Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Автореферати дисертацій (135)Реферативна база даних (1162)Книжкові видання та компакт-диски (437)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>K=ПАРАДОКС$<.>+<.>K=ВІРИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 196
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   хрестоматія   
1.


Думи кобзарські [Електронний ресурс]. - Чернігів : [б. в.], 1897. - 106 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Думи і кобзарське мистецтво, які досягли найвищого розквіту в козацьку епоху, і сьогодні становлять значний інтерес як для науковців, так і для шанувальників музичної і словесної традиційної культури. Намагання зберегти їх - чи то через аудіо записи з раритетних архівних матеріалів, чи то через писемні джерела, є цілком природним явищем. Козаччина, козацькі думи, кобзарське мистецтво - органічна частина національного менталітету. І в яких формах - духовних і мистецьких - вони б не проявлялися, цілком очевидно, що це свідчення нетлінної віри в ту історичну дійсність, яка, хоч і не повториться, але залишиться національною гордістю для майбутніх поколінь. Хоча сьогодні й немає вже того соціально-культурного середовища, яке плекало епічну традицію, проте діяльність поодиноких ентузіастів переконливо доводить потребу збереження української епічної традиції.



Кл.слова:
фольклор -- народна творчість -- епос

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Кравчинський, С. М.
Підземна Росия [Електронний ресурс] / С. М. Кравчинський. - Л. : Українсько-Руська видавнича спілка, 1901. - 245 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі відображена терористична діяльність російських народовольців у 1870-80-х рр. Змальовані портрети Якова Стефановича, Дмитра Лизогуба, Віри Засуліч, Софії Перовської та інших діячів революційного руху.



Кл.слова:
тероризм -- революція

   Тип видання:   підручник   
3.

Лямин, А. А.
Математические парадоксы и интересные задачи [Електронний ресурс] / А. А. Лямин. - М. : Изд-во Коммерческого училища и курсов бр. Паршиных, 1911. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Предлагаемый сборник является, кажется, первой попыткой в русской математической литературе собрать в одно целое лучшее из тех разнообразнейших интересных задач, которые частью разбросаны в многочисленных учебниках, задачниках и журналах, а частью даже просто передаются изустно. Подобного рода задачи, для решения которых требуется знание элементарной математики (в пределах курса средних учебных заведений), ярко разнятся от обыкновенно наполняющих различные русские задачники или странно-заданным условием, или некоторой красотой рассуждения и изяществом решения данной задачи, или непредвиденным ответом.



Кл.слова:
математика

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
4.

Дрепер, Дж.
Історія борьтьби віри з наукою [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Дж. Дрепер. - Нью-Йорк : Укр. кн.-ня ім. Т. Шевченка і Спилки, 1919. - 296 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга містить аналіз розвитку християнства,



Кл.слова:
релігія -- християнство -- атеїзм -- інквізиція

   Тип видання:   художня література   
5.

Франко, І. Я.
Молода Україна [Електронний ресурс] / І. Я. Франко. - Вінніпег : Руська Книгарня, 1920

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Провідні ідеї і епізоди. - 1920. - 102 с.


У 80-х роках 19 століття в духовній сфері європейских суспільств відбувалася зміна поколінь. Чи не в усіх ділянках життя суспільства, у тому числі в політиці, гучно заявляє про себе молодь, причому саме це покоління дало зі свого середовища багатьох політиків, котрі відігравали надзвичайно велику роль та користувалися значним авторитетом і набагато пізніше, уже в контексті інших історичних епох. Подібне явище спостерігаємо в різних країнах Європи: «Молода Італія», «Молода Чехія», «Молода Болгарія» і т.д. Відомий французький історик Марк Блок взагалі спробував інтерпретувати історію як історію насамперед поколінь, слушно зауваживши, що такий поділ інтуїтивно прижився у сферах філософії чи літератури. Всі ці «молоді» рухи були дуже схожі, оскільки становили собою, по суті, суміш радикалізму національного й соціального. Крім того, початок їхнього існування відзначався запеклими перепалками з «батьками». Особливо сильними були подібні вияви в середовищі галицьких українців. «В останніх десятиліттях XIX віку, – писав найзаслуженіший представник нового покоління тієї доби І. Франко, – на підмогу, а по части на зміну давнішим діячам вийшла нова генерація робітників і вкинула в ту прірву велику працю, велику силу гарячого запалу і твердої віри в будущину в нашім національнім життю та рівночасно прочистила повітря, проложила не в однім напрямку нові стежки. Вона розбудила пристрасті там, де вперед була байдужість і рутина, оживила пульс народного життя. Се був запас свіжих сил, який віднайшла в собі наша нація в хвилі тяжкого пригноблення. Я називаю ту генерацію, тих людей, що своєю працею збудували той замітний ступінь, який визначається у нас між роком 1880 і 1900, «Молодою Україною». Ця назва бере початок з доповіді "Молода Україна, її становище і шлях" 25 лютого 1890р у Петербурзі випускника Петербурзької війсково-правничої академії Трохима Зінківского (1861—1891) перед земляками — українцями па зборах, присвячених творчості Т.Г. Шевченка. У центрі її уваги була проблема націй і національних відносин.



Кл.слова:
сучасна історія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Фізика   
6.
 


Перельман, Яков Исидорович.
Занимательная физика. Парадоксы, головоломки, задачи, опыты, замысловатые вопросы и рассказы из области физики [Електронний ресурс] / Я. И. Перельман. - 11-е изд., перераб. и доп.. - Ленинград : Молодая гвардия. Ленинградское отделение, 1934

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1 : 214 с.


Книга написана известным популяризатором и педагогом и содержит парадоксы, головоломки, задачи, опыты, замысловатые вопросы и рассказы из области физики. Книга по характеру изложения и по объему знаний, предполагаемых у читателя, рассчитана на учащихся средней школы и на лиц, занимающихся самообразованием в таком же объеме.



Кл.слова:
оптика -- світло -- рух -- вага

   Тип видання:   художня література   
7.

Грамши, А.
Тюремные Тетради (избранное) [Електронний ресурс] : пер. с итал. / А. Грамши. - [Б. м. : б. в.], 1937

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Антонио Грамши – основатель и руководитель итальянской коммунистической партии (1923–1924), депутат парламента от ИКП (1924–1926). Арестован в 1926-м по статье 184 нововведенного фашистами Testo unico delle leggi di pubblica sicurezza (Единый Свод Законов по Общественной Безопасности). Основной свой труд «Тюремные тетради» написал в период с 1926-го по 1937-й год. В августе 1931-го тяжело заболел. Длительные периоды находился в различных тюремных клиниках. Срок заключения Грамши истек 21-го апреля 1937-го, через шесть дней (утром 27-го апреля) он умер. Заметки, носящие сборное название «Тюремных тетрадей», которые он сделал в тюрьме с 1926-го по 1937-й год, содержат потрясающее собрание знаний об организации общества, науке и искусстве. Цензура, которой подвергались заметки, заставила автора отказаться от стандартной терминологии марксистского классового анализа. Как ни парадоксально, но это сделало заметки более понятными широкой аудитории, в том числе и сейчас…



Кл.слова:
мистецтво -- громадскість -- комунізм

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
8.

Огієнко, І.
Українська церква [Електронний ресурс] / І. Огієнко. - Прага : Видавництво Юрія Тищенка, 1942

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Нариси з історії української православної церкви. - 1942. - 328 с.

Т. 2 : Нариси з історії української православної церкви. - 1942. - 224 с.


Коли розпочалося християнство в Україні? Коли світ віри Христової досяг і нашої землі й нашого народу, що споконвіку замешкував її? Звичайно маємо на все це відповідь таку, що Христову віру нашому народові прищепив перший князь наш Володимир Святославович року 988-го. Такий погляд дуже поширений у нас, але погляд цей не відповідає дійсному стану справи. Один із перших великих князів українських, Володимир, дійсно перемінив стару віру українську на нову, на християнство, зробив це відкрито й офіційно, і змусив і підданий народ свій до того самого. Отже, за князя Володимира в Україну вже офіційно занесено християнство, і з того часу воно стало офіційною вірою нашої тодішньої української держави.



Кл.слова:
давня історія -- релігійна література -- християнство -- Біблія

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Механіка   
9.

Пэнлеве, П.
Лекции о трении [Електронний ресурс] : пер. с фр. / П. Пэнлеве. - М. : Гос. изд-во технико-теорет. лит., 1954. - 314 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В предлагаемой вниманию советского читателя книге крупного французского ученого П. Пэнлеве «Лекции о трении» делается попытка построения общей теории движения материальных систем с учетом трения. Исследования П. Пэнлеве и открытые им парадоксы сыграли важную роль в развитии теории движения систем с сухим трением. В своей работе Пэнлеве между прочим приходит к выводу, что законы трения Кулона применимы лишь в определенных границах, так как в тех случаях, когда трение становится весьма большим, применение законов Кулона приводит к неопределенности (при одних и тех же начальных условиях оказываются возможными два различных движения) или даже к невозможности движения. Данная Пэнлеве критика законов Кулона и возникшая из нее мысль о логической несовместимости этих законов с основными законами классической механики вызвали в свое время оживленную дискуссию, в которой приняли участие французские и немецкие ученые Л. Лекорню, де Спарр, Ф. Клейн, Р. Мизес, Г. Гамель, Л. Прандтль, а также сам Пэнлеве. В результате дискуссии выявилось, что противоречия, которые в некоторых случаях получаются при применении законов трения Кулона к системам твердых тел, отпадают, если рассматривать трущиеся тела не как абсолютно твердые, а как деформируемые. Из обнаруженных противоречий был намечен и другой выход — принятие гипотезы о мгновенной остановке движения (гипотеза «скачка») при сохранении предположения об абсолютной твердости элементов системы.



Кл.слова:
сила тертя -- закон Кулона

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.
 


Лапичак, Тома.
Український націоналізм: критика і оборона [Електронний ресурс] / Т. Лапичак. - Нью-Йорк : Ключі, 1962

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 6 : Життя і Мислі. - 1962. - 144 с.


Праця д-ра Лапичака – це нова спроба ревізії віри і дієвих метод одного покоління післявоєнного українства.



Кл.слова:
нація -- сучасна історія -- самоідентифікація

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Гришко, Василь І..
Москва сльозам не вірить [Електронний ресурс] : трагедія України 1933 року з перспективи 30-річчя (1933-1963) / В. І. Гришко. - Нью-Йорк : Вид-ня ДОБРУСу в США, 1963. - 67 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
держава -- влада -- націоналізм -- селяни -- ХХ століття -- сучасна історія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
12.

Огієнко, Іван.
Дохристиянські вірування українського народу [Електронний ресурс] / Іван Огієнко. - [Б. м.] : [б. в.], 1965. - 424 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Україна має свою прадавню дохристиянську міфологію у вигляді анімістичної віри (з латинської аnimus — душа, живе). Оскільки міфологічний світогляд був антропоморфним, то було неминучим формування анімістичної картини буття, тобто одухотворення всього сущого. Людина вірила, що все кругом неї живе: почуває, розуміє, має свої бажання, бореться за своє існування, як усяка жива істота, а тому до природи первісна людина ставилась, як до істоти живої. Культ природи стояв в основі первісного релігійного світогляду, а релігія була одухотворенням усього довкілля. По цьому людина стала все своє довкілля уособлювати, очоловічувати, віра ставала антропоморфічною (з грецької antropos — людина). Оці три елементи: анімітизм — оживлення, анімізм — одухотворення й антропоморфізм — очоловічення становлять основу давнішого вірування… бо все: сонце, зорі, місяць, вогонь, вода, рослини, звірини, каміння, дерева, вітер, зілля й т.ін. — усе це живе, має свою душу. У праці митрополита Іларіона (Огієнка) він розглядає давні українські традиційні вірування, з якими християнські священники часто стикалися. І хоч розглядає це все через призму свого релігійного світогляду, але любов до свого народу заставляє його з приязню і цікавістю вивчати віру предків.



Кл.слова:
Україна -- віра -- релігія

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Дідро, Дені.
Парадокс про актора [Електронний ресурс] / Д. Дідро. - К. : Мистецтво, 1966. - 146 с.. - (Пам'ятки естетичної думки)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У своєму трактаті відомий французький просвітник Дені Дідро намагається довести, що актор для того, щоб приголомшити глядачів, повинен бути абсолютно нечутливою людиною.



Кл.слова:
акторська майстерність -- драматургія -- театр -- вистава

   Тип видання:   методичний посібник   
14.

Кац, М.
Несколько вероятностных задач физики и математики [Електронний ресурс] / М. Кац. - М. : Наука, 1967. - 176 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Обзор целого ряда матем. и физ. задач, решаемых методами теории вероятностей. Цикл лекций известного американского математика посвящён приложениям теории вероятностей к различным вопросам мат. анализа и классической стат. физики. Диапазон лекций достаточно широк: диф. уравнения в частных производных, теория потенциала, броуновское движение, теория газов и мн. другое. 1. Основы статистической механики. Классические парадоксы. Простая модель с такими же трудностями. Другая модель, но более лёгкая. Уравнение Больцмана для газов. Более простая модель газа. 2. Другие стохастические модели. Стохастическая модель, связанная с телеграфным уравнением. Дискретное случайное блуждание. Непрерывная модель. Асимптотическое поведение собственных значений оператора Лапласа. Броуновское движение. Теория потенциала.



Кл.слова:
статистична механіка -- стохастична модель

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Математика   
15.

Лакатос, И.
Доказательства и опровержения. Как доказываются теоремы [Електронний ресурс] : пер. с англ. / И. Лакатос. - М. : Наука, 1967. - 152 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Предлагаемая вниманию читателя книга известного английского математика И.Лакатоса (1922--1974) посвящена проблемам математической логики. Она написана легко, увлекательно и остроумно в виде разговора учителя с учениками, разбирающими доказательства знаменитой теоремы Эйлера о многогранниках и получающиеся при этом парадоксы. Ошибки, которые делают ученики, в действительности были допущены различными математиками XIX в., что раскрывается в подстрочных примечаниях, дающих полную историю вопроса. Рекомендуется студентам математических специальностей, а также учащимся старших классов, интересующимся математикой.



Кл.слова:
математична логіка -- теорема -- доказ

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Математика   
16.

Борель, Эмиль.
Вероятность и достоверность [Електронний ресурс] : пер. с фр. / Э. Борель. - М. : Наука, 1969. - 111 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Выдающийся французский математик Э. Борель (1871 — 1956) был исключительно разносторонен и продуктивен. Он оставил после себя огромное научное наследие, состоящее из многочисленных оригинальных работ, монографий и учебников, относящихся к различным областям математики и ее применениям к физике и другим разделам естествознания. Ему принадлежат также работы по философским вопросам математики и большое число популярных статей и книг. Для его книг характерна острота постановок важных задач, неожиданность сопоставлений, стремление увязать результаты теоретической математики с задачами практики, понимаемой достаточно широко.



Кл.слова:
парадокс -- астрономічне число

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Фізика   
17.

Гончаренко, С. У.
Фізика для допитливих. Механіка [Електронний ресурс] / С. У. Гончаренко. - К. : Техніка, 1970. - 276 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В популярній та цікавій формі розкриваєтся фізичний зміст багатох явищ природи, освітлюється їх застосування в сучасній техніці. Розказано про закони обертального руху твердого тіла, застосування гіроскопів, про механіку польотів космічних кораблів, основи польтів вертольотів та плавання суден на підводних крилах, розглядається поле тяжіння та методи визначення мас планет, внутрішні сили системи, інерціальні та неінерціальні системи відліку. Іноді автор жартує і розглядає різні фізичні парадокси, ілюструючи їх гумористичними історіями. Розрахована на широке коло читачів.



Кл.слова:
інерція -- аеродинаміка -- демпфірування

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Математика   
18.

Феферман, С.
Числовые системы [Електронний ресурс] : основания алгебры и анализа : пер. с англ. / С. Феферман. - М. : Наука, 1971. - 440 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Теория числовых систем лежит в основе всех математических курсов, читаемых сейчас в высших учебных заведениях, и входит в программу курсов алгебры, математического анализа. вычислительной математики и пр. Каждый лектор при этом выбирает из обширного материала то, что ему кажется наиболее важным, излагает его со своей точки зрения, иллюстрируя на классическом материале нужные ему идеи и конструкции. Естественно, что никакой цельной картины при этом, как правило, не возникает. Этот пробел частично будет восполнен предлагаемым переводом книги Фефермана "Числовые системы". О содержании книги вполне можно судить по подробному оглавлению. Вначале автор излагает элементы математической логики, наивной теории множеств вплоть до возникновения парадоксов. Затем выбирается некоторая система аксиом теории множеств (она приводится полностью в добавлении I), лежащая в основе всего дальнейшего изложения. Аксиоматическое изложение обычно перегружается формальными выкладками, затрудняющими чтение. Автор, на мой взгляд, удачно избегает этого, вместе с тем сохраняя достаточную строгость, и всюду заботится о логической обоснованности каждого нового шага, каждого введения нового понятия, стараясь заблаговременно подготовить читателя к этому. Автор также показывает важность полученных результатов, мотивирует необходимость изучения возникающих вопросов и, наконец, не только знакомит читателя с некоторым кругом идей и методов, но и старается развивать у него определенные навыки творческого мышления, навыки в решении задач. Перечисленные методические достоинства наряду с несомненными научными позволяют рекомендовать книгу в качестве учебного пособия для физико-математических школ, для студентов младших курсов педагогических вузов и университетов. Без сомнения, она должна заинтересовать также учителей математики школ и преподавателей математики высших учебных заведений.



Кл.слова:
математика -- алгебра -- математичний аналіз -- теорія множин -- математична логіка

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
19.

Гарднер, М.
Математические досуги [Електронний ресурс] : пер. с англ. / М. Гарднер. - М. : Мир, 1972. - 496 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга известного американского специалиста в области занимательной математики М. Гарднера «Математические досуги» в живой и увлекательной форме рассказывает читателю много удивительного из самых разных разделов математики. Любители головоломок смогут испробовать свои силы в решении парадоксов и задач, а те, кто увлекается показом фокусов, - пополнить свой репертуар. Книга доступна самому широкому кругу читателей и доставит много радости всем любителям математических развлечений.



Кл.слова:
математика -- логіка -- замороки

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Фізика   
20.

Зиновьев, А. А.
Логическая физика [Електронний ресурс] / А. А. Зиновьев. - М. : Наука, 1972. - 193 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Под логической физикой в книге понимается раздел логики, в котором исследуется терминология, относящаяся к пространству, времени, движению, причинности и т. д. В отличие от физики и философии, в которых формулируются совокупности утверждения о пространстве, времени и движении, сфера логической физики ограничивается исключительно логическими свойствами этой терминологии и содержащих ее утверждений. Автор рассматривает термины, обозначающие пространственный и временной порядок предметов, а также понятии индивида, структуры, эмпирической связи, движении, причинности, возможности, необходимости, вероятности, закона и т. д. При этом анализируются известные парадоксы движении и эмпирических свнзей, устанавливается различие логических следствий из определений терминов и физических допущении, предлагаются логические исчисления, дающие обоснование некоторым идеям современной физики и философии.



Кл.слова:
логіка -- емпіричний предмет
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського