Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (66)Тематичний інтернет-навігатор (4)Наукова електронна бібліотека (303)Автореферати дисертацій (7391)Книжкові видання та компакт-диски (9042)Журнали та продовжувані видання (195)
Пошуковий запит: (<.>K=ФІЗИЧНІ$<.>+<.>K=ЯКОСТІ$<.>+<.>K=УЧНІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43780
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

4-й міжнародний симпозіум українських інженерів-механіків у Львові : Тези доп. / ред.: В. Палаш; Держ. ун-т "Львів. політехніка", Міжнародний симпозіум українських інженерів- механіків (4; 1999; Львів). - Л., 1999. - 150 c. - укp.

Висвітлюються проблеми статики та динаміки пружних та пружно-пластичних систем, міцності та надійності машин і приладів. Викладено математичні та фізичні основи теорії тріщин у механіці, особливу увагу приділено машинознавству, моделюванню механічних систем, технології та автоматизації виробництва, функціональним та конструкційним матеріалам. Розглядаються питання поверхневої обробки та захисту деталей машин і конструкцій, трибології, зварювального виробництва і діагностики металевих конструкцій, а також автомобілебудування та автомобільного транспорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Tkachov V. I. 
A method for prevention the premature failure of power plants running on hydrogen as working medium = Спосіб запобігання передчасного руйнування енергетичного устаткування, що використовує водень як робоче тіло / V. I. Tkachov, V. I. Kholodnyi, N. S. Goncharov, N. K. Meshkov, V. S. Rachuk, A. V. Shostak // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 1998. - № 4. - С. 53-56. - Библиогр.: 9 назв. - англ.

Проаналізовано пошкодження силових агрегатів, які використовують рідкий водень, в результаті зворотньої водневої крихкості металів. Розглянуто існуючі методи захисту різних конструктивних елементів від водневого окрихчення, їх недоліки та переваги. Описано суть методу захисту важкодоступних внутрішніх порожнин силових агрегатів від водневого окрихчення шляхом введення активних газоподібних домішок у робочий об'єм. Розглянуто механізм дії домішок, фізичні та хімічні принципи їх вибору. На прикладі нержавіючої сталі та жароміцного сплаву показано позитивний вплив активних домішок у газоподібному водні при тиску 35 МПа. Вказаний спосіб дозволить у деяких випадках застосовувати в енергоустановках нове екологічно чисте паливо - водень без суттєвої переробки виробу і реорганізації робочого процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З16-082.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Guicciardi S.  
Compositional dependence of mechanical and wear properties of electroconductive ceramics = Влияние состава электропроводящей керамики на ее механические свойства и износ / S. Guicciardi // Порошковая металлургия. - 1999. - № 3-4. - С. 32-41. - Библиогр.: 34 назв. - англ.

Представлено огляд деяких експериментальних робіт в області електропровідної кераміки, виконаних у Дослідному інституті керамічних технологій (IRTEC) та Національній фізичній лабораторії (NPL). Наведено результати випробувань механічних та електричних характеристик електропровідних керамічних порошкових композитів з матрицею із нітриду кремнію або оксиду алюмінію, а також домішками карбідів, боридів і нітридів титану. Основу досліджень складає вплив технології спікання (гаряче пресування, спікання під тиском газу, вільне спікання), а також кількості та виду домішки на механічні, електричні, триботехнічні характеристики композитів. Експериментальні результати показують, що не тільки електропровідність, але й механічні властивості можуть бути суттєво змінені введенням у матеріал певної кількості металоподібних частинок. Показано також, що чистота вихідних компонентів підвищує чутливість властивостей композитів до технологічних параметрів, насамперед, до температурного впливу при спіканні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Babich I. L. 
Electric Arc Plasma in Copper Vapour = Плазма електричної дуги а парах міді / I. L. Babich, A. N. Veklich, V. A. Zhovtyansky // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 8. - С. 963-968. - Библиогр.: 12 назв. - англ.

Експериментально досліджено фізичні особливості плазми електричної дуги, що вільно горить в парах міді, із застосуванням швидкісних засобів вимірювання та методик. Встановлено, що плазма електричної дуги, що вільно горить в парах міді, в приелектродних областях та на периферії розряду, на відміну від відомих стабілізованих стінками дуг, виявляє нерівноважні властивості. Порушення рівноваги в плазмі визначається наявністю різких градієнтів її параметрів та відповідно просторовою неоднорідністю її випромінювальних та поглинальних характеристик. Механізмом, що відповідає за порушення рівноваги, є перенесення резонансного випромінювання, внаслідок чого реалізується часткова локальна термодинамічна рівновага. В досліджених режимах існування плазми електричної дуги, що вільно горить в парах міді, уточнено значення параметрів штарківського уширення спектральних ліній атома міді Cul - 515,3 та 510,5 нм.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

III Конференція Соросівських Учителів, 13-14 груд. 1997 р. : Зб. доп. Ч. 1 / Міжнар. фонд "Відродження", Конференція Соросівських Учителів (3; 1997; Київ). - К., 1998. - 554 c. - укp.

Розглядаються питання охорони довкілля в контексті біологічної освіти на порозі XXI століття, екологічні ризики і моніторинг біорізноманітності, реалізація принципу розвиваючого навчання при вивченні біології, а також інноваційні прийоми креативного розвитку учнів на уроках біології. Висвітлюються особливості управління розумовою діяльністю учнів на уроках математики, використання навчальних психотренінгів для розвитку математичних здібностей школярів, алгоритмічний підхід до викладання геометрії на підготовчих курсах навчального закладу. Повідомляється про інтеграцію природничих наук і деякі недоліки традиційного викладання фізики, аналізуються проблемні задачі з хімії та їх роль у вихованні творчого мислення учнів, елементи модульно-розвиваючого навчання і рейтингової оцінки знань при вивченні хімії в середній школі тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.р(4Укр)21 я431 + В.р(4Укр)21 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

III Конференція Соросівських Учителів, 13-14 груд. 1997 р. : Зб. доп. Ч. 2 / Міжнар. фонд "Відродження", Конференція Соросівських Учителів (3; 1997; Київ). - К., 1998. - 359 c. - укp.

Розглядаються загальні проблеми шкільної освіти, гуманітарні та екологічні аспекти викладання природничо-математичних дисциплін в середній школі, нові форми і методи навчання. Висвітлюються особливості диференціації та індивідуалізації навчання, специфіка роботи з обдарованими дітьми, досвід роботи шкіл з поглибленим вивченням природничо-математичних дисциплін. Аналізуються проблеми активізації пізнавальної діяльності школярів, експериментальні роботи як засіб розумового розвитку учнів, проблеми підготовки школярів до міжнародних олімпіад по хімії. Повідомляється про створення інтегровано-узгоджених програм з фізики, математики, астрономії та інформатики, про форми активізації самостійної роботи учнів на уроках математики та фізики. Характеризується рейтингова система оцінювання знань, колективні форми роботи на уроках хімії та біології тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.р(4Укр)21 я431 + В.р(4Укр)21 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Sivokon V. P. 
Stochastic Parallel Perturbation Gradient Descent Algorithm with Global Coupling for Adaptive Optics Applications = Стохастичний алгоритм градієнтного спуску з паралельними пертурбаціями та глобальним зв'язком для задач адаптивної оптики / V. P. Sivokon // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 6. - С. 701-708. - Библиогр.: 16 назв. - англ.

Запропоновано та досліджено шляхом чисельного моделювання новий алгоритм для впровадження керування у високороздільних адаптивних оптичних системах, основаних на прямій оптимізації критерію якості. Алгоритм використовує модифіковану версію техніки градієнтного спуску на основі паралельних стохастичних пертурбацій та, щоб враховувати різний вплив крупно- та дрібномасштабних спотворень хвильового фронту на роботу оптичної системи, впроваджує відповідний глобальний зв'язок між каналами управління. Роботу нового алгоритму вивчено на прикладі некогерентної адаптивної зображуючої системи високого розділення. Результати моделювання підтверджують ефективність цього алгоритму. Він також може бути успішно застосований до широкого кола адаптивних систем з великою кількістю каналів управління, де звичайні методи управління малоефективні.


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.7 с + З965.931

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

V Національний з'їзд фармацевтів України : Матеріали пленар. засід. Ч. 1 / Нац. з'їзд фармацевтів України. - Х. : Золоті сторінки, 1999. - 174 c. - (Пульс України. За здорову націю). - укp.

Висвітлено основні проблеми фармацевтичного сектору України за сучасних ринкових умов. Основну увагу приділено новим засобам для лікування хронічної недостатності кровообігу. Запропоновано пріоритетні напрямки розвитку державної системи медикаментозного забезпечення та контролю якості ліків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В344105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сатонин А. В. 
Автоматизированное проектирование основных конструктивных параметров механического оборудования листопрокатного производства / А. В. Сатонин // Захист металург. машин від поломок. - Маріуполь, 1999. - Вип. 4. - С. 60-62. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

На підставі узагальненого критерію якості готової металопродукції сформульовано і програмно вирішено задачу з автоматизованого розрахунку оптимального модуля жорсткості робочої кліті та призначення науково обгрунтованих вимог щодо точності виготовлення і монтажу елементів валкових вузлів листових прокатних станів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.5-5-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Литвиненко І. І. 
Автоматика, автоматизація та АСУТП : Конспект лекцій для студ. хім. спец. заоч. форми навч. / І. І. Литвиненко, В. І. Тошинський, М. О. Подустов; Харк. держ. політехн. ун-т. - Х., 2000. - 63 c. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто фізичні явища, принципи вимірювання, які покладено в основу роботи засобів вимірювання, а також принципові схеми вимірювальних перетворювачів та приладів, що застосовуються у промисловості. Описано сучасні принципи і засоби автоматичного контролю режимних параметрів процесів. Охарактеризовано системи автоматичного управління і регулювання, види автоматичних систем регулювання (АСР), основні їх елементи. Подано відомості про об'єкти управління, регулятори, виконавчі механізми. Розкрито особливості вимірювання і регулювання, а також типові АСР.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595296 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Автоматика, вимірювання та керування. - Л., 1998. - 174 с. - (Вісн. Держ. ун-ту "Львів. політехніка"; Вип. 324). - укp. - рус.

Відображаються результати робіт у галузі вимірювань і засобів керування із застосуванням сучасної аналогової і цифрової техніки, зокрема, мікропроцесорних систем. Серед них - моделювання сигналів у первинному перетворювачі імпульсного термометра; застосування контрасту з нелінійними симетричними властивостями для підвищення візуальної якості зображень; методика розв'язання прямої задачі томографії провідності; аналіз режимів і структура джерела квадратурних сигналів на базі моделі неповної системи сигнумізованих рівнянь; визначення умов симетрування параметричного вихрострумового перетворювача; гістограмні перетворення як складова частина теорії контрастності зображень; цифровий автокомпенсаційний вимірювач складових імітансу; дослідження стійкості квантового давача з імпульсним збудженням; питання структурного синтезу число-імпульсних функціональних перетворювачів кодів; утиліта SYSTEM MANAGER та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.98 я54(4УКР)34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гриневич Ф. Б. 
Автоматический комплекс для тестирования и разбраковки высокоэнергетических постоянных магнитов / Ф. Б. Гриневич, С. Г. Таранов, Р. О. Мазманян, Б. А. Маршаленко // Техн. електродинаміка. - 2001. - № 4. - С. 64-65. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Розглянуто питання автоматизації контролю якості та розбракування постійних магнітів на базі високоенергетичних матеріалів. Наведено загальний опис комплексу для сортування магнітів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З235.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Шурхал В. А. 
Агломерационный процесс. Расчеты / В. А. Шурхал, А. К. Елисеев, Ю. Г. Вилкул, Н. И. Гармаш, В. А. Шаповалов; ред.: В. А. Шурхал; НАН Украины. Ин-т газа; Юж. горнообогат. комб. - К. : Наук. думка, 1999. - 360 c. - Библиогр.: 222 назв. - рус.

Викладено методики розрахунків масо- та теплообміну під час агломерації залізорудних матеріалів, що максимально відображають фізичні, хімічні та фізико-хімічні закономірності агломераційного процесу. Наведено варіанти розрахунку температури спалахування твердого палива за умов агломераційного процесу, складу газової фази та окиснення заліза в агломераті, матеріального та теплового балансів верхнього елементарного пласта шихти та шару в цілому. Розглянуто теоретичні основи та результати промислової реалізації процесу безполуменевого горіння газового палива у шарі агломераційної шихти.


Індекс рубрикатора НБУВ: К301.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Лактіонов М. І. 
Агрогрунтознавство про органічну частину грунтів : Лекція / М. І. Лактіонов; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - Х., 2000. - 25 c. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто питання класифікації гумусу як дисперсної системи. Відзначено, що методи вилучення з грунтів гумусових речовин та їх очистки від мінеральних домішок можуть різко змінювати властивості грунтів. Обгрунтовано механізм здатності гуматів незворотно адсорбуватися на від'ємно заряджених глинистих часточках. Описано механізм і хімізм об'єктивної оцінки якості гумусу в орних грунтах - показник реакційної здатності гумусу, його динаміки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.351.я73-2

Шифр НБУВ: Р90649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Славов В. П. 
Агроекологічна оцінка якості кормових буряків, вирощених на різних фонах добрив / В. П. Славов, Г. М. Мартенюк // Вісн. Держ. агроекол. акад. України. - 1999. - № 1-2. - С. 173-177. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проведено дослідження щодо вивчення впливу органічного та органо-мінерального фону добрив на урожай, кормову цінність і екологічну чистоту кормових буряків за умов кормової сівозміни Полісся України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.32-434(4Укр1),025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Філон І. І. 
Агроекологічний стан чорнозему типового при окультуренні та продуктивність і якість урожаю рослин / І. І. Філон; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - Х., 2000. - 88 c. - Бібліогр.: 92 назв. - укp.

Розглянуто агроекологічний стан чорнозему типового різного гранулометричного складу лівобережного Лісостепу України у процесі окультурення. Подано характеристику кількісного вмісту гумусу, його складу та якості, рухливості, закономірностей зміни азотного, фосфатного і калійного режимів, фізико-хімічних властивостей, мінералогічного складу великої та мулистої фракцій. Визначено продуктивність та якість сільськогосподарських культур за умов тривалого застосування добрив і зрошення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17(4УКР) + П032.6(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ковтун Ю. І. 
Агрокваліметрія : Навч. посіб. для студ. спец. "Механізація сіл. госп-ва" / Ю. І. Ковтун, Д. І. Мазоренко, В. І. Пастухов, П. А. Джолос; ред.: Мазоренко, Ковтун. - Х. : РВП "Оригінал", 2000. - 314 c. - Бібліогр.: 93 назв. - укp.

Висвітлено проблеми та завдання агрокваліметрії, еволюцію якості технологічних процесів засобів землеробства від давнього збиральництва до сучасного рослинництва. Обгрунтовано агрокваліметричні показники під час створення сільськогосподарської техніки, екологічні та загальні інженерно-агрономічні аспекти агрокваліметрії, параметри технологічної ситуації та якості у світових фітотехнологічних системах і галузях виробництва рослинної продукції, причому фітотехнологічні процеси та якість їх виконання розглянуто як функцію властивостей рослин та умов їх вирощування. Визначено основні закономірності фітотехнологічних систем як базисних з метою розробки нових технологій, обгрунтування параметрів технологічних ситуацій і показників якості у технологіях вирощування культурних рослин і збирання врожаю. Розкрито принцип технологічної відповідності техніки і технології як закономірність, яку необхідно враховувати під час впровадження нової техніки та нових технологій виробництва сільськогосподарських культур. Наведено характеристику агрокваліметричних методів і засобів, методичні особливості та метрологічне забезпечення їх застосування. Значну увагу приділено агрокваліметрії механізованих технологічних операцій за обов'язковими технологічними процесами виробництва рослинної продукції: підготовкою грунту, насіннєвого та садильного матеріалів, сівбою, посадкою, доглядом за рослинами та збиранням врожаю. Досліджено тенденції перспектив підвищення якості робіт у рослинництві та розвитку методів і засобів агрокваліметрії з урахуванням новітніх досягнень науки і техніки у галузях приладо- і сільгоспмашинобудування, а також питання сертифікації

продукції АПК, зокрема, у рослинництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Тарабрін О. Є. 
Агрокліматичні та агротехнічні основи вирощування насіння цукрових буряків безвисадковим способом у Криму / О. Є. Тарабрін; УААН. - К. : Аграр. наука, 1999. - 107 c. - Бібліогр.: 168 назв. - укp.

Висвітлено наукові основи вирощування безвисадкових насінників цукрових буряків. Розкриваються шляхи підвищення збереженості рослин у зимовий період, урожайності та якості насіння. Показані ресурсозберігаючі технології вирощування насіння цукрових буряків на основі застосування безвисадкового способу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-374(2УКР-4КРЫ),021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Іванюра І. О. 
Адаптація системи дихання організму учнів до фізичних навантажень різної тривалості / І. О. Іванюра // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 14. - С. 96-102. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проведено лонгітудинальне дослідження системи дихання учнів 11 - 15 років звичайних і спортивних класів впродовж п'яти років тренувань (на початку, посередині та в кінці навчального року). Визначено показники зовнішнього дихання за допомогою загальноприйнятого методу спірографії, рівні економічності зовнішнього дихання у дітей і підлітків контрольних і спортивних класів, їх нормативні величини хвилинного об'єму, максимальної вентиляції легень, життєвої ємності легень. Зроблено підрахунки стандартного основного обміну за таблицями Гарріса і Бенедікта за даними ваги, віку і росту обстежуваних. Доведено, що тривалі фізичні навантаження зумовлюють удосконалення функцій системи дихання, значно підвищують ефективність і економічність зовнішнього дихання організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Адаптивні системи автоматичного управління : Міжвід. наук.-техн. зб. N1(21) / ред.: В. І. Костюк. - Д., 1998. - 152 с. - рус.

Наводиться системний принцип побудови автоматизованих навчаючих систем, розглядається розв'язання задач розпізнавання образів на основі системного підходу та попередньої обробки інформації. Висвітлюються нові підходи до моделювання і управління в гнучких комп'ютеризованих системах та особливості використання випадкових чисел. Описується моделювання динаміки деяких процесів економіки перехідного періоду, математична модель об'єктів моніторингу, а також виведено основні співвідношення неперервного варіанту динамічного програмування. Запропоновано метод декомпозиції значень показників якості спеціального програмного забезпечення, структурне проектування дискретно-неперервного керування в багаторівневих системах, показана функціональна організація керуючих систем на базі теоретико-групових перетворень тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.931

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63671 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського