Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (20)Наукова електронна бібліотека (3)Книжкові видання та компакт-диски (2190)Журнали та продовжувані видання (1214)
Пошуковий запит: <.>DP=201806$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 117
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Михеев А. Н. 
Гиперадаптация. Стимулированная онтогенетическая адаптация растений : [монография] / А. Н. Михеев. - Киев : Фитосоциоцентр, 2015. - 422 c. - Библиогр.: с. 347-366 - рус.

Представлены результаты теоретического и экспериментального исследования явления биологической адаптации на примере радиоадаптации растений. Предложена оригинальная классификация типов биологической адаптации и экспериментально обосновано существование надклеточных механизмов радиоадаптации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1-652.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА819901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шутова М. О. 
Етнокультурні стереотипи в англійській та українській мовах: реконструкція і типологія : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.17 / М. О. Шутова; Київ. нац. лінгвіст. ун-т. - Київ, 2016. - 36, [1] c. - укp.

Розроблено новий полідисциплінарний підхід до реконструкції етнокультурних стереотипів уявлень і стереотипів поведінки англійців і українців, що дав змогу сконструювати фразеоформульні ономасіологічні їх портрети, які стереотипізувалися у колективній етносвідомості та поведінці кожного народу. Здійснено когнітивно-ономасіологічну реконструкцію стереотипних фразеоформул шляхом семантико-мотиваційного аналізу їх ключових слів. Відновлено архетипну мотиваційну основу ономасіологічних стереотипних портретних профілей англійців та українців. Ідентифіковано граматико-синтаксичні моделі фразеономінації етнокультурних стереотипів в англійській і українській мовах. Реконструйовано етнокультурне міфолого-ритуальне підгрунтя фреймової сценарно-скриптової стереотипно-поведінкової ситуації ПРИЙОМ ГОСТЕЙ. Установлено закономірності та національно-культурні відмінності в механізмах стереотипізації та фразеосеміотизації англійського й українського характерів, менталітету, поведінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-310 + Ш141.14-310

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Грінівецька Н. В. 
Особливості будови підшлункової залози щурів в постнатальному періоді в нормі та після внутрішньоутробної антигенної дії (анатомо-експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / Н. В. Грінівецька; Запоріз. держ. мед. ун-т. - Запоріжжя, 2016. - 20 c. - укp.

Визначено абсолютну та відносну масу підшлункової залози (ПЗ) та співвідношення її структурних компонентів в нормі та після внутрішньоутробної дії антигенів. Визначено особливості розподілу сполучної тканини та судин після внутрішньоплідного введення антигенів. Описано топографію, кількісний та якісний склад лімфоцитів в сполучній тканині ПЗ в нормі та після дії антигену в плідному періоді розвитку. Вивчено розподіл глікопротеїнів, глікозаміногліканів у клітинах ПЗ і в сполучній тканині у відповідь на антигенну дію. Описано особливості розподілу рецепторів лектинів на структурах і клітинах ПЗ (WGA, PNA, LSA, SBA).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.6-29 + Е60*694.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кукла О. Л. 
Молекулярно-іонні адсорбційні механізми відгуку в багатоелементних мікро- та оптоелектронних сенсорних системах : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.01 / О. Л. Кукла; НАН України, Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова. - Київ, 2016. - 38 c. - укp.

Досліджено молекулярні й іонні адсорбційні ефекти в наноструктурованих електро-, біополімерних і супрамолекулярних чутливих шарах сенсорів і розроблено фізико-хімічні моделі впливу газового та рідкого середовища на їх оптичні й електрофізичні параметри. Як досліджувані сенсорні системи розглянуто багатоелементні масиви хімічних і біологічних сенсорів різного типу - потенціометричних іон-селективних польових транзисторів, імпедансних і хеморезистивних елементів, кварцових кристалічних мікроваг, інтерференційних колориметричних елементів у поєднанні зі специфічними хемо- та біочутливими шарами. Встановлено основні типи фізичних взаємодій між молекулами газових аналітів і макромолекулами полімерів і запропоновано моделі модуляції електропровідності в системі аналіт - допант - електрополімер під впливом аналіту, що засновані на концепції переносу часткового заряду між електропровідними полімерами (ЕПП) та адсорбованими молекулами аналіту. Встановлено, що адсорбція аналіту може призводити до перерозподілу механізмів провідності в ЕПП між поляронним і біполяронним, що відрізняються суттєво різною рухливістю носіїв заряду. Запропоновано механізм виникнення нестабільності електричних параметрів у іон-селективного польового транзистора (ІСПТ), що пов'язаний з процесом накопичення нерівноважного позитивного заряду в приповерхневому шарі діелектрика на межі поділу з електролітом. Реалізовано динамічну частотно-розподілену модель багатоелементної електрохімічної системи на основі спектроімпедансного методу дослідження, придатну для розпізнавання рідких середовищ. За допомогою використання цього методу в широкій смузі частот наведено можливість точного визначення кількісного складу дво- та трикомпонентних гетерогенних рідких сумішей. Запропоновано спосіб побудови багатоелементної оптоелектронної системи газового аналізу на основі одного фотоприймального пристрою з цифровою фіксацією R,G,B-компонент світла та масиву інтерференційно забарвлених органічних шарів. Встановлено основні закономірності побудови багатоелементних сенсорних масивів з перехресною селективністю. Обгрунтовано швидкий метод відбору окремих сенсорів до оптимального сенсорного масиву. Розроблено методики оцінювання розпізнавальної здатності подібних масивів щодо різних аналітів. Продемонстровано застосування методів статистичного аналізу для розпізнавання й ідентифікації різних класів речовин. Розроблено також оригінальні методики кількісного аналізу багатокомпонентних газових і рідких сумішей з використанням математичних методів регресійного аналізу. Одержані результати підтвердили можливість створення сенсорних систем експресної дії для хімічного аналізу та біомолекулярного розпізнавання. Як практичний результат продемонстровано низку створених мікро- та оптоелектронних сенсорних елементів і новітніх аналітичних пристроїв, призначених для аналізу біохімічних речовин (в т.ч. токсичних) в газових/рідких середовищах.


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.1 + З861-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Помазун О. М. 
Моделі та інформаційні технології підтримки прийняття рішень з управління бізнес-процесами підприємства : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / О. М. Помазун; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Розроблено концептуальні положення та відповідний комплекс математичних моделей прийняття рішень (ПР) з управління бізнес-процесами. Концепція передбачає визначення елементів процесу ПР, застосування методів і моделей групового ПР та їх підтримку засобами групової системи підтримки ПР. Запропоновано підходи до застосування методу теорії нечітких множин і PRIME-методу для групового ПР. Запропоновано комплекс моделей ПР з управління бізнес-процесами, зокрема, логіко-ймовірнісні моделі для кількісного оцінювання ризику реінжинірингу бізнес-процесів, сценарного моделювання оцінювання надійності проекту реінжинірингу, управління бізнес-процесами на основі логіко-ймовірнісного моделювання, а також процедуру вибору інструментальних засобів організаційного проектування та моделювання бізнес-процесів із застосуванням PRIME-методу. Розроблено архітектуру та проектні рішення для компонентів групової системи підтримки прийняття рішень (ГСППР). Визначено механізм її взаємодії з системою управління бізнес-процесами (УБП), ЕЯР-системою й іншими інформаційними системами підприємства. Запропоновано новий компонент у структурі ГСППР - "сховище рішень", реалізація якого надасть змогу зберігати раніше ПР для аналізу їх виконання та генерувати нові рішення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-131-21 в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шарошкіна Т. А. 
"Будинок вільної дитини" К. М. Вентцеля в історії розвитку вітчизняної школи : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Т. А. Шарошкіна; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В. Винниченка. - Кіровоград, 2016. - 20 c. - укp.

Проаналізовано концепцію створення та діяльність освітньо-виховного закладу нового типу "Будинку вільної дитини". Проаналізовано історіографію проблеми дослідження та виділено два періоди вивчення науково-педагогічної спадщини K. M. Вентцеля (І-період: 1910-ті - початок 1990-х рр.; ІІ-період: 1990-ті рр. та до сучасного періоду). З'ясовано провідні чинники, що сприяли формуванню особистості вченого та його педагогічного світогляду (родинні, культурно-освітні, науково-педагогічні, суспільно-політичні). З'ясовано характерні особливості роботи "Будинку вільної дитини". Виокремлено методи, засоби навчання та виховання в освітньо-виховному закладі нового типу. Проаналізовано ціннісний підхід до гармонізації виховних взаємин у "Будинку вільної дитини" й охарактеризовано принципи виховних взаємин (принцип цілісного підходу до виховних відносин, принцип розвитку індивідуальності, принцип волі, принцип ненасильства, принцип рівноправності, співробітництва та співтворчості, принцип творчої самостійності, принцип цілісного підходу до виховання в середовищі, принцип соціальної взаємодії, принцип наступності у виховних взаєминах). Оцінено науковий доробок K. M. Вентцеля з погляду сучасної науки. Окреслено та науково обгрунтовано перспективи напряму творчого використання педагогічних ідей K. M. Вентцеля за умов розвитку системи національної освіти в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4РОС)6-2 Вентцель К. М.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Прокопова М. В. 
Профілактика карієсу зубів та захворювань тканин пародонта у дітей з вродженою глухотою : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / М. В. Прокопова; Харків. нац. мед. ун-т. - Харків, 2016. - 19 c. - укp.

Вивчено стан твердих тканин зубів і пародонта у дітей з природженою глухотою. Досліджено біохімічні й імунологічні властивості ротової рідини у хворих з природженою глухотою. Проведено мікробіологічне дослідження зубної бляшки у цих дітей. Проаналізовано особливості психоемоційного статусу таких дітей. Розроблено лікувально-профілактичний комплекс для профілактики та лікування карієсу зубів та захворювань тканин пародонта у дітей з природженою глухотою та оцінено його ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.2-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лещенко В. В. 
Організаційно-правовий механізм державного регулювання системи банківського нагляду в Україні : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. В. Лещенко; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Досліджено організаційно-правовий механізм державного регулювання системи банківського нагляду (БН) в Україні за умов трансформації національної банківської системи на шляху до євроінтеграції. Розглянуто процес здійснення БН на основі оцінювання ризиків і зауважено на необхідності приведення існуючих підходів до управління банківськими ризиками згідно з установленими міжнародними стандартами. Обгрунтовано комплексний механізм державного регулювання системи БН в Україні, що має забезпечити досягнення цілей БН і сприятиме підвищенню його ефективності. Надано рекомендації щодо покращення показників ефективності БН. Побудовано модель організаційно-правового механізму державного регулювання системи БН в Україні, що поєднує комплексний підхід до взаємовідносин держави та банківської системи, які виникають у сфері організації та функціонування системи БН з урахуванням перспектив розвитку України та міжнародного досвіду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424324 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Щербань Т. Д. 
Оптимізація лікування хворих на діабетичну нефропатію в поєднанні з гіпертонічною хворобою з урахуванням їх клініко-патогенетичних особливостей : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Т. Д. Щербань; Харків. нац. мед. ун-т. - Харків, 2016. - 22 c. - укp.

Наведено теоретичне узагальнення результатів і досягнуто практичне вирішення наукового завдання - оптимізації лікування діабетичної нефропатії в поєднанні з гіпертонічною хворобою (ГХ) на підставі вивчення патогенетичних клітинних механізмів розвитку цих захворювань, клінічних особливостей їх перебігу та впливу на них комплексного лікування зі застосуванням донаторів L-аргініну та селективного антагоніста рецепторів альдостерону. З'ясовано, що у хворих з поєднаною патологією підвищується експресія адгезивних молекул СD54 і СD11ь-інтегрину, зростає агрегація, порушується киснезалежний метаболізм і функціонування системи оксид азоту (NО-синтаз) в нейтрофілах. Виявлено тісні взаємозв'язки між функціональними характеристиками нейтрофілів і швидкістю клубочкової фільтрації та мікроальбумінурією, що свідчить про суттєву роль цих клітин в патогенезі та прогресуванні коморбідної патології. У коморбідних хворих виявлено суттєве зростання вмісту альдостерону, яке асоціюється з порушенням функціонального стану нирок. Обгрунтовано доцільність використання L-аргініну та селективного антагоніста рецепторів альдостерону еплеренону в складі комплексної терапії хворих на діабетичну нефропатію в поєднанні з ГХ на підставі їх позитивного впливу на нейтрофільну ланку клітинних механізмів запалення та на функціональний стан нирок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-5 + Р410.030-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лавренюк Я. В. 
Обгрунтування корекції біоценозу порожнини рота у дітей на тлі ортодонтичного лікування : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Я. В. Лавренюк; Харків. нац. мед. ун-т. - Харків, 2016. - 22 c. - укp.

Визначено роль зубощелепної аномалії (ЗЩА), а саме, біоценозу порожнини рота на тлі ортодонтичної патології, у механізмах розвитку карієсу зубів і хронічного катарального гінгівіту (ХКГ) у дітей 7 - 16-ти років і патогенетично обгрунтовано спосіб корекції її негативного впливу на підставі клінічних і біохімічних досліджень з використанням розробленого лікувально-профілактичного комплексу (ЛПК). Встановлено зростання поширеності карієсу зубів і ХКГ у дітей 7 - 16 років, які мають ортодонтичну патологію, та доведено, що найбільша поширеність уражень твердих тканин зубів і запалень в тканинах пародонту була у дітей з незнімною технікою в порожнині рота, а найменша - із незнімними ортодонтичними апаратами. Встановлено фактори ризику виникнення уражень твердих тканин зубів і запальних захворювань пародонта у дітей, які діагностували під час ортодонтичного лікування. Клінічними та біохімічними дослідженнями встановлено, що основними чинниками виникнення ураження в твердих тканинах зубів і запалення в тканинах пародонта у дітей, які лікують ортодонтичну патологію знімними та незнімними конструкціями, є порушення мікробіоценозу, зниження неспецифічної резистентності в порожнині рота, а також порушення у складі та властивостях ротової рідини та показано ефективність призначення ЛПК, до складу яких входять мукозальний гель, препарат кальцію та мультипробіотик на карієс зубів і ХКГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.2-8 + Р733.668.5-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Радзішевська Я. К. 
Оксидантні механізми порушень стану магістральних судин і серця у хворих на гіпертонічну хворобу у поєднанні з цукровим діабетом 2 типу та їх корекція : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Я. К. Радзішевська; Харків. нац. мед. ун-т. - Харків, 2016. - 24, [1] c. - укp.

Розроблено методи оптимізації діагностики та корекції ремоделювання серця та судин у хворих на есенційну артеріальну гіпертензію (АГ) II стадії у поєднанні з цукровим діабетом (ЦД) 2 типу в стадії компенсації та субкомпенсації на основі вивчення у них оксидантних механізмів порушення стану серця та судин. Доведено негативні впливи активації оксидативного стресу та зниження активності факторів антиоксидантного захисту на структурно-функціональний стан серця та магістральних судин, перш за все, у вигляді підвищення жорсткості судинної стінки, прогресування діастолічної дисфункції серця та зниження ступеня ендотелійзалежної вазодилатації плечових артерій у хворих на ессенціальну АГ у поєднанні з ЦД 2 типу. Визначено 29 ультразвукових показників, що мають предикторне значення в оцінці клінічного статусу пацієнтів. Розроблено додатковий спосіб оцінювання функціонального стану ендотелію шляхом розрахунку величини показника ендотелійзалежної вазодилатації плечових артерій з використанням значень товщини комплексу інтима-медія сонних артерій в стандартній точці та в місці біфуркації, пікової систолічної швидкості кровотоку в аорті, індексу резистивності та пульсаційного індексу дугових інтраренальних артерій. Доведено доцільність використання запропонованих чотирьох інтегральних розрахункових показників, що складаються з набору параметрів ультразвукового дослідження серця і судин, для підвищення ефективності діагностики серцево-судинних розладів і диференціальної діагностики клінічного стану пацієнтів. Доведено позитивний вплив застосування тіотриазоліну на тлі базисного лікування на систему оксидативного стресу й антиоксидантного захисту. Обгрунтовано доцільність його використання в лікуванні хворих на есенційну АГ в поєднанні з ЦД 2 типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р410

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гайдуківська Х. А. 
Полімери в анізотропному середовищі: універсальні властивості : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / Х. А. Гайдуківська; НАН України, Ін-т фізики конденс. систем. - Львів, 2016. - 21 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Теорія і практика екранних мистецтв : матеріали круглого столу, 17 берез. 2016 р., Київ / упоряд.: О. В. Безручко; Київ. нац. ун-т культури і мистецтва, Київ. ун-т культури. - Київ : КНУКіМ, 2016. - 60 c. - (Нова енергія професіоналів, Світ кіно і ТБ). - укp.

Розглянуто окремі аспекти професії звукорежисера. Висвітлено життєвий та творчий шлях геніального українського поета та кінорежисера М. Вінграновського. Описано мрії та розчарування хлопчика у фільмі Елі Гільман "Ікар". Досліджено сучасні технології продюсування. Продемонстровано принципи сучасного дитячого контенту. Приділено увагу засобам візуалізації наукової репортажної зйомки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ37 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА819782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Довженківські читання : матеріали круглого столу з міжнар. участю, 12 верес. 2016 р., Київ / упоряд.: О. В. Безручко; Київ. нац. ун-т культури і мистецтва, Київ. ун-т культури. - Київ : КНУКіМ, 2016. - 66 c. - (Нова енергія професіоналів, Світ кіно і ТБ). - укp.

Висвітлено творчу діяльність Леся Курбаса і його внесок у розвиток українського театру та кіно. Розглянуто проблеми сучасної української кінематографії. Досліджено вплив українських телепроектів соціальної тематики на формування світогляду глядача. Показано переваги та недоліки при роботі з аналоговою фотографією в умовах сучасного розвитку фотомистецтва. Визначено етичні норми політичної реклами та їх особливості в ЗМІ. Проаналізовано особливості жанрово-стильової та світоглядної систем експресіонізму та його вплив на світове кіно.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ373(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА819780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Перспективи розвитку аудіовізуального мистецтва : матеріали круглого столу, 10 жовт. 2016 р., Київ / упоряд.: О. В. Безручко; Київ. нац. ун-т культури і мистецтва, Київ. ун-т культури. - Київ : КНУКіМ, 2016. - 64 c. - (Нова енергія професіоналів, Світ кіно і ТБ). - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Проаналізовано специфіку роботи ведучих інформаційних програм на регіональному та загальнонаціональному каналах. Висвітлено творчий шлях актора та кінорежисера М. Гоморова. Розглянуто пріоритети та стратегію в жанровій палітрі медіа індустрії. Описано жанри й особливості конвергентних медіа. Відстежено процес комунікації в мультимедіа. Приділено увагу процесу репортажної зйомки, спільним і відмінним рисам в жанрово-видовому ряді фотожурналістики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ373 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА819781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сукач М. К. 
Суднова гравітаційна кран-балка : [монографія] / М. К. Сукач, І. М. Литвиненко. - Київ : Ліра-К, 2016. - 71 c. - Бібліогр.: с. 70-71 - укp.

Запропоновано конструкцію модернізованої кран-балки з гравітаційним механізмом повороту стріли та переміщення вантажу під дією його ваги в обидва боки, що може бути застосована для спуску рятувальних засобів з борта плавзасобу. Зазначено, що налагодження поворотного механізму на заданий кут дозволяє використовувати його в маніпуляторах і автоматизованих технологічних лініях для виконання навантажувально-розвантажувальних операцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-047.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА819903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Український кінематограф у світовому контексті : матеріали круглого столу з міжнар. участю, 5 верес. 2016 р., Київ / упоряд.: О. В. Безручко; Київ. нац. ун-т культури і мистецтва, Київ. ун-т культури. - Київ : КНУКіМ, 2016. - 80 c. - (Нова енергія професіоналів, Світ кіно і ТБ). - укp.

Описано кінематографічну діяльність учня С. М. Ейзенштейна українського режисера Г. Ліпшиця. Окреслено сутність професії "продюсер" як спеціаліста іміджелогії, реклами та PR, маркетингу й адміністрування. Представлено образотворче мистецтво як подолання синдрому навченої безпорадності. Досліджено комп'ютерні технології екранного живопису. Розглянуто телевізійний інжиніринг як фактор формування ціннісних орієнтацій реципієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ373(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА819779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Припотень В. Ю. 
Економіка будівництва : навч. посіб. / В. Ю. Припотень, О. В. Красюк; Донбас. держ. техн. ун-т. - Сєвєродонецьк : Ноулідж, 2016. - 275 c. - укp.

Представлено основні теоретичні положення з курсу "Економіка будівництва". Теоретичний матеріал викладено відповідно до чинних законодавчих і нормативних вимог до ціноутворення в будівництві, форм організації будівництва, проведення тендерів, та відповідно положень бухгалтерських стандартів обліку доходів, витрат, основних фондів та оборотних коштів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)31 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА819478 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Степанова Е. В. 
Украинское Причерноморье: на пути к экономическому возрождению : монография / Е. В. Степанова; НАН Украины, Ин-т проблем рынка и экон.-экол. исслед. - Одесса, 2016. - 347 c. - Библиогр.: с. 250-285 - рус.

Отмечено, что в последние годы Украинское Причерноморье становится зоной столкновения интересов причерноморских стран и внерегиональных интересов. Освещены вопросы современного развития данного региона во взаимосвязи с современными процессами глобализации и регионализации. Особое внимание уделено проблемам защиты национальных интересов Украины в бассейне Черного моря и смежных районах. Обоснована необходимость учета тенденций повышения роли Украинского Причерноморья в новых геополитико-эмономических условиях евроингеграции. Дана информация о географических и исторических особенностях Причерноморья, геополитическом значении Одесской области и Одессы. Проведено интегральное оценивание ресурсного потенциала острова Змеиный как перспективного ресурса Украинского Причерноморья.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР7)0 + У049(4УКР7)60

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА819768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Схема исследования ребенка и истории болезни : метод. рек. для самостоят. работы студентов ІІІ курса мед. и междунар. фак. / Н. В. Котова, Е. А. Старец, О. В. Федоренко, Е. А. Гуриенко, Е. А. Лосева; Одес. нац. мед. ун-т. - Одесса : Фенікс, 2016. - 100 c. - Библиогр.: с. 100 - рус.

Изложен порядок субъективного (жалобы, анамнез болезни и жизни) и объективного обследования ребенка по системам органов. Представлена схема написания учебной истории болезни. Даны справочные материалы, которые помогут оценить состояние здоровья ребенка и выявить патологические изменения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р342 я73 + Р733-4 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА820056 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського