Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (243)Книжкові видання та компакт-диски (239)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>A=ЮДІН$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ЮРІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Юдін Є.К. 
Алогенна дія RFa-подібних пептидів на периферичні сенсорні нерви: дані Iin vitro/I та Iin vivo/I: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Є.К. Юдін ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Досліджено периферичну дію RF-амід (RFA)-споріднених пептидів. З використанням електрофізіологічного методу in vitro та реєстрації поведінки in vivo вивчено ефекти та можливі механізми дії FMRFa та ряду аналогів у периферичній ноцицепції. Показано, що RFa пептиди значною мірою спричинюють активацію у більшості С-волокон у дослідах на препараті шкіра-нерв. "Амілорид" обратимо викликав пригнічення збуджувального ефекту RFa пептидів 21-го з 38-ми волокон, в інших 17-ти випадках він не завдавав істотного впливу на рівень активності у волокнах. Таким чином, збуджувальна дія RFa пептидів не може бути пояснена лише як взаємодія з ASICs. З'ясовано, що підшкірна ін'єкція NPSF у ділянку інервації n. saphenous призводить до чіткої поведінки у ASIC3-/- та у мишей похідного генотипу C57BL/6J. Зроблено висновок, що периферична алгогенна дія NPSF не може бути інтерпретована як дія на ASIC3 канали.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.221.4 + Е60*739.13 +
Шифр НБУВ: РА340252

Рубрики:
  

      
2.

Юдіна Л.М. 
Використання інформаційних ресурсів Національного архівного фонду України: науково-методичні засади, напрями та форми (1993 - 2004 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.10 / Л.М. Юдіна ; Держ. ком. арх. України. Укр. НДІ арх. справи та документознавства. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено правові та науково-методичні засади, напрями та форми використання інформаційних ресурсів Національного архівного фонду (НАФ) України у 1993 - 2004 рр. З'ясовано особливості організаційної діяльності у сфері користування інформаційними ресурсами в державних архівних установах, наукових бібліотеках, музеях. Проаналізовано законодавче та методичне забезпечення функціонування державних архівів. На підставі порівняльного аналізу українського та зарубіжного архівного законодавства з питань використання архівної інформації доведено, що організація правового та інтелектуального доступу до архівної інформації відповідає загальносвітовим тенденціям. Визначено основні напрями використання інформаційних ресурсів НАФ та здійснено класифікацію потреб користувачів. Обгрунтовано пріоритетні напрями співпраці державних архівів, музеїв і бібліотек з питань використання інформаційних ресурсів НАФ і наведено рекомендації щодо удосконалення методики користування архівною інформацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335496

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Юдін О.О. 
Інтерполяція багатовимірних функцій в просторі та часі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / О.О. Юдін ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено інтерполяцію функцій багатьох змінних у просторі та часі. Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності методів інтерполяції. Розроблено підхід для інтерполяції за допомогою NURBS-кривої, який дозволяє розширити область застосування даного виду кривої. Точність методу підвищено за допомогою оптимізації вагових коефіцієнтів. Досліджено та проведено лінеаризацію сферичної лінійної інтерполяції. З застосуванням нормованої лінійної інтерполяції підвищено швидкодію методу. Створено метод багатокубічної інтерполяції на основі сплайну Катмулла - Рома, який має переваги у кількості обчислювальних операцій відносно інших методів інтерполяції, визначено граничні умови сплайну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.141
Шифр НБУВ: РА370594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Юдін С.А. 
Метод формування образів в задачах інтелектуального аналізу даних: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / С.А. Юдін ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

На базі показника сформовано критерій якості ФО, що дозволяє формалізувати й об'єктивізувати процес розподілу об'єктів за образами. Досліджено проблему помилкової компактності та запропоновано підхід до уникнення нерозрізненості об'єктів у просторі ознак (ПО) з використанням розробленого критерію якості ФО, що, завдяки можливості розрізнювати однакові об'єкти, забезпечує підвищення достовірності результатів. Запропоновано метод формування простору ознак, який відрізняється від відомого тим, що містить етапи включення ознак, які не забезпечують компактне розташування об'єктів і уникнення нерозрізненості об'єктів в ПО, що дозволяє підвищити достовірність і зменшити час аналізу даних. Створено об'єктно-орієнтовану модель процесу ФО, на базі якої розроблено комплексний метод, що передбачає використання критерію якості, який дає змогу розв'язувати задачі ФО загального виду, без додаткових гіпотез щодо складу та характеристик образів, а також підвищити ефективність ФО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.428 +
Шифр НБУВ: РА346061

Рубрики:

      
6.

Юдін О.К. 
Методи структурного кодування даних в автоматизованих системах управління: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / О.К. Юдін ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Досліджено питання розробки методології підвищення якості функціонування автоматизованих систем керування (АСК) на базі методів двоознакового структурного кодування даних у двійковому просторі. Проаналізовано сучасний стан АСК. Установлено залежності ефективності функціонування АСК від процесу обробки та передачі даних. Визначено напрямки підвищення якості управлінських і виробничо-господарських процесів шляхом удосконалення функціональних можливостей і технічних характеристик автоматизованих систем. Найбільш економічно вигідним напрямком вирішення встановлених завдань є компактне подання корисної інформації з використанням сучасних методів і методологій стиснення інформаційних потоків і неспотворена передача даних у зазначені часові терміни. Систематизовано основні поняття та методи кодування інформації, що базуються на двоознаковому структурному представленні даних за умов використання сучасних інформаційно-телекомунікаційних мереж АСК. Запропоновано принципи оптимізації та скорочення структурної надлишковості в інформаційних потоках, які передбачають використання розроблених методів стиснення без втрат інформації на підставі структурного кодування та декодування даних. Застосування розроблених методів дозволило збільшити рівень стиснення даних, а також підвищити вірогідність і завадостійкість запропонованих конструкцій. Створено технологію на базі методів, методик і програмно-апаратного комплексу підсистеми стиснення інформаційних потоків з використанням двоознакового структурного кодування, що дозволило забезпечити підвищення ефективності функціонування АСК транспортом у заданому регіоні управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-014 +
Шифр НБУВ: РА351670

Рубрики:

      
7.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
8.

Юдін О.О. 
Обгрунтування застосування мініінвазивних втручань у хірургічному лікуванні хворих на гострий панкреатит: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / О.О. Юдін ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Проведено різні порожнинні операції та мініінвазивні втручання, а також лапароцентез/лапароскопію. Показаннями до проведення мініінвазивних втручань під УЗ (ультразвук)-контролем за ускладнених форм гострого панкреатиту були гостра псевдокіста, оментобурсит, абсцес підшлункової залози та/або сальникової сумки, гострі асептичні парапанкреатичні рідинні скупчення в заочеревинній клітковині, септична флегмона заочеревинної клітковини, біліарна гіпертензія. Проаналізовано, що застосування мініінвазивних втручань під УЗ контролем в хірургічному лікуванні хворих на гострий панкреатит дозволило покращати результати лікування та знизити післяопераційну летальність з 36,3 до 3,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1
Шифр НБУВ: РА372098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Юдін М.А. 
Організаційне забезпечення управління процесами реструктуризації промислового виробництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / М.А. Юдін ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано необхідність формування державної політики реструктуризації промислового комплексу, а також необхідні джерела та шляхи залучення інвестиційних коштів. Визначено фактори, які впливають на процеси реструктизації, а також механізм їх реалізації. Запропоновано способи відбору проектів реструктуризації виробництва для інвестування. Обгрунтовано напрями організаційно-системних перетворень промислового виробництва відповідно до спрямованості його структуризації. Розроблено механізм мотивації виробничого персоналу під час реалізації реструктуризаційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-31-21 +
Шифр НБУВ: РА335720

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Юдін О.А. 
Поетика перформатива у творчості Андрія Бітова (на матеріалі "Книги подорожей"): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / О.А. Юдін ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто автобіографічні за жанром тексти, які складають цикл "Книга подорожей". Своєрідність художнього мислення автора, для визначення якої введений термін "поетика перформативу", вбачається у тому, що кожний художній текст побудований як складна автореференційна структура, тому історія, про яку розповідається у тексті, стає історією самого тексту. Доведено, що текст не просто відображає певні події, але сам виявляє характер події: виникає подія тексту. Даний характер тексту аналізується через автореференційні звертання автора до самого процесу писання, які визначаються як знаки авторської присутності. Подія тексту та авторське Я набувають центрального значення. Перформативний художній текст виступає як свідчення народження нового авторського Я у процесі текстуальної практики. Отже, історія, про яку розповідається у тексті, стає історією самого тексту, а історія автобіографічного героя - історією того, як герой стає автором. Автор і герой утворюють єдину перформативну структуру "автор - герой".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Бітов, А.Г. 534 +
Шифр НБУВ: РА323928

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Юдін О.Ю. 
Пряма, гібридна та обернена задачі для оптимального проектування елементів проточної частини турбомашин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.16 / О.Ю. Юдін ; Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено методи розв'язування прямої, гібридної й оберненої задач розрахунку квазітривимірної течії в решітках турбомашин щодо їх оптимального проектування. Доведено можливість паралельного розв'язування окремих задач у каналі на підставі використання розроблених методів за умов, що загальна задача розрахунку течії в шарі змінної товщини подана як обмежена множина не зв'язаних між собою відносно простих задач розрахунку течії у вибраних перерізах цього шару. З'ясовано, що дані задачі розв'язуються методами нелінійного програмування. Вдосконалено метод щодо визначення граничних умов задачі проектування решіток профілів турбомашин. Спроектовано нові соплові решітки, профіль яких має локальні хвилеподібні контури та його коефіцієнт сумарних втрат значно нижчий ніж у атласних решіток профілів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363-011.41 +
Шифр НБУВ: РА343581

Рубрики:

      
12.

Юдіна О.М. 
Психологічні особливості формування емпатійності майбутніх лікарів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О.М. Юдіна ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2004. — 17 с. — укp.

На підставі аналізу психологічних особливостей формування емпатійності майбутніх лікарів виявлено, що основою схильності до співпереживання є процес емоційної ідентифікації. Уточнено зміст поняття "емпатійність", досліджено зв'язки між рівнем емпатійних здібностей та індивідуально-психологічними якостями студентів-медиків. Виявлено залежність розвитку емпатійності від статі, виду майбутнього фаху та тривалості навчання. Визначено, що рівень емпатійних здібностей позитивно корелює з конформністю, сензитивністю, комунікабельністю, рефлексивністю; негативно - з замкнутістю, конфліктністю, агресивністю, емоційною нестабільністю, тривожністю, заниженою самооцінкою. Розроблено та впроваджено програму тренінгу емпатійності майбутніх лікарів. Доведено, що цілеспрямована психокорекція емоційно-чуттєвої сфери на етапі професійної підготовки сприяє підвищенню рівня розвитку емпатійності студентів-медиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.213.2 + Р11(4УКР) р3 +
Шифр НБУВ: РА332131

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Юдіна Н.О. 
Розвиток мотивації навчання молодших школярів у процесі вивчення інтегрованих курсів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.О. Юдіна ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан проблеми підвищення мотивації навчання молодших школярів; подано аналіз базових понять дослідження; визначено особливості мотивації навчання учнів молодших класів; обгрунтовано організаційні та методичні особливості викладання інтегрованих курсів у початкових класах, що сприяють підвищенню мотивації навчання. Доведено необхідність дослідження мотиваційної сфери комплексною методикою, яка дозволяє вивчити одночасно декілька компонентів мотивації навчання даних учнів. Розкрито зміни у структурі мотивації навчання молодших школярів, що відбуваються у процесі вивчення інтегрованого курсу різної інтенсивності викладання. Детально розглянуто перетворення соціально-рольових ідентифікацій особистості, загального ставлення до школи, інтересу до окремих шкільних предметів і, насамперед, до інтегрованого курсу, включення навчального компоненту у різні види діяльності, вплив інтегрованого курсу на модальності шкільного настрою, ієрархії мотивів, цілей навчання молодших школярів. Розроблено методичні рекомендації для практичних психологів та учителів початкових класів, що дозволяють оптимізувати навчально-виховний процес і удосконалити діагностику мотиваційної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.723 + Ю983.402.1 +
Шифр НБУВ: РА323150

Рубрики:

      
14.

Юдіна Т.І. 
Розробка молочно-білкового концентрату зі сколотин та його використання у технологіях продуктів харчування: Автореф.дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / Т.І. Юдіна ; Харк. держ. акад. технології та організації харчування. — Х., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Науково обгрунтувано та розроблено технологію молочно-білкового концентрату (МБК) зі сколотин з метою його подальшого використання у виробництві кулінарної продукції підвищеної харчової цінності. Проведено комплексний аналіз вітчизняних та зарубіжних літературних джерел стосовно питань проблеми використання сколотин у технологіях продуктів харчування. Обгрунтовано та визначено умови й режими процесу копреципітації білків сколотин, що забезпечують високий ступінь їх використання та отримання МБК із покращеними сенсорними показниками. Визначено комплекс фізико-хімічних, технологічних властивостей, харчової цінності МБК зі сколотин. Отримано сукупність опорних даних з функціонально-технологічних властивостей багатокомпонентних харчових систем на основі МБК з метою цілеспрямованого використання його у виробництві продукції громадського харчування. Науково обгрунтовано технології кулінарних виробів із використанням МБК зі сколотин, розроблено нормативну документацію на нові види продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л965.21/29
Шифр НБУВ: РА314468 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Юдіна Ю.В. 
Розробка складу та технології геріатричного препарату у формі гранул на основі порошку листя гінкго дволопатевого: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Ю.В. Юдіна ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Розроблено склад і технології геріатричного препарату у формі гранул на основі порошку листя гінкго дволопатевого. Комплексно досліджено ботанічні, фізико-хімічні, мікробіологічні, фармако-технологічні властивості порошку листя гінкго дволопатевого та гранул на його основі, одержаних з використанням різних видів зв'язувальних розчинів. Визначено вплив на технологічні характеристики порошку та гранул на його основі вологості листя гінкго, методу його подрібнення, природи, кількості та концентрації зв'язуювальних розчинів. Вперше запропоновано обробляти порошок листя гінкго невеликими дозами іонізуючого опромінення з метою зменшення його мікробіологічної забрудненості. За результатами досліджень визначено склад, за якого гранули відповідають вимогам ДФУ. Запропоновано технологію та методику контролю якості препарату "Гіногран", здійснено їх апробацію за умов виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 гінкго дволопатеве + Л663.82 +
Шифр НБУВ: РА354930

Рубрики:

      
16.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Юдін З.М. 
Тлумачення договору: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / З.М. Юдін ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне загальнотеоретичне дослідження з питань тлумачення договору. Проаналізовано нові ідеї та тенденції розвитку інтерпретаційної діяльності у зв'язку з підвищенням ролі договору за умов демократизації суспільного та державного життя України. Вперше здійснено спробу цілісного і комплексного дослідження поняття тлумачення права з акцентом на його нерозривному зв'язку з розумовою діяльністю інтерпретатора. Запропоновано концепцію здійснення системного аналізу поняття "тлумачення права" у контексті інтегративного розуміння права та з урахуванням сучасних правових і політичних умов. Зроблено висновок про зміну загальнотеоретичної ролі договору як гнучкої правової форми для розв'язання протиріч, які виникають між суб'єктами права. Встановлено значення герменевтики у процесі тлумачення договору. Наведено рекомендації щодо модифікації способів, прийомів і правил тлумачення права. Переосмислено співвідношення волі та волевиявлення сторін під час інтерпретації договору. Обгрунтовано тезу про роль регулятивної природи договірних відносин, які виникають з ініціативи суб'єктів ще до їх нормативно-правового врегулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204-383 +
Шифр НБУВ: РА332283

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Юдіна 
Управлінські рішення в рекламній діяльності поліграфічних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.04 / Наталія Володимирівна Юдіна ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2009. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)307.051.1-803.81-21
Шифр НБУВ: РА367024

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Злобіна К. С. 
Ефективність фінансового планування на підприємстві / К. С. Злобіна. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності). – Класичний приватний університет, Запоріжжя, 2020.Дисертація присвячена розвитку теоретичних засад та вдосконаленню науково-методичних підходів до визначення ефективності фінансового планування на підприємстві, розробленню методичних підходів до планування.Здійснено конкретизацію змісту фінансового планування, його цілей і завдань, виходячи із сучасних тенденцій розвитку вітчизняних підприємств. На концептуальній основі систематизовано принципи фінансового планування на підприємстві. Проаналізовано підходи до визначення ефективності фінансового планування на різних економічних рівнях.Визначено місце й роль переробної промисловості у створенні ВВП України. Запропоновано методичні підходи до гнучкого адаптивного трирівневого планування на підприємстві, методичні підходи до розроблення плану-прогнозу, методичні підходи до визначення граничного доходу підприємства, методичні підходи до визначення граничних витрат підприємства, систему оцінювання й фінансового стимулювання поліпшення економічних результатів роботи структурних підрозділів, методичний підхід до визначення економічного ефекту від відносної економії умовно-постійних витрат підприємства.^UThesis for a Candidate Degree in Economics, specialty 08.00.04 – Economics and Enterprise Management (by the types of economic activity). – Classic Private University, Zaporizhzhia, 2020.The dissertation is devoted to the development of theoretical principles and improvement of scientific and methodological approaches to determining the effectiveness of financial planning in the enterprise and the development of methodological approaches to planning.The content of financial planning, its goals and objectives are concretized based on current trends in domestic enterprises; the principles of financial planning at the enterprise are systematized on a conceptual basis, approaches to determining the effectiveness of financial planning at different economic levels are analyzed.It is proved that the conceptual condition for the implementation of financial planning in the enterprise, its organization, and the direct planning mechanism is in compliance with the principles of planning.It is determined that the organization of financial planning includes: directly the organizational structure of planning at the enterprise; tools that ensure the planning process; planning mechanism.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Сорокун А. Д. 
Метод зниження бітового об'єму відеознімків для підвищення якості відеосервісу з використанням інфокомунікаційних систем / А. Д. Сорокун. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.12.02 – телекомунікаційні системи і мережі. – Національний авіаційний університет, Київ, 2020.Дисертаційна робота присвячена рішенню актуальної науковоприкладної задачі, яка полягає в зниженні часових затримок на доставку відеоданих з використанням інформаційно-комунікаційних технологій для підвищення якості відеосервісів.Обґрунтовано, що зберігається дисбаланс між можливостями сучасних ІКС щодо швидкості передачі даних і зростанням потреб щодо надання високоякісних відеосервісів у реальному часі з використанням мобільного сегменту мережі. Створюється інформаційна модель представлення сукупності значущих елементів областей когерентності відеознімка у вигляді структурно-позиційних чисел з наявністю властивостей глобальної і локальної нерівності суміжних елементів. Будується модель оцінки інформативності ділянок відеознімків на основі виявлення і формування сукупності значущих областей когерентності. Проводиться розробка методукодування значущої координатно-яскравісної складової відеознімка на основі її представлення у вигляді структурного позиційного числа з глобальною і локальною нерівністю значень сусідніх елементів. Викладаються етапи побудови методу формування кодових конструкцій ділянки відеознімка на основі заповнення базової кодограми, отриманої для рядка масиву значущої координатно-яскравісної складової шляхом інтеграції сегменту кодограми, отриманої для рядка масиву нерівномірних довжин областей когерентності. Створюються етапи побудови методу декомпозиції компонувальних кодових конструкцій з метою реконструкції відеоданих в умовах виключення додаткового внесення помилок. Вдосконалюється технологія підвищення рівня відеосервісу в інформаційно-комунікаційних системах за рахунок зниження бітового об'єму відеознімка у разі використання розроблених методів і моделей.^UThesis for gaining a Candidate Degree in Engineering by the specialty 05.12.02 – Telecommunication Systems and Networks. – National Aviation University, Kyiv, 2020.The dissertation is devoted to the solution of the actual scientific and applicable problem, which refers to reducing the time delays for the delivery of video data by using info-communication technology to improve the quality of video services.It is shown that there is an imbalance between the capabilities of modern ICS in terms of data rates and the growing demand for high-quality real-time video services using the mobile network segment. The information model of the representation of a set of significant elements of the video coherence areas of a video image is being created in a form of structural positional numbers with the presence of properties of global and local inequality of contiguous elements. A model for assessing the information content of video sections is being constructed based on the identification and formation of a set of significant areas of coherence. The method of coding a significant coordinate-brightness component of the video is developed based on its representation as a structural positional number with global and local inequality of values of neighboring elements. A method of coding a significant coordinate-brightness component of the video is being developed on the basis of its representation in the form of a structural positional number withglobal and local inequality of values of neighboring elements. The stages of construction of the method of forming code constructions of a video section on the basis of filling the basic codogram obtained for an array line of significant coordinate-brightness component by integrating a segment of codogram obtained for an array line of non-uniform lengths of coherence regions are described. Stages of construction of a method of decomposition of the arranging code constructions for the purpose of reconstruction of video data in terms of exclusion of the additional error input are being created. The technology of increasing the level of video service in information and communication systems is being improved by reducing the video bit volume in case of using the developed methods and models:1. An information model of representation of a set of significant elements of video coherence regions in the form of structural positional numbers with the presence of properties of global and local inequality of related elements has been developed. As a result, it was proved that the minimal value of the bitmap reduction level with a high saturation of structural parts reaches from 1.8 to 5 times, and the average saturation enumerates from 2 to 8 times.2. A method of encoding a significant component of a coordinate-brightness description of a video has been created based on the detection of the coherence regions using a two-hierarchical scheme of code-value formation for a set of coherence regions after unequal sub-sampling with the exclusion of elements with equal values. This eliminates structural redundancy without additional errors on the average of 17–25 %.3. For the first time, a method of integration layout of key components of video data processing based on the formation of a layout code structure has been developed. The difference in the basis of the method is that the layout of code structures of the video is performed by filling the base codegram obtained for the array line of the significant component of coordinate brightness, as well as by integrating the codogram segment of the array of non-uniform lengths of coherence domains. This enables the further reducing the bit size of video data without making additional errors in its processing by an average of 10 %.4. The method of decomposition of layout code constructions for the purpose of reconstruction of video data in terms of exclusion the additional errors input has been developed. The distinctive features of the method are that in the process of estimating the bit volume the directions of its reduction are taken into account due to the distribution of codograms of non-uniform linear-scaling component in insignificant bits of basic codograms of significant coordinate-brightness components. This allowed to improve the quality of video data reconstruction in terms of excluding the input of additional errors.5. The technology of reducing the bit volume of video data on the basis of the developed methods and models on the condition of revealing the areas of coherence has been further developed. Distinctive features of the advanced technology are that in the process of estimation of bit volume the directions of its reduction at the expense of structural redundancy on the basis of the account of global and local inequality between the next elements of a set of areas of coherence are considered. This enables to increase the level of video service and evaluate the effectiveness of the created methods.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського