Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (1078)Книжкові видання та компакт-диски (700)Журнали та продовжувані видання (30)
Пошуковий запит: (<.>A=ДЕМЧЕНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 58
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Демченко 
Аналітичні дослідження в ряді протигрибкових лікарських засобів похідних азолів та нафтилметиленаміну: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Вікторія Олександрівна Демченко ; Львівський національний медичний ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.813.7
Шифр НБУВ: РА366149

Рубрики:

      
2.

Демченко О.О. 
Біологічні особливості видів роду IViburumD L. в зв'язку з інтродукцією в Правобережному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / О.О. Демченко ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено біологічні особливості 11-ти видів та п'яти форм роду Viburnum L. у Правобережному Лісостепу України. Вивчено ритми розвитку, особливості росту пагонів, цвітіння та плодоношення видів Viburnaceae. Установлено, що за умов Лісостепу України фенофази більшості досліджених видів характеризуються стабільністю та узгоджуються з погодно-кліматичними умовами району інтродукції. Висвітлено питання стійкості видів Viburnum до несприятливих чинників оточуючого середовища, відзначено їх високу екологічну пластичність, зимостійкість та посухостійкість. Проаналізовано особливості насіннєвого та вегетативного розмноження, запропоновано ефективні методи розмноження. Підведено підсумки інтродукції та зроблено оцінку успішності акліматизації досліджуваних видів та форм роду Viburnum у Правобережному Лісостепу України. Оцінено декоративні якості об'єктів дослідження, запропоновано три фізіономічні типи калини. Розроблено приклади композиційних рішень і надано рекомендації з практичного використання калин в основних елементах озеленення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.89-2 калина +
Шифр НБУВ: РА329786

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Демченко С.І. 
Біологічні особливості гриба IPeniophora gigantea/I (Fr.) Mass. - природного антагоніста IHeterobasidion annosum/I (Fr.) Bref.: Автореф. дис... канд. біол. наук / С.І. Демченко ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2001. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.233*60*80*72-63(4Укр) + П496.91(4Укр)
Шифр НБУВ: РА316872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Демченко Г.В. 
Вентильний реактивний тяговий двигун із живленням від джерела постійного струму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / Г.В. Демченко ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці та дослідженню вентильного реактивного двигуна (ВРД) для шахтного акумуляторного електровоза. Показано шляхи визначення геометричних і електричних параметрів електромеханічного перетворювача вентильного реактивного тягового двигуна, що забезпечують отримання заданих електромеханічних характеристик у габаритах базової машини. Розроблено моделі електромагнітних досліджень ВРД. Для розрахунку магнітного поля використовується метод скінчених елементів. Результати математичного моделювання дозволили уточнити параметри ВРД і склали основу для визначення електромеханічних характеристик апробованими методами з наступною експериментальною перевіркою на повномаштабних фізичних моделях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И164.22-533-021.1

Рубрики:

      
5.

Демченко М.О. 
Водорозчинні комплекси білків з похідними декстану та поліакрилової кислоти: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / М.О. Демченко ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено кон'югації білків з модифікованими полісахаридами, їх комплексоутворення з поліаніонами за участю перехідних металів, їх фізико-хімічні властивості та імуногенність. З використанням розроблених нових сенсорних матриць вивчено кінетику утворення полімер-білкових кон'югатів за методом поверхневого плазмового резонансу. Показано залежність цієї реакції від хімічної структури матриці. Встановлено, що залежно від співвідношення гідрофільних і гідрофобних груп у полімері утворюється два типи комплексів - з відкритою поверхнею білкової глобули та з поверхнею, покритою полімерним ланцюгом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р266.9
Шифр НБУВ: РА320104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Демченко В.Л. 
Вплив магнітного і електричного полів на структуру та властивості систем на основі епоксидного полімеру, оксидів металів і поліаніліну: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.19 / В.Л. Демченко ; Ін-т хімії високомолекуляр. сполук НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2-1 +
Шифр НБУВ: РА367810

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Демченко Е.М. 
Грунтові водорості лісів Українського Полісся: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Е.М. Демченко ; НАН України. Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного. — К., 1998. — 20 с. — укp.

У лісових грунтах Українського Полісся знайдено 232 види водоростей: Chlorophyta - 170 видів, Xanthophyta - 38, Bacillariophyta - 13, Cyanophyta - 7, Euglenophyta - 3 та Dinophyta - 1. Серед них 171 вид - новий для грунтів Українського Полісся, 43 - для грунтів України та 23 - для альгофлори України загалом. Два види - IChloromonas prokudiniiD Kostikov & Demczenko та IChlorococcum papillatumD Demczenko, описані як нові для науки. На основі оригінальних та літературних даних, складено конспект флори водоростей грунтів Українського Полісся. Проведено флористичний та фітоценотичний аналізи грунтової альгофлори даного регіону, виділено 7 грунтових альгоугрупувань досліджених лісів. Виявлено вплив географічної широти на розповсюдження водоростей у грунтах лісів Українського Полісся. Встановлено зв'язок в розподілі грунтових водоростей певних пігментних та морфологічних груп з різними лісовими фітоценозами. На основі аналізу гетерогенності видового складу виявлено специфіку досліджуваної альгофлори і встановлено ступінь її спорідненості з грунтовими альгофлорами лісів інших регіонів України. Складено оригінальні описи місцевих популяцій 54 видів грунтових водоростей, уточнені діагнози деяких з них. Виявлено та описано новий тип поділу клітин у деяких представників Сhlamydophyceae.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.2*80,022

Рубрики:

      
8.

Демченко О.А. 
Групи інтересів в засобах масової інформації: вплив на політичний процес в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.А. Демченко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 18 с. — укp.

Проаналізовано умови, принципи та форми діяльності основних груп інтересів, що існують у засобах масової інформації, встановлено їх ефективність і можливості впливу на політичний процес в Україні. Структуровано теорію груп інтересів, розглянуто особливості її становлення, засади сучасного формування та напрямки подальшого розвитку. Визначено можливі напрямки теоретичного осмисленння діяльності груп політичних інтересів. Проаналізовано основні методологічні підходи щодо діяльності груп інтересів. Виокремлено й охарактеризовано функції, типи та специфіку діяльності груп інтересів. Показано місце та роль груп інтересів у політичному процесі. Визначено основні групи інтересів, що діють у межах засобів масової інформації, розглянуто форми їх діяльності та встановлено ефективність. Охарактеризовано основні інтереси базових у межах ЗМІ груп. Досліджено стан, значення, тенденції розвитку журналістської спільноти України як групи інтересів. Досліджено можливості діяльності та перспективи груп політичних інтересів у сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.1 + Ф018 +
Шифр НБУВ: РА350370

Рубрики:

      
9.

Демченко Н.М. 
Гуманітарна освіта в рецепції славістів Лівобережної України (друга половина XIX - початок XX століття): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Н.М. Демченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес формування славістичних наукових шкіл Лівобережної України, визначено чинники, що сприяли її становленню. Досліджено умови становлення світоглядно-педагогічних переконань і життєвих цінностей словесників означеного періоду. Доведено, що особливе місце у теоретичній спадщині слов'янознавців Лівобережної України займала проблема мови як засобу формування національної свідомості. Розкрито їх погляди на проблему особистості вчителя, його професійної підготовки та самоудосконалення. Узагальнено внесок представників словесності Лівобережної України у розробку теорії та практики проблем змісту гуманітарної освіти. Визначено особливості їх ідей щодо тенденції розвитку освіти, принципів формування змісту освіти класичних навчальних закладів, вимог до його відбору й умов практичної реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4Укр)52 + Ш041 г(4Укр)5
Шифр НБУВ: РА375194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
10.

Демченко В.І. 
Державна стратегія управління процесами природокористування приморських регіонів: автореф. дис... канд. філос. наук: 25.00.02 / В.І. Демченко ; Донец. держ. ун-т упр. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та сформульовано стратегії державного управління процесами природокористування приморських регіонів на основі принципів стійкого розвитку й удосконалення механізмів регіонального та державного програмування природокористування. Виявлено, що сучасне управління природоохоронною діяльністю не забезпечує збереження цілісності природних комплексів і об'єктів. Проаналізовано стан антропогенно трансформованих приморських територій Донецької області. Обгрунтовано необхідність переходу до ціннісно-орієнтованого програмного управління природокористуванням приморських регіонів на засадах соціального партнерства. Розроблено структуру концепції державного управління та інформаційної складової механізму прогнозування та планування екологічно збалансованого стійкого розвитку. Розроблено базову стратегію державного управління сталим розвитком приморських регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)280-21,01 + Х859(4УКР)113/114 +
Шифр НБУВ: РА366944

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
11.

Демченко 
Діяльність М.А.Белелюбського (1845-1922) в контексті розвитку транспортної науки і техніки (кінець ХІХ ст. - початок ХХ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / Тетяна Федорівна Демченко ; Державний економіко-технологічний ун-т транспорту. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.232д(4УКР) Белелюбський, М.А. + О2д(4УКР) Белелюбський, М.А.
Шифр НБУВ: РА365024

Географічні рубрики:

      
12.

Демченко Н.С. 
Договір купівлі-продажу об'єктів приватизації (на матеріалах арбітражної практики України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.С. Демченко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Міститься комплекс теоретичних і практичних питань, пов'язаних з відчуженням державного майна в процесі приватизації. Досліджуються проблеми договірних відносин купівлі-продажу об'єктів приватизації та їх правового регулювання. Проводиться аналіз суб'єктивного складу, об'єкту, змісту договору купівлі-продажу в процесі приватизації, розглядаються проблеми укладення договорів купівлі-продажу об'єктів приватизації та визнання їх недійсними. Визначаються і обгрунтовуються поняття договору купівлі-продажу в процесі приватизації та його особливості. Розроблено ряд науково-теоретичних положень стосовно участі у договірних відносинах купівлі-продажу в процесі приватизації фінансових посередників, порядку укладання договору купівлі-продажу об'єктів приватизації при викупі, на аукціоні та за конкурсом, визначення підстав та застосування наслідків визнання недійсними вказаного договору. На основі аналізу законодавчих та інших правових актів з питань приватизації, практики розгляду арбітражними судами спорів, пов'язаних з продажем державного майна в порядку приватизації, сформульовано конкретні пропозиції по вдосконаленню правового регулювання договірних відносин купівлі-продажу в процесі приватизації та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.41 + Х892.19(4УКР)189.4

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Демченко В.О. 
Іхтіофауна та показники якості води Молочного лиману в зв'язку з рибогосподарським використанням водойми: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / В.О. Демченко ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Проведено аналіз іхтіофауни Молочного лиману. Досліджено динаміку різноманіття риб у зв'язку з коливаннями показників якості води, зумовлених природною та штучною реорганізацією водойми. Вивчено основні популяційні показники рибного населення водойми з урахуванням абіотичних (гідрологічних, гідрохімічних та інших) і антропогенних чинників (інтенсивності штучної підтримки гідрологічного режиму, промислу). Простежено зміни рибогосподарського значення водойми. Встановлено корелятивний зв'язок між кількістю видів риб та солоністю води в лимані. Проведено детальне узагальнення та виявлено закономірності формування окремих складових частин екосистеми досліджуваної водойми, що дозволяє окреслити напрямки збереження, раціонального використання та відтворення рибних ресурсів не тільки Молочного лиману, а й інших подібних екотонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*80 + П728.53 +
Шифр НБУВ: РА328762

Рубрики:

      
14.

Демченко А.М. 
Конденсовані поліметиленазоли: Автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.02 / А.М. Демченко ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2001. — 38 с. — укp.

Розроблено методи синтезу імідазол- і триазолвмісних сполук, конденсованих з насиченим поліметиленовим фрагментом, вивчено умови алкілування гетероциклічних N-април(алкіларил)амідинів, їх будову, а також виявлено закономірності взаємозв'язку структурних особливостей і біологічної активності молекул. Показано можливість синтезу на їх основі більш складних аналогів азулену. Встановлено закономірності направлення алкілування заміщеними фенацил-бромідами насичених і ароматичних N-арил(алкіларил)амідинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 поліметиленазол + Л662.262
Шифр НБУВ: РА312965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Демченко С. В. 
Масова комунікація у процесі розбудови громадянського суспільства: історія, теорія, українські реалії: автореф. дис. ... д-ра наук із соц. комунікацій : 27.00.01 / С. В. Демченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2011. — 34 с. — укp.

Досліджено масовокомунікаційний аспект формування в Україні громадянського суспільства та вплив на цей процес глобальної "медіатизації" суспільних відносин. Доведено тезу про те, що через специфічні особливості перехідного періоду в Україні відбулися суттєві зміни у змістовому наповненні національного інформаційного простору, а масова комунікація, що об'єднала в єдиній інтегративній моделі медіа, рекламу, паблік рилейшнз, Інтернет, у нашій країні стала невід'ємним елементом демократичних суспільних відносин, особливим громадсько-політичним інститутом. Проаналізовано роль масової комунікації у процесах державотворення, соціокультурної орієнтації суспільства, специфіку державної інформаційної політики в Україні та забезпечення свободи слова. Проведено теоретичну реконструкцію особливостей комунікаційного простору суспільства перехідного типу за умов постійного впливу складових масової комунікації як генераторів інформаційних потоків у сучасному українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 + Ф3(4УКР)16
Шифр НБУВ: РА385429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Демченко С.В. 
Медіаполітична система в сучасній Україні (інтегрована комунікаційна модель): Автореф. канд. політ. наук. 23.00.02 / С.В. Демченко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено сутність, структуру та національні особливості медіаполітичної системи та її роль у сучасних політичних трансформаціях українського суспільства. Доведено, що в Україні активно здійснюється процес "медіатизації політики", в якому спостерігається своєрідне змагання медіатехнологій різних політичних груп, що сприячиняє подальшу персоналізацію політичних процесів, сприяє їх емоційному й ірраціональному сприйняттю. Встановлено, що адаптуючись до сучасних українських реалій, медіа, реклама та зв'язки з громадськістю інтегруються у межах медіаполітичної системи в єдину комунікаційну модель, спрямовану на реалізацію соціалізаторської та пропагандистської функцій. Виявлено її активний вплив на формування певних політичних інститутів за відсутності або слабкого розвитку інших форм політичного будівництва, заміняє їх та забезпечує легітимністю. Визначено, що метою медіаполітичної системи в Україні є створення корпоративної політичної інформації та її розповсюдження у соціумі для впровадження у масову свідомість світоглядно орієнтованих оцінок суспільного життя, формування системи громадських цінностей, орієнтирів, символів та оцінних інтерпретацій. Виявлено особливості зв'язків паблік рилейшнз як складової медіаполітичної системи з певними ідеологічними концепціями. З'ясовано, що інтеграція медіа з рекламою та паблік рилейшнз, їх активне взаємопроникнення сприяє подальшій трансформації влади в інформаційну сферу та призводить до значної маніпуляції громадською свідомістю та посилення авторитарних тенденцій у формі так званої "керованої демократії".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043 + С5*666 +
Шифр НБУВ: РА331835

Рубрики:

      
17.

Демченко О. В. 
Нейропсихологічні і нейрофізіологічні особливості синдрому помірних когнітивних порушень у хворих на гіпертонічну дисциркуляторну енцефалопатію похилого віку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / О. В. Демченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вивчено нейропсихологічні та нейрофізіологічні особливості у хворих на гіпертонічну дисциркуляторну енцефалопатію (ГДЕ) II ст. з синдромом помірних когнітивних порушень (ПКП) похилого віку. Встановлено особливості когнітивного статусу залежно від підтипу синдрому ПКП і визначено ризик розвитку синдрому деменції у хворих з синдромом ПКП. Встановлено, що особливістю нейропсихологічного профілю у хворих на ГДЕ II ст. з синдромом ПКП є зниження ментального, слухового та зорового контролю уваги, комплексу показників вербального логічного, простого та складного асоціативного та візуального асоціативного, а також складного зорово-просторового компонентів як короткотривалої, так і довготривалої пам'яті. Під час аналізу частотних характеристик і просторового розподілу ритмів електроенцефалографії у хворих похилого віку на ГДЕ II ст. з синдромом ПКП встановлено зменшення середньозваженої частоти бета-ритму, зниження відносної потужності бета- та підвищення відносної потужності тета-ритму. У результаті повторних досліджень через три роки в групі хворих на ГДЕ II ст. з синдромом ПКП похилого віку встановлено розвиток деменції в цілому у 35,3 % хворих. Залежно від підтипу синдрому ПКП встановлено, що через три роки синдром деменції виявлено у 55 % хворих з амнестичним підтипом, у 34,8 % - із мультидоменним, у 15,8 % - з неамнестичним. Показано можливість корекції преддементних когнітивних порушень (синдром ПКП) препаратами ноотропної групи у хворих на ГДЕ II ст. похилого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 + Р410.030-3
Шифр НБУВ: РА380094 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
18.

Демченко О. О. 
Обгрунтування заходів запобігання вибухам при експлуатації гнучких силових кабелів на вугільних шахтах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.26.01 / О. О. Демченко ; Держ. Макіїв. н.-д. ін-т з безпеки робіт у гірн. пром-сті М-ва вугіл. пром-сті України. — Макіївка, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено стійкість кабелю до дії чинників обумовлених умовами експлуатації та прокладки. Обгрунтовано методи оцінювання стійкості кабелю до дії таких чинників. Визначено режим дугового к.з. Встановлено значення надлишкового тиску під оболонкою, розроблено та реалізовано у кабелі конструктивні рішення, що забезпечують вибухобезпеку їх експлуатації в такому режимі та які досягаються посиленою оболонкою, розщеплюванням силових жил і застосуванням у якості ізоляції ПВХ пластикату. Надано метод оцінювання стійкості оболонки кабелю до надлишкового тиску в режимі дугової к.з і визначено коефіцієнт запасу стійкості оболонки методом гідровипробувань. Розглянуто теплові режими роботи кабелю. Висвітлено тривало допустиме навантаження на кабель з розщепленими силовими жилами, яке визначає безпеку експлуатації кабелю у нормальному режимі роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-421.2
Шифр НБУВ: РА380604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
19.

Демченко Ю.І. 
Обгрунтування параметрів виїмкових полів вугільних пластів у складних гідрогеологічних умовах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / Ю.І. Демченко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2008. — 17 с. — укp.

На підставі встановлених закономірностей динаміки фільтраційних потоків у масиві та на поверхні шахтного поля обгрунтовано параметри виїмкових полів під час підземної розробки вугільних пластів, що зумовлюють гідробезпеку гірничих робіт і знижують екологічне навантаження на підземну гідросферу за складних гідрогеологічних умов. Установлено кількісні співвідношення у зміні режиму грунтових вод на шахтному полі, що визначаються положенням меж області фільтрації та природної (чи штучної) дрен. Ці зміни супроводжуються уповільненням руслових потоків з суміжних площ, а також збільшенням випару за рахунок підйому рівнів. Домінувальним фактором у цьому процесі є цілеспрямована зміна меж відробки вугільних пластів. Доведено, що формування інтенсивних шахтних притоків підземних вод зумовлене гідродинамічним взаємовпливом сучасних русел і палеорусел вуглевмісної товщі, що дозволяє мінімізувати водопритоки гідрозахисними щілинами, а їх контури визначаються апробованою числовою моделлю. Досліджено додатковий резерв водозахисних властивостей вуглевмісної товщі, зумовлених внутрішнім тертям на контакті "пливун - вугленосна порода", що розширює виїмкове поле. Установлено нестаціонарність перетоків через щілини за тріщинами вертикального гідророзриву та через водоперепускні свердловини, в яких наявна дія фільтраційного опору затопленого масиву. Обгрунтовано етапи водорегулювання на шахтному полі, що визначаються часом підготовки та відпрацювання кожного з пластів. Розроблено та реалізовано методичні підходи до програм гірничих робіт, що враховують гідрозахист гірничих виробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.1 + И310.41 +
Шифр НБУВ: РА358797

Рубрики:

      
20.

Демченко Т.А. 
Облік, аналіз та оцінка оборотних процесів (на прикладі промислових підприємств фармацевтичної галузі): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Т.А. Демченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні питання та розроблено практичні засади обліку, аналізу й оцінювання оборотних активів фармацевтичних підприємств і висвітлено їх роль у системі реформування бухгалтерського обліку в Україні. Розкрито економічну суть економічних категорій "активи", "оборотні активи", "поточні активи". Удосконалено теоретичні підходи до класифікації оборотних активів через виділення та доповнення класифікаційних ознак, притаманних фармацевтичній галузі. Визначено методичний інструментарій вибору та проведення оцінювання оборотних активів. Виділено в окрему групу готову продукцію та незавершене виробництво з метою оцінювання, а також найбільш прийнятні методи щодо їх оцінювання для фармацевтичних підприємств, типові кореспонденції рахунків з рекомендаціями щодо їх аналітичного обліку. Поглиблено класифікацію дебіторської заборгованості з метою її оцінювання, порядок і облік безнадійної заборгованості на окремому субрахунку. Наведено рекомендації щодо аналітичного обліку та форму облікового реєстру. Обгрунтовано моделювання аналізу ефективності використання оборотних активів. Розроблено багатофакторну економіко-математичну модель визначення ефективності використання даних активів з застосуванням сучасних комп'ютерних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.695.2-145.711 + У053.9(4УКР)306.952-572 +
Шифр НБУВ: РА361724

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського