Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Автореферати дисертацій (58)Реферативна база даних (402)Книжкові видання та компакт-диски (1077)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОЕМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   художня література   
1.

Купчинський, Р.
Великий день [Електронний ресурс] : драматична поема / Р. Купчинський. - Л. : Друкарня Ставропігійського інститута, 1921. - 40 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
драма -- вистава

   Тип видання:   художня література   
2.

Антонич, Богдан-Ігор.
Три Перстені [Електронний ресурс] : поеми й лірика / Б.-І. Антонич. - Л. : Накладом Богдана Дороцького, 1934. - 80 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Три перстені" - друга прижиттєва поетична збірка Богдана Ігоря Антонича. Окремі твори збірки були попередньо опубліковані в періодиці. У кінці книжки є авторська примітка: «Поезії з літ 1932-1934. Найбільше з весни 1933. Книжка друкована в грудні 1934». За збірку "Три перстені" Антонич отримав премію Товариства письменників і журналістів імені Івана Франка у Львові.



Кл.слова:
поетична збірка

   Тип видання:   художня література   
3.

Тёрохъ, И. И.
Сварогъ [Електронний ресурс] : поэма / И. И. Тёрохъ. - Нью Іоркъ : [б. в.], 1946. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Горячо любя русскую поэтическую старину и обладая о ней знаниями несомненного эрудита, И. Тёрох создавал впечатляющую панораму древнерусского эпоса, делал большое русское дело. Для русского самосознания он привносил горделивую уверенность в природных творческих силах русского народного гения, для русского художественного слова он открывал новый роскошный мир красоты и мудрости, для русской культуры и русской науки - оставлял богатый материал для новых пытливых изысканий...



Кл.слова:
література -- поема -- російська культура

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Лукреций
О природе вещей [Електронний ресурс] : в 2 т. : пер. с лат. / Лукреций. - М. : Изд-во АН СССР, 1946-1947. - (Классики науки)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1946. - 453 с.

Т. 2. - 1947. - 718 с.


«Про природу речей» (лат. «De rerum natura») — поема римського поета Лукреція — і єдиний повністю збережений поетичний твір, у якому проповідується вчення Епікура. Слід зауважити, що Лукрецій, переконаний і пристрасний послідовник Епікура, не відтворив у своїй поемі всього вчення останнього: він виклав головним чином Епікурову фізику. У детальному викладі фізики Епікура полягає величезна заслуга Лукреція, тому що саме ця сторона Епікурового вчення представляє зовсім винятковий інтерес для історії наукової думки і матеріалізму. Що ж до вчення про критерії (каноніки) і етики, то він зачіпає їх лише побіжно. Епікур (ін. гр. Філософ 4-3 століття до н.е.) був найбільшим матеріалістом і атеїстом античного світу, ідеологом рабовласницької демократії, розвивав атомістичну філософію. Навчав, що матерія вічна і що боги не можуть у неї втручатися. Мета філософії — щастя людини, заради якого потрібно звільнитися від внутрішніх страхів і забобонів, пізнати закони природи.Суть філософії спрямована проти забобонів і містики. Поема Лукреція складається із шести книг. У перших двох книгах викладається атомістична теорія світобудови, що відкидає втручання богів у мирські справи. Книга третя присвячена вченню Епікура про душу, причому наводяться докази, що душа матеріальна, смертна і що страх перед смертю безглуздий. У четвертій книзі знаходиться виклад питань про людину, а також про чуттєві сприйняття, в яких Лукрецій бачить основу людських знань. У п'ятій книзі Лукрецій займається проблемами космогонії, пояснюючи походження землі, неба, моря, небесних тіл і живих істот. У кінці цієї книги дається блискучий нарис поступового розвитку людства і людської культури і розбирається питання про походження мови. Основний зміст шостої книги — знищення забобонних страхів шляхом природного пояснення явищ природи, що вражають людину. Тут йдеться про грім, блискавки, хмари, дощ, землетруси, виверження Етни, розливи Нілу, про різні незвичайні властивості джерел та інші явища природи. Закінчується остання книга міркуванням про хвороби і описом повального мору в Афінах під час Пелопоннеської війни в 430 році до н.е.



Кл.слова:
антична філософія -- епікуреїзм -- матеріалізм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Пеленський, Євген Юлій.
Райнер Марія Рільке й Україна [Електронний ресурс] / Є. Ю. Пеленський. - 2-ге вид.. - Мінден : Бистриця, 1948. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Райнер Марія Рільке найвидатніший німецький поет першої половини 20 ст., це рівночасно одна з найцікавіших постатей тогочасної Європи, замітна не лише своїм надзвичайним поетичним хистом, великою глибиною думки, особливою силою почувань, але і своєю загальною всеєвропейскістю. Рільке мав великий вплив на модерну поезію різних народів, у тому числі й на українську. Враження Рільке з відвідин України 1899 і 1900 років позначилися на циклі «Книга про чернече життя», збірці «Часослов», як також на книжці коротких розповідей «Про Господа Бога та інше» (1900) (передусім два оповідання з української тематики — «Як старий Тимофій умирав співаючи» та «Пісня про правду»). Враженнями цієї подорожі навіяні вірші Рільке з «Книги про паломництво» (зокрема, поема «Карл XII, шведський король, їде степами України»). Зацікавившись тоді «Словом о полку Ігоревім», Рільке переклав його у 1902–1904 роках (опубліковано 1930 року). Саме впливам України на творчість видатного поета присвячена дана книга.



Кл.слова:
літературознавство -- літературні зв'язки -- компаративістика

   Тип видання:   художня література   
6.

Клен, Юрій.
Твори [Електронний ресурс] / Юрій Клен. - Торонто : Фундація ім. Юрія Клена, 1957-1992

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1992. - 382 с.

Т. 2. - 1957. - 349 с.

Т. 3. - 1969. - 221 с.

Т. 4. - 1960. - 407 с.


Перше й найповніше видання творів видатного українського поета Юрія Клена (Освальда Бурґгардта, роки життя 1891 — 1947). I том видано останнім в Нью-Йорку 1992 року за кошти НТШ. Видання містить поему "Прокляті роки", збірку "Каравели", ранні вірші російською та німецькою мовами. Наступні томи видано Фундацією імені Юрія Клена в Торонто, Канада. II том (1957) містить поему-епопею "Попіл імперій". III том (1960) містить новели, спогади про неоклясиків та нариси. IV том (1960) містить переклади драм "Гамлет, принц данський" і "Буря" Вільяма Шекспіра.



Кл.слова:
поезія -- проза

   Тип видання:   художня література   
7.

Байрон, Джордж Ґордон.
Мазепа [Електронний ресурс] : поема : пер. з англ. / Д. Ґ. Байрон ; Український літературно-мистецький клюб. - Детройт : Ґлобус, 1959. - 48 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Мазе́па» (в оригіналі з двома p — «Mazeppa») — романтична поема Джорджа Байрона, написана ним в Венеції (Італія) з 2 квітня 1817 по 26 вересня 1818 роки, опублікована в 1819 р.



Кл.слова:
англійська література -- романтизм -- історія України

   Тип видання:   художня література   
8.

Данте, А.
Божественная комедия [Електронний ресурс] / А. Данте. - М. : Наука, 1967. - 627 с.. - (Литературные памятники)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Божественная Комедия» возникла в тревожные ранние годы XIV века из бурливших напряженной политической борьбой глубин национальной жизни Италии. Для будущих — близких и далеких — поколений она осталась величайшим памятником поэтической культуры итальянского народа, воздвигнутым на рубеже двух исторических эпох. Энгельс писал: «Конец феодального средневековья, начало современной капталистической эры отмечены колоссальной фигурой. Это - итальянец Данте, последний поэт средневековья и вместе с тем первый поэт новою времени».



Кл.слова:
поема

   Тип видання:   художня література   
9.

Шевченко, Тарас Григорович.
Твори [Електронний ресурс] : у 5 т. / Т. Г. Шевченко. - К. : Дніпро, 1970

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Поетичні твори (1837-1847). - 1970. - 416 с.

Т. 2 : Поетичні твори (1847-1861). - 1970. - 424 с.

Т. 3 : Драматичні твори та повісті. - 1971. - 400 с.

Т. 4 : Повісті. - 1971. - 387 с.

Т. 5 : Щоденник та вибрані листи. - 1971. - 554 с.


Перші два томи містять основні тексти всіх поезій і поем, писаних українською і російською мовами. Томи третій і четвертий містять всі відомі на сьогодні повісті Шевченка, писані російською мовою: "Наймичка", "Варнак", "Княгиня", "Музыкант", "Капитанша", "Несчастный", "Близнецы", "Художник", "Прогулка с удовольствием и не без морали", драму "Назар Стодоля" та уривок (3 дія) з невідомої п'єси "Никита Гайдай". П'ятий том займають автобіографія і щоденник поета.



Кл.слова:
українська література -- поезія -- проза -- драматургія

   Тип видання:   життєпис   
10.

Костенко, А.
Леся Украинка [Електронний ресурс] / А. Костенко. - М. : Молодая Гвардия, 1971. - 352 с.. - (Жизнь замечательных людей. ЖЗЛ : серия биографий ; вып. 507)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Во многих ее стихах часто повторяются два слова: «крылья» и «песня». Может быть, оттого, что самой сильной мечтой ее всегда было взлететь, преодолевая оковы слабого тела, а строки ее стихов, наполнены мягкими и печальными напевами родной земли, где бы она не находилась: под жарким солнцем Египта, серым и дождливым небом Германии или у берегов Средиземного моря в Греции… Документально-художественная книга Анатолия Костенко «Леся Украинка», предлагаемая ныне читателю, на основании большого мемуарного, эпистолярного и архивного материала раскрывает обаятельный образ гениальной украинской поэтессы



Кл.слова:
вірш -- поема

   Тип видання:   художня література   
11.

Українка, Леся.
Зібрання творів [Електронний ресурс] : у 12 т. / Л. Українка. - К. : Наукова думка, 1975

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Поезії. - 1975. - 448 с.

Т. 2 : Поеми. Поетичні переклади. - 1975. - 372 с.

Т. 3 : Драматичні твори (1896-1906). - 1976. - 404 с.

Т. 4 : Драматичні твори (1907-1908). - 1976. - 356 с.

Т. 5 : Драматичні твори (1909-1911). - 1976. - 342 с.

Т. 6 : Драматичні твори (1911-1913). Переклади драматичних творів. - 1977. - 416 с.

Т. 7 : Прозові твори. Перекладна проза. - 1976. - 568 с.

Т. 8 : Літературно-критичні та публіцистичні статті. - 1977. - 320 с.

Т. 9 : Записи народної творчості. Пісні, записані з голосу Лесі Українки. - 1977. - 432 с.

Т. 10 : Листи (1876-1897). - 1978. - 544 с.

Т. 11 : Листи (1898-1902). - 1978. - 486 с.

Т. 12 : Листи (1903-1913). - 1979. - 704 с.


Дане видання є науково-критичним, розрахованим на широке коло читачів. Порівняно з попереднім десятитомним виданням 1963—1965 pp., воно доповнене новими матеріалами, зокрема перекладами, статтями, записами народної творчості та листами. Принцип розташування матеріалу у виданні — жанрово-хронологічний: т. 1 — поетичні твори; т. 2 — поеми і поетичні переклади; тт. 3—6 — драматичні твори; т. 7 — прозові твори, перекладна проза; т. 8 — літературно-критичні та публіцистичні статті; т. 9 — записи народної творчості. Пісні з голосу Лесі Українки; тт. 10—12 — листи. В основу подачі текстів кладуться останні редакції прижиттєвих публікацій, підготовлених до друку самою письменницею. Не друковані за життя Лесі Українки твори подаються за автографами. Тексти супроводжуються історико-літературним та реальним коментарем У примітках наводяться лише важливіші з початкових редакцій і варіантів, головним чином окремі строфи, опущені поетесою з остаточного тексту, чи такі, що зовсім не друкувалися. Тексти подаються за сучасним правописом із збереженням всіхморфологічних та лексичних особливостей мови письменниці.



Кл.слова:
українська література -- поезія -- драматургія -- епістолярії

   Тип видання:   художня література   
12.

Світличний, І. О.
У мене — тільки слово [Електронний ресурс] / І. О. Світличний. - Х. : Фоліо, 1994. - 431 с.. - (Українська література ХХ століття)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Поет-шістдесятник, перекладач і літературний критик Іван Світличний відбувся як "голос духу", як людина своєї доби. її жертва, її сумління. В 1994 році поетові було посмертно присуджено Державну премію України ім. Т.Г.Шевченка. До книги увійшли поезії, поеми ("Архімед", "Рильські октави", "Курбас", "Вітер з України", "Гетьман Мельпомени" та ін.) та поетичні переклади автора з давньоруської, польської, словенської, сербської,словацької, чеської, білоруської, французької, італійської, турецької мов.



Кл.слова:
українська література -- українська поезія

   Тип видання:   художня література   
13.

Рембо, Артюр.
П'яний корабель [Електронний ресурс] : пер. з фр. / Артюр Рембо. - К. : Дніпро, 1995. - 224 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"П'яний корабель" — це вірш-поема. Це творча сповідь геніального підлітка, осмислена й чітко продумана, яка була навіяна авторові враженнями юнацького читання, його захопленням морем і романтикою морських пригод. І хоча автор твору до цього часу не бачив ані моря, ані кораблів, творча уява малювала юнакові лазурне море, вишукану бригантину під шовковими вітрилами, яка несеться у безмежний морський простір назустріч вітрам і незвичайним пригодам.



Кл.слова:
вірші -- творчість

   Тип видання:   художня література   
14.

Цветаева, Марина Ивановна.
Собрание сочинений [Електронний ресурс] : в 7 т. / Марина Цветаева. - М. : ТЕРРА : Книжная лавка - РТР, 1997

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Стихотворения 1906 - 1920. - 1006 с.

Т. 2 : Стихотворения 1921 - 1941. Переводы. - 758 с.

Т. 3. Кн. 1 : Поэмы. Поэмы-сказки. - 863 с.

Т. 3. Кн. 2 : Драматические произведения. - 725 с.

Т. 4. Кн. 2 : Дневниковая проза. - 619 с.

Т. 5. Кн. 1 : Автобиографическая проза. Статьи. - 966 с.

Т. 5. Кн. 2 : Статьи, эссе. Переводы. - 854 с.


Марина Ивановна Цветаева (1892–1941) — великая русская поэтесса, творчеству которой присущи интонационно-ритмическая экспрессивность, парадоксальная метафоричность. В Собрание сочинений включены произведения, созданные М. Цветаевой в 1906–1941 гг., а также ее письма разных лет и выполненный ею перевод французского романа Анны де Ноаль «Новое упование».



Кл.слова:
література -- твори -- поезія -- поема

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
15.

Шумов, В.
Обычай молиться перед едой [Електронний ресурс] / В. Шумов. - М. : Изд-во Московского подворья Свято-Троицкой Сергиевой Лавры, 1997. - 23 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наш современник, подвижник благочестия, отец Серафим Вырицкий (+1949) оставил такое наставление: "Как часто мы болеем из-за того, что не молимся за трапезой, не призываем Божие благословение на пищу. Раньше все делали с молитвой на устах: пахали — молились, сеяли — молились, собирали урожай — молились. Сейчас мы не ведаем, какие люди готовили то, что мы вкушаем. Ведь часто еда приготовлена с хульными словами, руганью, проклятьями. Поэтому обязательно нужно окроплять трапезу Иорданской (Крещенской) водой, — она все освящает, и можно не смущаясь вкушать то, что приготовлено. Все, что мы вкушаем, — это жертва любви Божией к нам, людям; через пищу вся природа и ангельский мир служат человеку. Поэтому перед трапезой нужно особенно усердно помолиться. Прежде всего мы призываем благословение Отца Небесного, читая молитву «Отче наш...». А там, где Господь, там и Божия Матерь, там и Ангелы, поэтому поем: «Богородице Дево, радуйся...» и тропарь Ангельским Силам: «Небесных воинств Архистратизи...». Недаром мы говорим: «Ангела за трапезой» — и воистину Ангелы с нами за трапезой, когда мы с молитвой и благодарением вкушаем пищу. А там, где Ангелы, там и все святые. Поэтому мы поем тропарь святителю Николаю, призывая вместе с ним благословение всех святых на нашу трапезу.



Кл.слова:
забобон -- християнство -- обряд

   Тип видання:   художня література   
16.
 


Гомер
Одіссея [Електронний ресурс] : поема : пер. з давньогр. / Гомер. - Х. : Фоліо, 2001. - 547 с.. - (Бібліотека світової літератури)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Поема "Одіссея", створена генієм легендарного епічного поета Стародавньої Греції Гомера, - одне з найвидатніших творів світової літератури, творіння, насичене повнокровним життям, яскравою фантастикою і поетичним блиском. Небезпечні пригоди хитромудрого і багатостраждального Одіссея (йому, пристрасно прагне додому в Ітаку, належить вступити в єдиноборство з Посейдоном, побувати в країні жорстоких людожерів і на острові чарівниці Кірки, а потім вирушити до порога царства мертвих), ніжні почуття героїв і пристрасті, що вирують на сторінках поеми, легенди і таємниці, якими овіяне минуле, нарешті, сама мова, якою написана поема Гомера, надзвичайно образний і яскравий, - все це знову і знову притягує до себе увагу все нових читачів, надихає поетів і художників.



Кл.слова:
античність -- класична література -- поезія

   Тип видання:   монографія   
17.

Немченко, І. В.
Поезія Дніпрової Чайки [Електронний ресурс] : монографія / І. В. Немченко. - Херсон : Вид-во ХДПУ, 2002. - 130 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дослідження присвячане поетичному світові української письменниці кінця XIX - початку XX століття Дніпрової Чайки, або Л. О. Василевської (1861-1927). Розглядається творча еволюція поетеси, ідейна проблематика та художня своєрідність її ліричних творів, балад, поеми "Галина криниця". Поетичний доробок Дніпрової Чайки - цікаве явище в історії національної культури і викликає непослабний інтерес не лише серед фахівців, але й з боку широкого читацького загалу. Видання розраховане на викладачів, студентів, учителів загальноосвітніх шкіл, на всіх, хто цікавиться літературно-мистецьким процесом минулого.



Кл.слова:
українська поезія -- літературознавство

   Тип видання:   художня література   
18.
 


Вороний, Микола.
Євшан-Зілля [Електронний ресурс] : поема / М. Вороний. - [Б. м.] : Національний Книжковий Проект , 2003. - 160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропоноване видання містить поетичний доробок відомого українського поета М. Вороного (1871–1940), інтимна та громадянська лірика якого належить до непересічних художніх цінностей і свідчить про істотний внесок поета в розвиток вітчизняної культури. Крім оригінальних віршів, до книжки також увійшли поема «Євшан-зілля» та поетичні переклади. Добір поданих текстів обумовлений шкільною програмою з української літератури. Для школярів, учителів, студентів-філологів, усіх, хто цікавиться творчістю М. Вороного.



Кл.слова:
українська література -- класична література

   Тип видання:   художня література   
19.

Яновський, Юрій Іванович.
Вершники [Електронний ресурс] : романи, оповідання / Ю. І. Яновський. - Х. : Фоліо, 2006. - 320 с.. - (Українська література)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


За змістом, життєвим матеріалом й за художньою вагою роман Ю. Яновського «Вершники» (1935) — один із кращих творів радянської літератури про героїку Громадянської війни, і як не дивно він має свій прихований зміст "Годі вже українцям вбивати один одна за чужі погляди", Адже це не рідкість на території Україні. Заради примарних ідеалів брат убивав брата, батько вбивав сина, а син підіймав руку на батька: смерть чаклувала на кожному кроці. Мабуть, тим, хто жив у цей страшний час, здавалось, що прийшли останні дні світу. Але між тим «Вершники» — це справжня поема про боротьбу добра і зла на землі, про красу українського неба і степу, про людську витривалість і жадання свободи. До книжки увійшли також роман «Чотири шаблі» та оповідання.



Кл.слова:
українська література -- історична проза -- визвольні змагання

   Тип видання:   художня література   
20.
 


Гомер
Іліада [Електронний ресурс] : поема : пер. з давньогр. / Гомер. - Х. : Фоліо, 2006. - 416 с.. - (Зарубіжна класика)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Іліада» - епічна поема, створена, як передбачається, легендарним давньогрецьким поетом-сказителем Гомером близько VIII століття до н. е.. Це найдавніше твір грецької художньої літератури і одне з найстародавніших авторських творінь, відомих людству. «Іліаді» вже скоро виповниться три тисячі років - один тільки цей факт змушує ставитися до її тексту з трепетним повагою. З «Іліади» почалася світова художня література. Вона багаторазово переводилася на всі мови світу, перевидавалася незліченну кількість разів і коментувалася неймовірним числом самих різних дослідників. Але ніхто так досі і не з'ясував, чи стала вона продуктом усної народної творчості або народилася генієм однієї людини. Тим не менш, той, хто не знайомий з «Іліадою», сьогодні було б ніяково міркувати не тільки про давньогрецької історії, але й про художню літературу взагалі - занадто грандіозно і непохитної велич «Іліади» в культурі і науці нашого часу.



Кл.слова:
класична література -- поезія -- античність
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського