Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (111)Реферативна база даних (1021)Книжкові видання та компакт-диски (1676)Журнали та продовжувані видання (676)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю949.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 103
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шевчук Г. С. 
Арт-терапевтичні засоби дослідження материнської ідентичності вагітних жінок: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Г. С. Шевчук ; Волин. нац. ун-т ім. Лесі Українки. — Луцьк, 2010. — 22 с. — укp.

Обгрунтувано поняття "материнська ідентичність", визначено її структуру, зміст і типи (цілісна материнська ідентичність, дифузна материнська ідентичність та нерозвинена материнська ідентичність). Побудовано й апробовано модель емпіричного дослідження специфіки використання технік арт-терапії для дослідження материнської ідентичності. Верифіковано системи критеріїв якісно-кількісної обробки тематичних малюнків "Я - мама", "Я і моя дитина", "Я - жінка". Досліджено психологічні особливості становлення материнської ідентичності вагітних жінок, які виношують першу дитину, другу та третю-шосту дитину. За результатами емпіричного дослідження материнської ідентичності вагітних жінок за допомогою арт-терапевтичних засобів підтверджено високий психодіагностичний потенціал малюнкових методів і виявлено принципову необхідність розробки та впровадження диференційованої відповідно до психологічної типології материнської ідентичності системи психологічної допомоги вагітним жінкам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-733 + Ю949.2 с23
Шифр НБУВ: РА375803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Царькова О.В. 
Батьківська поведінка як психологічний чинник ресоціалізації осіб, які звільняються з місць позбавлення волі: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / О.В. Царькова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено основні проблеми та визначено особливості формування сімейних стосунків засуджених, з урахуванням яких розроблено способи психологічної корекції їх батьківської поведінки. Розкрито сутність адекватної батьківської поведінки як важливого чинника успішності ресоціалізації засуджених. Визначено структуру якостей особистості засудженого, які детермінують когнітивний та емоційний компоненти батьківства. Вперше теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено методику психологічної корекції батьківської поведінки в осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, що складається з орієнтаційного, реконструктивно-формуючого та рефлексивно-узагальнюючого блоків. Розкрито специфіку організації та проведення групової виховної роботи з засудженими за умов позбавлення волі, виявлено основні ресурси та фактори підвищення її ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.31 + Ю949.246 +
Шифр НБУВ: РА358668

Рубрики:

      
3.

Нодзельська А.С. 
Взаємозв'язок інфантилізму з психологічною імпотенцією та їх корекція: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / А.С. Нодзельська ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язок інфантилізму з психологічною імпотенцією та розроблено методи їх корекції. Розкрито психологічний зміст інфантилізму та психологічної імпотенції, виявлено джерела їх формування, пов'язані з едіпальними залежностями. Доведено особливу роль у даному процесі періоду розвитку від 2-х до 6-ти років, в якому дитина особливо гостро преживає табу на вільне виявлення енергії лібідо, що призводить до її блокування й імпортування. З'ясовано, що інфантилізм і психологічна імпотенція деструктують поведінку суб'єкта, зумовлють ригідність вчинків, пасивність, несамостійність, депресивність. Виявлено глибинні детермінанти формування інфантилізму та тенденцію до психологічної смерті, встановлено їх взаємозв'язок з психологічним захистом, регресивними проявами та принципом задоволення. Доведено ефективність використання системно упорядкованих методик активного соціально-психологічного навчання, адекватних поставленій задачі щодо виявлення глибинних детермінант інфантилізму та психологічної імпотенції у їх взаємозв'язках з метою запобігання та нівелювання регресивних наслідків даних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.14 + Ю952.17 + Ю949.2 с +
Шифр НБУВ: РА356378

Рубрики:

      
4.

Дмитерко-Карабин Х.М. 
Вплив смисложиттєвих орієнтацій на мотиваційну готовність до професійної діяльності майбутніх психологів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Х.М. Дмитерко-Карабин ; Прикарп. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с. — укp.

Висвітлено структурно-функціональні особливості смисложиттєвих орієнтацій особистості та їх взаємозв'язок з професійним становленням студентів, обгрунтовано концептуальну модель мотиваційної готовності майбутніх психологів до фахової діяльності. Експериментально встановлено й інтерпретовано динаміко-інтегративні тенденції у структурі мотиваційної готовності, описано специфіку взаємозв'язків її параметрів зі смисложиттєвими орієнтаціями молоді у процесі навчання у вищому навчальному закладі. Доведено, що рефлексія смисложиттєвих орієнтацій підвищує якісні та кількісні показники мотиваційної готовності студентів-психологів до майбутньої професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2-723 п/р + Ю937.23 +
Шифр НБУВ: РА331680

Рубрики:

      
5.

Кононова М.М. 
Глибинні детермінанти психічної дезадаптації суб'єкта: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / М.М. Кононова ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасні теоретичні підходи щодо дослідження проблеми дезадаптації, розкрито сутність даного поняття. Встановлено зв'язок глибинних детермінант дезадаптації з едіповим періодом розвитку психіки суб'єкта. Розкрито психофізіологічні особливості феномену дезадаптації, пов'язані зі станом динамічної невідповідності між живим організмом і зовнішнім середовищем, змінами форм поведінки, розвитком патологічних процесів у психіці суб'єкта. Встановлено взаємозв'язок дезадаптації особи з когітивним дисонансом, порушення якого проявляється у відчуттях дисгармонії, внутрішнього дискомфорту, неможливості адаптуватися до актуальної ситуації. Доведено, що дезадаптація особи проявляється у парадоксальних формах адапції - девіантній, кримінальній поведінці, алкоголізмі, наркоманії, комп'ютерній залежності, азартних іграх, участі у неформальних субкультурах, що не усвідомлюється суб'єктом. Досліджено взаємозв'язок дезадаптації з принципами реальності та задоволення. Розкрито роль інфантильних тенденцій психіки у виникненні психологічної дезадаптації, виявлено її взаємозв'язок з травматичними переживаннями дитинства. Обгрунтовано необхідність здійснення глибинної психокорекції детермінант дезадаптації особи, експериментально доведено ефективність використання методу АСПН, спрямованого на нівелювання деструктивних тенденцій, наведено рекомедації щодо його впровадження у систему підготовки майбутніх психологів-практиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.14 + Ю949.28 c +
Шифр НБУВ: РА367952

Рубрики:

      
6.

Мелоян А.Е. 
Глибиннопсихологічні витоки агресивності особистості (на матеріалах активного соціально-психологічного навчання): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / А.Е. Мелоян ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто глибиннопсихологічні аспекти дослідження витоків агресивності особистості. За допомогою такого методу групової психокорекції як активне соціально-психологічне навчання (АСПН) визначено глибиннопсихологічні передумови виникнення агресії суб'єкта, основою яких є взаємодія внутрішніх тенденцій психіки на межі свідомого та несвідомого рівнів. Виявлено зв'язок першопричин агресії з неусвідомлюваними суперечностями психіки, об'єктними відношеннями індивіда, енергією лібідо та мортідо, дуалізмом потягів "до життя" та "до смерті". Встановлено інфантильні витоки проявів агресії, їх зв'язок з об'єктними відношеннями. Запропоновано визначення поняття агресії, розкрито його глибиннопсихологічний зміст та виявлено можливості упередження агресивних проявів особистості завдяки психокорекції за методом АСПН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937-953.6 + Ю949.2 с +
Шифр НБУВ: РА331259

Рубрики:

      
7.

Мартиненко Н.В. 
Дезадаптація безробітних з особистісними, соматоформними і сексуальними розладами та її психокорекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Н.В. Мартиненко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

На підставі системного міждисциплінарного підходу вивчено специфічні розлади особистості, зокрема, соматоформні відхилення та соціологічні характеристики безробітних чоловіків і жінок. Досліджено особистісні відмінності та міжособистісні взаємини безробітних, охарактеризовано клінічну структуру наявних у них порушень психічного стану та сексуального здоров'я. Встановлено причини, механізми розвитку та прояви дезаадаптації безробітних на різних рівнях взаємодії. Розглянуто різні варіанти та форми дезадаптації, досліджено порушення функціонування сім'ї у разі неможливості одного з її членів влаштуватися на роботу. Розроблено високоефективну систему психотерапевтичної корекції психічних розладів і дезадаптації безробітних на соціальному та мікросоціальному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-32 + Ю948.4-82 + Ю949.241 +
Шифр НБУВ: РА356368

Рубрики:

      
8.

Мурашко О.О. 
Динаміка ціннісно-смислової сфери жінок, які послуговуються допоміжними репродуктивними технологіями: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / О.О. Мурашко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано теоретичну модель материнства, в якій головне місце займає ціннісно-смисловий блок. Установлено, що у процесі подолання безплідності у ціннісно-смисловій сфері особистості жінок відбуваються певні трансформації, зумовлені порушенням балансу між основними цінностями материнської сфери (МС) - власною потребою жінки "бути матір'ю" та цінністю дитини як такої у напрямку підсилення першої. Очікування, взаємопов'язані з появою дитини та власним материнством набувають афективної забарвленості, а образ дитини втрачає конкретні характеристики та витісняються зі свідомості. Відбувається зміщення акценту з вагітності як засобу досягнення материнства на вагітність як самостійну мету, досягнення якої стає втіленням сенсу життя. Наслідком такої трансформації виявляється певна смислова неоформленість материнської сфери. Визначено шляхи психологічної роботи з жінками, які послуговуються допоміжними репродуктивними технологіями. Конкретизовано психологічні проблеми, основні завдання та дії консультантів на кожному з етапів репродуктивної технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-57 + Ю949.246 +
Шифр НБУВ: РА352255

Рубрики:

      
9.

Пісоцький 
Когнітивний стиль як чинник розвитку інтелектуального потенціалу майбутнього практичного психолога: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Олександр Петрович Пісоцький ; Національний педагогічний ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2 р(4УКР)3 + Ю935.131
Шифр НБУВ: РА358749

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Жердецька Л.Л. 
Когнітивні стилі як чинник професійного становлення майбутніх психологів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Л.Л. Жердецька ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2007. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально показано вплив когнітивних стилів на утвердження індивідуально-специфічних способів професійного становлення майбутніх психологів. Грунтовно проаналізовано існуючі концептуальні підходи до вивчення когнітивних стилів у вітчизняній і зарубіжній психології, а також надано їм критичну оцінку у контексті існуючої наукової парадигми. З використанням базових методичних положень запропоновано концептуально новий спосіб вивчення когнітивно-стильових відмінностей, які найбільш виразно проявляють себе у взаємозв'язку з багатьма особистісними характеристиками у процесі професійного становлення суб'єкта. З використанням комплексу певних методик виявлено когнітивну простоту - складність та диференційованість досліджуваних студентів, а також розглянуто взаємозв'язок особистісних і професійно важливих характеристик, а саме: значущості мотивів, рівня професійної оцінки та самооцінки, особистісної тривожності, показників професійної ідентифікації, навчальної успішності. Доведено, що когнітивно-стильові відмінності майбутніх психологів мають суттєвий вплив на формування їх "професійного Я", а також специфіку засвоєння ними засад професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2 р + Ю941.19 +
Шифр НБУВ: РА348437

Рубрики:

      
11.

Розова Т.М. 
Креативність як чинник розвитку професійно-комунікативних здібностей майбутніх психологів: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Т.М. Розова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Проведено теоретико-експериментальне дослідження креативності як чинника формування професійно-комунікативних здібностей майбутніх психологів. Уточнено зміст поняття "комунікативні здібності" та "професійно-комунікативні здібності". Здійснено інтегроване вивчення професійно-комунікативних здібностей психологів у контексті їх взаємозв'язку з креативністю та її змістовими складовими. Розкрито психологічну сутність креативності як чинника розвитку професійно-комунікативних здібностей. Виявлено психологічні особливості професійно-комунікативних здібностей студентів-психологів. Визначено складники та показники рівнів розвитку професійно-комунікативних здібностей у студентів. Охарактеризовано структурні складові професійно-комунікативних здібностей майбутніх психологів. Розроблено інтегровану розвивальну програму активізації креативності за умов застосування креативних психотехнологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953 + Ю945.1 + Ю949.2 р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА354050

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Каліна Н.Ф. 
Лінгвістична психотерапія: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.01 / Н.Ф. Каліна ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Наведено теоретичні та методологічні основи нового психотерапевтичного підходу - лінгвістичної психотерапії, яка визначається як пансеміотичний вплив на дискурс клієнта, що грунтується на системному аналізі несвідомих засад психотерапевтичного спілкування. Проаналізовано процес мовного самоконституювання особистості в екзистенційно значущій ситуації присутності уособленого психотерапевтом Символічного Іншого. Описано систему дискурсивних практик психотерапії, експліковано епістему даної області гуманітарного знання. Розглянуто практичні приклади терапевтичної роботи в рамках запропонованого підходу, визначено його специфіку у порівнянні з іншими психотерапевтичними школами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р357 + Ю948.1-82 + Ю949.28
Шифр НБУВ: РА308529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Свиридова В. В. 
Медико-психологічна реабілітація жінок, які перенесли оперативні втручання на внутрішніх статевих органах: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 19.00.04 / В. В. Свиридова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 36 с.: рис. — укp.

Вперше з позицій системного підходу досліджено проблеми медико-психологічної реабілітації жінок, які перенесли оперативні втручання на внутрішніх статевих органах. Встановлено, що актуальний психологічний стан жінок у перед- і ранньому післяопераційному періоді характеризується наявністю синдрому психоемоційної напруги з різним клінічним наповненням і соціально-психологічним аранжуванням залежно від стану подружніх стосунків. Описано клінічні прояви порушень сексуального здоров'я жінок та їх чоловіків до і після оперативного втручання. Встановлено, що сексуальні порушення спостерігаються практично у всіх жінок як до-, так і післяопераційному періоді, проте їх клінічний зміст, ступінь вираженості та соціально-психологічне аранжування залежить від стану подружніх стосунків. Виділено клінічні варіанти та форми сексуальної дезадаптації подружньої пари, в якій дружина перенесла операцію на внутрішніх геніталіях. Доведено, що психічний стан жінок після перенесенного оперативного втручання на внутрішніх статевих органах пов'язаний з об'ємом операції, а також зі станом їх подружніх стосунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.1-82 + Ю949.241 + Р715.76
Шифр НБУВ: РА383396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Солодухов В.Л. 
Метафоричність казки як засіб активного соціально-психологічного навчання: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.Л. Солодухов ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2007. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості використання метафоричності казки у процесі активного соціально-психологічного навчання (АСПН) з метою глибинно-психологічного пізнання особистісних проблем учасників АСПН. Проаналізовано теоретичні підходи до поняття метафори, виявлено зв'язок метафоричності казки з внутрішньою суперечністю психіки суб'єкта - автора казки. Виявлено можливості аналізу метафоричного змісту казки для об'єктивування неусвідомлених змістів психіки, взаємопов'язаних з інфантильним досвідом суб'єкта. Експериметально досліджено діагностичні та корекційні можливості використання казок. Розроблено методичні рекомендації щодо використання прийому казки в АСН з метою глибинно-психологічної корекції майбутніх психологів-практиків. Обгрунтовано необхідність застосування засобу метафоричності казки у професійній підготовці практичних психологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2 с + Ю949.2 с + Ю949.2 с + Ю949.2 с
Шифр НБУВ: РА348436

Рубрики:

      
15.

Башук Л. П. 
Мотиваційні чинники працевлаштування особистості юнацького та дорослого віку: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Л. П. Башук ; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка НАПН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Висвітлено нові науково обгрунтовані результати з дослідження особливостей мотиваційної поведінки безробітної молоді. Проведено її оцінку, проаналізовано систему чинників працевлаштування, які визначають вплив на мотиваційну поведінку молодої особистості в ситуації безробіття, що, в свою чергу, доводить необхідність впровадження диференційованої психологічної допомоги безробітним. Розроблено й апробовано програму соціально-психологічного тренінгу "Ефективність працевлаштування", в якій визначено стратегії, завдання, принципи навчання, тактику проведення, цільову аудиторію, можливі обмеження, бажані результати, рекомендації для спеціалістів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.1-7 + Ю949.241 с + У9(4УКР)249.202.2
Шифр НБУВ: РА373113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Шевченко О.М. 
Напрями та засоби забезпечення професійної захищенності практичних психологів ОВС України: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / О.М. Шевченко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ МВС України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Експериментально доведено, що розробка та впровадження системи заходів щодо психологічного забезпечення професійної захищеності практичних психологів ОВС України сприяють ефективній підготовці майбутнього фахівця-психолога, формуванню професійно-психологічної стійкості, завчасній профілактиці деструктивних психологічних станів, що виникають під впливом діяльності. Висвітлено питання надання допомоги працівниками психологічної служби ОВС, які вже зазнали значного психотравмувального впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2 + Х819(4УКР)112.010.22 +
Шифр НБУВ: РА343284

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Стасюк Є.В. 
Організаційно-психологічні особливості професійної діяльності офіцерів-психологів органів охорони державного кордону: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / Є.В. Стасюк ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз і емпіричне дослідження організаційно-психологічних особливостей професійної діяльності офіцерів-психологів органів охорони державного кордону. Уточнено психологічний зміст поняття "професійна діяльність офіцера-психолога органу охорони державного кордону", її суть, предмет і структурні компоненти. Визначено організаційно-психологічні особливості цієї діяльності та розроблено багатофакторну систему її оцінювання. Проаналізовано сучасний стан системи психологічного забезпечення службової діяльності Державної прикордонної служби України. З'ясовано основні тенденції розвитку цієї системи та обрунтовано її теоретичні засади. Розроблено й експериментально перевірено теоретичну модель професійної діяльності даних офіцерів та програму підвищення їх професійного рівня. Удосконалено зміст їх функціональних обов'язків. Розроблено практичні рекомендації офіцерам-психологам охорони кордону щодо вдосконалення їх професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2п + Ц68,8(4УКР)1-243.12:Ю9 +
Шифр НБУВ: РА361586

Географічні рубрики:
  

      
18.

Дьяконов Г.В. 
Основи діалогічного підходу у психологічній науці й практиці: автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.01 / Г.В. Дьяконов ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Висвітлено психологічні особливості та закономірності діалогу в сучасній науці та виявлено зв'язок діалогу з такими явищами, як зовнішня та внутрішня мова, мислення та творчість, спілкування та конфлікт, особистість та відособлення, почуття й емоції. Виявлено гуманітарно-духовний зміст і теоретико-методологічний потенціал психології діалогу, які є основою інтерсуб'єктно-діалогічної парадигми в психологічній науці. Розроблено екзистенційно-онтологічну концепцію психології діалогу, у якій він розглядається в контексті "людинолюдського" буття у таких вимірах, як процес, подія, співбуття, самобуття та іншобуття. Визначено діалогічні концепції психологічних феноменів людського буття (взаємодії, конфлікту, ідентифікації, відособлення, потоку свідомості) та діалогічні інтерпретації екзистенційно-психологічних явищ (надії, провини, совісті, романтичності, молитви, щоденника). Досліджено природу багатьох екзистенційно-онтологічних явищ і феноменів духовно-особистісного буття людини. Проаналізовано принципи та форми практичної психології (психодіагностики, психотерапії, консультування). Теоретично обгрунтовано принципи та методи емпіричного діалогічного психологічного дослідження. Розроблено нові психодіагностичні методики інтерсуб'єктно-діалогічного дослідження та деякі методи та технології діяльності психолога в прикладій та практичній психології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.132.3 + Ю252:Ю9 + Ю9с22 + Ю949.2 +
Шифр НБУВ: РА367454

Рубрики:

      
19.

Іваненко Б.Б. 
Особистісна психокорекція майбутнього практичного психолога засобами активного соціально-психологічного навчання: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Б.Б. Іваненко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Конкретизовано теоретико-концептуальні положення психодинамічної теорії. Обгрунтовано феномен та структуру особистісної психокорекції. Визначено можливості активного соціально-психологічного навчання (АСПН) у професійній корекції психолога. Здійснено організацію та проведення всіх етапів емпіричного й експериментального досліджень результативності особистісної психокорекції. Установлено стійкий взаємозв'язок особистісної відкоректованості практичного психолога з рівнем його професіоналізму. З'ясовано труднощі психокорекції психолога-початківця, спричинені особистісними характеристиками та специфікою групового психокорекційного процесу. Змодельовано схему структури особистісної психокорекції. Доведено психокорекційний ефект глибинно-психологічної роботи засобами АСПН. Запропоновано новий прийом особистісно-професійної психокорекції психолога-початківця, яким є безпосередня супервізія професійної роботи. Наголошено на визначенні критерія особистісної відкоректованості психолога-практика як основного орієнтира для майбутніх практичних психологів у особистісно-професійному становленні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2р + Ю949.2 с1/8 +
Шифр НБУВ: РА337287

Рубрики:

      
20.

Міненко О.О. 
Особистісне змінювання в процесі професійної підготовки студентів-психологів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.О. Міненко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто процес особистісного змінювання, якого визначено як міжсистемний перехід до нових можливостей нової ідентичності, проаналізовано його умови та індивідуально-особистісні характеристики переживання. Даний процес сприяє формуванню професійно значущих новоутворень в ідентичності студентів-психологів. З'ясовано складові професійної ідентичності психолога, які забезпечують успішність його діяльності як фахівця-практика: адаптивність, самосприйняття, прийняття інших, емоційний комфорт, інтернальність, домінантність, ескапізм, досліджено динаміку зазначених складових у процесі навчання у вищому навчальному закладі (ВНЗ). Розроблено програму тренінгу формування професійно значущих новоутворень в ідентичності даних студентів та проведено формуючий експеримент, за результатами якого підтверджено запропоновану тезу щодо можливості такого формування через процес особистісного змінювання в організованому навчанні у ВНЗ за умов включення студентів-психологів у інтенсивний, спеціально-організований процес групової комунікації індивідуальних моделей реальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.1 + Ю949.2 р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА330158

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського