Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (28)Тематичний інтернет-навігатор (50)Автореферати дисертацій (1421)Реферативна база даних (670)Книжкові видання та компакт-диски (548)Журнали та продовжувані видання (2777)
Пошуковий запит: (<.>K=АКАДЕМІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 612
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
1.
 


Ґудзяк, Борис.
Криза і реформа: Київська метрополія, Царгородський патріархат і генеза Берестейської унії [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Б. Ґудзяк ; Інститут історії церкви Львівської богословської академії. - Львів : [б. в.], 2000. - 448 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання пояснює й переосмислює одну з найбільш контроверсійних подій церковної історії України і Білорусії – Берестейську унію (1596), в наслідок якої більшість єпископату визнало верховенство папи римського, залишаючись вірними візантійсько-слов’янській літургійній традиції та східнохристиянському етносу. Автор аналізує процес релігійно-культурних реформ у Київській митрополії в світлі її традиційних взаємин із Великою Церквою в Царгороді саме в той час, коли Польсько-Литовська Річ Посполита і загалом Європа вирували від реформаційних рухів – протестантського й католицько-реформаторського. Він показує, яким чином внутрішні проблеми руського суспільства, укладені наслідками докорінних перетворень, які започаткував царгородський патріарх Єремія ІІ у 1688-1589 рр (до і після відвідин Москви, де він змушений був надати тамтешній Церкві ранг патріархату), спричинилися до рішення єрархії Київської митрополії вийти з-під зверхності Царгорода. У книзі описується юрисдикційний статус Руської Церкви від часів Хрещення до кінця XVI ст., дається оригінальний огляд її взаємин із грецьким православним світом під османським пануванням, аналізуються церковно-політичні та міжконфесійні відносини. Показано також, як впливали стосунки між єрархією та мирянством на процеси духовного відродження й оновлення церковного життя. Усе це – а ще проникливий погляд на звичаї ранньомодерної доби, психологічні портрети відомих діячів, характеристики проводирів Церкви, полемістів, опис місць, що мали відношення до унії, картографічний та ілюстративний матеріал, джерельні й довідникові додатки – робить Кризу і реформу цікавою книжкою як для фахівців, так і для всіх, хто хоче пізнати минуле та зрозуміти сьогоднішню релігійну ситуацію в Східній Європі.



Кл.слова:
історія церкви -- католицизм -- протестантизм

   Тип видання:   монографія   
2.

Яремчук, Віталій.
Минуле України в історичній науці УРСР післясталінської доби [Електронний ресурс] / В. Яремчук ; Національний університет “Острозька академія”. - Острог : [б. в.], 2009. - 528 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії досліджено українську радянську історіографію післясталінської доби в аспекті опрацювання нею історії України. Розглянуто взаємодію соціокультурних та інтелектуальних чинників, що впливали на професійне вивчення національної минувшини. Проаналізовано ідеї, інтерпретації, концепції, які складали зміст уявлень про історію України в історичній науці УРСР середини 1950-х – середини 1980-х років. Для науковців, викладачів, студентів, широкого кола читачів.



Кл.слова:
історіографія -- історичний ревізіонізм -- інтерпретація історії

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Юркова, О. В.
Документи про створення і перші роки діяльності Інституту історії України АН УРСР, 1936-1941 [Електронний ресурс] / О. В. Юркова ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - Київ : [б. в.], 2001. - 210 с.. - (Історичні зошити)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Документи, представлені в даному дослідженні, розповідають про час створення та перші (довоєнні) роки функціонування Інституту історії України НАН України. Це маловивчений і найбільш трагічний період діяльності провідної науково-дослідної установи історичного профілю в Україні. В збірнику також наводяться короткі біографічні дані про перших наукових співробітників Інституту, подається бібліографія їхніх праць за 1936-1941 рр. Д ля істориків, архівістів, бібліографів, викладачів вузів, студентів.



Кл.слова:
наукова діяльність -- інфраструктура науки -- історіографія

   Тип видання:   методичний посібник   
4.


Юридична деонтологія [Електронний ресурс] : навчально-методичний комплекс / уклад.: Ю. В. Нікітін, Л. Г. Мандич ; Національна академія управління. - К. : Національна академія управління, 2011. - 38 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У програмі врахована специфіка навчальних закладів, які готують кадри у галузі управління. При вивченні значної кількості тем спеціально передбачено розгляд питань, що пов’язані з тими чи іншими аспектами практичної діяльності, що допоможе майбутнім правознавцям більш повно оволодіти необхідними знаннями для подальшого навчання та майбутньої практики.



Кл.слова:
Управління

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Юдкин-Рипун, Игорь Николаевич.
Слово и тело: заметки по методике умственного труда [Електронний ресурс] / И. Н. Юдкин-Рипун ; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. - К. : [б. в.], 2002. - 100 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.83 Мб


У книзі висвітлюються питання ефективної організації підготовки науково-дослідницького персоналу, пов’язані з психогігієною, біомеханікою та практикою редакторської роботи. Пропонуються рекомендації з психотренінгу та гімнастики згідно з настановами японської концепції “найкан”. Для наукових працівників та студентів.



Кл.слова:
інтелектуальна праця -- психогігієна -- біомеханіка

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.

Юдкин-Рипун, Игорь Николаевич.
Культура романтики [Електронний ресурс] : пер. с укр. / И. Н. Юдкин-Рипун ; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. - К. : ІМФЕ НАНУ, 2001. - 482 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Текст у форматі PDF 3.99 Мб


Книга являє собою продовження курсу культурології секуляризованого суспільства, розпочатого публікацією «Культурологія Просвітництва» у відповідності з авторською програмою лекцій «Прикладна культурологія». Розглядаються питання культури ХІХ ст. – проблеми художнього синтезу, суб’єктивізму, соціальних конфліктів, літературоцентризму, європоцентризму, перманентності культуротворення, формування гуманітарного та соціального знання в лінгвістиці, психології та економіці, природничницька революція в біології, хімії та геології, відкриття електромагнетизму, створення хвильової, статистичної та квантової механіки, розвиток уявлень про інтеграл та варіаційне числення, виникнення векторного та матричного числення, неевклідових геометрій.



Кл.слова:
культурологія -- європоцентризм -- секуляризація -- індивідуалізм

   Тип видання:   довідник   
7.

Юдкин-Рипун, Игорь Николаевич.
Краткий семантико-этимологический справочник: славистика и романо-германистика [Електронний ресурс] / И. Н. Юдкин-Рипун ; Національна академія наук України, Український комітет славістів. - К. : [б. в.], 2004. - 236 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.44 Мб


Пропонується система впорядкування лексичного матеріалу, заснована на його етимологічній стратифікації – вичленуванні індоєвропейського ядра, ізоглос поміж окремими мовними сім’ями та ізольованої лексики. Рефлекси реконструйованих індоєвропейських коренів подано в етимологічних гніздах, які відповідно до типів ініціалів розподілено по шістнадцяти класах. Ці класи постають як семантичні мікросистеми, що засновані на виявленні паронімії між коренями та на мотивації смислових переходів (передусім метонімії), так що виникають паронімічні та метонімічні ряди, які будуються відповідно до гіпотези соматоморфізму первинних значень. Лексичний матеріал містить передусім рефлекси загальнослов’янського кореневого фонду з їхніми романо-германськими відповідниками, опрацьовано матеріали етимологічних словників з німецької, французької, англійської мов та з латини.



Кл.слова:
індоєвропейські мови -- етимологічна стратифікація -- компаративне мовознавство -- семантичний соматоморфізм

   Тип видання:   навчальний посібник   
8.

Юдкін-Ріпун, Ігор Миколайович.
Культурологія Просвітництва [Електронний ресурс] / І. М. Юдкін-Ріпун ; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського, Міністерство освіти України, Інститут змісту та методів навчання. - К. : [б. в.], 1999. - 200 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 3.04 Мб


Навчальний посібник з культурології складається з 10 лекцій, присвячених розвитку культури західноєвропейського регіону XVIII ст. Розглянуто такі аспекти цього розвитку, як секуляризація культури, проблеми прогресу в культуротворенні, народництво, філантропізм, індустріалізм, урбанізація, інституціоналізація, театралізація, спеціалізація галузей культуротворення та формування механіцистського світогляду.



Кл.слова:
Просвітництво -- естетика -- європейська культура

   Тип видання:   навчальний посібник      довідник   
9.

Юдкін-Ріпун, Ігор Миколайович.
Короткий навчальний довідник з романо-германської етимології [Електронний ресурс] / І. М. Юдкін-Ріпун ; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. - Ч. 1. Германська. - К. : [б. в.], 1998. - 80 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.08 Мб


У першій частині довідника вміщено відомості про етимологію лексичного фонду германського походження в сучасних німецькій, англійській та французькій мовах. Робота спирається на матеріали словників Партріджа, Пауля, Тетцнера, Доза, Кертінга, Ерну та Мейє та ін. Адресується тим, хто цікавиться поглибленим вивченням іноземних мов.



Кл.слова:
мовознавство -- германські мови -- етимологія -- деривація

   Тип видання:   навчальний посібник      довідник   
10.

Юдкін-Ріпун, Ігор Миколайович.
Короткий навчальний довідник з романо-германської етимології [Електронний ресурс] / І. М. Юдкін-Ріпун ; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. - Ч. 2. Англо-французькі латинізми. Додаток. Еллінізми. Кельтізми. Dubia. - К. : [б. в.], 1999. - 118 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.02 Мб


В другій частині словника розглянуто лексику англо-французького мовного союзу, яка становить рефлекси основного лексичного фонду латини, поданого за морфологічною класифікацією. В додатку наведено давньогрецькі та кельтські рефлекси в цьому союзі, а також англо-французьку лексику невизначеного походженння.



Кл.слова:
мовознавство -- германські мови -- етимологія -- деривація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Щокін, Георгій.
Організатори більшовизму: національно-персональний склад [Електронний ресурс] / Георгій Щокін ; Міжрег. акад. упр. перс.. - К. : [б. в.], 2005. - 50 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Проведений аналіз керівних органів більшовицької партії та ураду виявив в них непропорційно високе єврейське представництво, що вказує на більшовицький тоталвтарний режим як на певну національну етнократія, побудовану за расово-ідеологічними ознаками.



Кл.слова:
партії -- режим -- націоналізм -- етнократія

   Тип видання:   словник   
12.

Шостенко, І. І.
Російсько-український термінологічний словник з історії держави і права [Електронний ресурс] / І. І. Шостенко, О. І. Шостенко ; Міжрегінальна академія управління персоналом МАУП. - К. : В-во МАУП, 2003. - 64 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
культура

   Тип видання:   автореферат   
13.


Шляхетство полісся України. Старовинні роди Овруцької шляхти : матеріали науково-практичної конференції [Електронний ресурс] : матеріали науково-практичної конференції / , ред. В. Ф. Баранівський ; Міжнародна громадська організація «Земляцтво житомирян», Інститут історії НАН України, ВНЗ «Національна академія управління». - суспільно-науковий проект «Шляхетство як історико-культурний та державо-творчий феномен України». - Київ : ТОВ «НПВ Інтерсервіс», 2018. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.43 Мб


У збірнику матеріалів конференції здійснений показ шляхетства України як історико-культурного феномену; прослідкована історична тяглість становлення дворянсько-шляхетських родів від Древлянщини до сьогодення; висвітлена боротьба овруцької шляхти за свої права в період перебування в складі Речі Посполитої та Російської імперії; проведено наукові розвідки щодо історії найбільш відомих старовинних родів овруцької шляхти (Баранівських, Бовсунівських, Бехів, Васяновичів, Виговських, Левківських, Маленівських, Мойсієнків, Невмержицьких, Недашківських, Чопівських, Шкуратівських, Шпаковичів та ін..). Охарактеризовані головні ознаки культури, релігії, мови та побуту Овруцької шляхти, означена проблема прізвищ та геральдики українських шляхетських родин; В праці знайшли відгук певні дискусійні положення щодо походження окремих шляхетських родин та оцінки їх різними авторами. Матеріали збірника мають важливе історичне, соціально-політичне, пізнавальне та патріотично-виховне значення.



Кл.слова:
дослідження -- Житомирщина -- історико-культурний феномен -- історія

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.

Шканова, О. М..
Інфраструктура товарного ринку [Електронний ресурс] : навч. посібник / Олена Михайлівна Шканова ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : [б. в.], 2004. - 180 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику дається характеристика інфраструктури товарного ринку — підприємств оптової торгівлі з правом власності на товари, посередницьких структур без права власності на товари (агентів, консигнаторів, комісіонерів, бро керів), а також організаторів оптового обороту (виставок, оптових ярмарків, товар них бірж, аукціонів, оптових продовольчих ринків). Особлива увага приділяється роздрібній торгівлі, яка представлена магазинами, закладами громадського харчу вання, дрібнороздрібною мережею, ринками. Для студентів вищих навчальних за кладів професійної спрямованості "Менеджмент" і "Маркетинг", а також практиків, які здійснюють збут готової продукції виробничих підприємств, оптову або роздрібну торгівлю.



Кл.слова:
торгівля -- торговельне підприємство -- маркетинг

   Тип видання:   навчальний посібник   
15.
 


Шканова, О. М.
Маркетингова товарна політика [Електронний ресурс] : навчальний посібник / О. М. Шканова ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - 2-ге вид., стер.. - К. : [б. в.], 2003. - 160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику розкрито механізм здійснення товарної політики підприємств маркетингової орієнтації. Розглянуто основні питання однієї зі складових маркетингового комплексу - товару. Наведено загальні поняття товару, якості, товарного знака, упаковки та маркування, послідовність оцінки конкурентоспроможності товару і принципи формування асортименту виробничими-та торговельними підприємствами. Викладено теоретичні основи конкуренції з метою вибору підприємством конкурентних стратегій та методів конкуренції в умовах чинного законодавства України. Для студентів вузів, практиків, спеціалістів, підприємців та всіх тих, хто цікавиться проблемами товарної політики виробничих і торговельних підприємств.



Кл.слова:
політика -- принципи підприємства

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
16.

Шип, Н. А.
Церковно-православний рух в Україні (поч. ХХ ст.) [Електронний ресурс] / Н. А. Шип ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 1995. - 66 с.. - (Історичні зошити)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
православ'я -- патріархія -- єпархія -- церковне життя

   Тип видання:   монографія   
17.

Шип, Н. А.
Київська духовна академія в культурно-освітянському просторі України (1818–1919) [Електронний ресурс] / Н. А. Шип. - К. : Фенікс, 2010. - 436 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.40 Мб


У монографії висвітлюється безперервність освітніх традицій в Україні, що беруть свій початок від Києво-Братської школи (1615) та розвинуті Києво-Могилянською (закрита в 1817) і Київською духовною (заснована в 1819) академіями. На основі фахового аналізу першоджерел та наукової літератури схарактеризовано реформаторську політику імперської Росії в галузі вищої духовної освіти, статути духовних академій, що ухвалювались відповідно до суспільно-політичної кон’юнктури ХІХ – початку ХХ ст. Розглянуті питання кадрового забезпечення Київської духовної академії, склад студентів та основні навчально-виховні принципи. На великому фактичному матеріалі розкрито навчальну, наукову, видавничу і просвітницьку діяльність Академії, участь викладачів у громадському і культурному житті Києва, розвитку науковоосвітніх зв’язків із православними країнами. Для науковців, викладачів та студентів духовних і світських навчальних закладів, служителів церкви, масового читача.



Кл.слова:
історія -- просвітництво -- історія освіти

   Тип видання:   дисертація   
18.

Шерстюк, Олександр Леонідович.
Теорія та методологія аудиту фінансової інформації [Електронний ресурс] : дисертація : 08.00.09 – бухгалтерський облік, аналіз та аудит (за видами економічної діяльності) / О. Л. Шерстюк ; Національна академія аграрних наук України, Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки». - Київ : [б. в.], 2018. - 640 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 7.44 Мб


Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.09 «Бухгалтерський облік, аналіз та аудит (за видами економічної діяльності)» (071 – Облік і оподаткування). Дисертаційне дослідження присвячене вирішенню науково-прикладної проблеми – розробка та наукове обґрунтування теоретичних і методологічних засад аудиту, організаційного та методичного забезпечення заходів, спрямованих на вирішення проблем, пов’язаних з наданням упевненості користувачам фінансової інформації.



Кл.слова:
фінансова інформація -- аудит -- аудит фінансової інформації

   Тип видання:   автореферат   
19.

Шерстюк, Олександр Леонідович.
Теорія та методологія аудиту фінансової інформації [Електронний ресурс] : автореферат : 08.00.09 – бухгалтерський облік, аналіз та аудит (за видами економічної діяльності) / О. Л. Шерстюк ; Національна академія аграрних наук України. - Київ : [б. в.], 2018. - 42 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.11 Мб


Аудит є одним з видів завдань з надання упевненості користувачам стосовно перевіреної фінансової звітності, інформація якої використовується в подальшій – діяльності суб’єктів господарювання. Необхідність виконання завдань аудиту обґрунтовується очікуваннями різних суспільних груп. Частина таких очікувань визначається формалізованими вимогами нормативно-правових документів, що стосуються діяльності інституційних організацій ринку цінних паперів, капіталу, суб’єктів державного та професійного регулювання тощо.



Кл.слова:
фінансова інформація -- аудит -- аудит фінансової інформації

   Тип видання:   монографія   
20.

Шерстюк, Олександр Леонідович.
Аудит фінансової інформації [Електронний ресурс] : монографія / О. Л. Шерстюк ; Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки». - Київ : [б. в.], 2017. - 506 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 7.04 Мб


У монографії висвітлені основні характеристики фінансової інформації, процесів її підготовки та використання. Охарактеризовано зміст аудиту фінансової інформації, окреслені його завдання та елементи середовища. Досліджено елементи процесу аудиту фінансової інформації, зокрема: обґрунтування професійних суджень аудитора, вибір, застосування та оцінювання результатів аудиторських процедур, реалізація заходів аудиту. Розроблено пропозиції щодо забезпечення очікуваного рівня упевненості користувачів фінансової інформації за результатами аудиту, які передбачають врахування аспектів відповідальності аудитора та оціночної характеристики аудиторського ризику.

Призначено для наукових співробітників, докторантів, аспірантів, викладачів, студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів, працівників суб’єктів аудиторської діяльності.



Кл.слова:
фінансова інформація -- аудит -- Аудит фінансової інформації
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського