Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (4269)Книжкові видання та компакт-диски (192)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЕФІЦИТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 498
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ісаєнко О.С. 
Агресія в системі комунікації "мати - дитина" як фактор соціальної дезадаптованості молодших школярів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.С. Ісаєнко ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Одержано нові дані про структуру та динаміку агресивної комунікації у парі "мати - дитина". Досліджено феномени невербальної комунікації матері й дитини, в яких описано особливості інтервенції матері в простір дитини під час навчання. Визначено залежність показників соціальної дезадаптованості молодшого школяра від проявів агресії в комунікації матері та дитини. Визначено складний характер залежності, за якої соціальна дезадаптованість школяра пов'язана з високим і низьким рівнем агресії у парі "мати - дитина". Проаналізовано конструктивні аспекти агресії, емпірично обгрунтовано дезадаптивну роль дефіцитарної агресії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.14 + Ю956-994-06-734 + Ю983.402.1 +
Шифр НБУВ: РА351588

Рубрики:

      
2.

Захарова М.А. 
Агрогеохімічні закономірності міграції та акумуляції важких металів у зрошуваних грунтах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / М.А. Захарова ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознав. та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Теоретично й експериментально обгрунтовано необхідність проведення агрогеохімічних досліджень закономірностей міграції та акумуляції важких металів (ВМ) у системі зрошувальна вода - грунт - рослина. Установлено, що вміст ВМ у зрошувальних водах України обумовлюється переважно антропогенним чинником, який деякою мірою нівелює природні зональні закономірності поширення металів. Виявлено закономірності зміни вмісту ВМ в орному шарі та їх грунтово-профільного розподілу в зрошуваних грунтах України, багаторічну динаміку металів і вплив застосування добрив на ці процеси. Уперше з'ясовано, що багаторічне зрошення водами I класу якості (за вмістом металів) та застосування добрив, не змінюючи істотно валовий вміст елементів, обумовлюють тенденцію підвищення вмісту кислоторозчинних і рухомих форм більшості ВМ. За результатами розрахунків балансу металів виявлено його від'ємність для мікроелементів Zn, Co, Cu. Застосування мікродобрив за умов дефіциту мікроелементів у грунті виявилося неефективним. Для профільного розподілу рухомих форм металів встановлено існування вилугуваного та акумулятивного шарів. Доведено, що агрогеохімічні закономірності міграції та акумуляції ВМ у системі зрошувальна вода - грунт - рослина обумовлені тісними взаємозв'язками та взаємозалежністю вмісту елементів в окремих ланках системи. Установлено, що якість води та рівень забруднення грунту впливають на якість овочевих і зернових культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.9(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325020

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кобилецька М.С. 
Адаптація рослин кукурудзи та сої до токсичної дії іонів кадмію: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / М.С. Кобилецька ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-275.9 + П213.6-275.9 +
Шифр НБУВ: РА325560

Рубрики:
 Соя 

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Літовка 
Адаптивна перебудова кісткової тканини при дефіциті навантаження та механізми її відновлення під впливом дозованої гіпоксичної стимуляції: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / Ірина Георгіївна Літовка ; НАН України; Інститут фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 46 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*730*112.4 + Р418-29
Шифр НБУВ: РА346724

Рубрики:

      
5.

Стороженко В.О. 
Активність антиоксидантної системи хлоропластів пшениці при водному дефіциті та засоленні грунту: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / В.О. Стороженко ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості реакції хлоропластної супероксиддисмутаз (СОД) ярої пшениці на сольовий стрес залежно від рівня натрійхлоридного засолення поживного середовища та від сортової чутливості до цього стресу. Уперше досліджено вплив довготривалого сольового стресу на динаміку активностей СОД і аскорбатпероксидазою впродовж онтогенезу рослин. Виявлено особливості функціонування антиоксидантної системи хлоропластів за умов комбінованого стресу, зумовленого дією посухи та засолення грунту. Доведено, що за дії посухи на засоленому грунті має місце явище кросадаптації на рівні антиоксидантної системи хлоропластів. Показано, що активність основних антиоксидантних ферментів хлоропластів за дії сольового та водного стресів знаходиться у тісному негативному взаємозв'язку з процесом фотосинтезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-273 +
Шифр НБУВ: РА339944

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Москалик Г.Г. 
Активність ключових ферментів азотного метаболізму салату посівного (ILactuca sativa/I L.) за дії нітратного і амонійного азоту та синтетичних цитокінінів: Автореф. дис... канд. біол. наук / Г.Г. Москалик ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 19 с. — укp.

Визначено особливості регуляції активності ключових ферментів азотного обміну - нітратредуктази (НР), глутамінсинтетази (ГС), глутаматдегідрогенази (ГДГ) нітратним і амонійним азотом окремо та разом з синтетичними цитокінінами. Встановлено активацію НР у коренях рослин за умов дефіциту нітратного азоту в середовищі на ранньому етапі розвитку. Доведено, що амонійний азот обумовлює низький фоновий рівень потенційної та реальної активності НР. Відзначено, що асиміляція амонійного азоту в органах салату зумовлюється ГС або ГДГ залежно від форми та концентрації азоту в середовищі. З'ясовано, що синтез глутамінової кислоти та її аміду - глутаміну сприяє розвитку пристосувальних реакцій рослин до змін умов вирощування. Встановлено, що формування запасного пулу нітратів не залежить від форми та концентрації азоту в середовищі. Проведено порівняльне дослідження впливу мономерної форми цитокініну-6-БАП та його полімерного аналога - полістимуліну К на активність ключових ферментів. Визначено однонаправлену дію синтетичних цитокінінів на показники азотного обміну, виявлено її специфічність залежно від форми та фону мінерального живлення. Показано вплив мономерного аналога цитокінінів на вказані параметри у фазі двох справжніх листків, а полімерного - у фазі технічної зрілості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*550*723*725.111.4*725.386.3
Шифр НБУВ: РА316155 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Кузьмінська О.В. 
Аліментарні чинники ризику виникнення залізодефіцитних станів у молодих жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.В. Кузьмінська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив аліментарних чинників на виникнення і розвиток залізодефіцитних станів у молодих жінок і запропоновано засоби їх аліментарної профілактики. З'ясовано, що найпотужніший позитивний вплив на показники червоної крові та обміну заліза справляють: м'ясо, ковбаса, печінка, риба, фрукти і ягоди. Негативно впливають на основні показники дефіциту заліза: чай, кава, молоко, яйця. Статистично значимого впливу овочів, хлібобулочних та круп'яних виробів на показники забезпечення організму жінок залізом не виявлено. Розроблено математичні моделі між параметрами аліментарного чинника та рівнем залізодефіциту, що дозволяє прогнозувати значення показників червоної крові у разі споживання певних продуктів харчування, нутрієнтів - за змішаного харчового раціону. Встановлено, що оптимальна величина загального заліза за змішаного раціону харчування молодих жінок повинна знаходитись на рівні 20 мг за добу, у тому числі кількість гемового заліза - 3,35 мг. Науково обгрунтовано продуктовий набір та раціон харчування для молодих жінок з метою первинної та вторинної профілактики залізодефіцитних станів (ЗДС) аліментарного походження. Доведено позитивний вплив біологічно активної добавки "Есеншіал Айрон" на показники червоної крові у молодих жінок, що дозволяє використовувати її як добавку в первинній та вторинній профілактиці аліментарно обумовлених ЗДС у молодих жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.033.2-51
Шифр НБУВ: РА320093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Ольхович Н.В. 
Аналіз мутацій в гені арилсульфатази А та особливості біохімічної діагностики метахроматичної лейкодистрофії: Автореф. дис. канд. біол. наук: 03.00.22 / Н.В. Ольхович ; НАН України. Ін-т молекулярної біології і генетики. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Досліджено молекулярно-генетичні та біохімічні особливості метахроматичної лейкодистрофії (МЛД). Створено базу даних мутацій у гені арилсульфатази А (АСА) та розроблено стратегію молекулярно-генетичного дослідження спектра мутацій, що обумовлюють розвиток МЛД у хворих в Україні. Встановлено, що сумарна чатота цих мутацій серед пацієнтів в Україні менша за середньоєвропейську та складає 20 %. У результаті секвенування послідовності гена АСА трьох пацієнтів ідентифіковано три нові місенс-мутації і одну місенс-мутацію, яку раніше було описано у іспанського пацієнта з пізньою інфантильною формою МЛД. Визначено частоту розповсюдженості алеля псевдодефіциту арилсульфатази А серед населення України. Проведено аналіз біохімічного методу діагностики МЛД, на основі чого визначено чинники, що впливають на результат визначення активності АСА і стандартизовано умови проведення аналізу з метою запобігання діагностичних помилок. Запропоновано нову модифікацію методу визначення активності АСА, що дозволить диференціювати дійсний дефіцит, псевдодефіцит АСА та встановлювати гетерозиготне носійство. Визначено рівні нормальної активності АСА для населення України. Вперше розроблено алгоритм обстеження осіб у разі підозри на наявність або обтяженість МЛД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-43 +
Шифр НБУВ: РА327971

Рубрики:

      
9.

Дудник В.М. 
Анемія при ювенільному ревматоїдному артриті: особливості патогенезу, діагностика та лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / В.М. Дудник ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Досліджено проблему вдосконалення діагностики та заходів фармакологічної корекції анемії за умов ювенільного ревматоїдного артриту (ЮРА). Визначено частоту анемії та дефіциту заліза у дітей, хворих на ЮРА, а також структуру анемічного синдрому. Уточнено патогенетичні механізми анемії за умов ЮРА. Показано вплив на її формування активності запального процесу, мікронутрієнтної недостатності та базисної терапії метотрексатом або сульфасалазином. Доведено, що наявність анемії у дітей, хворих на ЮРА, є маркером важкості перебігу захворювання та предикатором резистентності до лікування. З метою корекції анемії хронічного захворювання у хворих на ЮРА обгрунтовано доцільність застосування рекомбінантного еритропоетину-альфа, за якого досягається істотний антианемічний ефект та підвищується ефективність базисної та протизапальної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.120.161 +
Шифр НБУВ: РА349102

Рубрики:

      
10.

Гунько І.П. 
Анемія у хворих на ревматоїдний артрит: зв'язок з мікронутрієнтною недостатністю, важкістю захворювання та ефективністю фармакотерапії (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / І.П. Гунько ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Установлено, анемічний синдром у хворих на ревматоїдний артрит (РА) є маркером важкості захворювання та предиктором резистентності до лікування. Показано, що традиційна терапія з використанням у ролі базисного способу метотрексату в середніх терапевтичних дозах (7,5 - 10 мг/тиждень) поглиблює анемічний синдром, надаючи йому рис фолієво-дефіцитної анемії. Виявлено, що у хворих на РА включення до комплексу лікування полівітамінно-мінерального комплексу запобігає девітамінізуючому впливу фармакотерапії та підвищує ефективність лікування хворих на РА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.033.2-3 + Р419.180.11-3 +
Шифр НБУВ: РА326264

Рубрики:

      
11.

Семикопна Т.В. 
Антигіпертензивна ефективність антагоністів кальцію дигідропіридинового ряду пролонгованої дії у співставленні зі станом клітинної мембрани еритроцитів та NO-системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Т.В. Семикопна ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

      
12.

Ціхонь З.О. 
Антиінфекційна резистентність дітей першого року життя м.Івано-Франківська в сучасних соціально-економічних умовах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / З.О. Ціхонь ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто вплив соціально-гігієнічних, медико-біологічних та медико-організаційних факторів на тривалість природного вигодовування дітей у Івано-Франківську. Встановлено, що частій захворюваності дітей першого року життя на гострі респіраторні захворювання (ГРЗ) сприяють інфекційні захворювання матері під час вагітності, патологія вагітності та пологів, внутрішньоутробна гіпоксія плода, пізнє прикладання дитини до грудей у пологовому будинку, дефіцитна анемія та раннє штучне вигодовування. Досліджено особливості імунної відповіді системного та локального імунітету на інфекцію, метаболічну здатність нейрофілів (НСТ-тест) у дітей з повторними ГРЗ. Розроблено комплекс лікувально-реабілітаційних заходів для дітей із зниженою антиінфекційною резистентністю із застосуванням імуналу та нуклеїнату натрію. Встановлено позитивний вплив даного комплексу на імунологічні показники, відзначено зниження частоти захворюваності на ГРЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514(4УКР-4ІВА) +
Шифр НБУВ: РА321964

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Сеньків О.М. 
Антиоксидантний статус та вуглеводний обмін у відлучених поросят за дії різного рівня цинку в раціоні: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / О.М. Сеньків ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив різного рівня цинку в раціоні поросят до і через різні строки після відлучення від свиноматок на активність антиоксидантної системи й обміну вуглеводів у їх організмі й інтенсивність росту. Встановлено інгібуючий вплив дефіциту цинку у раціоні поросят після відлучення від свиноматк на активність антиоксидантної системи та метаболізм глюкози у їх організмі. З'ясовано, що підвищення його рівня у раціоні поросят активує антиокидантну систему та метаболізм глюкози. Аналогічні відмінності виявлено також у вмісті продуктів перекисного окиснення ліпідів та активності супероксидиддисмутази у печінці та скелетних м'язах поросят залежно від вмісту цинку у згодовуваному їм комбікормі. Встановлено, що після відлучення від свиноматок концентрація глюкози та молочної кислоти у крові поросят, яким згодовували комбікорм з низьким (30 та 60 мг/кг) вмістом цинку значно більша у порівнянні з тваринами, яким згодовували комбікорм з високим (100 та 120 мг/кг) вмістом цинку. Встановлено пряму залежність між активністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази та вмістом цинку в раціоні поросят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.512 + П65-451.23 +
Шифр НБУВ: РА363126

Рубрики:

      
14.

Хомин Н.М. 
Асептичні пододерматити у великої рогатої худоби (етіологія, патогенез, профілактика та лікування): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.05 / Н.М. Хомин ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 36 с. — Бібліогр.: с. 30-33. — укp.

Обгрунтовано причини виникнення, особливості перебігу гострого та хронічного асептичного пододерматитів у великої рогатої худоби (ВРХ). Розроблено заходи профілактики та методів лікування хвороби. Визначено вплив умов утримання та рівня годівлі на стан копитцевого рогу на підставі змін біохімічних показників і фізико-механічних параметрів епідермісу. Установлено, що у корів, яких утримували на залізобетонній щілинній підлозі знижується вміст вологи у копитцевому розі й опір до його стирання, що призводить до надмірного стирання рогу підошви. Згодовування коровам кормів, дефіцитних за поживними та мінеральними речовинами, призводить до зниження вмісту мінеральних речовин у копитцевому розі, перерозподілу фракцій кератозів, що погіршує його якість і сприяє надмірному нашаруванню рогу в ділянці підошви. Виявлено гістологічні та гістохімічні зміни рогу та основи шкіри залежно від перебігу асептичного пододерматиту. Обгрунтовано залежність динаміки морфолого-біохімічних, імунологічних показників крові від характеру перебігу асептичного запалення основи шкіри копитець. Установлено характерні зміни біохімічних показників у даних ділянках за різних форм асептичного пододерматиту, а також визначено біофізичні параметри епідермісу копитець залежно від перебігу захворювання. Виявлено, що за хронічного асептичного пододерматиту у корів знижується імунобіологічна реактивність організму, концентрація сірковмісних амінокислот у копитцевому розі та зростає вміст сульфогідрильних груп у ньому, що призводить до погіршення якості копитцевого рогу та його недостатнього стирання. Розроблено заходи профілактики асептичного пододерматиту у ВРХ, які дозволяють запобігти розвитку захворювання, та методи лікування, завдяки чому є можливим скорочення періоду видужання тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.572.2 +
Шифр НБУВ: РА345162

Рубрики:

      
15.

Медведєв К.С. 
Атопічний дерматит у собак: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / К.С. Медведєв ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.8,022
Шифр НБУВ: РА310266 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Морозова О.Г. 
Біоенергетичні зміни при хронічних порушеннях мозкового кровообігу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / О.Г. Морозова ; Харк. ін-т удоскон. лікарів. — Х., 1998. — 33 с. — укp.

На підставі комплексного експериментального, клінічного, біохімічного та інструментального дослідження доведено, що провідною ланкою патогенезу хронічної мозкової дисциркуляції є енергетичний дефіцит, який виникає внаслідок ішемії, тканинної гіпоксії, зниження активності мітохондріальних ферментів і сполучається з мембранною патологією, змінами в оксидантно-антиоксидантній системі та співвідношенні нейромедіаторних амінокислот. Встановлені взаємозв'язки між типом вегетативної регуляції, біоенергетичними, нейрогуморальними показниками та розвитком варіанту церебральної дисциркуляції. Виявлено адаптивні та дезадаптивні щодо розвитку і прогресування хронічної дисциркуляції варіанти вегетативно-біоенергетичних співвідношень. Доведена можливість прогнозування хронічних порушень мозкового кровообігу. Обгрунтована нейропротекторна роль терапії, спрямованої на покращення біоенергетичного гомеостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-43

Рубрики:

      
17.

Заічко Н. В. 
Біохімічні аспекти формування тромбофілій, асоційованих з порушеннями обміну гомоцистеїну та цистеїну: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.32 / Н. В. Заічко ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2011. — 39 с. — укp.

Доведено, що розлади метилування, транссульфування, синтезу гідроген сульфіду, тіол-дисульфідного та нуклеотидного обміну, оксидативний стрес є метаболічним патерном розвитку тромбофілій за гіпергомоцистеїнемії та гіперцистеїнемії. Для цього виду тромбофілій характерна гіперреактивність тромбоцитів, дефіцит антикоагулянтів, збільшення вмісту інгібітору активатора плазміногену. Висвітлено роль гідроген сульфіду (метаболіту гомоцистеїну та цистеїну) як модулятора стану системи гемостазу з антиагрегантною й антикоагулянтною дією. Показано, що комплекс вітамінів В6, В9, В,12 та мікроелементів нормалізує обмін сірковмісних амінокислот, нівелює зміни в інших метаболічних ланках і викликає регрес тромбофілії, в той час як бетаїн активує процеси метилування, покращує стан тромбоцитів, але практично не коригує інші порушення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411-1 + Р410.2-1
Шифр НБУВ: РА379226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Колісник О.Я. 
Бюджетна безпека у забезпеченні стратегії соціально-економічного розвитку держави: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / О.Я. Колісник ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено бюджетну безпеку як невід'ємну детермінанту стратегії соціально-економічного розвитку держави. Розкрито сутність бюджетної безпеки, її місце в системі економічної та фінансової безпеки. Обгрунтовано склад і структуру механізму утворення загроз бюджетній безпеці, визначено їх потенційні джерела. Проведено системне дослідження теоретико-методологічних та організаційних засад забезпечення бюджетної безпеки держави. Проаналізовано роль бюджету у реалізації соціально-економічних пріоритетів в Україні і практику дефіцитного фінансування державної діяльності у контексті ідентифікації загроз бюджетній безпеці. Удосконалено методику оцінки стану бюджетної безпеки держави в частині визначення числового інтегрального індикатора на основі набору відповідних показників та їх характеристичних значень. Визначено стратегічні вектори мінімізації загроз бюджетній безпеці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3-995 +
Шифр НБУВ: РА365971

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Чугунов І.Я. 
Бюджетна система як інструмент регулювання економічного розвитку: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / І.Я. Чугунов ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2003. — 37 с.: рис., табл. — укp.

Розкрито економічну суть бюджетної системи як інструменту регулювання економічного розвитку, що полягає у використанні бюджетної архітектоніки, яка визначається оптимальними співвідношеннями між елементами бюджетної системи з метою впливу на динаміку економічного розвитку. Запропоновано структурно-функціональну модель системи бюджетного регулювання, як грунтується на інтеграції державного регулювання дохідної та видаткової частин бюджету, міжбюджетних відносин, дефіциту (профіциту) бюджету, державного боргу з урахуванням динаміки економічних процесів та зовнішньоекономічного середовища. На підставі економетричного аналізу виявлено тенденції запланованих і фактичних показників дохідної та видаткової частин зведеного, державного та місцевих бюджетів, уведено до наукового обігу економічний показник "рівень регулювання доходів (видатків) бюджету регіону". Визначено вплив обсягу податкової бази на суму надходжень за основними податками стосовно адміністративно-територіальних одиниць. Виявлено роль податкового навантаження у формуванні дохідної частини бюджету, економічному розвитку держави та регіонів, взаємозв'язку видаткової частини бюджету, бюджетної централізації та економічного зростання. Розроблено методологію прогнозування дохідної частини бюджету, запропоновано систему міжбюджетного регулювання на базі відповідних моделей. Уведено до наукового обігу економічний показник "коефіцієнт міжбюджетного регулювання".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3 + У9(4РОС)261.3 +
Шифр НБУВ: РА325872

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Д'яконова І.І. 
Бюджетний дефіцит і його регулювання у перехідній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / І.І. Д'яконова ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено економічну природу дефіциту бюджету, тенденції його розвитку та взаємозв'язок із загальними макро- та мікроекономічними показниками економіки країни. Розкрито основні чинники виникнення й джерела фінансування дефіциту бюджету як показника незбалансованості доходів і видатків в умовах перехідної економіки. Запропоновано систему показників оцінки рівня бюджетного дефіциту та визначено шляхи удосконалення методів регулювання доходів, видатків та дефіциту державного та місцевих бюджетів, податкової політики. Досліджено доцільність впровадження системного аналізу показників планування бюджету та його моделювання. Обгрунтовано необхідність затвердження стабільних нормативів відрахувань від загальнодержавних податків у бюджети регіонів відповідно до рівня їх економічного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3
Шифр НБУВ: РА308064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського