Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (35)Реферативна база даних (451)Книжкові видання та компакт-диски (663)Журнали та продовжувані видання (401)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю949.24$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Царькова О.В. 
Батьківська поведінка як психологічний чинник ресоціалізації осіб, які звільняються з місць позбавлення волі: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / О.В. Царькова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено основні проблеми та визначено особливості формування сімейних стосунків засуджених, з урахуванням яких розроблено способи психологічної корекції їх батьківської поведінки. Розкрито сутність адекватної батьківської поведінки як важливого чинника успішності ресоціалізації засуджених. Визначено структуру якостей особистості засудженого, які детермінують когнітивний та емоційний компоненти батьківства. Вперше теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено методику психологічної корекції батьківської поведінки в осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, що складається з орієнтаційного, реконструктивно-формуючого та рефлексивно-узагальнюючого блоків. Розкрито специфіку організації та проведення групової виховної роботи з засудженими за умов позбавлення волі, виявлено основні ресурси та фактори підвищення її ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.31 + Ю949.246 +
Шифр НБУВ: РА358668

Рубрики:

      
2.

Мартиненко Н.В. 
Дезадаптація безробітних з особистісними, соматоформними і сексуальними розладами та її психокорекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Н.В. Мартиненко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

На підставі системного міждисциплінарного підходу вивчено специфічні розлади особистості, зокрема, соматоформні відхилення та соціологічні характеристики безробітних чоловіків і жінок. Досліджено особистісні відмінності та міжособистісні взаємини безробітних, охарактеризовано клінічну структуру наявних у них порушень психічного стану та сексуального здоров'я. Встановлено причини, механізми розвитку та прояви дезаадаптації безробітних на різних рівнях взаємодії. Розглянуто різні варіанти та форми дезадаптації, досліджено порушення функціонування сім'ї у разі неможливості одного з її членів влаштуватися на роботу. Розроблено високоефективну систему психотерапевтичної корекції психічних розладів і дезадаптації безробітних на соціальному та мікросоціальному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-32 + Ю948.4-82 + Ю949.241 +
Шифр НБУВ: РА356368

Рубрики:

      
3.

Мурашко О.О. 
Динаміка ціннісно-смислової сфери жінок, які послуговуються допоміжними репродуктивними технологіями: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / О.О. Мурашко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано теоретичну модель материнства, в якій головне місце займає ціннісно-смисловий блок. Установлено, що у процесі подолання безплідності у ціннісно-смисловій сфері особистості жінок відбуваються певні трансформації, зумовлені порушенням балансу між основними цінностями материнської сфери (МС) - власною потребою жінки "бути матір'ю" та цінністю дитини як такої у напрямку підсилення першої. Очікування, взаємопов'язані з появою дитини та власним материнством набувають афективної забарвленості, а образ дитини втрачає конкретні характеристики та витісняються зі свідомості. Відбувається зміщення акценту з вагітності як засобу досягнення материнства на вагітність як самостійну мету, досягнення якої стає втіленням сенсу життя. Наслідком такої трансформації виявляється певна смислова неоформленість материнської сфери. Визначено шляхи психологічної роботи з жінками, які послуговуються допоміжними репродуктивними технологіями. Конкретизовано психологічні проблеми, основні завдання та дії консультантів на кожному з етапів репродуктивної технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-57 + Ю949.246 +
Шифр НБУВ: РА352255

Рубрики:

      
4.

Свиридова В. В. 
Медико-психологічна реабілітація жінок, які перенесли оперативні втручання на внутрішніх статевих органах: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 19.00.04 / В. В. Свиридова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 36 с.: рис. — укp.

Вперше з позицій системного підходу досліджено проблеми медико-психологічної реабілітації жінок, які перенесли оперативні втручання на внутрішніх статевих органах. Встановлено, що актуальний психологічний стан жінок у перед- і ранньому післяопераційному періоді характеризується наявністю синдрому психоемоційної напруги з різним клінічним наповненням і соціально-психологічним аранжуванням залежно від стану подружніх стосунків. Описано клінічні прояви порушень сексуального здоров'я жінок та їх чоловіків до і після оперативного втручання. Встановлено, що сексуальні порушення спостерігаються практично у всіх жінок як до-, так і післяопераційному періоді, проте їх клінічний зміст, ступінь вираженості та соціально-психологічне аранжування залежить від стану подружніх стосунків. Виділено клінічні варіанти та форми сексуальної дезадаптації подружньої пари, в якій дружина перенесла операцію на внутрішніх геніталіях. Доведено, що психічний стан жінок після перенесенного оперативного втручання на внутрішніх статевих органах пов'язаний з об'ємом операції, а також зі станом їх подружніх стосунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.1-82 + Ю949.241 + Р715.76
Шифр НБУВ: РА383396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Башук Л. П. 
Мотиваційні чинники працевлаштування особистості юнацького та дорослого віку: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Л. П. Башук ; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка НАПН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Висвітлено нові науково обгрунтовані результати з дослідження особливостей мотиваційної поведінки безробітної молоді. Проведено її оцінку, проаналізовано систему чинників працевлаштування, які визначають вплив на мотиваційну поведінку молодої особистості в ситуації безробіття, що, в свою чергу, доводить необхідність впровадження диференційованої психологічної допомоги безробітним. Розроблено й апробовано програму соціально-психологічного тренінгу "Ефективність працевлаштування", в якій визначено стратегії, завдання, принципи навчання, тактику проведення, цільову аудиторію, можливі обмеження, бажані результати, рекомендації для спеціалістів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.1-7 + Ю949.241 с + У9(4УКР)249.202.2
Шифр НБУВ: РА373113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Попов М.А. 
Педагогічні умови корекції поведінки важковиховуваних старшокласників у навчально-виховному процесі загальноосвітньої школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / М.А. Попов ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему корекції поведінки важковиховуваних старшокласників у навчально-виховному процесі загальноосвітньої школи. Визначено основні етапи розвитку проблеми корекції їх поведінки. Розкрито сутність, структуру та зміст даної корекції, а також концептуальну своєрідність поняття "важковиховуваність" в його історичній ретроспективі. Обгруновано та перевірено педагогічні умови корекції поведінки таких учнів. Створено й апробовано цільову програму, реалізація якої забезпечує успішну корекцію поведінки даних старшокласників. Розроблено проблемний семінар з питань діяльності класного керівника та наведено методичні рекомендації щодо організації виховної роботи з даною категорією школярів та їх сім'ями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.334 + Ю983.620.2-81 + Ю949.244 +
Шифр НБУВ: РА344659

Рубрики:

      
7.

Бондаревська Л.Л. 
Переживання у структуруванні системних характеристик підсвідомого (на матеріалі АСПН): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Л.Л. Бондаревська ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено феномен переживань та виявлено їх вплив на структурування системних характеристик підсвідомого. Висвітлено теоретичні підходи до проблеми переживань, здійснено їх порівняння з трактуванням феномену переживання, базуючись на психодинамічному підході. Розкрито психологічний зміст категорії значущих переживань та виявлено їх глибинно-психологічну суть. З'ясовано, що зазначений феномен детермінується зовнішніми впливами (подією) та глибинними механізмами психіки, які актуалізуються у синтезі з попереднім досвідом переживань. Доведено, що переживання інтегрує ставлення суб'єкта до події, у цьому процесі формується індивідуально-неповторне сприйняття ситуації. З'ясовано умови виникнення значущих переживань, доведено їх взаємозв'язок з психологічними захистами, на формування яких мала вплив психічна травма, з об'єктними відношеннями й умовними цінностями суб'єкта. Досліджено особливості впливу травмувальних переживань на тенденції до психічного вигорання, психологічної смерті, психологічної імпотенції. Обгрунтовано необхідність здійснення глибинної психокорекції впливу значущих переживань на деструктивні тенденції психіки. Доведено результативність психокорекції, проведеної у майбутніх психологів-практиків за методом АСПН у контексті виявлення значущих переживань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.216 + Ю932.2-35 + Ю949.24 +
Шифр НБУВ: РА352132

Рубрики:

      
8.

Крамченкова В.О. 
Порушення внутрішньосімейних відносин з розвитком співзалежності при наркопатології в сім'ї і способи їх психокорекції: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / В.О. Крамченкова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше виявлено багатофакторні порушення внутрішньосімейних відносин у разі наркопатології в сім'ї. Встановлено, що актуальний гомеостаз в такій сім'ї характеризується слабкою здатністю до адаптації щодо стресорів й емоційною роз'єднаністю, дистанційованістю членів сім'ї один від одного. В патологічній сім'ї з наркозалежним виявлено високий рівень конфліктності, ворожості, тривожності, відчуття неповноцінності, внутрішньосімейної ізоляції та психологічного відходу від дисфункціональної, травмуючої сімейної ситуації, що обумовлено неадекватними самооцінкою та взаємними вимогами, а також конфліктом очікування. Запропоновано концепцію формування співзалежності та модель динаміки сімейної системи у разі наявності наркотизму, згідно з якою механізм розвитку синдрому співзалежності й емоційного вигорання обумовлений інконгруентною адаптацією до патологічної ситуації в сім'ї. Вперше одержано нові дані про роль психопатологічних чинників сімейної взаємодії у формуванні умов актуалізації залежних станів, зокрема, встановлено існування у структурі сімейної взаємодії неадекватних взаємопідтримуючих патопсихологічних патернів і наявність глибинного конфлікту системи відносин особистості й ціннісних орієнтацій наркозалежних і співзалежних. Вивчено дезадаптивні моделі поведінки у фруструючій ситуації, виявлено особливості психоемоційного стану наркозалежних та їх родичів, який характеризується симптомами тривоги й ситуативної депресії, що виражає патопсихологічні ефекти наркотичної залежності, співзалежності й емоційного вигоряння. У процесі корекції наркозалежності встановлено домінування впливу на сімейну систему в цілому, а не на її окремі елементи. Обгрунтовано можливість психокорекції сімейних відносин методом реконструктивного сімейного психокорекційного тренінгу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06 + Ю949.246 + Р11(4УКР)599.64 +
Шифр НБУВ: РА354370

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Жданова М.П. 
Порушення здоров'я сім'ї при алкоголізмі у жінок та його психотерапія: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / М.П. Жданова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

З використанням системного підходу розроблено типологію сім'ї та класифікацію варіантів і форм порушення сексуального здоров'я у разі алкоголізму в жінок. Виявлено емоційні та поведінкові розлади у дітей, особистісні відмінності хворих і членів їх сімей. Визначено закономірності формування та функціонування сім'ї за цієї патології у жінок, взаємозв'язки між порушенням сімейних функцій, формами подружньої дезадаптації, виникненням та перебігом алкоголізму. Розроблено систему сімейної психотерапії та психокорекції сексуальної дезадаптації подружжів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11 + Р11(4УКР)286.14 + Ю956-994-06 + Ю949.246 +
Шифр НБУВ: РА354450

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
10.

Ваврик Т.Ю. 
Психологічна діагностика та корекція схильності до девіантної поведінки працівників органів внутрішніх справ України: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Т.Ю. Ваврик ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розкрито основні напрями формування особистості з девіантними рисами, такими як агресивність, ригідність, тривожність, підозрілість, зверхність, що становлять "симптомокомплекс девіантності". Обгрунтовано необхідність та запропоновано концепцію ранньої психодіагностики схильності працівників органів внутрішніх справ до девіантної поведінки. Визначено напрями профілактики та психологічної корекції девіантності. Створено програму її психокорекції, що використовує позитивні здобутки сучасних психотерапевтичних шкіл. Формою проведення корекційної роботи обрано групову психологічну корекцію, орієнтовану на максимальну стимуляцію активності учасників. В результаті застосування запропонованої програми виявлено позитивні зміни "профілю особистості", що підтверджується проведенням повторної діагностики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю936.2-81 с + Ю949.24 с + Х819(4УКР)112.01 р +
Шифр НБУВ: РА331578

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Павлов Ю.О. 
Психологічна допомога безробітним у кризовому стані в умовах професійної перепідготовки: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Ю.О. Павлов ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Здійснено аналіз основних причин, змісту та наслідків кризових станів особистості, взаємопов'язаних з втратою роботи. Окреслено психологічний портрет особистості безробітних з кризовими станами. Розроблено концептуальну модель організації психологічної допомоги їм за умов професійної перепідготовки. Запропоновано програму психологічної допомоги безробітним з кризовими станами щодо їх професійної адаптації за сучасних соціально-економічних умов, яка передбачає формування в них психологічної стабільності, стійкості до стресу, адекватного сприйняття ринкових реалій, усвідомлення у цьому контексті особистісних проблем, взаємопов'язаних з набуттям нових знань і вмінь, забезпеченням самостійності у прийнятті професійних рішень, плануванням власного майбутнього, креативністю у здійсненні професійної діяльності. Доведено ефективність реалізації зазначеної програми, що суттєво сприяє конкурентоспроможності особистості на сучасному ринку праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.241 + С5*422.111.1 +
Шифр НБУВ: РА343844

Рубрики:

      
12.

Юрченко І.В. 
Психологічна допомога функціонально неповним сім'ям в умовах навчально-виховного комплексу I ступеня: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.В. Юрченко ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

Проведено теоретико-методологічне й емпіричне дослідження основних психологічних особливостей і проблем функціонально неповних сімей, утворених внаслідок трудової еміграції. Визначено особливості їх психологічного супроводу за умов навчально-виховного комплексу I ступеня. Виявлено, що функціонально неповні сім'ї, у порівнянні з повними, відрізняються вищим рівнем конфліктності взаємин, нечіткістю зовнішніх і внутрішніх психологічних меж. Зроблено висновок, що за умов просторової відокремленості подружніх партнерів унеможливлюється або значно утруднюється задоволення ними цілого ряду потреб, які традиційно задовольняє сім'я. З'ясовано, що діти дошкільного та молодшого шкільного віку, які виховуються у функціонально неповних сім'ях, відрізняються підвищеним рівнем тривожності, емоційним відчуженням від батька/матері, що перебуває у трудовій еміграції, нижчим рівнем емоційного благополуччя у сім'ї, у порівнянні з ровесниками з повних сімей. Розроблено програму психологічного супроводу функціонально неповних сімей у навчально-виховних комплексах I ступеня, основними завданнями якої є: розвиток батьківської та материнської відповідальності за виховання дітей; гармонізація сімейних взаємин як запорука збереження та зміцнення психічного здоров'я сім'ї загалом і кожного її члена зокрема. Основними результатами проведення програми психологічного супроводу функціонально неповних сімей є: зміцнення психологічних засад сім'ї за умов просторової розлученості подружніх партнерів шляхом утвердження у сімейних взаєминах гнучкості, щирості, довіри, емпатії, зниження конфліктного потенціалу та емоційної холодності, відчуженості між членами сім'ї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч491.09 + Ю949.246 + Ю956-994-06-734 +
Шифр НБУВ: РА357982

Рубрики:

      
13.

Овдієнко І. М. 
Психологічна підготовка керівників загальноосвітніх навчальних закладів до взаємодії зі шкільною психологічною службою: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / І. М. Овдієнко ; ДВНЗ "Ун-т менедж. освіти". — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено аналіз основних наукових підходів до вивчення проблеми взаємодії, на основі яких визначено зміст, структуру та показники ефективної взаємодії керівників ЗНЗ зі шкільною психологічною службою (ШПС). Висвітлено проблеми психологічної підготовки управлінців до взаємодії з цією службою. Розроблено модель психологічної готовності керівників ЗНЗ до цієї взаємодії як результату їх психологічної підготовки. Встановлено особливості та чинники готовності керівників ЗНЗ до взаємодії з ШПС. Апробовано авторську програму психологічної підготовки керівників ЗНЗ до взаємодії з ШПС та доведено ефективність її використання за умов професійного навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.181:Ч30 + Ю949.244
Шифр НБУВ: РА380061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Кажарська О. М. 
Психологічна підготовка молодого вчителя в системі післядипломної педагогічної освіти: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / О. М. Кажарська ; Ун-т менедж. освіти. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Виявлено й описано групи психологічних труднощів молодого вчителя на початковому етапі професійної діяльності, що негативно позначаються на здійсненні професійних функцій педагога. Розроблено теоретичну модель психологічної підготовки (ПП) молодого вчителя, обгрунтовано форми її реалізації у процесі післядипломної педагогічної освіти. Визначено організаційно-методичні та психологічні умови ефективної ПП, які сприяють підвищенню рівня психологічної готовності молодого вчителя до його професійно-педагогічної діяльності. Розроблено й апробовано програму ПП молодих учителів у системі післядипломної педагогічної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.244 + Ч489.514(4УКР)78
Шифр НБУВ: РА374666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Афанасьєва Т. О. 
Психологічний супровід професійного розвитку майбутнього психолога у вищому навчальному закладі: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Т. О. Афанасьєва ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено проблему професійного розвитку майбутніх психологів у ВНЗ. Визначено сутність цього явища як складової динамічної структури. Розкрито структуру готовності до професійної діяльності. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено технологію психологічного супроводу професійного розвитку майбутніх психологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю9 р(4УКР)3 + Ю949.244
Шифр НБУВ: РА385961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Бабак К. В. 
Психологічний супровід професійного розвитку студентів педагогічного коледжу: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / К. В. Бабак ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Здійснено системне теоретико-експериментальне вивчення змісту, структури й особливостей професійного розвитку студентів педагогічного коледжу в контексті психології життєтворчості особистості. Запропоновано структурно-інтегративний підхід до розуміння змісту первинної професіоналізації як одночасного розгортування особистісних, професійних і процесуальних компонентів онтогенетичного розвитку особистості та набуття статусу суб'єкта власної життєтворчої активності. Обгрунтовано необхідність запровадження системи психологічного супроводу професійного розвитку студентів педагогічного коледжу, розроблено його теоретичну модель. Визначено провідні комплекси особистісних характеристик, розвитком яких забезпечується процес первинної професіоналізації педагога. Розкрито сутність та особливості психологічного супроводу професійного розвитку студентів педагогічного коледжу на етапі первинної професіоналізації, розроблено, апробовано та доведено ефективність комплексної програми психологічного супроводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.244 + Ч479.511.203
Шифр НБУВ: РА381865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Химко М.Б. 
Психологічні особливості батьківського ставлення до дітей з аутизмом: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / М.Б. Химко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка НАН України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Наведено результати теоретичного й емпіричного дослідження психологічних особливостей батьківського ставлення до дітей з аутизмом. Розглянуто ставлення батьків до різних аспектів сімейного життя та сімейної ролі, визначено рівень суспільної фрустрованості, стресостійкості та соціальної адаптації, емоційних станів, а також особливості внутрішнього конфлікту. Виявлено, що батьки аутистичних дітей переживають значні емоційні та соціальні труднощі. Проаналізовано індивідуально-психологічні та соціально-психологічні чинники, які за цих умов негативно впливають на батьківське ставлення до аутистичної дитини. Розроблено й апробовано комплексний психокорекційний підхід, спрямований на зміну стосунків між батьками та дітьми, запобігання та зниження виявів внутрішніх конфліктів, негативних емоційних переживань. Психокорекційну роботу спрямовано на допомогу батькам аутистичної дитини подолати внутрішньо-особистісні проблеми, оптимізувати ставлення до власної аутистичної дитини, визначити особливості ціннісної сфери батьків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06-734 + Ч439.5 + Ч491.08 + Ю949.246
Шифр НБУВ: РА372449 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Костюк А. В. 
Психологічні особливості емоційного вигорання оперативних психологів: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / А. В. Костюк ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2011. — 21 с. — укp.

Визначено основні підходи до проблеми емоційного вигорання та визначено місце власного дослідження даного феномену. Модель виникнення емоційного вигорання у оперативних психологів, що працюють в системі ОВС, включає в себе наступні чинники: соціально-демографічний (посада, наявність дітей), стажевий (загальний стаж в ОВС, стаж на основній посаді, стад роботи психологом в ОВС), особистісний, ставлення до роботи та власного Я (задоволення від праці, соціально-орієнтована та індивідуально-орієнтована орієнтація, відчуття безпорадності, нелояльності, аддиктивне подолання тривоги та ін.). Побудовано модель взаємин між чинниками, відповідальними за формування вигорання у психологів, які працюють в ОВС, яка дозволила відзначити роль особистісних чинників як провідних в даному процесі. Меншу відносну вагу мали стажеві чинники, а також особливості відношення психологів до діяльності і до власного Я. Розроблено превентивно-коректувальну комплексну програму, яка дозволяє мобілізувати внутрішній потенціал особистості, розширити коло її можливостей, які визначаються специфікою діяльності оперативного психолога.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.241 + Ю935.21-69 + Х819(4УКР)112.010.22
Шифр НБУВ: РА377633 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Фальова О.Є. 
Психологічні особливості особистісного розвитку студентів різних спеціальностей у навчальному процесі вищого навчального закладу: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.Є. Фальова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку психологічних особливостей особистісного розвитку студентів технічних і економічних спеціальностей за звичайних умов навчання та в процесі порівневого психологічного супроводу (ПС) студентів у аспекті психологічної служби ВНЗ. На підставі аналізу основних теорій особистості, різноманітних підходів до визначення її структури та структурних компонентів виділено блоки особистісних якісних показників студентів: характерологічного, мотиваційного, комунікативного й емоційно-вольового. Наведено загальну характеристику програми ПС студентів ВНЗ, розглянуто специфіку студентства як особливу вікову та соціально-психологічну категорії, студентів як суб'єктів учбово-професійної діяльності. З використанням одержаних даних доведено, що ефективність ПС досягається, коли він має порівневу організацію та здійснюється за умов безпосередньої взаємодії психолога зі студентами й опосередковано - через викладачів у процесі цілісного та безперервного процесу вивчення, аналізу, розвитку та корекції психологічних особливостей студентів ВНЗ протягом усіх років навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю949.244 + Ч481.22 +
Шифр НБУВ: РА342905

Рубрики:

      
20.

Коломієць-Левчук А.С. 
Психологічні особливості перебігу міжособистісних конфліктів в державних та недержавних організаціях: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / А.С. Коломієць-Левчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Здійснено теоретичний аналіз стану розробленості проблеми в психології. Виявлено об'єктивні та суб'єктивні чинники, умови і причини виникнення міжособистісних конфліктів в організаціях. Виявлено відмінні організаційно-управлінські чинники, які визначають причини виникнення конфліктів у державних і недержавних організаціях. Одержано нові дані стосовно специфічних рис міжособистісних конфліктів у державних і недержавних організаціях. Розроблено основні положення системи профілактики міжособистісних конфліктів в організаціях. Розроблено та апробовано методи підвищення конфліктологічної компетентності як форми профілактики міжособистісних конфліктів у межах тренінгу. Зазначено, що методичні розробки можуть використовуватися в навчальному процесі для підвищення професійної підготовки, перепідготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю949.24 +
Шифр НБУВ: РА368549

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського