Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Михальська С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Сергєєва Л. Є. 
Культура клітин соняшника - експериментальна система для вивчення дії іонів кадмію / Л. Є. Сергєєва, С. І. Михальська // Физиология и биохимия культур. растений. - 2005. - 37, № 6. - С. 519-523. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Ключ. слова: соняшник (Helianthus annuus L.), іони кадмію, клітинна селекція, стійкість
Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-272.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Михальська С. А. 
Родинне спілкування як чинник комунікативно-мовленнєвого розвитку дошкільника : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / С. А. Михальська; Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Виділено компоненти комунікативно-мовленнєвого розвитку дошкільника (КМРД), визначено його рівні та типи родинного спілкування. Встановлено взаємозв'язок між типом родинного спілкування та рівнем КМРД. Доведено, що система формувальної роботи, спрямована на покращання типу родинного спілкування, позитивно впливає на КМРД. Визначено, що успішний КМРД відбувається завдяки встановленню контакту та довірливих стосунків батьків з дітьми, формуванню у дітей потреби в мовному спілкуванні, виконанню спільних завдань з батьками, гармонізації типу сімейного спілкування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.513.2 + Ю983.401.2 + Ю956-994-06-734

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Михальська С. І. 
Мінливість геному сої (i Glycine max L., Merr./i) у клітинних ліній, стійких до оксіаніонів вольфраму : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.15 / С. І. Михальська; Ін-т фізіології рослин і генетики НАН України. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Досліджено стрес-індуковану мінливість геному сої за клітинної селекції, спрямованої на одержання ліній з комплексною стійкістю щодо абіотичних стресів. Одержано клітинні лінії за стресових умов вирощування, що в нормі виключають можливість функціонування нітратредуктази. Доведено, що одержані в результаті добору лінії мають перехресну стійкість до комплексу стресових чинників: іонних і молекулярних осмотичних речовин. У стійких клітинних ліній встановлено наявність модального класу клітин з числом хромосом 4х, частка яких достовірно не змінювалась протягом тривалого культивування. Встановлено, що відповідною реакцією геному сої у клітинах стійкої лінії на послідовну дію летальних доз оксіаніонів вольфраму та ванадію є варіювання певних RAPD- ампліконів і динамічні зміни в біосинтетичних процесах, пов'язаних із метаболізмом азоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-31 + Е522.926.13 Fab*44 + Е50*447.223

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: РА373867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Михальська С. А. 
Особливості організації корекційної роботи з комунікативно-мовленнєвого розвитку дошкільників / С. А. Михальська // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закл. освіти : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 41. - С. 125-127. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Визначено, що чим більш партнерські стосунки в сім'ї, чим частіше батьки проявляють зацікавленість дитиною, заохочують до спільного проведення часу, до мовленнєвої активності, тим вищий рівень комунікативно-мовленнєвого розвитку дитини та навпаки. Обгрунтовано, за якими напрямками має будуватися корекційна робота та методи і прийоми, які доречно використовувати для реалізації цілей і завдань. Підкреслено, що для успішного розвитку у дітей комунікативних умінь і формування культури мовленнєвого спілкування необхідно враховувати особливості комунікативно-мовленнєвого розвитку, потреби, які його мотивують, специфіку родинного спілкування.

Обращено внимание на то, что чем больше партнерскими складываются отношения в семье, чем чаще родители проявляют заинтересованность ребенком, поощряют к совместному проведению времени, к речевой активности, тем высший уровень коммуникативно-речевого развития ребенка и наоборот. Обосновано, за какими направлениями должна строиться коррекционная работа, методы и приемы, которые уместно использовать для реализации целей и задач. Подчеркнуто, что для успешного развития у детей коммуникативных умений и формирования культуры речевого общения необходимо учитывать особенности коммуникативно-речевого развития, потребности, которые его мотивируют, специфику семейного общения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.92 с + Ю956-994-06-734 + Ю983.401.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Михальська С. А. 
Психологія екстремальних ситуацій : навч.-метод. посіб. / С. А. Михальська, О. А. Чеканська; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка. - Кам'янець-Подільський : Медобори-2006, 2014. - 189 c. - Бібліогр.: с. 189 - укp.

Висвітлено основні поняття, практичні аспекти психології екстремальних ситуацій, пов'язані з діяльністю та поведінкою людини за екстремальних умов. Подано основні завдання психології естремальних ситуацій. Розкрито психологічні особливості людини, яка зазнає насилля. Викладено теорію і методику діагностики, підтримки, відновлення психологічного здоров'я. Розглянуто шляхи, способи оптимальної взаємодії в ситуації різного ступеня складності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.21-69 р30

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА786728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сергєєва Л. Є. 
Вміст вільного проліну в проростках кукурудзи як показник швидких реакцій на дію летальних осмотичних стресів in vitro / Л. Є. Сергєєва, С. І. Михальська, В. М. Курчій, О. М. Тищенко // Физиология растений и генетика. - 2015. - 47, № 6. - С. 491-496. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено зміни вмісту вільного проліну (Pro) на початкових етапах реакції кукурудзи на дію модельованого летального зневоднення та сульфатно-хлоридного засолення. Після 4-годинної дії стресорів спостерігали істотні зміни вмісту Pro в пагонах і коренях 7-добових проростків інбредної лінії Л-390 та Л-390, трансформованої in planta з використанням штаму LBA 4404, що несе рВi2Е з дволанцюговим РНК-супресором гена проліндегідрогенази (Л-390-T1). Рівень Pro в пагонах і коренях проростків Л-390-T1 переважав цей показник у рослин Л-390 за будь-яких умов культивування. За дії осмотичних стресів вміст Pro знижувався в пагонах і підвищувався в коренях рослин Л-390, тоді як у рослин Л-390-T1 його вміст у коренях зменшувався й неістотно коливався в пагонах. Це свідчить про активування метаболізму проліну вже на початкових етапах впливу осмотичних стресів, де одним із компонентів генетичного контролю є ген проліндегідрогенази. Обговорено внесок системи транспорту Pro на початкових етапах стресу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-27 + П212.2-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Тищенко О. М. 
Генетична інженерія та клітинна селекція для підвищення осмотолерантності культурних рослин / О. М. Тищенко, С. І. Михальська, Б. В. Моргун // Физиология растений и генетика. - 2016. - 48, № 3. - С. 257-266. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Розглянуто сучасний стан вивчення епігенетичної регуляції експресії генів культурних рослин за стресів, спричинених водним дефіцитом. Наведено результати досліджень відділу генетичної інженерії Інституту фізіології рослин і генетики НАН України щодо одержання осмотолерантних форм із використанням дволанцюгового РНК-супресора гена проліндегідрогенази та результати генетичного покращання рослин за методом клітинної селекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4 + П131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Тищенко О. М. 
Транскрипційні фактори NAC-субродини у підвищенні рівня стійкості культурних рослин до осмотичних стресів / О. М. Тищенко, С. І. Михальська // Физиология растений и генетика. - 2017. - 49, № 3. - С. 211-217. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Охарактеризовано транскрипційні фактори NAC-субродини, розглянуто ефективність їх використання в молекулярних біотехнологіях для підвищення рівня стійкості культурних рослин до осмотичних стресів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П131.98

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Швартау В. В. 
Зміни іоному генетично модифікованих рослин кукурудзи з дволанцюговим РНК-супресором гена проліндегідрогенази / В. В. Швартау, С. І. Михальська, Л. М. Михальська // Доп. НАН України. - 2019. - № 7. - С. 97-104. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено іоном трансгенних рослин кукурудзи з дволанцюговим (ds)PHK-cynpecopoM гена проліндегідрогенази, отриманих шляхом Agrobacterium-опосередкованої трансформації in planta рослин інбредної лінії 370 селекції Iнституту фізіології рослин і генетики НАН України. Аналіз насіннєвого Т3-покоління рослин кукурудзи з частковою супресією активності проліндегідрогенази та підвищеною стійкістю до осмотичних стресів показав диференційні зміни окремих компонентів іоному: підвищення вмісту елементів Mg, Mn, Fe, Cu і Mo на фоні зниження вмісту Са, К та Na й істотне зниження рівня іонів важких металів: Ni, Ba, Cd, Sr. Зростання вмісту неорганічних складових редокс-компонентів - Mn, Cu, Fe, за винятком Zn, є важливим для формування підвищеної осморезистентності. Можна передбачити, що кількісні зміни неорганічних компонентів редокс-систем у генетично модифікованих рослин можуть бути складовою підвищеної стійкості до осмотичного стресу. Підвищення осморезистентності кукурудзи уможливить впровадження систем мінерального живлення з високим рівнем засвоєння окремих іонів, які побудовані на зростанні локальних концентрацій окремих елементів та відрізняються підвищеним рівнем резистентності до нестачі вологи. Завдяки зниженню вмісту ряду важких металів стане можливим більш широко використовувати у системах живлення фосфорні добрива, які можуть бути небезпечними щодо забруднення грунтів та рослин важкими металами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Психологічний супровід інклюзивної освіти : підручник / М. Г. Буйняк, О. І. Дмітрієва, Т. О. Докучина, І. П. Марціновська, М. П. Матвєєва, С. П. Миронова, С. А. Михальська, О. В. Чопік; ред.: Т. О. Докучина; Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка. - Кам'янець-Подільський : Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка, 2020. - 171 c. - укp.

Висвітлено теоретичні та практичні аспекти психологічної підтримки дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання. Подано психологічну характеристику дітей різних категорій з особливими освітніми потребами. Наведено загальну характеристику організації освіти для дітей з особливими освітніми потребами в України. Розкрито специфіку діяльності психологічної служби закладу освіти в умовах інклюзивного навчання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.2/.4-734 я73-1 + Ю984.030.2--7 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Михальська С. І. 
Актуальні напрями сучасних біотехнологій пшениці : (огляд) / С. І. Михальська, А. Г. Комісаренко // Фізіологія рослин і генетика. - 2022. - 54, № 3. - С. 187-213. - Бібліогр.: 108 назв. - укp.

Пшениця (Triticum aestivum L.) - одна з найважливіших зернових культур, вона є ключовим компонентом раціону людини, основним складником кормів для тварин і зерна для промислових цілей. У зв'язку зі збільшенням чисельності населення в світі зростає необхідність розширення виробництва та збільшення продуктивності пшениці. Крім того, кліматичні зміни потребують підвищення адаптивного потенціалу рослин до стресових погодних умов. У зв'язку з цим поліпшення пшениці за ознаками стійкості до біотичних та абіотичних стресів, ознаками якості зерна й ознаками, що впливають на врожайність - основні завдання селекціонерів і генетиків. Подолати негативний вплив біотичних та абіотичних чинників, які здатні значно знижувати врожай цієї культури, можна за допомогою генно-інженерних технологій і добору генотипів із господарсько-важливими ознаками, базуючись на вивченні генетичного поліморфізму. Розглянуто сучасні біотехнологічні підходи поліпшення господарсько-цінних ознак пшениці. Описано перспективні генно-інженерні технології підвищення продуктивності та адаптивності пшениці до абіотичних і біотичних стресів. Висвітлено можливості маркер-асоційованої селекції в процесі створення сортів пшениці з унікальними комбінаціями генів, що забезпечують адаптацію до умов вирощування й набуття необхідного рівня корисних технологічних ознак. Наведено приклади створення нових генотипів пшениці з підвищеною стійкістю до стресових чинників за допомогою генетичних модифікацій. Показано можливості сучасних технологій цілеспрямованого редагування геному із застосуванням системи CRISPR/Cas9 та отримання модифікованих рослин пшениці без продукування в них трансгенних білків із використанням регуляторних механізмів експресії генів шляхом РНК-інтерференції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського