Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (47)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (140)Автореферати дисертацій (971)Книжкові видання та компакт-диски (3797)Журнали та продовжувані видання (50)
Пошуковий запит: (<.>K=ПСИХОЛОГІЧНА$<.>+<.>K=ПІДГОТОВКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6454
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

V Всеукраїнська наукова конференція "Фундаментальна та професійна підготовка фахівців з фізики" : Тези доп. / ред.: О. І. Бугайов; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова, "Фундаментальна та професійна підготовка фахівців з фізики", Всеукраїнська наук. конф. (5; 2000; Київ). - К., 2000. - 238 c. - укp.

Висвітлено проблеми експериментальних і теоретичних досліджень фізичних властивостей структурно-неоднорідних систем у конденсованому стані.Особливу увагу приділено комп'ютерним технологіям в організації самостійної роботи студентів, теоретико-методологічним особливостям вивчення дисциплін фізико-математичного циклу у вищих медичних навчальних закладах, акмеологічним технологіям професійної освіти тощо. Детально проаналізовано історію розвитку вітчизняної астрономії у XIX ст., а також найважливіші досягнення української фізики у XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)2 р3 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Актуальні проблеми теорії і практики післядипломної освіти керівних і педагогічних кадрів : Матеріали звіт. наук. конф., 5-6 берез. 1998 р. Ч. 2 / ред.: М. Дробноход; Держ. акад. керів. кадрів освіти. - К., 1998. - 198 c. - у.

Обговорюються актуальні питання з проблем управління освітою, зокрема, соціально-економічної мотивації в галузі освіти; нової парадигми управління національною освітою як органічною частиною всього суспільства. Висвітлюються проблеми філософії і виховання в післядипломній освіті - культуротворча функція післядипломної освіти; врахування особливостей регіону в післядипломній освіті вчителів; народні традиції, звичаї, обряди як джерело пізнання генетичного кореня народу та ін. Аналізуються соціально-психологічні основи управління інноваційними процесами в освіті - модульно-розвивальна система навчання; технологічна підготовка вчителів як передумова освоєння педагогічних інновацій тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(4УКР)78 я431 + Ч34(4УКР) пя431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Колосова Н. Ф. 
Бібліографічна підготовка фахівців вищої кваліфікації у Харківській державній академії культури / Н. Ф. Колосова, І. С. Трушевська // Вісн. Харк. держ. акад. культури. - 2000. - Вип. 3. - С. 180-189. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч75р31(4Укр)11

Шифр НБУВ: Ж70200 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Білер Г.  
Вестфальський мир 1648 року (до 350-ї річниці договорів) / Г. Білер, А. І. Дмитрієв; Пер. з нім.: А. І Дмитрієв, М. І Міхньова; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К. : ІнЮре, 1998. - 180 c. - укp.

Досліджено значення Вестфальського миру 1648 р. у становленні сучасного міжнародного права. Вперше у вітчизняній літературі підготовка і проведення Вестфальського конгресу розглядається не як виключно західноєвропейський феномен, а як наслідок взаємних зв'язків і взаємодії лабільної системи держав того історичного періоду. Невід'ємною складовою частиною тієї системи держав були також Московська і Польсько-Литовська держави, Запорозьке козацтво, Кримське ханство, Балканські держави, Османська імперія та ін. Підписання Оснабрюцького і Мюнстерського договорів як складових Вестфальського миру оцінюється як закономірний початок сучасного міжнародного права, а також як процес становлення європейського та світового правопорядку. Містяться додатки, які включають переклади російською і українською мовами найсуттєвіших положень Оснабрюцького і Мюнстерського договорів, а також їх повний німецький переклад з латинської мови, що став основою наукового дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)43-683.7 + Х91-321 + Х919.69"1648" + Х2(0)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дунаевская Н. И. 
Влияние термохимической подготовки пыли антрацита на изменение ее характеристик / Н. И. Дунаевская // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1999. - № 2. - С. 10-15. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Розглянуто один з найбільш ефективних методів стабілізації процесів займання та підвищення повноти вигоряння українських антрацитів погіршеної якості у топках котлоагрегатів ТЕС - термохімічну підготовку вугілля у процесі його спалювання. Застосування цього процесу дає змогу подавати у топку двофазне паливо з фізико-хімічними характеристиками, що значно відрізняються від початкових характеристик вугільного пилу. Термохімічна підготовка дає змогу зменшити середній діаметр часточок, збільшити внутрішню питому поверхню пор, відокремити органічну та неорганічну компоненти у вугіллі, частково його газифікувати. Виявлено закономірності протікання кожної складової цього процесу.


Ключ. слова: антрацит погіршеної якості, термохімічна підготовка вугілля, коефіцієнт надлишку газифікуючого агенту
Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2-524

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Глущенко В. Ф. 
Вогнева підготовка : Навч. посіб. / В. Ф. Глущенко, Л. В. Безносюк, А. О. Колоколов, А. В. Мовчан, Ю. В. Мельник. - Вінниця, 1998. - 159 c. - (Б-чка співробітника МВС). - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Викладені правові підстави та порядок застосування зброї працівниками міліції, матеріальна частина зброї та заходи безпеки при користуванні нею, основи стрільби зі стрілецької зброї, прийоми та правила стрільби з пістолета та автомата, основні положення техніки швидкісної стрільби, питання організації та проведення стрільб згідно з Курсом стрільб 1997 р., тактико-технічні характеристики та призначення основних видів зброї, що не є на озброєнні в органах внутрішніх справ та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц521.23-91я7 + Х819(4УКР)112.011.02я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Майстренко А. Ю. 
Воспламенение пыли высокозольного антрацита и влияние его термохимической подготовки на характеристики процесса / А. Ю. Майстренко, Н. И. Дунаевская, Я. И. Вовчук // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1999. - № 2. - С. 76-79. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Досліджено температуру та час затримки займання високозольних пилоподібних антрацитів в залежності від вмісту золи, концентрації вугільного пилу і вмісту кисню в окислювачі, а також чинники впливу на цей процесс попередньої термохімічної підготовки антрациту. Встановлено, що підвищення температури займання пилу антрацитового штибу (АШ) при збільшенні вмісту золи в них обумовлено, головним чином, тепловим баластуванням палива інертною мінеральною домішкою. Термохімічна підготовка зменшує час затримки займання на 20 - 30 у порівнянні з вихідним антрацитом.


Ключ. слова: високозольний антрацит, температура займання, час затримки займання, термохiмiчна пiдготовка
Індекс рубрикатора НБУВ: З970.2-524

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Германська філологія / ред.: М. В. Ткач. - Чернівці : ЧДУ, 1998. - 206 с. - (Наук. вісн. Чернів. ун-ту; Вип. 41). - укp. - рус.

Досліджуються проблеми фонетики, лексикології, граматики та прагматики германських мов, а також питання літературознавства та теорії перекладу. Наводиться об'єднана індуктивно-дедуктивна мовно-психологічна класифікація прикметників у "мовній картині світу". Повідомляється про особливості роботи над термінологічним словником, про підвищення ефективності дистанційного навчання за допомогою комп'ютерів, а також про функцію слухових сенсоризмів у створенні образів чуттєвого сприйняття та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш043я54

Шифр НБУВ: Ж69219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Прокопенко Т. М. 
Деякі особливості телемови та мовна підготовка телефахівців / Т. М. Прокопенко // Культура України. Мистецтвознав. - Х., 2000. - Вип. 6. - С. 89-95. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Викладено деякі особливості сучасної телемови і мовної підготовки телефахівців. Акцентовано увагу на зовнішній техніці- вмінні володіти диханням, голосом, дикцією, літературною вимовою, що потрібно акторам і дикторам телебачення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч632.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шпак О. Т. 
Економічна підготовка педагогічних кадрів в системі безперервної освіти / О. Т. Шпак; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К. : Четверта хвиля, 2000. - 352 c. - Бібліогр.: 326 назв. - укp.

Розглянуто методологічні, наукові, організаційні, концептуальні та методичні основи економічної підготовки педагогічних кадрів у системі безперервної освіти, розкрито суть, місце, роль і соціальне значення безперервної освіти взагалі та економічної зокрема. Проаналізовано структуру, форми, напрямки, засоби і форми практичної реалізації даної проблеми, вмотивовано її прогностичність у формуванні активної та свідомої економічної діяльності суб'єктів. Економічну підготовку вчительських кадрів розглянуто у контексті двох взаємопов'язаних аспектів: загальної професійної готовності та внутрішньої потреби постійного самовдосконалення з акцентом на економіко-педагогічній самоосвіті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.357 + У9(4УКР)49|Ч30/49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Свистун В. І. 
Економічна підготовка фахівців-аграріїв / В. І. Свистун. - Житомир : Полісся, 1999. - 79 c. - Бібліогр.: 78 назв. - укp.

Зроблено спробу висвітлити проблемні питання економічної освіти, розкрити сутність економічної підготовки студентів сільськогосподарських вузів, обгрунтувати педагогічні умови вдосконалення економічної підготовки. Визначено рівні та критерії оцінки, методику визначення рівня економічної підготовки, наведено результати експериментального дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)32 р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592856 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Життєві кризи особистості : У 2 ч.: Наук.-метод. посіб. Ч. 1. Психологія життєвих криз особистості / ред.: В. М. Доній, Л. В. Сохань, І. Г. Єрмаков; Ін-т змісту і методів навчання. - К., 1998. - 354 c. - укp.

Викладається соціально-психологічна і педагогічна концепція життєвих криз особистості, пропонується їх типологія. Висвітлюється проблема кризи особистості в умовах суспільної трансформації українського суспільства на порозі XXI ст., особливості духовної ситуації в умовах суспільної нестабільності, форми прояву кризового стану особистості. Дається екскурс до теми "драма кохання", обговорюються проблеми психокорекції та психотерапії стресових станів особистості. Значна увага приділяється соціальним, психологічним, педагогічним технологіям допомоги дітям і молоді у кризових ситуаціях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.21-69 + Ю711.5 + С5*328.912

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Тхоржевський Д. О. 
Загальноосвітня підготовка учнів у процесі трудового навчання / Д. О. Тхоржевський, В. О. Дідух, В. К. Сидоренко, Р. О. Захарченко, В. І. Чепок; ред.: Д. О. Тхоржевський; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 1998. - 183 c. - укp.

Висвітлюються загальноосвітні завдання трудового навчання та шляхи їх здійснення, політехнічна освіта в процесі трудового навчання, соціально-психологічні передумови вибору професії, профорієнтаційна робота в загальноосвітньому навчально-виховному закладі, зміст трудового навчання як засіб профорієнтації школярів. Розглядаються різні види виховання особистості школяра: патріотичне, трудове, економічне, естетичне, екологічне, розумове та фізичне. Характеризуються загальні дидактичні основи індивідуального підходу до учнів, а також диференційовані завдання як засіб індивідуального підходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.266 + Ч421.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гушулей Й. М. 
Загальнотехнічна підготовка учнів у процесі трудового навчання: дидактичний аспект / Й. М. Гушулей; ред.: Г. В. Терещук; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. - Т., 2000. - 312 c. - Бібліогр.: 163 назв. - укp.

Розглянуто концепцію поглибленої загальнотехнічної підготовки учнів у системі безперервної освіти "школа - вищий заклад освіти". Розкрито дидактичні умови реалізації структурно-функціональної моделі поглибленого вивчення техніки у ліцеї. Значну увагу приділено аналізу змісту та структури загальнотехнічних знань, процесу їх засвоєння, шляхів реалізації проблемного підходу. Обгрунтовано рівні вивчення технічних об'єктів, виділено аспекти даного процесу - загальноосвітній та професійний. Проведено систематизацію навчального матеріалу про технічні об'єкти з урахуванням функціональної специфіки їх основних органів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.202 + Ч421.266

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597070 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Сищенко С. В. 
Книгознавча підготовка бібліотекарів-бібліографів в Україні: реалії та перспективи / С. В. Сищенко // Вісн. Харк. держ. акад. культури. - 2000. - Вип. 3. - С. 201-213. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано сучасний стан змісту та структури книгознавчої освіти бібліотечно-бібліографічних кадрів. Висвітлено перспективи її оновлення за умов інформатизації України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73р + Ч75

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Курнишев Ю. А. 
Комплексна теоретико-практична підготовка у раціоналізації витрат аудиторного навчального часу / Ю. А. Курнишев // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 14. - С. 26-30. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Наведено результати досліджень, що розкривають позитивну динаміку збільшення часу дискусій та навчальної щільності заняття як критеріїв ефективності навчального процесу, під впливом комплексного використання систематичного тестового контролю теоретичних знань і педагогічних ігор з елементами їх самопроектування студентами.


Ключ. слова: студент, активізація навчальної діяльності, самостійна робота, педагогічні ігри
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Барковський В. В. 
Математика для економістів : Навч. посіб. для студ. екон. спец. Ч. 2. Теорія імовірностей та математична статистика / В. В. Барковський, Н. В. Барковська, О. К. Лопатін; Нац. акад. упр. - 2-е вид. - К., 1999. - 447 c. - (Сер. навч. л-ри "Економіст"). - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Викладено основні поняття, методи, теореми та формули з теорії ймовірностей і математичної статистики. Велику увагу приділено побудові простої випадкової вибірки заданого об'єму за заданою скінченою виборкою; впорядкуванню і організації даних у вигляді розподілів частот та накопичених частот; побудові довірчого інтервалу для оцінки математичного сподівання нормального розподілу; поданню отриманих розподілів у графічному вигляді - гістограм, полігонів частот та ін. Окремо розглянуто алгоритми Excel, які корисні в статистичних обчисленнях: введення даних, редагування графіків за допомогою майстра діаграм, оформлення результатів та підготовка до друку. Наведено багато розв'язаних типових задач; зразки контрольних робіт, тести перевірки знань студентів та застосування комп'ютерного аналізу до розв'язання задач теорії ймовірностей та математичної статистики засобами Excel 97 тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: В171 я73-1 + В172 я73-1 + У.в611.3 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Яковишин П. А. 
Методика навчання студентів методам аналізу та синтезу механізмів і машин у вищій школі (загальнотеоретичні основи) / П. А. Яковишин; ред.: С. У. Гончаренко; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. - Вінниця, 1999. - 287 c. - Бібліогр.: 536 назв. - укp.

Вивчаються передумови створення теоретичних основ методики креативного аналізу і синтезу механізмів та машин, зокрема, висвітлюються тенденції застосування методики евристичного аналізу і синтезу механізмів та машин, як об'єктивне відображення змістовної модельної структури технічного мислення, а також діалектичні і феноменологічні проблеми формування і передачі технічно-творчого мислення у вузі. Розглядається формально-логічна і змістовна логіко-психологічна структура методів аналізу і синтезу простих важільних механізмів та методичний підхід до змістовної класифікації навчальних механічних пристроїв тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: К412р(4УКР)-2

Шифр НБУВ: ВА591518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Барановська Л. В. 
Методична підготовка викладацького складу до проведення навчання студентів професійного вербального спілкування / Л. В. Барановська // Наука і сучасність. - К., 2000. - Вип. 2, ч. 1 . - С. 9-21. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто систему методичної підготовки викладачів вищих аграрних закладів до навчання студентів професійного вербального спілкування. Увагу акцентовано на удосконаленні їх мовних знань, практичних мовних умінь і навичок. Зазначено, що викладач є головною фігурою у підготовці фахівців, має добре володіти різними підходами до складання навчальних програм з дисциплін, знати структуру, вимоги до форми та змісту студентських курсових і дипломних робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Ч481.290

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Брехаря Г. П. 
Методы определения стойкости подовых блоков алюминиевых электролизеров к воздействию расплава электролита / Г. П. Брехаря, В. В. Чесняк // Металлургия. - Запорожье, 2000. - Вып. 3. - С. 80-84. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Здійснено порівняльний аналіз двох методів визначення стійкості подових блоків до впливу на них розплавленого електроліту, а саме: через визначення відносного здовження та коефіцієнта зруйнованості. Встановлено, що в обох методах на вірогідність результатів значно впливає підготовка зразка. Запропоновано варіант його підготовки для визначення коефіцієнта зруйнованості, який суттєво збільшує вірогідність результатів. Удосконалений метод визначення коефіцієнта зруйнованості рекомендовано для використання в алюмінієвій галузі.


Індекс рубрикатора НБУВ: К343.144-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського