Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (36)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Висоцька О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Гелюта В. П. 
Нові види роду IBLeccinumD Gray (Boletaceae) в Україні / В. П. Гелюта, О. П. Висоцька, І. С. Бесєдіна // Укр. ботан. журн. - 2007. - 64, № 4. - С. 570-574. - Бібліогр.: с. 573-574. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.561.22 Bol*803.14(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Гелюта В. П. 
Нові знахідки видів роду IBMutinusD Fr. (Phallaceae) в Україні / В. П. Гелюта, О. П. Висоцька // Укр. ботан. журн. - 2007. - 64, № 3. - С. 454-459. - Бібліогр.: с. 458-459. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5*884(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Кожем'яка А. І. 
Математичне моделювання тяжкості перебігу атопічного дерматиту у дітей / А. І. Кожем'яка, В. А. Клименко, О. В. Висоцька, А. І. Печерська // Перинатология и педиатрия. - 2008. - № 4. - С. 53-56. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

На підставі математичного аналізу методом дискримінантних функцій виявлено значущі клінічні та параклінічні ознаки, що характеризують тяжкість перебігу атопічного дерматиту (АД) та впливають на його формування, а саме: ліхенізація, індекс активності нейтрофілів, рівень IgE, кількість загострень АД протягом року, наявність свербежу, кількість лейкоцитів, еозинофілів та CD8-лімфоцитів, середня тривалість загострення АД, кількість CD4-лімфоцитів, строк початку захворювання, кількість CD3-лімфоцитів (показники наведено у порядку зменшення впливу). Описано математичну модель прогнозування тяжкості перебігу АД у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.601.1-3 с

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Висоцька О. Є. 
Моральні цінності як основи взаємодії суспільства з природою : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. Є. Висоцька; Харк. військ. ун-т. - Х., 2003. - 18 c. - укp.

З'ясовано суть і особливості формування моральних цінностей суб'єкта, розкрито їх зміст, властивості, взаємозв'язки та форми. На підставі реконструкції ціннісної картини сучасності в контексті екологічної проблематики виявлено базисні соціокультурні детермінанти морально-ціннісного відношення до природи, визначено змістовні особливості підходів до природної дійсності залежно від емоційно-психологічних, когнітивних та праксеологічних аспектів освоєння навколишнього світу. Охарактеризовано основні стратегії морально-ціннісного відношення до природи, виявлено їх основні риси та характер взаємодії. Розглянуто умови та засоби легітимації у сучасному суспільстві моральних цінностей, орієнтованих на гармонізацію відносин "суспільство - природа", розкрито їх ідеологічний контекст. Доведено необхідність формування єдиної стратегії морально-ціннісного відношення до природи за умови додержання принципів додатковості та кореляції у разі її побудови з урахуванням таких рівнів соціального буття сучасної людини, як: індивідуально-особистісний, міжособовий, груповий, спільнісний, а також рівень родового та видового виживання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю217.7 + Ю6*63

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Висоцька О. В. 
Патологічна мастурбація у чоловіків у генезі сексуальної дисфункції і подружньої дезадаптації та їх психотерапія : Автореф. дис... канд. мед. наук / О. В. Висоцька; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. - Х., 2006. - 20 c. - укp.

Вперше проведено дослідження процесу формування патологічної мастурбації у чоловіків з розладом особистості у разі порушення психосексуального розвитку на різних його етапах. Виявлено специфічні розлади особистості й охарактеризовано типи обсесивно-компульсивної та персевераторно-обсесивної мастурбації. Розглянуто її клінічні форми у структурі перверсій (ексгібіціонізм, нарцисизм, вуайєризм, порнофілію, фетишизм). Вперше показано залежність між типом і формою патологічної мастурбації та типом розладу особистості, а також зв'язок між типом мастурбації та наявними в чоловіків сексопатологічними проявами та формами сексуальної дисфункції. Вперше досліджено сексуальну функцію дружин даної категорії хворих чоловіків. Розроблено нову систему психотерапевтичної корекції патологічної мастурбації у разі наявності розладу особистості у чоловіків і зумовленої нею дезадаптації подружньої пари.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р691-15 + Р64-328

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346094 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Вілянський В. М. 
Будівництво власного здоров'я: від філософії до практики : навч. посіб. / В. М. Вілянський, О. Є. Висоцька, В. В. Приходько; МОНМС України, ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". - Д. : НГУ, 2011. - 195 c. - укp.

Визначено поняття про здоров'я людини та роль вузівської дисципліни "Фізичне виховання" у його забезпеченні. Осмислено глибинні наслідки відмови вищої школи від формування особи, що піклується про себе, наведено шляхи їх подолання. Розкрито особливості самовизначення студенства в Україні. Розглянуто становлення та трансформацію світогляду в контексті педагогіки. З'ясовано сутність педантропологічної дії викладача у розвитку тілесності учня. Надано поняття про явище вищої освіти та навчальну діяльність студентів. Досліджено розуміння та мислення як головні механізми навчальної діяльності. Висвітлено філософію будівництва власного здоров'я. Розкрито технологію освіти будівничого власного здоров'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.4 я7 + Р11(4УКР)025.6 я7 + Ч311,0 я7 + Ч481.2/3 я7 + Ч511.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА742910 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Висоцька О. Є. 
Етика взаємодії суспільства з природою: морально-ціннісні основи екологічної культури : монографія / О. Є. Висоцька. - Д. : Акцент ПП, 2012. - 170 c. - укp.

Розкрито сутність і закономірності формування морально-ціннісної культури відношення суспільства до довкілля. На підставі аналізу ціннісної картини сучасності в контексті екологічної проблематики виявлено базисні соціокультурні детермінанти й охарактеризовано основні стратегії морально-ціннісного відношення до природи. Розглянуто умови та засоби легітимації у сучасному суспільстві моральних цінностей, орієнтованих на гармонізацію відносин у системі "суспільство - природа". Розкрито змістовні особливості й обмеження застосування у соціальній практиці етики відповідальності й екологічної етики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю751.1 + Б в2 Ю, 021 + Б1 в5, 021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА748913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Висоцька О. Є. 
Комунікація як основа соціальних перетворень (у контексті становлення постмодерного суспільства) : монографія / О. Є. Висоцька. - Д. : Інновація, 2009. - 316 c. - укp.

Розглянуто сутність і закономірності трансформації суспільної свідомості у процесі еволюції форм і засобів комунікації. Розкрито парадигмальні, семіотичні та прагматичні аспекти прояву та функціонування комунікативних практик сьогодення. Висвітлено особливості трансформації парадигмальних форм комунікації від архаїчного стану до постмодерного. Охарактеризовано семіотичні зрушення комунікації під впливом нових способів конструювання мовних світів за допомогою інтерактивних засобів комунікації. Показано роль засобів масової інформації у формуванні світогляду сучасної людини.

Рассмотрены сущность и закономерности трансформации общественного сознания в процессе эволюции форм и средств коммуникации. Раскрыты парадигмальные, семиотические и прагматические аспекты проявления и функционирования коммуникативных практик в современных условиях. Освещены особенности трансформации парадигмальных форм коммуникации под влиянием новых способов конструирования языковых миров с помощью интерактивных средств коммуникации. Показана роль средств массовой информации в формировании мировоззрения современного человека.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.4 + С5*676 + С5*32

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА724302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Висоцька О. Є. 
Феномен комунікації у ситуації постмодерну : автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / О. Є. Висоцька; НАН України, Ін-т філософії ім. Г.С. Сковороди. - К., 2010. - 32 c. - укp.

Розкрито парадигмальні засади комунікації шляхом окреслення її головних історичних форм у ході еволюції людської культури від архаїчного стану до постмодерного. Виділено поняття постраціональної комунікації як парадигмальної засади функціонування постмодерного суспільства. Розглянуто семіотичні зрушення комунікації під впливом нових способів конструювання мовних світів за допомогою мультимедійних засобів комунікації, визначено її критично-рефлексивні, інтерпретативні та контекстуальні можливості. Проведено аналіз сучасних комунікативних практик, виходячи з розуміння комунікації як базового соціального процесу, відзначено роль засобів масової комунікації у формуванні світогляду сучасної людини, висвітлено соціальні наслідки становлення постмодерної культури під впливом масмедіа. Розкрито структурні особливості трансформації цінностей у ситуації Постмодерну, виявлено ідеологічне підгрунтя сучасних комунікативних практик, обгрунтовано напрямок побудови ідеалів суспільного єднання з урахуванням характеру комунікативних змін сьогодення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю6*328.933*31-725

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Висоцька О. Є. 
Віртуалізація соціального у постмодерному суспільстві: від раціональної до постраціональної комунікації / О. Є. Висоцька // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Філос.. - 2009. - Вип. 154. - С. 5-14. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено основні риси і наслідки віртуалізації сфер соціального під впливом постраціональних форм комунікації у суспільстві Постмодерну. Доведено, що результатом розвитку засобів комунікації стала віртуалізація сприйняття реальності і власного "Я" у сучасної людини, а також пов'язана з цим все більша опосередкованість комунікації технічними засобами її передання. Серед головних наслідків віртуалізації соціального виділено такі різноспрямовані процеси як індивідуалізація/уніфікація відносин, а також диференціація/стандартизація споживання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю6*18:Ж

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Висоцька О. Є. 
Гіпертекст, віртуальна реальність, комунікація та постмодерн / О. Є. Висоцька // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2008. - Вип. 1. - С. 101-110. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено особливості виникнення та існування гіпертекстової віртуальної реальності як основи комунікації у сучасному суспільстві. Зазначено, що гіпертекст актуалізує проблему суб'єктивності, оскільки з появою інтерактивних засобів комунікації, суб'єкт втрачає здатність розрізнювати межу між фізичною та віртуальною реальністю, остаточно зливаючись з останньою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + С5*676

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Висоцька О. Є. 
Простір-час у комунікації: від архаїчного стану суспільства до постмодерного / О. Є. Висоцька // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2007. - Вип. 1. - С. 79-87. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Визначенно історичну специфіку соціальних практик як відношень простору-часу в комунікації. Серед головних тенденцій комунікаційних змін як трансформації осмислення простору-часу виділено постраціональну комунікацію як головну характеристику та визначальний процес становлення суспільства Постмодерну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333 + Ю212.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Висоцька О. Є. 
Випереджаюча освіта для сталого розвитку: методологія, методика, технології : [навч.-метод. посіб.] / О. Є. Висоцька; Дніпропетр. обл. ін-т післядиплом. пед. освіти . - Д. : Акцент, 2012. - 290 c. - укp.

Розкрито теоретичні складові стратегії сталого розвитку. Викладено теорію та практику випереджальної освіти для сталого розвитку. Охарактеризовано формування екологічної культури у контексті стратегії сталого розвитку. Проаналізовано стійке споживання й освіта для даного розвитку. Розглянуто освіту для демократії та громадянську освіту. Увагу приділено етиці толерантності, полікультурній освіті, медіаосвіті й інформаційній культурі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758345 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Висоцька О. В. 
Канадський досвід полікультурного виховання толерантної особистості / О. В. Висоцька // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Пед. науки. - 2012. - № 1. - С. 122-127. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто досвід полікультурної освіти у школах Канади та її вплив на виховання толерантної особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(7КАН) + Ч421.352.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Висоцька О. В. 
Роль вивчення предмета "Громадянська освіта" в вихованні толерантної особистості учнівської молоді в школах Канади / О. В. Висоцька // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Пед. науки. - 2012. - № 16. - С. 170-176. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Зазначено, що основними цілями вивчення предмета "Громадянська освіта" в канадській середній школі є виховання законослухняного громадянина та навчання основам демократичного суспільства. Поряд з цим, велика увага приділяється розвитку таких особистісних характеристик учнів, як толерантність, чесність, порядність, великодушність, почуття власної гідності, повага до інших, відповідальність за свої вчинки, почуття справедливості, відкритості, повага до навколишнього середовища. Розглянуто як вивчення предмета "Громадянська освіта" впливає на виховання особистості учнівської молоді, а також як цей предмет розвиває таку рису особистості як толерантність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352 + Ч424(7КАН)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Висоцька О. В. 
Метод визначення інформативних ознак для диференціальної діагностики поширених дерматозів / О. В. Висоцька, Е. М. Солошенко, А. І. Печерська // Системи оброб. інформації. - 2012. - Вип. 5. - С. 117-122. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розроблено комплексний метод визначення інформативних критеріїв для диференціальної діагностики таких поширених дерматозів, як псоріаз, екзема, лікарська хвороба, атопічний дерматит та дерматит Дюринга. Розроблений метод поєднує формалізацію експертної інформації, визначення узгодженості думок експертів, розрахунок узагальненої експертної думки та інформаційного критерію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р60-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Висоцька О. В. 
Інформаційна технологія підтримки прийняття рішень при здійсненні діагностично-лікувальних процесів : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.09 / О. В. Висоцька; НАН України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. - Київ, 2015. - 40 c. - укp.

Мета дослідження - розроблення інформаційної технології підтримки прийняття рішень при здійсненні діагностично-лікувальних процесів. Сформовано концепцію забезпечення підвищення якості підтримки прийняття рішень при здійсненні діагностично-лікувальних процесів, удосконалено метод оцінювання тяжкості захворювання людини та вибору тактики лікування. Розроблено багатопараметричну модель і методи підтримки процесу диференціації захворювань людини, мережну модель вибору тактики лікування початкових стадій хронічної серцевої недостатності у підлітків, інформаційну технологію підтримки прийняття рішень при здійсненні діагностично-лікувальних процесів, яка грунтується на розроблених моделях і методах. Використання розробленої інформаційної технології підтримки прийняття рішень при здійсненні діагностично-лікувальних процесів надає можливість фахівцеві одержати кількісні характеристики, необхідні для прийняття лікарських рішень, та сприяє зменшенню кількості лікарських помилок і ризику неправильно призначеної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Пивовар С. М. 
Поліморфізм C825T (rs5443) гена betasub3/sub-субодиниці G-протеїну та перебіг серцевої недостатності / С. М. Пивовар, Ю. С. Рудик, А. С. Попович, О. В. Висоцька, Г. М. Страшненко // Укр. терапевт. журн.. - 2016. - № 2. - С. 46-52. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Коваль С. М. 
Активатори ангіогенезу і серцево-судинні захворювання. Результати вивчення рівнів васкулоендотеліального фактора росту та ангіопоетину-2 в крові у хворих на гіпертонічну хворобу / С. М. Коваль, О. В. Мисниченко, І. О. Снігурська, О. В. Висоцька, О. І. Циганков, І. А. Корнейчук, М. Ю. Пенькова // Артер. гипертензия. - 2016. - № 6. - С. 51-56. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Вивчено рівні в крові потужних активаторів ангіогенезу з прозапальною дією - васкулоендотеліального фактора росту та ангіопоетину-2 у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ). Виявлено достовірне підвищення рівнів у крові вказаних факторів у хворих на ГХ у порівнянні з практично здоровими особами. Встановлено, що рівні у крові ангіопоетину-2 достовірно зростають у хворих на ГХ у разі підвищення тяжкості гіпертензії та за наявності таких метаболічних порушень, як абдомінальне ожиріння, гіперглікемія натще, порушення толерантності до глюкози, гіперурикемія та комбінована дисліпопротеїнемія. Рівні в крові васкулоендотеліального фактора росту були достовірно більш високими у хворих на ГХ зі стабільною стенокардією напруження у порівнянні з хворими без стенокардії. Одержані дані вказують на важливу роль активації ангіогенезу в розвитку ГХ та її серцево-судинних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Висоцька О. В. 
Функціональна модель інформаційної системи визначення ступеня тяжкості колоректального раку / О. В. Висоцька, І. Ю. Панфьорова, А. С. Козюк, Г. С. Доброродня // Радіоелектрон. і комп'ютер. системи. - 2016. - № 4. - С. 69-76. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто задачу автоматизації процесу визначення ступеня тяжкості колоректального раку. Побудована функціональна модель, яка забезпечує детальне відображення процесу функціонування інформаційної системи. Отримані результати відображають структурований опис процесів для інформаційної системи визначення ступеня тяжкості колоректального раку. Функціональна модель дозволяє реалізувати процес визначення ступеня тяжкості колоректального раку, сприяє усуненню помилок на стадії реалізації і функціонування системи та допоможе більш чітко уявляти систему і взаємодію всіх видів діяльності осіб, які беруть участь в проведенні діагностичних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24450 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського