Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Наукова електронна бібліотека (82)Реферативна база даних (710)Книжкові видання та компакт-диски (111)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=НЕЗАЛЕЖНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 105
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сохет О.М. 
Апроксимативна транзитивність груп перетворень в ергодичній теорії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / О.М. Сохет ; Фіз.-техн. ін-т низ. температур НАН України. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.3,022 + В162.7,022

Рубрики:

      
2.

Єлішевич М.А. 
Асимптотичне інтегрування лінійних диференціальних рівнянь першого порядку з виродженням та особливою точкою в комплексному банаховому просторі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / М.А. Єлішевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено в комплексному банаховому просторі лінійні однорідні та неоднорідні диференціальні рівняння першого порядку із іррегулярною особливою точкою та оператором за похідної, в якому вироджений головний член розвинення в ряд за степенями незалежної змінної. Розроблено алгоритм побудови частинних формальних розв'язків, виявлено їх асимптотичну поведінку поблизу особливої точки. Доведено їх лінійну незалежність у випадку однорідного рівняння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.13,0 +
Шифр НБУВ: РА325095

Рубрики:

      
3.

Кіндрачук Н. М. 
Боротьба Народного Руху України за незалежність України: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Н. М. Кіндрачук ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено боротьбу Народного Руху України (НРУ) за суверенізацію та здобуття незалежності України в 1989 - 1991 pp. З'ясовано внесок НРУ у формування політико-правових та ідеологічних засад незалежної Української держави у даний період. Визначено напрямки, форми та методи діяльності організаційних підрозділів Руху у виконанні програмних рішень організації. Розкрито регіональну специфіку діяльності НРУ. Проаналізовано співпрацю НРУ й української діаспори у контексті відродження національної державності. З'ясовано історичну роль НРУ в боротьбі за встановлення демократичної, незалежної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)634-4 + Ф69(4УКР)28Т14
Шифр НБУВ: РА371204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Костишин Е. І. 
Військово-політична діяльність Симона Петлюри: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / Е. І. Костишин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено історичні, ідеологічні та суспільно-політичні процеси й явища, які впливали на формування військово-політичних переконань С. Петлюри. З'ясовано історичні обставини формування світогляду С. Петлюри, розкрито його роль в еволюції українського державотворення від автономії до самостійництва. Визначено значення діяльності С. Петлюри у відродженні та творенні українського війська, його вплив на розробку тактики та стратегії збройної боротьби Армії УНР в ході першої та другої українсько-більшовицької війни. Розглянуто військово-дипломатичну діяльність на завершальному етапі боротьби УНР за незалежність, підкреслено значний внесок С. Петлюри у розробку основ національної військової доктрини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Петлюра + Ц4(4УКР)132 + Ц1(4УКР)14-1
Шифр НБУВ: РА380985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Лозинський П. І. 
Воєнно-політичне співробітництво країн Співдружності Незалежних Держав: становлення, розвиток, трансформація кінця XX - початку XXI ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / П. І. Лозинський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше розглянуто питання створення, становлення, розвитку та модернізації нової системи безпеки на геополітичному просторі колишнього СРСР і застосовано нові концептуальні підходи для його дослідження. Вперше узагальнено та проаналізовано наявні прорахунки, які заважали та заважають ефективній реалізації обраного зовнішньополітичного курсу членів воєнно-політичного союзу Співдружності. Певною мірою заповнюється прогалина у теоретико-методологічних засадах створення системи гарантування національної безпеки країн, які набувають свою незалежність протягом останнього часу, шляхом цілісного аналізу динаміки розвитку та дієздатності Організації Договору про колективну безпеку щодо захисту національних інтересів її країн-учасниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2СНД)64-6 + Ц851(4/5СНД) + Х915.22(4/5СНД)1
Шифр НБУВ: РА380317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
6.

Крупа Л.Л. 
Вплив митрополита Андрея Шептицького на суспільне і культурно-просвітницьке життя в Галичині кінця XIX - першої половини XX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.Л. Крупа ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 20 с. — укp.

За допомогою хронологічно-проблемного методу дослідження розглянуто багатогранність впливу метрополита Андрея Шептицького на суспільно-культурні процеси в Галичині. Висвітлено його співпрацю з українськими партійними колами, а також еволюцію політичної платформи у контексті боротьби українського народу за соборність і незалежність України. Установлено мотиви зв'язку з освітніми установами й товариствами, надання владикою окремим представникам інтелігенції матеріальної допомоги для наукових цілей. Проаналізовано взаємовідносини з легальними молодіжними організаціями, ініціювання та участь у створенні нових товариств християнського та світського спрямування. Висвітлено аспект діяльності митрополита щодо заснування їм та підтримки закладів для сиріт. Обгрунтовано, що митрополит Андрей Шептицький проводив свою діяльність керуючись християнськими переконаннями і християнським патріотизмом, тому у політичних питаннях він дотримувався легітимності, а в культурно-просвітніх намагався компенсувати українцям державні інстанції, виховати в українців любов до Бога і Батьківщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36-028.2 Андрей(Шептицький) + Т3(4УКР331)61-7 +
Шифр НБУВ: РА327492

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Шерепітко В.В. 
Генетичні основи адаптивної селекції сої: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.15 / В.В. Шерепітко ; Ін-т агроекол. та біотехнології УААН. — К., 2002. — 34 с. — укp.

Обгрунтовано генетичні основи створення високопродуктивних сортів сої з коадоптованим асоціюванням генів холодо-, посухо-, жаро-, патогеностійкості, пластичності та стабільності шляхом удосконалення та розробки нових методів ідентифікації генотипів за морфофізіологічними та молекулярними критеріями на рівні спорофіту і гаметофіту. Встановлено, що фенотипні відмінності в прояві кожної з цінних кількісних ознак рослини, зокрема: маси бобу, маси бобів з продуктивного вузла, маси насінин в бобі у досліджуваних генотипів культурної (Glycine max) та дикої уссурійської (G.soja) сої зумовлюються ефектом 4 або 5 незалежно успадковуваних головних генів (олігогенів). Виявлено, що у диких генотипів досить високий ступінь стабільності зернової продуктивності рослин супроводжується зростанням варіабельності (пластичності) її компонентів. Отримано дані, які свідчать про відносну незалежність у зазначеної культури генотипних факторів, що контролюють холодостійкість на стадіях проростання насіння, росту та розвитку сходів, формування бобів. Розроблено методичні підходи добору термостійких генотипів за інгібіторно-протеїназним і пероксидазним тестами. Запропоновано проводити мікрогаметофітній добір у сої за стійкістю до екстремальних температур та ураження патогенами. Відзначено, що ідентифікація генотипного різноманіття сої на основі маркерів поліморфізму ДНК (ISSR маркерів) розкриває нові перспективи цілеспрямованого добору вихідного матеріалу для адаптивної селекції, включно серед культурної (G.max) та дикої (G.soja) сої. Створено 8 нових сортів сої, з яких 3 (Подільська 1, Подолянка і Подільська 416) занесені до реєстру сортів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.13Fab*112.4*44 + П213.6-31
Шифр НБУВ: РА318709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Коновалова М.М. 
Гетьман Мазепа у фольклорі і літературі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / М.М. Коновалова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблему інтерпретації образу гетьмана Івана Мазепи в українській, російській (царській) і зарубіжній історіографії, фольклорі та літературі. Зазначено, що у фольклорі та давній українській літературі образ Івана Мазепи трактувався як образ зрадника, запроданця-авантюриста. В історичних піснях ім'я гетьмана супроводжувалося епітетом "проклятий", що пішло від анафеми, але не за зраду російському царю, а за арешт Палія. У літературі XVII - XVIII ст. ім'я гетьмана возвеличувалось у панегіриках, складених наближеними до його особи людьми. Після переходу Мазепи на бік шведів ті ж самі "друзі" створюють вірші-прокльони на адресу гетьмана. Історичні події періоду гетьманування Мазепи знайшли своє відображення у козацьких літописах та "Історії Русів", де образ гетьмана трактується неоднозначно. Докорінних змін зазнає трактування постаті Івана Мазепи у творчості Т.Шевченка, але радянська історіографія коментує ці скупі Шевченкові згадки про нього лише у негативному світлі. Відмічено, що лише з Другим найціональним відродженням змінюється погляд на особу гетьмана Мазепи, образ якого сприймається як образ-символ, образ борця за державну незалежність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-694 + Ш5(4УКР)-34
Шифр НБУВ: РА314191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Бежук О.М. 
Громадсько-політична діяльність Ольги Левицької-Басараб: автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Бежук ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано життя та громадсько-політичну діяльність Ольги Левицької-Басараб. Висвітлено етапи формування національно-патріотичного світогляду діячки, охарактеризовано її перші кроки в студентських і військово-спортивних товариствах, участь у жіночому русі, діяльність у складі уряду ЗУНР і підпільній УВО. Визначено роль і місе О. Левицької-Басараб у національно-визвольному русі українського народу за державну незалежність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)52-8 Левицька-Басараб + Т3(4УКР)61-45 + Ф513(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА369592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Соловйова В.В. 
Дипломатичні представництва Української Народної Республіки в країнах Центральної Європи за доби Директорії (1918-1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Соловйова ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 20 с. — укp.

Вивчається процес створення та діяльності українських дипломатичних представництв УНР в країнах Центральної Європи за доби Директорії. Завданням української дипломатії у центральноєвропейських країнах була нейтралізація, наскільки це було можливим, тих негативних наслідків, які мало для України невизнання її незалежності провідними країнами Антанти. Ставка лідерів держав-альянтів на "єдину і неділиму" Росію у міжнародній політиці привела Україну до фактичної ізоляції від світового співтовариства і поставило перед її дипломатичними представництвами завдання розірвання ланцюгу невизнання і встановлення всебічних контактів із зовнішнім світом. Діяльність української дипломатії була спрямована на пошуки як окремих партнерів, так і груп країн, які могли б реально сприяти Україні у боротьбі за незалежність. Розглядається практична діяльність українських дипломатичних представництв у торговельно-економічній, пресово-інформаційній сферах, консульській справі, що були важливими компонентами державотворчої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Штепа О.С. 
Диспозиційна модель особистісної зрілості: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.С. Штепа ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2006. — 17 с.: рис. — укp.

Конкретизовано дефініцію поняття особистісної зрілості у диспозиційних категоріях та побудовано її модель, що відображає взаємозв'язок визначених диспозицій. Особистісну зрілість визначено як ефект самостійно пережитої людиною у зрілому віці ненормативної кризи ідентичності, який являє собою динамічну особистісну структуру, пропріум, важливий для її ідентичності. Рисами-індикаторами, що характеризують оригінальність феномену особистісної зрілості, визначено синергічність, автономність, контактність, самосприйняття, креативність, толерантність, відповідальність, глибинність переживань, децентрацію, життєву філософію. На підставі визначених рис побудовано диспозиційну модель особистісної зрілості, що характеризується високим верифікаційним рівнем. На базі запропонованої моделі обгрунтовано, що зазначена зрілість є одночасно результатом формування особистості зрілої за віком та процесом її становлення, а також описано природу особистісно зрілої людини у поняттях суб'єктивності, інвайроменталізму, холізму, пізнаваності, гетеростатичності, свободи, проактивності, змінності. Обгрунтовано наявність рис даної зрілості у пропріумі молодих людей віком 19 - 20 років та незалежність її високого рівня від статі. Наведено результати конструювання й апробації опитувальника особистісної зрілості та тренінгу її актуалізації, що разом з теоретичною моделлю складають програму соціально-психологічного супроводу становлення даної зрілості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.43 + Ю952.2 +
Шифр НБУВ: РА345139

Рубрики:

      
12.

Іщук О.С. 
Діяльність молодіжних структур ОУН як складова українського національно-визвольного руху у 1939 - 1955 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / О.С. Іщук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

На основі комплексного аналізу наукової літератури, опублікованих історичних джерел та архівних матеріалів досліджено участь української молоді у боротьбі за державну незалежність України у 1939 - 1955 рр. Встановлено причини утворення молодіжних структур ОУН, показано їх роль у вихованні свідомих громадян України та активізації національно-визвольного руху. Досліджено організаційну будову молодіжних структур ОУН, визначено їх основні завдання, напрямки діяльності, склад, поширеність, чисельність, динаміку розвитку. Проаналізовано еволюційні зміни молодіжних структур ОУН у період радянізації Західної Ураїни у 1939 - 1941 рр., під час німецької окупації у 1941 - 1944 рр. та в повоєнні роки. Розглянуто методи та основні форми діяльності молодіжних структур ОУН, визначено причини їх тактичних змін. Підтверджено певну залежність політичних процесів в Україні від участі в них молодих громадян. Встановлено значення молодіжних видань ОУН як засобу виховання української молоді. З'ясовано причини розгрому молодіжних структур ОУН органами державної безпеки УРСР у середині 1950-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)62 + Т3(4УКР33)6-45 + Ф75(4УКР33) +
Шифр НБУВ: РА340454

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Жилюк В.М. 
Діяльність ОУН та УПА на Житомирщині у 1941 - 1955 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Жилюк ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено діяльність Організації українських націоналістів (ОУН) та Української повстанської армії (УПА) на Житомирщині в період німецько-радянської війни та післявоєнні роки. Досліджено спільну діяльність націоналістів та активної частини місцевого населення зі створення українських державних оргаів влади у перші місяці війни. Встановлено, що з утвердженням нацистської окупаційної влади в листопаді 1941 р. на Житомирщині було припинено процеси формування місцевого самоврядування та національно-культурного відродження, багато оунівців та їх прихильників заарештовано та розстріляно. З'ясовано, що за тяжких умов фашистської окупації націоналістичному підпіллю вдалося організувати мережу своїх організацій та утвердити вплив майже в усіх районах області. Розглянуто різні форми боротьби ОУН та УПА за незалежність України, зокрема, збройні акції та засоби пропаганди, доведено пріоритет агітаційно-пропагандистського напрямку. З'ясовано, що у післявоєнні роки боротьба націоналістичного підпілля проти радянської влади визначається діями невеликих груп і проявляється акціями національного та соціального протесту. На підставі вивчення чинників ідейного змісту, форм і методів діяльності, з урахуванням факту підтримки націоналістичного підпілля місцевим населенням зроблено висновок, що боротьба ОУН та УПА на Житомирщині мала національно-визвольний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР-4ЖИТ)62 +
Шифр НБУВ: РА358413

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Недужко Ю.В. 
Діяльність української діаспори щодо відновлення державної незалежності України (середина 40-х - початок 90-х років XX ст.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / Ю.В. Недужко ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельниц., 2010. — 35 с. — укp.

Вперше проведено комплексний теоретичний та фактографічний аналіз процесу діяльності української діаспори щодо відновлення державної незалежності України у середині 1940 - 1990-х рр. Визначено передумови та причини боротьби української діаспори за державну незалежність України. Досліджено структуру, динаміку українських національно-державницьких об'єднань в еміграції. Розглянуто міжнародну іформаційну, правозахисну, наукову, культурну й освітньо-виховну діяльність української діаспори. Визначено місце та роль боротьби української діаспори за демократію та державну незалежність України у контексті національної історії. Наведено рекомендації щодо удосконалення державної політики України щодо закордонних українців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)6-64(4УКР)
Шифр НБУВ: РА371865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Жора Д.В. 
Дослідження класифікатора з випадковими підпросторами та його застосування для прогнозування динаміки фондового ринку: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / Д.В. Жора ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено специфіку математичної моделі класифікатора з випадковими підпросторами. Вперше проведено ймовірнісний аналіз його функціонування. Одержано ймовірнісні характеристики активації нейронів прихованих шарів та оцінку мінімальної помітної відстані. Визначено умови оптимальності вибору параметрів структури класифікатора для максимізації відстані Хеммінга між бінарними образами двох довільних вхідних векторів у представлені передостаннього шару мережі. Розроблено методи адаптації нейромережі щодо вирішення конкретних задач, таких як генерація чутливої структури класифікатора, що забезпечує щільність порогових значень пропорційною до реального розподілу відповідних компонент вхідних даних; локальне усереднення синаптичної матриці, що може наближати одержане класифікаційне рішення до байєсовського. Досліджено лінійну незалежність бінарних образів у просторі ознак і вперше доведено універсальність класифікатора з випадковими підпросторами, зокрема встановлено можливість безпомилкової інтерпретації довільної початкової вибірки. Проведено оцінку функціонування нейронної мережі на класифікаційній базі даних, що враховує різні геометричні та ймовірнісні аспекти, характеристики якості класифікації у порівнянні з показниками інших алгоритмів. Здійснено експериментальні дослідження щодо прогнозування динаміки фондового ринку на реальних історичних даних. Обгрунтовано доцільність використання патерну японських свічок та нормалізованих індикаторів відхилення від ковзних середніх у якості вхідних даних. Розроблено метод оцінки ефективності прогнозування з використанням поняття кількості інформації, що надається нейронною мережею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29 в611 +
Шифр НБУВ: РА346236

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Камінецький В.К. 
Екологічні та господарські основи напіввільного утримання копитних (на прикладі державної організації "Резиденція "Залісся" та Азово-Сиваського національного природного парку): автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / В.К. Камінецький ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання формування популяцій копитних за умов надмірної щільності населення та штучного обмеження площі існування даних тварин. З'ясовано, що у лісових угіддях державної організації "Резиденція "Залісся" щільність копитних становить 122 особини на 1 тис. га. У степовому біотопі Азово-Сиваського національного природного парку цей показник становить 519 особин на 1 тис. га. Досліджено формування міжвидових зв'язків між окремими популяціями копитних. Установлено соціальну ієрархію видів, що перебувають на одному трофічному рівні. Для популяції кожного виду наведено чинники, що впливають на динаміку його чисельності. Зазначено, що пристигаючі соснові насадження з розвиненим підліском є пріоритетними угіддями для благородного оленя, звідки він витісняє лань і козулю у свіжі та сухі бори, де переважають сосново-зеленомохово-лишайникові асоціації. За умови спільного утримання лося та плямистого оленя останній домінує у чорновільхових насадженнях з багатим підліском і трав'яним покривом, а поширення лося обмежується сосновими молодняками. Високий рівень біотехнічних заходів зумовлює незалежність дикого кабана від характерних вологих станцій і нейтральні відносини з іншими видами копитних. Муфлон найповніше освоює трофічні ресурси Степової зони та є найбільш пристосованим видом до умов відкритого біотопу. Виявлено, що за його відсутності лань проявляє вищу екологічну пластичність, ніж благородний олень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.9-3 + Е623.362.40*80 +
Шифр НБУВ: РА362855

Рубрики:

      
17.

Кузнєцов І.О. 
Експериментальне дослідження та математичне моделювання теплопередавальних характеристик пульсаційних теплових труб: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / І.О. Кузнєцов ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2006. — 17 с. — укp.

Експериментально досліджено роботу та здійснено математичне моделювання пульсаційних теплових труб (ПТТ). Виявлено незалежність роботи окремих гілок ПТТ, на якій базується запропонована модель дії РТТ. На підставі аналізу сил, що діють в окремо взятій гілці ПТТ - елементарній комірці та припущенні про циклічність процесів, що відбуваються у ній, оцінено тривалості характерних стадій періоду роботи та термічних опорів відповідних цим стадіям механізмів тепломасопереносу. Проведено порівняння результатів розрахунку на базі даної моделі з результатами певних експериментальних досліджень за тих самих значень емпіричних коефіцієнтів. Показано задовільне якісне та кількісне узгодження, що підтверджує правильність обраного підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З368.4-01 с116 +
Шифр НБУВ: РА344781

Рубрики:

      
18.

Зінько О.В. 
Етнічна історія Східного Криму (друга половина ІІІ - середина VІІ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.В. Зінько ; Ін-т сходознавства ім. А.Ю.Кримського НАН України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Визначено, що прикордонне становище Боспорського царства на краю середземноморських цивілізацій та великого поясу степу вимагало постійного маневрування між натиском степових кочівників та Імперією, але Боспор на останньому етапі свого існування не міг активно протистояти натиску варварських орд. В результаті боспоряни були вимушені постійно шукати союзників і грати на протиріччях між ромеями та варварами. Таке балансування було можливим тільки за умов рівнозначності сил між Імперією та кочівниками. Проаналізовано, що, якщо у другій половині ІІІ - V ст. Боспорське царство ще знаходило сили на збереження номінального суверенітету, то у VI - VII ст. воно не тільки втрачає незалежність, але й припиняє існувати, обмежившись у розмірах до одного візантійського провінційного містечка на місці колишньої столиці великого царства. Встановлено, що протягом всього періоду напади варварів призвели не тільки до колапсу Боспору, але й до неухильного зменшення чисельності боспорських греків. Результатом цього історичного процесу, внаслідок взаємопроникнення різних культурно-цивілізаційних світів, стало руйнування античної Боспорської держави, зникнення боспорських греків і зародження нового типу цивілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)3 +
Шифр НБУВ: РА367514

Рубрики:

      
19.

Вегеш М.М. 
Закарпаття в контексті центральноєвропейської політичної кризи напередодні другої світової війни: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / М.М. Вегеш ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1998. — 30 с. — укp.

Комплексно досліджено місце і роль Закарпаття в контексті центральноєвропейської політичної кризи напередодні другої світової війни. На основі критичного аналізу вітчизняної та зарубіжної літератури і введення до наукового обігу оригінальних джерел системно висвітлюються взаємозв'язані проблеми комплексної теми: міжнародне становище краю наприкінці 30-х років та вплив міжнародного фактору на внутрішньополітичний і культурний розвиток Закарпаття, аналізуються головні етапи еволюції державно-правового статусу Прикарпатської Русі - Карпатської України. Окрему увагу приділено висвітленню політичної діяльності автономних урядів А.Бродія і А.Волошина, збройним силам Карпатської України - Карпатській Січі, простежено антиукраїнську і античехословацьку діяльність угорської іреденти в Закарпатті. У дисертації стверджується, що Закарпаття напередодні другої світової війни переживало гостру політичну кризу. Це, безперечно, стосується також Чехословаччини і всієї Центральної Європи. Незважаючи на такі обставини, Карпатська Україна виявилася єдиною, яка наприкінці 30-х років проголосила свою незалежність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр333)61

Рубрики:

      
20.

Поплавська Є. В. 
Залежність негативних особливостей Я-концепції від гендерних стандартів в юнацькому віці: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Є. В. Поплавська ; Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми впливу тендерних стандартів на формування негативних особливостей Я-концепції в юнацькому віці. Розкрито поняття "гендерний стандарт", описано негативні особливості Я-концепції, які проявляються в юнацькому віці як суперечливі, і навіть несумісні знання, переконання, поведінкові установки, здатні в певних обставинах призвести до порушення її цілісності та стійкості. Встановлено залежність негативних особливостей Я-концепції юнаків і дівчат від тендерних стандартів, яка проявляється за твердої орієнтації на тендерні стандарти в юнаків у конфлікті "прийняття - уникнення боротьби", в дівчат у суперечностях між ідеалами безпеки та доброти, принципами досягнення та самостійності, за засвоєння тендерних стандартів, які властиві протилежній статі, у юнаків - у конфлікті "відкритість змінам - консерватизм" і "самотрансцедентність - самопіднесення", у дівчат - у заниженій самооцінці та суперечностях у мотиваційній сфері, а за інтеріоризації різних тендерних стандартів у юнаків - у конфлікті "незалежність -підпорядкування", у дівчат - у конфлікті "залежність - незалежність".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-733 + Ю937.42 + Ю952.13
Шифр НБУВ: РА375814 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського