Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (904)Книжкові видання та компакт-диски (645)Журнали та продовжувані видання (140)
Пошуковий запит: (<.>A=САМОЙЛЕНК$<.>+<.>A=ЄВГЕН$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Самойленко Г.Є. 
Активна хірургічна тактика в профілактиці ускладнень поширених опіків у дітей молодшого віку: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Г.Є. Самойленко ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2008. — 35 с. — укp.

Проаналізовано проблему лікування опіків у дітей віком до 7-ми років. Досліджено стан гормональних і вільнорадикальних реакцій у разі розвитку опікової хвороби (ОХ) різного ступеня тяжкості. Встановлено, що очищення від некрозу в стадії опікового шоку підвищує ефективність мікроциркуляції безпосередньо у ранах, що є особливо важливим для дітей віком до 3-х років, які мають найменший функціональний резерв капілярного кровообігу. Виявлено, що тотальне закриття ран тимчасовим і постійним ауто- та ксенопокриттям після хірургічного очищення дозволяє зберегти їх епітелізаційний потенціал. Обгрунтовано необхідність проведення дослідження динаміки ендотоксикозу за допомогою автоматизованого розрахунку гематологічних індексів, що дозволяє прогнозувати небезпечні тенденції перебігу ОХ та ефективність лікування. Проведено порівняльнй клінічний аналіз перебігу ОХ у 457-ми дітей молодшого віку. Встановлено високу ефективність системи активного хірургічного лікування щодо профілактики розвитку явища поліорганної недостатності (ПОН). Під час проведення операцій у післяшоковому періоді та у разі застосування традиційного лікування втричі частіше (54,5 % та 50,9 % відповідно у групах) у порівнянні з оперованими в стадії шоку (15,1 %) зафіксовано багатокомпонентну ПОН. Доведено, що запропонована система лікування є ключовим кроком органозаощаджуючого напрямку, за рахунок якого в чотири рази знижено вторинне поглиблення опікових ран, удвічі - тяжкість перебігу ОХ та її ускладнення. Встановлено зменшення кількості випадків сепсису в 1,7 раза, летальних наслідків серед пацієнтів, оперованих у стадії опікового шоку, не зафіксовано. Встановлено, що середній ліжко-день зменшився в 1,8 раза (у 1,5 раза у випадку надтяжких опіків). Виявлено, що застосування обраної тактики хірургічного лікування сприяє зниженню кількості інвалідизованих рубцевих деформацій з 42,1 % до 18,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.15-5 +
Шифр НБУВ: РА361196

Рубрики:

      
2.

Самойленко І.В. 
Аналітична теорія марковських випадкових еволюцій в ERsupn/sup: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / І.В. Самойленко ; Ін-т математики НАН України. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Знайдено пряму та зворотню системи диференціальних рівнянь Колмогорова для функцій від марковських випадкових еволюцій. Отримано гіперпараболічні рівняння високого порядку для функцій від марковських випадкових еволюцій, які є аналогами телеграфного рівняння, запропоновано методи для їх розв'язання: розвинення в ряд у випадку дійсно-аналітичних початкових умов і зведення до еквівалентного інтегрального рівняння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.505,022 + В171.51,022
Шифр НБУВ: РА317129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Самойленко В.П. 
Взаємодія похідних ізоіндоло[2,1-а]хіназолін-5-ону із дієнофілами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / В.П. Самойленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто взаємодію 6-метил-5,6-дигідроізоіндоло[2,1-a]хіназолін-5-ону із дієнофілами за різних співвідношень реагентів та умов. Доведено, що у результаті можуть утворюватися адукти різної будови та складу, а саме: адукти Дільса - Альдера, Міхаеля, перегрупування 1:1 і змішані адукти Міхаеля та Дільса - Альдера 1:2. Відкрито нове перегрупування 7-азабензонорборненової системи, аналогів якому у хімії гетероциклічних сполук немає. Запропоновано та підтверджено механізми даних перетворень. Зазначено, що синтезовані речовини є потенційними біологічно-активними сполуками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г261.371 + Г222.6ДЛ +
Шифр НБУВ: РА324246

Рубрики:

      
4.

Самойленко Т.М. 
Гротеск у прозі М.О.Булгакова: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Т.М. Самойленко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано еволюцію та форму гротеску в прозі М.О.Булгакова на матеріалі його фейлетонів, ранніх оповідань, сатиричних повістей, роману "Мастер и Маргарита". Вперше в літературознавстві здійснено цілісне дослідження гротеску в епічних творах письменника на підставі єдиного системного підходу. Відзначено, що гротеск у прозі М.О.Булгакова вивчено на різних функціональних рівнях тексту (сюжет, композиція, образна система, час, простір, мова тощо). Встановлено функції гротеску в творчості М.О.Булгакова, роль гротескних форм в організації художнього світу митця та формуванні жанрової своєрідності його творів. Гротеск як спосіб художньої типізації, засіб аналізу соціальної дійсності та психології людини у прозі письменника розглянуто у зв'язках з етнотрадицією, традиціями російської та світової літератури та культури. Уточнено теоретичне поняття гротеску, визначено своєрідність його конкретно-історичних форм у літературі XX ст. на прикладі прози М.О.Булгакова. Показано самобутність художнього методу, в якому виявлено тенденцію до взаємодії та модернізму, поєднання досягнень минулих епох з естетичними відкриттями письменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4Булгаков,М.О.534
Шифр НБУВ: РА320227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Самойленко О.І. 
Діалог як музично-культурологічний феномен: методологічні аспекти сучасного музикознавства: Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.03 / О.І. Самойленко ; Нац. муз. акад. ім. П.І.Чайковського. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Здійснено багаторівневу типологію діалогу як музично-культурологічного феномену на основі поетичного підходу. Розроблено концепцію "розуміючого музикознавства", що принципово оновлює методологію музикознавчого дослідження. Визначено музикознавчі аспекти бахтіології та відповідні їм ряди категорій. Виявлено методичні та аналітичні можливості тріадного структурування діалогу. Розвинуто ідею "ідеального над-адресата" - третього в діалозі, який дає змогу розробити єдині критерії типології діалогу в різних його формах, у тому числі - на різних рівнях музичної поетики. Запропоновано семантичну типологію музики та наведено текстологічні засади даної типології. Досліджено різноманітні музичні феномени, що дозволяє створювати типологію музикознавчого семантичного аналізу. Розкрито особливу роль російської композиторської школи рубежу XIX - XX ст. у формуванні умовного смислового музичного діалогу. Зіставлено діалог музики з культурою, а також самодіалог музики, який виявляє особливі властивості музики як контексту "діалог культур". Зазначено, що нове уявлення про універсалії музичної культури та їх анатомічні передумови дає змогу співвідносити з ними певні множинності текстових формул - стилістичні синтагми музики та поглиблювати підхід до явища інтертекстуальності. Апробовано підхід до катарсису як до акту розуміння, у зв'язку з чим визначено діалогічні функції "художнього очищення" та їх композиційні чинники. Розглянуто психосемантичні перспективи теорії діалогу в музикознавстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31г(4УКР)6 + Щ311.1 + Щ310.17 +
Шифр НБУВ: РА324869

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Самойленко 
Договір перевезення вантажів у внутрішньому водному сполученні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Георгій Валерійович Самойленко ; Національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.941
Шифр НБУВ: РА329548

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Самойленко В.А. 
Дослідження структурно-функціональної організації плазміди pSM1 та створення вектора для ціанобактерії IPlectonema boryanum/I: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / В.А. Самойленко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Наведено результати дослідження структурно-функціональної організації плазміди pSM1 та придатності ціанобактерії Plectonema boryanum CALU 465 для конструювання системи вектор-господар. Одержані результати дали змогу створити нову ефективну та функціонуючу векторну систему. За допомогою рестрикційного аналізу для pSM1 побудовано фізичну карту. Аналіз нуклеотидної послідовності плазміди дав змогу встановити механізм її реплікції, а також локалізацію та розміри гену rep та ori. Показано, що клітини P.boryanum виявились чутливими до ампліциліну, тетрацикліну, хлорамфеніколу, стрептоміцину та канаміцину. Установлено, що ціанобактеріальним клітинам властива неспецифічна нуклеазана активність, асоційована на поверхні клітинної стінки. У зв'язку з цим, найбільш придатним шляхом введення вектора в ціанобактеріальні клітини є метод кон'югативного переносу. Визначено його оптимальні умови. Створені конструкції pSTS-серії було введено в клітини P. boryanum з метою визначення їх векторних властивостей. Установлено, що повноцінний вектор повинен містити повнорозмірну ціанобактеріальну плазміду з цілісними геном Rep-білка ori. Таким вектором виявилась конструкція pSTS4, здатна підтримуватись в клітинах ціанобактерії P. boryanum і клітинах E. coli.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е421 +
Шифр НБУВ: РА325720

Рубрики:

      
8.

Самойленко О.П. 
Ідейно-політична діяльність В.Липинського в контексті формування політичної культури сучасного українського суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / О.П. Самойленко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Наведено результати дослідження ідейно-теоретичної спадщини та суспільно-політичної діяльності В. Липинського у контексті становлення світової політичної думки (від античних мислителів до сучасних дослідників політичної сфери суспільства) й особливостей становлення сучасної української державності та політичної культури українського суспільства. В історико-політичному та теоретико-методологічному аспектах вивчено базові категорії політології, а саме: держави, громадянського суспільства, нації, політичного режиму, форми державного устрою, політичної партії, які розглянуто у контексті ідейно-теоретичних і політико-культурних поглядів засновника державницької школи та фундатора українського консерватизму В. Липинського. Проаналізовано його концепцію класократичної трудової монархії та погляди щодо ролі політичної еліти та релігії у становленні української нації та державності, розглянуто практичну політичну діяльність. На емпіричному рівні досліджено особливості ідейно-політичної структури масової свідомості сучасного українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)503 Липинський +
Шифр НБУВ: РА363939

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Самойленко Л.В. 
Інженерно-геологічні умови правобережного схилу долини Дніпра в районі м. Києва: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.07 / Л.В. Самойленко ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено інженерно-геологічні умови правобережного схилу Дніпра в районі м.Києва з точки зору природної, техногенної, історичної складової. Детально розглянуто фізико-географічні, геолого-тектонічні, геоморфологічні, гідрогеологічні та геодинамічні фактори формування та їх техногенну трансформацію в процесі освоєння території. Розроблено класифікацію грунтів схилу за їх роллю у розвитку екзогенних процесів. На основі аналізу та систематизації даних про розвиток екзогенних процесів на схилі за період 1939 - 2000 рр. встановлено основні чинники дестабілізації (природні та техногенні). На основі порівняльного аналізу інженерно-геологічних умов різних ділянок схилу виділено їх типи за геолого-геоморфологічними та екзогеодинамічними ознаками. Встановлено роль напрямків техногенного впливу, визначених функціональним використанням території, у формуванні особливостей інженерно-геологічних умов. Для оперативного встановлення стану стабільності схилу з метою забезпечення його довгострокової стабільності запропоновано принципи моніторингу на основі розрахунку коефіцієнта стабільності схилу за розробленою системою показників стабільності, що враховують властивості географічного середовища та зовнішні чинники впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д491.03 + Д59(45УКР-2КИЇ)49 +
Шифр НБУВ: РА328477

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Самойленко А.А. 
Керування електроприводом шахтної підйомної установки з урахуванням розподілених параметрів електромеханічної системи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / А.А. Самойленко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення швидкодії та покращання динамічних показників електромеханічних систем шахтних підйомних установок шляхом використання раціональних законів керування у замкненій за швидкістю системі автоматичного керування з урахуваням нестаціонарних властивостей довгих канатів. Наведено теоретичне узагальнення раціональних законів керування у періодах обмеження похідних прискорення та швидкості з метою зменшення динамічних навантажень у силових елементах шахтних підйомних установок за умови збільшення темпів зміни прискорення. Вперше одержано залежності між параметрами законів керування за двома, трьома, n частотами власних коливань і полігармонічним та об'єктом керування, що дозволяють у випадку зміни параметрів об'єкта керування проводити переналагодження системи автоматичного керування. Одержано залежності між частотами власних коливань електромеханічної системи та некомпенсованої сталої часу та коефіцієнтом підсилення регулятора швидкості барабану з метою корегування системи автоматичного керування для покращення динамічних паказників його об'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И166-53-041.7 +
Шифр НБУВ: РА332048

Рубрики:

      
11.

Самойленко О.О. 
Київська міська поліція в середині ХІХ - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.О. Самойленко ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми становлення, розвитку та функціонування київської міської поліції, правового регулювання її діяльності, матеріально-технічного та кадрового забезпечення, а також практики організації охорони громадського порядку і боротьби зі злочинністю у середині XIX - на початку XX ст. Для досягнення даної мети розглянуто структуру київської міської поліції, її компетенцію, нормотворчість, основні напрямки діяльності, організаційно-штатні зміни, принципи комплектування особового складу, форми та методи роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-2К)5-621.112.011
Шифр НБУВ: РА308004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Самойленко С.Г. 
Культурне життя в Ніжині в добу Гетьманщини: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С.Г. Самойленко ; Чернігів. нац. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

Доведено, що Ніжин був одним з найважливіших суспільно-політичних центрів і найбільших торговельно-економічних осередків Гетьманщини. З'ясовано роль окремих державних і церковних діячів, різних соціальних і етнічних груп у культурно-мистецькому житті Ніжина. Розкрито стан і своєрідність розвитку освіти в місті, досліджено характер функціонування основних типів навчальних закладів, бібліотечних зібрань в контексті загальноосвітніх процесів, що відбувалися у Гетьманській державі. Проаналізовано історію забудови Ніжина у добу Гетьманщини, визначено основні типи споруд за їх функціональним призначенням, досліджено історію будівництва та художньо-стильові ознаки культових споруд, встановлено їх меценатів, розкрито художньо-мистецьку діяльність у Ніжині відомих архітекторів, з'ясовано в історичному аспексті основні тенденції розвитку образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва у місті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕР)- 22 Ніжин
Шифр НБУВ: РА372071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Самойленко В.М. 
Методологія і застосування стохастичної екогідрології у постчорнобильський період: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.07 / В.М. Самойленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано методологію та застосовано стохастичну екогідрологію як новий науковий напрям у сфері гідрорадіоекологічних досліджень постчорнобильського періду. Предметом напряму є стохастичне (математичне) моделювання динаміки та стійкості водойм і річкових басейнів як складних поліфункціональних систем, що підпадають під багатофакторні природні та техногенні впливи, за вивченими закономірностями їх власних параметричних збурень. Розроблено й апробовано за умов найбільш радіоактивно забруднених територій Полісся та півночі Лісостепу України комплекс методів і методик стосовно оцінки, прогнозу, районування та обмеження ймовірних негативних наслідків для здоров'я населення, яке користується місцевими природними ресурсами водних об'єктів і водозборів, а також стабілізації стану останніх шляхом еколого-економічної оптимізації ресурсокористування й інших заходів з екологічної безпеки на основі сучасних моніторингових мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220.13 + Д229(45УКР)0 + Р126.55
Шифр НБУВ: РА311385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Самойленко О.Г. 
Методологія історії та історіографія у науковій спадщині вчених Ніжинської вищої школи (друга пол. ХІХ - поч. ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / О.Г. Самойленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

На підставі широкої джерельної бази та значного наукового доробку вчених Ніжинської вищої школи (НВШ) доведено, що в Ніжині в другій половині XIX - поч. XX ст. існував значний науковий центр історичного дослідження. У науковій спадщині професорів НВШ М.Я.Арістова, М.М.Бережкова, Г.А.Максимовича, В.Г.Ляскоронського, І.В.Лашнюкова, О.І.Покровського, В.К.Піскорського та інших чільне місце посідала розробка питань методології історії та історіографії як вітчизняної, так і західноєвропейської. Висвітлено еволюцію поглядів ніжинських учених, розглянуто методологічне підгрунтя, на якому будувались їх дослідження, визначено місце і значення праць професорів НВШ у загальноєвропейському контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)5 + Т.с(4УКР)
Шифр НБУВ: РА311554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Самойленко В.В. 
Нетерові крайові задачі для систем диференціальних та різницевих рівнянь: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / В.В. Самойленко ; НАН України. Ін-т математики. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В дисертації досліджено крайові задачі з нетеровою лінійною частиною для диференціальних та імпульсних систем з повільними та швидкими змінними та для різницевих систем. Запропоновано та обгрунтовано метод дослідження таких крайових задач, який грунтується на застосуванні теорії узагальнено-обернених матриць та методу Ляпунова-Шмідта. Отримані коефіцієнтні достатні та необхідні умови розв'язності таких задач в критичних випадках, коли відповідна породжуюча крайова задача має нетривіальні розв'язки. Запропоновані збіжні ітераційні алгоритми побудови таких розв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.61-3,022

Рубрики:

      
16.

Самойленко Т.А. 
Новий підхід до дослідження інтегральних та диференціальних рівнянь з обмеженнями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук.: 01.01.02 / Т.А. Самойленко ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Запропоновано новий підхід щодо дослідження операторних рівнянь з обмеженнями, згідно з яким керування вводиться в обмеження. За допомогою даного підходу встановлено умови їх сумісності. На основі результатів, які одержано для даних рівнянь, визначено умови сумісності нелінійного інтегрального рівняння з обмеженнями. Розроблено інтеграційний та модифікований проекційно-ітеративний методи знаходження наближених розв'язків операторних рівнянь з обмеженнями. Визначено достатні умови збіжності та оцінки похибки зазначених методів. Застосовано інтеграційний та модифікований проекційно-ітеративний методи до лінійних інтегральних рівнянь з обмеженнями, надано обгрунтування методів і на їх основі запропоновано зручні обчислювальні схеми. Встановлено умови сумісності нелінійної крайової задачі для звичайних диференціальних рівнянь з обмеженнями. Обгрунтовано застосування до неї ітераційного та модифікованого проекційно-ітеративного методів. На основі даних методів розроблено обчислювальні схеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.61-3 + В161.72 + В192.18 +
Шифр НБУВ: РА324477

Рубрики:

      
17.

Самойленко Б. В. 
Організаційно-економічні засади ринкової трансформації регіональних водогосподарських комплексів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Б. В. Самойленко ; Черніг. держ. технол. ун-т. — Чернігів, 2011. — 20 с. — укp.

Удосконалено наукові положення щодо формування регіональних водогосподарських комплексів за умов ринкових відносин. Розкрито принципи, методи та передумови ринкової трансформації регіональних водогосподарських комплексів. Досліджено сучасний стан регіональних водогосподарських комплексів, проведено аналіз основних тенденцій використання водних ресурсів у національному господарстві, економічної ефективності водокористування в контексті регіонів України, функціонування водогосподарського комплексу Волинської області. Обгрунтовано перспективні напрями ринкової трансформації регіональних водогосподарських комплексів, розроблено модель кластеризації водогосподарських комплексів прикордонних, аграрних і промислових регіонів, запропоновано механізми формування водогосподарських кластерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ)684.5 + У9(4УКР-4ВОЛ)452
Шифр НБУВ: РА379310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Самойленко О.М. 
Організаційно-методичні засади розвитку фахової компетентності викладачів інформатики вищих навчальних закладів за дистанційною формою підвищення кваліфікації: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.М. Самойленко ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано модель розвитку фахової компетентності викладачів інформатики ВНЗ, проаналізовано критерії, показники, ознаки прояву та характеристики їх фахової компетентності. Розкрито місце і роль інформаційного зв'язку під час навчання фахівців, викладено питання організації та управління навчанням на факультетах та відділеннях післядипломної освіти ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА353784

Географічні рубрики:

      
19.

Самойленко С.С. 
Особливості клініки, діагностики та лікування хворих на ранніх стадіях інфільтративного раку гортані: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / С.С. Самойленко ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

З'ясовано діагностичну ефективність різних методів діагностики та вперше розроблено програму одержання діагностичних зображень для точної (топічної та диференційної) діагностики ранніх стадій інфільтративного раку гортані. Уперше розроблено та запропоновано органозберігаючу операцію у випадку пухлинного ураження основи надгортанника, яка дозволяє зберегти роздільну функцію гортані, удосконалено хірургічні етапи пластичного закриття дефектів ран у разі функціональних втручань на гортані. Запропоновано та доведено ефективність курсу променевої терапії інфільтративних пухлин гортані на ранніх стадіях у режимі збільшення разової вогнищевої дози (до 3 Грей) на першому етапі розщепленого курсу променевого лікування під прикриттям радіопротекторів (кверцетину) та ентеросорбентів (ентеросгелю) для подолання резистентності. Удосконалено тактику перед- і післяопераційного ведення хворих на рак гортані. Уперше запропоновано та доведено можливість застосування гіалуронової кислоти з цинком (куріозиноном) у суміші з дімексидом з профілактичною та лікувальною метою для упередження нагноєння рани у хворих, яким проведено променеву терапію. Уперше статистично визначено частоту рецидивування, термін виживання та реальну ефективність променевого, хірургічного та комбінованого видів лікування хворих на рак гортані I - II стадій залежно від типу росту пухлини. Обгрунтовано та клінічно підтверджено доцільність застосування комбінованого (оперативно-променевого) виду лікування цих хворих, уперше визначено негативний вплив променевих реакцій та ушкоджень на віддалені результати променевого лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-3 +
Шифр НБУВ: РА334754

Рубрики:

      
20.

Самойленко О.А. 
Особливості розслідування викрадень майна, вчинених із використанням комп'ютерних технологій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.А. Самойленко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості розслідування викрадень майна, вчинених з використанням комп'ютерних технологій. На підставі аналізу судово-слідчої практики останніх років, наукових досліджень і досвіду інших країн у боротьбі з комп'ютерними злочинами та злочинами проти власності сформульовано теоретичні положення та практичні рекомендації. Визначено суть викрадень майна, вчинених з використанням кмп'ютерних технологій, та проаналізовано технології їх вчинення. Досліджено елементи криміналістичної характеристики таких викрадень. Вирішено проблеми, взаємопов'язані з прийняттям обгрунтованого рішення про порушення кримінальної справи за ознаками таких злочинів і використанням спеціальних знань. Визначено зміст типових слідчих ситуацій на початковому етапі розслідування. Сформульовано нові версії, тактичні завдання розслідування та визначено засоби їх вирішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126 + Х893.9(4УКР)413.9 + Х894.9(4УКР)311.6 +
Шифр НБУВ: РА348521

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського