Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (105)Книжкові видання та компакт-диски (109)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Х884.9(4УКР)02$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Шинкарьов Ю.В. 
Арешт як вид кримінального покарання та особливості правового регулювання його виконання та відбування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Ю.В. Шинкарьов ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено арешт як вид кримінального покарання, особливості його нормативної регламентації, призначення, виконання та відбування. Проаналізовано історію виникнення цього покарання на теренах України, особливості його правового регулювання за часів царату, перетворення його на короткострокове позбавлення волі та реставрацію у чинній системі покарань. Здійснено аналіз законодавства інших країн з правового регулювання арешту як виду кримінального покарання. Розкрито загальні та специфічні ознаки арешту як виду покарань. Сформульовано визначення поняття арешту. Визначено місце арешту в системі покарань. Досліджено порядок і особливості призначення кримінального покарання у виді арешу, здійснено аналіз порядку його виконання та відбування. На підставі дослідження запропоновано теоретичні висновки та пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінального та кримінально-виконавчого законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)023 + Х884.9(4УКР)02 +
Шифр НБУВ: РА348536

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бадира В.А. 
Виправлення жінок, засуджених до позбавлення волі, як мета покарання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.А. Бадира ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 17 с. — укp.

Наведено результати системного дослідження виправлення жінок, засуджених до позбавлення волі, як однієї із цілей покарання, що грунтується на аксіологічному та гендерному підходах. З використанням різних методик дослідження сформульовано розуміння виправлення засуджених, яке не грунтується виключно на opinio moralis, оскільки це б суперечило аксіологічним закономірностям, що склалися в суспільстві. Нова концепція розуміння виправлення засуджених жінок дозволяє критично переосмислити минулу та нинішню кримінально-виконавчу систему та її компоненти. Аргументовано необхідність деетатизації кримінально-виконавчої системи та наведено обов'язкові умови для трансформації кримінально-виконавчої системи у пенітенціарну щодо українських реалій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)021 + Х884.9(4УКР)02 + Ю947.31 +
Шифр НБУВ: РА342739

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Макаренко Т. В. 
Державний контроль за діяльністю установ виконання покарань в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Т. В. Макаренко ; Держ. н.-д. ін-т М-ва внутр. справ України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Визначено поняття, види й особливості установ виконання покарань (УВП) як об'єкту державного контролю. З'ясовано сутність і значення державного контролю за діяльністю УВП. Охарактеризовано сучасний стан державного контролю за діяльністю установ виконання покарань. Висвітлено особливості правового регулювання державного контролю за їх діяльністю. Уточнено предмет державного контролю за діяльністю УВП. Встановлено суб'єкти, які здійснюють державний контроль. Розкрито форми та методи, а також з'ясовано організаційні та процедурні засади здійснення державного контролю за діяльністю УВП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)02 + Х819(4УКР)071
Шифр НБУВ: РА380180 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Мостепанюк Л.О. 
Довірче позбавлення волі як вид кримінального покарання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Л.О. Мостепанюк ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теоретичних і практичних проблем застосування такого виду кримінального покарання, як довічне позбавлення волі. Запропоновано визначення даного поняття, з'ясовано його соціальну стуність і правову природу. Проаналізовано систему правових норм, які регулюють умови та порядок відбування довічного позбавлення волі. Доведено необхідність вровадження прогресивної системи відбування покарання. Досліджено можливості застосування помилування та умовно-дострокового звільнення як форм звільнення від покарання у вигляді довічного позбавлення волі. Обгрунтовано необхідність внесення змін до ст. 51 Кримінального та Кримінально-виконавчого кодексів України. Проаналізовано недоліки законодавства, що регулює призначення та відбування досліджуваного виду пакарання. Сформульовано пропозиції кримінально-правового та виконавчого характеру щодо удосконалення сучасного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)022.1 + Х884.9(4УКР)02 +
Шифр НБУВ: РА337004

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Царюк С.В. 
Кримінально-виконавча характеристика засудених, які відбувають покарання у виправних колоніях максимального рівня безпеки: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.В. Царюк ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження змістового наповнення поняття кримінально-виконавчої характеристики, визначено її місце у структурі основних засобів виправлення та ресоціалізації у виправних колоніях максимального рівня безпеки. Проаналізовано процес зародження та становлення кримінально-виконавчої характеристики засуджених, визначено її функції та структуру. Сформовано наукове уявлення про перебіг процесу виконання та відбування покарання у виправних колоніях даного виду. Наведено кримінально-виконавчу характеристику засуджених, які відбувають покарання у цих колоніях, запропоновано впровадити окремі елементи прогресивної системи відбування покарання засудженими до довічного позбавлення волі. Розроблено пропозиції щодо удосконалення кримінально-виконавчого законодавства України, галузевих нормативно-правових актів, а також рекомендації щодо практичного застосування кримінально-виконавчої характеристики персоналом виправної колонії максимального рівня безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)02 + Х883.9(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА362529

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Селезньов М.О. 
Кримінально-виконавча характеристика покарання у виді виправних робіт: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / М.О. Селезньов ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено кримінально-виконавчу характеристику у структурі правового регулювання виконання та відбування покарання у виді виправних робіт. Визначено суб'єкти виконання даного виду покарання, проведено грунтовий порівняльний аналіз виконання покарання у виді виправних робіт у зарубіжних країнах. Розкрито права й обов'язки засуджених до покарання у виді виправних робіт, визначено порядок застосування засобів виправлення та ресоціалізації до засуджених, розкрито шляхи удосконалення нормативно-правових актів у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)022.9 + Х884.9(4УКР)023
Шифр НБУВ: РА371701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Лукашевич С.Ю. 
Кримінологічна характеристика та попередження злочинності засуджених в місцях позбавлення волі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.Ю. Лукашевич ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено сучасні кримінологічні проблеми злочинності засуджених в місцях позбавлення волі в Україні. Надано розгорнуту кримінологічну характеристику злочинності засуджених, висвітлено основні, кримінологічно значущі риси особи злочинця та потерпілого. Проаналізовано специфічні фактори, причини й умови злочинності засуджених, особливості механізму злочинної поведінки. Запропоновано виокремити в системі спеціально-кримінологічного запобігання злочинності сукупність специфічних заходів для формування у суспільстві антикримінальної культури та сприяти її розповсюдженню серед населення та серед засуджених в місцях позбавлення волі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)02 + Х883.9(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА315503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гусак А. П. 
Кримінологічні аспекти ресоціалізації неповнолітніх, засуджених за вчинення насильницьких злочинів, в умовах позбавлення волі: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / А. П. Гусак ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто ознаки неповнолітнього як суб'єкта злочину. Проаналізовано поняття "насильство", "насильницький злочин". Встановлено види насильства та розроблено підхід щодо класифікації насильницьких злочинів. Розкрито груповий характер насильницьких злочинів, вчинених за участю неповнолітніх. Охарактеризовано сучасний стан і тенденції насильницької злочинності неповнолітніх в Україні. Висвітлено основні детермінанти насильницької злочинності неповнолітніх. Визначено суть понять "ресоціалізація", "адаптація", "реабілітація". Подано структуру процесу ресоціалізації. Виділено труднощі організації ресоціалізаційної роботи за умов позбавлення волі й окреслено напрями її вдосконалення. Запропоновано відповідні законодавчі зміни та доповнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)024 + Х883.9(4УКР)52
Шифр НБУВ: РА369973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Кожина Г.М. 
Невротичні розлади у підлітків, які знаходяться в умовах пенітенціарної системи (клініка, механізми формування, корекція, профілактика): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / Г.М. Кожина ; Ін-т неврології, психіатрії і наркології АМН України. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

З використанням системномго підходу до оцінки результату комплексних клініко-психопатологічних, психодіагностичних, електрофізіологічних досліджень, установлено причинно-наслідковий взаємозв'язок біологічних, соціально-психологічних і клініко-психопатологічних факторів, що визначають формування невротичних розладів у підлітків, які знаходяться у місцях позбавлення волі. Систематизовано патогенетично значущі фактори формування цих розладів. Описано специфіку їх клінічної структури, динаміку клінічного перебігу й особливості синдромогенезу. У структурі невротичних розладів у неповнолітніх правопорушників виділено тривожний, неврастенічний, астеноапатичний і меланхолічний варіанти депресивних розладів, неврастенію, фобічний, компульсивний й обсесивний варіанти обсесивно-компульсивних розладів, а також комплекс афективних, вегетативних, рухових і сенсорних порушень за умов дисоціативних (конверсійних) розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-57 + Х884.9(4УКР)024 +
Шифр НБУВ: РА343183

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Гулак О.В. 
Організаційно-правові засади діяльності підприємств кримінально-виконавчих установ відкритого типу: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Гулак ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено організаційно-правові засади й особливості діяльності вітчизняних підприємств кримінально-виконавчих установ відкритого типу. Вивчено історичні аспекти розвитку адміністративно-правового регулювання їх діяльності в Україні. Проаналізовано стан наукової розробки цієї проблеми. Виявлено особливості організаційно-правового регулювання трудової діяльності засуджених до обмеження волі. Висвітлено загальні проблемні питання організації діяльності сільськогосподарських підприємств кримінально-виконавчих установ відкритого типу. Досліджено основні положення міжнародних правових актів і норм зарубіжного законодавства у контексті побудови ефективної пенітенціарної системи, зокрема установ відкритого типу, та її виробничого комплексу. Сформульовано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до нормативно-правових актів з питань удосконалення організаційно-правового забезпечення діяльності зазначених підприємств, форм і методів державного управління у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)023 + Х884.9(4УКР)023
Шифр НБУВ: РА355529

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Галай А.О. 
Організаційно-правові засади формування та функціонування персоналу установ виконання покарання: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.О. Галай ; Нац. акад. держ. податкової служби України. — Ірпінь, 2003. — 20 с. — укp.

На основі сучасних досягнень адміністративно-правової науки, аналізу як історії розвитку, так і сучасного адміністративного, кримінально-виконавчого законодавства України та зарубіжних країн, практики його застосування, зроблено висновок про те, що в структурі державних службовців особливе місце займає персонал установ виконання покарання, оскільки цілі та завдання його діяльності, його функції та статус суттєво відрізняються від ознак діяльності працівників інших державних органів. Проаналізовано та обгрунтовано наукове поняття "персонал установ виконання покарання". Розглянуто проблеми формування персоналу установ виконання покарання: системи вимог до персоналу, його підготовки та підбору. Як наслідок удосконалено та системно розкрито питання організації належного формування персоналу установ виконання покарання. Проведено теоретичний аналіз функціонування їх персоналу з організаційно-управлінської позиції, виділено та проаналізовано такі складові системи побудови його діяльності, як організація, управління, правове забезпечення. Проведено класифікацію персоналу установ виконання покарання за тими функціями, які він виконує.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)02 п + Х884.9(4УКР)02 п
Шифр НБУВ: РА328001

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Карпенко М.О. 
Особливості провадження в справах про злочини неповнолітніх: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.О. Карпенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

З урахуванням вікових і психологічних особливостей неповнолітніх запропоновано додаткову систему обставин, що підлягають установленню у разі справ цієї категорії. Досліджено діяльність спеціаліста у галузі дитячої та юнацької психології у кримінальному процесі. Розглянуто проблемні ситуації, які мають місце у випадку порушення кримінальної справи, досудовому розслідуванні, на стадії попереднього та судового розгляду справ цієї категорії. Проаналізовано дієвість та ефективність видів покарання і примусових заходів виховного характеру, що застосовуються до неповнолітніх. Розроблено пропозиції до кримінального та кримінально-процесуального законодавства. Надано рекомендації органам, які ведуть процес, з метою підвищення ефективності судочинства по справах про злочини неповнолітніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011.2 + Х893.9(4УКР)809 + Х884.9(4УКР)024 +
Шифр НБУВ: РА331179

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бадьора С.М. 
Проблеми попередження девіантної поведінки вихованців режимних установ для неповнолітніх в історії вітчизняної педагогіки (друга половина ХХ ст.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / С.М. Бадьора ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність поняття девіантної поведінки особи, висвітлено її генезис і з'ясовано причини виникнення. Проаналізовано чинники, що формують поведінку особистості, яка характеризується різного роду соціальними девіаціями, описано систему профілактичних заходів вітчизняної педагогічної практики. Визначено місце християнської етики та християнського віровчення у педагогічному процесі корекційно-профілактичної роботи з асоціальною молоддю. Проаналізовано систему організації навчально-виховної роботи в пенітенціарних установах, вивчено проблеми ресоціалізації підлітків з девіантною поведінкою. Визначено чинники ефективності впровадження результатів новітніх педагогічних досліджень з проблем девіантної поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)63 + Ч421.334 + Ю983.620.2-81 + Х884.9(4УКР)024 +
Шифр НБУВ: РА363577

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Саленков І. В. 
Режим виконання і відбування кримінального покарання у виді позбавлення волі: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / І. В. Саленков ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено історію розвитку кримінально-виконавчого законодавства і права та кримінально-виконавчої системи України, проведено порівняльно-правовий аналіз режиму виконання та відбування покарання у виді позбавлення волі. Визначено поняття режиму, його каральне та виховне значення, проаналізовано режим у колоніях та його основні вимоги, технічні засоби нагляду та контролю, оперативно-розшукову діяльність у колоніях, режим особливих умов у колоніях, підстави застосування заходів фізичного впливу, спеціальних засобів і зброї. Досліджено правовий статус засуджених до позбавлення волі, елементи режиму відбування покарання, матеріально-побутове та методико-санітарне забезпечення засуджених до позбавлення волі, виконання примусового лікування. Розглянуто міжнародні стандарти виконання та відбування покарання у виді позбавлення волі. Обгрунтовано наукове та законодавче удосконалення режиму виконання та відбування покарання у виді позбавлення волі, сформульовано зміни та доповнення до чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)022.1 + Х884.9(4УКР)02
Шифр НБУВ: РА384822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Шпак В.П. 
Теоретичні та практичні засади реабілітаційної діяльності виправно-виховних закладів в Україні (XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / В.П. Шпак ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2007. — 43 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення проблеми реабілітаційно-педагогічної роботи з "важкими у виховному розумінні" дітьми в Україні у XIX - на початку XX ст. Здійснено класифікацію термінологічніх понять дослідженої проблеми. Визначено витоки та висвітлено еволюцію ідеї педагогічної реабілітації "важких у виховному розумінні" дітей, починаючи від філантропізму, на підставі практики авторських і експериментальних педагогічних закладів у контексті діяльності виправно-виховних закладів. Охарактеризовано внесок зурубіжних і вітчизняних педагогів, юристів, лікарів, громадських діячів, діячів освіти до розробки теоретичних засад реабілітаційної діяльності вітчизняних виправно-виховних закладів XIX - початку XX ст. Визначено й науково обгрунтовано опікунський, лікувально-педагогічний і соціально-педагогчний етапи становлення та розвитку реабілітаційної діяльності цих закладів в Україні у даний період. Узагальнено досвід педагогічної реабілітації різних категорій "важких у виховному розумінні" дітей у XIX - на початку XX ст. Охарактеризовано напрями розвитку ідеї педагогічної реабілітації "важких" дітей за сучасних умов реформування освіти в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч424(4УКР)719 + Х884.9(4УКР)024-1 + Х2(4УКР)5-628.4 +
Шифр НБУВ: РА348583

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Іваньков І.В. 
Тюремні установи в Україні в системі карально-охоронного механізму держави (кінець ХІХ - середина ХХ ст.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.В. Іваньков ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто історико-правові проблеми становлення, розвитку та практичної діяльності системи органів й установ виконання покарань України як складової частини карально-охоронного механізму. Установлено, що Головне тюремне управління виникло та зміцнилось як орган виконавчої влади державного апарату царської Росії, основу діяльності якого становили організаційні функції стосовно налагодження діяльності з забезпечення одноманітних умов виконання кримінальних покарань на всій території імперії, у тому числі в Україні. Вивчено правові засади діяльності системи виконання кримінальних покарань за часів перебування при владі Тимчасового уряду, Української Центральної Ради, Гетьманату та Директорії. З часом, у радянський період існування, перебуваючи у підпорядкуванні НКВС, поєднавши у своїй компетенції правоохоронні та репресивно-каральні функції, система виконання покарань вийшла з фактичного підпорядкування органів влади та управління республіки й перетворилась на знаряддя вирішення соціально-політичних і економічних проблем в Україні шляхом беззастережних репресивних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-628.402 + Х628.402.12 + Х884.9(4УКР)021-1 +
Шифр НБУВ: РА340837

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Пєтков В.П. 
Управління виховно-виправним процесом: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / В.П. Пєтков ; Ун-т внутріш. справ. — Х., 1998. — 40 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню питань, які сприяють підвищенню ефективності управлінської діяльності, стосовно прийняття правильних, обгрунтованих рішень органами державного управління з профілактики порушень дисципліни. На теоретичному та емпіричному матеріалах, а також даних статистики розглянуті проблеми організованої і рецидивної злочинності, її профілактики. Досліджені: особистість злочинця, вплив на неї алкоголізму і наркотизму, аналізуються основні напрямки профілактики злочинів, пов'язаних з наркотизмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)02

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського