Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (62)Тематичний інтернет-навігатор (4)Автореферати дисертацій (909)Реферативна база даних (6162)Книжкові видання та компакт-диски (2068)Журнали та продовжувані видання (133)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОЛЬСЬК$<.>+<.>K=РОСІЙСЬКІ$<.>+<.>K=КОНФЛІКТИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 227
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.

Вирган, Іван Оникійович.
Російсько-український словник сталих виразів [Електронний ресурс] = Русско-украинский словарь устойчивых выражений / І. О. Вирган, Марія Михайлівна Пилинська ; за ред. М. Ф. Наконечного. - Х. : Прапор, 2000. - 864 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей унікальний словник, укладений поетом і. О. Вирганом та мовознавцем М. М. Пилинською, містить російські фразеологізми, типові синтаксичні сполуки і їхні українські відповідники. Сталі звороти проілюстровані прикладами. Цінність словника істотно зросла у зв'язку з якісно новим етапом утвердження української мови в усіх сферах суспільного життя. Призначений для учнів, студентів, а також усіх тих, хто прагне збагатити свій духовний світ безцінними мовними скарбами.



Кл.слова:
фразеологізм -- слово

   Тип видання:   словник   
2.


Українсько-польський, польсько-український словник [Електронний ресурс] / уклад. М. Юрковський, В. Назарук. - К. : Школа, 2003. - 934 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник виходить в світ у час пожвавлених взіємних контактів між Польшею та Україною і галузі політики, економіки, торгівлі, науки та культури, а особливо туризму. Словник має полегшити як українцям, так і полякам контакти у вищезгаданих галузях. Він може допомогти викладачам та молоді у польському середовищі та польської мови в українському середовищі , а також усім шанувальникам обох мов.



Кл.слова:
мовознавство -- польська мова

   Тип видання:   словник   
3.


Українсько-польський тематичний словник жестової мови (для батьків та дітей) [Електронний ресурс] / О. В. Бойчук [та ін.]. - Х. : Прапор, 2009. - 88 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить загальновживані жести, необхідні для спілкування між людьми з вадами слуху. Опис рухів рук і зображення на фото допоможуть таким людям розширити свій словниковий запас як українською, так і польською мовою. Опанування цими жестовими мовами сприятиме всебічному розвитку їхньої духовності та культури. Розрахований на осіб, які мають вади слуху та бажають спілкуватися з такими ж особами України та Польші. Словарь содержит общеупотребительные жесты, необходимые в общении людей с проблемами слуха. Описание движения рук и изображение на фото помогут таким людям расширить свой словарный запас украинского и польского языков. Овладение этими жестовыми языками способствует всестороннему развитию их духовности и культуры. Рассчитан на людей с проблемами слуха, которые желают общаться с такими же людьми в Украине и в Польше.



Кл.слова:
жести -- жестикуляція

   Тип видання:   словник   
4.


Російсько-український словник з інформатики та обчислювальної техніки [Електронний ресурс] : з покажчиком українських термінів : близько 15000 термінів / уклад. В. Я. Карачун [та ін.] ; ред. І. А. Черненко. - К. : Рось, 1994. - 361 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник складається з двох частин — власне Російсько-українського словника та українського покажчика. Загальний обсяг — понад 30 тисяч термінів з різних розділів інформатики, кібернетики, обчислювальної техніки та програмування. У першій частині Словника вміщено пронумеровані в алфавітному порядку російські терміни та їхні українські відповідники. У другій частині вміщено в алфавітному порядку українські терміни з посиланням на номери їхніх російських відповідників, а це дає змогу використовувати Словник і як українсько-російський. До Словника входять слова-терміни і складені терміни, які являють собою сполучення двох, а інколи і більше слів. На всіх термінах проставлено наголос. Дається граматична характеристика слів. З масиву українських термінів вилучено мовні покручі та кальковані або транслітеровані російські терміни, повернено багато суто українських репресованих термінів. Словник зорієнтовано на широке коло користувачів — учнів старших класів, студентів, аспірантів, викладачів та науковців. Його можна використовувати і як посібник для учнів, які поглиблено вивчають інформатику, кібернетику, математику, обчислювальну техніку та програмування.



Кл.слова:
комп'ютерна термінологія -- переклад

   Тип видання:   словник   
5.

Шило, Ніна Іванівна.
Російсько-український словник. Термінологічна лексика [Електронний ресурс] / Н. Шило. - К. : Просвіта, 2004. - 211 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований словник містить понад 10 тис. найуживаніших термінів і термінологічних словосполук з різних галузей науки і техніки, перекладених української мови. З масиву сучасних термінів вилучено кальковані й транслітеровані російські лексеми, повернено багато власне українських термінів. Подано граматичну характеристику слів. Словник зорієнтовано на широке коло корустивачів - студентів, учнів, викладачів, науковців, інженерів, видавничих працівників.



Кл.слова:
лінгвістика -- наукова термінологія -- мовознавство

   Тип видання:   зб. статей   
6.

Бердиховська, Б.
Бунт покоління [Електронний ресурс] : розмови з українськими інтелектуалами / Б. Бердиховська, О. Гнатюк. - К. : Дух і літера, 2004. - 344 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга польських авторів є першою спробою запису розмов з найвідомішими представниками руху шестидесятництва в Україні: Євгеном Сверстюком, Іваном Дзюбою, Михайлиною Коцюбинською, Михайлом Горинем. стання розмова - з Миколою Рябчуком - показує неперервність розвитку незалежної української думки й спадкоємність поколінь української культури.



Кл.слова:
національний рух

   Тип видання:   монографія   
7.

Ткач, Л.
Українська літературна мова на Буковині в кінці XІХ - на початку XX ст. [Електронний ресурс] : у 3 т. / Л. Ткач. - Чернівці : Рута, 2000. - 408 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Матеріали до словника


Монографія "Українська літературна мова на Буковині в кінці XIX - на початку XX ст." - перша спроба подати цілісну характеристику регіонального функціонування української мови в зазначений період у контексті істориш-культурних чинників, які впливали на соціальний статус української мови, її функціональні сфери та ступінь внутрішнього розвитку. У першій частині монографії представлено словникові матеріали, з яких постає загальний образ західного варіанта тодішньої української літературної мови у зіставних зв'язках із її сучасними лексичними, граматичними, фонетичними нормами тощо. Реєстрову частину словника укладено з таких лексичних одиниць, що у їх формі, значенні й особливостях слововживання виявилася історична специфіка літературномовного процесу на західноукраїнських землях, зокрема й на Буковині, - вплив живої народної мови - діалектів південно-західного наріччя, співтериторіальних мов, які функціонували в місцевому соціумі в силу поліетнічного складу населення, діяльності чужомовної державної адміністрації часів Австро-Угорщини. Матеріали до словника містять близько 3500 словникових статей. Ілюстративні матеріали мають різне функціонально-стилістичне спрямування, у них використано тексти публіцистики, навчальних посібників, листування, художньої літератури, зразки інформаційного мовлення - хроніку громадсько-політичного життя, рекламу, оголошення тощо. У коментарях до кожної словникової статті подано зіставні мовні факти з польської, німецької, російської, румунської та інших мов. Друкується згідно з ухвалою Вченої ради Чернівецького державного університету ім.Ю.Федьковича, протокол №2 від 23 березня 2000 р.



Кл.слова:
діалект -- говірка -- наріччя

   Тип видання:   словник   
8.

Вакуленко, М. О.
Фізичний тлумачний словник [Електронний ресурс] / М. О. Вакуленко, О. В. Вакуленко. - К. : Київський університет, 2008. - 767 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 6.69 Мб


Нинішній бурхливий розвиток науки і техніки у світовому масштабі зумовив глобальне розширення наукових контактів і колосальне зростання наукової літератури, що в незалежній Україні виразилося ще й в нагальній потребі творення українськомовних різногалузевих словників – перекладних та тлумачних. Зокрема, в галузі фізики тлумачний словник такого типу вийшов у світ 30 років тому (Біленко І. І. Фізичний словник. – К.: Вища школа, 1979. – 336 с. ). Якщо зважити на те, що в Україні не видавався жоден енциклопедичний словник чи довідник із фізики, то фахівці мали послуговуватися лише російськими виданнями, самотужки перекладаючи, в разі потреби, професійні наукові терміни й поняття рідною мовою. Але ж створення термінологічних словників – як перекладних, багатомовних, так і тлумачних – є, з одного боку, необхідним узагальненням і потужним джерелом збагачення наукової лексики у певній галузі людської діяльності, а з другого – ще й одним із дієвих засобів підвищення рівня знань та ефективності роботи викладачів та науковців. Запропонований читачам "Тлумачний словник із фізики" значною мірою переймає на себе функції українського фізичного енциклопедичного словника, розширюючи вміст уведенням термінів російською та англійською мовами, а в окремих випадках здійснюючи етимологічні дослідження понять із посиланнями на грецькі та латинські першоджерела, що поглиблює їх тлумачення. Для виконання даної роботи автори попередньо попрацювали над складанням ґрунтовної словникової бази, над осмисленням питомого українського перекладу, над поясненням фізичних явищ і понять, підготувавши і оприлюднивши свого часу ряд українських комп'ютерних словників та видавши "Російсько-український словник фізичної термінології" (Київ, 1996). Основна термінологічна база тлумачного словника була створена під час виконання теми "Тлумачний російсько-український комп'ютерний словник з фізики" в рамках держбюджетної науково-дослідної роботи співробітниками КНУ імені Тараса Шевченка (2001–2005) під керівництвом д-ра фіз. -мат. наук, проф. О. В. Вакуленка. До цієї роботи залучалися кандидати фіз. -мат. наук М. О. Вакуленко, О. І. Даценко, С. В. Кондратенко, В. М. Кравченко, В. А. Одарич, а також В. В. Стукаленко, Л. С. Головинська та О. М. Шелест. Даний словник містить понад 6600 тлумачень, що значно перевищує обсяг згаданого вище словника І. І. Біленка. Тут подано роз'яснення основних термінів фізики та суміжних галузей – астрофізики, космології, біофізики, медичної фізики, фізичної хімії, математичної фізики, геофізики, мовознавчої фізики, музики. Це знадобиться читачеві, якому або необхідно пригадати зміст того чи іншого фізичного терміна, або ознайомитися з ним попередньо перед поглибленим вивченням матеріалу. До кожного українського терміна подано російські та англійські відповідники. Обсяг статей нерівномірний, в кожному разі автори керувалися факторами новизни та рівнем складності матеріалу. Терміни подано трьома мовами: українською, російською та англійською, а їх тлумачення викладено українською.



Кл.слова:
фізика

   Тип видання:   підручник   
9.

Кротовская, А. Я.
Практический курс польского языка [Електронний ресурс] / А. Я. Кротовская, Л. Г. Кашкуревич, Г. М. Лесная, Л. В. Селиванова. - 2-е изд., перераб. и доп.. - М. : АСТ : Восток-запад, 2005. - 559 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Данный курс является переработанным и дополненным изданием известного "Учебника польского языка" Я.А.Кротовской и Л.Г.Кашкуревича. Он предназначен для начинающих изучение польского языка и соответствует начальному и среднему уровням обучения. Учебник состоит из вводно-фонетического курса, краткого изложения основ польской орфографии, основного курса, включающего 32 урока, а также раздела "Грамматика". Издание соответствует современному уровню преподавания иностранных языков. Оно учитывает особенности обучения языку, родственному по отношению к русскому.



Кл.слова:
польська мова -- переклад

   Тип видання:   підручник   
10.

Іванова, М.
Польська мова [Electronic resource] : підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою / М. Іванова. - Л. : Світ, 2010. - 304 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
шкільна програма -- школа -- освіта -- лінгвістика

   Тип видання:   підручник   
11.

Лебедь, Р. К.
Література (інтегрований курс, польська та зарубіжна) [Electronic resource] : інтегрований курс, польська та зарубіжна : підручник для 10 класу загальноосвітніх закладів з навчанням польською мовою / Р. К. Лебедь. - Л. : Світ, 2010. - 472 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
освіта -- школа -- шкільна програма

   Тип видання:   монографія   
12.

Чорновол, І.
Польсько-українська угода 1890 - 1894 рр. [Електронний ресурс] / І. Чорновол. - Л. : Львівська академія мистецтв, 2000. - 247 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії досліджується одна з найгучніших спроб польсько-українського порозуміння - угода українських депутатів галицького сейму з його польськими фракціями (так звана "нова ера"). На основі архівних джерел спростовуються попередні трактування цієї угоди і пропонується новий погляд на неї. Водночас відтворено широкий контекст українського громадського життя у 80- поч. 90-х рр. 19 ст.



Кл.слова:
польсько-українські відносини -- зовнішня політика

   Тип видання:   монографія   
13.

Готье, Ю.
Замосковный край в XVII веке [Електронний ресурс] : опыт исследования по истории экономического быта Московской Руси / Ю. Готье. - М. : Типография Г. Лисснера и Д. Совко, 1906. - 605 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монография «Замосковный край в XVII в.» стала первой крупной работой Ю.В.Готье. В ней на основе изучения писцовых книг историк показывает запустение и разорение страны в результате польской и шведской интервенции начала XVII столетия, а также последующий процесс восстановления хозяйства, рост дворянского землевладения за счет широкой раздачи правительством дворцовых земель с крестьянами, усиление закрепощения крестьян и характер их повинностей. Труд Ю.В.Готье, за который он получил магистерскую степень и Уваровскую премию, по-прежнему сохраняет свое историческое значение.



Кл.слова:
польська і шведська інтервенція -- дворянське землеволодіння

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.

Кузьма, О.
Листопадові дні 1918 р. [Електронний ресурс] : з ілюстраціями та шкіцами / О. Кузьма. - Л. : [б. в.], 1931. - 460 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Використовуючи документи головної команди УГА, українську й польську літературу, рукописні й усні спогади учасників та очевидців, автор - офіцер австрійської армії та УГА - написав детальне дослідження з історії українсько-польського протистояння у Львові в листопаді 1918 р.



Кл.слова:
революція -- армія -- національність

   Тип видання:   життєпис   
15.

Байцура, Т.
Иван Семенович Орлай. Жизнь и деятельность [Електронний ресурс] / Т. Байцура. - Пряшев : Отделение украинской лит-ры Словацкого педагогического изд-ва, 1977. - 236 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Авторка описує життя та творчість визначного українського педагога 1-ої половини ХІХ ст., що народився на Закарпатті, а більшу частину життя прожив в Російській Україні.



Кл.слова:
видатна людина -- біографія -- творчість

   Тип видання:   монографія   
16.

Байцура, Т.
Закарпатоукраинская интеллигенция в России в первой половине XІХ века [Електронний ресурс] / Т. Байцура. - Пряшів : Відділ української літ-ри Словацького педагогічного вид-ва, 1971. - 227 с.

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор досліджує діяльність української інтелігенції з Закарпаття на території Російської імперії у першій половині 19 ст: М. Балуг'янського, Ю. Венеліна, В. Кукольника, П. Лодія та І. Орлая. Визначаються причини переселення інтелігенції з Закарпаття до Росії, значення цього процесу для розвитку освіти, історії, медицини в Росії і Російській Україні.



Кл.слова:
історичні події -- національність -- Закарпаття

   Тип видання:   монографія   
17.

Омельянчук, И. В.
Черносотенное движение на территории Украины (1904-1914 гг.) [Електронний ресурс] / И. В. Омельянчук. - К. : Академпресс, 2000. - 168 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З усієї палітри політичних партій і союзів, шо діяли в Російській імперії на початку XX століття, найменш вивченим є праве чорносотенне крило. Автор книги розглядає чорносотенний рух на території України та його особливості на різних етапах. Об'єкт дослідження - чорносотенні союзи й організації (до них віднесено «Всеросійський національний союз» та більш праві партії), що діяли на території України в період 1904-1914 рр. Монографія розрахована не лише на історнків-професіоналів, а й на звичайних ентузіастів - невгамовних шукачів істини, які прагнуть осягнути найбільш загадкові сторінки історії України та Росії. Сподіваємося, що книгою зацікавляться політологи, які займаються сучасними проблемами цих держав та їх взаєминами, оскільки нинішня політична ситуація на теренах пострадянських країн (особливо України та Росії) багато в чому нагадує ту, шо склалася на початку XX століття.



Кл.слова:
чорносотенний рух -- антисемітизм -- Україна -- Росія

   Тип видання:   підручник   
18.

Рафес, М. Г.
Два года революции на Украине: эволюция и раскол "Бунда" [Електронний ресурс] / М. Г. Рафес. - М. : Государственное издательство, 1920. - 168 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена истории общественного движения евреев в России и на Украине в начале XX в.



Кл.слова:
державний рух -- російські євреї

   Тип видання:   методичний посібник   
19.

Грабянка, Г.
Хотинська війна (1621 р.) [Електронний ресурс] / Г. Грабянка, С. Величко, Й. Мюллер. - К. : Центр пам'яткознавства Академії наук України та Українського товариства охорони пам'ток історії та культури, 1991. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Науково популярне видання висвітлює історію однієї з найбільших битв періоду середньовіччя Хотинської війни 1621 року, в якій українські козацькі й польські війська завдали нечуваної поразки величезній армії Османської імперії. У цій війні невмирущої слави зажив видатний син українського народу, славетний полководець і державний діяч гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний. Книга включає фрагменти опису подій Хотинської війни козацькими літописцями Г.Грабянкою, С.Величком, німецьким дослідником Й.Мюллером, відомими українськими істориками М.Грушевським, Д.Яворницьким, В.Голобуцьким, а також М.Алекберлі та іншими.



Кл.слова:
війна -- історія

   Тип видання:   підручник   
20.

Сергійчук, В. І.
Трагедія українців Польщі [Електронний ресурс] / В. І. Сергійчук. - Т. : Тернопіль, 1997. - 440 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


П'ятдесят років тому комуністична влада Польщі вчинила катастрофічну наругу над українцями Лемківщини, Надсяння, Холмщини та Підляшшя, насильно пересиливши їх із споконвічних батьківських земель на північно-східні території, що відійшли від Німеччини. З метою повної асиміляції близько 150 тисяч наших братів і сестер по крові було розселено по кілька сімей серед польського етносу. А перед цим, у 1944-1946 роках, 482 тисячі українців із вказаних етнічних земель нашого народу насильно відправили в Радянську Україну. Автор на основі численних документів і матеріалів показує процес освоєння українцями привісленських територій з часів Київської Русі, постійне прагнення тамтешньої людності жити спільно з Матір'ю-Україною, - аж до трагічних подій 1944-1947 років. Дослідження виконане в рамках програми "Українознавство в системі освіти, науки і культури" Інституту українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка і рекомендоване Міністерством освіти України як посібник студентам і викладачам, котрі вивчають історію України, а також розраховане на всіх, хто цікавиться минулим нашого народу.



Кл.слова:
депортація -- асиміляція -- українсько-польський конфлікт
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського