Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (16)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (1077)Реферативна база даних (2143)Книжкові видання та компакт-диски (949)Журнали та продовжувані видання (118)
Пошуковий запит: (<.>K=ЄДНАННЯ$<.>+<.>K=НІМЕЧЧИНИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 75
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   монографія   
1.

Савина, Н. В.
Южнонемецкий капитал в странах Европы и испанских колониях в XVI в. [Електронний ресурс] / Н. В. Савина. - М. : Наука, 1982. - 340 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографии освещается роль крупного купечества городов Южной Германии (Аугсбурга, Нюрнберга, Ульма и др. ) в складывании экономических связей в процессе формирования мирового рынка. Исследуются структура компаний, основные направления их торговой и финансовой деятельности, анализируются участие южнонемецкого купечества в горно-металлургическом производстве и его деятельность в испанских колониях в первой половине XVI в.



Кл.слова:
історія економіки -- історія Німеччини

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Кершенштайнер, Ґ.
Що таке державногромадянське виховання [Електронний ресурс] / Ґ. Кершенштайнер. - Раштат ; К. : [б. в.], 1918. - 108 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Погляди Кершенштейнера на “громадянське виховання“ були тісно пов’язані з його теорією “трудової школи“. У кінці XIX – поч. XX ст. економіка Німеччини швидко розвивалась, а це вимагало підготовки технічно грамотних працівників. Тому Кершенштейнер виступав за систему освіти і виховання, яка б забезпечувала підготовку не тільки покірних громадян своєї держави, але й добросовісних та ініціативних у галузі своєї професійної діяльності працівників.



Кл.слова:
історія педагогіки

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Лебедь, М.
УПА. Українська повстанська армія. Її генеза, ріст і дії у визвольній боротьбі українського народу за Українську Самостійну Соборну Державу [Електронний ресурс] / М. Лебедь. - Дрогобич : Відродження, 1993

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Німецька окупація України. - 2008


Ця книга присвячена висвітленню визвольної боротьби українського народу проти його основних ворогів під час Другої світової війни, гітлерівської Німеччини і більшовицької Москви.



Кл.слова:
український народ -- національність -- незалежність

   Тип видання:   монографія   
4.

Іваненко, О. А.
Університети України в міжнародних наукових зв’язках Російської імперії (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.) [Електронний ресурс] / О. А. Іваненко. - К. : Інститут історії України НАН України, 2013. - 375 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на основі аналізу документів Центрального державного історичного архіву України (м. Київ), Державного архіву міста Києва, Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, Державного архіву Одеської області, Державного архіву Харківської області, Державного архіву Російської Федерації (м. Москва), а також опублікованих джерел, уперше здійснено спробу узагальнюючого дослідження міжнародних зв’язків Харківського, Київського й Новоросійського університетів у царині гуманітарних і природничих наук другої половини ХІХ — початку ХХ ст. Особливу увагу приділено науковим відрядженням вітчизняних учених до провідних наукових центрів Німеччини, Франції, Австро-Угорщини, Італії, Великої Британії, Бельгії, Швейцарії та інших країн. У контексті загальноєвропейського культурного розвитку висвітлюються питання міжслов’янської наукової співпраці. Для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією європейської культури та міжнародних відносин



Кл.слова:
наука -- освіта -- імперіалізм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.
 



Українсько-угорські історичні зв'язки [Електронний ресурс] / ред. Ф. П. Шевченко. - К. : Наукова думка, 1964. - 252 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З давніх-давен живуть у близькому сусідстві український та угорський народи. Сторінки історії сповнені фактами, то свідчать про їх тісні зв’язки і спільну боротьбу проти гнобителів. Як ніколи раніше зріс у радянських людей інтерес до героїчного минулого і сучасного життя угорського народу, до його історичних зв’язків з народами нашої країни. Історики України та Угорщини висвітлюють у цій книзі події особливо важливого значення для єднання обох народів, зокрема показують революційну солідарність в минулому і співробітництво на соціалістичній основі трудящих Радянського Союзу та Угорщини в наші дні. Підготовка і видання цього збірника свідчить про реальні наслідки співробітництва українських і угорських істориків. Розрахована книга на широкі кола читачів.



Кл.слова:
міжетнічні зв'язки -- Закарпаття -- Угорщина

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Сорока, Михайло Михайлович.
Український футбол на чемпіонатах світу [Електронний ресурс] / Михайло Сорока, Олексій Сорока. - К. : Київська правда, 2006. - 288 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сторінки цієї книги повернуть шанувальників футболу до історії чемпіонатів світу: від першого в Уругваї до вісімнадцятого в Німеччині. Окремий розділ присвячений участі у світових першостях футболістів України. Головна увага приділена виступам у кваліфікації Мундіалю-2006 національної збірної України, здобуттю нею путівок до Німеччини та шляху від дебютанта фінального турніру до його чвертьфіналіста. Книга доповнена статистичними матеріалами, коментарями, фотоінформацією.



Кл.слова:
історія футболу -- спортивні змагання -- український футбол

   Тип видання:   наукове видання   
7.
 


Гришко, Василь І..
Український Голокост [Електронний ресурс] / Василь І. Гришко. - Нью-Йорк : ДОБРУС-СУЖЕРО, 1978. - 128 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжку "Український голокост" було написано й видано з нагоди 45-річчя радянського злочину народовбивства голодом, застосованого супроти українського народу в 1932-1933 рр. Видання книжки здійснено зусиллями й засобами Демократичного Об'єднання Репресованих Українців із Совєтського Союзу (ДОБРУС) у Сполучених Штатах Америки та Союзу Українців , Жертв Російського Комуністичного Терору (СУЖЕРО) в Канаді.



Кл.слова:
голодомор -- геноцид

   Тип видання:   наукове видання   
8.
 


Гайке, В. Д.
Українська дивізія "Галичина" [Електронний ресурс] : історія формування і бойових дій у 1943-45 рр. / В. Д. Гайке. - Торонто ; Мюнхен ; Париж : Накладом братства кол. Вояків 1-ої Української Дивізії УНА, 1970. - 273 с.. - (Записки наукового товариства ім. Шевченка ; т. 188)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія формування й бойових дій найбільшого українського військового об'єднання на німецькому боці під час Другої світової війни, що існувало від літа 1943 р. під назвою Дивізія "Галичина". Автор - Вольф-Дітріх Гайке - був начальником штабу дивізії з 1944 р.



Кл.слова:
Друга світова війна -- УНА

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Бедрій, Анатоль.
Українська Держава, відновлена Актом 30 червня 1941 р. [Електронний ресурс] / А. Бедрій. - [Б. м. : б. в.], 2013. - 16 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Напередодні війни між націонал-соціялістичною Німеччиною і совєтсько-комуністичною Росією всі українські політичні групи на теренах під німецькою імперською займанщиною стреміли до відновлення української держави. Проте щодо концепції осягнення цієї мети, ці групи поділялися на два табори: один складався з людей переконаних, що українська держава постане, в першу чергу, внаслідок боротьби самих українців власними силами; а другий табір - гуртував людей, які вважали, що рішальним чинником буде позитивне ставлення Німеччини до ідеї відновлення української держави на руїнах російської імперії. В першому таборі рушійною силою була Організація Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери. Ця організація гарячково працювала над розбудовою незалежної української політичної та збройної сили, її тисячні кадри мали бути готові на революційні чини, згідно із заповітом ОУН: "Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за неї!". Другий табір головну увагу присвячував переконуванню німців у доцільності й користі для них дати підтримку концепції побудови української держави. Головним представником цього табору був ПУН під проводом полк. А.Мельника.



Кл.слова:
історія України -- друга світова війна -- державотворення

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Боляновський, А.
Українські військові формування в збройних силах німеччини [Електронний ресурс] : 1939-1945 / А. Боляновський. - Л. : [б. в.], 2003. - 736 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У праці йдеться про українські національні військові підрозділи, частини та з'єднання, що діяли на боці німецької армії в роки Другої світової війни. Автор висвітлює історію національних легіонів, допоміжних і охоронних частин, батальйонів Українського Визвольного Війська, дивізії "Галичина", юнацьких протиповітряних та інших формацій, створених з українців. Описано їх використання німецькими установами як допоміжного фактору в рамках психологічної війни і воєнних дій проти Радянського Союзу. Особливу увагу звернено на політику Німеччини у справах створення цих формацій. Показано зусилля частини українських політичних та військових діячів, спрямовані на використання цих формувань з метою пропагування ідей українського визвольного руху. Використано матеріали архівів України, Німеччини, США, Польщі, Білорусі, Чехії, а також численні публікації стосовно цієї проблеми в книгах, журналах та газетах.



Кл.слова:
національне військо -- політика Німеччини

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Косик, В.
Україна і Німеччина у Другій світовій війні [Електронний ресурс] / В. Косик. - Л. ; Париж ; Нью-Йорк : Наукове товариство ім. Шевченка, 1993. - 658 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автором цієї унікальної дослідницької праці є Володимир Косик - в минулому учасник підпілля ОУН(б), а наразі президент Об'єднання українців Франції, професор Сорбонського університету (Париж). У виданні проаналізовано події в Україні під час II Світової війни, рух опору та багато ін. цікавих досліджень, спираючись на численні архівні документи.



Кл.слова:
ОУН -- УПА -- Друга світова війна -- колабораціонізм -- визвольний рух -- окупація

   Тип видання:   монографія   
12.

Лобода, Марина К..
Трудові ресурси у важкій промисловості України під час нацистської окупації та у відбудовний період (1941–1950) [Електронний ресурс] / Марина Лобода ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 2012. - 206 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія охоплює період німецької окупації України (1941–1944 рр.) та відбудовний період (1943–1950 рр.). У праці комплексно досліджуються особливості використання працездатного населення у важкій промисловості України та основні напрями політики тоталітарних держав у сфері залучення трудових ресурсів, показано реальні умови життя та праці промислових робітників та їх родин під владою нацистської Німеччини та після повернення радянської влади в Україну. Дослідження базується на архівних документах, періодичній пресі, спогадах очевидців. Для науковців, викладачів, студентів, а також усіх, хто цікавиться історією.



Кл.слова:
нацизм -- окупація -- робітник

   Тип видання:   підручник   
13.

Сергійчук, В. І.
Трагедія українців Польщі [Електронний ресурс] / В. І. Сергійчук. - Т. : Тернопіль, 1997. - 440 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


П'ятдесят років тому комуністична влада Польщі вчинила катастрофічну наругу над українцями Лемківщини, Надсяння, Холмщини та Підляшшя, насильно пересиливши їх із споконвічних батьківських земель на північно-східні території, що відійшли від Німеччини. З метою повної асиміляції близько 150 тисяч наших братів і сестер по крові було розселено по кілька сімей серед польського етносу. А перед цим, у 1944-1946 роках, 482 тисячі українців із вказаних етнічних земель нашого народу насильно відправили в Радянську Україну. Автор на основі численних документів і матеріалів показує процес освоєння українцями привісленських територій з часів Київської Русі, постійне прагнення тамтешньої людності жити спільно з Матір'ю-Україною, - аж до трагічних подій 1944-1947 років. Дослідження виконане в рамках програми "Українознавство в системі освіти, науки і культури" Інституту українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка і рекомендоване Міністерством освіти України як посібник студентам і викладачам, котрі вивчають історію України, а також розраховане на всіх, хто цікавиться минулим нашого народу.



Кл.слова:
депортація -- асиміляція -- українсько-польський конфлікт

      
14.


Термінологічний словник-довідник з дисципліни "Історія держави і права зарубіжних країн" [Електронний ресурс] : навч. посіб. / В. Д. Гапотій, Я. В. Попенко ; Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького. - Мелітополь : Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, 2013. - 228 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.10 Мб


Навчальний посібник містить систему історико-правових визначень, термінів та понять з навчальної дисципліни «Історія держави і права зарубіжних країн». Він надає практичну можливість студентам вищого навчального закладу почерпнути знання з однієї з найскладніших історико-правових дисциплін. У посібнику студент має можливість знайти у стислій формі найважливіші поняття та терміни з історії держави і права країн Стародавнього Сходу, Греції та Риму, Англії, Франції, Німеччини, США та інших держав впродовж їх історичного та правового розвитку та становлення. Навчальний посібник призначений для студентів вищих навчальних закладів неюридичних спеціальностей.




   Тип видання:   монографія   
15.

Сергієнко, Г. Я.
Т.Г. Шевченко і Кирило-Мефодіївське товариство [Електронний ресурс] / Г. Я. Сергієнко. - К. : Наукова думка, 1983. - 205 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографії висвітлені суспільно-політична діяльність революційного демократа Т. Г. Шевченка і його участь в Кирило-Мефодіївському товаристві – таємній організації, що виникла у Києві й діяла на Україні в 1846–1847 pp. Виявлено зв'язки товариства, показано розмежування його учасників на революційно-демократичну і ліберально-буржуазну групи, розкрито зміст статуту та програми, що передбачали ліквідацію самодержавства й скасування кріпосного права, поширення освіти серед народу, визволення і об'єднання слов'янських країн у республіканську федерацію. Для наукових працівників, істориків, викладачів і студентів історичних факультетів



Кл.слова:
політична діяльність -- товариство -- історія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.

Дробязко, С.
Східні добровольці у Вермахті, поліції та СС [Електронний ресурс] / С. Дробязко, О. Каращук. - [Б. м.] : [Гуртом], 2012. - 44 с.. - (Військово-історична серія "Солдат". Уніформа. Озброєння. Організація)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга у науково-популярній формі розповідає про естонські, латвійські, литовські, білоруські та українські добровольчі формування, які приймали участь у Другій світовій війні в складі збройних сил Німеччини. Книга містить багато фотографій та ілюстрацій, чималу увагу приділено опису уніформ, які носили дані формування. Книга буде корисною перед усім тим, що розглядає історія українських формувань у збройних силах Німеччини у комплексі з подібними формуваннями інших народів Східної Європи.



Кл.слова:
друга світова війна -- колаборація -- військова уніформа

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.

Падох, Ярослав.
Суди й судовий процес старої України [Електронний ресурс] : нарис історії / Ярослав Падох ; Записки наукового товариства Ім. Шевченка. - New York : [б. в.], 1990. - 131 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор цих рядків може ствердити на основі свого довголітнього викладацького досвіду ув канаді в галузі порівняльної історії політичних (державних) установ, що твір Професора Падоха можна корисно порівняти з кращими працями західньоевропейських та півнісноамериканських авторів. Цей твір також переконливо показує, що правовоіннституційна спадщина україниської історії - цікава і не гірша від спадщини інших країн: Польщі або Росії, Німеччини, Франції або Англії. Вівн повинен стати спонукою до нових досліджень і публікацій подібного роду на Україні.



Кл.слова:
юриспруденція -- правові системи -- судове право

   Тип видання:   життєпис   
18.

Вирський, Дмитро.
Станіслав Оріховський-Роксолан [Електронний ресурс] : життя і пам’ять / Дмитро Вирський. - К. : Інститут історії України НАН України, 2013. - 215 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка присвячена Станіславу Оріховському-Роксолану (1513 – 1566) – видатному інтелектуалу, який походив із західних теренів України (Перемишльщина). Вихованець університетів Польщі, Австрії, Німеччини і Італії (де сприйняв чимало модерних ідей європейського Ренесансу) він лишався патріотом Русі, майбутнє якої пов’язував із Польським Королівством (яке якраз за його життя перетворювалося на наднаціональний проект «універ- сальної держави» з високим ступенем громадянських вольностей – «шляхетської імперії» чи то Речі Посполитої багатьох народів). Відтак, Роксолан усіляко намагався зацікавити уряд і співгромадян проблемами України (особливо турецько-татарською загрозою). «Руський досвід» Оріховський охоче привносив до різних інтелектуальних і духовних практик своєї доби – як адепт Реформації і Контрреформації він пробував спертись на православні традиції (шлюбність священиків, причастя мирян «під обома видами» – хлібом і вином і т.д.), прагнув об’єднання усіх християнських церков. Для науковців, викладачів і студентів, усіх, хто цікавиться інтелектуальною традицією України.



Кл.слова:
ренесансна філософія -- екуменічна діяльність -- реформація суспільства

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.

Петренко, Р.
Слідами армії без держави [Електронний ресурс] / Р. Петренко. - К. : Українська видавнича спілка, 2004. - 271 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Роман Петренко - учасник Українського Опору на Волині від 17 вересня 1939 року до відновлення совєтської окупації у 1943-1944 рр. Живучи після війни на еміґрації, Роман Петренко прочитав книжку свого близького знайомого Тараса Боровця «Армія без держави» і побачив у ній історію визвольної боротьби на Волині у «кривому дзеркалі» того ж автора. Книжка Р.Петренка - це одна із «загублених ланок» з ланцюга, без якої не можна писати правдивої історії про Український визвольний рух. Автор збирав матеріяли й документи, які б підтвердили правду про події, учасником яких він був. Він знав Т.Боровця, знав Волинське Полісся, міг докладно простежити, документально пройти слідами «армії без держави». Крім власних спогадів автора, використано маловідомі документи, що зберігалися у еміґрантів, штабі ОУН у Мюнхені та закритих архівах СССР, Польщі, Східної Німеччини, Чехо-Словаччини.



Кл.слова:
історія -- визвольний рух

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Ребет, Лев.
Світла і тіні ОУН [Електронний ресурс] / Л. Ребет. - Мюнхен : Український самостійник, 1964. - 131 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З приводу 25-ліття від постання ОУН проф. д-р Лев Ребет написав 1954 року публіцистично-критичний нарис п. н. «Світла і тіні ОУН», що друкувалися «підвалами» в тижневику «Український самостійник» у чч. 247 (10. 10. 1954) до 277 (8. 5. 1955). Лев Ребет тоді виконував обов'язки одного з уповноважених проводом ОУН на українських землях, з дорученням «тимчасово перебрати керівництво Закордонних частин ОУН і реорганізувати їх згідно з позиціями проводу ОУН в Україні», і займав становище головного редактора газети «Український самостійник». Хоча Лев Ребет писав свою працю, так би мовити, у вільні хвилини поза безліччу всіляких інших занять та обов'язків, і під тиском кожнотижневого «продовження» в газеті, однак ця праця дає надиво повну та плястичну картину розвитку ОУН на західньоукраїнських землях до другої світової війни, змальовуючи її пізніші кризові ситуації, її боротьбу — невдачі та досягнення, її ідейно-програмову завершеність у 1943 р. на III Надзвичайному великому зборі ОУН, отже під час зудару на наших землях двох імперіялістичних сил — Німеччини і Росії, а далі післявоєнний період на чужині аж до 1954 р. Перечитуючи цю працю, відчуваєш, що автор міг би багато більше розповісти та докладніше з'ясувати різні періоди боротьби ОУН, бож він від постання цієї організації 1929 року брав у ній активну участь і, займаючи важливі або й ключеві становища в організаційній структурі, він співвирішував її долю. Лев Ребет обмежився поданням конечних фактів, найістотніших елементів розвитку, щоб увипуклити загальні контури та політичний зміст дії ОУН. Аналізу проведено послідовно, з виразним прагненням до об'єктивности, і завдяки тому зарисовано синтезу всієї дії ОУН на протязі 25 років. Дуже виразно виступає факт, що ОУН завжди була політичною організацією, що провадила боротьбу проти окупантів з єдиною метою створення самостійної державности України; вона не була партією в звичайному розумінні того слова, зокрема екстремістською партією, що прагнула до зміни режиму; вона ніколи не стала фашистською чи нацистською. Тепер, у 35-ліття постання ОУН, праця Лева Ребета не втратила нічого зі своєї вартости чи актуальности. Навпаки, її цінність для дослідника нашої поточної історії тільки збільшилася, бо вона становить своєрідний документ часу. Вона має вартість і актуальнополітичне значення для кожного, хто не збайдужів до ідеалів, за які боролася ОУН. Під назвою ОУН існують та діють тепер у діаспорі три угруповання, — споріднені, коли мовиться про їхнє коріння, — відмінні, і навіть досить далекі одно від одного, коли йдеться про політичний зміст. Боротьба і досягнення ОУН пов'язується найчастіше з деякими особами, яким приписується непомірно великі заслуги. Так постали леґендарні культи осіб, становлячи, без сумніву, викривлення історичної правди і цим завдано, треба сподіватися, тільки мимовільної кривди всім тим, хто віддали свої сили або й утратили життя під прапором ОУН у боротьбі з ворогом. У праці Ребета натомість дуже виразно сказано, що ОУН була сильна не так заслугами окремих осіб, як скорше вкладом праці та жертвами тисяч відданих ідеї боротьби за державну незалежність. Висування нібито великости окремих осіб ледве чи корисно вплинуло на дальшу долю ОУН. Не маємо сумніву, що в Україні ОУН — це не конче проминулий безслідно етап боротьби за самостійність. Живі свідки цієї боротьби ОУН та й самі учасники її, спогади про збройні очайдушні змагання проти двох імперіялістичних загарбників під час другої світової війни, як і тривання цієї боротьби проти російських більшовиків ще кілька років після війни, а також ідейні позиції ОУН, зокрема ті, що їх схвалено на III Надзвичайному великому зборі 1943 р., відбутому саме в час зудару двох взаємноворожих тоталітаристських сил, з їх підкресленим прагненням до свободи, самовизначення і народоправства — живуть і далі в Україні серед старшого покоління і передаються молодим. Обезчещування ОУН і лайка на її адресу з боку власть імущих у СССР, що тривають по той бік залізної завіси безперестанку, тільки підтверджують, що ідейний зміст ОУН і далі становить істотний чинник сили. Бо з привидами більшовицькі реалісти ніколи не воюють. І з того погляду варто, щоб книжка Л. Ребета дійшла до читача в Україні, щоб він дізнався правди, всієї правди, хоч і не без тіней, але по суті світлої та здорової правди. «Світла і тіні ОУН» — це останнє слово Лева Ребета щодо історії і з'ясування суті ОУН. Скритовбивник Богдан Сташинський, на доручення КГБ, припинив творче та працьовите життя автора цієї книги.



Кл.слова:
націоналізм -- партія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського