Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (44)Реферативна база даних (636)Книжкові видання та компакт-диски (1224)Журнали та продовжувані видання (147)
Пошуковий запит: (<.>U=У010.321$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Бірюкова Т.Ф. 
Болонський імператив підготовки майбутніх менеджерів: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / Т.Ф. Бірюкова ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2006. — 20 с. — укp.

З використанням самоорганізаційного підходу проаналізовано проблематику підготовки майбутніх менеджерів у контексті принципів Болонської декларації. Розкрито зміст поняття соціалізації особистості майбутнього менеджера, яка реалізується шляхом засвоєння норм і цінностей полікультурного соціуму, притаманних об'єднаній Європі (адаптаційна складова), а також засобами формування організаційної поведінки на підставі впровадження особистісно-орієнтованої освіти (професійна складова). Показано, що реалізація принципів Болонської декларації є шляхом ефективного розв'язання суперечності між національною освітньою системою підготовки майбутніх менеджерів (професійною соціалізацією) та загальноєвропейською культурою (процесом соціалізації, що має загальноцивілізаційне спрямування). З'ясовано, що специфіка сучасної підготовки конкурентоспроможних управлінських кадрів в Україні полягає в інтеграції здобутків національної освіти у полікультурну європейську спільноту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + С5*5*333.91 + Ч484(4) + У010.321 р3 +
Шифр НБУВ: РА343313

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
2.

Солоненко Н.С. 
Зміст і методика навчання менеджменту учнів 10 - 11 класів загальноосвітніх шкіл: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.С. Солоненко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 19 с. — укp.

На основі історико-педагогічного аналізу розроблено зміст і структуру шкільного компонента загальної освіти "Менеджмент", побудованого з використанням досвіду чотирьох основних шкіл управління (школи наукового управління, класичної, біхевіористської, кількісних шкіл) за умов збереження провідної ролі класичної школи. Вдосконалено методику навчання менеджменту з застосуванням комплексу активних методів навчання, серед яких провідне місце належить діловим іграм. Сформовано понятійний апарат навчального курсу "Менеджмент", розроблено дидактичну модель даного курсу, яка поєднує два блоки: основний - змістовий, який є складовою навчального плану, доповнювальний - процесуальний, який забезпечує формування знань і умінь, розвиваючу і виховну спрямованість навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.321р2-3
Шифр НБУВ: РА312042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Власова Т.В. 
Менеджмент в соціальній сфері економічних систем: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Т.В. Власова ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1999. — 20 с. — укp.

Запропоновано концепції розвитку соціальної сфери, удосконалення її менеджменту. Розроблено науково-методичні засади регулювання соціального менеджменту в України, спрямованого на ефективне використання переваг соціально-орієнтованої економіки для розвитку вітчизняної економіки ринкової трансформації. Для реалізації поставленої мети запропоновано такі методи: визначено провідні аспекти теорії ордолібералізму як головного елементу соціальної ринкової економіки з можливістю її застосування в українській економіці; розроблено динамічну модель використання трудових ресурсів в умовах проведення ринкових перетворень соціальної сфери з метою подолання безробіття; розроблено концепцію менеджменту малого та середнього бізнесу як засобу підвищення конкурентоспроможності вітчизняного виробництва для створення нових робочих місць. Розроблено та запропоновано алгоритм прогнозу динаміки чисельності та структури зайнятих в економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.321

Рубрики:

      
4.

Шавкун І.Г. 
Менеджмент як соціокультурне явище: соціально-філософський аналіз: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / І.Г. Шавкун ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2008. — 35 с. — укp.

Створено світоглядно-ідеологічні засади теорії менеджменту як складової загальної теорії керування, що за родо-видовими ознаками, у сукупності з теорією керування технічними системами та теорією керування біологічними системами, утворює онтологічне поле сучасної науки кібернетики. Запропонована теорія як предмет дослідження має суб'єкт-суб'єктні відносини. Згідно з нею людиноцентризм визначено як провідну ідеологему. Наведена теорія грунтується на доктрині людських відносин. У морфологічному вимірі її подано як систему специфічних органів функціонального походження, що інституалізується у вигляді держави та міждержавних утворень - ООН, ЮНЕСКО, ОБСЄ, різноманіття політичних систем і систем місцевого самоврядування, об'єднань профспілок, громадських рухів і організацій. У функціональному вимірі запропонована теорія має прояв як цілераціональна організаційна діяльність, що детермінується організаційною свідомістю людини та регулюється ціннісно-смисловим чинником. Зміст теорії має реалізуватися як прийняття управлінських рішень у царині соціального життя, вона має оригінальні атрибутивні властивості (стохастичність, відкритість, демократизм, гуманізм, децентралізацію), а також стилі, принципи та методи, що відрізняють її від інших інгредієнтів кібернетичного знання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*327.3*311.2 + У010.321 +
Шифр НБУВ: РА356949

Рубрики:

      
5.

Брагін В.П. 
Методи управління підприємством на основі маркетингу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / В.П. Брагін ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню головних процесів управління підприємством в умовах переходу до ринкової економіки. У роботі обгрунтована необхідність використання принципів маркетингу, розроблені методи техніко-економічної оцінки випуску продукції, які забезпечують підвищення її конкурентноспроможності й ефективності виробництва в цілому. Запропоновано методи підготовки і прийняття планових рішень, заснованих на результатах маркетингових досліджень та розробленої інформаційної системи управління підприємством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.321

Рубрики:

      
6.

Качеровська 
Навчально-ігрове проектування у професійній підготовці майбутніх менеджерів організацій: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Тетяна Василівна Качеровська ; Південноукраїнський держ. педагогічний ун-т ім. К.Д.Ушинського (м. Одеса). — О., 2005. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.321 р(4УКР)
Шифр НБУВ: РА351559

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Зеленцова М.Г. 
Особливості відображення іншомовної термінології в мовах-реципієнтах (на матеріалі термінології менеджменту російської та української мов): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / М.Г. Зеленцова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості відображення іншомовної термінології менеджменту російської та української мов. Розкрито зміст базових понять сучасного термінознавства, принципи та шляхи формування терміносистем. Показано роль і місце запозичення в утворенні терміносистем спеціальних галузей знань. Виявлено екстралінгвістичні та лінгвістичні чинники запозичення в терміносистемах менеджменту російської та української мов. Розглянуто структурну організацію концептосфери й терміносфери менеджменту на матеріалі гніздової структурації та парадигматики. Досліджено системотвірний потенціал запозичень, з'ясовано роль метафоричних кальок у творенні терміносистем менеджменту російської та української мов. Особливу увагу приділено розгляду сучасних способів прийняття запозичень та особливостей їх структурної та семантичної адаптації у мовах-реципієнтах. Виділено й охарактеризовано основні етапи формальної адаптації запозичень у системах-реципієнтах, визначено рівень їх поняттєвої адаптації у мові та мовленні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:У + Ш141.2-34:У + У010.321 в3 +
Шифр НБУВ: РА345327

Рубрики:

      
8.

Боднар Т.Д. 
Побудова оптимального портфеля в умовах невизначеності: автореф. дис... канд. фіз-мат. наук: 01.05.04 / Т.Д. Боднар ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Доведено неперервність, одностайну неперервність, рівномірну обмеженість і передкомпактність сім'ї векторів сумарних середніх прибутків. Установлено взаємооднозначну відповідність між метричним простором стратегій і метричним простором векторів функцій розподілів стратегій. Вирішено проблему формування оптимального портфеля у аспекті максимізації очікуваної квадратичної функції корисності та побудови оптимального портфеля для максимізації відношення Шарпа. Виведено формулу середнього та коваріації оптимальних портфельних ваг у контексті максимізації очікуваної квадратичної функції корисності для еліптичних розподілів. Одержано формули вищих моментів для оцінювання портфельних ваг даного портфеля у випадку двох цінних паперів. Показано, що для оптимальних портфельних ваг, які максимізують відношення Шарпа, моменти порядку вище першого не існують. Доведено, що оцінки оптимальних портфельних ваг асимптотично нормально розподілені. Встановлено пряму залежність між ризикованістю інвестора та типом еліптичного розподілу прибутковостей цінних паперів. Побудовано оптимальний інвестиційний портфель для різних типів еліптичних розподілів з використанням величини індексів фондових ринків трьох країн, що розвиваються - України, Польщі та Росії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.321.1 +
Шифр НБУВ: РА364581

      
9.

Хохич Д.Г. 
Роль інституту державних фінансів у формуванні суспільного добробуту: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Д.Г. Хохич ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретико-методологічні та практичні засади функціонування інституту державних фінансів з метою формування національної моделі суспільного добробуту. Досліджено генезис категорії "суспільний добробут", визначено його властивості, межі та структуру. Теоретично обгрунтовано соціально-економічну природу державних фінансів, їх функції та роль у формуванні суспільства добробуту. Проаналізовано зарубіжний досвід формування моделей добробуту. Систематизовано їх принципові відмінності, які полягають у розбіжностях стосовно кількісних показників - рівня державної централізації валового внутрішнього продукту (ВВП) та його розподілу через державну систему фінансів. Досліджено основні напрями бюджетного забезпечення соціальної функції держави в Україні, визначено її особливості та проблеми реалізації. Розглянуто національну модель суспільного добробуту в аспекті показників - рівня податкових вилучень і соціальних видатків у ВВП. Обгрунтовано роль фіскальної політики у перерозподільчих процесах. Наведено рекомендації щодо запровадження податку на майно в Україні. Визначено шляхи вдосконалення фінансових відносин в Україні, зокрема, структури державних видатків у контексті їх орієнтації на соціальну сферу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.321.1 + У9(4УКР)261.1 +
Шифр НБУВ: РА364460

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Хапілова В.П. 
Соціально-психологічні умови формування конкурентоздатності майбутніх менеджерів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / В.П. Хапілова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Проаналізовано соціально-психологічні умови формування конкурентоздатності майбутніх менеджерів. Наведено теоретичне обгрунтування, методичні засади та результати емпіричного дослідження з проблеми цього формування. Розкрито сутність конкурентоздатності особистості, зокрема менеджерів. Проаналізовано структуру конкурентоздатності майбутніх менеджерів, яка включає загальні психологічні характеристики, що забезпечують ефективність менеджерської діяльності (як виду професійної діяльності), а також спеціальні психологічні характеристики, які забезпечують ефективність безпосередньо менеджерської діяльності. Виявлено низький рівень конкурентоздатності майбутніх менеджерів та відсутність динаміки її розвитку протягом усього періоду навчання у ВУЗ. Зафіксовано певну диспропорцію у розвитку головних структурних компонентів конкурентоздатності. Обгрунтовано, що до основних умов формування конкурентоздатності майбутніх менеджерів у процесі навчання у ВУЗ належать: визначення змісту соціально-психологічної підготовки майбутніх фахівців з проблеми конкурентоздатності менеджерів (спрямованої на розкриття сутності конкурентоздатності та основних її елементів), моделювання управлінських ситуацій, які виникають в діяльності менеджерів за умов конкуренції, залучення студентів до активної пізнавальної діяльності та міжособистісної взаємодії у процесі розв'язання управлінських ситуацій, а також розробка індивідуальних програм розвитку конкурентоздатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.18 + У010.321 р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА343981

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Морозов Д.М. 
Фінансові інститути у суспільному відтворенні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Д.М. Морозов ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Здійснено економіко-теоретичне досліження змісту, місця та ролі фінансових інститутів у суспільному відтворенні, особливостей їх інституціалізації за умов трансформаційної економіки. Узагальнено та систематизовано методологічні підходи, які є актуальними для використання у політекономії, теорії фінансів, інституціональній теорії для з'ясування змісту фінансових інститутів. Досліджено функціональну роль фінансових інститутів у аспекті специфікації прав власності й опосередкування відтворювальних процесів. Визначено регламентувальний вплив інституту фінансової влади на процеси суспільного відтворення. Проведено аналіз процесу інституціалізації за умов трансформаційної економіки та у глобальному вимірі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.62 + У010.321.1 +
Шифр НБУВ: РА358180

Рубрики:

      
12.

Левицький В.В. 
Формування стратегій розвитку підприємств на засадах прогнозування кон'юнктури ринку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.В. Левицький ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено науково-методологічні засади оцінювання та розробки стратегій розвитку підприємств за допомогою прогнозування стану кон'юнктури ринку. Здійснено узагальнення літературних джерел і вивчено результати господарської діяльності підприємств. Запропоновано визначення понять "стратегія розвитку" та "кон'юнктура". Розглянуто фактори впливу на кон'юнктуру. Досліджено взаємозв'язок між складовими та факторами кон'юнктури. Розроблено метод оцінювання та прогнозування кон'юнктури кондитерської продукції на підставі аналізу основних стратегій розвитку кондитерських підприємств. Запропоновано метод формування стратегій з урахуванням впливу зовнішнього середовища на підприємстві, впливу підприємства на дане середовище, а також рівня визначення цілей. Визначено основні показники пропорційності, циклічності та конкуренції на ринку, на підставі яких розроблено класифікацію ринку за ознаками. Побудовано конкурентну карту та баланс попиту та пропозиції. Здійснено їх прогнозування. Створено стратегії розвитку кондитерських підприємств та наведено рекомендації виробникам зазначеної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.321.1 + У9(4УКР)306.751.71-96 +
Шифр НБУВ: РА356710

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського