Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (115)Реферативна база даних (636)Книжкові видання та компакт-диски (42)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=КОМПРОМІС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

   Тип видання:   хрестоматія   
1.


Історія українського правопису XVI - XX ст. [Електронний ресурс] : хрестоматія. - К. : Наукова думка, 2004. - 584 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У хрестоматії "Історія українського правопису: XVI—XX століття" представлені наукові та публіцистичні статті, а також граматичні праці, що відображають основні етапи становлення української орфографії та специфічних рис українського алфавіту; особливо детально висвітлено перебіг навколоправописних дискусій XIX—XX ст. Хрестоматія містить також короткі відомості про осіб, які так чи інакше свого часу вплинули на цей процес. Видання є надзвичайно актуальним в умовах сучасної правописної полеміки, що точиться в Україні, оскільки воно відображає традицію формування української правописної системи на наукових засадах із урахуванням неповторних особливостей української літературної мови; подає прецеденти розв'язання багатьох конфліктних правописних питань, пошуку й віднайдення розумних компромісів між різними українськими правописними традиціями з метою створення єдиного для цілої України орфографічного кодексу та багато в чому пояснює засади й причини запропонованих сьогодні змін в українському правописі. Хрестоматія призначена для філологів (науковців, викладачів, студентів), а також для всіх, хто не байдужий до проблем сучасного українського правопису, цікавиться історією його формування й прагне осмислити його сучасний стан.



Кл.слова:
орфографія -- лінгвістика

   Тип видання:   підручник   
2.

Зайченко, Ю. П.
Дослідження операцій [Електронний ресурс] : підручник / Ю. П. Зайченко. - 7-е вид., перероб. і доп.. - К. : Слово, 2006. - 816 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику розглянуто основи дисципліни «Дослідження операцій» - науки, що займається кількісним обгрунтуванням прийнятих рішень в різних сферах людської діяльності, в першу чергу у виробничих і економічних системах. Викладені принципи дослідження операцій, приводяться змістовні постановки основних класів вирішуваних задач. Розглянуті принципи і методи прийняття рішень в умовах визначеності, ризику і невизначеності. Основну увагу в підручнику приділено систематизованому викладу методів прийняття оптималь­них рішень. Розглянуто методи лінійного, нелінійного дискретного, динамічного і стохастичного програмування. Розширено главу прийняття рішень в умовах невизначеності. Тут викладений апарат нечітких множин, відношень, а також математичні методи нечіткої оптимізації. Розглянуто нові задачі багатокритеріальної оптимізації в нечітких умовах. Нове видання доповнено розділом прийняття рішень в умовах конфліктних ситуацій. В ній розглянуто основи теорії матричних ігор, біматричні ігри, умови виникнення коаліцій, кооперативна теорія біматричних ігор та знаходження її компромісного розв'язку (точки Неша). Підручник орієнтовано в першу чергу на студентів бакалаврів «Прикладна математика», «Комп'ютерні науки», а також студентів економічних спеціальностей. Він буде корисний всім фахівцям, яким необхідно освоїти і використовувати математичний апарат оптимізації. Підручник може служити довідником по сучасних методах оптимізації.



Кл.слова:
прийняття рішень -- оптимальне рішення -- метод оптимізації

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.

Єкельчик, С.
Імперія пам'яті [Електронний ресурс] : російсько-українські стосунки в радянській історичній уяві / С. Єкельчик. - К. : Критика, 2008. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Благонадійні в 1940-х чи 1950-х роках підручники, романи, опери, картини нібито безнадійно застаріли, а грізні викривальні постанови ЦК КПРС «у галузі культури» припали пилом. Та все-таки події, що їх аналізує канадський історик з Університету Вікторії Сергій Єкельчик, сьогодення стосуються безпосередньо. Утверджені за тих часів концепції дружби народів СРСР та українсько-російського братерства чинні у політичному дискурсі дотепер. Ба більше, зужиті ідеологеми тяжіють і над найзатятішими опонентами всього «совєтського» в сучасній Україні: ті також вірять в об’єктивне існування нації як органічної спільноти й так само уявляють історію як природний лінійний розвиток нації на шляху до здобуття державности (тільки справжньої, а не у формі «Української РСР»). Концепція «возз’єднання» України з Росією 1654 року вже великою мірою скомпрометована, але й далі живе поняття «возз’єднання» всіх українських етнічних земель у складі Української РСР протягом 1939–1945 років, – а саме сталінські ідеологи вперше описали ці події такою мовою. Цю книжку, що її вперше надрукувало видавництво Торонтського університету у 2004 році, присвячено репрезентаціям минулого в українській науці та культурі сталінського часу. Автор підважує стереотипні уявлення про сталінізм як всеохопну й дієву диктатуру й на основі численних архівних джерел аналізує обмеженість і часту неефективність державного контролю над культурою, важливу роль української інтеліґенції у виробленні радянської моделі історичної пам’яті та можливість «прочитати» ідеологічно витримані твори в українському патріотичному дусі. Було би спрощенням думати, доводить Сергій Єкельчик, що тогочасні російсько-українські стосунки – однобічний диктат «старшого брата». Вони насправді становили складну систему контролю, компромісів і конвенцій, до якої активно залучалися тогочасні українські інтелектуали. Попри твердження цілої пострадянської української історіографії, сталінський варіянт української культури не був результатом придушення «природних» національних почуттів місцевої інтеліґенції. Республіканська бюрократія та інтеліґенція, які інтерпретували туманні, проте потужні сиґнали з Кремля, були, як запевняє дослідник, головними гравцями у формуванні сталінської історичної уяви, а шістдесятники підхопили відновлення національного наративу не тому, що були вродженими націоналістами, а тому, що виросли в сталінській імперії пам’яті, а ця імперія не змогла виробити ненаціональної версії минулого.



Кл.слова:
спільнота -- культура -- взаємовідносини

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Huxtable, R.
Euthanasia, ethics and the law: from conflict to compromise [Electronic resource] / R. Huxtable. - Abingdon : Routledge-Cavendish, 2007. - 211 p.. - (Biomedical Law & Ethics Library)
Переклад назви: Евтаназія, мораль та закон: від конфлікту до компромісу

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Euthanasia, Ethics and the Law argues that the law governing the ending of life in England and Wales is unclear, confused and often contradictory. The book shows that the rules are in competition because the ethical principles underlying the rules are also diverse and conflicting. In mounting his case Richard Huxtable considers some familiar and topical debates, including assisted suicide and voluntary euthanasia, examining such situations as the Dianne Pretty litigation and Lord Joffe's Assisted Dying for the Terminally Ill Bill. The book also enters some important, but less well-charted areas, looking at the advent of 'death tourism' and the real status of involuntary and passive euthanasia in English law, in addition to clarifying the confusion that surrounds the use of powerful painkillers like morphine. Dealing with both legal and ethical issues, the text concludes that the time has come to more openly adopt a compromise position - one that more honestly recognises and accommodates the competing values, whilst also restoring a measure of coherence to the law.



Кл.слова:
припинення життя -- легка смерть

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Марсюк, Василь Андрійович.
Голос волаючого на майдані [Електронний ресурс] : публіцистика і критика / Василь Марсюк. - К. : [б. в.], 2009. - 81 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.49 Мб


Це перша прозова книжка відомого поета. До неї увійшли публіцистично-критичні твори автора, які були опубліковані в українській патріотичній пресі останніми роками. Піднімаючи гострі проблеми у житті нашого суспільства, В.Марсюк сміливо і дотепно полемізує з відомими політичними, громадськими діячами та письменниками, не зважаючи на їхні ранги і авторитет, бо з’ясувати істину для нього – важливіше за все. У життєвих для українства питаннях він ні з ким не йде на лукаві компроміси, докопується до коренів важливих проблем і ставить точні філософські діагнози, якими б вони не здавались неприємними для його опонентів і їхнього оточення. Книжка розрахована на широке коло читачів.



Кл.слова:
проза -- суспільні проблеми

   Тип видання:   хрестоматія   
6.
 



Історія українського правопису: XVI—XX століття [Електронний ресурс] : хрестоматія. - К. : Наукова думка, 2004. - 581 с.. - (Проект "Наукова книга"')

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У хрестоматії "Історія українського правопису: XVI—XX століття" представлені наукові та публіцистичні статті, а також граматичні праці, що відображають основні етапи становлення української орфографії та специфічних рис українського алфавіту; особливо детально висвітлено перебіг навколоправописних дискусій XIX—XX ст. Хрестоматія містить також короткі відомості про осіб, які так чи інакше свого часу вплинули на цей процес. Видання є надзвичайно актуальним в умовах сучасної правописної полеміки, що точиться в Україні, оскільки воно відображає традицію формування української правописної системи на наукових засадах із урахуванням неповторних особливостей української літературної мови; подає прецеденти розв'язання багатьох конфліктних правописних питань, пошуку й віднайдення розумних компромісів між різними українськими правописними традиціями з метою створення єдиного для цілої України орфографічного кодексу та багато в чому пояснює засади й причини запропонованих сьогодні змін в українському правописі. Хрестоматія призначена для філологів (науковців, викладачів, студентів), а також для всіх, хто не байдужий до проблем сучасного українського правопису, цікавиться історією його формування й прагне осмислити його сучасний стан.



Кл.слова:
українська мова -- українська граматика

   Тип видання:   дисертація   
7.

Жарких, Володимир Юрійович.
Вплив гуманістичного прагматизму на розвиток сучасного суспільства [Електронний ресурс] : дис. ... док. філос. наук : 09.00.03 / Володимир Юрійович Жарких ; Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова. - К. : [б. в.], 2010. - 453 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Досліджено постулати гуманістичного прагматизму, соціальні та філософські концепції якого розглянуто в контексті їх актуальності в процесі демократичних перетворень, консолідації суспільства та побудови гармонійного суспільного консенсусу в сучасній Україні. Розглянуто, що основою сучасного плюралістичного світогляду є пошук компромісу та знаряддя перешкод для вирішення конфлікту. Проаналізовано основні способи взаємодії в тріаді "людина - влада - суспільство", в контексті якої проходить процес динамічного взаємопроникнення її елементів. Досліджено специфіку, цілі та потенціал розвитку соціально значущої особистості в сучасному глобальному суспільстві. Зазначено, що зміни в культурі комунікації модифікують формат і зміст соціокультурного обміну та сприяють розповсюдженності плюралістичного світогляду, що має значний позитивний вплив на процес гармонізації суспільства.



Кл.слова:
соціальне пізнання -- поняття "істина"

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Шрагенхайм, Эли.
Управленческие дилеммы. Теория ограничений в действии [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Эли Шрагенхайм. - М. : Альпина Бизнес Букс, 2007. - 288 с.. - (Искусство думать)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Теория ограничений (ТОС) дает руководителю возможность создавать упрощенные модели сложнейших производственных и бизнес–систем, позволяющие описывать и контролировать важные события в организации. Книга Эли Шрагенхайма посвящена практическим аспектам применения теории ограничений. В каждой главе дается описание проблемы, с которой может столкнуться любая компания: производственная, сервисная, малый бизнес. Преодоление проблемы всегда требует разрешения дилеммы, выбора «лучшего из двух зол», вынужденного согласия на некоторые негативные последствия. Кажется, что идеал недостижим. Подход теории ограничений основан на другой логике, согласно которой компромисс — это всегда плохо. Необходимость выбора между двумя вариантами, каждый из которых имеет негативные последствия, означает, что в ходе рассуждений мы совершили ошибку: не четко поняли цель, перепутали цели и средства, или просто неверно определили ограничение — фактор, мешающий достичь цели. В конце каждой главы автор дает свое решение проблемы, которое позволяет «убить двух зайцев» и не идти на компромисс.



Кл.слова:
бізнес-система -- проблема -- компроміс

   Тип видання:   словник   
9.


Англійсько-французько-німецько-український словник термінології Європейського Союзу [Electronic resource] / голов. ред. В. Єрмоленко. - К. : К. І. С., 2007. - 226 p.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перед Вами – чотиримовний (англійсько-німецько-французько-український) “Словник термінології Європейського Союзу”, що став результатом термінологічної роботи проекту “Лабораторія наукового перекладу”. Словник було створено під час 14-х багатогодинних термінологічних семінарів, протягом яких експерти “Лабораторії” обговорювали вміщені до словника терміни та терміносполуки. Проект, що тривав у липні-грудні 2005 року, було здійснено громадською організацією “Молодіжний гуманітарний центр” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та сприяння Національного університету Києво-Могилянська академія. Експертами “Лабораторії наукового перекладу” та учасниками семінарів стали фахівці з європейського права, спільних політик ЄС, міжнародної політики, світової економіки та міжнародних освітніх програм, а також професійні філологи, перекладознавці та термінознавці . Об’єднавши представників найширшого кола дисциплін, координатори “Лабораторії” прагнули відповісти на найбільший виклик перекладацького та термінотворчого процесу: його засадничу міждисциплінарність. Особливості цього словника Істотною рисою цього словника є його багатомовність. Нинішній Європейський Союз, що об’єднує 27 європейських країн, має 23 офіційні мови, кожна з яких відбиває частинку багатої та розмаїтої культури ЄС. Термінологія Європейського Союзу також не формувалася з огляду на одну-єдину мову: часто вона була результатом не тільки політичних, економічних і соціальних, але й лінґвістичних компромісів. З цієї причини у перекладі термінології ЄС неможливо уникнути компаративного підходу. Але якщо аналіз ключових понять терміносистеми ЄС в кожній з 23-х офіційних мов є завданням надмірним, то порівняння термінологічних версій, уживаних в трьох робочих мовах ЄС - англійській, французькій та німецькій – виявилося дуже корисним. Дуже часто саме порівняння різних мовних версій могло наштовхнути на те чи інше перекладацьке рішення. Англійські, німецькі та французькі версії було взято з офіційних текстів Європейського Союзу: джерел первинного та вторинного права ЄС, офіційних багатомовних словників Союзу та офіційних прес-релізів інституцій ЄС. Оскільки більшість цих документів мають різномовні паралельні версії, робота над Словником змогла використати справжній багатомовний потенціал термінології ЄС. Українські версії були витворені в результаті тривалих та гострих дискусій термінологічних семінарів “Лабораторії наукового перекладу”. Нинішнє видання складається з трьох частин. У першій вміщено, власне, чотиримовний Словник термінології ЄС, упорядкований за англійською абеткою. У другій ви знайдете німецький, французький та український покажчики, що дозволить здійснювати пошук за кожною з цих мов. З огляду на те, що проблеми транскрипції та транслітерації чужомовних імен залишається однією з ключових у справі перекладу, у третій ми вмістили список імен основних діячів нинішнього ЄС та його історії.



Кл.слова:
політологія -- канцелярит -- міжнародні відносини

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.

Лисенко, О. В.
Соціально-економічні й національні причини втрати боєздатності російською армією під час Першої світової війни та її наслідки для України [Електронний ресурс] / О. В. Лисенко. - К. : Інститут історії України НАН України, 2013. - 108 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В пропонованій увазі читачів брошурі проаналізований негативний вплив потворних соціально-економічних реалій Російської імперії на процес формування модерної української нації. Саме ці реалії з одного боку призвели до того, що в результаті тяжких економічних та психологічних навантажень військового часу російська армія перетворилася на розрізнені банди дезертирів та мародерів, а з другого – що українська нація виявилася недорозвинутою і нездатною до протидії цим злочинним угрупуванням. Також наше наукове дослідження про події сторічної давнини є актуальним і сьогодні, бо безпосередньо торкається питання про взаємостосунки України із європейськими державами. В роботі значну увагу приділено питанню про те, як не можна переходити ту невидиму межу, за якою компроміси і поступки західному капіталу перетворюються на зраду національних інтересів. У брошурі висвітлюється також питання про те, як переборюючи спротив російського самодержавства і великого інонаціонального капіталу, українські просвітяни та кооператори створювали національні фінансові, промислові й культурно-освітні інституції. Брошура написана на основі широкого залучення періодичної преси, архівних джерел, тогочасної та сучасної літератури, й розрахована як на фахівців-істориків, так і широке коло читачів.



Кл.слова:
перша світова війна -- дезертирство -- мародерство -- деморалізація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Єкельчик, С.
Імперія пам’яті [Електронний ресурс] : російсько-українські стосунки в радянській історичній уяві / С. Єкельчик. - Київ : Критика, 2008. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжку Сергія Єкельчика, канадського історика з Університету Вікторії, присвячено репрезентаціям минулого в українській науці й культурі сталінського часу. Автор підважує стереотипні уявлення про сталінізм як всеохопну й дієву диктатуру і на основі численних архівних джерел аналізує обмеженість і часту неефективність державного контролю над культурою, важливу роль української інтелігенції у виробленні радянської моделі історичної пам’яті та можливість «прочитати» ідеологічно витримані твори в українському патріотичному дусі. Було би спрощенням думати, доводить автор, що тогочасні російсько-українські стосунки — однобічний диктат «старшого брата». Вони насправді становили складну систему контролю, компромісів і конвенцій, до якої активно залучалися тогочасні українські інтелектуали.



Кл.слова:
історія України -- радянська Україна -- політика

   Тип видання:   монографія   
12.

Вєдєнєєв, Д. В.
Двобій без компромісів. Протиборство спецпідрозділів ОУН та радянських сил спецоперацій, 1945-1980-ті роки [Електронний ресурс] : монографія / Д. В. Вєдєнєєв, Г. С. Биструхін. - Київ : К. І. С., 2007. - 568 с.. - (Таємні війни: історія та сучасність)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія є першою узагальнюючою працею , в якій на основі багатьох невідомих широкому загалові документів ОУН та УПА , радянських спецслужб і компартії більшовиків розглянуто протиборство в розвідувальній і контррозвідувальній сферах між спецпідрозділами руху українських націоналістів та спеціальними органами й військами СРСР в контексті «холодної війни» в післявоєнному світі. Вільна від ідеологічних нашарувань, супроводжена унікальними фотодокументами, книга подає захопливу розповідь про таємний фронт національно-визвольних змагань і буде цікавою не тільки професійним історикам та військовим, але й усім, хто цікавиться таємними сторінками минулого України XX століття.



Кл.слова:
націоналістичне підпілля -- спецслужби -- каральні операції

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.


Глобальна міждержавна конкуренція: компроміс між миром та війною [Електронний ресурс] : науково-популярний збірник / І. А. Косяк [и др.]. ; Міністерство оборони України, Генеральний штаб збройних сил України. - Київ : ТОВ "ЦП "КОМПРИНТ", 2024. - 180 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 7.54 Мб


В науково-популярному збірнику проведено короткий аналіз сучасних геополітичних та економічних процесів в умовах повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну, визначено та розглянуто важливі напрями міждержавної економічної конкуренції, які впливають на інноваційно-технологічний розвиток держави.

Матеріали науково-популярного збірника призначені для науковців, військових та цивільних фахівців в сфері світової економіки, геополітики та політичного аналізу, викладачів вищих навчальних закладів, студентів, а також широкого кола читачів, які цікавляться зазначеною проблематикою.



 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського