Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (23)Автореферати дисертацій (446)Реферативна база даних (5482)Журнали та продовжувані видання (99)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИКЛАДАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 75
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія:    
1.


Плавання та методика його викладання [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Д. Г. Оленєв [и др.] ; Національний університет оборони України імені Івана Черняховського, Навчально-науковий інститут фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій. - Київ : НУОУ ім. Івана Черняховського, 2022. - 124 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 7.61 Мб


Навчальний посібник створено для ознайомлення з організацією та методикою проведення занять з плавання. Увагу зосереджено на основах техніки спортивних видів плавання, теорії і методиці навчання плаванню для набуття військовослужбовцями відповідних знань, умінь і навичок діяти у складних ситуаціях, формування в них фізичної готовності до реалізації бойових спроможностей. Посібник розроблений для підготовки курсантів з навчальної дисципліни “Плавання та методика його викладання”.

Навчальний посібник рекомендовано для фахівців з фізичної підготовки, наукових та науково-педагогічних працівників, інструкторів зі спеціальної фізичної підготовки, ад’юнктів, офіцерів-слухачів, курсантів, командирів підрозділів ЗС України, а також усіх, хто цікавиться проблематикою спеціальної фізичної підготовки.



Кл.слова:
плавання -- навчання плаванню -- техніка плавання

      
2.


Проблеми соціально-гуманітарних наук [Електронний ресурс] : матеріали Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції / К. Г. Трибулькевич ; Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова. - Запоріжжя : Цифрова друкарня «Copy Art», 2018. - 358 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 8.66 Мб


У матеріалах конференції здійснено комплексний розгляд проблем викладання соціально-гуманітарних наук у технічному вищому навчальному закладі; науковий аналіз питань освіти студентства в умовах євроінтеграції; психолого-педагогічних проблем становлення особистості; соціальної, політичної та історичної думки сьогодення; лінгводидактичних аспектів освіти у ВНЗ; залучення студентів до наукової роботи з метою підвищення якості підготовки фахівців.



Кл.слова:
педагогіка -- особистість -- політика -- навчання

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.


Електронне урядування та електронна демократія [Електронний ресурс] : навчальний посібник : у 15 ч. / Національна академія державного управління при Президентові України ; за заг. ред. А. І. Семенченка, В. М. Дрешпака. - Ч. 12. Стратегії управління людськими ресурсами, формування та розвиток навичок електронного урядування. - Київ : ФОП Москаленко, 2017. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання містить навчальні матеріали для викладання теми «Стратегії управління людськими ресурсами, формування та розвиток навичок електронного урядування», а також самостійної роботи тих, хто навчається. Розкрито поняття: компетенція, компетентність, модель компетенцій, європейська рамка е-компетенцій, європейська рамка кваліфікацій, національної рамки кваліфікацій, європейські ІКТ-профілі. Аналізується стратегія управління трудовими ресурсами як управління компетенціями, взаємодоповнюючі концепції: Європейська рамка е-компетенцій, Європейська рамка кваліфікації, Європейські ІКТ-профілі, та співвідношення їх з національної рамкою кваліфікації. Узагальнено на базі світового досвіду підходи до формування та розвитку навичок електронного урядування у публічних службовців. Описано кваліфікаційні вимоги до інформаційної компетентності публічних службовців. Для студентів і слухачів спеціальності «Публічне управління та адміністрування», слухачів курсів підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування, студентів, що опановують питання електронного врядування та електронної демократії.



Кл.слова:
е-компетенції -- електронний документообіг -- адміністративні послуги

   Тип видання:   підручник   
4.

Хижняк, І. А.
Електронна лінгвометодика у ВНЗ [Електронний ресурс] : підручник / І. А. Хижняк ; ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет». - Слов’янськ : ДВНЗ «ДДПУ», 2016. - 314 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 6.05 Мб


У сучасній освітній системі України відбувається інтенсивний перегляд наявних підходів до традиційної лінгвометодичної підготовки майбутнього вчителя початкових класів, що, зокрема, обґрунтовує нагальну потребу введення до процесу його фахової підготовки основ електронної лінгвометодики – інноваційної галузі методичної науки ХХІ століття, що досліджує теоретичні й практичні аспекти застосування електронних засобів у процесі навчання мови й методики її викладання.

Підручник «Електронна лінгвометодика у ВНЗ» призначено для магістрантів факультетів підготовки вчителів початкових класів як основну навчальну книгу під час опанування відповідного навчального курсу, викладачів педагогічних вищих навчальних закладів, усіх, хто цікавиться проблемами застосування електронних засобів у навчанні рідної мови в початковій школі та виші.



Кл.слова:
лынгвометодика -- навчальний процес ВНЗ -- технічне забезпечення

   Тип видання:   зб. статей   
5.


Проблеми охорони праці, промислової та цивільної безпеки [Електронний ресурс] : збірник матеріалів Дев’ятої науково-методичної конференції (з участю студентів), м. Київ, 12-13 листопада 2013 р. / голов. ред. О. Г. Левченко ; Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Інститут енергозбереження та енергоменеджменту. - К. : Основа, 2013. - 290 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику представлені програма та наукові праці учасників Дев’ятої науково-методичної конференції (з участю студентів) “Проблеми охорони праці, промислової та цивільної безпеки”, що відбулася у м. Києві 12-13 листопада 2013 р. Наведено результати наукових досліджень щодо безпеки на виробництві, екологічної безпеки та безпеки життєдіяльності, а також методичних доробок щодо викладання дисципліни “Безпека життєдіяльності та охорона праці” у вищих навчальних закладах освіти.



Кл.слова:
безпека життєдіяльності -- цивільна оборона -- охорона праці

   Тип видання:   зб. статей   
6.


Проблеми охорони праці, промислової та цивільної безпеки [Електронний ресурс] : збірник матеріалів Сьомої науково-методичної конференції (з участю студентів) / Ю. О. Полукаров [та ін.] ; Інститут енергозбереження та енергоменеджменту, Кафедра охорони праці, промислової та цивільної безпеки. - К. : Основа, 2012. - 232 с.. - (Промислова безпека)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику представлені програма та наукові праці учасників Сьомої науково-методичної конференції (з участю студентів) “Проблеми охорони праці, промислової та цивільної безпеки”, що відбулася у м. Києві 13-14 листопада 2012 р. Наведено результати наукових досліджень щодо безпеки на виробництві, екологічної безпеки та безпеки життєдіяльності, а також методичних доробок щодо викладання дисципліни “Безпека життєдіяльності та охорона праці” у вищих навчальних закладах освіти.



Кл.слова:
надзвичайна ситуація -- життєдіяльність -- природоохоронна діяльність -- екологія -- охорона праці

   Тип видання:   зб. статей   
7.


Права людини та громадянина в Україні [Електронний ресурс] : збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції, Ніжин, 16 листопада 2012 року / упоряд. О. С. Дудченко ; Ніжинський обласний педагогічний ліцей, кафедра права та методики викладання історико-правознавчих дисциплін Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. - Ніжин : ПП Лисенко, 2012. - 232 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник містить наукові статті та доповіді, подані на Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Права людини та громадянина в Україні», м. Ніжин, 16 листопада 2012 року.



Кл.слова:
правомірна поведінка -- право соціального забезпечення

   Тип видання:   навчальний посібник   
8.

Дахно, І. І.
Зовнішньоекономічний менеджмент [Електронний ресурс] : навчальний посібник / І. І. Дахно, Г. В. Бабіч, В. М. Барановська. - К. : Центр учбової літератури, 2012. - 568 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник висвітлює актуальні аспекти управління зовнішньоекономічною діяльністю. Книга є п’ятою у серії навчальних посібників з менеджменту зовнішньоекономічної діяльності, створених на кафедрі менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Міжрегіональної академії управління персоналом (м. Київ). Попередніми книгами були «Зовнішньоекономічна діяльність», «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Управління зовнішньоекономічною діяльністю», «Регулювання зовнішньоекономічної діяльності». Цей посібник, як і попередні, буде у нагоді не лише у навчальному процесі, але і при вирішенні практичних питань зовнішньоекономічної діяльності. Посібник можна використовувати у процесі викладання і вивчення таких дисциплін як «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Зовнішньоекономічна діяльність», «Право зовнішньоекономічної діяльності» тощо.



Кл.слова:
фінанси -- облік -- лізинг

   Тип видання:   підручник   
9.
 



Медична мікробіологія, вірусологія та імунологія [Електронний ресурс] / за ред. В. П. Широбокова. - 2-е вид.. - Вінниця : Нова Книга, 2011. - 952 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник складено у відповідності з офіційно затвердженими програмами викладання мікробіології, вірусології та імунології на усіх факультетах вищих медичних навчальних закладів. Послідовно розглянуті питання загальної мікробіології (основні методи дослідження мікроорганізмів, морфологія, структура і класифікація бактерій, їх фізіологія, вплив фізичних, хімічних та біологічних факторів на мікроорганізми, генетика мікробів та біотехнологія, протимікробні препарати та поняття про інфекцію) та спеціальної мікробіології (відомості про морфологію, фізіологію, патогенні властивості збудників багатьох інфекційних захворювань, сучасні методи їх діагностики, специфічної профілактики і терапії). Також підручник містить розділи з вірусології, протозоології, мікології та гельмінтології, в яких розглядаються основні біологічні властивості відповідних збудників та захворювання, які вони викликають. Значна частина підручника присвячена розгляду питань імунології (неспецифічна резистентність організму, вчення про антигени, імунна система організму, імунна відповідь, реакції імунітету, алергія та інші види імунних реакцій, імунодіагностика та імунокорекція, імунопрофілактика та імунотерапія). Містить розділи з клінічної та санітарної мікробіології, розглядаються питання екології мікроорганізмів, нормальної мікрофлори тіла людини та впливу мікроорганізмів на плід. Окремі розділи присвячені мікрофлорі ротової порожнини та мікробіологічним дослідженням у фармації. Підручник призначений для студентів медичних ВНЗ і університетів, відповідних кафедр ВНЗ підвищення кваліфікації лікарів, інтернів та мікробіологів усіх спеціальностей.



Кл.слова:
медицина  -- мікробіологія  -- вірусологія  -- імунологія

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Соціологія   
10.

Шендеровський, К. С.
Соціальна освіта та соціальні комунікації [Електронний ресурс] : тексти лекцій / К. С. Шендеровський. - К. : Київ. нац. ун-т; Ін-т, 2011. - 206 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В текстах лекцій наведено найбільш методологічно значущі, проблемні та важкі для засвоєння розділи з нової дисципліни «Освітня проблематика (проблематика соціальної освіти)», що є дисципліною за вибором студентів для напряму підготовки 6.030301 «журналістика». Обсяг, послідовність викладу та структура матеріалу відповідає тематичному плану дисципліни. Тексти лекцій, як навчальне видання, містять систему відомостей наукового та прикладного характеру, викладену у формі конспектів, що зручно для вивчення і викладання. Наведені дослідження було проведено в межах дисертаційного дослідження як результат вивчення актуальної проблеми інституалізації соціальних комунікацій в сфері вирішення соціальних проблем. В текстах лекцій розглядаються нові проблеми, розкриваються альтернативні підходи, що характеризують оригінальні напрямки розвитку соціальної освіти зокрема та комунікаційних продуктів в цілому. Наведені малюнки, таблиці та схеми є авторськими та використовуються під час навчання у форматі слайдів або як роздатковий матеріал для аудиторної роботи.



Кл.слова:
соціологія -- комунікація -- освіта

   Тип видання:   зб. статей   
11.


Історична освіта в полікультурному суспільстві [Електронний ресурс] : виклики та перспективи для України: Матеріали міжнародного круглого столу (Київ, 14 липня 2010 р.). - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 149 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга є збіркою матеріалів (стенограма та розширені тексти окремих виступів) міжнародного круглого столу «Школа толерантності. Історична освіта в полікультурному суспільстві: виклики та перспективи для України», який відбувся 14 липня 2010 р. у Києві з ініціативи та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Інституту історії України НАН України. В роботі круглого столу взяли участь українські та закордонні науковці (історики, соціологи, політологи, культурологи), викладачі вищих навчальних закладів, вчителі історії, учителі-методисти, студенти, аспіранти. У виступах учасників обговорювались проблеми сучасної історичної освіти: шкільна історія та конфлікти довкола неї, образ Іншого на сторінках шкільних підручників, стан справ з викладанням історії в Україні з погляду проблем і перспектив у вихованні культурної, етнічної та ґендерної толерантності, образ українців в шкільному курсі історії, шкільні програми з історії та їх відповідність сучасним вимогам, світовий досвід викладання історії в школі. Для науковців, викладачів, студентів



Кл.слова:
культура

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.


Взаємозамінність, стандартизація і технічні вимірювання [Електронний ресурс] : конспект лекцій / уклад. В. М. Чередник. - К. : Університет “Україна”, 2011. - 103 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мета викладання дисципліни: навчити теоретичним основам формуванню допусків та посадок, шорсткості, точності форми, знання основних метрологічних показників та будови вимірювальних засобів, надати основні рекомендації щодо призначення полів допусків на різні типи з'єднань в механізмах, навчити розраховувати розмірні .ланцюги, надати основні поняття про структуру та систему стандартизації в Україні та за кордонота їх практичне використання. Теоретичні та практичні знання по дисципліні дозволяють студенту проектувати вузли та механізми.



Кл.слова:
техніка -- дослід -- розробка

   Тип видання:   методичний посібник   
13.

Луценко, Валентина Іванівна.
Сучасні методи викладання української мови у ВНЗ [Електронний ресурс] / В. І. Луценко ; Відкритий Міжнародний Університет Розвитку Людини «Україна». Інститут Філології та масових комунікацій. Кафедра української мови та літератури. - К. : [б. в.], 2010. - 39 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мета навчання, зміст навчання і способи досягнення сформульованих цілей – це і є, як переконує досвід навчання й освіти, ті вихідні категорії, що забезпечують успіх процесу навчання у вищій школі. Досить часто поняття «способи навчання» ототожнюють з поняттям «методи навчання». Тим часом поняття , «способи навчання», «способи досягнення мети навчання» ширші за поняття «методи навчання». Поряд з методами воно передбачає, наприклад, і форми організації навчання. Однак на початку розгляду питання про методи навчання такого роду розходження для нас не такі вже й важливі, адже головна увага при цьому спрямована на нові вимоги НТР до способів навчання загалом, у тому числі і до методів навчання у сучасному ВНЗ.



Кл.слова:
мова -- педагогічна культура -- практикум

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
14.

Лук’яненко, О. В.
Освячена школа чи освічена паства? [Електронний ресурс] : світоглядні засади навчання у Великобританії ХІХ століття / О. В. Лук’яненко. - Полтава : Друкарська майстерня, 2010. - 96 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.04 Мб


Читачеві пропонується короткий аналіз формування світоглядних засад викладання у школах Британської імперії ХІХ століття. На основі багатої джерельної бази подана історична схема формування світогляду підлеглих британської корони починаючи зі шкільної лави і закінчуючи їхнім становленням у професійній сфері. Отримані дані дають можливість глибше з’ясувати витоки того стану в релігійній освіті та етнорелігійних стосунках, який панує у Великобританії початку ХХІ століття. Брошура буде корисна студентам, викладачам вищих навчальних закладів під час вивчення курсів нової історії країн Європи та Америки, історії релігії, порівняльної педагогіки тощо.



Кл.слова:
релігійна література -- релігія -- педагогіка

   Тип видання:   навчальний посібник   
15.

Коломієць, О. В.
Методика викладання української літератури в середній школі [Електронний ресурс] / О. В. Коломієць ; Відкритий Міжнародний Університет Розвитку Людини «Україна». Інститут Філології та масових комунікацій. Кафедра української мови та літератури. - К. : [б. в.], 2010. - 20 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
педагогіка -- літературознавство

   Тип видання:   навчальний посібник   
16.

Луценко, В. І.
Методика викладання мови [Електронний ресурс] / В. І. Луценко ; Відкритий Міжнародний Університет Розвитку Людини «Україна». Інститут Філології та масових комунікацій. Кафедра української мови та літератури. - К. : [б .в.], 2010. - 99 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мовна освіта в Україні передбачає удосконалення технології навчального процесу, наближення його до вимог суспільства, що потребує високоосвічених, інтелектуально розвинених і відданих державі громадян, котрі вільно можуть спілкуватися між собою, утверджуючи статус української мови як рідної і державної. Досягти цього можна за умов підвищення рівня навчання мови, розв’язання багатьох методичних проблем. Це чітко відзначено в Законі про освіту в Україні, концепціях мовної освіти і Державному стандарті базової і повної середньої школи. Одним із найважливіших орієнтирів розв’язання проблем навчання мови є Загальноєвропейські Рекомендації з мовної освіти, де визначаються підходи, рівні оволодіння мовою, комунікативні завдання і цілі, компетенції тощо.



Кл.слова:
українська мова -- культура мовлення -- лінгвістична практика

   Тип видання:   навчальний посібник   
17.

Кілочицький, П. Я.
Методика викладання у вищій школі [Електронний ресурс] : опорний конспект лекцій з курсу / П. Я. Кілочицький ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2010. - 7 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
педагогіка -- учительська практика

   Тип видання:   методичний посібник   
18.


Конспект лекцій «Методика викладання перекладу» [Електронний ресурс] : для студентів напряму підготовки 8.03.05.07 - переклад / уклад. І. В. Шкарбан ; Відкритий Міжнародний Університет Розвитку Людини «Україна». Інститут Філології та масових комунікацій. Кафедра теорії та практики перекладу. - К. : [б. в.], 2010. - 72 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Методика викладання перекладу як навчальна дисципліна. Мета лекції: ознайомити студентів із предметом, метою курсу методики викладання перекладу, завданнями дисципліни, розкрити зміст навчання перекладу, висвітлити проблеми методології перекладу в сучасній перекладацькій критиці, окреслити вимоги до викладача перекладу.



Кл.слова:
перекладознавство -- іншомовні тексти

   Тип видання:   навчальний посібник   
19.

Калакура, М. М.
Сучасні наукові напрями в харчуванні [Електронний ресурс] / М. М. Калакура, В. В. Ніколіна ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інженерно-технологічний інститут. - К. : [б. в.], 2010. - 64 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Століття, що почалося, має стати часом значних змін в науці про харчування та харчових технологіях. Процес удосконалення технології виробництва харчових продуктів є безперервним, так як вітчизняна та світова наука постійно відкриває все нові і нові властивості основних компонентів їжі та корегує їх роль у життєзабезпеченні людського організму. На підставі знань про склад сировини і готової продукції розробляються науково обґрунтовані технології та асортимент продукції з урахуванням їх призначення. Велика роль науки у розвитку виробництва харчових продуктів визначається результатами науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, на основі яких створюються новітні технології. Метою курсу є забезпечення студентів знаннями у питаннях, пов’язаних із сучасними напрямками в харчуванні, принципами та засадами їх використання у харчуванні з метою збереження та покращення здоров’я населення України. Метою викладання дисципліни є отримання студентами теоретичних знань та навичок, які дадуть змогу їм орієнтуватися у великій кількості біологічно активних добавок, їх використанні у харчуванні, створені нової продукції, самостійно ставити та вирішувати наукові, виробничі завдання щодо її виробництва. Курс „Сучасні напрямки в харчуванні” базується на дисциплінах: „Технологія продукції громадського харчування”, „Основи наукових досліджень”, “Основи фізіології та гігієни харчування”, “Устаткування підприємств ресторанного господарства” тощо.



Кл.слова:
здорове харчування -- харчові домішки -- дієтологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.

Козлик, Ігор Володимирович.
Історія моєї кафедри [Електронний ресурс] : історичний нарис (1940–2010) / І. В. Козлик. - Івано-Франківськ : І. Я. Третяк, 2010. - 72 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 12.22 Мб


Видання є першим систематизованим нарисом історії кафедри світової літератури Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (Івано-Франківськ, Україна). Для широкого загалу читачів.



Кл.слова:
літературознавство -- педагогіка -- методика викладання
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського