Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Денефіль О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Денефіль О. В. 
Вікові особливості вегетативного балансу організму при стресі / О. В. Денефіль, Н. М. Чишкевич // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 2. - С. 144-145. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Денефіль О. В. 
Емоційна активність і поведінка тварин за різних типів погоди / О. В. Денефіль // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 2. - С. 161-162. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю922.362

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Денефіль О. В. 
Автономна регуляція серця за різних типів погоди / О. В. Денефіль // Фізіол. журн. - 2006. - 52, № 2. - С. 90. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Головата Н. О. 
Сигмальний розподіл показників артеріального тиску та пульсу в школярів і студентів / Н. О. Головата, О. В. Денефіль, І. В. Голечик // Фізіол. журн. - 2006. - 52, № 2. - С. 89-90. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.12*114 + Е70*732.12*04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Денефіль О. В. 
Зміни автономного балансу серцевого ритму тварин при дії адреналіну за різних типів погоди / О. В. Денефіль // Запорож. мед. журн. - 2008. - № 4. - С. 14-15. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

В опытах на нелинейных крысах 4,5 - 5 месяцев при разных типах погоды показано, что в исходном состоянии при III типе погоды наблюдается тенденция к напряжению регуляторных процессов за счёт увеличения адренергических влияний, что обеспечивает незначительную чувствительность к воздействию адреналина. Развитие общего адаптационного синдрома при действии адреналина у самцов отмечено при I типе погоды, у самок - при II.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1 + Е60*732.12*114-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Денефіль О. В. 
Зміни показників кардіоінтервалографії у студентів з автономними дисфункціями за різних типів медико-метеорологічної ситуації / О. В. Денефіль // Запорож. мед. журн. - 2009. - 11, № 1. - С. 9-11. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведены кардиоинтервалография и психологическое тестирование по шкалам FPI теста у 138 юношей и 147 девушек 17 - 21 лет (относительно здоровых и с автономными дисфункциями) при медико-метеорологической ситуации (ММС) I и II типа. Выявлено, что ни у юношей, ни у девушек исследуемые показатели значительно не зависят от типа ММС. У всех студентов более адекватные механизмы регуляции сердечного ритма, меньше невротичность. У студентов с автономными дисфункциями при II типе погоды в ортостазе недостаточное автономное обеспечение регуляции сердечного ритма; у девушек создаются предусловия для развития стресс-синдрома. Выраженная потребность в общении среди студенток с автономными дисфункциями благоприятствует их лучшей адаптации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Денефіль О. В. 
Кардіогемодинамічні показники метеостійких і метеочутливих студентів за різних типів погоди / О. В. Денефіль // Вестн. физиотерапии и курортологии. - 2008. - 14, № 4. - С. 41-43. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Среди относительно здоровых метеостойких (МС) и метеочувствительных (МЧ) студентов 17 - 21 года выявлены половые различия в реагировании на разные типы погоды. МС юноши лучше адаптированы, имеют самые высокие функциональные резервы сердечно-сосудистой системы (ФР ССС) при I типе погоды. У МЧ студентов адаптированность самая высокая при II типе, а самые высокие ФР ССС - при III. У МС студенток самая лучшая адаптированность при I, ФР ССС при I и II типах погоды. У МЧ девушек адаптированность самая высокая к II и I типам, наилучшие ФР ССС - при II.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.2-652.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Денефіль О. В. 
Реактивність серцево-судинної системи в забезпеченні адаптації організму до різних типів погоди : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.04 / О. В. Денефіль; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського". - Т., 2011. - 39 c. - укp.

Доведено, що помірна активація симпатичного відділу автономної нервової системи сприяє адаптації студентів до різних типів погоди: метеостійких - до III, метеочутливих - до I, II і III. Дія осіб без психоемоційного напруження характерні адекватні механізми регуляції, для молодих людей з психоемоційним напруженням - їх порушення. Напруження механізмів регуляції відзначено за зростання депресивності, сором'язливості, низькій урівноваженості за II і III типів погоди, збільшенні маси тіла за III типу погоди. Дизрегуляторні зміни спостерігаються за різних рівнів тривожності за будь-якого тилу погоди. Встановлено фактори погоди, які найнесприятливіші для жителів Західно-Подільського регіону у виникненні серцево-судинної патології. Вияснено, що за III типу погоди загострення серцево-судинних хвороб найчастіші, не дивлячись на відносно незначну частоту таких днів у році. Експериментально доведено найкращу адаптацію щурів до I типу погоди. Серед механізмів адаптації - помірна активність симпатичного та парасимпатичного відділів автономної нервової системи. Провідна роль належить вагусним впливам. Виявлено зміну реактивності адрено- та холінорецепторів за різних типів погоди, яка залежить від статі. Різкі коливання показників автономної регуляції, що спричинюють виражений дисбаланс, призводять до летального наслідку серед тварин за умов токсичного впливу адреналіну. Найнебезпечнішим є III тип погоди для самців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-11 + Е70*732*112.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Денефіль О. В. 
Автономна регуляція серцевого ритму у студентів за різних типів медико-метеорологічної ситуації / О. В. Денефіль // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2009. - № 2, т. 1. - С. 62-68. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Під час проведення обстеження відносно здорових і з автономними дисфункціями студентів 17 - 21 року за допомогою комп'ютерного аналізу серцевого ритму виявлено, що у молодих людей при зміні положення тіла спрацьовують адекватні механізми регуляції серцево-судинної системи, але вони мають різне автономне забезпечення. За II типу медико-метеорологічної ситуації (ММС) при ортостазі у здорових і хворих юнаків включаються протилежно спрямовані пристосувальні механізми регуляції, які забезпечують оптимальну адаптацію; у здорових дівчат порівняно з юнаками за цих погодних умов вищі адаптаційні резерви. Здорові юнаки краще пристосовані до I і III типів ММС, дівчата - до II і III типів ММС, юнаки з автономними дисфункціями - до II, дівчата - до I; здорові студенти мають кращі регуляторні механізми і функціональний стан. У здорових дівчат вищий рівень функціонування серцево-судинної системи за всіх типів ММС, а здорових юнаків - тільки за I і II типів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109 + Е70*732.12*114

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Денефіль О. В. 
Вплив атропіну на автономний баланс серцевого ритму щурів при розвитку адреналінового ураження серця за різних типів погоди / О. В. Денефіль // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2009. - № 3. - С. 37-41. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

У дослідах, що проведено за різних типів медико-метеорологічної ситуації на нелінійних щурах, показано, що М-холіноблокуючий ефект у самців виявляється тільки за I типу погоди, самиць - II. У разі гіперадреналінемії за I типу у щурів-самців, за III - у самиць посилюються адренергічні та послаблюються холінергічні впливи на серце; ефект від дії адреналіну швидший і триваліший у самиць, ніж у самців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.12*114-63 + Р281.7/9-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Денефіль О. В. 
Значення адрено- і холіноблокаторів у забезпеченні автономного балансу серцевого ритму за різних типів погоди / О. В. Денефіль // Фізіол. журн. - 2011. - 57, № 2. - С. 66-75. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-1 + Р252.211

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Денефіль О. В. 
Психофізіологічні особливості щурів за різних типів погоди / О. В. Денефіль // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2011. - № 2. - С. 27-33. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

В опытах, проведенных при различных типах погоды на беспородных крысах, показано, что существует половая реактивность в адаптации крыс к погодным условиям (крысы-самцы лучше приспособлены к I типу погоды, самки - ко II). Особенно чувствительны у крыс структуры головного мозга, которые отвечают за эмоциональную сферу. У самок приспособление к новым условиям среды осуществляется при меньших изменениях нервной деятельности. Выявленные различия могут быть связаны с различной чувствительностью центральных катехоламиновых рецепторов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-11 + Е60*730*112.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Коцаба Ю. Я. 
Комплексна корекція ентеропанкреатичного синдрому при хронічному панкреатиті в практиці сімейного лікаря / Ю. Я. Коцаба, Л. С. Бабінець, О. В. Денефіль // Сімейна медицина. - 2013. - № 5. - С. 79-80. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Бабінець Л. С. 
Ентеропанкреатичний синдром і його вплив на трофологічні порушення при хронічному панкреатиті / Л. С. Бабінець, Ю. Я. Коцаба, О. В. Денефіль // Гастроентерологія : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 4. - С. 61-65. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

У процесі дослідження мікрофлори товстого кишечника у хворих на хронічний панкреатит (ХП) у 72 % випадків знайдено дисбіоз різного ступеня вираженості. Виявлено, що дисбіотичні зміни спричинюють збільшення загального рівня білка крові, м'язової маси плечей та індексу маси тіла. Вони також призведуть до формування та збільшення вторинної імунної недостатності внаслідок підвищення кількості Т- і В-лімфоцитів. Виявлено вірогідний прогностичний вплив мікрофлори товстого кишечнику у хворих із ХП на формування та прогресування анемії на підставі вірогідної кореляції між рівнями гемоглобіну й еритроцитів крові та кількістю лакто- і біфідобактерій (R у межах 0,3 - 0,6), а також умовно-патогенних організмів і загальної кількості E. coli (R у межах -0,3 - -0,6).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Денефіль О. В. 
Зміни ЕКГ та серцевого ритму щурів за різних типів погоди / О. В. Денефіль // Буков. мед. вісн.. - 2008. - 12, № 4. - С. 115-119. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

У дослідах на нелінійних щурах віком 4,5 - 5 міс за різних типів медико-метеорологічної ситуації виявлено статеву різницю біоелектричних явищ серцевого м'яза. Тварини реагують на метеоумови подібними змінами: самці на I тип погоди, самиці - III тип погоди. В інтактних щурів-самців за I типу погоди, самиць - III типу спостережено вищу вихідну активність симпатичної нервової системи. Одним із механізмів адаптації тварин до погодних умов є помірне зростання вихідних адренергічних впливів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.211 + Р60*732*80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Денефіль О. В. 
Вплив анаприліну на автономний баланс серцевого ритму щурів при адреналіновому пошкодженні серця залежно від різних типів погоди / О. В. Денефіль // Галиц. лікар. вісн.. - 2008. - 15, № 3. - С. 20-22. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Денефіль О. В. 
Спектральний аналіз структури серцевого ритму студентів з автономними дисфункціями за різних типів медико-метеорологічної ситуації / О. В. Денефіль // Галиц. лікар. вісн.. - 2009. - 16, № 1. - С. 25-27. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено спектральний аналіз серцевого ритму та психологічне тестування студентів (відносно здорових і з автономними дисфункціями) за умов медико-метеорологічної ситуації (ММС) I і II типу. Виявлено, що досліджувані показники значно не залежать від типу ММС. У відносно здорових студентів спрацьовують адекватні механізми регуляції на активне ортостатичне навантаження, студенти з автономними дисфункціями за II типу ММС мають недостатні механізми регуляції. Активація симпатичного вазомоторного центру спричинює погіршення психологічного стану хлопців із автономними дисфункціями за двох типів ММС, дівчат - за II типу. Хворі дівчата мають кращий психологічний стан у разі зростання сегментарних симпатичних впливів за I типу ММС; надсегментарних - II типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063 + Е70*732.12*114

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Денефіль О. В. 
Механізм впливу атропіну сульфату на автономний баланс серцевого ритму щурів різної статі при адреналіновому пошкодженні серця / О. В. Денефіль // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 1. - С. 30-32. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

У дослідах, що проведено над білими нелінійними щурами різної статі, віком 4,5 - 5 місяців, з'ясовано характер впливу атропіну сульфату на автономну регуляцію серцевого ритму. Виявлено, що у самців під час введення неселективного М-холіноблокатора активується тонус симпатичного відділу автономної нервової системи, у самиць пригнічується тонус парасимпатичного відділу. Введення адреналіну викликає у самців зниження тонусу симпатичного відділу автономної нервової системи, у самиць - інертність відповіді як симпатичного, так і парасимпатичного відділів. Відзначено різну дію кардіотоксичної дози адреналіну на фоні атропіну: у самців в цьому разі знижується активність парасимпатичного відділу автономної нервової системи у разі інертності адренергічних впливів; у самиць, крім зниження холінергічних впливів, значно зростає тонус симпатичного відділу, що свідчить про підвищену реактивність регуляторних механізмів. Уведення адреналіну на фоні дії атропіну викликає потенціювання класичного впливу обох препаратів, що більше виражено у самців. Одержані результати вказують на значну статеву різницю механізму дії адреналіну, атропіну сульфату та поєднаного введення цих препаратів на щурів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.12*114-6 + Р410.109-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Марущак М. І. 
Динаміка захворюваності на ендокринопатії серед дорослого населення Тернопільської області / М. І. Марущак, Х. І. Козак, О. В. Денефіль // Укр. терапевт. журн.. - 2014. - № 2. - С. 85-88. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - на підставі комплексного вивчення стану здоров'я дорослих людей і мешканців Чортківського району Тернопільської області оцінити стан і динаміку розвитку ендокринної патології. Проаналізовано обліково-звітну та медико-статистичну документацію щодо діяльності ендокринологічної служби центральної районної поліклініки м. Чортків за 2010 - 2012 рр. Наведено дані про структурну динаміку хворих на ендокринопатії серед дорослого населення в Чортківському районі Тернопільської області протягом 2010 - 2012 рр. Висновки: виявлено зростання показників поширеності захворювань ендокринної системи серед дорослого населення Чортківського району Тернопільської області впродовж 2010 - 2012 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ТЕР)026.241.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Денефіль О. В. 
Особливості кардіоінтервалографії та психологічного стану молодих людей з різним ризиком розвитку артеріальної гіпертензії / О. В. Денефіль // Запорож. мед. журн.. - 2013. - № 3. - С. 21-24. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Обследованы 153 юношей и 173 девушек студентов медицинского университета с низким и высоким риском развития артериальной гипертензии (АГ). По результатам кардиоинтервалографии установлено, что у юношей и девушек с высоким риском развития АГ в положении лежа преобладает активность симпатического отдела автономной нервной системы. В ортостазе у студентов с низким риском развития АГ, по сравнению со студентами с высоким риском, отмечены большие резервы адаптации. При высоком риске развития АГ исчезает половая разница автономного обеспечения деятельности сердечного ритма, возрастает активность симпатического отдела, что является предпосылкой возникновения АГ. При исследовании психологического состояния по тесту FPI не отмечены различия между группами лиц с различным риском развития АГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського