Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (8)Автореферати дисертацій (33)Книжкові видання та компакт-диски (228)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=ЕЛЬ$<.>+<.>A=МУТАССІМ$<.>+<.>A=ЛАРБІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 191
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Беніамін М. М. 
Роль методів магнітно-резонансної томографії при оцінці кістозних уражень головного мозку: проспективне дослідження = Role of MRI modalities in assessment of cystic brain lesions: a prospective study / М. М. Беніамін, С. Б. Ельгефнаві, А. М. Абдельсамад, Г. Г. Гассан // Укр. радіол. та онкол. журн. - 2022. - 30, № 4. - С. 9-27. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7-436

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Сідлецький В. М. 
Технології конструювання сучасних автоматизованих систем (З прикладами для дифузійної станції цукрового заводу) : монографія / В. М. Сідлецький, І. В. Ельперін; Національний університет харчових технологій. - Київ : Ліра-К, 2022. - 179 c. - Бібліогр.: с. 139-154 - укp.

Обґрунтовано наукові положення, які в сукупності розв'язують важливе науково-практичне завдання доповнення і розширення можливостей систем автоматизованого керування, що створює фундаментальне підґрунтя для розробки систем підтримки прийняття рішень. Висвітлено сутність отримання вимірюваної і невимірюваної інформації: від системи автоматичного контролю, оператора (про результати візуального огляду обладнання) та даних сировинної і заводської лабораторій. Визначено особливості наповнення бази знань. Досліджено: формування та звуження множини рекомендацій, методику визначення плану переробки сировини. Наведено наукові дослідження, що мають приклади практичної реалізації та сформовано методичні рекомендації які спрямовані на вдосконалення алгоритмів управління підприємством, його ритмічністю, продуктивністю для підвищення ефективної роботи. Зроблено аналіз області дослідження конструювання сучасних автоматизованих систем. Розглянуто методи аналізу технологічних процесів, зокрема, приклад аналізу процесу екстрагування цукру з бурякової стружки, аналіз процесу висолоджування в колонних дифузійних апаратах тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.31-5-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Аль-Джогані А. С. 
Кінематика скупчення Гіади та зв'язок між галактичними координатами зір та їхньою кутовою відстанню від вертекса за даними каталогу Gaia EDR / А. С. Аль-Джогані, В. Г. Ельсангурі, А. Аль-Джугані, Г. Аль-Каді, М. Аль-Аназі, С. Аль-Балві, Ш. Аль-Кагтані, В. Аль-Шері, С. Аль-Гамді // Кінематика і фізика небес. тіл. - 2022. - 38, № 5. - С. 21-30. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.



Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Ель Хадрі Ю. 
Мінливість термохалинного режиму вод Мексиканської затоки у 2005 - 2017 роках / Ю. Ель Хадрі, М. А. Берлінський, Д. Ю. Волков, М. О. Сліже // Укр. гідрометеорол. журн. - 2021. - № 28. - С. 65-76. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.9(923.620)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25662 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
5.

Роговик А. В. 
Підвищення ресурсоефективності очищення стічних вод цукрового заводу шляхом використання монітору хімічного споживання кисню / А. В. Роговик, Н. А. Заєць, І. В. Ельперін, В. М. Штепа // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2021. - 27, № 4. - С. 7-15. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено якісні та кількісні показники стічних вод (СВ) цукрового виробництва (ЦВ). Проаналізовано методи очистки СВ. Виявлено, що в процесі очищення стоків ЦВ ключове місце займає біохімічна очистка, яка відрізняється складністю процесів, різноманітністю технологічних схем, високою інерційністю та постійною зміною збурювальних факторів. Особливістю СВ цукрових заводів є висока концентрація в їх складі зважених речовин органічного та мінерального походження та розчинених органічних забруднювачів. Найбільше СВ ЦВ формується на транспортерно-мийному відділенні (36,5 %), теплоелектроцентралі (14,5 %), дифузійному відділенні (6,23 %), від побутових приміщень і миття апаратури (8 %). Сучасних засобів автоматизації достатньо для реалізації локальних систем автоматичного регулювання, але для вимірювання якості перебігу процесу в аеротенках (ключовий процес системи очищення) необхідні виключно лабораторні дослідження біологічного споживання кисню. Для забезпечення функціонування системи в режимі реального часу запропоновано використовувати монітор хімічного споживання кисню на основі хемілюмінесценції. Для покращання якості регулювання розроблено ресурсоефективну концептуальну схему системи моніторингу, в режимі реального часу, параметрів очистки СВ ЦВ і схему вимірювання якісних і кількісних показників СВ у місцях її формування. Ці показники будуть передаватись у систему автоматичного керування очисним обладнанням. Це надасть можливість зменшити інертну складову та збільшить швидкість реакції системи, а також з'явиться можливість реагувати на зміни режиму роботи виробництва. В перспективі буде розроблятись система прогнозування та визначення параметрів забруднення за непрямими показниками, що, своєю чергою, позитивно позначиться на якості регулювання та очищення в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Роговик А. В. 
Концептуальний опис електротехнологічного комплексу цукрового заводу / А. В. Роговик, І. В. Ельперін, Н. А. Заєць // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2020. - 26, № 4. - С. 7-14. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Здійснено концептуальний опис електротехнологічного комплексу цукрового заводу (ЦЗ) як складної технологічної системи для оцінки параметрів, які необхідно дослідити на виробничому об'єкті в контексті подальшого керування ними. Показано, що керування процесом виготовлення цукру характеризується певною ієрархією в просторі та часі: ЦЗ - цех/відділення - окремий апарат. Процес керування цукровим виробництвом (ЦП) має неперервний характер і складається з неперервних функцій керування. На ЦП майже не автоматизовані функції керування енергоефективністю виробництва на рівні головного механіка та головного інженера. Для опису в термінах UML процесу функціонування ЦЗ виділено основні стадії й операції: зберігання та підготовка, дифузійне відділення, станція дефекосатурації, випарна станція, конденсатне господарство, продуктове відділення. Для відображення статики та динаміки системи використано основні типи діаграм класів (показує статичну структуру системи), взаємодії (показує часову послідовність використання об'єктів), стану (визначає послідовність станів об'єкта залежно від зовнішніх дій). Опис станів надає змогу описати модель поведінки об'єкта при отриманні різних енергетичних потоків і взаємодії його з іншими. UML-діаграми надають змогу описати складний процес функціонування технологічного комплексу ЦЗ, причому таким чином, щоб були помітні всі зв'язки між цехами, теплові й енергетичні потоки між ними, оцінити параметри, які необхідно дослідити на виробничому об'єкті в контексті подальшого керування ними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л84-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Грама М. П. 
Аналіз системи автоматизації випарної установки з нейромережевим регулятором / М. П. Грама, В. М. Сідлецький, І. В. Ельперін // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2020. - 26, № 6. - С. 7-15. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено порівняння між ПІ і нейромережевим регулятором (НМР). Визначено, який тип регулювання надасть змогу досягти найкращих показників контролю якості для регулювання першого корпусу випарної станції (ВС). Недотримання необхідних технологічних параметрів може призвести до забиття фільтрів і перешкоджати надходженню соку на ВС. Крім того, необхідно забезпечувати оптимальні показники роботи ВС для отримання найбільш високих показників продуктивності та стабілізації рівнів соку в корпусах випарних апаратів. Саме тому, з метою запобігання перегріву та перетримці цукрового сиропу, необхідно застосовувати інтелектуальні засоби регулювання, оскільки це призводить до підвищення параметрів якості процесу у порівнянні з системами з іншими типами регуляторів. Здійснено регулювання таких відповідальних параметрів, як рівні концентрованого соку в корпусах ВС, які безпосередньо впливають на якість і вартість виробленої продукції для забезпечення таких преваг у роботі ВС: зменшення часу перебування соку в зонах високих температур унаслідок переносу відборів пари з перших корпусів в останні; зниження чутливості до змін витрати та конденсації соку, який поступає на випарювання; зменшення тривалості варки концентрованого соку у вакуум-апаратах шляхом підвищення температури гріючої пари. Всі дослідження проводено з застосуванням середовища Matlab. Параметри налаштування регуляторів розраховано за допомогою вбудованих засобів середовища Matlab. У ході досліджень визначено, що НМР має більш високі якісні характеристики перехідних процесів у порівнянні з ПІ-регулятором, проте в ході його застосування виникає статична похибка. Для подальшого використання НМР у розробленій системі автоматизації необхідно розробити механізм компенсації цієї похибки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.5-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
8.

Выровой В. Н. 
Механизмы многоочагового структурообразования строительных композитов / В. Н. Выровой, О. А. Коробко, В. Г. Суханов, Ю. О. Закорчемный, А. В. Елькин // Ресурсоеконом. матеріали, конструкції, будівлі та споруди : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 38. - С. 98-105. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Запропоновані моделі об'єктивних процесів спонтанного виникнення у складноорганізованих матеріалах локальних центрів структуроутворення. Багатоосередкове структуроутворення веде до різноманіття структур на різних рівнях неоднорідностей, що гарантує стійкість виробів при зовнішніх впливах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ельцова Л. Б. 
Гигиеническая оценка частоты потребления пищевых продуктов животного происхождения в рационе студентов-медиков и обоснование путей его коррекции / Л. Б. Ельцова, С. Т. Омельчук, А. А. Петросян // Мед. перспективи. - 2019. - 24, № 2. - С. 73-82. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Забезпечення доступності до різноманітних здорових продуктів у раціоні студентів, їх вільний самостійний та свідомий вибір - це один з найкращих заходів профілактики аліментарних та аліментарнозалежних захворювань, збереження та зміцнення здоров'я. Мета роботи - гігієнічна оцінка частоти споживання харчових продуктів тваринного походження студентами-медиками з метою профілактики аліментарних захворювань шляхом корекції раціонів харчування. За допомогою опитувальної карти була зібрана інформація та проведена оцінка результатів дослідження раціонів студентів-медиків. В анкетуванні взяли участь 858 респондентів 2, 4, 6 курсів медичних факультетів НМУ ім. О. О. Богомольця. Анкетування проводилось анонімно за попередньою поінформованою згодою респондентів. Формування вибірки довільне. Вік респондентів від 18 до 25 років, серед них 570 респондентів жіночої статі та 288 респондентів чоловічої статі. Представлено результати оцінки частоти споживання харчових продуктів тваринного походження в раціоні студентів-медиків. Частота споживання харчових продуктів тваринного походження оцінювалась відносно споживання протягом дня, тижня, місяця та проводилась за такою шкалою: споживання один раз на день або майже щодня, один раз на тиждень, кілька разів на тиждень, один або декілька разів на місяць, рідко або ніколи. Проведено оцінку частоти споживання таких груп харчових продуктів: м'яса та м'ясних продуктів, риби та продуктів моря, молока та молочних продуктів, яєць та жировмісних продуктів. Встановлено, що лише третина респондентів, незалежно від статі та курсу навчання, використовує в раціоні м'ясо та м'ясні продукти один раз на день або майже щодня. Від 20 % респондентів чоловічої статі (2 курс) до 28 % (6 курс) та від 13 % респондентів жіночої статі (2 курс) до 21 % (6 курс) використовують у своєму раціоні рибу та продукти моря один або декілька разів на тиждень. Менше 30 % респондентів, незалежно від статі та курсу навчання, один раз на день або майже щодня включають у свій раціон молоко та молочні продукти. Щоденно використовують у раціоні курячі яйця близько 20 % респондентів чоловічої статі та від 10 % (2 курс) до 25 % (6 курс) респондентів жіночої статі. Щоденно або майже щодня включають у свій раціон жировмісні продукти (масло вершкове, сало) 16 - 18 % респондентів чоловічої статі та 6 - 10 % респондентів жіночої статі. Одержані результати дають можливість зробити висновок про те, що більше 2/3 раціонів студентів-медиків за частотою споживання харчових продуктів тваринного походження не відповідають національним рекомендаціям щодо харчування населення саме за частотою їх споживання [12, 13]. Ситуація, що склалась, може призвести до виникнення полінутрієнтних дефіцитів харчових речовин та в подальшому аліментарних захворювань, що підтверджує необхідність проведення цілеспрямованої корекції раціонів харчування студентів-медиків за частотою споживання харчових продуктів тваринного походження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.049 + Р11(4УКР)028.6 + Р11(4УКР) р3-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Підготовка майбутніх фахівців педагогічної освіти в умовах освітніх трансформацій : монографія / А. А. Коробченко, М. Воровка, М. Елькін, М. Окса, Т. Бєльчева, М. Головкова, Ю. Єрмак, С. Ізбаш, Ю. Попелешко, О. Бунчук; Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького. - Мелітополь : Вид. будинок Мелітоп. міськ. друк., 2019. - 241 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Присвячено проблемам підготовки майбутніх фахівців педагогічної освіти в умовах освітніх трансформацій. Авторський колектив розглядає теоретичні основи цієї важливої проблеми. Розглянуто підготовку педагогів в умовах реорганізації освітньої системи України 1917 - 1920 pp.: історико-педагогічний аспект. Розглянуто питання історії підготовки майбутніх фахівців педагогічної освіти в умовах освітніх трансформацій в педагогіці України. Визначено формування тендерної культури майбутніх учителів в умовах освітніх трансформацій. Зазначено теоретичні основи андрагогічної підготовки майбутніх викладачів закладів вищої освіти. Розглянуто організацію науково-дослідної роботи майбутніх фахівців в сучасному закладі вищої педагогічної освіти. Наведено метод портфоліо та case метод як інструменти самопрезентації результатів педагогічної діяльності. Розглянуто моделювання ситуацій професійної діяльності під час підготовки фахівців педагогічної освіти. Визначено формування професійної компетентності вчителя як потреба розвитку суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.51 + Ч311,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ельбрехт О. М. 
Сучасні тенденції в управлінні системою забезпечення підручниками загальної середньої освіти США : монографія / О. М. Ельбрехт; Державна наукова установа "Інститут модернізації змісту освіти", Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя. - Київ : НДУ ім. Миколи Гоголя, 2019. - 194 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Проаналізовано сучасні тенденції в управлінні системою забезпечення підручниками шкільної освіти у США. Теоретично обґрунтовано вплив наукових концепцій і теорій, що слугували фундаментом для практичної діяльності суб'єктів управління. Висвітлено історичні аспекти розвитку і сучасний стан навчального книговидання. Розкрито особливості управління шкільною освітою та системою її забезпечення підручниками, характерні для США.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.215.1 + Ч424(7СПО) к

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849724 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Полупан В. В. 
Дослідження роботи генетичних алгоритмів у системі автоматизованого управління апаратом II сатурації / В. В. Полупан, В. М. Сідлецький, І. В. Ельперін // Харч. пром-сть. - 2018. - № 24. - С. 138-145. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано адаптивну систему оптимального керування роботою апарата II сатурації та визначено якісні і кількісні показники ефективності функціонування адаптивної системи оптимального керування при її реалізації за допомогою генетичних алгоритмів. Проведено імітаційні дослідження з використанням класичного генетичного алгоритму, а також досліджено модифікований генетичний алгоритм з додаванням у класичний генетичний алгоритм гібридної функції, а саме: метод рою часток (МРЧ). Результати моделювання підтвердили, що розроблена адаптивна система оптимального керування апаратом II сатурації є високоефективною. Найкращі інтегральні критерії якості для апарата II сатурації були досягнуті, коли класичний генетичний алгоритм був об'єднаний з гібридною функцією МРЧ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.44-5-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Пирог Т. П. 
Антимікробна та антиадгезивна активність поверхнево-активних речовин, синтезованих Acinetobacter calcoaceticus ІМВ B-7241 на технічному гліцерині / Т. П. Пирог, Д. А. Луцай, Т. А. Шевчук, Г. О. Іутинська, І. В. Ельперін // Мікробіол. журн.. - 2018. - 80, № 2. - С. 14-27. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.148.1*87

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Пупена О. М. 
Сучасні стандарти інтегрованого керування і шляхи їх впровадження в Україні / О. М. Пупена, І. В. Ельперін, Р. М. Міркевич // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2017. - 23, № 1. - С. 25-41. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Розглянуто сучасні міжнародні стандарти з розробки інтегрованих автоматизованих систем керування. Визначено сферу дії стандартів у контексті ієрархічної моделі підприємства, а також еталонної моделі пристроїв RAMI платформи Industry 4.0. Суть стандартів визначено через призму основних описових моделей: означення продукту, ресурсів, планів-графіків і фактичних показників виробничої діяльності. Означення продукту передбачає ієрархічне представлення продуктів на різних рівнях керування. Увагу приділено опису такого типу ресурсів, як обладнання, що є сполучною ланкою для всіх наведених стандартів. В ієрархії планування ERPMES(MOM)-SCADA (з точки зору стандарту ISA-95) прослідковується декомпозиція загальних виробничих планів підприємства до конкретних робіт на рівні АСКТП. Проаналізовано призначення фактичних показників виробництва на рівні MES/MOM з урахуванням KPI. Через загальні схеми діаграми взаємозв'язку діяльностей та інформаційні потоки між функціями показано узагальнену картину операційної діяльності підприємства на рівні MES/MOM.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.958

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Ель Хадрі Ю. 
Верифікація результатів регіональних кліматичних моделей стосовно режиму швидкості вітру і хмарності в Марокко / Ю. Ель Хадрі, В. М. Хохлов // Вісн. Одес. держ. екол. ун-ту. - 2017. - Вип. 22. - С. 61-68. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати верифікації регіональних кліматичних моделей по середньомісячній швидкості вітру, середньомісячній максимальній швидкості вітру і середньомісячний кількості хмарності для території Марокко. Мета роботи - визначення якості модельних розрахунків для подальшого використання цієї інформації в аналізі майбутніх кліматичних змін в даному регіоні. У дослідженні використовувалися ретроспективні дані проекцій 11 регіональних кліматичних моделей за період 2011 - 2016 рр. і дані спостережень за швидкістю вітру на 5 метереологічних станціях, розташованих в різних фізико-географічних районах Марокко та середньомісячна кількість хмарності за спостереженнями штучних супутниках Terra і Aqua. Показано, що регіональні кліматичні моделі краще відтворюють швидкість вітру на станціях, розташованих у рівнинних районах, у порівнянні зі станціями, розташованими в горах або на узбережжі. Верифікація моделей по хмарності показала, що модельні ряди мають близькі значення до фактичних рядів, коефіцієнти кореляцій між ними мають більш високі значення, ніж для рядів швидкостей вітру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д241.4 + Д237.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Булах П. Е. 
"Критические" этапы в индивидуальном развитии интродуцированных растений / П. Е. Булах, Е. Н. Ельпитифоров // Інтродукція рослин. - 2017. - № 3. - С. 17-24. - Библиогр.: 24 назв. - рус.

Рассмотрены исторические аспекты изучения этапов индивидуального развития растений. Обсуждены закономерности смены этапов онтогенеза. Показана разная степень их избирательности и чувствительности к определенным факторам среды (экологическим сигналам) в разные периоды онтогенеза. Проанализированы представления о "критических" периодах в онтогенезе растений, характеризующихся снижением их устойчивости на этом этапе развития и угнетением или отсутствием регенерационных процессов в организме. Подчеркнута роль П. Г. Светлова как основателя этого направления в науке. Приведена схема формирования "критических" состояний в процессе развития растений с позиций комбинированного (суммарного) действия экологических факторов. Обсуждены представления о скачкообразном спиральном развитии организмов со скоротечными (революционными) и плавными длительными (эволюционными) этапами. Межэтапные скоротечные периоды онтогенеза рассматриваются как наиболее уязвимые в жизни организмов, что объясняется большой затратой энергии в период формирования новых структур и, как следствие, снижением их устойчивости. Приведены примеры "критических" периодов в онтогенезе растений. Описанные закономерности смены этапов онтогенеза объясняются положениями информационно-энергетической теории развития организмов.


Індекс рубрикатора НБУВ: П139 + П12 + Е50*852.121.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Академическая адаптация образовательных мигрантов в стране обучения : коллект. моногр. / Н. И. Ушакова, Л. С. Безкоровайная, А. П. Бекетова, Е. Н. Билык, Н. М. Божко, В. В. Бондаренко, Л. Н. Бондаренко, М. В. Давер, С. П. Домнич, Е. Н. Ельцова, Т. В. Креч, Т. В. Куприна, Е. Ф. Кучеренко, И. В. Милева, С. М. Минасян, В. В. Мисенева, Самиха Муляхи, Л. В. Сергеева, Н. В. Ушакова, А. М. Цатурян, В. Е. Штыленко, Е. Л. Штыленко, И. Н. Шульга, И. И. Яценко; ред.: Н. И. Ушакова; Харьков. нац. ун-т им. В.Н. Каразина. - Харьков : ХНУ им. В.Н. Каразина, 2017. - 247 c. - рус.

Внимание уделено анализу философско-антропологических, социально-психологических, культурологических основ организации академической адаптации образовательных мигрантов (студентов, магистрантов, докторантов) в стране обучения. Освещены культурологические аспекты обучения иностранных студентов языку страны обучения. Рассмотрены лингводидактические, этнопсихологические, лингвокультурологические проблемы педагогического сопровождения обучения иностранных учащихся в зарубежных университетах. Раскрыта проблема формирования у образовательных мигрантов умений самостоятельной деятельности средствами учебника по языку обучения. Приведена информация о лингводидактической системе обучения инофонов русской и украинской фразеологии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(0)48 + Ч484(0)48

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС64569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Ель Хажж М. Х. 
Роль молекулярних підтипів пухлини при формуванні персоніфікованих підходів до лікування метастатичного раку молочної залози : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.07 / М. Х. Ель Хажж; Харків. мед. акад. післядиплом. освіти. - Харків, 2017. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428103 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Сідлецький В. М. 
Тензорний аналіз в автоматизованій системі управління процесом пастеризації молока / В. М. Сідлецький, І. В. Ельперін // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2017. - 23, № 2. - С. 7-15. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Описано постановку задачі використання тензорного аналізу для моделювання процесів, що використовуються в автоматизованій системі управління підприємством, на прикладі ділянки молокопереробного підприємства. Наведено приклад використання технологічних параметрів і показників роботи технологічної ділянки як компонентів багатомірного простору процесів виробництва, а також приклад необхідності перетворення одержаного тензора з урахуванням умов ведення технологічного процесу. Доведено необхідність зміни базису та необхідність об'єднання тензорів, а також проведення операцій над ними при моделюванні процесів для системи автоматизації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л950.41

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Губка А. С. 
Основы тестирования информационных управляющих систем : учеб. пособие / А. С. Губка, С. А. Губка, П. Е. Ельцов; Нац. аэрокосм. ун-т им. Н.Е. Жуковского "Харьков. авиац. ин-т". - Харьков : ХАИ, 2016. - 67 c. - Библиогр.: с. 66 - рус.

Изложены основные определения, цели и задачи тестирования программного обеспечения. Описаны модели и методологии его разработки. Рассмотрены основные системы отслеживания ошибок - Jira, Mantis, Redmine. Дана информация о разновидностях IT-компаний, моделях жизненного цикла программного обеспечения, основных ошибках при написании баг-репортов.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984-018 я73 + З973-018.025 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА803891 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського