Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (80)Реферативна база даних (5563)Книжкові видання та компакт-диски (253)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>K=ЯВИЩ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 863
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Піскун І.І. 
Адміністративно-правові засади встановлення і застосування адміністративного арешту, виправних та громадських робіт: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.І. Піскун ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми встановлення та застосування адміністративного арешту, виправних і громадських робіт. Розкрито суть поняття, зміст та соціальне значення цих адміністративно-правових явищ. Визначено критерії відмежування адміністративного арешту від інших заходів правового примусу. Сформульовано поняття адміністративного підсудного проступку як підстави встановлення адміністративного арешту, виправних і громадських робіт, наведено кваліфікацію цих правопорушень. Визначено особливості провадження у справах про адміністративні підсудні проступки, за вчинення яких передбачається адміністративний арешт і виправні роботи. Запропоновано процесуальну стадію - попереднє адміністративне розслідування у справах про адміністративні підсудні проступки, особливості вирішення в суді справ щодо цих та провадження щодо виконання постанов про застосування адміністративного арешту, виправних і громадських робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 +
Шифр НБУВ: РА349541

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кармазіна Т.В. 
Адсорбція ПАР та динамічний стан молекул води в системі вода - ПАР - твердий сорбент: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.11 / Т.В. Кармазіна ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню властивостей рідкої та твердої фаз адсорбційних систем вода - міцелоутворююча поверхнево-активна речовина (ПАР) - твердий сорбент по даним нейтронної спектроскопії. Запропонований та обгрунтований новий підхід до дослідження колоїдних явищ у цих системах на основі аналізу змін молекулярно-динамічного стану води під впливом компонентів систем. Виявлено, що контакт водного розчину неіонної ПАР із твердим сорбентом призводить до суттєвого зменшення внеску колективних та збільшення внеску одночасткових рухів молекул води в її динамічний стан. Кількісно оцінена роль механізмів трансляційних рухів молекул води у вивчених системах. В термінах запропонованої моделі пояснені явища адсорбції та міцелоутворення. Досліджені характеристики міцелярних водних розчинів ПАР; характер взаємодії між міцелами; вплив електроліту на них; дисперсії сажі, оцінено поверхневий натяг міцел. Метод непружного розсіяння повільних нейтронів адаптований до дослідження адсорбційних шарів ПАР на вуглецевих сорбентах; доведено, що будова поверхневого шару неіонної ПАР на силікагелі залежить від способу контакту рідкої та твердої фаз. Узагальнені чинники, які впливають на будову адсорбційних шарів ПАР на твердих сорбентах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Бердочник В.А. 
Аеродинамічні характеристики несучого гвинта на критичних режимах обтікання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.01 / В.А. Бердочник ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Удосконалено числовий метод визначення аеродинамічних характеристик несучого гвинта (НГ), побудований на основі нелінійної нестаціонарної вихрової лопатевої теорії. Розроблено модель локального за часом і простором зриву з передньої кромки окремих перерізів лопатей. Одержано можливість урахування нелінійних за кутом атаки та числом Маха аеродинамічних характеристик профілів лопаті. Розроблено універсальну концепцію побудови геометрії, кінематики та динаміки несучих поверхонь у математичній моделі НГ з шарнірним кріпленням лопатей, що дозволяє розширити межі проведення параметричних досліджень. Вивчено поведінку несучих гвинтів серійних вертольотів на критичних режимах їх обтікання, одержано якісну картину явищ, кількісні сумарні та розподілені аеродинамічні характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О553.21-011 +
Шифр НБУВ: РА335209

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Семергей-Чумаченко А.Б. 
Аеросиноптичні умови утворювання та розвитку струминних течій нижніх рівнів: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / А.Б. Семергей-Чумаченко ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено процеси формування струминних течій нижніх рівнів (СТНР) над Україною за різних фізико-географічних і макроциркуляційних умов, а також взаємозв'язок низьких струменів і стихійних гідрометеорологічних явищ. Проаналізовано енергетичні характеристики тропосфери в період існування СТНР. Зроблено висновок стосовно екологічної небезпеки низьких струменів на прикладі дослідження зв'язку явища з інверсіями температури та слабким приземним вітром над регіоном, який постраждав від Чорнобильської катастрофи. На базі гіпотези про хвильову природу походження СТНР одержано гідродинамічні характеристики межового шару атмосфери. Запропоновано використання сплан-інтерполяції для моделювання вертикального профілю вітру за умов СТНР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д245.4 +
Шифр НБУВ: РА326359

Рубрики:

      
5.

Троян А.В. 
Активізація діяльності сільськогосподарських підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.В. Троян ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Рокрито економічну сутність активізації суб'єктів виробничої діяльності, розроблено методичні підходи до формування ефективного механізму стабільного розвитку підприємств. Наведено класифікацію видів діяльності підприємств в аспекті їх господарської практики. Виявлено хронологічні особливості впливу трансформаційних процесів на активізаційну діяльність товаровиробників. Запропоновано схему формування механізму активізації діяльності підприємств. Проаналізовано стан і тенденції соціально-економічного розвитку сільськогосподарських підприємств, здійснено діагностику внутрішньо-системного механізму забезпечення їх діяльності. Наведено порівняльну рейтингову оцінку ділової активності та стану соціальної сфери діяльності підприємств. Обгрунтовано доцільність розробки дерева цілей як засобу забезпечення ефективної діяльності сільськогосподарських підприємств, досліджено фактори внутрішнього та зовнішнього середовища, які забезпечують стійкий розвиток господарств. Запропоновано систему заходів, яка допомогає запобігти проявам кризових явищ і підвищє конкурентоспроможність продукції й ефективність господарювання. Розроблено напрями формування системи інформаційного забезпечення активізації діяльності суб'єктів господарювання за сучасних ринкових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321 +
Шифр НБУВ: РА368587

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Шейкіна Н.В. 
Амплітудно-частотні залежності дії комбінованих магнітних полів на гравітропичну реакцію та випромінювання рослин: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Н.В. Шейкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив комбінованих магнітних полів (КМП) на біооб'єкти, генерацію електромагнітного поля (ЕМП) біооб'єктами, а також взаємодію цих явищ з використанням високочастотної техніки екранування, зокрема, надпровідної. ЕМП, що генерується біооб'єктами, реєстровано за допомогою ферозондового та СКВІД магнітометрів. Вивчено вплив КМП на біологічний процес - гравітропічну реакцію (ГТР) коренів крес-салату. За результатами дослідження виявлено, що біологічний ефект залежить від змінної складової КМП. Одержані дані дозволяють зробити припущення, що ці іони беруть участь у процесі ГТР, що підтверджується результатами світлової мікроскопії. Виявлено поріг впливу постійного МП на ГТР. Проведено вимірювання власного МП об'єкту та показано, що воно може суттєво викривлятися зовнішніми предметами. Проведено розрахунки таких викривлень для металу, діелектрика, магнетика та надпровідника. Розрахункові значення добре збігаються з виміряними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*716-633.3 +
Шифр НБУВ: РА364083

Рубрики:

      
7.

Соловйова В.В. 
Аналіз та моделювання динаміки фондового ринку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / В.В. Соловйова ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі та методи дослідження структури та динаміки фондового ринку України з метою підвищення ефективності його функціонування. Показано, що вітчизняний фондовий ринок є складною, нелінійною системою, динаміка якої може бути адекватно досліджена за допомогою сучасних методів, зокрема за допомогою вивчення детрендованих флуктуацій та теорії випадкових матриць. На підставі результатів порівняльного аналізу мультифрактальних характеристик фондового ринку України з розвиненими та емерджентними фондовими ринками сформульовано конкретні рекомендації щодо стратегій його розвитку. Обгрунтовано можливості застосування техніки вейвлет-аналізу для передбачення критичних і кризових явищ на вітчизняному фондовому ринку. Розроблено пакет програм, який реалізує алгоритми нелінійної динаміки для дослідежння цінових флуктуацій, структури ринку, процесів самоорганізації на фондовому ринку. Показано можливість їх використання для проведення моніторингу, аналізу та прогнозування на фондовому ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29 в611 +
Шифр НБУВ: РА345631

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Корольов О.В. 
Аналіз, моделі та діагностика кризових теплогідравлічних явищ в енергообладнанні АЕС: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.14 / О.В. Корольов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 33 с. — укp.

Установлено, що наслідком електронагріву є електродинамічні сили, що визначають вібрацію поверхні нагріву та виникнення ТАК. Доведено вплив електродинамічних сил на вібрацію поверхні теплообміну. Установлено істотну відмінність акустичних спектрів, одержаних за змінного й акумуляторного струму, експериментально доведено, що відмінності у таблицях критичного теплового потоку визначаються видом обігріву. Установлено причини появи S-подібних кривих кипіння. Розроблено метод вимірювання температури поверхні нагріву з застосуванням індикатора. Установлено факт зниження гідравлічного опору каналу, що обігрівається, за рахунок електродинамічної вібрації стінок каналу. Розроблено метод діагностики снарядно-пробкових режимів двофазного потоку. Установлено закономірність самоорганізації двофазного потоку за кризи течії. Одержано вирази для розрахунку швидкості звуку та частотних характеристик каналів з двофазними та підкипаючими потоками. Розроблено моделі течії телоносія в каналах, що обігріваються, показано можливість реалізації за цих умов високочастотних коливань. Розроблено метод розрахунку радіаційного підйому тиску у пароводяному інжекторі. спектра акустичного сигналу від характеру течії. Розроблено положення щодо створення системи акустичного контролю протікання даних з'єднань верхнього блока реактора ВВЕР-1000. За результатами досліджень розроблено практичні додатки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-042.2 +
Шифр НБУВ: РА350261

Рубрики:

      
9.

Петрова О.В. 
Англійська комічна опера середини ХХ століття в контексті національної художньої традиції: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.В. Петрова ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено оперні твори провідних англійських композиторів XX ст. Б.Брітгена, М.Тіппена й Х.Бертвістла, що належать до комічного жанру з метою виявлення в них специфіки комічного та з'ясування ролі національного фактора. В "Альберт Херінзі" Б.Брітгена висвітлено взаємозв'язок з сатиричною лінією англійського мистецтва, традиціями "Опери жебраків", образами англійського соціально-побутового та моралістичного роману, творчістю У.Хогарта, Р.Шерідана, Ч.Діккенса. У "Весіллі в Іванів день" М.Тіппета виявлено глибоке шекспіровське коріння (завдяки порівнянню зі "Сном літньої ночі") та його вплив на трактування комічного в опері, а також зв'язок творчістю представників національної літературної школи XX ст. (Т.Еліота, Б.Шоу, Д.Джойса, У.Б.Йейтса). У "Панчі та Джуді" Х.Бертвістла висвітлено роль традицій народного англійського театру, що зумовило втілення комічного у гострогротесковій модифікації. Проаналізовано опери у контексті національної музичної традиції, зокрема творчості Г.Персела, інструментальної та музичної культури єлизаветської епохи, жанру "маски", паралельних у часі та стилі культурно-мистецьких явищ середини XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ317.413(4ВЕЛ)62 +
Шифр НБУВ: РА344746

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Чечкін О.В. 
Аномальні процеси релаксації та переносу при стохастичних впливах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.08 / О.В. Чечкін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 36 с. — укp.

Проведено теоретичний аналіз явищ у сильнонерівноважних системах, що знаходяться під дією зовнішніх шумів і випадкових полів. Побудовано теорії явищ переносу в спіральних полях та ефектів негативної в'язкості у магнітоактивній плазмі та провідній рідині. Створено моделі самоафінних рухів Леві та досліджено ефекти скінченності числа даних. Показано, що функції розподілу флуктуацій, виміряних у граничній плазмі торсатрона У-3М, належать до класу стійких розподілів Леві. Запропоновано дробове рівняння Фоккера - Планка для опису руху зарядженої частинки. Введено та досліджено дробові кінетичні рівняння з розподіленими похідними, одне з яких застосовано для опису еволюції функції розподілу флуктуацій, виміряних у плазмі токамака ADITYA. Сформульовано базові принципи теорії нелінійних стохастичних систем під дією негауссівських шумів Леві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.27,022 +
Шифр НБУВ: РА335580

Рубрики:

      
11.

Балахонова Н.О. 
Аномальні явища, обумовлені збудженням поверхневих поляритонів оптичного діапазону на дифракційних гратках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Н.О. Балахонова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Наведено результати теоретичних досліджень резонансних явищ для довільно-поляризованої монохроматичної пласкої хвилі, що падає під довільним кутом на одновимірну металеву гратку, яка складається з довільної кількості Фур'є-гармонік і створена методами гофрування поверхні або періодичної зміни комплексного показника заломлення. Досліджено випадки збудження одного або одночасно двох поверхневих поляритонів і множинного резонансу. Одержано залежність амплітуд дифрагованих хвиль від параметрів задачі (кута падіння, довжини хвилі, розмірів гратки) для довільної довжини світлової хвилі та таких матеріалів гратки, для яких поверхневий імпеданс має модуль уявної частини значно більший за його дійсну частину. З'ясовано умови виникнення різних резонансних ефектів, таких як трансформація поляризації, повне згасання дзеркального відбиття (ПЗДВ), однієї з хвиль або навіть усіх однорідних дифрагованих хвиль. Передбачено особливий випадок ПЗДВ довільно поляризованої хвилі. Виявлено три класи граток, для яких ПЗДВ здійснюється в одній, двох точках і на відрізку лінії у площині "кут падіння - довжина хвилі".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.4 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА352704

Рубрики:

      
12.

Шапурова О.О. 
Антикризове управління машинобудівними підприємствами в ринкових умовах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.О. Шапурова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-методичні основи антикризового управління Сформовано концептуланий підхід до антикризового управління. Виділено основні фактори кризи, розглянуто її стадії, а саме: зародження, згортання, банкрутство та фінансової санації, а також її основні симптоми. У системі управління машинобудівних підриємств виділено принципи, адаптовані до машинобудівної галузі, а саме: принцип постійної готовності редагування, принцип превентивності дій. Сформовано основні методи антикризового управління даними підприємствами. Розглянуто стан і тенденції розвитку промисловості, зокрема, машинобудування у фінансовій, збутовій, кадровій, виробничій сфері господарювання. Сформовано класифікатори значущості показників. Розроблено дискримінаційну модель, удосконалено методику визначення інтегрального показника оцінювання кризових явищ і перспектив розвитку машинобудівних підприємств. Сформовано стратегію стабілізації та основні механізми стабілізації на всіх стадіях кризи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-97-21 +
Шифр НБУВ: РА365440

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Літвін Н.М. 
Антикризове управління підприємствами в країнах з перехідною економікою: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.М. Літвін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти антикризового управління підприємствами країн СНД, Центральної та Східної Європи (Словенії, Чехії, Польщі, Росії, Білорусії та України). Проаналізовано сучасні концепції антикризового управління, визначено його особливості за умов перехідної економіки. Представлено класифікацію кризових явищ і ситуацій, визначено принципи та елементи механізму антикризового управління. Виявлено переваги, недоліки та можливості використання методик оцінки схильності підприємств до банкрутства у перехідний період. Встановлено, що найбільш прийнятним є використання кількісних методик оцінки неплатоспроможності підприємств, які враховують коефіцієнт менеджменту, а основним інструментом антикризового управління є санація та реструктуризація. Наведено економетричну модель оптимального антикризового управління підприємствами, проаналізовано можливості її використання в Україні. Визначено вплив державного регулювання на становлення вітчизняної системи антикризового управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)290-971-21 + У9(4УКР)290-971-21 +
Шифр НБУВ: РА331756

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Залогіна К.І. 
Антикризове управління промисловим підприємством в умовах перехідної економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / К.І. Залогіна ; Хмельниц. держ. ун-т. — Хмельниц., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено суть та механізми розвитку кризових процесів у відкритій системі підприємства за умов перехідної економіки, удосконалено класифікації сучасних видів криз та основних факторів впливу на виникнення кризових явищ. Уточнено зміст поняття "криза підприємства" та "реструктуризація". Обгрунтовано необхідність застосування концепції управління вартістю компанії для антикризового управління підприємством. Удосконалено класифікацію та оцінку існуючих методів і методик діагностики глибини та масштабів розвитку кризових явищ. Розширено систему сучасних інструментів антикризового управління на підприємстві та надано рекомендації щодо їх практичного застосування. Вперше розроблено матрицю діагностики фінансового стану та антикризового управління підприємством на основі концепції управління вартістю компанії з урахуванням структури капіталу. Обгрунтовано методику визначення й управління економічним прибутком підприємства на базі бюджету руху грошових коштів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-971-21 +
Шифр НБУВ: РА331839

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Іванюта С.М. 
Антикризове управління у аграрній сфері: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / С.М. Іванюта ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано взаємозв'язок прояву циклічності кризових явищ в природі, демографії, техніці, економіці, державі, науці та культурі. Розкрито причини виникнення та характер прояву даних явищ у підприємствах аграрної сфери. Запропоновано методологічні підходи та практичний інструментарій діагностики кризових явищ, ситуацій та кризового стану на етапах життєвого циклу функціонування господарюючих суб'єктів аграрної сфери. Викладено концептуальні положення антикризового управління, спрямовані на запобігання таким явищам, забезпечення фінансової стабільності, недопущення справи про банкрутство (мирова угода), виведення підприємства зі стану банкрутства (санацій), мінімізації витрат під час застосування організаційно-правових інструментів банкрутства. Рекомендовано антикризові управлінські заходи, що спрямовані на науково-прогнозовану стратегію маркетингу, інноваційно-інвестиційний інструмент фінансововго оздоровлення, диверсифікацію аграрного виробництва, що знаходить своє вирішення через організацію багатогалузевого господарства, розвиток підсобних, допоміжних та обслуговуючих галузей в поєднанні з фермерськими, особистими господарствами сільського населення з метою ефективного використання природно-ресурсного потенціалу. Обгрунтовано доцільність створення системи раннього запобігання та реагування у сільськогосподарських підприємствах, як внутрішньогосподарського економічного механізму регулювання доходів і витрат, що забезпечує ефективний кадровий менеджмент.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-97 +
Шифр НБУВ: РА343216

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Манойленко О. В. 
Антикризове управління у корпоративному секторі економіки: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / О. В. Манойленко ; Н.-д. центр індустр. пробл. розв. НАН України. — Х., 2010. — 35 с. — укp.

Розроблено наукову концепцію антикризового управління у корпоративному секторі економіки. Проведено причинно-наслідковий аналіз генезису корпоративного сектору економіки України, визначено основні фактори, які його зумовили, досліджено його типологічну структуру. Досліджено фактори, які зумовлюють виникнення та перебіг кризових явищ в економіці України, визначено особливості побудови інституційного середовища щодо формоутворення та взаємодії дисипативних корпоративних структур. Проведено типологізацію державних важелів антикризового управління, які з урахуванням обмежень їх застосування інституційного, фінансово-економічного й організаційного характеру стають підгрунтям для розробки антисипативного механізму державної антикризової політики. Визначено напрямки реформування інституційного механізму відновлення просторової стійкості корпоративних структур, який враховує типологічну неоднорідність корпоративного сектору економіки, причини виникнення кризи, стадії та глибину її перебігу, системно зумовлює прогресивні напрямки виходу суб'єктів господарювання з кризового стану (відновлення платоспроможності). Обгрунтовано методи впливу держави на узгодження цілей суб'єктів системи корпоративного управління у кризовому стані. Запропоновано удосконалення методичного підходу щодо діагностики розгортання кризи, який базується на застосуванні методології "штучного інтелекту", враховує вплив факторів зовнішнього середовища, особливості корпоративних відносин суб'єктів управління, глибину та стадії розвитку кризи у корпоративних структурах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-97-21
Шифр НБУВ: РА376077 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Соколова Н.М. 
Антикризовий моніторинг підприємств дорожньої галузі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.М. Соколова ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні засади проведення антикризового моніторингу діяльності підприємств дорожньої галузі України. Обгрунтовано методичні рекомендації, які дають змогу здійснювати антикризовий моніторинг на всіх стадіях розвитку підприємства для своєчасного виявлення кризи, оцінити наявність кризових явищ та проводити діагностику кризового становища, визначати ступінь впливу управлінських рішень на якісну зміну його фінансового стану. Методичні рекомендації щодо проведення антикризового моніторингу апробовано на п'яти шляхово-будівельних управліннях й обгрунтовано можливість їх застосування для підприємств виробничої сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)373.21-971 +
Шифр НБУВ: РА342199

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Целуйко М.Є. 
Антитерористична політика держави як фактор суспільної стабільності: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.Є. Целуйко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження методів функціонування антитерористичної політики та її ефективності щодо забезпечення суспільної стабільності держави. Розкрито сутність тероризму, виділено його ознаки та відокремлено від суміжних явищ. Доведено, що сучасний тероризм зберігає значну кількість напрямів розвитку та набуває ознак глобального явища. Сформульвано визначення тероризму як форми соціально-політичної боротьби, яка полягає в систематичній реалізації ідеологічно обгрунтованих, публічних, небезпечних для суспільства насильних дій або загрози з метою впливу на все населення або окремі соціальні групи для досягення цілей, що стосуються державної політики. Наведено характеристику силового напряму антитерористичної політики та її основних елементів. Виділено сучасні методи силової діяльності, які можна застосовувати у боротьбі проти тероризму. Встановлено, що ефективність антитерористичної політики держави ускладнена невідповідністю її методів особливостям міжнародної структури тероризму, сучасним засобам тиску терористів і специфіці суб'єкта. Досліджено проблеми якості інформаційного забезпечення антитерористичної політики щодо об'єкта терористичного нападу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф018 +
Шифр НБУВ: РА346630

Рубрики:

      
19.

Забуранна О.В. 
Антропоцентризм фразеологічної семантики (на матеріалі фразеологічних одиниць української, перської, японської мов зі значенням відносного часу): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / О.В. Забуранна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Зроблено спробу відмежувати антропоцентризм від інших явищ у сфері дії людського чинника, зокрема, антропометризму, антропоморфізму, суб'єктивності. Теоретично обгрунтовано антропоцентризм функціонально неантропоцентричних фразеологічних одиниць (ФО). Для виявлення багаторівневої присутності суб'єкта фразеологічної концептуалізації застосовано метод макрокомпонентного аналізу в поєднанні з фреймовим. З метою проведення аналізу введено суб'єкта як учасника сцени, початковий та кінцевий фрейми поєднані постаттю концептуалізатора (когнітивні та прагматичні перетворення). Фреймовий аналіз застосовано до ФО-неідіом, у цьому випадку відбувається переакцентування слотів. Встановлено спільні антропоцентричні принципи концептуалізації часової реальності в українській, перській та японській фразеології та відмінності, зумовлені особливостями мовних картин світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.3 +
Шифр НБУВ: РА322668

Рубрики:

      
20.

Романенко Л.Ф. 
Банківський маркетинг: теорія, методологія, організація: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.02 / Л.Ф. Романенко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2002. — 33 с. — укp.

Здійснено комплексне теоретико-методологічне дослідження банківського маркетингу за умов реформування фінансово-банківської системи України з метою вирішення проблем удосконалення функціонування комерційних банків. Висвітлено еволюцію розвитку маркетингу у суспільстві з ринковою економікою, визначено місце маркетингу у системі економічних наук. Розглянуто організаційну, дослідну та заключну стадії процесу маркетингової діяльності, які характеризують маркетинг як динамічну систему економічних знань про діяльність суб'єктів господарювання, що розкривають суть явищ господарської діяльності з метою оптимізації їх у суспільстві з ринковою та соціально орієнтованою економікою для підвищення добробуту людей. Комплексно представлено банківський маркетинг як методологію формування політики, стратегії та тактики банку, призначену ефективно задовольняти та вирішувати проблеми клієнтів шляхом реалізації на ринку банківських продуктів, управління активами та пасивами, прибутками та витратами, ризиком, ліквідністю з використанням комп'ютерних технологій. Стратегічний маркетинг та його економіко-математичне моделювання у банківській діяльності висвітлено з залученням досвіду діяльності українських банків. Розроблено рекомендації щодо запровадження економіко-математичних моделей і запобігання ризикам і банкротству фінансових закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.181.3-211.1
Шифр НБУВ: РА318835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського