Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (21)Автореферати дисертацій (717)Реферативна база даних (3907)Книжкові видання та компакт-диски (436)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНШОМОВНА$<.>+<.>K=ЛЕКСИЧН$<.>+<.>K=КОМПЕТЕНЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 58
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.


1000 thémes parlés en Français. Усні теми з паралельним перекладом для учнів 5-11 класів та абітурієнтів [Електронний ресурс] / О. Я. Пантелеєва [и др.]. - Х. : Веста : Ранок, 2005. - 560 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник допоможе школярам у вивченні французької мови та підготовці до іспитів. Він містить усні теми з перекладом, що традиційно пропонуються на іспитах і рекомендуються до вивчення протягом навчального року. Тексти складені в межах елементарного лексичного й граматичного матеріалу. Беручи за основу теми, наведені в посібнику, учні можуть скласти власні усні повідомлення. Для учнів 5-11 класів, абітурієнтів і викладачів французької мови.



Кл.слова:
мова -- лексика -- граматика -- текст

   Тип видання:   навчальний посібник   
2.


Deutsch. Die Besten 1000 Themen. Найкращі 1000 усних тем з перекладом [Електронний ресурс] : для учнів 5-11 класів та абітурієнтів / С. В. Бачкіс [та ін.]. - Х. : Веста : Ранок, 2006. - 494 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник допоможе школярам у вивченні німецької мови та підготовці до екзаменів. Він містить усні теми з перекладом, що традиційно пропонуються на екзаменах і рекомендуються до вивчення протягом навчального року. Тексти складені в межах елементарного лексичного й граматичного матеріалу. Беручи за основу теми, наведені в посібнику, учні можуть скласти власні усні повідомлення. Для учнів 5-11 класів, абітурієнтів і викладачів німецької мови.



Кл.слова:
німецька -- лексика -- граматика -- текст

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.


English topics. Найкращі з 1000 усних тем з паралельним перекладом [Електронний ресурс] : для учнів 5—11 класів та абітурієнтів / уклад. О. П. Фіщенко, Г. В. Ярцева, С. О. Абраджионі. - Х. : Веста, 2006. - 497 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник допоможе школярам у вивченні англійської мови та підготовці до екзаменів. Він містить усні теми з перекладом, що традиційно пропонуються на екзаменах і рекомендуються до вивчення протягом навчального року. Тексти складені в межах елементарного лексичного й граматичного матеріалу. Беручи за основу теми та додаткові автентичні тексти, наведені в посібнику, учні можуть скласти власні усні повідомлення. Для учнів 5—11 класів, абітурієнтів і викладачів англійської мови.



Кл.слова:
мова -- тема -- переклад -- лексика -- граматика

   Тип видання:   словник   
4.

Івченко, Анатолій Олександрович.
Тлумачний словник української мови [Електронний ресурс] / А. О. Івченко. - Х. : Фоліо, 2002. - 540 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тлумачний словник української мови» містить найважливіші, найчастотніші слова сучасної української мови (біля 7000 словникових статей), без опанування яких неможливе розуміння сучасних текстів і розмовної літературної мови. При доборі слів автор використав як досягнення української частотної лексикографії, так і матеріали власних досліджень значного за обсягом корпусу текстів сучасної української преси. Важливою рисою цього словника є те, що він охоплює найновішу лексику, яка була повністю відсутня в дотеперішніх тлумачних словниках української мови. Натомість, він повністю позбавлений маловживаних, діалектних та застарілих слів. Порівняно із попередніми тлумачними словниками дане видання має дві принципові відмінності в побудові словникової статті. Перша відмінність полягає в тому, що спеціально виділено синоніми, які раніше подавалися у складі тлумачення й часто не вирізнялися користувачами словника. Окрім того, синоніми супроводжуються позначками різноманітного типу (стилістичними, оціночними тощо), це значно підвищує ефективність їхнього використання. Друга відмінність полягає в тому, що значна кількість слів іншомовного походження супроводжується етимологічними довідками, в яких зазначається з якої мови запозичено дане слово. Досі таку інформацію можна було одержати або з етимологічного словника, або із словника іншомовних слів. Таким чином, до рук читача потрапляє словник універсального призначення, який може використовуватися і як довідкове видання, і як книга для читання й посібник для активного засвоєння сучасної української мови. Усі словникові статті подано в доступному, проте не спрощеному вигляді. Вони містять інформацію, яка стосується не лише значень слів, але й орфоепічних та морфологічних норм. Словник призначений для різних категорій читачів як україномовних, так і російськомовних. Але найбільше він придасться учням і студентам, які прагнуть поглибити знання української мови, а також іноземцям, які вивчають українську мову. Нинішнє видання опрацьоване на основі «Словника української мови» в 11 т:, а також лексичної комп'ютерної бази даних, створеної автором.



Кл.слова:
літературна мова -- українська мова -- дефініція

   Тип видання:   словник   
5.


Інверсійний словник української мови [Електронний ресурс] / під ред. С. П. Бевзенка. - К. : Наукова думка, 1985. - 812 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник є інверсійним словником-індексом до одинадцятитомного Словника української мови. Містить весь реєстр словника-джерела, відбиваючи тим самим лексичний склад сучасної української літературної мови. Його можна використовувати як посібник для наукових досліджень різних структурних рівнів української мови, зокрема словотвору, фонетики, морфології тощо, а також для порівняльно-типологічних досліджень, при створенні програм для різних видів машинного опрацювання текстів, розшифровок та ін. Для філологів — наукових працівників, викладачів вузів та шкіл, студентів, всіх, хто цікавиться лексикою української літературної мови.



Кл.слова:
інверсія -- деривація -- морфологія -- лексика

   Тип видання:   монографія   
6.

Алефіренко, М. Ф.
Теоретичні питання фразеології [Електронний ресурс] / М. Ф. Алефіренко. - Х. : Вища школа, 1987. - 167 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії висвітлюються онтологічні й функціональні властивості сучасної української фраземіки у зв'язку з теоретичними проблемами загальної фразеології. На основі системного підходу до мовних явищ розглядається питання про статус фразеологічних одиниць у системі мови з погляду їх взаємодії з різними структурними рівнями мови — лексичним, морфологічним і синтаксичним. Для науковців і спеціалістів.



Кл.слова:
фраземіка -- фразеологізм

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Антоненко-Давидович, Б. Д.
Як ми говоримо [Електронний ресурс] / Б. Д. Антоненко-Давидович. - К. : Радянський письменник, 1970. - 182 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга адресована тим, хто дбає про культуру мови і хоче уникнути помилкового слововживання, подолати лексичну відмінність у визначенні однакових понять, уникнути невластивих українській мовній традиції зворотів і висловів.



Кл.слова:
культура мови -- українська мова

   Тип видання:   словник   
8.

Белей, Любомир.
Старослов'янсько-український словник [Електронний ресурс] / Л. Белей, О. Белей. - Л. : Свічадо, 2001. - 332 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Старослов’янсько-український навчальний словник, що містить 9000 слів, репрезентує лексичний склад найдавніших старослов’янських пам’яток і покликаний допомогти теологам та філологам вивчати оригінальні старослов’янські тексти. Своєрідними додатками до словника слугують: «Старослов’янська парадигматика в таблицях», «Список скорочених написань у старослов’янських текстах Х-ХІІ ст.», покажчик «Із топонімії Святого письма».



Кл.слова:
старослов'янська мова -- словотвірні парадигми -- історична граматика

   Тип видання:   словник   
9.

Беловинский, Л. В.
Российский историко-бытовой словарь [Електронний ресурс] / Л. В. Беловинский. - М. : Российский архив, 1999. - 528 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Российский историко-бытовой словарь включает около четырех тысяч слов и понятий из русской жизни XVIII - нач. XX вв. В основном в словарь вошли понятия забытые или полузабытые, полностью или частично изменившие свое значение, приблизительно знакомые современному человеку. Предназначен широкому кругу специалистов и читателей, интересующихся отечественной историей.



Кл.слова:
архаїзм -- лексичне значення

   Тип видання:   навчальний посібник   
10.

Бойко, В. Ф.
Судова реформа в Україні: стан і перспективи [Електронний ресурс] : навч. посіб. / В. Ф. Бойко. - К. : МАУП, 2004. - 176 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому навчальному посібнику розглядається необхідність, проблеми і напрями реформування судової системи України, важливість утвердження конституційних засад судочинства. Висвітлюються порядок формування та компетенція судів України, правовий статус професійних суддів, народних засідателей і присяжних, роль органів судової системи України. Для студентів, аспірантів, викладачів, а також фахівців-практиків, які цікавляться результатами, проблемами й перспективами здійснення судової реформи в Україні.



Кл.слова:
юстиція -- законодавство -- суд -- Конституція -- юриспруденція

   Тип видання:   наукове видання   
11.


Волинські грамоти XVI ст. [Електронний ресурс] / упоряд.: В. Б. Задорожний, А. М. Матвієнко. - К. : Наукова думка, 1995. - 245 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До видання увійшли грамоти володимирських актових книг XVI ст. — так звані кріпосні документи (духовні, дарчі, продажні, закладні та інші). Це важливі для вивчення історії мови пам'ятки ділової писемності того часу. До тексту додаються передмова, коментарі, словник застарілих слів, укладений на основі лексичного матеріалу грамот. Для науковців — мовознавців, етимологів, істориків, юристів, етнографів, учителів, студентів.



Кл.слова:
духовна -- дарча -- закладна

   Тип видання:   монографія   
12.

Глуховцева, К. Д.
Динаміка українських східнослобожанських говірок [Електронний ресурс] : монографія / К. Д. Глуховцева. - Луганськ : Альма-Матер, 2005. - 592 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Відтворено динаміку фонологічної (фонетичної), морфологічної та лексичної систем українських східнослобожанських говірок за різні проміжки часу - сто та п'ятдесят років. Виявлено чинники змін даних систем, встановлено індекс динаміки одиниць різних мовних рівнів та розроблено типологію змін у говірках.



Кл.слова:
діалектологія -- лексична система

   Тип видання:   словник   
13.

Глушич, Ольга Дмитрівна.
Український навчальний словник сполучуваності слів (сфера економіки) [Електронний ресурс] : словник / О. Д. Глушич. - Дніпро : Середняк Т.К., 2019. - 232 с.

Рубрики:

  Текст у форматі pdf 


Словник містить близько 800 реєстрових слів. Призначений для удосконалення українського мовлення фахівців економічної сфери спілкування. Даний словник є не лише довідником, його можна розглядати і як один із видів навчального посібника. Систематизованість словникових статей, обмеження лексичних ря-дів, нормативність вказують на навчально-методичну направленість словника, тому матеріали можуть бути використані у навчальному процесі.



Кл.слова:
сполучуваність слів -- синоніми -- грамотна будова речення

   Тип видання:   методичний посібник   
14.

Гнатюк, Л. П.
Українська мова [Електронний ресурс] : особливості практичного застосування / Л. П. Гнатюк, О. В. Бас-Кононенко. - К. : Знання-Прес, 2006. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому посібнику послідовно висвітлено основні розділи курсу сучасної української мови. Його перевагою є системний виклад матеріалу, який органічно поєднується з практичними завданнями різноманітного характеру. Посібник містить численні схеми мовного аналізу, приклади, які не тільки полегшують засвоєння теорії, а й сприяють узагальненню і систематизації набутих у школі знань, глибшому розумінню внутрішніх закономірностей мови, спонукають читача до пошуку шляхів розв'язання поставлених творчих завдань. Книга буде корисною всім, хто прагне досконало володіти сучасною українською літературною мовою, їі лексичним і фразеологічним багатством, знати норми орфоепії, орфографії, граматики та стилістики і вміти свідомо застосовувати їх на практиці.



Кл.слова:
українська мова -- стилістика -- слововживання

   Тип видання:   словник   
15.

Гринчишин, Дмитрий Григорьевич.
Словник паронімів української мови [Електронний ресурс] / Д. Г. Гринчишин, О. А. Сербенська. - К. : Радянська школа, 1986. - 222 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник є досвідом в українській лексикографії опису паронімів - близьких за звучанням, але різним за значенням слів, головним чином тих, що найчастіше використовуються у шкільних підручниках, у науково-популярних книжках, публіцистиці, засобах масової інформації, художній літературі, побутовому мовленні.



Кл.слова:
омонім -- лексичне значення

   Тип видання:   автореферат   
16.

Гудманян, А. Г.
Відтворення власних назв у перекладі [Електронний ресурс] / А. Г. Гудманян. - К. : Київський нац. ун-т ім. Т. Шевченка, 2000. - 40 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На підставі аналізу оригінальної та перекладної художньо-белетристичної та науково-публіцистичної літератури проведено повне системне дослідження фонографічної структури чужомовних власних назв (англійських і німецьких особових імен, прізвищ та географічних назв), а також їх асиміляції українською мовою в рамках загальної теорії перекладу та лексичного запозичення. Виявлено та докладно проаналізовано графічні відповідники фонемного складу англійських онімів, графемні сполучення німецьких назв, а також варіанти їх української передачі. Запропоновано два проекти передачі англійських і німецьких власних назв графічними засобами української мови, які передбачають правопис усіх проаналізованих варіантів.



Кл.слова:
перекладознавство -- ономастика

   Тип видання:   монографія   
17.
 


Гудманян, А.
Чужомовна пропріальна лексика у фонографічній системі української мови [Електронний ресурс] : в 3 кн. / А. Гудманян. - Ужгород : Ліра, 1999

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1 : Теоретичні аспекти. - 1999. - 486 с.

Кн. 2 : Орфографічні правила передачі. - 1999. - 560 с.

Кн. 3 : Словники української передачі англійських і німецьких власних назв. - 1999. - 504 с.


На підставі аналізу оригінальної та перекладної художньо-белетристичної та науково-публіцистичної літератури проведено повне системне дослідження фонографічної структури чужомовних власних назв (англійських і німецьких особових імен, прізвищ та географічних назв), а також їх асиміляції українською мовою в рамках загальної теорії перекладу та лексичного запозичення. Виявлено та докладно проаналізовано графічні відповідники фонемного складу англійських онімів, графемні сполучення німецьких назв, а також варіанти їх української передачі. Запропоновано два проекти передачі англійських і німецьких власних назв графічними засобами української мови, які передбачають правопис усіх проаналізованих варіантів.



Кл.слова:
мовознавство -- лінгвістика -- ономастика

   Тип видання:   словник   
18.


Гуцульські говірки [Електронний ресурс] / під ред. Я. Закревської. - Л. : Інститут українознавства, 1997. - 232 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Передаємо до Ваших рук Короткий словник гуцульських говірок, що є відображенням основного лексичного складу одного з найцікавіших і найархаїчніших говорів південно-західного наріччя української мови. Гуцульські говірки мають давні традиції вивчення (понад 150 років), однак окремого завершеного й опублікованого словника, який охоплював би говірки всієї Гуцульщини, досі немає. Короткий словник гуцульських говірок є науково-популярним словником шкільного типу, призначеним насамперед для освітянських потреб і масового користувача. Його об’єктом є слово як лексико-словотвірна цілість, а не як відбиття системних регулярних фонетичних і граматичних особливостей, характерних для цих говірок. Пропонований словник є диференційним, тобто він не охоплює усієї лексики, яка функціонує у гуцульських говірках, а подає лише вибрану традиційну діалектну лексику, що не ввійшла до основного словникового складу сучасної української літературної мови. Короткий словник гуцульських говірок призначений для вчителів, які працюють у діалектному оточенні, для учнів, яким він полегшить засвоєння норм української літературної мови, для всіх, хто хоче ознайомитися з діалектним розмаїттям української мови; одночасно він полегшить читання творів художньої літератури, у яких автори використовують гуцульський говір із стилістичною метою, а також користування давніми і сучасними фольклорними й етнографічними матеріалами з Гуцульщини. Пропонований Словник є певним етапом у створенні повного академічного Словника гуцульських говірок, який укладає група мовознавців відділу української мови Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України за принципами і засадами, що відповідають вимогам підготовки академічних діалектологічних видань. Основою його є багатотисячна картотека, яка, хоч і формувалася протягом тривалого часу, досі ще відкрита для поповнення. Авторський колектив плекає надію, що великий кількатомний Словник теж незабаром почне друкуватися окремими випусками, якщо на його підготовку до друку і публікацію будуть знайдені потрібні кошти, належна підтримка та розуміння меценатів і громадськості.



Кл.слова:
говірка -- діалектологія

   Тип видання:   монографія   
19.

Д'яков, А. С.
Основи термінотворення: семантичні та соціолінґвістичні аспекти [Електронний ресурс] / А. С. Д'яков, Т. Р. Кияк, З. Б. Куделько. - К. : KM "Academia", 2000. - 218 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованій монографії вперше досліджуються як лінгвістичні, так і екстралінгвістичні чинники, які впливають на побудову та стандартизацію термінів у національних терміносистемах, на їхню зовнішню та внутрішню форми, виявляються механізми термінологічного планування з точки зору соціолінгвістики, роль свідомого та підсвідомого у втручанні в мову з метою лексичної модернізації та стандартизації, досліджуються мовні інтерференції як соціолінгвістичний чинник у формуванні терміносистем. Книга буде корисною для науковців-термінологів, соціолінґвістів, фахівців зі стандартизації терміносистем, у навчальному процесі лінгвістичних вузів та факультетів.



Кл.слова:
лінгвістика -- термін

   Тип видання:   підручник   
20.


Державне будівництво і місцеве самоврядування в Україні [Електронний ресурс] / за ред. С. Г. Серьогіної. - Х. : Право, 2005. - 256 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику системно викладені всі теми за вузівською програмою навчального курсу «Державне будівництво і місцеве самоврядування в Україні». Розглядаються загальне поняття державного будівництва і місцевого самоврядування, історія становлення, предмет і система однойменної науки, основи організації та діяльності глави держави, парламенту, органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування в Україні на сучасному етапі. Аналізуються принципи організації та діяльності зазначених органів, їх функції, компетенція, форми і методи роботи, взаємодія із судовими і правоохоронними органами та об’єднаннями громадян. Для студентів, слухачів, аспірантів і викладачів юридичних вищих навчальних закладів і факультетів, науково-педагогічних працівників, державних і муніципальних службовців.



Кл.слова:
право
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського