Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (123)Книжкові видання та компакт-диски (290)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю937.31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Швець О. А. 
Вагітність та пологи як чинники зміни смисложиттєвих орієнтацій жінки: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.04 / О. А. Швець ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Виявлено, що вагітність, пологи та перші місяці догляду за дитиною становлять таку зміну соціальної ситуації розвитку, яка веде до значущих трансформацій ціннісно-смислової сфери особистості через формування нової внутрішньої позиції (внутрішньої материнської позиції) та виникнення особливої психологічної структури - внутрішньої картини вагітності, а трансформація смисложиттєвих орієнтацій жінки відбувається в контексті становлення та взаємодії цих психологічних систем. Доведено, що ієрархія ціннісних орієнтацій впродовж вагітності змінюється, як і ієрархія сфер життя й емоційна насиченість життя. Доведено, що основним структурним елементом смисложиттєвих орієнтацій, який зазнає найбільших трансформацій під впливом вагітності, пологів і перших місяців догляду за дитиною, є ціннісне ставлення до себе та до інших (компонент "смисли"), відбувається перехід від афективних парціальних форм ставлень і самоставлення до формування смислової системи ставлень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.31 + Ю937.231 + Р645.027
Шифр НБУВ: РА382774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Пампуха Л.О. 
Гендерні стереотипи в структурі рольового конфлікту жінки- керівника: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Л.О. Пампуха ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено внутрішньоособистісний рольовий конфлікт жінки-керівника. Теоретично обгрунтовано й емпірично досліджено особливості гендерних стереотипів як складових внутрішньоособистісного рольового конфлікту жінки-керівника. Показано, що параметри гендерних стереотипів взаємопов'язані зі ступенем вияву цього конфлікту. Розглянуто особливості стереотипізації та зміст гендерних стереотипів у жінок-керівників. З'ясовано місце та значення гендерних стереотипів у структурі рольового конфлікту такої жінки. Визначено шляхи подолання рольового конфлікту жінки-керівника з застосуванням засобів корекції гендерних стереотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.05 + Ю937.31 +
Шифр НБУВ: РА345771

Рубрики:

      
3.

Кленчу А. М. 
Емоційно-комунікативні особливості атрактивності та їх корекція у дівчат старшого юнацького віку: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / А. М. Кленчу ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Описано симптомокомплекс характеристик атрактивності, в яких, наряду з іншими, провідними виступають емоційно-комунікативні (зовнішня привабливість, оптимістичність, експресивність, впевненість у собі, доброзичливість, відкритість, комунікабельність, щирість, культурність). Розкрито чинники, що сприяють і перешкоджають розвитку атрактивності та виявлені певні її види та рівні її самооцінки. В емпіричному дослідженні встановлено зовнішні та внутрішні фактори специфіки атрактивності (фемінність, андрогінність, екстравертованість, агресивність, емоційна лабільність, експресивність, емпатичність, товариськість, відкритість, самооцінка атрактивності). Розроблено й апробовано систему психокорекції, яка спрямована на розвиток емоційно-комунікативних особливостей атрактивності та позитивної "Я-концепції". Доведено, що впровадження запропонованої програми сприяє значному підвищенню самооцінок учасниць за більшістю виявлених характеристик симптомокомплексу атрактивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.213.2 + Ю937.31 + Ю937.42
Шифр НБУВ: РА382651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Пуларія Т. В. 
Жіночий архетип у міфопоетичній традиції української культури (на матеріалі народної культури Середьної та Нижньої Наддніпрянщини): автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / Т. В. Пуларія ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше предметом спеціального культурологічного дослідження на базі архетипної теорії К. Юнга постали не жіночі образи як такі, а жіночий архетип, форми його відтворення в міфопоетичній традиції української культури, його функціональне значення. Здійснено спробу дослідити регіональну актуалізацію жіночого архетипу в рамках національної культури з окресленням територіальних меж дослідження історико-етнографічними регіонами Середньої та Нижньої Наддніпрянщини та з залученням до аналізу жанрів усної народної творчості (казок, ліричних пісень) та традиційного декоративно-ужиткового мистецтва (декоративного розпису с кринь і вишивки рушників). До наукового обігу введено нові артефакти культури, якими стали весільні скрині Нижньої Наддніпрянщини кінця XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-694 + Ю937.31-953.6
Шифр НБУВ: РА379022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Смахтіна Н. О. 
Індивідуально-психологічні особливості жіночої сексуальності: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Н. О. Смахтіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 18 с.: табл. — укp.

Проаналізовано роль параметрів психосексуального розвитку та їх вплив на дорослу сексуальність жінки. Досліджено зв'язок симптомокомплексу маскулінності / фемінінності та компонентів інфантильної сексуальності жінки. Загальну структуру сексуальності визначено п'ятьма компонентами, які демонструють багаторівневу організацію жіночої сексуальності та відповідають п'яти архетипам, висвітленим у міфологічній літературі. Виявлено типологію жіночої сексуальності, яка характеризує певні типи сексуальної поведінки. Встановлено зв'язок властивостей особистісних характеристик з жіночою сексуальністю. Визначено розуміння сексуальності у жінок, оцінний показник сексуального задоволення та його роль у реалізації сексуального фантазування, сексуальних сценаріїв, структури кохання та партнерських стосунків. Розроблено програму психокорекції "Шлях до жіночності" та наведено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.31-953.6
Шифр НБУВ: РА380013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Кальчук О.С. 
Мотивація до професійної діяльності військовослужбовців-жінок у Державній прикордонній службі України: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / О.С. Кальчук ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2009. — 16 с. — укp.

Вперше визначено складові, структуру, типологію та динаміку мотивації професійної діяльності різних груп військовослужбовців-жінок Державної прикордонної служби України. Розроблено й експериментально перевірено структурну модель мотивації професійної діяльності військовослужбовців-жінок прикордонного відомства, виявлено основні психологічні умови підвищення мотивації їх професійної діяльності. Удосконалено методику діагностики, встановлено критерії та показники оцінювання даної якості та запропоновано засоби її підвищення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-723 + Ю937.31 +
Шифр НБУВ: РА363516

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Кочура Д.А. 
Нейродинамічні кореляти сенсорної чутливості у молодих жінок в залежності від властивостей темпераменту: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / Д.А. Кочура ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено нейродинамічні кореляти, що детермінують особливості сприйняття стимулів різної модальності молодими жінками з яскраво вираженими властивостями темпераменту. З'ясовано, що жінкам з високим рівнем тривожності та нейротизму притаманні висока загальномозкова лабільність, рухливість та інтенсивність збудження, що обумовлюють прискорення початкових етапів світлової адаптації, підвищення слухової та зниження тактильної та пропріоцептивної чутливості. Встановлено, що зміна балансу у напрямі гальмування та зниження фонової активності детермінує уповільнення простих сенсомоторних реакцій і різних етапів адаптації. Доведено, що для жінок з високим рівнем психомоторної активності характерними є висока інтенсивність і низька рухливість збудження, знижена фонова активність і витривалість нервової системи. З'ясовано, що за виключенням пропріоцептивної та тактильної, всі показники чутливості у них кращі, ніж у групи з низькою активністю. Доведено, що агресивні й екстравертовані жінки подібні до активних за високою інтенсивністю та низькою рухливістю збудження, високою рухливістю гальмування та загальномозковою лабільністю, низькою витривалістю нервової системи. Встановлено, що подібність сенсорної сфери виявляється підвищенням абсолютної слухової та зорової чутливості. Доведено, що в агресивних жінок знижені швидкість зорово-моторних реакцій розрізнення, уповільнені початкові етапи світлової адаптації, підвищені термінальні слухові пороги та загалом менші диференційні пороги тактильного та рухового аналізаторів. Виявлено, що в екстравертів знижена ефективність пізніх етапів світлової та темнової адаптації, збільшені диференційні пороги тактильного та рухового аналізаторів. Зроблено висновок, що у різних за темпераментом групах у сприйнятті стимулів різної модальності беруть участь ті ж самі нервові центри, але вихідні рівні їх активації відрізняються та пов'язані з властивостями темпераменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.222 + Ю937.25 + Ю937.31 +
Шифр НБУВ: РА369302

Рубрики:

      
8.

Данилова М. О. 
Особистісні детермінанти формування материнського ставлення жінки до дитини в пренатальний період: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / М. О. Данилова ; Ун-т менедж. освіти. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено модель материнського ставлення (МС) до дитини в період пренатального розвитку. Виділено структурні складові когнітивного, емоційного та поведінкового компонентів МС. Описано змістові критерії для диференціації типів МС, вивчено специфіку типологічних особливостей МС у жінок різних вікових груп. Виявлено особливості детермінанти, що обумовлюють формування певного типу МС. Розроблено й апробовано варіанти програми розвитку МС з урахуванням особистісних характеристик і віку майбутніх матерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.31 + Ю956-994-06-734 + Р64
Шифр НБУВ: РА380113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Найдовська І.В. 
Особливості життєвого стилю жінок у залежності від типу їх гендерної ідентичності: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / І.В. Найдовська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив статево-рольових структур особистості, зокрема, їх рівневих і структурних особливостей на формування життєвого стилю жінок. Розглянуто різноманітні його аспекти: реалізованість жіночого потенціалу, кар'єрні орієнтації, особливості здійснення гендерно-специфічних ролей, функціональні особливості подружніх відносин, особливості любовних стосунків у шлюбі. Показано, що статево-рольова регуляція життєвого стилю жінок більшою мірою виражена тоді, коли є відхилення нормативної структури симптомокомплексу "маскулинності/фемінінності" від андрогінної моделі статево-рольових властивостей особистості. Виявлено психосемантичні особливості структури жіночого простору, а також з'ясовано особливості особистості та стилю керівництва в різних групах жінок-керівників. Запропоновано методики вимірювання рівня реалізованості життєвого потенціалу жінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.31 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА326025

Рубрики:

      
10.

Мірошниченко О.М. 
Особливості самоактуалізації жінки у професійній діяльності: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О.М. Мірошниченко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості самоактуалізації жінки у її професійній діяльності на прикладі соціоекономічних професій, а саме: педагога, медика, військовослужбовця, керівника. До контрольної групи увійшли домогосподарки, які не займалися професійною діяльністю не менше одного року. Установлено, що психологічні особливості самоактуалізації сучасної працюючої жінки зумовлені задоволеністю її потреб у професійній та сімейній сферах. У професійній діяльності ці особливості стосуються вибору професій фемімінного чи маскулінного типів за компенсаторним принципом, орієнтації на різні базові та термінальні цінності, задоволеності своїм професійним вибором і самореалізованості в обраній діяльності, а також співвідношення "Я-актуального" та "Я-ідеального". Розроблено й апробовано тренінг, завдяки якому розвинуто якості, значущі для професійної самоактуалізації. Після проведення тренінгу виявлено ускладнення когнітивної складності особистісних конструктів, що дозволяють усвідомити значущість вищих цінностей-цілей - професійної й особистісної самореалізації, творчості та волі, а також здійснити вибір більш адекватних засобів їх досягнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю937.31 +
Шифр НБУВ: РА353483

Рубрики:

      
11.

Сосіс Л. В. 
Особливості усвідомлення власного досвіду жінками, які потребують психологічної допомоги: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Л. В. Сосіс ; Нац. акад. пед. наук України ; Ін-т психології ім. Г. С. Костюка . — К., 2010. — 16 с. — укp.

Визначено особливості формування у жінок проблемно-насичених наративів, які негативно впливають на їх самооцінку, теперішнє життя та прогнозування майбутнього. Доведено необхідність застосування наративних психотехнологій у роботі з жінками, які потребують психологічної допомоги з метою надання їм можливості особистісного зростання, переживання досвіду якому надається переваги, формування позитивної жіночої ідентичності, що базується на власних цінностях та етичних принципах. Розроблено й апробовано програму наративного тренінгу, що спрямована на усвідомлення та реінтерпретацію жінками їх проблемного досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.31-222
Шифр НБУВ: РА373722 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Денеко М. О. 
Подружня дезадаптація при специфічних розладах особистості у жінок. Причини, механізми формування, психотерапевтична корекція: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 19.00.04 / М. О. Денеко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 27 с. — укp.

Розкрито умови та механізми порушення формування та функціонування сім'ї за різних типів розладу особистості у жінок - емоційно нестійкому, ананкастному, демонстративному, залежному, шизоїдному, тривожному, дисоціальному та параноїдному. Виокремлено різні варіанти та типи шлюбу, форми дезадаптації, визначено причини розвитку подружньої дезадаптації й їх зв'язок із перебігом і проявами даних типів специфічного розладу особистості у жінок. Вдосконалено чотирифакторну концепцію забезпечення сексуального здоров'я. На базі результатів дослідження розроблено нову систему комплексної оцінки та психотерапевтичної корекції різних форм подружньої дезадаптації за різних типів специфічного розладу особистості у дружини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-325 + Ю948.4-72 + Ю937.31
Шифр НБУВ: РА376136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Іщук О.Ю. 
Психологічна підготовка вагітної жінки до перших пологів: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.Ю. Іщук ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості феномену психологічної готовності вагітної жінки до перших пологів і майбутнього материнства. Розкрито сутність поняття материнської ідентичності як психологічного новоутворення розвитку материнської сфери, яка є не лише її ядром, а й одним із ключових аспектів формування особистісної ідентичності жінки. Розглянуто вплив індивідуальних і вікових особливостей вагітної жінки на сприймання нею власної вагітності та рівень її психологічної готовності до майбутніх пологів і материнства. Зроблено експериментальну діагностику залежності між типами сприймання та налаштування до пологів і стилями підготовки до материнства. Розроблено й апробовано програму психологічного супроводу вагітності, в якій одним з основних завдань є підготовка жінки до пологів. Створено експрес-програму психологічної підготовки до пологів. Проаналізовано результати роботи психолога щодо підготовки жінок до пологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.31 + Ю949.2 + Р716.116 +
Шифр НБУВ: РА358419

Рубрики:

      
14.

Лонська Є. В. 
Психологічна структура мотивації до саморозвитку у жінок-жертв домашнього насильства: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Є. В. Лонська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Визначено психологічну структуру мотивації до саморозвитку та виявлено специфіку її прояву в поведінці жінок-жертв домашнього насильства. В цілому позитивна мотиваційна тенденція до саморозвитку жінок-жертв домашнього насильства зазнає негативної трансформації: вона гальмує актуалізацію особистісного потенціалу, потрібного для особистісного зростання, або зовсім перешкоджає даному процесу. Запропоновано психологічну структуру мотивації до саморозвитку жінок-жертв домашнього насильства, а також її специфічні особливості, виражені у так званому індексі віктимної поведінки. Розроблено програму психокорекційної роботи, спрямовану на розгортання особистісного потенціалу й актуалізацію потреби в саморозвитку з метою підвищення стресової толерантності й оптимізації особистісного здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю937.31 + С5*644*333.79
Шифр НБУВ: РА382301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Проскурняк О.П. 
Психологічна структура та особливості прояву феномену готовності до материнства: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / О.П. Проскурняк ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що готовність до материнства (ГдМ) складне, динамічне психічне утворення, що включає стійку позитивну мотивацію до материнства, актуалізацію знань, формування соціально-психологічних умінь і навичок, необхідних для реалізації базових функцій материнства, розвиток особистісних якостей матері, її здатності до емоційного розуміння дитини та самовладання, конструктивної поведінки з дитиною. Виявлено, що у більшості опитаних матерів компоненти ГдМ є сформованими, а у частини вагітних і, особливо, заміжніх жінок, що ще не вагітніли, вони знаходяться в процесі становлення. Розроблено систему психолого-педагогічних засобів підвищення рівня готовності до материнства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.31-5
Шифр НБУВ: РА371526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Сіляєва В.І. 
Психологічне вивчення та корекція образу Я у самотніх жінок: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / В.І. Сіляєва ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Здійснено аналіз самотності як переживання стану. Зазначено специфіку переживання самотності жінками. Виявлено специфічні особливості організації життя самотніх жінок, а також вказано особливості прояву соціального інтелекту. Результати дослідження дають змогу проаналізувати дії з організації власного життя самотніми жінками та визначити їх проблемні зони. Розглянуто способи взаємодії цих жінок з оточуючими. Виділено типи жіночої самотності: самотність жінки без чоловіка; самотність жінки без конкретного чоловіка; самотність як нерозуміння; самотність як нереалізованість жінки. Досліджено особливості образу "Я" самотніх жінок, що відносяться до визначених типів самотності. Запропоновано стратегію та тактику психологічної корекції даним жінкам, а також способи психологічної допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю937.31-694 +
Шифр НБУВ: РА330420

Рубрики:

      
17.

Вівчарик 
Психологічні механізми самореалізації жінки (на прикладі жіночої молоді, включеної у творчу професійну діяльність): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Тетяна Петрівна Вівчарик ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.31 + Ю952.2-734
Шифр НБУВ: РА310710

Рубрики:

      
18.

Бондаревська І.О. 
Психологічні особливості гендерної ідентичності жінок - майбутніх менеджерів: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.10 / І.О. Бондаревська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сутність гендерної ідентичної як одного з видів соціальної ідентичності. Розкрито зміст і структуру гендерної ідентичності таких жінок - майбутніх менеджерів та обгрунтовано її роль у забезпеченні ефективності діяльності організації. Виявлено основні типи гендерної ідентичності таких жінок. Обгрунтовано психологічні умови розвитку компонентів гендерної ідентичності жінок - менеджерів адекватно управлінській діяльності. Розроблено й апробовано тренінгову програму розвитку компонентів гендерної ідентичності жінок - майбутніх менеджерів, необхідних для майбутньої ефективності управлінської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.18 + Ю937.31 +
Шифр НБУВ: РА368543

Рубрики:

      
19.

Коцюба Г.О. 
Психологічні особливості організації узалежненого кохання у жінок: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Г.О. Коцюба ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Наведено результати дослідження феномену залежного кохання у жінок, зокрема, розглянуто його структурну та функціональну організацію. Проаналізовано особливості організації стосунків залежного кохання на особистісному, емоційному та тілесному рівнях, досліджено зв'язок залежності з ранніми травмами та структурою особистості жінок. З'ясовано, що особливістю структури залежного кохання у жінок є дефіцит таких його компонентів, як близькість і відданість. Виявлено, що показник пристрасті статистично не відрізняється від норми, що свідчить про структурний дисбаланс залежного кохання. Розкрито особливості емоційного та тілесного досвіду у жінок, які знаходяться у стосунках залежного кохання. Досліджено психологічну тілесність залежного кохання. Проаналізовано ранній травматичний досвід залежних жінок. Виділено три типи психотравм: травма позбавлення, травма симбіозу та травма, пов'язана з труднощами асиміляції сексуальності. Визначено особистісні риси жінок, які знаходяться у стосунках залежного кохання: субмісивність, висока тривожність, напруженість, високий рівень самокритики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.31-52
Шифр НБУВ: РА372464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Косигіна О.В. 
Психологічні особливості особистості та подружніх стосунків жінок, що взяли повторний шлюб: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О.В. Косигіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Одержано дані щодо впливу стилів подружньої прив'язаності на успішність повторного шлюбу. Виявлено функціональні та дисфункційні стилі подружньої взаємодії. Показано роль трансгенераційних чинників і сімейної історії "за жіночою лінією" у побудові подружньої комунікації жінок у повторному шлюбі. Одержано дані щодо комунікативних і особистісних чинників, що сприяють задоволеності повторним шлюбом у жінок та відмови від дисфункційних сценаріїв подружньої взаємодії у повторному шлюбі. Розвинуто теоретичний аспект щодо типології ранніх психічних травм і способів їх подолання у контексті забезпечення успішності повторного шлюбу, а також щодо рольових шлюбних очікувань і образів подружнього партнера в жінок як чинника успішності повторного шлюбу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.31 + Ю956-70 +
Шифр НБУВ: РА356688

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського