Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (38)Реферативна база даних (696)Книжкові видання та компакт-диски (587)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>K=ШОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 101
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гощинський В.Б. 
Антимікробні розсмоктувальні полімерні матеріали в плановій та ургентній абдомінальній хірургії: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / В.Б. Гощинський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 32 с. — укp.

Вивчені фізико-механічні властивості нового антибактеріального шовного розсмоктувального матеріалу. Апробація антимікробних полімерних розсмоктувальних матеріалів (ниток та плівок ЕСБАГ, ЕСБАДХ) в плановій та ургентній абдомінальній хірургії проведена на 545 хворих різного віку та статі. Антимікробні розсмоктувальні полімерні матеріали використані при чистих, умовно-чистих та бактеріально забруднених оперативних втручаннях. Контрольною групою були 310 хворих, яким були виконані аналогічні оперативні втручання, але з використанням нерозсмоктувального шовного матеріалу. Аналіз даних експериментальних досліджень показав, що антимікробний розсмоктувальний матеріал за своїми фізико-механічними властивостями відповідає вимогам, які ставляться до розсмоктувального шовного матеріалу, мають мінімальні капілярні властивості, відсутній ефект "гноту", мають антибактеріальну дію на основні збудники хірургічної інфекції. При формуванні кишкових анастомозів антибактеріальними розсмоктувальними нитками, міцність останніх збільшується в 1,5 рази. Завдяки антибактеріальному розсмоктувальному шовному матеріалу регенеративні процеси в зоні анастомозів випереджають такі ж самі, в анастомозах, сформованих капроновою ниткою та розсмоктувальною ниткою Капромед, і наближаються до асептичного. Розсмоктування ниток наступає на 210 добу після операції. Порівняльний аналіз післяопераційних ускладнень в основній та контрольній групі показав, що завдяки використанню антибактеріальних полімерних розсмоктувальних матеріалів вдалось зменшити кількість гнійнозапальних ускладнень в 4,7 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.4с03

      
2.

Давиденко К.В. 
Біологічні основи оптимізації виробництва вірусних препаратів для захисту лісу від комах-хвоєгризів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / К.В. Давиденко ; Донец. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Донецьк, 2005. — 20 с.: рис. — укp.

З метою удосконалення виробництва препаратів для захисту лісу на основі ентомопатогенних вірусів та їх тестування визначено оптимальні умови одержання личинок комах-хвоєгризів з різним типом сезонного розвитку (звичайного та рудного соснових пильщиків, соснового шовкопряда, соснової совки) у різні терміни, а також оптимальні умови їх утримання та накопичення вірусного матеріалу. Визначено залежність термінів вильоту імаго рудного та звичайного соснових пильщиків, реактивації діапаузи гусениць соснового шовкопряда від температури та фотоперіоду утримання коконів. Визначено вплив на життєздатність комах-хвоєгризів якості корму, температури та фотоперіоду, а для соснового шовкопряда - щільності утримання. Установлено оптимальні значення віку личинок, концентрації вірусної суспензії під час інфікування та тривалості утримання на контамінованій хвої для одержання найбільшої кількості вірусного матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П496.6 +
Шифр НБУВ: РА339343

Рубрики:

      
3.

Олексійченко 
Біологічні основи селекції шовковиці (Morus L.) та підвищення її продуктивності в умовах України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / Надія Олександрівна Олексійченко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2005. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА339054

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Дрозда В.Ф. 
Біоценотичне обгрунтування інтегрованого захисту плодового саду від шкідників в Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.09 / В.Ф. Дрозда ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 45 с. — укp.

Упроваджено до садівницької практики науково обгрунтовані інтегровані системи захисту плодового саду. З'ясовано, що складові частини таких систем - оригінальні біопрепарати, створені на основі ентомопатогенних грибів, вірусів, мікроспорідій, паразитів гусениць і лялечок листокруток та інших лускокрилих, аскогастер, мікродус, ітоплектіс, апантелес, вирощених за оригінальними технологіями. Запропоновано оригінальні технології вирощування хазяїв ентомофагів: зернової молі, корисних шовкопрядів. Обгрунтовано оригінальну гіпотезу про існування універсального механізму, який сприяє перекодуванню екологічної інформації про стан навколишнього середовища видовим складом і концентрацією фітогормонів. Зазначено, що останні синхронізують сезонний розвиток рослин з розвитком комах, оскільки така структура забезпечує найбільш вигідну форму інформаційного контакту комах з середовищем. Встановлено, що бездіапаузний розвиток комах відбувається за умови переважаючого вмісту в рослинах фітогормонів - активаторів росту (ауксинів, гіберелінів і цитокінінів). Доведено, що достатній вміст у рослинах абсцизинів та етилену (інгібіторів росту рослин) створює передумови для формування особин у популяціях комах. Зроблено висновок, що узгоджена взаємодія розвитку рослин і комах контролюється єдиним універсальним механізмом - фітогормональним статусом рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.63(4УКР) + П491.5(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сафонова Т.В. 
Вдосконалення методів оцінки гібридів шовковичного шовкопряда в умовах України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Т.В. Сафонова ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано перспективи використання порід шовковичного шовкопряда як компонентів гібридів, на їх підставі створено гибридні комбінації для станційних випробувань. На основі визначення реакції генотипів на нестабільні умови середовища розроблено методику оцінки випробуваних гібридів шовковичного шовкопряда, обгрунтовано перспективність її застосування з використанням оптимального та песимального фонів вигодівель. Проаналізовано динаміку основних показників порід і гібридів шовковичного шовкопряда залежно від впливу функціональних навантажень. Розроблено комплексний показник економічної оцінки гібридів шовковичного шовкопряда з метою диференціювання перспективних комбінацій. Запропоновано засіб прогнозування його життєздатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П692.3-31(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ковальчук Н.Г. 
Вдосконалення методів підвищення герметичності кукси дванадцятипалої кишки при резекції шлунка (клінічно-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Н.Г. Ковальчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено морфологічні особливості динаміки загоєння термінолатерального гастродуоденоанастомозу, сформованого за допомогою синтетичного шовного матеріалу з антибактеріальним покриттям з ентеральним застосуванням перфторану. Обгрунтовано переваги його використання у післяопераційному періоді як препарату, здатного стимулювати репаративні процеси. Експериментально доведено ефективність використання синтетичного шовного матеріалу з антибактеріальним покриттям і перфторану для підвищення біологічної герметичності гастродуоденального анастомозу. Обгрунтовано доцільність ентерального застосування перфторану для профілактики запальних ускладнень гастродуоденального анастомозу. За умови резекції шлунка за ускладнених форм виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки (ДПК) розроблено, експериментально обгрунтовано та впроваджено в хірургічну практику спосіб формування термінолатерального анастомозу. Відзначено, що завдяки постійній декомпресії ДПК через анастомоз і додатковій герметизації лінії швів кукси ДПК тканинами шлунка, ризик виникнення неспроможності швів дуоденальної кукси мінімальний. На основі клінічного матеріалу доведено функціональну спроможність запропонованого способу формування термінолатерального гастродуоденального анастомозу, а також відсутність рубцевого звуження гастродуоденальних анатомозів у віддаленому періоді. На підставі всебічного оцінювання безпосередніх і віддалених результатів хірургічного лікування хворих з ускладненими гастродуоденальними виразками доведено ефективність запропонованого способу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6 + Р457.445.22-83 +
Шифр НБУВ: РА360793

Рубрики:

      
7.

Романишин Ю.О. 
Видавнича та публіцистична діяльність ОУН і УПА на західноукраїнських землях (40 - 50-і роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.О. Романишин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

До наукового обігу введено значну кількість матеріалів преси й архівних матеріалів, з використанням яких проаналізовано умови виготовлення, розповсюдження, форми (типи) друкованих видань ОУН і УПА, а також визначено мету, завдання та охарактеризовано боротьбу ОУН і УПА за творення незалежної Української держави. Висвітлено основні тематичні аспекти досліджених видань, зокрема негативну роль більшовицької системи (політичну, економічну) щодо українського визвольного руху та побудови незалежної Української держави. Розкрито суть політики ОУН і УПА щодо представників інших націй - росіян, поляків, які не перешкоджали національним прагненням українського народу. Зазначено щодо несприйняття ідеології російського більшовизму, німецького нацизму, польського шовінізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР33)6 +
Шифр НБУВ: РА331505

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
8.

Каніфольський О.О. 
Визначення головних характеристик швидкісних однокорпусних водомістких суден на початкових стадіях проектування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.03 / О.О. Каніфольський ; Укр. держ. мор. техн. ун-т ім. адмірала Макарова. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Шляхом оцінки статистичних даних удосконалено формули для розрахунків коефіцієнта загальної повноти та відносної довжини швидкісних однокорпусних водомістких суден (ШОВС) та розвинуто спосіб визначення коефіцієнта повноти ватерлінії та поперечного метацентричного радіусу за допомогою інтегрування відповідних кривих і зроблено розрахунки кутів між дотичними до цих кривих і діаметральною площиною. Доопрацьовано метод оцінки аварійної остійності судна на початковій стадії проекту та запропоновано форму рівняння початкої остійності ШОВС. Проаналізовано значення відносної поперечної метацентричної висоти, для побудованих суден цього типу, у випадку скупчення пасажирів біля борту. Наведено метод оцінки опору води під час руху суден перехідного режиму, який враховує зміну змоченої поверхні судна та є більш простим у порівнянні з відомими. Запропоновано алгоритм визначення головних розмірів ШОВС, що максимально враховує специфіку суден цього типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-023 +
Шифр НБУВ: РА327382

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Бойко О.А. 
Використання електромагнітних полів для підвищення неспецифічної стійкості і продуктивності різних генотипів шовковичного і дубового шовкопрядів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.А. Бойко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено зміни ряду біологічних показників порід, гібридів, партеноклонів шовковичного та ліній дубового шовкопрядів після опромінення грени низькоінтенсивними полями надвисокочастотних (НВЧ), крайньовисокочастотних (КВЧ) випромінювань і лазера. Визначено залежність реакції від генотипу, параметрів електромагнітного поля й експозиції опромінення. Виявлено стимулювальний ефект низькоінтенсивного НВЧ, КВЧ і лазерного опромінення грени на показники неспецифічної стійкості та продуктивності шовковичного шовкопряда. Досліджено вплив електромагнітних опромінень на біологічні ознаки другого покоління. Доведено стимулювальнй ефект лазерного опромінення грени на господарсько-цінні показники дубового шовкопряда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.261 Bom *44-633
Шифр НБУВ: РА313364 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Куренкова В.В. 
Високотемпературне паяння ливарних жароміцних нікелевих сплавів бор-, кремніймістким припоєм: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / В.В. Куренкова ; Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Розглянуто матеріалознавчі особливості одержання паяних з'єднань (ПЗ) ливарних нікелевих жароміцних сплавів з метою ремонту теплонавантажених деталей газотурбінних двигунів і енергосилових установок. Однією з проблем ремонтного паяння є низький рівень пластичності шва та дифузійної зони шов / основа у зв'язку з гетерогенізацією структури та виділенням центральноосьових і міждедритних боритних / карбоборидних евтектик у металі шва у процесі кристалізації. Розроблено спосіб нейтралізації негативного впливу бору у композиційному припої NiCoCrAl-2,5 % B + наповнювач-сплав Rene-142 - введенням у нього (15 - 25) мас % припою Ni-12 % Si евтектичного складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К643,46 +
Шифр НБУВ: РА365245

Рубрики:

      
11.

Фізеші О.Й. 
Виховна спрямованість змісту букварів в українських школах Закарпаття (друга половина ХІХ - кінець ХХ століття): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.Й. Фізеші ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Виявлено особливості процесу розвитку українського національного букварства на різних історичних етапах (творення букварів за умов глибокого занепаду культурного життя закарпатоукраїнського народу, коли політичною домінантою був великодержавний шовінізм у ставленні до представників неугорських національностей; утвердження суспільного ідеалу - загальнолюдської солідарності, рівності, доброчесності, працьовитості; збереження родинних традицій і неухильного дотримання релігійних постулатів у вихованні дітей; популяризація різних жанрів українського народного дитячого фольклору). Проаналізовано освітні пріоритети змісту українських букварів другої половини XIX - кінця XX ст., а також видрукуваних у першому десятилітті незалежності України. Обгрунтовано та доповнено дидактичні принципи структурування змісту шкільних підручників (природовідповідності, народності, краєзнавчості), запропоновано добір їх змісту з урахуванням напрацювань українських і зарубіжних учених у галузі дидактики початкової школи (енциклопедичності, сезонності, єдності загальнолюдського, національного й етнічного).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3)5/6 + Ш141.4-920 + Ч421.215.1
Шифр НБУВ: РА330955

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Шовкун Л. В. 
Відтворення та ефективність використання трудового потенціалу сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Л. В. Шовкун ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні аспекти відтворення й ефективного використання трудового потенціалу сільськогосподарських підприємств. Досліджено особливості сучасних демографічних процесів у сільській місцевості та визначено їх вплив на відтворення трудового потенціалу сільської місцевості. Визначено перспективи формування чисельності сільського населення Харківщини та його трудового потенціалу. Обгрунтовано економічну сутність стратегії підвищення ефективності використання трудового потенціалу в сільськогосподарських підприємствах різних організаційно-правових форм господарювання залежно від галузевої структури. Розглянуто напрямки підвищення ефективності використання трудового потенціалу в сільськогосподарських підприємствах. Визначено вплив галузевої структури сільськогосподарських підприємств на чисельність зайнятого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-640
Шифр НБУВ: РА375852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Гайдук К.В. 
Вплив добору шовковичного шовкопряда за параметрами екологічної та етологічної структур на його біологічні ознаки: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / К.В. Гайдук ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Доведено можливість підвищення біологічних і господарсько цінних показників культури шовковичного шовкопряда шляхом регулювання параметрів екологічної структури на стадії гусениці та імаго, зокрема, завдяки способу добору та відбракування послаблених гусениць першого віку за нетрадиційними кормовими подразниками, добору високожиттєздатних гусениць-"мурашів" шовковичного шовкопряда за інтенсивністю реакції фототаксису. Доведено позитивну значущість добору імаго-самців за швидкістю поновлення рухової активності після попереднього охолодження за стадії імаго. Показано можливість підвищення біологічних господарсько цінних показників культури шовковичного шовкопряда за умов регулювання параметрів етологічної структури за стадій гусениці й імаго шляхом добору імаго-самців шовковичного шовкопряда, після їх фізіологічного дозрівання, за чуттєвістю до статевого феромону самок та добору гусениць п'ятого віку й імаго-самок шовковичного шовкопряда за руховою активністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П692-2 + П692-3 +
Шифр НБУВ: РА350325

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Кривда Л.С. 
Вплив змін у структурі популяцій шовковичного та непарного шовкопрядів на динаміку їх життєздатності і продуктивності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / Л.С. Кривда ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу впливу змін у структурі популяцій шовковичного та непарного шовкопрядів на динаміку їх життєздатності встановлено, що будь-яке зменшення ступеня структурованості популяції веде до зниження її життєздатності. За умов оптимального фону культивування дія добору особин супроводжується зниженням загальної гетерогенності культури, що веде до зниження життєздатності шовковичного та непарного шовкопрядів. Розглянуто можливість прогнозування життєздатності шовковичного шовкопряда під час культивування на оптимальному фоні за максимальною кількістю великих коконів самок з масою, що перевищує середню масу коконів даної статі. Доведено можливість прогнозування динаміки чисельності непарного шовкопряда за особливостями фенотипової структури популяції, а також визначено біологічні особливості та характер реакції особин різних фенотипів на умови середовища, що змінюються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.261Bom*990.33
Шифр НБУВ: РА320443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Суханова І.П. 
Генетичні відміни у порід і гібридів шовковичного шовкопряда за стійкістю до хвороб, клітинний імунітет і гетерозис: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / І.П. Суханова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вирішено питання природи генетичних відмін за стійкістю порід та гібридів шовковичного шовкопряда до хвороб на організменому та клітинному рівнях, впливу гетерозису та інших генетичних факторів на функціонування механізмів резистентності, зокрема, факторів клітинного імунітету. За результатами досліджень встановлено, що генетичні відміни за стійкістю порід та гібридів шовкопряда до хвороб у разі природного та штучного зараження на організменому рівні пов'язані з неспецифічною резистентністю, на клітинному - з вмістом певного типу гемоцитів у гемолімфі гусениць, їх фагоцитарною активністю і, особливо, сумарною фагоцитарною активністю гемоцитів гусениць, а також - різною реактивністю системи фагоцитозу. Найбільш впливовим фактором, що визначає рівень резистентності організмів, є сумарна фагоцитарна активність гемоцитів гусениць - ознака, яка детермінується генотипом та є мірою оцінки ефекту гетерозису, що найбільш яскраво виражено під час дії стресових чинників, у т.ч. інфекційного навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.261 Bom *44
Шифр НБУВ: РА313365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Ронкіна Н.І. 
Генетичні відмінності в мінливості кількісних ознак шовковичного шовкопряда і дрозофіли під впливом фізичних факторів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Н.І. Ронкіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено на модельних об'єктахBombyx mori L. та Drosophila melanogaster Meig. генетичні відмінності у мінливості ряду кількісних ознак під впливом мікрохвильового опромінення та температури, зміни біоелектричних властивостей клітинних ядер об'єктів. Проведене дослідження доповнило уявлення про роль заряду клітинних ядер у функціонуванні ядерного геному та вказало на можливість використання методу внутрішньоклітинного мікроелектрофорезу для оцінки впливу зовнішніх чинників на біологічні об'єкти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*44
Шифр НБУВ: РА312154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Подзігун І.М. 
Геологічна будова та кореляція стратиграфічних розрізів метаосадових порід Овруцького палеорифта та грабен-синкліналей Ростовського виступу Українського щита: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.01 / І.М. Подзігун ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Установлено належність систем палеозападин і палеорифтових структур пізнього протерозою до тектоно-магматичних шовних зон зчленування різних за віком структурно-речовинних комплексів кристалічного фундаменту, в яких тектонічні рухи і активний вулканізм проявлялися неодноразово протягом тривалого геологічного часу. Цими структурами контролюються склепіннєво-брилові підняття середнього протерозою, у центрі яких формувалися масиви гранітів рапаківі, а за периферією - компенсаційні прогини, заповнені продуктами руйнування порід вулкано-плутонічної асоціації та вулканогенних споруд. Відзначео, що разом з уламковим матеріалом у прогини надходили кластогенні алмази, золото, циркон та інші матеріали. Охарактеризовано Білокоровицьку та Вільчанську палеозападини, що входять до системи від'ємних структур Овруцького палеорифту, як компенсаційні прогини розтягання, що формувалися навколо Коростенського склепіннєво-бриллового підняття в середньому протерозої. Розглянуто уламковий матеріал розрізу базального горизонту нижньобілковицької підсвіти топілянської серії як релікт середньопротерозойського доплитного осадового чохла. Установлено, що опускання всієї геоструктури Українського щита, яке почалося у рифеї, зумовило прояв рифтогенезу, повернення морського режиму на його територію та формування великих палеорифтових структур, грабен-синкліналей і накладених на фундамент западин, прикладом яких є вивчена Овруцька грабен-синкліналь широтного простягання та від'ємні структури Ростовського виступу. У породах, що виповнюють від'ємні палеоструктури пізнього протерозою, сконцентровані рудопрояви та родовища кластерного (алмазів, золота, олова) та гідротермального типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390(45УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА360824

Рубрики:

      
18.

Шимченко Л.А. 
Громадянська ідентифікація особи як чинник формування української політичної нації: Автореф. дис... канд. філос. наук: 21.03.01 / Л.А. Шимченко ; Нац. ін-т стратег. дослідж. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження феномена нації, подальший розвиток якого визначається складною взаємодією об'єктивних і суб'єктивних чинників його функціонування. Встановлено, що суттєвим чинником формування нації є самоідентифікація людини, її особистісне самовизначення відносно нації як спільноти, що є для особи простором її існування та розвитку. Досліджено процес ідентифікації особи як механізм її соціалізації та становлення суб'єктивності у взаємозв'язку з процесами націєтворення, визначено детермінанти формування громадянської ідентичності за умов полікультурного суспільства, показано його роль у націєтворчих процесах. Встановлено, що детермінантами самоідентифікації більшості громадян України є їх регіональна та етнічна складові. Виявлено, що причиною виникнення даного явища посткомуністичної трансформації, що є не стільки процесом економічних і суспільно-політичних змін, скільки трансформацією багатовимірних соціальних і громадянських ідентичностей широких верств населення, доведено пріоритетність суб'єктивних чинників націєтворення, позитивний ефект яких пов'язаний з толерантністю, лояльністю, солідарністю, несприйняттям ксенофобії та шовінізму. Зроблено висновок, що лише поєднання у процесі націєтворення етнокультурного плюралізму та загальногромадянської рівності є домінантою консолідації української політичної нації та фактором забезпечення безпеки держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ю3(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА349409

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Коваленко-Рудай Н. М. 
Динаміка біологічних та господарсько-цінних показників культури шовковичного шовкопряда в процесі спрямованого добору за життєздатністю: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / Н. М. Коваленко-Рудай ; ДВНЗ "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше на культурі шовковичного шовкопряда вивчено вплив добору високо- та низькожиттєздатного біоматеріалу, що здійснювався шляхом комплексного застосування найбільш ефективних прийомів на трьох стадіях розвитку шовкопряда (личинки, лялечки й імаго) на динаміку біологічних і господарсько-цінних показників культури. Доведено, що застосування комплексного добору для підвищення життєздатності культури шовковичного шовкопряда доцільно проводити тільки протягом трьох поколінь, у подальшому ефективність добору знижується. Експериментально показано, що припинення дії добору високо- та низькожиттєздатного біоматеріалу не призведе до повернення показника життєздатності до середньопопуляційного рівня протягом двох поколінь. Вперше вивчено динаміку основних біологічних і господарсько-цінних показників культури шовковичного шовкопряда за зменшення вигодівельної площі втричі. Запропоновано й експериментально перевірено ефективний спосіб виведення культури із стрес-ситуації шляхом добору гусениць-мурашів за інтенсивністю хемотаксису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П692-2
Шифр НБУВ: РА380075 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Теленик М.М. 
Диференційований підхід до індивідуального вибору методики кесарева розтину при різних акушерських ситуаціях: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.М. Теленик ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 19 с. — укp.

З метою зниження частоти післяопераційних ускладнень, що виникають у процесі абдомінального розродження, розроблено й апробовано диференційований підхід щодо вибору методики ушивання розрізу на матці. Досліджено вплив різних методик ушивання матки після кесарева розтину (планової операції на тлі нерозгорнутого нижнього сегмента, повторного абдомінального розродження та високий інфекційний ризик післяопераційних ускладень) на стан інволюції та шва на матці, а також на репаративні процеси в ній. З'ясовано, що в процесі вибору методики ушивання розрізу на матці під час кесарева розтину необхідно використовувати диференційований підхід, сутність якого полягає у наданні переваги однорядному Роверденовському шву під час виконання планового кесаревого розтину на тлі нерозгорнутого нижнього сегманта, а у разі повторного проведення даної операції та високому ступені інфікційного ризику необхідно використовувати дворядний шов. З метою контролю за клінічним перебігом післяопераційного періоду у разі абдомінального розродження необхідно з 3-ої доби оцінювати ехографічні та лабораторні параметри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.254.3-82 +
Шифр НБУВ: РА358865

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського