва" як динамічного неперервного процесу видозміни індивідуальних властивостей й якостей разом із спеціальними образотворчими здібностями, який відбувається у відкритій, цілісній системі його особистості під час активної навчально-творчої діяльності. Виокремлено структурні компоненти, визначено критерії, показники та рівні розвитку зазначених здібностей у студентів. Теоретично обгрунтовано, розроблено й експериментально перевірено технологію розвитку творчих здібностей майбутніх вчителів образотворчого мистецтва та педагогічні умови її реалізації у процесі вивчення фахових дисциплін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10 р(4УКР)31-3 + Ч489.511.220
Шифр НБУВ: РА385290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Федоренко С. В. 
Виховання естетичної культури у старшокласників середніх спеціалізованих шкіл мистецтв Великої Британії: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.07 / С. В. Федоренко ; НАПН України, Ін-т пробл. виховання. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто психолого-педагогічну проблему виховання естетичної культури (ЕК) старшокласників середніх спеціалізованих шкіл мистецтв (ССШМ) Великої Британії (ВБ) та впровадження британського досвіду (БД) в освітню практику України. Визначено зміст ЕК особистості в педагогічній теорії ВБ, охарактеризовано особливості організації процесу виховання ЕК старшокласників у британських ССШМ. Проаналізовано подібність та відмінність у підходах британських і вітчизняних учених до визначення поняття "естетична культура" у науково-мистецькій парадигмі сучасної освіти та розкрито його зміст. Узагальнено досвід реалізації змісту, форм і методів виховання ЕК старшокласників у ССШМ ВБ (напрями спеціалізації: виконавчі та візуальні мистецтва, медіа-мистецтва). Проведено порівняльний аналіз програм з мистецьких дисциплін для середніх шкіл ВБ й України. Подано рекомендації щодо використання БД виховання ЕК підлітків в українському освітньому просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421,355 + Ч424(4ВЕЛ)714.6 + Щ10 р(4ВЕЛ)2
Шифр НБУВ: РА381919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Калініченко О. В. 
Методика навчання композиції старшокласників у допрофесійній художній освіті: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / О. В. Калініченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Розкрито роль і значення допрофесійної художньої освіти як ланки у системі безперервної освіти в Україні. Визначено критерії (мотиваційний, когнітивний, діяльнісно-творчий) та показники навчальних досягнень старшокласників з композиції у допрофесійній художній освіті. Методику навчання композиції розроблено з урахуванням психологічних особливостей старшокласників у період художнього професійного самовизначення. Удосконалено діагностику навчальних досягнень старшокласників з композиції у допрофесійній художній освіті, що забезпечує перманентний контроль і своєчасне коригування навчально-виховного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ100.50 р(4УКР)2-3
Шифр НБУВ: РА379938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Генералюк Л. С. 
Творчість Тараса Шевченка в контексті взаємодії літератури і мистецтва початку - середини XIX століття: автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.01 / Л. С. Генералюк ; НАН України, Ін-т л-ри ім. Т.Г. Шевченка. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Вперше системно описано та проаналізовано вплив пластичних мистецтв, коду іконічності на літературну спадщину Т. Шевченка та вплив літератури на його мистецькі твори. Розроблено методологію міждисциплінарного аналізу, яку можна застосовувати до творчості будь-якого літератора, що використовує код пластичних мистецтв і будь-якого художника, що реалізовує себе у слові. Сформовано поняттєвий апарат на основі апробованих у зарубіжному літературознавстві та іконології термінопонять. Простежено генезис міжвидових інтеракцій в історичному та культурному дискусі, зокрема в епоху романізму. Означено місце Шевченка у колі європейських і російських митців, близьких йому хронологічно та територіально, які володіли іконічним і вербальним кодами. Репрезентовано цілісний образ синестетичної особистості митця з використанням наукового апарату психології творчості. Обгрунтовано поняття образу-концепту як репрезентанта міжвидової взаємодії та розроблено систему вербально-іконічних образів-концептів, складників художньої картини світу Т. Шевченка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Шевченко Т. Г. 80 + Щ100.174 + Щ103(4УКР)5-8 Шевченко Т.
Шифр НБУВ: РА381209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Янковська І. М. 
Методика формування у молодших школярів уміння організовувати художню діяльність на уроках образотворчого мистецтва: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / І. М. Янковська ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше розроблено та науково обгрунтовано зміст і структурні компоненти формування уміння організовувати художню діяльність (ФУОХД) на уроках образотворчого мистецтва у молодших школярів, визначено критерії, показники та рівні сформованості цього вміння. Наведено модель ФУОХД та методику поетапного формування дослідженого процесу. Подальшого розвитку дістали положення про використання в педагогічній практиці початкової образотворчої освіти комплексу функцій образотворчого мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10 р(4УКР)31-34
Шифр НБУВ: РА380021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Мельничук Л. Ю. 
Приватні мистецькі колекції XIX - XX ст. у складі музейних зібрань Слобожанщини (особливості розвитку, культурно-історична і художня цінність, перспективи): автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.05 / Л. Ю. Мельничук ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Показано логіку та характер змін якісного складу приватних колекцій, їх культурно-історичну та художню цінність. Досліджено сучасний стан приватних мистецьких зібрань, причини втрат творів мистецтва у ХХ ст., місцезнаходження окремих частин колекцій. Процеси колекціонування висвітлено в нерозривному зв'язку зі створенням музейної мережі в краї. Розкрито особливості та шляхи надходження збірок до музеїв Слобожанщини, їх місце в сучасних музейних фондах. Визначено можливі перспективи колекціонування творів мистецтва в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч774(4УКР-9СЛО)76:Щ + Щ101.3-4(4УКР-9СЛО)5/6
Шифр НБУВ: РА381815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Котляр О. Р. 
Образи штетла в українському мистецтві першої третини XX ст. у контексті європейських художніх пошуків: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.05 / О. Р. Котляр ; Харків. держ. акад. дизайну і мистецтв. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Штетл розкрито як культурний і візуальний символ східноєвропейського єврейства зі своїм характерним виглядом, архітектурою та традиційним мистецтвом. Продемонстровано еволюцію вирішення образів штетла від жанрово-побутових мистецьких традицій до авангардних експериментів. На підставі аналізу теми штетла в творчості польських художників, представників вітебської школи І. Пена, школи "Беца-лєль" та об'єднання "Махмадім", а також безпосередньо єврейських об'єднань і груп в Україні ("Культур-Ліга", "Товариство незалежних художників" і послідовників школи М. Бойчука) виявлено типологію - образів штетла, сюжетні та пластичні "кордони єврейської ідентичності" - від впізнаваних елементів антуражу та світу штетла до абстрактних асоціативних образів, від станкових форм до книжкової графіки та сценографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР=ЄВР)61
Шифр НБУВ: РА382101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Іваньо Ю. Ю. 
Підготовка учнів 8 - 9 класів до вибору професій типу "людина - художній образ" у взаємодії загальноосвітньої школи та коледжу мистецтв: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / Ю. Ю. Іваньо ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність поняття "готовність до вибору майбутньої професії", визначено структуру, показники та рівні готовності учнів до вибору професій типу "людина - художній образ" і методика її оцінювання. Обгрунтовано й експериментально перевірено організаційно-педагогічні умови формування готовності учнів 8 - 9-х класів до вибору професій типу "людина - художній образ", що реалізовувались у процесі спільної діяльності середньої загальноосвітньої школи та коледжу мистецтв як структурні елементи педагогічної технології підготовки учнів до вибору майбутньої професії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.351.6 + Ч421.52 + Щ10 р(4УКР)23-3
Шифр НБУВ: РА384136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Сторчай О. В. 
Становлення й розвиток мистецької освіти у Київському університеті (1834 - 1924 рр.): автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.05 / О. В. Сторчай ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М. Рильського НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше здійснено панорамний огляд мистецько-освітніх процесів у Київському університеті впродовж 1834 - 1924 рр. Вивчення, систематизація та введення у науковий обіг великого архівного матеріалу, друкованих видань XIX ст. значно розширює, а в окремих випадках вперше створює фактологічну базу для аналізу й осмислення становлення та розвитку мистецької освіти в Київському університеті. Висвітлено історію формування та комплектування університетської художньої й архітектурної колекцій як навчальної бази під час викладання рисунка та живопису, архітектури, теорії й історії мистецтва. Комплексне вивчення освітньої діяльності основного кола університетських викладачів рисунка та живопису, архітектури, теорії й історії мистецтва й їх учнів, доповнено новими фактами їх біографії. Досліджено їх педагогічну, творчу, музейну, наукову та просвітницьку діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10 р(4УКР-2К)3-1 + Щ103(4УКР)53
Шифр НБУВ: РА373431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Жердєв В.В. 
Сакральне мистецтво в православних храмах Німеччини (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.05 / В.В. Жердєв ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Зібрано й уведено до наукового обігу новий фактологічний і візуальний матеріал з архітектури та живописного оздоблення православних храмів Німеччини. Реконструйовано історико-культурний контекст поширення православних храмів на німецьких землях, розглянуто їх класифікації дореволюційного та сучасного періодів. Встановлено хронологію появи православних парафій на німецьких землях у XVIII - на початку XIX ст. Складено хронологічні таблиці дореволюційних, а також сучасних православних парафій Німеччини. Виявлено художньо значущі православні храми у Німеччині, проведено їх комплексний стилістичний аналіз. Досліджено стилістичний вплив церковного й академічного мистецтва Російської імперії, авторських шкіл, напрямів та окремих зразків на архітектурні рішення, іконостаси та живописно-демократичну програму оздоблення православних церков Німеччини. Уточнено наукову біографістику німецьких художників у вітчизняному мистецтвознавстві. З'ясовано, що першу спробу відродження візантійської традиції у живописному оформленні храмів започатковано у церкві Преображення Господня (Баден-баден) на початку 1880-х рр., ще задовго до повернення до канонічного іконописання у метрополії. Знайдено й ідентифіковано зразки сакрального мистецтва у Бад-Наугеймі (XVIII ст.), які за стильовими особливостями та розташуванням в іконостасі (службові двері) можуть походити з українських земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4НІМ)53 + Щ103(4НІМ)53-38 + Э372.09(4НІМ)-655
Шифр НБУВ: РА369935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Романенкова Ю. В. 
Маньєризм у художній культурі Європи кін. XV - I пол. XVII ст.: тенденції стильової трансформації: автореф. дис. ... д-ра мистецтвознав. : 26.00.01 / Ю. В. Романенкова ; Нац. акад. керів. кадрів культури і мистецтв. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Проаналізовано комплекс світоглядних універсалій маньєризму, застосовано розширене трактування категорії "маньєризм", запропоновано введення до широкого наукового обігу категорій "маньєристична домінанта", "маньєристична константа". Досліджено провідні тенденції зміни стильової тканини, специфіку співіснування та боротьби різних течій у мистецтві XVI ст. Актуалізовано питання межі Ренесансу та маньєризму в контексті італійського мистецтва та його північно-європейських локальних варіантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4)43-2 + Ю812.282.03
Шифр НБУВ: РА375905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Ковальчук Є. І. 
Формування фонду сакрального мистецтва у Волинському краєзнавчому музеї (1929 - 2009 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.05 / Є. І. Ковальчук ; Волин. нац. ун-т ім. Л. Українки. — Луцьк, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні засади формування фонду. Розкрито понятійний апарат, сформульовано визначення фонду сакрального мистецтва та виокремлено його складові частини. Охарактеризовано фонд за типовою та видовою ознаками, визначено його особливості. Досліджено процеси формування фонду сакрального мистецтва Волинського краєзнавчого музею (ВКМ), визначено й охарактеризовано основні періоди, етапи та шляхи комплектування, склад музейної збірки, роль окремих особистостей, зокрема, П. Жолтовського у розбудові фонду. Визначено та розкрито на прикладі ВКМ реалізацію головних напрямів музейної діяльності в галузі збереження й охорони пам'яток музейного фонду України за період незалежної України, висвітлено його документаційне забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч774(4Укр-9Вол)751 + Щ103(4Укр)-38 л 61
Шифр НБУВ: РА375089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ходак І. О. 
Наукова діяльність Данила Щербаківського в контексті історії українського мистецтвознавства першої третини XX ст.: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.05 / І. О. Ходак ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено наукову діяльність Д. Щербаківського (1877 - 1927 рр.) у контексті становлення українського мистецтвознавства як самостійної галузі наукового знання, його інституалізації в першій третині XX ст. На широкому джерельному матеріалі реконструйовано наукову біографію вченого. Показано нерозривний зв'язок його практичної та дослідницької діяльності. Визначено основні напрями, теми та методи його досліджень. Проаналізовано за проблемно-тематичним принципом мистецтвознавчий доробок, який дозволяє встановити місце Д. Щербаківського в українській мистецтвознавчій традиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10 г(4УКР)61 д Щербаківський Д.
Шифр НБУВ: РА372279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Базильчук Л. В. 
Підготовка майбутніх вчителів образотворчого мистецтва до організації позакласної роботи в загальноосвітніх школах: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Л. В. Базильчук ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2010. — 21 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні основи організації позакласної роботи. Розкрито суть підготовки майбутніх вчителів образотворчого мистецтва щодо організації позакласної роботи в загальноосвітніх школах. Розроблено структуру, визначено критерії та рівні їх готовності щодо даного виду професійної діяльності. Проведено педагогічну діагностику сформованості вихідного рівня готовності студентів щодо організації позакласної роботи. Запропоновано модель підготовки майбутніх вчителів образотворчого мистецтва щодо організації позакласної роботи в загальноосвітніх школах та експериментально перевірено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Ч421.385 + Щ10 р(4УКР)3-34
Шифр НБУВ: РА371961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Піддубна О.М. 
Народна художня творчість у фаховій підготовці майбутнього вчителя образотворчого мистецтва: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.М. Піддубна ; Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. — Житомир, 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто науково-теоретичні засади використання народної художньої творчості у фаховій підготовці майбутнього вчителя образотворчого мистецтва. Уточнено поняттєво-категоріальний апарат дослідження. Проаналізовано стан проблеми фахової підготовки майбутнього вчителя образотворчого мистецтва до застосування народної художньої творчості, визначено критерії, показники рівнів готовності студентів до визначеного виду педагогічної діяльності. Обгрунтовано модель фахової підготовки майбутніх учителів образотворчого мистецтва засобами народної художньої творчості. Доведено, що впровадження авторської моделі на основі поетапної її реалізації сприяє позитивним змінам у рівнях готовності майбутнього вчителя образотворчого мистецтва до професійної діяльності засобами народної художньої творчості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10 р(4УКР)3 + Щ12 р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА369573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
17.

Ваврух М.І. 
Образотворче мистецтво Львова кінця 1950-х - початку 1970-х років: проблема національної самоідентифікації: автореф. дис. канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / М.І. Ваврух ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2009. — 15 с. — укp.

Проаналізовано образотворче мистецтво Львова кінця 1950-х - початку 1970-х рр. Систематизовано творчий доробок художників- шістдесятників на базі певних джерел з урахуванням концепцій, розроблених у сфері мистецтва зазначеного часу. До наукового обігу введено та проаналізовано значну кількість творів, виявлено цінні погляди певних митців про різні аспекти художньої творчості. З'ясовано соціокультурні та духовно-моральні чинники появи у 1960-х р. нової парадигми розвитку українського образотворчого мистецтва. Проведено мистецькознавчий аналіз концепцій художників та зроблено висновок про значущість національно-самоідентифікаційного фактора у процесі визначення перспектив розвитку мистецтва Львова кінця 1950-х - початку 1970-х рр. Відзначено, що ці процеси були невід'ємними від загального тяжіння багатьох молодих художників до волевиявлення в особистому творчому розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР-2Льв)63-17 +
Шифр НБУВ: РА336774

Рубрики:

      
18.

Сімон Антуан Тадрос 
Скульптура у синтезі мистецтв комплексу Баальбек: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / Сімон Антуан Тадрос ; Харків. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено визначення поняття "художнього образу міста", яке базується на принципах ситезу образотворчих мистецтв і архітектури. Виявлено принципи та форми синтезу мистецтв як образного діалогу різних художніх складових образу міста. Проаналізовано художні прийоми формоутворення, гармонізації, а також принципи зображальності у пластиці середовища. Введено до наукового обігу поняття "зображальність" в архітектурі. Проаналізовано змістовно-семантичні та пластичні особливості скульптури й архітектури та їх функції у створенні художнього образу міста. Проведено комплексний мистецтвознавчий аналіз пам'ятника Лівану - міста Сонця (Геліополіса) у Баальбеку як артефаку. Виявлено основні риси "зображальності" його художніх форм, а також принципи гармонізації у системі синтезу образотворчих мистетв і архітектури. Висвітлено основні тенденції у формуванні художнього образу міста Баальбека, наявні у трьох рівнях синтезу, а саме: синтезу культур місцевої, єгипетської, грецької, римської, ранньохристиянської; синтезу стилів, у яких з'ясовано вплив цих культур; синтезу мистецтв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(0)313.4 + Щ133(5ЛІВ-2Б)3 +
Шифр НБУВ: РА363042

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Оборська С.В. 
Синтез мистецтв у предметному середовищі стилю модерн: автореф. дис... канд. мистецтвознав: 26.00.01 / С.В. Оборська ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розглянуто основні підходи до вивчення зазначеної проблеми як у мистецтвознавчому, так і в розрізі світоглядно-філософського наукового мислення. З'ясовано характерні ознаки синтезу мистецтв в європейському середовищі стилю модерн. Охарактеризовано європейську стилістику формотворення модерну синтетичного предметного середовища. Висвітлено принципи побутової колористики в синтезованому предметному середовищі стилю модерн. Визначено особливості сучасного українського інтер'єру стилю модерн, його взаємодію з художньо-стильовими традиціями Заходу та Сходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(0)6-239 + Ю812.283 + Ю812.41 +
Шифр НБУВ: РА367510

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Крупеніна Л.В. 
Творча спілка як культуроутворюючий чинник міського середовища (на матеріалі діяльності Товариства південноросійських художників в Одесі на межі XIX - XX століть): автореф. дис... канд. культурології: 26.00.01 / Л.В. Крупеніна ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено Товариство південноросійських художників (ТПРХ), виявлено феномен цієї організації, який полягає у її багатоаспектних зв'язках з передовими того часу мистецькими об'єднаннями країни, а також у вивченні та використанні європейського художнього досвіду й організаційних практик. Товариство розглянуто як складну, відкриту соціокультурну систему, що характеризувалася цілісністю, самоорганізацією, структурністю, ієрархічністю, у цілеспрямованістю. ТПРХ функціонувало у складний історичний період на межі XIX - XX ст. у культурному просторі Одеси, змінювало й упорядковувало його та було частиною цілісної системи європейської культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР-2ОДЕ)53-29 + Т3(4УКР-4ОДЕ-2ОД)5-7 +
Шифр НБУВ: РА362842

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського