Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (372)Книжкові видання та компакт-диски (127)
Пошуковий запит: (<.>U=Р415.120.23$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Хаддад Айхам Алі 
Вікові особливості вільнорадикального окислення білків і ліпідів у мозку щурів з гіпотиреозом і вплив на них інтенсивного фізичного навантаження: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Хаддад Айхам Алі ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вікові особливості виникнення оксидативного стресу в півкулях головного мозку щурів у разі експериментального гіпотиреозу. Встановлено, що у півкулях головного мозку щурів з експериментальним гіпотиреозом виникає стан оксидативного стресу, проявом якого є нагромадження в його мітохондріальній, мікросомальній і постмітохондріальній фракціях продуктів вільнорадикального окиснення ліпідів і карбонільованих білків. З'ясовано, що формування оксидативного стресу обумовлено підвищенням інтенсивності процесів радикалоутворення в мітохондріях нервових клітин. Доведено, що прояв даного ефекту у разі гіпотиреозу більшою мірою виражений у 12-місячних тварин у порівнянні з 1,5-місячними. Встановлено, що формування експериментального гіпотиреозу у дорослих статевозрілих щурів і тварин пубертатного віку призводить до обмеження проявів прооксидантної дії інтенсивного фізичного навантаження на головний мозок. З'ясовано, що причиною виникнення даного порушення є компенсаторне підвищення ефективності функціонування систем антиоксидантного захисту мітохондрій мозку у разі гіпотиреозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-29 +
Шифр НБУВ: РА358428

Рубрики:

      
2.

Мохамад Салем Джазаерлі 
Вікові особливості проявлення оксидативного стресу при гіпотиреозі в нормі та при фізичному навантаженні: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Мохамад Салем Джазаерлі ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено вікові особливості виникнення оксидативного стресу в печінці за експериментального гіпотиреозу в щурів пубертатного віку. Установлено, що за цих умов його формування спричинене підвищенням інтенсивності вільнорадикальних процесів у мікросомах. Після інтенсивного фізичного навантаження у печінці щурів з гіпотиреозом посилюються прояви оксидативного стресу, що має прояв у додатковому підвищенні вмісту у ній продуктів вільнорадикального окиснення ліпідів. Посилення оксидативного стресу у 1,5-місячних тварин є більш вираженим, ніж у 12-місячних. Вікові розбіжності у його формуванні у печінці щурів з гіпотиреозом супроводжується характерними змінами у вмісті тиреоїдних гормонів у крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-29 +
Шифр НБУВ: РА353753

Рубрики:

      
3.

Чуйкова В. І. 
Дисфункція щитоподібної залози та шляхи її корекції кріоконсервованою плацентарною тканиною: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.19 / В. І. Чуйкова ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше доведено ефективність використання кріоконсервованої алогенної плаценти (КАП) у разі корекції гіпотиреоїдного стану. Встановлено, що використання фрагментів кріоконсервованої ксеногенної фетальної щитовидної залози (ККФЩЗ), на відміну від введення фрагментів КАП, стимулює проліферативну активність гепатоцитів, яка підсилюється за комбінованого введення біоматеріалу. Виявлено, що введення фрагментів ККФЩЗ, у порівнянні з введенням фрагментів КАП та їх комбінованим введенням, викликає більшу антигенну стимуляцію тимуса в ранні терміни дослідження, а у відділенні - уповільнює вікову інволюцію органа. Показано, що комбіноване введення фрагментів КАП і ККФЩЗ сприяє подовженню збереження ксеногенного ко-трансплантата в організмі реципієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-5 + Р457.261.2-5 + Р454.991
Шифр НБУВ: РА374686 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Хороз Л.М. 
Ендоекологічний стан порожнини рота і його корекція за умов дії малих доз радіації та гіпофункції щитоподібної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Л.М. Хороз ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено, що параметрами ендоекологічного стану порожнини рота є фізико-хімічні властивості ротової рідини. Вивчено клініко-фізіологічні показники стану слизової оболонки рота. Доведено, що за умов впливу малих доз радіації на фоні гіпотиреозу відбуваються зміни вказаних параметрів ендоекологічного стану порожнини рота в осіб, що мають гіпофункцію щитоподібної залози і постійно проживають на Рівненщині та Житомирщині. Виявлено роль процесів апоптозу (за електронно-мікроскопічними ознаками) та порушення балансу між перекисним окисненням ліпідів і антиоксидантним захистом у змінах, що відбуваються в слизовій оболонці рота за умов окремої та бінарної дії малих доз радіації та гіпофункції щитоподібної залози. Відзначено, що санаторно-курортні фактори, головним з яких є слабомінералізована вода "Нафтуся", нормалізують фізико-хімічні параметри ротової рідини, не впливають на стан слизової оболонки порожнини рота. Наведено оцінку впливу олії з насіння амаранту на регенеративні процеси в слизовій оболонці рота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-3 + Р661.2-3
Шифр НБУВ: РА319296 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Москалець 
Енергетика ізометричного скорочення скелетного м'яза білих щурів за експериментального гіпотиреозу і стимуляції адреналіном (дослідження in situ): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Тетяна Валентинівна Москалець ; Таврійський національний ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-29
Шифр НБУВ: РА358213

Рубрики:

      
6.

Микитюк М.Р. 
Застосування локального дистанційного кріовпливу у хворих на аутоімунний тиреоїдит з післяопераційним гіпотиреозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / М.Р. Микитюк ; АМН України. Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данилевського. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему оптимізації лікування хворих на аутоімунний тиреоїдит (АІТ) з післяопераційним гіпотиреозом (ПГ) шляхом використання локального дистанційного кріовпливу (ЛДК). Установлено, застосування морфометрії біопсійного матеріалу дозволяє виявити специфічні гістометричні аспекти щодо співвідношень клітинних і тканинних компонентів щитовидної залози, що сприяє диференціюванню стадії розвитку патологічного процесу у даній залозі та виділити переважно лімфоплазмоцитарний і переважно фіброзний варіанти АІТ. Як критерії, що лімітують застосування ЛДК у хворих на АІТ з ПГ, є відносні об'єми стромально-судинного, фолікулярного й інтерфолікулярного компонентів щитовидної залози. Установлено, що лікувальний ефект ЛДК за даними клінічного, гормонального, імунологічного та ультразвукового досліджень виявляється у хворих на АІТ з ПГ у стані субкомпенсації через три місяці і зберігається до 12-ти місяців після його застосування, у хворих на АІТ з ПГ у стані декомпенсації - через шість місяців і зберігаються до 9-ти місяців, після цих строків має тенденцію до згасання, що не впливає на функціональну активність тиреоїдного залишку та клінічний стан хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.11-544 + Р415.120.23-544 +
Шифр НБУВ: РА340278

Рубрики:

      
7.

Чарнош С.М. 
Зміни холінергічної регуляції серцевого ритму при експериментальному гіпотиреозі у статевонезрілих щурів та їх патофізіологічний аналіз: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / С.М. Чарнош ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2008. — 19 с. — укp.

З'ясовано особливості холінергічної регуляції хронотропної функції серця та механізмів розвитку синусової брадикардії у разі експериментального гіпотиреозу у статевонезрілих щурів. Установлено, що для експериментального гіпотиреозу незалежно від способу його моделювання характерним є зміщення вегетативного балансу з переважанням холінергічного компоненту регуляції. Домінування холінергічних механізмів створюється внаслідок наявності взаємно протилежних змін функціональної активності обох відділів вегетативної нервової системи. Ступінь парасимпатикотонії прямо залежить від гіпотиреоїдного стану. Порушення вегетативної регуляції серця у разі гіпотиреозу мають зворотній характер, частота серцевих скорочень формується за умов напруження антагоністичних адренергічних механізмів. Зростає роль холінестерази міокарда, яка обмежує надмірні вагусні впливи. Підсилення вагусної імпульсації у разі гіпотиреозу зумовлене нагромадженням ацетилхоліну у нервових закінченнях. З використанням методу стимуляції синтезу ацетилхоліну за допомогою холіну та метіоніну доведено, що ацетилхолінсинтезувальна здатність гіпотиреоїдного серця вища, ніж у контролі. Зроблено висновок, що головним патогенетичним механізмом розвитку синусової брадикардії у разі гіпотиреозу є надлишковий синтез ацетилхоліну та збільшення його запасів у міокарді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-29 + Р410.1
Шифр НБУВ: Ра361759

Рубрики:

      
8.

Ткаченко В.І. 
Клініко-патогенетична характеристика артропатій у хворих з гіпотиреозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.І. Ткаченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено патогенетичні механізми розвитку артропатій на підставі аналізу клініко-імунологічних показників у хворих з тиреоїдною чи супутньою патологією суглобів - остеоартрозом і ревматоїдним артритом. Застосування нестероїдних протизапальних препаратів і хондропротекторів за умов комплексного лікування хворих на гіпотиреоз з артропатіями покращує результати лікування, сприяє нормалізації імунних показників і цитокінового профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-3 + Р418.12-3 +
Шифр НБУВ: РА348528

Рубрики:

      
9.

Боцюрко Ю.В. 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу та лікування ішемічної хвороби серця на фоні гіпотиреозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Ю.В. Боцюрко ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості клінічного перебігу ішемічної хвороби серця (ІХС) у хворих зі зниженою функцією щитовидної залози. Проаналізовано стан ліпідного обміну, перекисного окислення ліпідів та антиоксидантного захисту, а також реологічні властивості крові й агрегацію тромбоцитів у хворих на ІХС у залежності від вираженості гіпофункції щитовидної залози. Оцінено стан центральної гемодинаміки, діастолічної функції лівого шлуночка у хворих на ІХС зі зниженою функцією щитовидної залози. Оптимізовано методичні підходи до лікування даних хворих із різними ступенями гіпофункції щитовидної залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-37 + Р415.120.23-37
Шифр НБУВ: РА310421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Місюра К.В. 
Комплексний метод лікування хворих на аутоімунний тиреоїдит за наявності гіпотиреозу та супутньої ішемічної хвороби серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / К.В. Місюра ; АМН України. Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данилевського. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Уперше визначено особливості імунологічного стану хворих на аутоімунний тиреоїдит (АІТ) за наявності гіпотиреозу та супутньої ішемічної хвороби серця (ІХС) у порівнянні з хворими на АІТ за наявності гіпотиреозу без ІХС, а також у порівнянні з хворими на ІХС без патології щитовидної залози (ЩЗ). Установлено характер змін ліпідного обміну та внутрішньосерцевої гемодинаміки хворих на АІТ за наявності гіпотиреозу у разі приєднання ІХС. Уперше доведено взаємовплив АІТ за наявності гіпотиреозу та ІХС, характер якого визначається погіршенням показників імунологічного стану, та параметрів ліпідного обміну у хворих з супутньою патологією. Визначено особливості позитивного впливу низькоінтенсивного лазерного випромінювання на результати комплексного лікування супутньої патології ІХС і АІТ зі зниженою після операції функцією ЩЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.11-5 + Р415.120.23-5 + Р410.11-5 +
Шифр НБУВ: РА341995

Рубрики:

      
11.

Білявська С.Б. 
Корекція експериментального гіпотиреозу шляхом комбінованої трансплантації органотипових культур: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / С.Б. Білявська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено вплив комбінованих ауто-, ало- та ксенотрансплантацій нативних фрагментів і органотипових культур щитовидних залоз (ОКЩЗ) щурів і новонароджених поросят з тканинами надниркових залоз і гіпофізу на перебіг післяопераційного гіпотиреозу в щурів. Виявлено вірогідне зростання рівня тироксину у середовищі культивування під впливом дб-цАМФ, фрагментів надниркових залоз і гіпофізу, а також фізіологічних концентрацій кортостерону та ТРГ. Після комбінованого культивування з тканинами надниркових залоз і гіпофізу ОКЩЗ зберігали фолікулярний каркас і достатню кількість життєздатних клітин. Установлено максимальну ефективність алографтів нативних фрагментів ЩЗ і комбінованих ксенографтів нативних фрагментів щитовидних і надниркових залоз у корекції гіпотиреоїдного стану та супутніх метаболічних порушень. Одержано дані про позитивний вплив комбінованого культивування тканин щитовидної, надниркових залоз за умов їх комбінованої трансплантації на морфофункціональні характеристики основного графту та на тиреоїдний статус тварин-реципієнтів у цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-29 +
Шифр НБУВ: РА357289

Рубрики:

      
12.

Ткачик С.Я. 
Корекція клімактеричних порушень в жінок із гіпофункцією щитовидної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.Я. Ткачик ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2003. — 16 с. — укp.

Вивчено порівняльні аспекти клінічного перебігу, психосоціального статусу, ендокринологічних порушень і стан гомеостазу в жінок з нормальною та зниженою функцією щитовидної залози. Показано значення психосоціальних чинників у генезі розвитку клімактеричного синдрому на тлі гіпофункції щитовидної залози. Установлено взаємозв'язок між клінічними, психосоціальними, ендокринними порушеннями та станом гомеостазу в жінок з гіпофункцією щитовидної залози, що дало змогу одержати інформацію про патогенез клімактеричного синдрому і негативного впливу зниженої функції щитовидної залози на репродуктивну систему жінок. Обгрунтовано необхідність удосконалення методики корекції клімактеричних порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-37 + Р415.120.23-3
Шифр НБУВ: РА326721

Рубрики:

      
13.

Товажнянська О.Л. 
Метаболічно-біоенергетичні аспекти патогенезу та лікування патології нервової системи при первинному гіпотиреозі: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / О.Л. Товажнянська ; Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2009. — 40 с. — укp.

З використанням результатів комплексного обстеження 281-го хворого на первинний гіпотиреоз (ПГ) розроблено концепцію патогенетичної ролі порушення метаболічного та біоенергетичного гомеостазу у формуванні неврологічних розладів різних варіантів у разі ПГ. Визначено багаторівневе ураження нервової системи за умов ПГ, а також основні неврологічні форми - енцефалопатію, енцефалополіневропатію, енйцефаломієлополіневропатію та нервово-м'язові синдроми, їх клініко-інструментальні особливості та прогредієнтний перебіг у разі прогресування тяжкості ПГ. Доведено, що основними патогенетичними ланками формування неврологічних ускладнень у разі ПГ є інтенсифікація вільнорадикального окиснення, виснаження антиоксидантного резерву, підвищення атерогенного потенціалу крові, дисбаланс нейромедіаторних систем, розвиток енергетичного дефіциту та лактатацидозу. Визначено взаємозв'язки між тиреоїдним дисбалансом, метаболічними та біоенергетичним порушеннями, клінічними та структурно-функціональними проявами неврологічного дефіциту. Виділено метаболічні критерії прогнозу щодо розвитку неврологічних порушень у разі ПГ. Розроблено комплексні патогенетично обгрунтовані схеми лікування неврологічних ускладнень ПГ і доведено їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-3 + Р415.120.23-3 + Р415.120.23-3
Шифр НБУВ: РА363253

Рубрики:

      
14.

Петренко В.А. 
Морфофункціональні закономірності змін в міокарді щурів при експериментальному гіпотиреозі та його корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / В.А. Петренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості морфофункціональних змін міокарда у динаміці післяопераційного гіпотиреозу та після його корекції L-тироксином та з використанням даного препарату і кальцитоніну, а також шляхом трансплантації фетальних щитовидних залоз (ФЩЗ). З застосуванням біологічних, фізіологічних і морфологічних методів розроблено способи моделювання гіпотиреозу та трансплантації ФЩЗ. Установлено стадійність перебігу гіпотиреоїдної міокардіопатії, наслідком якої розвиток хронічної серцевої недостатності (через 100 діб після проведення експерименту). Лікування L-тироксином тиреоїдектомованих щурів не запобігає формуванню описаних структурних і функціональних змін, але відстрочує їх появу у часі. Лікування з застосуванням кальцитоніну дозволяє запобігти маніфестним ураженням міокарда, що є підгрунтям для розробки схем лікування післопераційного гіпотиреозу. Максимальну збереженість кардіоміоцитів виявлено за умов трансплантації ФЩЗ, це доводить недоцільність подальших пошуків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-29 + Р410.13-29 +
Шифр НБУВ: РА356942

Рубрики:

      
15.

Баранов І.В. 
Обгрунтування лікування хворих з різними клініко-патогенетичними варіантами кислотозалежних захворювань, поєднаних з гіпотиреозом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.В. Баранов ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Під час дослідження 213-ти хворих на кислотозалежні захворювання, з них 145 - в поєднанні з первинним гіпотиреозом, визначено закономірності формування основних клініко-патогенетичних варіантів поєднаного перебігу цих хвороб: гіперсекреторного, дисмоторного, тирогастрального. Встановлено, що розбалансованість у діяльності гіпофізарно-тиреоїдної системи за гіпотиреозу змінює напрямок функціонування гастринової ланки регуляції, внаслідок чого створюються умови для патогенного впливу факторів агресії на слизову оболонку езофагогастродуоденальної зони. Доведено інгібуючий вплив тиреотропного гормону на фактори резистентності слизової оболонки шлунка та його моторно-евакуаторну функцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-5 + Р415.120.23 +
Шифр НБУВ: РА366426

Рубрики:

      
16.

Логвиненко А. О. 
Особливості діагностики і лікування метаболічного синдрому у жінок на тлі субклінічного гіпотиреозу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / А. О. Логвиненко ; АМН України, ННЦ "Ін-т кардіології ім. М.Д. Стражеска". — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Доведено доцільність проведення скринінгового обстеження на тиреотропний гормон у жінок з метаболічним синдромом у віковій категорії старше 50-ти років з метою виявлення гіпофункції щитоподібної залози. Досліджено можливість оптимізації гіполіпідемічної терапії, що дозволяє досягти цільових рівнів атерогених ліпідів крові: загального холестерину та холестерину ліпопротеїди низької щільності без підвищення дози статинів, а також шляхи подолання інсулінорезистентності у жінок з метаболічним синдромом і субклінічним гіпотиреозом, за допомогою використання комбінованої терапії, а саме додаткового призначення патогенетично обгрунтованої замісної гормональної терапії зі статинами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23 + Р410.030
Шифр НБУВ: РА380304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Петров О.С. 
Особливості неврологічної патології та взаємовідносини з біоелектричними патернами головного мозку і церебральною гемодинамікою при гіпотиреозі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.С. Петров ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Виявлено типи реакції центральної нервової системи (ЦНС) у хворих на маніфестний і субклінічний гіпотиреоз за функціональних проб. Установлено характер гемодинамічих змін на всіх рівнях від магістрального до мікрогемоциркуляторного. Вивчено взаємозалежності гемодинамічних показників, спонтанної та викликаної біоелектричної активності у хворих на гіпотиреоз, вплив тиреоїдного статусу на характер цих зв'язків. Визначено стан біоелектричної активності стовбурних структур на фоні гіпотиреозу. Проведено порівняння цих параметрів за маніфестного та субклінічного гіпотиреозу, визначено характерні риси та їх залежність від стану функціонування щитовидної залози. Вивчено взаємини спонтанної та спричиненої біоелектричної активності головного мозку на фоні маніфестного та субклінічного гіпотиреозу, визначено вплив тиреоїдного статусу на характер і силу цих взаємодій. Проведено аналіз кореляційних взаємозалежностей гемодинаміки та біоелектричної активності головного мозку у досліджених хворих і вплив функціонального стану щитовидної залози. З використанням статистичного аналізу, на підставі комплексного вивчення параметрів біоелектричної активності та гемодинаміки в осіб, що страждають на субклінічний гіпотиреоз, виявлено особливості порушень ЦНС, що визначають характер розвитку неврологічної патології на фоні гіпотиреозу. З'ясовано ранні ознаки формування розладів нервової системи, що розвиваються на тлі маніфестного та субклінічного гіпотиреозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-37 +
Шифр НБУВ: РА351276

Рубрики:

      
18.

Ізюмець С. О. 
Особливості розвитку міоми матки та дисгормональних захворювань молочних залоз на фоні гіпотиреозу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / С. О. Ізюмець ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження функціонального стану системи гіпофіз-яєчники та тиреоїдного гомеостазу, а також структурних особливостей щитовидної залози (ЩЗ), молочних залоз (МЗ) і внутрішніх статевих органів за даними інструментальних методів дослідження у жінок репродуктивного віку з гіпотиреозом. Встановлено наявність корелятивних зв'язків між окремими показниками функціонального стану ЩЗ і репродуктивної системи й уточнено механізми розвитку поєднаної дисгормональної патології матки та МЗ на фоні гіпотиреозу. Обгрунтовано необхідність моніторингу жінок репродуктивного віку з гіпотиреозом і розроблено його схему. Доведено ефективність даної системи моніторингу для раннього виявлення, своєчасної корекції та динамічного спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-3 + Р415.120.23-37
Шифр НБУВ: РА376667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Мельник О.І. 
Особливості структурно-метаболічних змін деяких органів травної системи при поєднаному впливі гіпотиреозу та малих доз радіації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / О.І. Мельник ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 22 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості метаболічних змін у крові, тканинах печінки та слизових оболонок шлунка та тонкої кишки, ультраструктурних змін у слизовій шлунка за умов одинарної та поєднаної дії гіпотиреозу, змодельованого введенням мерказолілу та малих доз радіації (сумарна доза 1 Гр), а також досліджено ефект застосування за цих умов олії амаранту. Спостережено активацію процесів ліпопероксидації у всіх досліджуваних середовищах за умов одинарної дії гіпотиреозу та радіації. Виявлено специфіку щодо ферментів антиоксидантного захисту (АОЗ). У всіх дослідних групах на підставі наявності вмісту молочної та піровиноградної кислот в крові зареєстровано активацію анаеробного гліколізу. Спостережено зростання в крові вмісту молекул середньої маси (МСМ) нітрит-іонів, активності гамаглутамілтранспептидази, а також мобілізацію мікросомальних монооксигеназ. Відзначено, що поєднана дія досліджуваних екстремальних чинників виявляється у зниженні ТБК-активних продуктів щодо одинарної дії досліджуваних чинників на фоні зменшення активності основних ферментів АОЗ. Ступінь прояву деструктивних процесів у слизовій шлунка є істотно вищим у порівнянні з одинарною дією цих чинників. Ефект введення амаранту щодо дослідних груп з одинарним та поєднаним впливом екстремальних чинників характеризується підвищенням активності ферментів АОЗ, загальної антиоксидантної активності, зменшенням вмісту малонового діальдегіду в досліджуваних тканинах, концентрації нітрит-іонів, МСМ, молочної та піровиноградної кислот у крові. Введення амаранту підвищує регенераторну здатність уражених клітин слизової оболонки шлунка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-2 + Р361.3 +
Шифр НБУВ: РА321415

Рубрики:

      
20.

Чумак З.В. 
Перебіг та лікувальна тактика клімактеричних порушень у жінок з гіпотиреозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / З.В. Чумак ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше вивчено функціональну активність аденогіпофізу, тиреоїдної та яєчникової системи у жінок клімактеричного періоду на тлі гіпотиреозу й можливий взаємозв'язок між гормональними показниками та проявами клімактеричного синдрому. Доведено наявність у цих жінок підвищеного рівня урогенітальних розладів: диспареуній, дизурій та рецидивуючих піхвових інфекцій, а також порушення мікробіоценозу у перші 5 років постменопаузи у напрямку розвитку важких форм дизбіозу та високого ризику виникнення запальних процесів нижніх відділів урогенітальної системи. Проведено оцінку основного маркеру кісткової резорбції - дезоксіпіридиноліну. Уперше обгрунтовано необхідність використання низьких доз L-тироксину (25 - 50 мг/добу) у комплексному лікуванні хворих з клімактеричними порушеннями та гіпотиреозом на фоні естроген-гестагенної терапії препаратами кальцію, вітамінами, що сприяє нормалізації гормональних показників, піхвової системи та процесів кісткового метаболізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-52 + Р415.120.23-52 +
Шифр НБУВ: РА340530

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського