Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (13)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (48)Реферативна база даних (1454)Книжкові видання та компакт-диски (246)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=УКЛАДЕНН$<.>+<.>K=ШЛЮБ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 257
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Біла В. Р. 
Адміністративний договір в діяльності органів державної податкової служби України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. Р. Біла ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено поняття, сутність та організаційні ознаки договірних форм управлінської діяльності органів державної податкової служби (ДПС) України. Визначено особливості адміністративно-договірних відносин за участю органів ДПС України. Проаналізовано концептуальні підходи щодо розуміння сутності адміністративного договору, здійснено їх класифікацію відповідно до специфіки їх застосування органами ДПС України. Досліджено підстави укладення, зміст адміністративного договору, вимоги до нього та теоретивні положення правового статусу органів ДПС України як учасників адміністративних договорів. Проаналізовано процедуру укладання нормативних та індивідуальних адміністративних договорів органами ДПС України та заходи забезпечення виконання зобов'язань, що виникають з адміністративних договорів, укладених органами ДПС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)03 + Х829(4УКР)201
Шифр НБУВ: РА381188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Афанасьєв К.К. 
Адміністративний договір як форма державного управління (теоретико-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / К.К. Афанасьєв ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено питання удосконалення правових форм державного управління за умов правової реформи в Україні, використання адміністративного договору в регулюванні управлінських правовідносин. Розкрито поняття адміністративного договору, наведено аналіз його змісту та характерних ознак, запропоновано критерії класифікації адміністративних договорів, правовий механізм порядку їх укладення та юридичного захисту учасників, визначено напрямки використання цих договорів у державному управлінні та їх місце у системі правових актів. Розглянуто можливості включення адміністративних договорів до джерел права України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)112.03
Шифр НБУВ: РА321083

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ситник А.П. 
Акушерські та перинатальні наслідки позашлюбної вагітності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / А.П. Ситник ; Нац. мед. акад. післядипломн. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Встановлено взаємозв'язок між клінічними, психологічними та соціальними змінами у генезі розвитку. Показано вплив психологічних і соціальних змін на розвиток акушерської та перинатальної патології у жінок з незареєстрованим шлюбом, акушерських і перинатальних ускладнень у жінок з позашлюбною вагітністю. Визначено прогностичну значущість перинатальних чинників ризику (анамнестичних і під час гестації) під час прогнозування та ранньої діагностики гестаційних ускладнень у жінок з позашлюбною вагітністю. Вивчено порівняльні аспекти клінічного впливу передгравідарного періоду, вагітності, пологів і перинатальних результатів розродження у жінок із зареєстрованим і незареєстрованим шлюбом. Наведено оцінку інформативної значущості перинатальних чинників ризику. Запропоновано алгоритм лікувально-профілактичних заходів у жінок з незареєстрованим шлюбом, з метою профілактики акушерських і перинатальних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.2 +
Шифр НБУВ: РА368614

Рубрики:

      
4.

Афанасьєва Л.В. 
Аліментні правовідносини в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.В. Афанасьєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено та обгрунтовано поняття "сімейне правовідношення", "аліментне зобов'язання". На базі законодавчого визначення поняття "сім'я" проаналізовано співвідношення кола членів сім'ї та суб'єктів аліментних правовідносин. Розроблено ряд науково-теоретичних положень, які стосуються правового регулювання аліментних відносин з урахуванням нововведень, передбачених у новому Сімейному кодексі України. Розглянуто в комплексі аліментні зобов'язання подружжя, батьків і дітей, інших родичів, свояків, фактичних вихователів (вихованців). На підставі аналізу нормативно-правових актів шлюбно-сімейного законодавства та судової практики розроблено конкретні пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання аліментних відносин і рекомендації для правозастосовчих органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА323583

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Хасаян О.В. 
Безплідний шлюб: причини розвитку, частота, структура, фактори ризику: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Хасаян ; ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 26 с. — укp.

На підставі результатів опитування 2 000 жінок фертильного віку виявлено, що розповсюдженість неплідності у Буковинському регіоні становить 14,2 %. Рівні первинної (48,6 %) та вторинної (51,4 %) неплідності у даному регіоні суттєво не відрізняються. За результатами статистичної обробки одержаних даних визначено основні чинники ризику розвитку неплідності у подружніх пар, а саме: контакт з токсичними речовинами чоловіка та жінки; ускладнення попередніх вагітностей і пологів; тривалі, болючі та нерегулярні менструації; використання малоефективних методів контрацепії (календарного, перерваного статевого акту); гірсутний синдром; хвороби, що передаються статевим шляхом, особливо хламідіоз. ПРоведено аналіз результатів повного клініко-параклінічного обстеження 150-ти неплідних шлюбних пар. У дослідженій популяції неплідність тільки у жінок виявлено в 63,4 % обстежених пар, тільки у чоловіків - у 5,3 %, у обох партнерів - у 30 %, нез'ясовано причину неплідності у 1,3 %. Установлено, що провідними етіологічними чинниками жіночої неплідності в регіоні є трубно-перитонеальний (54,9 %) й ендокринний (49,3 %), частота яких висока у порівнянні з іншими регіонами. Визначено ефективність різних методів лікування неплідності у жінок регіону, а саме: консервативних - 52,0 %, хірургічних - 38,8 %, допоміжних репродуктивних технологій - 31,3 %. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення методів профілактики та лікування неплідності на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.271 + Р712.54 +
Шифр НБУВ: РА356276

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Петрик А.М. 
Боярство Галицько-Волинської держави (XII - XIV ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.М. Петрик ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено характерні риси й особливості політичного розвитку боярства в Галицько-Волинській державі XII - XIV ст. Вивчено економічне підгрунтя політичної могутності боярства, яке відобразилося в організації боярських вотчин і ленів, наявності спадкових землеволодінь, веденні господарства, структурі сільськогосподарського двору, наявності допоміжних промислів і участі у торгівлі. Простежено розвиток боярських родів, охарактеризовано їх роль у політичному житті держави. Розглянуто шлюбні контакти галицького та волинського боярства. Проаналізовано діяльність боярських партій та угруповань, причини та наслідки конфліктів між галицьким і волинським боярством. Боярство ніколи не було монолітним і єдиним організмом у своїх прагненнях. Були наявні внутрішні суперечності політичного й особистого характеру. Економічне посилення боярства в результаті поєднання вотчинної та службової системи землеволодіння та патриціату, а також внаслідок бурхливого розвитку ремесла, торгівлі та лихварства, зумовило становище панівної вестви населення як реальної та провідної соціальної сили, створило серйозні підстави для її політичних претензій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430-2 +
Шифр НБУВ: РА349079

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Коваль В.В. 
Брест-Литовська конференція 1918 р.: діяльність делегації УНР по укладенню мирного договору з державами Четвертого союзу: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.В. Коваль ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Здійснено джерелознавчий порівняльний аналіз документів, що відображають перебіг Брестської мирної конференції. Періодизовано хід перговорів між делегаціями УНР та інших держав. Зроблено висновок, що в Бресті проходили дві паралельні конференції - між Четвертим Союзом і Росією та між Четвертим Союзом і Україною. Доведено, що Брест-Литовський мирний договір було укладено відповідно до українських вимог і пропозицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)611.29-607 + Т3(4Укр)611-6
Шифр НБУВ: РА318357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Орзіх Ю.Г. 
Брокерський договір: цивільно-правовий аспект: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.Г. Орзіх ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 20 с. — укp.

З'ясовано суть і значення брокерського договору за сучасних умов, визначено його ознаки та особливості. Проведено теоретичний аналіз зобов'язань, які виникають у процесі складання, зміни або припинення брокерського договору, відповідальності за його порушення. Сформульовано пропозиції щодо правового регулювання брокерських відносин у цивільному законодавстві України. Досліджено цивільно-правову природу брокерських відносин, місце брокерського договору у системі договірних зобов'язань, співвідношення з іншими посередницькими договорами. Визначено змішаний характер брокерського договору, зумовлений змішуванням положень певних договірних конструкцій, а саме: договору доручення, комісій і агентського договору. Проаналізовано динаміку брокерських зобов'язань: порядок укладення, виконання, зміни та розірвання, припинення відносин у брокерському договорі, а також відповідальність за невиконання чи неналежне виконання брокерського договору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)053.3 + Х839(4УКР)204 +
Шифр НБУВ: РА360825

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Блох Ю.М. 
Внутрішньополітичні дискусії в Англії стосовно зовнішньої політики країни на початку XX століття (1902 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.М. Блох ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження британської супільно-політичної та громадської думки з важливих питань зовнішньої політики початку XX ст., а саме: переходу від традиційної політики "блискучої ізоляції" до блокової політики, укладення союзних договорів з Японією, Францією та Росією, зближення з Німеччиною, питання війни та миру. На рубежі XIX - XX ст. правлячі кола Великої Британії дійшли висновку, що попередня політика "блискучої ізоляції" втратила перспективи щодо успіху через різке загострення міжімперіалістичних суперечностей, і зробили ставку на створення військових і політичних альянсів для збереження "балансу сил" у Європі та світі загалом. Проаналізовано вутрішньополітичну боротьбу, дискусії у парламенті, громадських колах, шляхи пошуку компромісних рішень у процесі здійснення зовнішньополітичного курсу Великобританії урядами Р.Солсбері, А.Бальфура, Г.Кемпбелл-Баннермана, Г.Асквіта. Розглянуто політико-ідеологічні концепції розвитку зовнішньополітичних орієнтирів держави, які складалися на підставі компромісу провідних політичних традицій країни (консервативної, ліберальної та лейбористської).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)54-5 + Т3(4УКР)5-6 +
Шифр НБУВ: РА348441

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Хлопоніна Н.Є. 
Вплив рольових очікувань подружжя на характер сімейного спілкування: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Н.Є. Хлопоніна ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Вивчено особливості сімейно-рольової взаємодії, сімейно-рольової сумісності подружжя стосовно різних сфер сімейних цінностей. Розглянуто взаємозв'язок рівня конфліктності у різних сферах сімейно-рольової взаємодії з показниками сімейного благополуччя. Теоретично обгрунтовано поняття "рольові очікування" стосовно сімейно-рольової взаємодії подружжя. Визначено властивості сімейних рольових очікувань, що істотно впливають на характер сімейного спілкування та показники сімейного благополуччя. Установлено значущий взаємозв'язок між суб'єктивною задоволеністю шлюбом і оцінкою подружжям рівня конфліктності у сферах подружньої підтримки й емоційного комфорту (єдиний емпіричний показник сімейного благополуччя). Виявлено комплексний характер узгодженості рольових очікувань, особистісної значущості та подружньої узгодженості сімейних цінностей, рольової адекватності подружжя, рівня конфліктності у різних сферах сімейно-рольової взаємодії (за принципом кругової каузальності). Запропоновано модель шлюбної мотивації - спрямованості на шлюбного партнера та сімейну систему, модель подружніх стосунків на підставі ступеня узгодженості функціонально-рольової системи сім'ї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-73 + С40(4Укр) + С5*5*344*332.1-723.25 +
Шифр НБУВ: РА351645

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Липець Л.В. 
Врегулювання шлюбних та подібних відносин законом та договором: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.В. Липець ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вітчизняне законодавство та тріаду шлюбних правовідносин: майнові й особисті немайнові права подружжя та права і обов'язки за взаємним утриманням. Досліджено історію розвитку правового регулювання укладення та розірвання шлюбу. Проаналізовано історичний розвиток шлюбних відносин. Висвітлено значення договору подружжя як засобу індивідуального правового регулювання, з'ясовано місце договорів подружжя у загальній системі договорів. Сформульовано наукові висновки та коректні пропозиції щодо вдосконалення вітчизняного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА366253

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Приходько Т.А. 
Вроджені щілини губи і/або піднебіння: поширеність серед новонароджених і чинники ризику виникнення: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / Т.А. Приходько ; Укр. ін-т клініч. генетики Харк. держ. мед. ун-ту МОЗ України. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено частоту вродженої щілини губи і/або піднебіння серед живонароджених за 1993 - 2004 рр. (0,98%), яка найвища у Чернівецькій і Сумській (по 1,26%) та Черкаській (1,13%) областях. Щілина піднебіння в структурі займає у Київській, Івано-Франківській, Чернівецькій областях і м. Києві відповідно 38,30%, 33,33%, 24,24% та 16,52%; щілина губи й піднебіння - 61,70%, 59,38%, 75,75%, 83,48%, що відображає різницю в їх етіології. Питома вага щілин піднебіння в структурі збільшена в областях з майже стовідсотковим українським населенням. Оцінено вплив наявності вроджених вад у матері, батька та найближчих родичів, а також величини шлюбної дистанції на ризик виникнення вад. Показано значення хронічних екстрагенітальних, ендокринних хвороб, хронічних інфекційних захворювань, професійної шкоди, паління, вживання ліків у періконцепційний період, проживання на радіаційно забрудненій території на підвищення ймовірності виникнення патології у новонароджених та можливості первинної профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.624.050 + Р665.626.050 +
Шифр НБУВ: РА353786

Рубрики:

      
13.

Гуревич І. 
Генетико-демографічний аналіз наркоманії в Ізраїлі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / І. Гуревич ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено генетичний аналіз наркоманії в основних етнічних групах населення Ізраїлю, наведено їх вікову та статеву характеристику, визначено шлюбну структуру, оцінено рівень інбридингу й аутбридингу. За допомогою генеалогічного, сегрегаційного і компонентного аналізу розроблено найбільш правдоподібну модель генетичного контролю наркоманії у різних етнічних групах Ізраїлю. З'ясовано співвідношення чинників спадковості та середовища у виникненні явища наркоманії серед євреїв та арабів. Показано неоднакову роль кровного споріднення батьків у формуванні наркоманії у різних етнічних групах. Встановлено роль інбридингу й аутбридингу у виникненні явища наркоманії серед арабів та євреїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(5ІЗР)026.264 + Р645.021.1-1 +
Шифр НБУВ: РА350567

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Вількер А.Л. 
Генетико-демографічні процеси в популяціях малих міст та сіл східної України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / А.Л. Вількер ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 14 с. — укp.

Встановлено, що демографічному процесові малочисельних міст і селищ східної України притаманні зниження показників ефективної чисельності, шлюбності, частки новонароджених у репродуктивно сприятливому віці, низька та недостатня для простого відтворення народжуваність. Встановлено, що більша частка індекса тотального добору припадає на компоненту диференційної плодючості. Найбільшу роль у формуванні розподілу популяцій відіграють соціально значущі ознаки - освіта та професія, причому їх роль у формуванні шлюбної структури зростає. Значення національності, місця народження як факторів, що формують популяцію, знижується. Показники структури неоднакові для популяцій різної чисельності та національного складу. Найбільш високі значення компонент аутбрідингу відзначено в міських популяціях, найменші - в українських селищах. Російські селища за цими показниками займають проміжне положення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*804*803.3(4УКР) + Е70*446.2(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313646 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Філіпцова О.В. 
Генетико-демографічні процеси в урбанізованих популяціях Східної України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.В. Філіпцова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Вивчення записів шлюбів, які були зареєстровані в 1960, 1985 та 1992-95 рр. в урбанізованих популяціях східної України (Харків, Донецьк, Полтава), показало, що в 90-і роки змінилась динаміка генетико-демографічного процесу. Якщо з 1960 по 1985 рр. у цих популяціях збільшувався аутбридинговий компонент (підвищення національного різноманіття, відсотка міжнаціональних шлюбів, дальності міграції та шлюбної відстані), то в 90-і роки почався зріст інбридингового компонента (зменшення коефіцієнта міграції, етнічного різноманіття, шлюбної відстані, підвищення відсотка однонаціональних шлюбів, тенденція до моноетнічності). За ознаками "національність" та "місце народження" міські популяції східної України наближаються до панміксії, за соціально-професійними ознаками (освіта, професія) вивчені популяції залишаються репродуктивно підрозділеними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*446.2(237УКР5),022

Рубрики:

      
16.

Бондарець І.А. 
Генетико-демографічні процеси як основа відтворення населення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / І.А. Бондарець ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

На підставі генетико-демографічних показників, одержаних серед населення Черкащини охарактеризовано генетичний процес у популяції як несприятливий і такий, що негативно впливає на адаптацію даного угруповання населення до умов проживання. Доведено, що зміни стану громадського здоров'я населення Черкащини мають генетичне підгрунтя. Показано, що генетичне різноманіття населення зменшується, а статево-вікова структура, процеси шлюбності та розлучуваності є прогностично-негативними для відтворення населення. Відзначено негативні зміни, що стосуються генетичної структури угруповання за полігенними показниками ваги та зросту новонароджених під час співставлення поколінь. Встановлено частоту деяких сторожових фенотипів серед живонароджених за 1993 - 2004 рр. Показано, що захворювання щитовидної залози серед вагітних жінок Черкащини протягом 1999 - 2003 рр. (33,97 на 1 000 вагітних) можуть негативно вплинути на ймовірність репродуктивних розладів і формування захворюваності на природжену патологію у новонароджених. З'ясовано, що значення медіани вмісту йоду в сечі вагітних жінок свідчить, що нетоксичний дифузний зоб, який спостерігається у них, може бути викланий як дефіцитом йоду, так і іншими чинниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)023 +
Шифр НБУВ: РА348708

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Лахач Т. О. 
Державна регламентація шлюбно-сімейних відносин у радянській Україні 1920 - 1930-х років: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Т. О. Лахач ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т. Г. Шевченка. — Чернігів, 2010. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз моделі державної регламентації шлюбно-сімейних відносин у контексті політичних, економічних, соціокультурних змін і перетворень. Досліджено засадничі принципи політики більшовиків щодо старих церковних законів про шлюбно-сімейні відносини. Вивчено трансформацію морально-ціннісних імператорів суспільства та шлюбно-сімейних відносин, вплив політичного режиму на розвиток селянських і міських родин, процес формування нової системи родинних потреб внаслідок Голодомору 1932 - 1933 рр., становище жінки-матері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-2 + Х839(4УКР)7-1:61
Шифр НБУВ: РА373754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Анцупова В.В. 
Динаміка генетико-демографічної структури луганської популяції та обтяженість вродженою та спадковою патологією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / В.В. Анцупова ; Держ. установа "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України". — К., 2007. — 21 с. — укp.

Вперше досліджено генетико-демографічну структуру луганської популяції. Визначено спрямованість генетико-демографічних процесів у Луганську. Розраховано коефіцієнти шлюбної асортативності (А) та поліхорічний показник шлюбного зв'язку (К). Здійснено генетичний розподіл луганської популяції за національністю, місцем народження та професією. Із використанням моделі ізоляції відстанню Малеко для оцінки рівня інбридингу визначено генетичні параметри міграції. Виявлено, що протягом 1960 - 1990 рр., ізоляція відстанню (b) в луганській популяції була відносно стабільною, а в 2000 р. даний показник знизився в 2,5 рази, що може вплинути на рівень гетерозиготності популяції. Проведено порівняльне дослідження генетико-демографічних показників батьків у групі новонароджених з вродженими вадами розвитку та спадковою патологією та в групі здорових дітей. На прикладі населення Луганська показано залежність вродженої та спадкової патології у новонароджених з генетично значущими демографічними ознаками батьків. Виявлено, що факторами підвищеного ризику щодо вродженої та спадкової патології новонароджених Луганська є наявність батька дальнього мігранта, його приналежність до не слав'янської національності та низький рівень освіти батьків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ЛУГ)026 + Р252.215 +
Шифр НБУВ: РА352530

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія:    
19.

Гюльмамедова І.Д. 
Диференційований підхід до діагностики та лікування безплідного шлюбу із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / І.Д. Гюльмамедова ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2009. — 40 с. — укp.

Вирішено проблему підвищення ефективності лікування безпліднсті в жінок, включених у програму допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ), шляхом розробки та впровадження патогенетично обгрунтованої диференційованої системи лікувально-профілактичних засобів на підставі комплексного вивчення механізмів порушення процесу імплантації ембріонів, одержаних in vitro. Для виявлення факторів ризику неефективного лікування за методами ДРТ проведено ретроспективний аналіз амбулаторних карт 454-х безплідних подружніх пар, які мали в анамнезі досвід лікування з використанням методів ДРТ. За даними ретроспективного аналізу виділено 26 вірогідно значущих прогностичних факторів ефективності лікування з використанням методів ДРТ і розроблено прогностичну модель ефективності лікування безплідності з застосуванням ДРТ. Чутливість індивідуального прогнозу ефективності такого лікування становила 71,42 %, специфічність - 95,56 %, позитивна прогностична значущість - 71,42 %, негативна прогностична значущість - 95,56 % відповідно. Досліджено особливості психологічного статусу, загального та місцевого ендометріального імунітету у пацієнток з першою спробою та численними неефективними циклами ДРТ. Проаналізовано результати каріотипування пацієнток програми ДРТ і молекулярно-генетичного діагностування спадкових форм передчасного виснаження яєчників і генів системи детоксикації. Вивчено особливості генетичного та гормонального статусу в жінок з різною відповіддю ячників на контрольовану індукцію суперовуляції. Оцінено прогностичну значущість для процесу імплантації інвазивних (гістерескопії, імуногістохімічного, патоморфологічного досліджень біоптатів ендометрія) та неінвазивних (визначення рівня цитокінів і молекул імплантації у змивах з порожнини матки, ехографії, доплерометрії) методів діагностування. Доведено існування кореляційного взаємозв'язку міз станом рецепторного апарату та морфологічною структурою ендометрія. На підставі результатів проведених досліджень розроблено схему патогенезу порушень імплантації та патогенетично обгрунтовано диференційовану систему лікувально-профілактичних заходів за умов проведення ДРТ. Завдяки оптмізації провідних факторів імплантації вдалося збільшити частоту клінічних вагітностей удвічі (з 30,0 до 68 %) і частоту вагітностей, які закінчилися пологами, - у чотири рази (з 10 до 44 %) знизити частоту мимовільних абортів з 20 до 13 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: р712.54-5 + Р716.11с +
Шифр НБУВ: РА364483

Рубрики:

      
20.

Батожська О. В. 
Договір зберігання автотранспортних засобів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. В. Батожська ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто даний договір у контексті його віднесення до групи договорів щодо надання послуг. Акцентовано увагу на підставах виникнення даного договору та сфері застосування, на конститутивних ознаках і критеріях відмежування даного договору від подібних договірних моделей. Розкрито поняття договору зберігання автотранспортних засобів і проаналізовано його юридичну характеристику. Приділено увагу особливостям укладення, суб'єктному складу та формі даного договору. Визначено зміст основних обов'язків сторін за договором, особливості їх виконання. Розкрито правові наслідки порушення договору зберігання автотранспортних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.4:0
Шифр НБУВ: РА376656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського