Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (18)Автореферати дисертацій (20)Книжкові видання та компакт-диски (309)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=СТОВБ$<.>+<.>A=СЕРГІЙ$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 258
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Сергійчук З. О. 
Зміст і форми організації народознавчої роботи в основній школі : Дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / З. О. Сергійчук; Академія педагогічних наук України, Інститут педагогіки і психології професійної освіти. - К., 1996. - 196 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС50273 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Сергійчук В. І. 
Десять буремних літ: Західноукраїнські землі у 1944-1953 рр. : Нові док. і матеріали / В. І. Сергійчук. - К. : Дніпро, 1998. - 944 c. - укp.

Зроблена спроба відновити історичну правду про події, що відбувалися на західноукраїнських землях у повоєнний час після приходу Червоної Армії в 1944 році, про діяльність українських націоналістів, особливо про національно-визвольний рух. Розкривається правда про діяльність ОУН-УПА в роки війни. Представлено нині розсекречені радянські, німецькі та оунівські документи та матеріали з 1944 по 1953 роки, які протягом десятиліть були заховані в спецфондах під грифом "Цілком таємно".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)624,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Стовба С. Н. 
Днепровско-Донецкая впадина: особенности поздневизейской и серпуховской фаз активизации тектонических движений / С. Н. Стовба // Геофиз. журн.. - 1998. - 20, № 4. - С. 9-21. - Библиогр.: 26 назв. - рус.

На основі інтерпретації матеріалів регіональних сейсмічних досліджень МЗГТ наводяться результати вивчення двох інтенсивних ранньокарбонових фаз підвищеної тектонічної активності ДДЗ - пізньовізейської і передпізньосерпухівської. Ранньокам'яновугільні тектонічні фази в ДДЗ мали великий вплив на формування антиклінальних і неантиклінальних нафтогазоперспективних об'єктів. Найбільш інтенсивне формування соляних і несоляних структур відбулося саме за цих фаз, в той час як в проміжках між ними росту структур не було зовсім або він був незначним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д392 + Д59(45УКР)39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Стовба Т. А. 
Організація: від минулого до майбутнього / Т. А. Стовба // Вестн. Херсон. гос. техн. ун-та. - 1999. - № 2(6). - С. 59-63. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Надано аналіз організаційних структур управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69571 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сергійчук В. І. 
Українська соборність: Відродження українства в 1917-1920 роках / В. І. Сергійчук. - К. : Укр. Вид. Спілка, 1999. - 412 c. - укp.

На великому архівному матеріалі автор робить спробу показати передумови та шляхи відродження національної державності українського народу. Розкриваються перипетії боротьби та визвольного руху в 1917-1920 рр. українців, які мешкали на Московщині, Холмщині, Гомельщині, у Санкт-Петербурзі, Фінляндії, на Стародубщині, у Причорномор'ї та Бесарабії, у Криму, Закавказзі, на Поволжі, у Туркестані, Сибіру та в інших містах, за українську соборність, створення власного самоврядування на українській етнічній території, за духовну єдність українства в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611 + Т3(4УКР)612

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Смірнов В. В. 
Розробка та застосування комбінованого методу прямої імунофлуоресценції та флуорохромії для виявлення контамінації посівного матеріалу та ферментацій при виробництві лізину / В. В. Смірнов, І. М. Фуртат, Л. О. Михальський, М. Г. Сергійчук, В. В. Згонник, І. О. Василевська // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 1. - С. 84-94. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Ключ. слова: процес виробництва лізину, методи виявлення контамінації, пряма імунофлуоресценція, флуорохромія
Індекс рубрикатора НБУВ: Л89

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Сергійко В.  
Проблеми розвитку соціального вчення католицизму / В. Сергійко // Укр. релігієзнавство. - 1999. - № 10. - С. 58-63. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Варналій З. С. 
Мале підприємництво в країнах з перехідною економікою (проблеми державної підтримки) / З. С. Варналій, О. В. Сергійко; Ін-т приват. права і підприємництва АПН України. - К., 1999. - 65 c. - укp.

Досліджуються проблеми та особливості малого підприємництва в країнах з перехідною економікою (на прикладах України та Росії). Розглядаються необхідність, сутність та напрями державної підтримки суб'єктів малого підприємництва. Аналізується роль і місце малого підприємництва в суспільстві за умов трансформаційного періоду, який переживає Україна.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-131.1 + У9(4РОС)0-131.1 + У9(4УКР)0-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сергійчук В.  
Депортація поляків з України. Невідомі документи про насильницьке переселення більшовицькою владою польського населення з УРСР в Польщу в 1944-1946 роках / В. Сергійчук. - К., 1999. - 191 c. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Дослідження українського історика присвячене трагічній сторінці в історії польського етносу в Україні. Повідомляється, що представників цього народу, котрі вже багато століть проживали в середовищі автохтонних українців, комуністичні режими СРСР та повоєнної Польщі примусово виселили із західноукраїнських земель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ПОЛ)63-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

На пошану 80-річчя професора Теодора Мацьківа : Наук. зб. / ред.: Л. Винар; упоряд.: В. Сергійчук. - К. : Твім інтер, 1999. - 236 c. - укp.

Розглянуто різні аспекти подій в Україні XVI-XVIII ст., їх відображення в документах, історіографічних вітчизняних та зарубіжних джерелах, художній літературі, а також у науковому доробку видатного українського історика, публіциста, професора Теодора Мацьківа. Його дослідження козацько-гетьманської доби - визначний вклад в українську й світову історіографію. Висвітлено проблему соборності українських земель в історико-літературних творах XVIII ст., особливості формування незалежного судочинства України в період гетьманства Богдана Хмельницького, історію участі українського козацтва у військових діях у Прибалтиці в роки Північної війни (1700-1702 рр.) тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8 я43 Мацьків, Теодор

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сергійчук О.  
Юрій Липа. Шляхи творчості. (До 100-річчя з дня народження) / О. Сергійчук // Людина і політика. - 2000. - № 2. - С. 73-74. - укp.

Вміщено стислий нарис про життя та творчість письменника та суспільного діяча Юрія Липи.


Ключ. слова: Ю. Липа
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Мачуліна С. О. 
Комплексна обробка та інтерпретація даних сейсморозвідки при прогнозуванні пасток рифогенного типу / С. О. Мачуліна, Г. Б. Сергій, С. В. Онуфришин, О. Ф. Плотнікова // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2000. - № 3. - С. 71-78. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Із застосуванням методу псевдоакустичного каротажу та геологічно-геофізичної інформації розглянуто можливість прогнозування карбонатних пасток рифогенного типу на території Срібненської депресії Дніпровсько-Донецького рифтогену.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Стовба С. Н. 
Сравнительный анализ строения и истории формирования юго-восточной части Днепровско-Донецкой впадины и Донецкого складчатого сооружения / С. Н. Стовба, Р. А. Стифенсон // Геофиз. журн.. - 2000. - 22, № 4. - С. 37-61. - Библиогр.: 65 назв. - рус.

Південно-східна частина Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ) має потужний (до 22 км) верхньопалеозойсько-мезозойський осадочний розріз. Велика передтріасова розбіжність явно виявляється на південній околиці ДДЗ і обумовлена, скоріш за все, інтенсивним підйомом південного борту басейну та сусіднього з ним Українського щита, а не стисненням земної кори. Дислокації, викликані ранньопермською тектонічною подією, є за своєю природою структурним розтягом. Структури стиснення під час цієї події не формувалися. Пологі складки та інші локальні структури в південо-східній частині ДДЗ утворюються, головним чином, ранньопермськими рухами девонської солі. Ці структури, у тому числі ті, які розташовані на продовженні лінійних складок Донецької складчастої споруди (ДСС), відчули стиснення наприкінці крейди - початку палеогену. Геологічні дані свідчать про те, що хоча сучасна територія ДСС дійсно брала участь у ранньопермському підйомі, проте немає жодного незаперечного доказу того, що під час цього підйому проходили складкоутворювальні процеси під впливом регіональних сил стиснення. Водночас є незаперечні докази компресійних деформацій кінця тріасу в межах ДСС і деформацій стиснення, що відбулися на межі мезозою і кайнозою у ДДЗ і ДСС. Таким чином, головними фазами деформацій стиснення, що призвели до формування ДСС, були кіммерійська (кінець тріасу - початок юри) та альпійська (кінець крейди - початок пелеогену).


Індекс рубрикатора НБУВ: Д391(45Укр) + Д59(45УКр)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Стовба С. Н. 
Особенности формирования юго-восточной части Днепровско-Донецкой впадины (данные прямого и обратного двумерного тектонического моделирования) / С. Н. Стовба, Ю. П. Майстренко // Геофиз. журн.. - 2000. - 22, № 2. - С. 80-94. - Библиогр.: 22 назв. - рус.

Для вивчення особливостей рифтової (пізньодевонської) та ранньої післярифтової (кам'яновугільної) еволюції південно-східної частини Дніпровського-Донецької западини (ДДЗ) застосовано пряме та обернене чисельне моделювання. Моделювання наведено без урахування та з урахуванням відтоку девонської солі з материнського комплексу на поверхню у процессі формування соляних штоків. Величезні потужності кам'яновугільних відкладів можна пояснити дією трьох накладених один на одного процесів: післярифтового термічного занурення басейну, відтоку девонської солі з материнського шару під час фаз активізації соляного діапіризму та регіонального занурення Східно-Європейської платформи. Дії інших тектонічних та нетектонічних процесів для подібного пояснення не потрібні. Виконане пряме моделювання особливостей рифтогенезу на основі "flexural cantilever" моделі формування осадових басейнів дозволило спрогнозувати загальне розтягнення земної кори вхрест простягання ДДЗ близько 65 км, з максимальним коефіцієнтом його - 2,4. Змодельоване підіймання межі Мохоровичича складає 15 км. На даний час воно зменшилось до 4 - 6 км внаслідок термічного занурення та заповнення басейну осадовими відкладами. Потужність рифтового девонського комплексу відкладів у осьовій зоні південно-східної частини ДДЗ на час закінчення рифтової стадії могла досягати 7,5 км, що на 3 - 3,5 км більше за сучасну. Зменшення потужності цього комплексу виникло внаслідок втрати ним пластичної солі, яку було витиснуто на поверхню під час післярифтових фаз активізації соляного діапіризму у пізньому візе, у середині серпухівського віку та в ранній пермі. Відток солі

з материнського комплексу створив додатковий простір для осадонакопичення, внаслідок чого було сформовано до 1,5 - 1,7 км загальної потужності нижньокам'яновугільних відкладів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390(45Укр5)5 + Д59(45Укр5)39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Сергійчук В. І. 
"Українізація Росії". Політичне ошуканство українців російською більшовицькою владою в 1923 - 1932 роках / В. І. Сергійчук. - К. : Укр. вид. спілка, 2000. - 336 c. - укp.

На підставі використання великої кількості невідомих архівних документів, різних ухвал органів більшовицької влади РСФРР і УСРР у 20 - 30-х рр. простежено процес дозволеного комуністичною партією на певний період відродження української духовності на етнічних землях українського народу, а також на освоєних ним просторах незайманих територій, зокрема, у Кримській АСРР, Центрально-Чорноземній, Уральській областях, Казахській АСРР, Далекосхідному краю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Т3(2РОС=9УКР)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ва598987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сергійчук В.  
Етнічні межі і державний кордон України / В. Сергійчук. - 2-ге вид., доп. - К. : Укр. вид. спілка, 2000. - 432 c. - укp.

На підставі великого архівного матеріалу досліджено, як століттями царська, а потім більшовицька Росія, панська Польща, Австро-Угорська монархія, боярська Румунія здійснювали експансію щодо України, загарбували її історичні землі, нищили культуру, мову.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5 в92 + С5*425 + Т52(23=УКР) + Т3(4УКР)-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Фурзікова Т. М. 
Вплив антибіотичних препаратів та їх комбінацій з пробіотиками на мікрофлору кишечнику мишей / Т. М. Фурзікова, І. Б. Сорокулова, М. Г. Сергійчук, С. В. Січкар, В. В. Смірнов // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 3. - С. 26-35. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено вплив антибіотичних препаратів - бісептолу, поліміксину та канаміцину, а також їх комбінацій з пробіотиками біоспорином і субаліном на мікрофлору кишок мишей. Встановлено, що за перорального введення зазначених препаратів у тварин виникає дисбактеріоз 2 - 3-го ступеня; за комбінованого використання їх з пробіотиками вдається значною мірою запобігти розвитку дисбактеріозів. Показано, що дисбактеріоз 2 - 3-го ступеня за допомогою біоспорину та субаліну можна ліквідувати протягом 5 - 7 днів. Самостійне відновлення нормального мікробіоценозу кишок за цей період не відбувається. Склад нормофлори, який зазнавав незначних змін за комбінованого використання антибіотичних препаратів з пробіотиками, самостійно відновлювався на 3 - 5-у добу після відміни цих препаратів.


Ключ. слова: пробіотики, антибіотикотерапія, дисбактеріоз
Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Стовбчатый В. Н. 
Влияние водной мелиорации на почвообитающих насекомых / В. Н. Стовбчатый; НАН Украины. Ин-т зоологии им. И.И.Шмальгаузена. - К. : О-во "Знание" Украины, 2000. - 62 c. - Библиогр.: 94 назв. - рус.

Установлено, что на юге Украины в зоне влияния оросительных систем происходят количественные и качественные изменения почвенно-напочвенных комплексов насекомых. Рассмотрены основные тенденции этих изменений в зависимости от изменений окружающей среды. Проанализированы видовой состав, распространение, численность, хозяйственное значение основных видов фоновых групп почвенных насекомых в зонах влияния оросительных систем в зависимости от сроков их функционирования. Выявлены виды-индикаторы водно-солевого состояния почв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158*80,021 + Е60*801.4(45УКР7),021 + П032.506.1(4УКР7),021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Сергійчук О.  
Російська зброя - "perpetuum mobile" кавказької війни / О. Сергійчук // Людина і політика. - 2000. - № 4. - С. 83-85. - укp.

Висвітлено питання фінансування озброєних загонів чеченських бойовиків, проблем використання зброї як основного засобу розрахунків. Розглянуто можливість використання таких джерел фінансування як продаж наркотиків, палива, рекет, використання для цього родових і релігійних міжнародних зв'язків. Проаналізовано обставини, що сприяли провалу російської політики на Кавказі.


Ключ. слова: Чечня, Кавказ, бойовики, збройні формування, зброя
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Наливайко С.  
Україна і Схід: панорама культурно-спільнотних взаємин. Вип. 1 / С. Наливайко, В. Резаненко, Б. Сергійчук, А. Ціпко, І. Чирко; ред.: В. Сергійчук; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Центр українознав. - К. : Укр. Вид. Спілка, 2001. - 184 c. - укp.

Проаналізовано культурні взаємини між Україною та сходом. Охарактеризовано історико-культурні особливості кожної зі східних культурних зон. Висвітлено проблеми розвитку співпраці між Україною та Індією, Близьким Сходом, Китаєм, Японією. Розглянуто Схід як осередок культури, обговорено генетично-культурні взаємозумовлювані та взаємоперехідні процеси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 + Т3(4УКР)0-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: В344798 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського