Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Автореферати дисертацій (393)Реферативна база даних (2708)Книжкові видання та компакт-диски (284)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ОРІЄНТАЦІЯ$<.>+<.>K=МІСЦЕВОСТІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
1.


Київ [Електронний ресурс] : короткий топонімічний довідник / уклад. Л. Пономаренко, О. Різник.. - К. : Павлім, 2003. - 96 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Київ. Короткий топонімічний довідник — довідкове видання, що містить відомості щодо декількох сотень назв київських місцевостей, передусім тих, за словами авторів, де зараз існує житлова або промислова забудова і які становлять найбільший інтерес щодо походження своїх назв та історичної долі. Основне коло питань, які прагнули висвітлити автори довідника — це визначення територіальних меж певної місцевості (район міста, перелік основних вулиць і площ, які пролягають по її території), походження назви, основні віхи історії, сучасний вигляд і перелік інших міських об'єктів, які втілили в собі назву цієї місцевості. Довідник розрахований на широке коло читачів.



Кл.слова:
вулиця -- площа -- бульвар -- проспект

   Тип видання:   зб. статей   
2.


Українська мова у XX ст. [Електронний ресурс] : історія лінгвоциду: документи і матеріали / уклад. Л. Масенко, В. Кубайчук, О. Демська-Кульчицька. - К. : Вид-во Києво-Могилянської академії, 2005. - 402 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Подана нижче добірка документів має на меті ознайомити читачів із специфікою мовної політики, яку провадив радянський режим на теренах УРСР. Упорядники свідомі того, що збірник не може претендувати на повноту і всеохопність матеріалу. Нашим завданням було поставити проблему і заохотити майбутніх дослідників до пошуку ширшої інформації і наукового її опрацювання. Добираючи матеріали з радянських партійних документів і мовознавчих публікацій ми надавали перевагу тим, які стосувалися внутрішньомовної політики — заборон вживати певні слова, словосполучення, словотвірні й морфологічні форми, синтаксичні конструкції, оскільки саме цей аспект мовної політики КПРС ще не дістав належного опрацювання за джерельними даними. Орієнтація на зазначену проблематику зумовила й обмеження поданих матеріалів переважно хронологічними рамками 1930-х і 1970-х років, оскільки саме в ці десятиліття Москва застосовувала найбрутальніші методи у неоголошеній війні з українською нацією, до яких належала й низка репресивних заходів у сфері мововжитку. Відкриває збірник скорочена версія доповіді Миколи Скрипника на Першій всеукраїнській конференції культурно-освітніх робітників нацменшостей 20 травня 1931 року. Її подано для загального уявлення про засади мовно-освітньої програми М. Скрипника, що становили головний об’єкт нищівної критики в наступних погромницьких акціях 1930-х років. Завершує видання словник репресованої лексики, укладений на базі опублікованих у збірнику документів.



Кл.слова:
мовна політика -- правопис -- термінологія

   Тип видання:   зб. статей   
3.


Імена, повернуті із забуття [Електронний ресурс] : за матеріалами судових справ репресованих селян 1929-1950-х років, що зберігаються у Державному архіві Кіровоградської області. - Кіровоград : Дако, 2008. - 130 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Матеріали із судових справ репресованих селян, опубліковані у збірнику, детально розкривають методи та форми дії репресивного апарату держави щодо селянства, яке чинило спротив грабіжницькій політиці влади у сільській місцевості сучасної Кіровоградської області у період 1929-1937 рр. У документах висвітлюються глибинні процеси, що відбувалися в аграрному секторі України, сутність яких знайшла свій прояв у занепаді сільського господарства, що, врешті, призвело до масового голоду. Для істориків, науковців, викладачів, студентів вищих навчальних закладів, краєзнавців, усіх, кому не байдужа історія України.



Кл.слова:
репресії -- голодомор

   Тип видання:   наукове видання   
4.
 


Ганич, М. М.
Йод - стимул життя (йодна недостатність) [Електронний ресурс] / М. М. Ганич, О. М. Ганич, Т. М. Ганич. - Ужгород : Говерла, 2010. - 136 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена висвітленню ролі йоду в життєвідяльності організму. Результати клініко-експериментальних досліджень, виконаних в ендемічній по йоду місцевості (Закарпаття), дозволили по-новому підійти до питання патології щитоподібної залози та розробити заходи комплексної йодопрофілактики серед населення групи ризику по зобу. Проаналізовано досвід боротьби з ендемічною йодною недостатністю.



Кл.слова:
медицина  -- життєдіяльність -- йододефіцит  -- фізіологія -- щитоподібна залоза

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Математика   
5.

Бураго, Ю. Д.
Введение в риманову геометрию [Електронний ресурс] / Ю. Д. Бураго, В. А. Загаллер. - СПб. : Наука, 1994. - 318 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монография написана на современном уровне и восполняет ощутимый пробел в математической литературе по римановой геометрии в целом. Последняя находится в стадии активного развития.



Кл.слова:
вектор -- індексна форма -- орієнтація -- риманова геометрія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Андрухович, Ю. І.
Лексикон інтимних міст [Електронний ресурс] : довільний посібник з геопоетики та космополітики / Ю. І. Андрухович. - К. : Майстер книг, 2011. - 480 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Юрій Андрухович (*13.03.1960) — поет, романіст, есеїст, перекладач. Народився у Станіславі (нині Івано-Франківськ). Живе в ньому ж, а також у багатьох інших містах. Автор поетичних збірок «Небо і площі» (1985), «Середмістя» (1989), «Екзотичні птахи і рослини» (1991), «Екзотичні птахи і рослини з додатком «Індія» (1997, 2002) та «Пісні для мертвого півня» (2004). У прозовому доробку — романи «Рекреації» (1992), «Московіада» (1993), «Перверзія» (1996), «Дванадцять обручів» (2003) та «замість роману» «Таємниця» (2007). Есеїстика Андруховича на сьогодні видана двома збірками — «Дезорієнтація на місцевості» (1999) та «Диявол ховається в сирі» (2006). Спільно з Анджеєм Стасюком видав «Мою Європу» (2001) — як зазначається у підзаголовку, «два есеї про найдивнішу частину світу». Твори Андруховича перекладено і видано окремими книжками у Польщі, Німеччині, Канаді, Угорщині, Фінляндії, Росії, Сербії, США, Італії, Іспанії, Швейцарії та ін. Лауреат кількох міжнародних літературних нагород. Один із засновників і Патріарх літературного угруповання Бу-Ба-Бу. Багато співпрацює з музикантами, співавтор і виконавець альбомів «Andruxoid» (разом із польським тріо Міколая Тшаски), «Пісні Мертвого Півня», «Кримінальні сонети», «Made In ЮА» (разом із гуртом «Мертвий півень»), а також «Самогон» і «Цинамон» (разом із гуртом «Карбідо»), Своїм найвищим письменницьким досягненням вважає винайдення для української мови слова «міжніжжя».



Кл.слова:
Україна -- українська література -- урбаністика -- публіцистика

   Тип видання:   навчальний посібник   
7.

Дорошко, М. С.
Геополітичне середовище та геополітична орієнтація країн СНД [Електронний ресурс] : навч. посіб. / М. С. Дорошко, Н. В. Шпакова. - К. : Центр учбової літератури, 2011. - 204 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому навчальному посібнику на основі широкого комплексу історичних і дипломатичних матеріалів здійснено аналіз геополітичного середовища та зовнішньої політики країн Співдружності Незалежних Держав та Грузії. Для студентів, аспірантів, викладачів вищих навчальних закладів, для всіх, хто цікавиться проблемами геополітики та зовнішньою політикою держав у сучасному світі.



Кл.слова:
геополітика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Вельмин, С. П.
Экскурсия по Днепру и Припяти для осмотра памятников старины в м. Чернобыле, организованная Киевским обществом охраны памятников старины и искусства, совместно с Киевским отделом Императорского русского военно-исторического общества [Електронний ресурс] / С. П. Вельмин. - К. : зд. Киев. отд. Император. рус. военно-ист. о-ва, 1914. - 8 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний матеріал містить доповідь про екскурсію по Дніпру та Прип'яті, що була організована Київським Товариством Охорони Пам'яток Давнини і Мистецтва, спільно з Київським Відділом Імператорського Російського Воєнно-Історичного Товариства. У доповіді описується географія місцевості, хід екскурсії (зокрема археологічних розкопок), розглянуті пам'ятки тощо. В якості додатку містяться топографічні мапи об'єктів дослідження (курганів, печер тощо).



Кл.слова:
краєзнавство -- туризм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Гудченко, Зоя Степанівна.
Музеї народної архітектури України [Електронний ресурс] / З. С. Гудченко. - К. : Будівельник, 1981. - 120 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі детально розглядаються музеї Києва, Львова, Переяслав-Хмельницького, Ужгорода і локальні музеї у сільській місцевості Закарпаття. Охарактеризовані особливості народного зодчества різних історико-етнографічних територій Української РСР. Висвітлюються специфіка музеїв просто неба, структура організації, особливості сприйняття пам'ятників у природному оточенні тощо. Розрахована на широке коло читачів.



Кл.слова:
музеєзнавство -- музей -- фольклор

   Тип видання:   навчальний посібник   
10.

Столярський, В. П.
Опорний коспект лекцій з дисципліни "Основи проектування ЕА" [Електронний ресурс] / В. П. Столярський ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Інженерно-технологічний інститут. Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 24 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Радіотехнічні вироби знайшли вживання в телебаченні, в самолетостроении, в апаратах управління супутниками і космічними кораблями, в пристроях дослідження фізіологічних властивостей организма людини, для автоматичного управління виробничими процесами в самих різних галузях промисловості і так далі Умови експлуатації різних типів радіовиробів істотно залежать від кліматичних особливостей місцевості, де вони будуть работать, від роду об'єкту (корабель, літак, супутник і т. д.), на якому вони встановлені, і інших причин. Відповідно до прийнятої класифікації розрізняють шість типів кліматичних районів: а) на суші — з помірним кліматом (У), з холодним кліматом (ХЛ), з вологим тропічним кліматом (ТБ), з сухим тропічним кліматом (ТС); би) на морях і океанах — з умеренно холодним морським кліматом (М), з тропічним морським кліматом (ТМ).



Кл.слова:
радіоапаратура -- електротехніка

   Тип видання:   монографія   
11.

Тимченко, Р. В.
Відносини Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки [Електронний ресурс] : (листопад 1918 - квітень1920 рр.) / Р. В. Тимченко. - К. : Інститут історії України НАНУ, 2013. - 347 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії здійснене комплексне дослідження проблем взаємовідносин УНР і ЗУНР у 1918-1920 рр., визначено передумови й причини об’єднавчого процесу, характеризуються події, пов’язані з умовами укладання Акту злуки, дається їх оцінка. Розкрито основні організаційні заходи по втіленню ідей соборної єдності України в політичній, економічній, військовій і культурній сферах, висвітлено розбіжності в зовнішньополітичних орієнтаціях політичних лідерів УНР і ЗУНР. Аналізується спільна боротьба українських армій у Наддніпрянщині. Визначено мотиви й наслідки укладан- ня договорів лідерами УНР і ЗУНР із Добровольчою армією А.Денікіна й Польщею та вплив цих процесів на поразку Української революції 1917-1921 рр



Кл.слова:
Визвольні змагання -- дипломатія

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.

Мицкан, В. М.
Туристичне та спортивне орієнтування [Електронний ресурс] : навчально-методичний посібник / В. М. Мицкан. - Івано-Франківськ : [б. в.], 2009. - 298 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчально-методичному посібнику розглянута низка питань теорії, методики і організації туристичного та спортивного орієнтування, передбачена програмою для факультету фізичного виховання Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. Детально розроблено плани лекційних і практичних занять. Розглянуто історію розвитку туристичного та спортивного орієнтування. Подаються елементарні відомості з топографії і картографії, робота з картою на місцевості, про те, як користуватися найрізноманітнішими природними орієнтирами для визначення свого місцезнаходження; як орієнтуватися без спеціальних приладів в любих ситуаціях, незалежно від погоди тощо. Окремою темою висвітлено питання загальної і спеціальної фізичної підготовки, подано практичні поради щодо планування та управління навчально-тренувального процесу в секції орієнтування. Навчально-методичний посібник призначений для студентів факультету фізичного виховання і туризму, а також тренерів, інструкторів, вчителів фізичної культури та організаторів туристично-краєзнавчої роботи.



Кл.слова:
топографія -- орієнтування на місцевості -- туризм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Біологічні науки   
13.
 



Human spatial memory [Electronic resource] : remembering where / ред. Gary L. Allen. - Mahwah : Lawrence Erlbaum Associates, 2004. - 369 p.
Переклад назви: Пам'ять простої людини: згадуючи місце

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


The chapters in Human Spatial Memory: Remembering Where present a fascinating picture of an everyday aspect of mental life that is as intriguing to people outside of academia as it is to scientists studying human cognition and behavior. The questions are as old as the study of mind itself: How do we remember where objects are located? How do we remember where we are in relation to other places? What is the origin and developmental course of spatial memory? What neural structures are involved in remembering where? How do we come to understand scaled-down versions of places as symbolic representations of actual places? Although the questions are old, some of the answers-in-progress are new, thanks to some innovative theorizing, solid experimental work, and revealing applications of new technologies, such as virtual environments and brain imaging techniques. This volume includes a variety of theoretical, empirical, and methodological advances that invite readers to make their own novel connections between theory and research. Scholars who study spatial cognition can benefit from examining the latest from well-established experts, as well as milestone contributions from early-career researchers. This combination provides the reader with a sense of past, present, and future in terms of spatial memory research. Just as important, however, is the value of the volume as a touchstone resource for researchers who study perception, memory, or cognition but who are not concerned primarily with the spatial domain. All readers may find the fact that this volume violates the trend toward an ever-narrowing specialization refreshing. Chapters from cognitive psychologists are alongside chapters by developmentalists and neuroscientists; results from field studies are just pages away from those based on fMRI during observation of virtual displays. Thus, the book invites integrative examination across disciplines, research areas, and methodological approaches.



Кл.слова:
пам'ять -- спогад -- орієнтування на місцевості

   Тип видання:   хрестоматія   
14.


Українська мала проза XX століття [Електронний ресурс] : антологія / упор. В. Агеєва. - К. : Факт, 2008. - 813 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цій книжці представлено найкращі твори українських новелістів XX століття, зокрема Ольги Кобилянської, Михайла Коцюбинського, Михайла Яцкова, Василя Стефаника, Миколи Хвильового, Віктора Домонтовича, Ігоря Костецького, Григора Тютюнника, Тараса Прохаська, Оксани Забужко. Наша мала проза розкрила психологію перечулених, мімозно вразливих нових жінок епохи декадансу — і неймовірно трагічний досвід галицьких переселенців у Новий світ, високий ідеалізм митців-модерністів, котрі поставили творчість вище за всі цінності, — і розчарування безґрунтовних революційних романтиків, які захотіли взяти на себе місію вдосконалення Божого творіння. У другій половині століття кращі українські майстри зосереджувалися на героях-марґіналах, що не могли співіснувати з радянською дійсністю. Покоління 1991 року скрупульозно аналізувало стан людини, котра переживає крах узвичаєних цінностей і мусить адаптуватися до цілком нового часопростору. Маємо цілий ряд блискучих імен, різні стильові моделі, різні індивідуальні манери письма, пов’язаних як з модерністськими, так і з визивно авангардними орієнтаціями й традиціями.



Кл.слова:
українська література -- новелістика

   Тип видання:   методичний посібник   
15.

Ларсен, Крістофер Е..
Тактика легкої піхоти для дій малих груп [Електронний ресурс] / К. Е. Ларсен. - [Б. м. : б. в.], 2014. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цій книзі описано майже всі базові знання, які піхотинець повинен мати для дій на рівні відділення, окрім стрільби зі зброї. Наводяться відомості про сигнали, організацію засідок, пересування, наступальну і оборонну тактику тощо. У кінці кожного розділу описано реальні ситуації, які допомагають зрозуміти, як описані принципи застосовуються на практиці. Оригінальна назва Christopher E. Larsen Light Infantry Tactics: For Small Teams - AuthorHouse, 2005.



Кл.слова:
військова тактика -- піхотні підрозділи -- камуфляж -- маневри -- орієнтація на місцевості

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Науки про Землю   
16.


Наукові засади вирішення проблем землеустрою сільських територій на основі геоінформаційно-картографічного моделювання параметрів землекористування [Електронний ресурс] : монографія / Національний університет біоресурсів і природокористування України ; І. П. Ковальчук [та ін.]. - Київ : Медінформ, 2016. - 294 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 5.22 Мб


У монографії висвітлені теоретико-методологічні засади землеустрою сільських територій, напрями упорядкування ринкових земельних відносин, що складаються в Україні внаслідок аграрної та земельної реформ. Обґрунтовано підхід, який базується на сучасних методах геоінформаційно-картографічного моделювання параметрів соціально-економічного та екологічного стану і використання земельних ресурсів, розвитку агропромислового комплексу держави. Застосовано технології геоінформаційно-картографічного моделювання стану земельних ресурсів і їх господарського використання; методи збору, аналізу та узагальнення статистичної, фондової, картографічної інформації, даних ДЗЗ про земельні ресурси і землекористування, працересурсний та економічний потенціал сільської місцевості, соціальні та господарські проблеми села; абстрактно-логічного та математико-статистичного аналізу; опитування та анкетування, історико-географічних порівнянь; економічного, кореляційного, факторного і кластерного аналізу; землевпорядного проектування; групування, районування та прогнозування змін стану землекористувань, чисельності населення і медико-географічної ситуації в сільській місцевості тощо. Наукове видання розраховане на вчених, аспірантів, магістрів землевпорядних факультетів вищих навчальних закладів, викладачів, фахівців землевпорядного профілю та сільськогосподарського виробництва, працівників сфери державного управління земельними ресурсами, органів місцевого самоврядування.



Кл.слова:
землеустрій -- землекористування -- децентралізація

   Тип видання:   монографія   
17.


Моделювання стану і перспектив розвитку сільських територій в умовах трансформації суспільних відносин в Україні [Електронний ресурс] : монографія / І. П. Ковальчук [та ін.] ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : Медінформ, 2015. - 194 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.78 Мб


Висвітлено результати досліджень стану і використання земельних ресурсів, економічних, демографічних, соціальних та екологічних проблем сільської місцевості України. Оцінено зміни працересурсного потенціалу села за час земельної реформи, обґрунтовано концептуальні засади вирішення проблем землеустрою сільських територій на етапі трансформаційних змін. Видання розраховане на вчених, аспірантів, магістрів землевпорядних факультетів вищих навчальних закладів, викладачів, фахівців землевпорядного профілю та сільськогосподарського виробництва, працівників державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.



Кл.слова:
земельна реформа -- агробізнес -- землеустрій

   Тип видання:   монографія   
18.


Сучасні проблеми сільських територій України та їх геоінформаційно-картографічне моделювання [Електронний ресурс] : монографія / І. П. Ковальчук [та ін.] ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : Медінформ, 2017. - 400 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 9.14 Мб


У монографії висвітлені концептуальні засади вирішення проблем сільських територій України: землевпорядкування, оптимізації використання земельно-ресурсного потенціалу, охорони земель і відтворення родючості ґрунтів, покращення демографічної і медико-географічної ситуації, зниження соціальної напруги і соціальних негараздів. Дослідження базувалися на аналізі параметрів соціально-економічного, демографічного та екологічного стану сільської місцевості, характеру використання її земельних ресурсів, розвитку агропромислового комплексу тощо. В них застосовувалися методи збору, аналізу та узагальнення статистичної, архівної та фондової інформації, даних ДЗЗ, тематичних карт, які відображали стан і характер використання земельних ресурсів, наявний працересурсний та економічний потенціал села, соціальні, господарські та екологічні проблеми сільської місцевості. Важлива роль в оцінюванні та відображенні гостроти проблем сільської місцевості, обґрунтуванні напрямків і засад їх вирішення відводилася методам геоінформаційно-картографічного моделювання, районування та прогнозування. Наукове видання розраховане на дослідників, аспірантів, магістрів землевпорядних факультетів вищих навчальних закладів, викладачів, фахівців у сфері землеустрою та управління природокористуванням, працівників органів місцевого самоврядування, усіх тих, кому не байдужа доля українського села і її мешканців.



Кл.слова:
землеустрій -- аграрна політика -- родючість ґрунтів

   Тип видання:   монографія   
19.


Наукові засади вирішення проблем землеустрою сільських територій на основі геоінформаційно-картографічного моделювання параметрів землекористування [Електронний ресурс] : монографія / І. П. Ковальчук [та ін.] ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : Медінформ, 2016. - 294 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.24 Мб


У монографії висвітлені теоретико-методологічні засади землеустрою сільських територій, напрями упорядкування ринкових земельних відносин, що складаються в Україні внаслідок аграрної та земельної реформ. Обґрунтовано підхід, який базується на сучасних методах геоінформаційно-картографічного моделювання параметрів соціально-економічного та екологічного стану і використання земельних ресурсів, розвитку агропромислового комплексу держави. Застосовано технології геоінформаційно-картографічного моделювання стану земельних ресурсів і їх господарського використання; методи збору, аналізу та узагальнення статистичної, фондової, картографічної інформації, даних ДЗЗ про земельні ресурси і землекористування, працересурсний та економічний потенціал сільської місцевості, соціальні та господарські проблеми села; абстрактно-логічного та математико-статистичного аналізу; опитування та анкетування, історико-географічних порівнянь; економічного, кореляційного, факторного і кластерного аналізу; землевпорядного проектування; групування, районування та прогнозування змін стану землекористувань, чисельності населення і медико-географічної ситуації в сільській місцевості тощо. Наукове видання розраховане на вчених, аспірантів, магістрів землевпорядних факультетів вищих навчальних закладів, викладачів, фахівців землевпорядного профілю та сільськогосподарського виробництва, працівників сфери державного управління земельними ресурсами, органів місцевого самоврядування.



Кл.слова:
землевпорядкування -- децентралізація -- адміністративний устрій

   Тип видання:   аналітична доповідь   
20.

Залуцький, І. Р.
Інституційно-правові проблеми розвитку сільськогосподарської кооперації в Україні та напрями їх вирішення [Електронний ресурс] : аналітична записка / І. Р. Залуцький ; Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього. - Львів : [б. в.], 2016. - 31 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.34 Мб


В науковій доповіді висвітлено специфіку та засади світової кооперативної політики щодо сприяння розвитку кооперативів. Виявлено особливості та недоліки становлення законодавчої бази України в сфері розвитку сільськогосподарської кооперації. Розкрито національну специфіку функціонування виробничих та обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів. Означено деструктивні чинники у сфері діяльності виробничих сільськогосподарських кооперативів. Аргументовано наявність системних протиріч сучасного законодавства України щодо обмежень легітимізації правового статусу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, як неприбуткових організацій. Визначено, що виявлені недоліки є чинником подальшої стагнації кооперації в сільській місцевості, занепаду сільськогосподарських кооперативів, як бази формування соціального капіталу сільської території та її комплексного розвитку. Обґрунтовано пропозиції щодо системного державного врегулювання політики децентралізованого стимулювання та сприяння розвитку сільськогосподарської кооперації в Україні в контексті актуалізації пріоритетів Державної стратегії регіонального розвитку, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 385.



Кл.слова:
місцевий розвиток -- аграрне виробництво -- податкова дерегуляція
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського