Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (358)Книжкові видання та компакт-диски (429)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Х859(4УКР)021$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бейкун А.Л. 
Державне регулювання діяльності обласного агропромислового комплексу (організаційно-правові питання): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / А.Л. Бейкун ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам теоретичного моделювання методологічної концепції державного регулювання діяльністю обласного агропромислового комплексу (АПК) як альтернативи державному управлінню, розробленню практичних рекомендацій щодо удосконалення процесів регулюючого впливу державних органів на об'єкти обласного АПК, проблемним питанням формування й подальшого удосконалення галузевого законодавства. Теоретично обгрунтовано необхідність систематизації агропромислового законодавства як обов'язкової умови правового забезпечення по державному регулюванню аграрних та суміжних правовідносин. Визначено державне регулювання відносинами у сфері АПК як цілісну логіко-правову систему. Запропоновані нові підходи щодо змістовного навантаження структурно-функціональних характеристик адміністративних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124 + Х859(4УКР)021

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Демченко С.Ф. 
Організаційно-правове забезпечення раціонального використання матеріальних ресурсів в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.Ф. Демченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В роботі досліджуються теоретичні правові і прикладні проблеми вдосконалення правового регулювання управління, стандартизації і контролю у сфері забезпечення раціонального використання і економічного витрачання матеріальних ресурсів в Україні. Сформульовано наукові висновки та пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства і правозастосування у даній сфері. Обгрунтовано необхідність прийняття і запропоновано авторський варіант Закону України "Про ресурсозбереження" як цілісного і комплексного законодавчого акту, основною метою якого є визначення єдиних загальних правових, економічних та організаційних основ раціонального використання та економічного витрачання матеріальних ресурсів в Україні. Значна увага приділена аналізу специфіки форм і методів державного управління у галузі раціонального використання матеріально-технічних ресурсів, розробці проблем вдосконалення цих форм і методів в умовах формування ринкових відносин. Досліджуються правові питання організації раціонального використання та економічного витрачання матеріальних ресурсів як необхідної умови економічного розвитку країни і як об'єкта державного управління. Обгрунтовується необхідність створення належних умов для залучення іноземного капіталу для впровадження передової техніки та технологій. Розглядаються проблеми щодо визначення оптимальних напрямків вдосконалення правового забезпечення ресурсозбереження в Україні. Сформульовано наукові висновки та пропозиції, спрямовані на вдосконалення діяльності органів управління в сфері забезпечення раціонального використання матеріальних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кузнєцова С.В. 
Правове забезпечення фінансування у сфері охорони навколишнього природного середовища: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / С.В. Кузнєцова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто правові проблеми фінансування в сфері охорони навколишнього середовища. Досліджено понятійний апарат фінансування, теоретичні засади правового регулювання фінансування в сфері охорони навколишнього природного середовища, історичний розвиток, підходи до правового регулювання фінансування природоохоронних заходів у зв'язку з гармонізацією екологічного законодавства України та ЄС. Проаналізовано чинні правові норми, що регулюють основи формування фінансових ресурсів і правові засади їх цільового використання. Проведено порівняльний аналіз зарубіжного законодавства. Досліджено суть і визначено особливості фінансування в сфері охорони навколишнього природного середовища. Обгрунтовано наукове поняття правового інституту фінансування в сфері охорони навколишнього природного середовища. Наведено рекомендації щодо вдосконалення правового регулювання, зокрема, статусу екологічних фондів, зборів за використання природних ресурсів, екологізації законодавства тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4Укр)021 + Х829(4Укр)39
Шифр НБУВ: РА311862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Фролов М.О. 
Правові аспекти екологічного ризику: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / М.О. Фролов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Зроблено наукові висновки та наведено положення щодо правових засад регулювання екологічного ризику: додаткове обгрунтування зв'язку екологічного ризику з правовим механізмом забезпечення екологічної безпеки; положення про особливі риси та юридичні характеристики екологічного ризику - його антропоцентричну спрямованість, субституційний і кумулятивний характер прояву небезпечної потенції, високий ступінь вірогідності заподіяння шкоди життю та здоров'ю внаслідок зниження якості навколишнього природного середовища. Обгрунтовано науковий підхід щодо юридичного розуміння екологічного ризику як об'єктивної обставини, закладеної в підгрунтя правового регулювання як передумови виникнення, формування, розвитку, зміни та припинення правовідносин екологічної безпеки, як чинника, що впливає на формування особливої правосуб'єктності учасників екологічно небезпечної діяльності та правового статусу осіб, які постраждали внаслідок надзвичайних екологічних ситуацій. Аргументовано вплив екологічного ризику на правовий режим об'єктів правовідносин щодо забезпечення екологічної безпеки, на формування специфічного змісту обов'язків учасників екологічно небезпечної діяльності та відповідальності держави за прояви екологічного ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021
Шифр НБУВ: РА312580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Радик І.Л. 
Правові проблеми екологічного ліцензування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / І.Л. Радик ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Запропоновано трактування комплексного поняття та класифікацію екологічних ліцензій. Досліджено поняття та зміст ліцензійних прав. Відносини з екологічного ліцензування розглянуто як самостійний правовий інститут, що перебуває на стадії формування. Проведено комплексне дослідження екологічного законодавства, сформульовано концептуальні положення, надано пропозиції щодо вдосконалення правового ліцензування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4Укр)021 + Х859(4Укр)021
Шифр НБУВ: РА316866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бакай О.О. 
Правове забезпечення екологічного прогнозування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / О.О. Бакай ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання стосовно поняття та класифікації екологічного прогнозування. Вивчено відносини з екологічного прогнозування як самостійний правовий інститут, що перебуває на стадії формування. Проведено комплексне дослідження екологічного законодавства щодо правового закріплення екологічного прогнозування. Наведено концептуальні положення, обгрунтовано нові пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.1
Шифр НБУВ: РА321031

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Комарницький В.М. 
Правовий режим зон надзвичайних екологічних ситуацій в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / В.М. Комарницький ; НАН України. Ін-т держ. і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан правового регулювання відносин у сфері запобігання надзвичайним екологічним ситуаціям та ліквідації їх наслідків. Розглянуто екологічні зони за ступенем безпеки території, з урахуванням техногенних і природних факторів, що призвело до змін у довкіллі, небезпечних для людини, рослинного та тваринного світу. Обгрунтовано доцільність прийняття нового Закону України "Про правовий режим зон надзвичайної екологічної ситуації", який має усунути дублювання, неузгодженість у регулюванні суспільних відносин. Удосконалено організаційну систему регулювання та управління в галузі попередження та ліквідації надзвичайних екологічних ситуацій. Розроблено заходи щодо посилення ефективності економіко-правового забезпечення екологічної безпеки територій та населення у разі виникнення надзвичайних екологічних ситуацій. Наведено положення спеціального закону про екологічне страхування, який дає можливість ефективніше вирішувати питання відшкодування шкоди потерпілим від надзвичайних ситуацій із небезпечними для життя, здоров'я людини та стану довкілля екологічними наслідками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021 + Х859(4УКР)119 + Б1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА321966

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Бондар Л.О. 
Правові засади здійснення екологічно небезпечної діяльності в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Л.О. Бондар ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Порівняно зміст поняття та наведено характеристики екологічно небезпечної діяльності (суб'єкт, об'єкт, зміст, підстави виникнення та припинення, правові форми здійснення, чинники екологічного ризику, ступінь екологічної небезпеки), а також класифікацію екологічно небезпечної діяльності. Запропоновано нове розмежування екологічно небезпечної та екологічно ризикованої діяльності. Систематизовано та досліджено сучасний стан законодавства стосовно даного питання. Розроблено нову модель правового регулювання екологічно небезпечної діяльності, яка грунтується на ступені даної діяльності. Запропоновано нові підходи до оцінки ступеня екологічної небезпеки (екологічного ризику). Рекомендовано поділяти екологічно небезпечну діяльність на 4 класи небезпеки, окреслено особливості правового режиму діяльності кожного класу. Досліджено шляхи імплементації запропонованої моделі до законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4Укр)021
Шифр НБУВ: РА318527 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Заржицький О.С. 
Правові аспекти регіональної екологічної політики (на матеріалах Придніпровського регіону): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / О.С. Заржицький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Запропоновано науковий підхід щодо юридичної природи регіональної екологічної політики як захід, спрямований на забезпечення стійкого розвитку, визначено зміст і структуру правового забезпечення регіональної екополітики, основних напрямків, засобів, цілей і завдань на рівні окремо взятого регіону України, що знаходиться у кризовому стані (Придніпровський регіон). Розкрито інституційне та функціонально-правове забезпечення регіональної екологічної політики органами загальної та спеціальної компетенції. Проаналізовано юридичну відповідальність як засіб реалізації регіональної екологічної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021 + Х819(4УКР)011.219-94 +
Шифр НБУВ: РА320470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Здоровко Л.М. 
Правові питання регіонального екологічного контролю в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Л.М. Здоровко ; Нац. юрид акад. ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 17 с. — укp.

Вперше визначено наукове поняття регіонального екологічного контролю. Воно розглянуто як складову частину екологічного контролю. Досліджено історичні аспекти розвитку правового регулювання регіонального екологічного контролю та запропоновано його періодизацію. Розвинуто положення про суб'єктний склад органів, що здійснюють даний контроль, а також його об'єкти. Обгрунтовано значення міжнародно-правових норм для регулювання регіонального екологічного контролю та зроблено висновок про необхідність їх імплементації в національне екологічне законодавство України. Висвітлено положення про регіональний екологічний контроль як одну з важливих гарантій забезпечення екологічної безпеки. Наведено пропозиції щодо вдосконалення законодавства про регіональний екологічний контроль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021 + Х859(4УКР)021
Шифр НБУВ: РА324347

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Вітовська І.В. 
Правове регулювання використання природних ресурсів виключної (морської) економічної зони України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / І.В. Вітовська ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання правового регулювання використання природних ресурсів виключної (морської) економічної зони України. Визначено зміст поняття природних ресурсів, які імовірно використовуються у межах даної території, наведено їх класифікацію. Як новий самостійний правовий інститут досліджено правовідносини у сфері користування природними ресурсами виключної (морської) економічної зони. Проаналізовано екологічне законодавче забезпечення правового регулювання використання природних ресурсів виключної (морської) економічної зони України. Сформульовано концептуальні положення та обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.52 + Х859(4УКР)021 +
Шифр НБУВ: РА334125

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Бабенко В.І. 
Організаційно-правові аспекти прокурорського нагляду за додержанням законів про охорону довкілля: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / В.І. Бабенко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто значення прокурорського нагляду за додержанням законодавства про охорону довкілля як важливої складової удосконалення механізму гарантування екологічних прав громадян України та захисту інтересів держави. Визначено повноваження прокурора під час здійснення нагляду за додержанням і застосуванням законів про охорону довкілля, проаналізовано особливості його організаційної роботи у процесі здійснення такого нагляду. Досліджено проблеми оцінки якості та ефективності даного прокурорського нагляду. Сформульовано теоретичні висновки та пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021 + Х891.9(4УКР)62 +
Шифр НБУВ: РА332258

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Лазор О.Я. 
Адміністративно-правові засади державного управління у сфері реалізації екологічної політики в Україні: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр: 25.00.02 / О.Я. Лазор ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та адміністративно-правові засади розвитку державного управління у сфері реалізації екологічної політики за сучасних умов. З'ясовано механізм функціонування інституцій державного управління та місцевого самоврядування в галузі екології та природних ресурсів. Обгрунтовано концептуальні положення та принципи основних адміністративно-контрольних методів державного управління у даній сфері на базі використання теорії допустимого ризику. Поглиблено наукові засади державного управління у сфері реалізації екологічної політики, обгрунтовано методологічні підходи щодо еколого-економічної оцінки їх стану. Визначено напрями подальшого розвитку екологічної політики з метою забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини як невід'ємної умови сталого екологічного, економічного та соціального розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021 + Х819(4УКР)124 +
Шифр НБУВ: РА334149

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Хіміч О.М. 
Забезпечення екологічної безпеки адміністративно-правовими заходами, які застосовуються міліцією: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Хіміч ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження адміністративно-правових заходів забезпечення екологічної безпеки, які застосовуються у діяльності міліції. Розроблено положення та рекомендації, спрямовані на удосконалення чинного законодавства України та поліпшення організації системи управління у зазначеній сфері за умов реформування українського суспільства. Розкрито зміст екологічної безпеки та ефективності її забезпечення. З'ясовано, що екологічна безпека є одним зі змістових елементів екологічної функції держави та як соціально-правове явище знаходиться у співвідношенні з громадським порядком, правопорядком, законністю, суспільною та державною безпекою, особистою безпекою громадян та благоустроєм. Встановлено, що правова концепція екологічної безпеки містить систему нормативно-правових актів різної юридичної сили, що регулюють дані відносини. Удосконалено систему засобів адміністративно-правового забезпечення екологічної безпеки, які застосовуються у діяльності міліції. Виявлено фактори, що сприяють підвищенню ефективності діяльності органів внутрішніх справ щодо забезпечення екологічної безпеки та запропоновано шляхи її поліпшення. Обгрунтовано доцільність прийняття Закону України "Про екологічну безпеку в Україні", внесення відповідних змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та внесення до чинного законодавства, що регулює відносини у сфері забезпечення екологічної безпеки, положень щодо встановлення відповідальності за екологічні правопорушення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.11 + Х819(4УКР)072.8 + Х819(4УКР)112.011-9 +
Шифр НБУВ: РА345326

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
15.

Зеленько Ю.В. 
Ліквідація екологічних наслідків транспортних аварій з нафтопродуктами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Ю.В. Зеленько ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено шляхи міграції дизельного палива та бензину у контексті найбільш поширених типів грунтів України за різних умов. Проаналізовано особливості використання відходів різних виробництв для поглинання розлитих під час аварій нафтопродуктів. Наведено результати досліджень кінетики поглинання, а також поглиначої здатності поглиначів щодо нафтопродуктів. Встановлено вплив природи нефропродукту та механізму процесів. Запропоновано метод поглинання розливів нафтопродуктів шляхом використання сорбентів, що є відходами підприємств металургійної, енергетичної, будівельної та деревообробної промисловостей України, а також деякі природні матеріали. Визначено високу поглинальну здатність тирси та стружок деревини хвойних пород щодо бензину, що узгоджується з квантово-хімічними розрахунками систем "ароматичний вуглеводень - молекули целюлози". Розроблено технологію ліквідації екологічних наслідків транспортних аварій з нафтопродуктами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.84 н6 + П032.518 + Ц9-532 + Х859(4УКР)021.13 +
Шифр НБУВ: РА336566

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
16.

Бредіхіна В.Л. 
Право громадян на безпечне навколишнє природне середовище: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / В.Л. Бредіхіна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено визначення поняття, розкрито суть і правовий зміст права на безпечне навколишнє природне середовище. На підставі аналізу чинного законодавства з'ясовано особливості реалізації даного права у різних сферах природного користування, запропоновано класифікацію його видів. Сформульовано концептуальні положення, обгрунтовано нові пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання суспільних відносин з охорони, реалізації та захисту цього права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.11 +
Шифр НБУВ: РА339365

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Позняк Е.В. 
Правові аспекти здійснення громадської екологічної експертизи в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Е.В. Позняк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено правову природу та механізм правового забезпечення здійснення громадської екологічної експертизи. Проведено періодизацію розвитку еколого-правової думки у даному аспекті. Виявлено основні правові ознаки громадської екологічної експертизи. Сформульовано її поняття та принципи. Розглянуто особливості реалізації громадянами права на участь у проведені громадської екологічної експертизи. Визначено етапи (стадії) організації та проведення зазначеного дослідження, його економічного забезпечення. Запропоновано розглядати висновок громадської екологічної експертизи як юридично значимого документа. Наведено характеристику заходів юридичної відповідальності за правопорушення у даній сфері. Обгрунтовано необхідність розробки законопроекту про внесення змін до законів України. Наведено пропозиції стосовно розробки та прийняття на рівні Кабінету Міністрів України Положення про громадську екологічну експертизу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.1 +
Шифр НБУВ: РА341144

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Шафоростова М.М. 
Удосконалення державного управління поводженням з відходами на основі розвитку функцій екологічного аудита: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.М. Шафоростова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання щодо підвищення результативності державного управління поводженням з відходами. Обгрунтовано, що для зниження негативного впливу відходів на довкілля та підвищення економічного ефекту від їх використання необхідно раціоналізувати систему зазначеного управління на регіональному та державному рівнях. Запропоновано основні напрямки удосконалення державного управління поводженням з відходами на базі комплексного підходу. Показано можливості поліпшення функціонування системи даного управління шляхом розширення сфери дії екологічного аудита та розвитку його функцій у цій системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.131 + У9(4УКР)0-553.84-21,01 +
Шифр НБУВ: РА341551

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Засунько С.С. 
Адміністративно-правове регулювання у сфері забезпечення техногенної безпеки в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.С. Засунько ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття "техногенна безпека", визначено її складові. Проаналізовано зміст забезпечення техногенної безпеки. Визначено механізм регулювання суспільних відносин, спрямованих на зазначене забезпечення. Досліджено систему суб'єктів забезпечення техногенної безпеки та їх взаємодію. Охарактеризовано правові й організаційні форми такої діяльності. Узагальнено основні види адміністративних правопорушень, які впливають на техногенно безпечний стан. Розроблено й подано рекомендації щодо вдосконалення правового регулювання у сфері забезпечення техногенної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.15 + Х859(4УКР)021.13 +
Шифр НБУВ: РА341752

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Максіменцева Н.О. 
Правове забезпечення поводження з небезпечними відходами: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Н.О. Максіменцева ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено правову природу, понятійний апарат, правове забезпечення поводження з небезпечними відходами. Визначено істотні ознаки даного виду діяльності. Визначено правову сутність та юридичні особливості правовідносин у сфері поводження з небезпечними відходами як предмета правового регулювання. Проведено науковий аналіз існуючих правових форм поводження з небезпечними відходами. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення законодавчо закріплених форм поводження з небезпечними відходами та запровадження новітніх механізмів, закріплених у межах міжнародного права, законодавства деяких зарубіжних країн та Європейського союзу. Досліджено специфічні риси функціональних та економіко-правових гарантів забезпечення екологічної безпеки у сфері поводження з небезпечними відходами. Проаналізовано особливості застосування методів юридичної відповідальності до суб'єктів правопорушення у сфері поводження з небезпечними відходами. Визначено особливості правового забезпечення поводження з небезпечними відходами. Сформовано пропозиції щодо подальшого удосконалення законодавства про регулювання поводження з небезпечними відходами з урахуванням національного, міжнародного та європейського досвіду правозастосовчої та правотворчої діяльності у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.131 +
Шифр НБУВ: РА345564

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського