Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (32)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (66)Реферативна база даних (1256)Книжкові видання та компакт-диски (236)Журнали та продовжувані видання (38)
Пошуковий запит: (<.>K=НАДР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 134
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тейшейра М. 
Верхнє критичне поле в надрешітках і шаруватих надпровідниках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / М. Тейшейра ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

Наведено результати аналізу феноменологічних моделей експериментально спостережених нелінійних температурних залежностей верхнього критичного поля у надпровідних надрешітках і шаруватих структурах. З урахуванням мікроскопічних межових умов розроблено математичний апарат трансфер-матриці, який дає змогу дослідити критичні магнітні поля, критичну температуру, лінію плавлення вихрової решітки, ефект близькості та інші явища у періодичних і квазіперіодичних надпровідних надрешітках і шаруватих кристалах надпровідник - ізолятор та надпровідник - метал. Одержано аналітичне рівняння, яке описує всі відомі за експериментами типи кросоверів і нелінійної поведінки верхнього критичного поля у таких структурах і надано фізичну інтерпертацію одержаних результатів на базі даних оцінки полів і температур розмірного кросовера. Відзначено, що розрахунок верхнього критичного поля у квазіперіодичних решітках Фібоначчі з використанням методу трансфер-матриці добре узгоджується з експериментальними даними. Теоретично описано нелінійність верхнього критичного поля у двовимірних надрешітках з регулярною сіткою дислокацій невідповідності у системах типу PTe - PbS. Запропоновано механізм нелінійності верхнього критичного поля, перпендикулярного поверхні, у надпровідних тонких плівках з неоднорідністю, який підтверджений експериментально на плівках Nb. Установлено фундаментальний зв'язок між кросоверами у температурній залежності верхнього критичного поля та нелінійностями на межі плавлення вихрової решітки для усіх досліджених типів температурних залежностей верхнього критичного поля, одержано рівняння для верхнього критичного поля у двовимірних надпровідниках. З застосуванням методу трансфер-матриці досліджено ефект близькості для масивного надпровідника, що знаходиться у контакті з надрешіткою типу надпровідник - метал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА335633

Рубрики:

      
2.

Надрага В.І. 
Взаємодія владних структур, політичних і громадських організацій як засіб підвищення ефективності управління на регіональному рівні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.І. Надрага ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємодію владних структур, політичних і громадських організацій як засіб підвищення ефективності управління на регіональному рівні у період 1991 - 2003 рр. Уточнено зміст категорій та питань, що становлять сутність теорії державного управління в системі владно-партійної та громадської взаємодії, узагальнено вітчизняний і зарубіжний досвід організації ліберально-демократичного державного управління. Проаналізовано стан владно-суспільних ваємодій за умов протистояння та уповільненого розвитку громадянського суспільства в Україні. Обгрунтовано необходність взаємодії як засобу підвищення ефективності управління. Запропоновано для реалізації новітню адміністративно-ліберальну модель владних відносин, охарактеризовано її основні структурні елементи як найбільш оптимальної форми організації місцевої влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)66 + Х819(4УКР)011.2 +
Шифр НБУВ: РА328133

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Воронович В.П. 
Візок нового покоління для вантажних вагонів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / В.П. Воронович ; Дніпропетр. держ. техн. ун-т залізн. трансп. — Д., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання теоретичних і експериментальних досліджень динамічної взаємодії вантажних вагонів (на візках нового покоління) і колії - для оцінки ефективності нових візків, а також їх надійності в експлуатації. Виконано математичне моделювання динаміки вантажних вагонів з уточненням параметрів моделі за результатами ходових динамічних випробувань. Визначено сили динамічної взаємодії вагонів і колії, напруження в рейках, шпалах, баластному шарі та земляному полотні. Зроблено порівняння динамічних показників вагонів на візках моделі 18-781 і моделі 18-100, а також їх дії на колію. Розроблено конструкцію і визначено технологію виготовлення оригінальних деталей і складальних вузлів візка нового покоління - моделі 18-781. На підставі аналізу результатів експлуатаційних випробувань, а також випробувань на втомленість і міцність візків моделі 18-781 визначено причини відмов і розроблено заходи щодо підвищення їх надійності. Надресорна балка штампозварної конструкції успішно витримала всі види випробувань на міцність від втомленості. Замість нестабільно працюючого дискового гасителя коливань (ДГК) на підставі теоретичних досліджень розроблено конструкцію і виготовлено дослідні візки із взаємозамінним з ДГК гасителем вертикальних коливань, який за результатами контрольних динамічних випробувань виявився більш надійним у роботі. Доведено, що зношення гребенів колісних пар у 1,3 - 1,4 рази та в п'ятникових вузлах у 3 - 5 разів менше на візках моделі 18-781 на відміну від візків моделі 18-100.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О244-046.5
Шифр НБУВ: РА314299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Литвяк О.М. 
Вплив протестантизму на становлення державності в Німеччині (ХVІІІ - ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.М. Литвяк ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему впливу протестантизму на становлення державності у Німеччині (XVIII - XX ст.). Висвітлено історію зародження антикатолицької ідеології - протестантизму, виникнення нових капіталістичних відносин у надрах феодального суспільства та перетворення його на ідеологію нового класу - буржуазії. Проведено комплексний аналіз протестантизму як релігійного, а також соціально-політичного явища у Німеччині. Зроблено спробу розв'язати проблему впливу економічного, політичного та культурного фактора протестантизму на німецьке суспільство у різні періоди німецької історії. Базуючись на працях ідеологів обох конфесій, досліджено концесійні дебати між протестантами і католиками. Визначено, що національний німецький характер протестантизму є головною причиною його історично-прогресивної ролі. Показано, що послаблення впливу протестантизму на суспільство було спричинено антинародною політикою нацистів. Виявлено провідну роль протестантського фактора у політичному й ідеологічному житті післявоєнної Німеччини (ФРН).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)5/6-55 + Э376.09(4НІМ)-3 +
Шифр НБУВ: РА340841

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Коваль О.Ю. 
Вплив структури та температури на в'язкість та механізми руйнування молібдену: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.Ю. Коваль ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено закономірності впливу параметрів структури сплавів молібдену на в'язкість руйнування у широкому інтервалі температур з урахуванням мікромеханізмів руйнування. Досліджено сплави молібдену різної чистоти (ЦМ-10, МТ, МЧВП), що зумовило різну схильність до переважно транскристалітного (ЦМ-10), інтеркристалітного (МТ) та в'язкого (МЧВП) руйнування, з'ясовано вплив температури та розміру зерна на механічні властивості та мікромеханізми руйнування даних сплавів. Установлено, що в інтервалі температур 77 - 573 К сплав ЦМ-10 руйнується відколом і відколом з релаксацією та має немонотонну залежність величини тріщиностійкості від температури. Вихід підростаючої тріщини з "тіні" надрізу супроводжується спочатку зменшенням величини тріщиностійкості, а потім відзначається її ріст у зв'язку з триваючим зниженням межі плинності. Величина енергії активації процесу, що контролює температурну залежність тріщиностійкості, відповідає енергії активації руху дислокацій, визначеною за температурною залежністю межі плинності згідно з підходами В.І. Трефілова та Ю.В. Мільмана. Виявлено, що для сплаву ЦМ-10 залежність величини тріщиностійкості від розміру зерна з підвищенням температури випробувань не монотонна. На відміну від сплаву ЦМ-10 сплав МТ в усьому дослідженому інтервалі температур руйнується крихко міжзеренно, за цього залежність тріщиностійкості від температури та розміру зерна має монотонний характер. У сплаві молібдену високої чистоти МЧВП за кімнатної температури випробувань залежно від розміру зерна встановлено всі можливі механізми руйнування, до яких схильні ОЦК-метали. У разі виликих розмірів зерен виявлено крихкий міжзеренний механізм руйнування, зі зменшенням розміру зерна спостережно відкол, а потім - в'язке ямкове руйнування. Для підвищення механічних властивостей сплавів молібдену на прикладі сплавів Mo + 4 % Re та малолегованого молібдену запропоновано релаксаційну обробку зразків, яка дозволяє майже удвічі підвищити тріщиностійкість матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.120.43 +
Шифр НБУВ: РА362775

Рубрики:

      
6.

Радчик Р.В. 
Газета "Волинь" та однойменне видавництво (1941 - 1944рр.): організаційний і проблемно-тематичний аспекти: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Р.В. Радчик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено роль газети "Волинь" та однойменного видавництва в 1941 - 1944 рр. у громадсько-політичному, суспільно-економічному, духовному та культурному житті українців у роки Другої світової війни та утвердженні ідеї незалежності України. Проаналізовано тематику книжкової продукції видавництва та проблематику часописів "Орлена" й "Український хлібороб". Розглянуто джерела та основні етапи становлення У. Самчука як письменника та журналіста. Проаналізовано публіцистичні твори письменника, надруковані на сторінках газети "Волинь", досліджено їх тематичні та стильові особливості. Висвітлено вплив професійної діяльності головного редактора часопису в непростий час німецької окупації на формування у читачів національної свідомості та з'ясовано його внесок у справу боротьби за відродження української державності. Особливу увагу приділено вивченню особливостей добору У.Самчуком фактичного матеріалу та його інтерпретації у контексті воєнного часу. Відзначено широкий діапазон загального та фахового досвіду, високу ерудицію та глибину мислення публіциста. Розкрито тематичні аспекти численних публікацій журналістів газети "Волинь" і позаштатного активу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)711.3 + Ч617.4(4УКР)711.3 +
Шифр НБУВ: РА336216

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Рослий І.С. 
Геодинаміка і нафтогазоносність Дніпровсько-Донецького рифтогену: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.17 / І.С. Рослий ; НАН України. Ін-т геолог. наук. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Проаналізовано причини рифтогенних процесів, вивчено геодинамічні етапи розвитку Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ), розглянуто механізми рифтогенезу з його диз'юнктивними дислокаціями та особливостями формування рифтогенів. На фоні рифтогенних процесів досліджено геодинамічні фактори локального структуроутворення, етапи та інтенсивність розвитку нафтогазоносних структур, тектонічно-фазову активність регіонів, явища розформування підняттів, геодинамічні фактори, які впливають на формування родовищ нафти та газу, зональний розподіл в них вуглеводнів. Удосконалено та підтверджено положення теорії рифтогенезу, розглянуто геодинамічні фактори та інтенсивність локального структуроутворення, фактори формування родовищ нафти та газу, висвітлено теорію локального структуроутворення. Запропоновано напрями подальшого геологічного вивчення та практичного освоєння надр ДДЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390.5 + Д453.1(4УКР) + Д59(4УКР)453
Шифр НБУВ: РА314891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Коболев В.П. 
Геодинамічна еволюція Чорноморської мегазападини та структур її обрамлення (за геофізичними даними): Автореф. дис... д-ра геолог. наук: 04.00.22 / В.П. Коболев ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2002. — 36 с.: рис. — укp.

Розроблено апаратурно-методичне та програмно-алгоритмічне забезпечення морських геофізичних робіт на базі комплексування геотермічних, гравімагнітометричних і сейсмоакустичних досліджень. Наведено результати комплексних геофізичних досліджень вивчення глибинної будови північної частини континентального схилу та зони переходу до глибоководної Чорноморської западини. Запропоновано геодинамічну модель формування Чорноморської мегазападини та структури її обрамлення у межах єдиної концепції походження та розвитку Середземноморського складчастого поясу. Вперше для мегазападини визначено дві стадії її формування: прогресивну, у процесі якої сформувалися два палеосклепіння, пов'язані з підйомом Східного та Західного мантійних діапірів; регресивна стадія пов'язана з різким (за механізмом планж-принципу) зануренням палеосклепінь у внутрішні галузі мантійних діапірів, що ознаменувалося відповідною екстракцією їх магматичного матеріалу по зоні глибинного Циркумчорноморського розлому. Вперше досліджено взаємозв'язок між геодинамічною, азимутальною анізотропією теплопровідності та геотермічним режимом верхньої мантії, що є яскравим прикладом структурної самоорганізації процесів у надрах Землі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д544.1 +
Шифр НБУВ: РА322290

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Андрєєва О. О. 
Геолого-економічний аналіз мінерально-сировинної бази бентонітових глин України: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.19 / О. О. Андрєєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан світового та вітчизняного ринку бентонітових глин: об'єми видобутку, об'єми експорту й імпорту, ціни та галузі застосування бентонітової сировини. Наведено геолого-промислову класифікацію вітчизняних родовищ бентонітових глин, геологічні та техніко-економічні характеристики окремих родовищ. Проведено геолого-економічну оцінку мінерально-сировинної бази бентонітових глин України за допомогою бальної шкали, методики коефіцієнтів приведення, регресійно-кореляційного аналізу. За результатами геолого-економічної оцінки, проведеної за трьома методами, серед об'єктів вітчизняного надрокористування Черкаське родовище бентонітових і палигорськітових глин визначено як найбільш значиме. Серед родовищ, запаси яких є балансовими, підтверджується перспективність таких родовищ, як Ільницьке, Горбківське, Григорівське. Серед родовищ, що не враховані Держбалансом запасів корисних копалин України, найбільш перспективним об'єктом є Соршценське родовище. Визначено оптимальні параметри для експрес-діагностики глинистої речовини. Застосування поєднання рентгенофазового та рентгеноспектрального електронно-зондового мікроаналізу для експрес-діагностики їх речовинного складу дозволяє надавати початкову оцінку якості корисної копалини, яка, в свою чергу, визначає перспективність об'єкта для подальших досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452(45УКР)51-5 + Д59(45УКР)452
Шифр НБУВ: РА379254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Філатова І.В. 
Геометризація марочного складу вугілля Донбасу на основі комплексного обліку їхніх якісних показників: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.01 / І.В. Філатова ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання геометризації марочного складу вугілля Донбасу з використанням якісних показників за методами математичного та статистичного аналізу, геометрії та кваліметрії надр, а також геометризації даних показників марки вугілля з застосуванням методів кластерного та тренда-аналізу. Розроблено метод бального оцінювання марочного складу вугілля. Здійснено практичне застосування методик його визначення для пластових вугільних родовищ Донбасу, а також підраховано запаси з урахуванням категорій развідувальності та марок за класифікаційною діаграмою вугілля Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-78 +
Шифр НБУВ: РА355633

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Фалькович О. Л. 
Геохімічні критерії пошуків золота в центральній частині Українського щита (на прикладі Клинцівського родовища): автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.02 / О. Л. Фалькович ; НАН України ; Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П.Семененка. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Вперше виявлено асоціації хімічних елементів, що контролюють золоторудну зону Клинцівського родовища, серед яких найбільш інформативною є група елементів: золото - арсен - вісмут. Встановлено закономірності розподілу елементів-індикаторів у первинних ореолах рудних зон і визначено основні ряди їх зональності у надрудному, рудному та підрудному горизонтах. Вперше запропоновано визначати продуктивність зруденіння за коефіцієнтом питомої рудоносності. Виявлена залежність між продуктивністю зруденіння та геохімічними показниками дозволила визначити ділянки найбільшої питомої рудоносності за мультиплікативним коефіцієнтом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451.41-5
Шифр НБУВ: РА374471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Боковикова Ю.В. 
Державне управління використанням мінерально-сировинних ресурсів України: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.02 / Ю.В. Боковикова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено організаційний механізм державного управління використанням мінерально-сировинних ресурсів (МСР). З'ясовано поняття мети державного управління природокористуванням, охарактеризовано його функції в галузі надрокористування. Систематизовано концептуальні підходи до розуміння сутності раціонального природокористування, на підставі чого виділено принципи державного управління природокористуванням. Сформульовано основні суперечності, що виникають у процесі використання ресурсів надр. Обгрунтовано напрями удосконалення нормативно-правової бази та структурної перебудови органів державного управління використанням МСР. Визначено суспільну значущість використання ресурсів надр, проведено аналіз проблем, що постають у зв'язку з цим. Визначено особливості стратегічного планування як функції державного управління та запропоновано напрями його вдосконалення. Розроблено рекомендації щодо удосконалення організаційного механізму державного управління використаням МСР у частині уточнення змісту його складових, а саме: цілей, завдань, методів, повноважень регіональних органів влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)16 +
Шифр НБУВ: РА343780

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Підлубний В.М. 
Діяльність ОУН та УПА на Буковині в 1940 - 1952 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В.М. Підлубний ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 16 с. — укp.

Висвітлено підпільну політичну, організаторську та бойову діяльність окружних, районнних і надрайонних проводів ОУН, які послідовно очолювали боротьбу в краї впродовж 12-ти років. Проаналізовано обставини створення та бойову діяльність сотень і куренів УПА. Досліджено спроби румунського уряду та крайового проводу ОУН налагодити співпрацю в боротьбі з радянськими військами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)62-4 + Ф513(4УКР337)62
Шифр НБУВ: РА371900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Самсонова М.О. 
Драма О.Блока в інтертексті драматургії російського постмодернізму: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / М.О. Самсонова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-336 + Ш5(4РОС)6-4Блок,О.О.536
Шифр НБУВ: РА319030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Тимошенко Л. В. 
Економічна ефективність екологізації виробничих процесів на відкритих і підземних розробках залізорудних родовищ: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / Л. В. Тимошенко ; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". — Д., 2011. — 19 с. — укp.

Визначено поняття екологізації виробничих процесів стосовно експлуатації залізорудного родовища. Її рівень оцінено на підставі частинних показників економічної ефективності та економічної рівноваги екологізації. Обгрунтовано механізм управління екологізацією процесів гірничих робіт та коригування засобів виробництва для досягнення розрахункового прибутку й прийнятого рівня економічної рівноваги за певного способу розробки покладу рудної сировини з урахуванням втрат і засмічення руди в надрах. Критерієм оцінки способу є потенційний прибуток підприємства за уникнення втрат обсягів та якості рудної сировини у виробничих процесах. Визначено вплив втрат рудної сировини у процесах виготовлення продукції на економічні результати операційної діяльності підприємства. Оцінено еколого-економічні результати гірничо-збагачувального виробництва залежно від якості й обсягів продукції. Проведено економічне оцінювання доцільності технології підземних гірничих робіт на основні закладання виробленого простору. Обгрунтовано практичні процедури управління рівнем витрат на закладні роботи на підставі економіко-математичної моделі оптимізації складу та вартості суміші. Запропоновано науково-практичний підхід до вибору межової глибини розробки родовища відкритим способом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.551.515,1
Шифр НБУВ: РА382588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Витвицький Я.С. 
Економічна оцінка гірничого капіталу нафтогазових компаній: теорія і практика: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.06 / Я.С. Витвицький ; Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми економічного оцінювання гірничого капіталу нафтогазових компаній. Розроблено методологічні основи оцінювання активів, що формують гірничий капітал наФтогазових компаній та його вартості. З застосуванням методу дисконтування грошових потоків і теорії реальних опціонів створено методологію економічного оцінювання запасів і ресурсів нафтових і газових родовищ. Удосконалено теоретичний і методологічний аспект оцінювання виробничого капіталу та нематеріальних активів, зокрема, нафтових і газових свердловин, машин і обладнання, інтелектуального капіталу. Запропоновано використовувати розроблені методологічні підходи для управління нафтогазовими компаніями у разі їх можливих трансформацій, за умов інвестиційної діяльності, для підвищення ефективності надрокористування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.11 +
Шифр НБУВ: РА362784

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Мальцева В.В. 
Економічна проблематика на сторінках преси ФРН (1996 - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / В.В. Мальцева ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано економічні розділи надрегіональної преси Німеччини, зокрема, газет "Suddeutshe Zeitung", "Frankfurter Allgemeine Zeitung", "Die Welt", "Die Zeit". Розглянуто проблемно-тематичний рівень функціонування економічної преси, досліджено тематику економічних розділів. Висвітлено вплив економічної інформації на свідомість читача та аспект маніпулятивних технологій на основі економічної інформації. Акцентовано увагу на важливості спеціальної підготовки професійних економічних журналістів та досвіді німецької практики. Доведено, що від кваліфікації журналістів, які пишуть на економічну тематику залежить розвиток економічного сектору преси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11(4НІМ) +
Шифр НБУВ: РА329672

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Залознова Ю.С. 
Економічні аспекти розвитку вугільних шахт як виробничих систем: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю.С. Залознова ; НАН України. Ін.-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено економіко-математичні моделі вибору доцільного варіанта розвитку вугільних шахт як природних технолого-економічних систем. Запропоновано враховувати показник впливу зміни природного фактора на ефективність вуглевидобутку за умови, що це призведе до зміни собівартості видобутку вугілля у шахті у цілому на 1 % або більше. Зазначено, що оцінка виробництва за дією природних факторів сприяє визначенню диференційної гірничої ренти та обгрунтованої плати за користування надрами як способу вилучення на користь власника надр, тобто держави, доходу, одержання якого не взаємозв'язано з зусиллями підприємства. Установлено, що за значного збільшення обсягу вирбництва у розрахунках собівартості вугілля нобхідно враховувати перемінні витрати, що змінюються з відставанням від зміни обсягу видобутку. З метою ранжування шахт за ступенем їх перспективності, можливої реконстукції та технічного переозброєння запропоновано новий показник - коефіцієнт загальної характеристики шахти, який ураховує її вік, потужність і складність підземного господарства. Визначено порядок спільного використання економічних показників надійності та коефіцієнта загальної характеристики шахти, що дозволяє зробити більш повну оцінку її стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51 +
Шифр НБУВ: РА338316

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Шинкаренко С.В. 
Економічні границі повноти вилучення покладів корисних копалин на вугільних шахтах України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / С.В. Шинкаренко ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання, пов'язані з обгрунтуванням границь видобування запасів вугілля залежно від стану конкретного підприємства з точки зору підвищення ефективності природокористування та скорочення втрат вугілля у надрах. Досліджено способи кількісної оцінки стану шахти як суб'єкта природокористування. Розкрито суть, побудовано економіко-математичну модель та розраховано значення коефіцієнтів економічної надійності шахт. Встановлено залежність показника економічної надійності шахт з повнотою видобування запасів. Запропоновано засоби оцінки доцільності витрат запасів у випадках складних гірничогеологічних умов, охорони земної поверхні та закриття шахт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51-28
Шифр НБУВ: РА314008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Сумрій С.К. 
Експериментальна фармакокінетика аміксину: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / С.К. Сумрій ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2005. — 18 с. — укp.

Показано, що в організмі щурів і мишей з калом виділяється тільки вихідна сполука, тобто аміксин піддається незначній біотрансформації. Абсолютна біологічна доступність аміксину за його перорального введення складає 70 %, підсистемна елімінація аміксину - 21 %. Для печінки (у разі перорального введення аміксину) та легеневої тканини (за внутрішньовенного введення) мишей спостерігається ефект первинного проходження через органи. Обгрунтовано переваги застосування нового інтегрального методу позамодельного аналізу процесів масопереносу ксенобіотика у системі "кров - тканина", який базується на формальному апараті фазової фармакокінетики для аналізу неповних кінетичних кривих. Розроблено комбіновану математичну модель, яка дозволяє показати, що приблизно 98 % аміксину, що надходить у тканину селезінки, елімінує у плазму крові, а 1 - 2 % необоротно зв'язується з тканиною. З'ясовано, що для процесів виведення аміксину з організму щурів за його одноразового перорального введення характерною є перевага процесів елімінації загального радіактивного матеріалу з калом (69 % введеної дози за 5 діб) надренальною екскрецією (10 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-29 аміксин +
Шифр НБУВ: РА339842

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського